Eerste dag 250 „ZELF DÖËN" is motto Stuif in-Stuif uit NAVO-plan voor de strijdkrachten Raadslid stelt vragen over monumente Poes verkoos Dordt boven Brabant w w m „De wereld is een schip" Roman van auteur uil J w verkoopsters Hofstee m FORTEX Boschman denkt al aan ruimte voor 1967 „Na elf jaar praten nog geen beslissing over bouw van aula" Goedkoop fruit Discussie over bouw van 665 woningwethuizen in Groenoord Stelende familie voor de rechter Kind overleden na ongeluk aankomende Burgerlijke stand Welke gevolgen heeft lijst voor eigenaars n van m irogram van clubs uit zaterdagvoetbal m mmmm mmm (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Maandag- iïiorgen om tien uur werd de Stuif in-Stuif uit", in de Erica school geopend en nog geen uur later waren de zeven lokalen tot de laatste plaats bezet. Meer dan 250 jongens en meisjes hadden een lcnipkaart gekocht om daarmee verzekerdte zijn een week lang aan. alle knutselmogélijkheden rtiee te kunnen doen. J^OETSEREN, figuurzagen en tekenen zijn enkele van de vele activiteiten die de jeugd van Vlaardingen onder het motto „zelf doen" in de Ericaschool kunnen ver richten. Vakantiesfeer Goede greep De start van twee weken va kantievreugde is in ieder geval prima en dat is al hét halve werk. De heer Boschman heeft in de andere helft veel vertrouwen. Voor spoedige indiensttreding vragen wij voor diverse afdelingen Voor ledereen die zorgzaam Is voor haar afdeling bestaat de mogelijkheid meer te verdienen dan haar vaste salaris door middel van onze premie regeling. Voor handige meisjes die van aanpakken weten een mooie kans vooruit te komen vla onze premieregeling. Vijfdaagse werkweek regeling snet haast elke 2 weken een lang weekeind. Met vacantieafspraken of plannen kan rekening worden gehouden. Sollicitaties (ook Maandagmorgen maar dan in gang Brede Havenstraat 7) dagelijks mondeling toe te lichten aan onze Hr. Snoeck van 10-12 en van 3-6 uur of schriftelijk te richten aan mum Bevolking Schiedam nam met 114 toe SCHIEDAM-: MODERNE MAN FORTEX FSSitH iSSit 888 |il»rt lljjtü de noden» man, d!i net mt Fortei kereskMiiijj witrijgmr K1 D,*e mogelijsheden omvatten houtbe- werken. boetseren, legpuzzles maken, mo- zaïteken leggen, met lego spelen en touw- pCPpen maken. Verder kan men tafelten nissen, kwartetten, monopoly spelen en (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Toen tijdens de Raadsvergadering van maandag bet kre- igftdtat van 23.000 voor voorbereidende werkzaamheden voor een niéuwe aula op - ;de Algemene Begraafplaats ter sprake kvern, vertolkte raadslid B. E. Colle, (conam.) klaarblijkelijk de gevoelens van 4. een-vrij groot aantal raadsleden, toen hij zei, dat wanneer men na elf 'jaar discus» V sieren over een nieuwe, auaa nög geen "l'r.definitieve beslissing kan hemen, men nu .de kous toch maar eens moet afmaken. Jaar in jaar uit heeft dit onderwerp in t bet middelpunt van de plaatselijke be- langstelling gestaan: Het werd thans toch wei hoog tijd,, -dat dit projekt eens werd gerealiseerd, aldus de beer Collé. i: -: Het prot.-chr, raadslid ir, K. J. J. Domi- nicus. herinnerde eraan, dat twee.ontwer- per. inmiddels .van de'tekentafels kwa- j men, doch men moest ze achterwege la- ten. omdat de kosten voor hét realiseren var- het eerste zowel als van het tweede iiontwerp niet aanvaardbaar waren. Hij meende, dat men dit zakelijker kan aan- pakken door een.: bepaald bedrag vast te stellen voor een té realiseren ontwerp. Wethouder jW. van Schoonéveld gaf op ;S alle vragen eén afdoend antwoord, waar- on» na elf jaar (in 1955, werd de opdracht voor een nieuwe aula gegeven) er nog .geren nieuwe aula is. Aan de hand van een uitvoerige uiteenzetting, liet de wet- houder ih chronologische volgorde de fel. ten voor zich'zelf spreken. u (Van een onzer verslaggevers) DEN1 HAAG Terwijl in Brussel de ministers van Landbouw van de E.E.G.- Istjden onderhandelden over de nieuwe -verhoudingen op de B.E.G.-markt bereik te ons het bericht, dat reeds nu de Ita liaanse produkten de Nederlandse markt overstromen en de Nederlandse prijzen onmogelijk maken. In. Limburg, waar het centrum van de Nederlandse fruitteelt is gevestigd, wees ons erop, dat de invoer van Italiaan se produkten een grote slag beteként voor de Nederlandse fruittelers. Men be- grijpt heel goed, dat men in het kader va» de E.E.G. niet kah ontkomen aan eejj confrontatie van produkten van de Italiaanse markt, maar men verheelt zie» niet, dat Italië het moet hebben van 'de massaliteit. Daardoor kunnèn de prij zen laag gehouden worden. jtomenteel vraagt men zich in ons land al bezorgd af. wat de consekwenties zul len zün van de nieuwe Europese" poli tiek. Dit jaar hebben de Italianen door een voorspoedige oogst al een ruime voorsprong op de Nederlandse producent, omdat de Italiaanse telers genoegen ne me» met een geringe winstmarge. Hoe 2al dat na 1968 gaan, vraagt men zich af. nog veel meer. Een groot aantal zaken en bedrijven neeft materiaal beschikbaar gesteld om dit feest te doen slagen. Touwfabriëken zorgden voor materiaal om poppen te maken, een meubelmakerij leverde hout, Kinoleumsnippers voor het maken van mozaïeken kwamen er, even? als honderden lappen voor allerhande doeleinden. „Zelf doen" is het motto dat deze vakantieweken opgeld doet. Een ei gen krant wordt door de jongelui'iedere dag verzorgd. „Vorige week bij de opening van de vakantiekantoren werden nog geen veertig kaarten verkocht," aldus de heer P, Boschman, de leider van de .'•.vakantieweken. „Kennelijk heeft ieder een: gewacht tot het laatste moment, 'maar we waren binnen vijf minuten door de beschikbare kaarten heen. We hebben op 1e beide kantoren in de stad gauw honderdvijftig kaarten erbij gehaaid en toen was het gebeurd. Meer kinderen konden we niet toelaten want dan kan niemand meer iets doen. Het is een overweldigend succes." .De heer Boschman is ervan overtuigd dat hei jeugd vakantiewerk helemaal de richting van deze, „Stuif in" uit-moet. Verleden week vertelde hij al dat hij stellig in het creatief bezig zijn van de jeugd gelooft. Vorig jaar werd er met boetseren, knippen en plakken al een bescheiden begin gemaakt. Dit jaar was het hele comité ervan overtuigd dat men op groter schaal het zelf bezig zijn van de jeugd moest bevorderen. De gemeente stelde de Ericaschool gratis voor dit doel beschikbaar en toen kon men de plannen uitvoeren. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Maandagavond was het de laatste openbare vergadering van de gemeenteraad voor het zomerreces. De publieke tribune was bijna leeg. Vele raadsleden waren afwezig. Ook burge meester H. Roelfsema bleek met va kantie te zijn. Zijn plaats werd ingeno men, door de waarnemend-burgemeester, wethouder H. Sabel. Er hing een ondefi nieerbare vakantiesfeer in de oude raad zaal. De vergadering heeft dan ook niet lang geduurd. Toch werden niet alle on derwerpen ais zogenaamde hamerstuk ken van de lijst van 23 agendapunten afgevoerd. Over het voorstel om in beginsel over te gaan tot de bouw van 665 woning wet-woningen in Groenoord-midden en Groenoord-noord, waarvoor B. en W. de Raad een krediet vroegen van ƒ250.000.-, te verlenen voor het doen van de eerste nodige uitgaven, volgde een uitvoerige discussie. De voorzitter van de socialistische raadsfraktie drs. J. H. Simons wilde na melijk, dat in het besluit van de Raad een clausule zou worden opgenomen, waarin de verplichting werd vastgelegd om eerst alle facetten van dit onderwerp te laten controleren door de Commissie voor Stadontwikkeling en Stadsuitbrei- ding, Het raadslid ir. K. J, J. Dominicus (Prot. Schiedam) vertolkte de- mening van een aantal andere raadsleden, toen hij zei deze clausule niet nodig te ach ten. Het besluit moet toch de controle van de commissie passeren. Bovendien schept men door deze clausule een prece dent, want men zal dan in het vervolg ook bij andere raadsbesluiten een derge lijke aantekening moeten toevoegen, al dus het prot.-chr. raadslid. Het voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Dat hét comité een goede greep heeft gedaan, bewijst de jeugd nu zalf; door in zulke grote drommen te komen, zodat de eerste week geen nieuwe kinderen toege laten kunnen worden. Nu al worden kaarten voor volgende week verkocht. De heer Boschman is 'buitengewoon te vreden. Hij denkt al na over volgend jaar, want dan zal er op nog-, groter schaal aan deze kant van de vakantiewe ken aandacht worden besteed. Misschien kan er op verschillende plaatsen in de stad ruimte worden gevonden. Zeker is dat dit soort activiteiten binnen moeten gebeuren, Deze week zijn een kleine driehonderd kinderen onder dak in de Ericaschool. De drukte die er gisteren heerste moet voor de .organisatoren een hele voldoe ning zijn. Alleen hierom zijn de vakantie weken al geslaagd te noemen. De leiding vormt geen probleem. Ze ven meisjes houden de touwtjes in han- wordt. Toch geven vijfendertig kinderen in één lokaal een hele drukte. Ook al zijn ze allemaal bezig. De heer Bosch man heeft ook hier echter weinig' moei lijkheden te vrezen want gisteren kwa men er al enkele mensen spontaan hulp bieden. AMSTERDAM Vijftien maanden luidde de eis tegen de 48-jarige koop man (en voorzitter van de Bond van woonwagenbewoners) Petrus van E. we gens diefstal van elektriciteitskabels in verschillende delen van het land. werd negen maanden, waarvan drie voor- Tegen zijn zoons, 23 en 21 jaar oud, waardefiik, geëist, tegen zijn 31-jarige broer zes maanden waarvan twee voor waardelijk en tegen,twee neven een jaar waarvan drie maanden voorwaardelijk. „We moesten weL We hadden een slecht jaar achter de rug," zei vader Van E. PARIJS De ministers van defensie van de NAVO-landen hebben op hun conferentie in Parijs overeenstemming bereikt over een zogenoemd plan voor de strijdkrachten, dat bepalend is voor het aantal manschappen en voor de bewa pening van het atiantisch verbond voor de periode tot 1970. Dit plan beoogt evenwicht te scheppen tussen de nucleaire en de conventionele strijdkrachten die ter beschikking van de NAVO staan en voorts een billijke verdeling van de financiële lasten te creëredi-^Het plan is samengesteld vol gens het -principe van de „vooruitgescho ven verdediging," dat wil zeggen dat de NAVO-strijdkrachten zo dichtmogelijk bij de demarcatielijnen tussen West- en Oost-Europa worden gelegerd. (Van onze correspondent) ROTTERDAM In het Dijkzigtzieken- huis is gisteren overleden de 7-jarige Mildred Rompies uit Leeuwarden, die donderdag 21 juli op de Oldegaarde was aangereden door een personenauto, waar bij zij ernstig aan het hoofd werd ge wond. Heofliïmt Vlftardingen SCHIEDAM Geboren: Rhea M. J. d.v. A, O. Knipscheer on M. F. L. van Dun; Maria J. d.v. J, van Feest en J. G. de Bruin; Paulina E. J. d.v. R.; Loenjers en E J TImmers; Petra H. W. d.v H W van der Velden en T. M. A. Schoenmakers; Ingrid K. d.v. H. Hippen en J. ff. Boogaard: Juliana J. 3. d.v. J. H. Speel en C. G. H ,M. van den Brink; Peter z.v. J. J. Barrüaij en C. F. Mossent: Ferry H. C z.v. C. C. Clarljs en E. C. A. Hijma; Lorenzo z.v. L. Vigo Sixto en A. Cuevas Hernandez. Overleden: A. Adrl- aansen, 71; M. Nels, 60. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Tijdens de raadszitting van maandagavond was er onder de Inge komen stukken een schrijven van dé Mi nister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, waarbij werd toe gezonden het ontwerp van de lijst van beschermde monumenten voor de ge meente Schiedam. Hierbij was een mede deling, dat binnen vier maanden in over weging kan worden gegeven monumen ten aan de lijst toe te voegen of daarvan af te voeren. i Het liberale raadslid G. P, Ver- hulsdonk stelde hieromtrent een aantal vragen. Hij vroeg, hoe deze lijst tot stand was gekomen, namelijk met of zonder samenwerking van de gemeente lijke instanties. In verband met muta ties of veranderingen In een vergevor- derd stadium, wilde het raadslid even eens weten, wanneer deze lijst van mo numenten was samengesteld. Aangezien over stedebouwkundige aange legenheden van Schiedam regelmatig besprekingen worden gehouden tussen het Stedebouwkundig Bureau Fledde- rus en Gemeentewerken, vroeg de heer Verhulsdonk, of het de heer Fledderus bekend was, dat deze lijst zou komen, in verband met de stadsSanering. Het liberale raadslid had nog meer vra gen: Welke consequenties heeft deze monumentenlijst voor de Stadsontwik keling en voor de eigenaars en gebruik ers van deze panden? Welke gemeente lijke instanties gaan zich bemoeien met het uitkammen of aanvullen van deze lijst, en wordt de raad daarvan in kennis gesteld? Waarom mag de pers niet beschikken over deze lijst van beschermde monu menten? Als de pers over deze monu menten gaat schrijven, kan dit wellicht aanleiding zijn, dat de Schiedamse in gezetenen nog eens naar oud-Schie- damse plekjes gaan kijken, aldus het - liberale raadslid. Voorlopigwillen B. en W. evenwel het ontwerp van de monumentenlijst in handen houden voor het uitbrengen van een pré-advies. Mimi in de armen van de verkoopster van de heer De Keizer. it--.), (Van een onzer verslaggevers) DORDRECHT Hetjonge poesje Mimi van de heerG. Been hakkers heeft hlijk gegeven van een grote liefde voor zijn huis in de Merwestad. Het woonde met zijn haas sinds november van het vorige jaar in Brabantmaar het had er een voetreis van drie maanden voor over am weer in Dordt te komen. De heer Beenhakkers, die vroeger een kruidenierswinkel op de Waldeck Pyrmontweg had, verhuisde vorig jaar haar Putte. Ook zijn poesje ging in de wagen mee. Ongeveer drie maanden geleden was Mimi plotse ling verdwenen. 1 De heer Beenhakkers was daar niet zo erg verbaasd over. Er wonen name lijk in Putte nogal wat duivenlief- hebbers en omdat Mimi nu niet be paald een vriend van duiven is nam de heer Beenhakkers aan dat iemand het katje had gedood. Hij nam daar om weer een andere poes. Mimi was echter springlevend- Het poesje had evenwel zoveel heimwee naar zijn oude omgeving gekregen dat het de lange reis naar Dordt ondernam. Een kranige prestatie voor een poesje van amper een jaar oud. Dezer dagen zag mejuffrouw R. Wil- lems, verkoopster in de door de heer C. A. de Keizer overgenomen krui denierswinkel, Mimi binnenkomen. Eerst herkende zij het dier niet liet was erg vermagerd. Maar nadat Mimi er duidelijk blijk van had gegeven haar wel te kennen, begreep zij dat het poesje van haar vorige werkgever was teruggekomen. Ook de buren van de heer De Keizer herkenden Mimi. Nadat het poesje genoeg kopjes had gegeven viel het van vermoeidheid in slaap. De heer De Keizer en zijn gezin hebben Mimi liefdevol opgeno men. Het poesje slaapt weer op haar oude plaatsje in de huiskamer. Over zijn ervaringen op de lange reis laat het echter niets lós (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De stand der bevolking bedroeg op 30 juni 82026 mensen. Op 31 mei waren er'in Schiedam 81812 ingezete nen. In een maand zijn er dus 114 mensen bijgekomen. Het aantal aangiften van overlijden be droeg in juni 43, Van elders kwamen ér 352 nieuwe burgers bij, terwijl er in de zelfde maand 320 mensen vertrokken. Er werden 125 kinderen geboren, In het hu welijk tradèn 72 mensen. Daarnaast wa ren er zeven echtscheidingen. Binnen de gemeente verhuisden er 167 gezinnen of 601 personen. Bijkant. De Rotterdammer: Lange Kerkstraat' 28, uitsluitend redactiezaken, tel. 263954 (b.g-g- 019 - 115588 en 01898 - 6619)- - Agentschap: -J. v. Gogh. Dr. Zamen- hofstr. 139, tel. 152400. Klachten bezorgen: Agentschap zie bo ven, dag. van 18.3019.30. Belangrijke telefoonnummers: Alarm notitie. 261656; alarmbrandweer. 269123; alarm G.G. en G.D. 269280. SCHIEDAM .Onlangs is in de Wim pel-reeks verschenen een roman, getiteld „De wereld is oen schip", van de Schie damse auteur Jan Noordegraaf (38). In ons blad van 5 maart 1965 bespraken we reeds zijn gedichtenbundel „Zeeman met verlof", waarin hij zijn gedachten en gevoelens in zuivere poëzie wist uit te drukken. Van beroep radio-telegrafist beeft Jan Noordegraaf de Zeven Zeeën bevaren en vele avonturen meegemaakt. Hij deed bonte ervaringen op aan de exotische kust van West-Afrika en vertoefde in Vietnam, vlak voor de militaire catastro fe van Dien Bien-Phoe. Toen hij trouw de zocht hij een baan aan de wal bij Radio-Holland. Hij heeft een gezellige woning aan de Singel 168. Beneden hem woont zijn vader, die vroeger in dezelfde "Apotheek: Jansen, Swammerdamsingel straat een slagerij had, die thans door 41r tel. 264917. zijn broer wordt gedreven. Schiedam heeft nooit veel schrijvers gehad. Het geestelijk klimaat is er blijk baar niet bijster geschikt voor. Daar was de directeur van de kaarsenfabriek Ary Prins, die commercie aan literatuur -wist te paren en een markante roman schreef onder de titel „De Heilige Tocht", een kunstwerk vol pregnante archaïsmen. Daar was de zwaarmoedige en soci- a 1-voelen de, vrijzinnige predikant Francois Haverschmidt, de Piet Paaltjes van Snikken en Grimlcahjes. De advo caat F. Bordewijk met zijn interessante oeuvre, waaronder een plastisch-nadua listische beschrijving van de thans ten ondergang gedoemde Verbrande Erven. Dan van der Zee, socialist met zijn tend ensroman over de jeneverindustrie „De Brandende Stad" en Zoetmulder, r.k. au teur van familieromans. Jan Noordegraaf putte -de gegevens van zijn roman uit zelf-beleefde ervarin gen. Hij schildert talentvol het zwoele Afrikaanse landschap, zoals „Frans Gui nee, land van rode aarde, hardgroene plantengroei en diepblauwe zee"; en de bizarre havensteden: „op de terrasjes van de vele caéfs zaten overwegend ne gers, Europees of naar Arabische trant gekleed, te drinken en te praten". De bonte gravure op de omslag van bet boek geeft hiervan een suggestief beeld. .Door zijn anecdotische vertelkunst te gen de achtergrond van een schilderach tig decor geeft Jan Noordegraaf in deze gezond-realistische roman een afspiege ling van wat elders op de grote wereld kan gebeuren. Als zodanig rijst het ver haal ver boven het roestige dek van het oude schip, de Unicum, en houdt „een waarschuwing ;n aan het adres van zee lieden en thuisblijvers", aldus deze au teur van protestants-christelijke huize. (Van een medewerker) SCHIEDAM Vlugger dan verwacht heeft de competitieleider van het zater- dagvoetbal, de heer J. v. d. Meyde, het votbalprogramma bekendgemaakt van de eerste helft van het seizoen 1966-1967, dat op zaterdag 27 augustus een aanvang zal nemen. Vooral, omdat de voetballief hebbers bij het bepalen van hun keuze ook de wedstrijden van de Vlaardingse verenigingen bekijken, vrmldn w hieronder ook het program van Zwa- luwn, HVO en TSB. Het is de competitieleider niet gelukt hét programma zo in te delen, dat de zelfde verenigingen hun thuiswedstrijd hebben wanneer eventuele concurrenten een uitwedstrijd spelen. Toch ia de ver deling o.i. zo eerlijk mogelijk gedaan en onderstaand programma geeft hierop een duidelijk antwoord. Wel staat vast, dat HBSS en PPSC om beurten thuis spelen, zodat de Schiedamse club elkaar geen concurrentie zullen aandoen. Op 28 augustus begint de nieuwe voet- balcompetitie met de wedstrijden: SS - Zwaluwen, HBSS - Zuidland, HVO - PPSC en Insulinde TSB, Op 3 septem ber is Zwaluwen vrij en speelt HBSS uit tegen CCVD, PPSC thuis tegen Pelikaan en verder Ameide - HVO en TSB - Haz Boys. 10 sept.: De Zwerver Zwaluwen, Nieuw Lekkerland - HBSS, PPSC - DO- TO, HVO - Barendrecht en TSB - Maas dijk. 17 sept.: Zwaluwen - ZCFC, HBSS - DÜNO, Ameide - PPSC, Schev-eningen - HVO en Touwkoop - TSB. 24 met: De Geuzen - Zwaluwen, JAC - HBSS, TPSC - Barendrecht, HVO - NSW en TSB - Capelle. 1 okt.: Zwaluwen - Heerjansdam, HBSS - Excelsior P., Scheveningen - PPSC, Monster HVO en Koudekerk - TSB. 8 okt.: RWH - Zwaluwen. ASWH- HBSS, PPSC - NSW, HVO - Groote ijindt en TSB - Orans. 15 okt.: Zwaluwen - Quick Boys, HBSS - Loosduinen, Mon- Een wat droevig kijkend hondie naast een vuilnisbak illustreert do woorden: „Als u met vakantie gaat zet dan uw huisdier niet op straat" Het geheel is een affiche van de Nederlandse Vereeniging »ot Bescherming van Dieren die hi»r mee een waarschuwende vinèer naar ons opheft. Jan Krant werd et- door getroffen. Hij heeft zelf 2Cf„ huisdier en daarom is hij met vakan ttemoeilijkheden op dat terrein rjet erg op de hoogte. Vandaar een tele foontje naar het hoofdkantoor van de „dierenbescherming" in Den Haag. Jan Krant is, eerlijk gezezd geschrokken van wat hij hoorde! Wist u bijvoorbeeld dat er mensen zijn die, omdat zij met vakantie gaan, hun hond ergens in- de polder achterlaten? En wist u dat diezelfde mensen den met een gems*. haM naar de zon reizen om zich te laten bakken aan de Costa Bravi 0f te wandelen door'de mooie daten van Karinthië? Kijk dat eerste, nou ja maar dat die mensen dan rustig 0n vakantie kunnen gaan, dat verbaast Jan Krant. Vroeger gebruikte men meer me thoden om van een hond „af te ko men," maar nu iedereen een auto heeft is het veel gemakkelijker. Eon dag voor de vakantie begint laatu de hond in uw wagen stoppen. U rijdt naar de Haarlemmermeer en op een stil landweggetje laat u uw Fikkie, Herta of hoe de hond mag heten' uitstappen. U geeft vol gas en vei! dwljnt, een verbaasd kijkende en misschien wel zacht jankende hond achterlatend. Nee, niet in de spiegel kijken, want dan ziet u hoé d'e hond u probeert in te halen en hce zijn „trouwe hondenogen" u nasta ren en dan zou uw vakantie, als u tenminste een hart heeft, minder plezierig zijn en dat Is een hond niet waard, nee toch? Met dat „hart" van dierenbezit- ters schijnt het tegenwoordig ook al niet zo best meer te zijn sinds het hebben van een auto, van televisie en van een huisdier gewoon status is. MIen heeft een hond, dan wij ook, 't is zo aardig voor de kinde ren. Maar zij hebben zich niet afge vraagd hoe zij een hond of een kat moeten onderhouden, welk plezier zo'n dier kan verschaffen maar ook wat voor moeite hij meebrengt. Een stukje brood en een kopje water alleen zijn niet voldoende. Over het algemeen brengt die ver zorging geen problemen mee. Maar dan komt de vakantie. Een echte honden- of kattenbezitter, iemand met liefde voor zijn dieren, weet wat hem te doen staat Die kent de bezwaren die een vakantie met huisdier kan hebben, welke injecties nodig zijn, welk land beslist geen dieren, toelaat die heeft de bezwa ren, die sommige hotelhouders tegen huisdieren hebben, ondervonden en die is misschien zelf wel eens weg gestuurd bij een '„verboden voor lionden"-camping. Die neemt dan ook tijdig maatregelen. Zo iemand bespreekt op tijd een plaatsje in een asiel of bij eén dierenpension. „Of hij maakt afspraken met buren of goede familieleden en licht ze te vens in over de gewoonten van zijn huisdier en wat het wel of wat het niét wil éten. Maar die anderen... Die komen vrijdagavond tot de ontdekking: „Hé, we gaan morgen weg, wat doen we met de hond." Deze mensen ra ken dan in paniek. Of ze besluitèn „We nemen hem mee," en dan ko men de moeilijkheden aan da grens, want de inentingen zijn niet ge beurd. Het probleem is dan nog veel urgenter, Of ze besluiten onmiddel lijk het dier haar de polder te bren gen of er kómt iemand nog op het idee: „Breng hem naar een asiel, die zijn er toch vóór." Ook dit is, jam mer genoeg, verschuiving van de moeilijkheden. Want daar krijgt men te horen: er is geen plaats meer. Wat begrijpelijk is met de enorme stijging van het aantal huisdieren. Maar wat nog erger is: het dier moet zijn ingeënt tegen de hondenziekte en dat moet in ver band met de incubatietijd drie we ken voor de opname in asiel ot pension zijn gebeurd. r Kijk, dit zijn allemaal moeilijkhe den die kunnen leiden tot het „op straat zetten van het huisdier.'' Ten overvloede: het is strafbaar en vol gens mijn zegsman -in Den Haag worden er de laatste tijd vrij veel processen-verbaal voor deze overtre ding (misdrijf zei de man in Den Haag) uitgedeeld. En dat is maar gelukkig ook. Iemand die een hona of kat neemt, moet er da volledige consequenties van dragen. Als u nog met vakantie gaat en u wilt meer over uw huisdier dat tijdelijk ónder dak moet hebben, weten, bel dan even naar de dierenbescherming i® Rotterdam 010 - 249559. Maar wacht in ieder geval niet met het kenen van maatregelen tot de dag voord» u met vakantie gaat Ster - PPSC, Rijsoord - HVO en Wasse naar TSB. 22 okt.: Ter Leede -Zwalu wen, Unicum p HBSS, PPSC Gr°ot- Lindt, HVO - Die Haghe en 'KB.: SVOW. 5 okt.: GWV - Zwaluwen, BBS» - RCL. Bijsoord - PPSC en HVO - DO; TO. 12 okt: Zwaluwen - SHO, Oranje Wit - HBSS. PPSC - Die Haghe en Peli kaan - HVO. CMtotMK mt Mol BS Ker tel. a 6S1£ A hof; 3" Ven, Bi poll alar Ai 41,-1 Korte 11» Tel. «lil, VtaMtUngen

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 2