BOTTERDAM 1 INBREKERS ZEER WEDEROM AKTIEF m SM Bezittingen van bejaarden voor herstel KERK nieuw oor AAN MÈ AN Politiemotor met zijspari over de kop Drie inbraken in Schiedam opruiming Uniek plan van Thnrmer Marktberichten opruiming slopen opruiming Wielrijdster bij botsing gewond Optocht iiiet fietsen trekt door stad Gouden medaille voor J. Ardon 98 oprui rriing opruiming 3e|Ioltcr0mn\urr I Ontmoetings-avoiid ds. D. Dubbeldam Politie nam aantal brommers in beslag Geslaagde tochten van VVV-kantoor Sleutel brandkast lag in lade Portefeuille laten liggen: geld w eg AL1 -uit VRIJDAG 29 JÜLI 1966 sloop lakens 1-pers. Wfl 150x220 cm lakens 2-pers. 180x230 cm geborduurd sloop lakens 1-pers. 150 x220 cm lakens 2-pers. 180x230 cm KANTOORARTIKELEN nylon nachthemden nylon dusters zes A binnenveermatras B binnenveermatras f)E ROTTERDAMMER Pagina 3 BESTAANDE beddencapaciteit van de Rotterdamse ziekenhuizen is thans niet voldoende oin te voldoen aan de gemid delde beddenbehoefte. Dat betekent dat in de periode waarin de behoefte boven het gemiddelde ligt, bijvoorbeeld in de winter, maanden, er grote moeilijkheden kunnen worden verwacht. Pas in de loop van het volgend» jaar' wanneer de verbouwing van het Havënziekenhuis zal zijn voltooid en als de Dr. Daniël den Hoed-kliniek en het Ikaziaziekenhuis er in zullen slagen zoveel personeel aan te trekken dat zij op volle capaciteit kunnen werken, zullen deze moeilijkheden kunnen verdwijnen. Maar eerstomstreeks 1975 of 1976 kan een even wicht worden verwacht tussen de behoefte aan ziekenhuisbedden en capaciteit. Maar omdat de bevolkingsaanwas van het Water, weggebied waarschijnlijk wel zal aanhouden, lallen,bijtijds maatregelen moeten worden -cnomen om het daarna weer te venvachten tekort aan ziekenhuisbedden te kunnen op vangen. Dat somibere beeld biedt een nota van de directeur van de Rotterdamse ge meentelijke geneeskundige- en gezondheids, dienst, die de tegenwoordige en toekomstige beddencapaciteit van de Rotterdamse jiekenhuizen, de 'uitbreidingsplannen' van desë inrichtingen en de omstreeks 1980 tc verwachten capaciteit aan ziekenhuisbedden tot onderwerp heeft. In deze nota wordt ge steld, dat er een overschot van vijfhonderd bedden kan worden verwacht tegen 1967. Masr de opstellers van de nota nemen aan dat dat overschot daarna weer zal dalen. Na de voltooiing van het Claraziekenhuis omstreeks 1971 zal het overschot'weer sets sgn gestegen, maar daarna zal het weer dalen me! zeventig tot negentig bedden per jaar. In totaal beschikten de Rotter damse ziekenhuizen op 1 januari van dit jaar over 4250 bedden. Als de plannen tot uitbreiding van de bestaande ziekenhuizen en tot de bouw van een nieuwe inrichting tullen zijn voltooid, zal Rotterdam op 1 januari 1980 over 5013 ziekenhuisbedden kunnen beschikken. Bij de bepaling van de bdiéefte aan ziekenhuisbedden in de toe komst, zal, aldus de nota, rekening moeten worden gebonden met de'ontwikkeling van démedisehe wetenschap, de bezettingsgraad, de; gemiddelde verpicegduur per opname en de bevolking van het gebied, dat door de tiekenhuizen wordt verzorgd. In 1939 be droeg de gemiddelde bezettingsgraad 91,7 procent en in 1964 was zij gedaald tot 90 procent. En voor een niet gering deel bepaalt bet al of niet aanwezig zijn van voldoende personeel mede deze bezettings graad. Wanneer men aanneemt dat hel maken van bouwplannen voor een zieken huis drie tot vijf jaar vergt en debouw zeil vijf jaar, dan zou omstreeks 1967 reeds móeten-worden begonnen met de plannen voor een nieuw ziekenhuis, als uien ten minste wil dat dit in 1976 gereed zal zijn. Als inderdaad, zoals thans wordt verwacht, w tezijnertijd voor .bet .verzorgingsgebied. Voome en'Putten'ëèti eigen ;riekeriJniis stal' komen en bijvoorbeeld hef gemeentebestuur van Spijkenisse zou besluiten tót de bouw vaneen eigen ziekenhuis, dan zal, aldus de nniaj de noodzakelijke uitbreiding van liet aantal -ziekenhuisbedden in Rotterdam wel- licht nog enige tijd kunnen worden uitge, stelA Die roogeJijkheden ziju vanzelfspre kend afhankelijk van bét tijdstip waarop «n eventueel ziekenhuis op Voorne-Pulten ui zijn voltooiden van de capaciteit die dïi "ziekenhuis zal krijgen. 'De opstellers van de nota menen dat de toekomstige Beneluxtunnel i daarbij een irol zal fciimieh gaan spelen, omdat hét denkbaar is dat, wanneer deze verbinding volgend jaar tot stand zal zijn gekomen; er patiënten uit Vóome en Putten naar Schiedam en'Vlaar dingen zullen kunnen afvloeien/In de nota wordt de vraag opengelaten, of de uit breiding van het aantal ziekenhuisbedden »p initiatief van de gemeente Rotterdam moet geschieden dan wel of daarvoor parti culiere belangstelling zou bestaan. bestaat november 5 jaar (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Aan de lommerrijke Stadhoudcrsiaan staat op no. 117, op de hoek" van de Prins Bemhardlaan, een fraai gebonw, het Dr, Wagenerhuis, het districtsconsnltatiebureau voor de tuber culosebestrijding. Het ligt geheei verscho len In het groen, tussen het Volkspark en het Julianapark tn een van de mooiste wijken van Schiedam. Vlak in de buurt liggen de twee plaatselijke zie kenhuizen, het oude Gemeentezieken huis, waarnaast het nieuwe, moderne zie kenhuis verrijst, en de r.k. Dr. Noletsticb- ting. Behalve een aantal huisartsen wo nen er ook verscheidene specialisten in dit stijlvolle woonkwartier. De tuberculose mag dan niet meer de volksgcsei Van .voorheen zijn, ze is geenszins uit onze samenleving geban nen en permanente waakzaamheid blijft dan ook geboden. Hier in dit vriendelijk-uitzlende gebouw wordt reeds vijf jaar lang in alle stilte en zonder enige ophef naar buiten de strijd getreden tegen de gevaarlijke ziekte, die soms zo onverhoeds kan toeslaan. Op zaterdag 4 november 1961 werd het Dr. Wagenerhuis officieel in gebruik ge nomen, De belangstelling voor het het nieuwe centrum' van, de T.B.C.-bcstrij- ding was enorm grooi. Nietalleen van de zijde van de overheidsinstanties, maar ook van de medische wereld. Vele promt nente figuren gaven blijk van hun be langstelling. Er waren niet minder dan vijftien sprekers. Nadat de architect van dit zegenrijk Van 74 juli tot 4 augustus Voor die huismoeders, die tróts zijn op hun linnengoed en te recht ook voldoende lakens en slopen willen hebben... is deze .aanbieding bedoeld. Grasiinnen lakens en slopen, in gladde of geborduurde uit voering, van een uitstekende kwaliteit, het borduursel in smaakvolle dessins m m Horgen begint de-verkoop van dit fraaie en oerdegelijke linnen goed, om Uw linnenkast eens flink bij te vullen, voor prijzen, die voor zichj zelf spreken. Giin tel. of schrift, beet. Yan 14 juli tot 4 augustus Ondanks de stijgende prijzen op de wereld-ledermarkt, kopen onze klanten morgen een fan tastisch mooie akte-tas voor een ongekend lage prijs.' Magnifieke dubbele akte-tas- sen met twee ruime vakken, twee grote voorzakken... zó solide dat de fabrlkant .elke tas lö jaar garandeert; mórgen voor- iets meer dan een tientje. Ideale tassen voor de kinderen die naar schoolgaan, maareven- goed voor hun vaders, die naar kantoor zo'n tas kunnen ge- bruiken. Morgenvroeg cm 9 uur begint de verkoop van deze dubbel^ aktetassen met 10 jaar garantie op het leder, voor fff 00 Gétn tel. of-schrift, best. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De vakantietijd schijnt aanstekelijk te werken op in brekers. De afgelopen dagen wordt er ob ruime schaal ingebroken op plaatsen her en der in de stad. Gisteravond en vannacht was het wederom prijs. Door .vernieling van een ruit brak men in bit de Technische Unie in de Philips Willemstraat. Ontvreemd werden zeven draagbare radio's en twee elek trische scheerapparaten (totale waarde ongeveer ƒ.1500) Uit een geparkeerde bestelauto in de Sonny,straat zijn 35 paar schoenen met een waarde van ƒ700 weggehaald door openbreking. De auto was van een 21- jarigè vertegenwoordiger uit Culemfoorg. Uit de kassa van de radiozaak J. H. Haijen'jidije' .aan de Hoogstraat is gister avond ben bedrag van ongeveer ƒ700 gestolen. De kassa is opengebroken door iemand die zïbh-waarschijnlijk in de zaak heeft laten insluiten. Uit de. etalge van de fotohandel Tempo aan de Benthuizerstraat is een nog onbekend aantal camera's gestolen. De zijruit van de, etalage was met een steen vernield. Een seinhuiswachter van de NS zag gisteravond twee öohkergeklede jonge mannen van 19 tot 20 jaar naar binnen gaan bij de vishandel Snut aan de Kats- hoek. HU .-waarschuwde de politie, maar toen' deze arriveerde hadden de jonge mannen waarschijnlijk reeds onraad ge roken. Op een.brommer waren, ze richting Noordplein verdwenen. De deur van de winkel was opengebroken en de brand kast in bet kantoor omver gegooid. A Een 67-jarige bewoonster van een huis in de Eilertetraat weid vannacht wakker door lawaai in haar woonkamer. Toen ze ging kijken wat er aan de hand was, zag zij voor het dressoir een man staan die ijlings op de vlucht ging .toen hij zich ontdekt zag. Een klapraam m de ..kamer was geforceerd. Uit een porte- jmonnaie was ƒ10 verdwenen. VLAARDINGEN Op het kruispunt Van Beethövensingel-Mahlerstraat ge beurde donderdagavond een aanrijding tussen een wielrijdster en een personen auto. Beide reden in dezelfde richting. Toen de wielrijdster zonder richting aan te geven naar links afsloeg, kon de autobestuurder een aanrijding niet meer voorkomen. De wielrijdster. de dertien jarige J. D. liep een hoofdwond op. raedlsch-sociale centrum, de heer R.H. Fledderus, de sleutel had overgedragen, sprak de voorzitter van de Frov. Z.-H. Vereniging tot bestrijding der: TBC, Dr. C, de Tangen, een openingswoord, waar- In hij o.a. zei: „Wij hebben dit nieuwe consultatiebureau de naam van Dr. Wage nerhuis gegeven, niet slechts ter nage dachtenis aan Dr. Wagener, dokter van het consultatiebureau te Rotterdam, die vele jaren lang als voorzitter aan de Provinciale vereniging zijn begte'krach ten heeft gegeven, maar vooralom tc tonen, dat wij willen voortzetten, het geen hij heeft opgebouwd. Dr. F., de Stoppelaar, die hier de scep ter zou gaan zwaaien, vergeleek, in zijn toespraak de start van het niéuwe consul tatiebureau met de proefvaart van een koopvaardijschip, dat altijd nog blijk moet geven de stormen te kunnen trotse ren; Vijf jaren zijn inmiddels verstreken. Het schip heeft de stormen getrotseerd. De proefvaart is gelukt. Er is veel nutti ge arbeid 'verricht. Het eerste lustrum van het Dr. Wagenerhuis is dan ook alleszins waard om in de komende herfst te worden gevierd. ROTTERDAM Over liet ongeluk van gistetrmiddag op de rijksweg bij Delft, waarbij twee Rotterdamse politie mannen tijdens een instructierit met hun motor met zijspan vielen en zeer ernstige kwetsuren opliepen, vernemen wij nader, dat de bestuurder van de motorcombina tie in een flauwe bocht de macht over stuur verloor, waardoor het voertuig in de middenberm terecht kwam en énige malen over de kop sloeg. Bestuurder en zijspanrijder werden op de voor verkeer uit tegengestelde richting bestemde rij baan geslingerd. Hoofdagent P. F. Louwers- uit dé Stel- iendamstrraat (29) kwam daarbij enkele keren in aanraking met een tegemoet rijdende tankauto. Hij wérd gewond aan hoofd en borst.' Hoofdagent P. v. di Sluys uit de Leeuwenbekstraat, (37). had een gekwetste nier, schaafwonden- en kneu zingen. Beiden/werden eerst opgenomen in het Oude'én Niéuwe Gasthuis té Delft. Later werd hoofdagent Van deri Sluijs overgebracht naar Eudokia in Rotterdam, hoofdagent Louwers werd ter verdere verpleging overgebracht naar het zieken huis Zuidwal in Den Haag. (Van een onzer verslaggevets) SCHIEDAM Er heerste donderdag avond in het hervormde wijkcentrum De Rank aan de Schiedamseweg een gezelli ge drukte. Hervormde gemeenteleden van geheel Kethel waren in grote getale gekomen óm kennis te maken met ds. D. Dubbeldam en zijn echtgenote, Ds. Dubbeldam is momenteel predi kant in Lijnden in de Haarlemmermeer. Hij heeft drie weken bedenktijd, die de kerkorde voor het overwegen van een beroep aangeeft. Pas daarna valt de defi nitieve beslissing. Indien hij het 'otroep aanneemt, wordt hij de tweede predikant van de hervormde gemeente in Kethel, namelijk voor de nieuwe wijk Groen- oord, waar steeds nieuwe gemeentele den bijkomen- Het ligt dan ook. in de bedoeling op den duur hier een tweede kerkgebouw te stichten. Na deze kennismakings-bijeenkomst, die .van half acht tot negen uur duurde, was er in hetzelfde gebouw een besloten vergadering van de kerkeraad mét ds. en mevrouw Dubbeldam.- (Van een onzer verslaggevers) VLA ARDIN GEN Zaterdagmiddag omvier uur begint' de1 optocht met versierde fietsen. De deelnemers moeten om half drie aanwezig zijn in de reini gingshal van gemeentebedrijven aan de Hoflaan. De jury gaat dan beoordelen wie de mooist versierde fiets heeft. De route is als volgt: Hofiaan oprit Schiedamsedijk, Voorstraat, Burg.'de Bor desplein, Asterstra'at, Chrysantstraat, Nar cisplein, Goudsésingel, Van Hogëndorp- iaan, Seriagenstraat,''Pétuniastraat, Sneeuwbalstraat, Johan dé' Wittstraat, Van der Duyn van- Maasdamlaan, Van der: Duynstraat. Rotterdamse weg - via Plein 1940, Julianasingel, Hoogejaan, Em- maplein,Schiedamseweg,' - Verploegh Chasséplein, Binnensingel, Oosterstraat, Cailenburgstraat,Dwarsstraat, -. Maas straat, Oosthavenkade, Prinses .'„Juliana- brug. 'Parallelweg, Stationsstraat, "Vette- noordstraat. Mendelsohnplein, Dirk Seha- ferstraat, oprit Maassluisedijk, „afrit Maassluisedijk, Burg. Pruissingel, Soenda-' iaan, Fioreslaan, Floris- de Vijfdelaan, Biois van Treslongstraat, Van Boisot- straat, Philips de Goedestraat. Floris de Vijfdelaan, Büitonlaan, Vondclstraat, Huygensstraat; Van derDriftstraat, Van Schravendijkplein, Cronjéstraat, Korte Hoogstraat, Westhavenplaats, Ou- de-Havenbrug, Schiedamseweg,: Cailen burgstraat, Hof, vaste muziektent. HOEK -VAN HOLLAND Dé- Hoekse politie hield gisteren drie jeugdige, brom fietsers aan. omdat zij de snelheidslimiet belangrijk hadden overschreden. De - jon gens zorgden tegenover de politie, vóór- het nodige commentaar/en dat",was voor de agentenaanleiding' onV ae.bromfietsen'j in beslagte nemen 'en bekeuringen.té geven. 'j VLAARDEN GEN ln verband met de vakantie van nr.* F.' ,'Spiékër .zal het consultatiebureau van de Protestantse Stichting ter Bevordering van. Verant woorde Gezinsvorming aan de Fioreslaan tijdens de maand augustus zijn -gesloten. «•lei. (01898) - 36" (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De door het WV-kantoor georganiseerde bustochten hebben tot nu toe een behoorlijke be langstelling genoten. De Rijnmond- en eilandentoer die dinsdag werd gehouden trok 33 belangstellenden. De waardering voor deze tocht was groot. Donderdag hebben vijftig mensen per bus de Zuid-Hollandtoer gemaakt. De be langstelling voor deze tocht was zo groot dat verschillende liefhebbers naar volgen de week verwezen moesten worden. Als gids bij deze tochten treedt op mejuffrouw Bep Verkade van het bureau voor sociaal toerisme. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de nacht van donder dag op vrijdag bracht men een onge wenst bezoek in een houten kantoorge bouw op het terrein van Kraalema's Zandstraalbedrijf aan de Strickledcweg. Uit de onderkast van de brandkast haal den de inbrekers een sleutel, waarmee ze de brandkast konden openen en een be drag van ongeveer ƒ250 buitmaakten. Donderdagavond hebben onbevoegden zich toegang verschaft door een niet-af- gesloten deur tot de St. Mariaschocl aan de dr, Zamenhofstraat. De vermoedelijk jeugdige vandalen doorzochten alle loka len en stichtten een grote wanorde. In het lokaal van de kleuterklassen hebber, zij de inhoud van inktpotten over ae vloer uitgestort. Er worden tien roodkleu rige baloennen met de inscriptie ..Maria- school Schiedam" vermist. In de nacht van woensdag cp donder dag omstreeks 3.15 uur ontdekie een con troleur van de Schiedarnse bewa kingsdienst op de eerste verdieping var. de wasserij Èdelweis aan de Eizenstecg een man die er waarschijnlijk niet veei goeds uitvoerde en zich dan ook ijlings uit de voeten maakt. De controleur achtervolgde hem maar kon hem helaas niet meer achterhalen. Er werd een bedrijfsapparaat van onge veer 65 vermist. (Van een onzer verslaggevers) I SCHIEDAM Vanmorgen om half elf; heeft de loco-burgemcestcr, wethouder' H. Sabel, in het bedrijf van de staalhan-j del Schmolz. Bickenbac'n Nederland NV aan de Nieuw Mathenesserstraat aan de heer J. Ardon de ere-medaille in goud verbonden aan de orde van Oranje Nas sau uitgereikt. De heer Ardon. geboren op 19 novem ber 1902 te Rotterdam en aldaar nog wonend aan de Statenweg 36D. is sinds 1920 werkzaam in de slaaihandel. waar hij thans algemeen procuratiehouder is Hij is een veelzijdige en zeer gewaardeer de kracht. - De Westduitse liberale partü (FDP) heeft van de Westduitse regering geëist dat zij op .ondubbelzinnige en besliste wijze afstand doet van de aanspraken' op kernwapens". De bondsrepubliek heeft overigens, aldus de FDP,, geen enkele kans:in het bezit van atoomwapens, te komen. p/i dn» Bijkant. De Rotterdammer: Lange Kerkstraat 28, uitsluitend redactiezaken, tel. 263954'(b.g.g. 010 - 115588 en 01898, - 6619). Agentschap: J. v. Gogh. Dr, Zamen- hofstr. 139, tel, 152400. v Klachten bezorgën: Agentschap zié bo ven, dag. van 18.30-19.30. Belangrijke tctefoonnunmiers: - Alam politie 264656; alarm brandweer 269123; alarm G.G. en G.D. 269280. r Apotheek: Jansen, Swamnieröairisingel 41, tel. 264917. Van 14 juli tot 4 augustus Twee aanbiedingen uit onze, lin gerie-afdeling, restant series, in nyloh nachthemden en nylon dusters, in alle maten voor prij zen die U nooit hebt kunnen ver- wachten. diverse modellen uit de series 9.95 en 12.95 maten 38 t/m 48 voor modellen van dit seizoen uit de - series 15.95 en 16.95 maten 38 t/m 48 Uwl (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN t- JDe heer J. Thurmer, sinds kórt president 'kèrkvoogd van de hervormde ge meente in Vlaardingen, heeft een uniek plan geopperd voor de res tauratie van de Grote Kerk op de Markt. Hij is namelijk van plan een antiekbeurs te houden van be zittingen van Vlaardingse bejaar den, die over twee maanden naar het nieuwe rusthuis in Holy zul len verhuizen. De heer Thurmer is op het idee ge komen, omdat bejaarden bij het verhui zen naar een rusthuis een groot deel van hun inboedel moeten opruimen, omdat daarvoor geen plaats is in een bejaarden centrum. Vaak profiteren opkopers van deze situatie. Soms schaffen zij zich een hele inventaris aan voor een appel en een ei. Tussen zo'n partij goederen zit ten soms „antiekjes", die voor veel geld aan de man worden gebracht. Het rusthuis in Holy kan over ongeveer j zeven weken in gebruik worden geno men'. Voor die tijd moet een groot aantal bejaarden een deel van hun i vaak dierbare bezittingen afstoten. De; heer Thurmer heeft nu de kerkvoogdij ingeschakeld, die de taak van de op koper zal gaan overnemen. De kerk voogdij; wil de inboedels op een zoge naamde antiekbeurs verkopen, die mo gelijk eind september begin oktober op het marktplein voor de Grote Kerk zal worden gehouden. De opbrengst van de Morgenvroeg om 9 uur begint de vérkoop van' de laatste aan bieding lingeries ;in deze Op ruiming. 'Nylon nachthemden en nylon „dusters, in alle maten en divèrse kleuren. Af 1 Géén tel. of schrift, best. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het zich sterk uitbrei dende Kethel krijgt eindelijk een nieuw postkantoor. Eind augustus of begin sep tember zal het in gebruik worden geno men. Het-postkantoortje met een opper vlakte van bijna honderd vierkante me ter komt aan de Hargsingel. Het gebouw tje wordt bijna geheel opgetrokken van hout en krijgt slechts een tijdelijke bestemming.' A Het werd hoog tijd, dat het oude kantoortje aan de Schiedamseweg werd vervangen door een nieuw en groter gebouw, want er was hoege- naansd geen service. Er was slechts eén loket: én maar plaats voor .enkele mensen. s 1 .j De bezoekers moesten door gebrek aan ruimte vaak naar buiten, waar ze dan in regen - en wind hun beurt - moesten afwachten, zodat het huidige gebouw-: tje veel te klein is geworden. Het nieu- we postkantoortje is wel niet groot, maar het is zodanig gebouwd, dat men ■het. zonder veel moeite kan uitbreiden. In plaats van een enkel loket heeft het drie loketten. De openingstijden van het nieuwe post kantoor worden als volgt: voor geldza- ken (behalve spaarbank) vanhalf negen tot half een en van twee uur tot drie uur en voor zegelverkoop/spaarbank; telegraaf en telefoon van half - negen tot hall een en.van twee. tot vijf uur. (Van onze correspondent) HOEK VAN HOLLAND Nadat de 21-jarige \V. L. uit Schoonhoven in de telefooncel van de Stationsrestauratie een gesprek had gevoerd, liet hij zijn portefeuille liggen. Toen hij even later terugkwam was de portefeuille vjrriwe- I nen. Déze werd later op het station terug- gevonden, maar het geld, twaalf Engetse ponden, was er uit verdwenen. HOEK VAN HOLLAND Uit de wagen van een Rotterdamse kampeerder, die zijn auto op de Helmweg had gepar keerd, werd een camera ter waarde van zevenhonderd gulden gestolen. VEILING WESTERLEE De LIER. 28 juli 33W) kg aardappelen: 160 dubb. bonen: 80 pronk.; .100 snij-: 760 alicante: 84 Golden Samp: 7000 komkom.: 312 postelein: 1S6 pruimen; 132 spinazie: 30 spitskool; 130 uien; 1560 prei: 7000 stuks export komkom.: 29,0500 I; 5200 binn.; 41.703 totaal: 10.000 netmeloen: 300 ogen; 6500 papri ka; 3000 perziken; 2880 sla; 2000 bioemkoól: 37.824 bakjes exp. tomaten, 2.123 bin., 39.946 totaal. Sla 18%21% stuks: bloemkool 6 117. 8 101—106? '10 1—101, 12 57; tomaten A 235245; extra C 230—240; tomaten A 235—245; B 225—230; I C 225—235; CC 220-^230. De eerste spruiten aangevoerd door A. v. d. Enden Lz„ welke 5115 per kg. opbrachten. Aardappelen 25—36 kg; poers 17—19; dub bele bonen 46—80; pronk 120 snij- 155—160; alicante 350-370; Golden Samp 410—450; Fi-ankethaler 250—350; komkom, (krom) 1719; pepers 430; postelein 45; prui men 85145; spinazie 40; spitskool 29: uien 45; prei Al 44—47, BI 40; spruiten 115 kg; bospeen 34, bos; komkom AI 25—26, A 18—23, I B 16—24, C 15—18,. D 15; Netmeloen 60—90; blank 8 60—75, 10 40; netmeloen 6 120—135, 8 1—115; rijp 10 80—90, 12 70; ogen 10—80, 12 65, blank 12 65, 15 50, ogen 8 135: 10 105. rijp 12 85, 15 65; paprika 9—18; perziken 6—16. verkoop zal ten goede komen aan het restauratiefonds van de hervormde ge meente. Deskundigen zullen de goederen van de Vlaardingse bejaarden taxeren èn even tueel de antieke voorwerpen beoordelen op hun waarde. In de rubriek „kerk voogdij" van Hervormd Vlaardingen" doet de heer Thurmer een beroep op de bejaarden te wachten met verkopen, totdat een definitief plan van de kerk voogdij gereed zal zijn. De voorvechter voor het herstel van de Grote Kerk wil een ruime publiciteit aan de antiekbeurs geven, zodra de plannen, die thans nog moeten worden uitgewerkt, meer gedetailleerd zijn'. „Het idee moet bij zoveel mogelijk mensen bekend worden wil men ook werkelijk een behoorlijk bedrag voor het restauratiefondsverkrijgen'!, aldus de president kerkvoogd. Hij is name lijk van plan niet alleen de bejaarden, maar ok andere Vlaardingers te be wegen goederen, die zfj toch zouden kwijtwillen, aan de hervormde ge meente af. te staan. De heer Thurmer is al heel wat keren in actie geweest om geld by elkaar te krjjgen voor het herstel van het histo rische bouwwerk op tie Markt. Zo is hy de promotor van „Kom zing met ons", waarvan de collecte eveneens wordt be stemd voor de restauratie van de kerk. Van 14 juli tot 4 augustus Als er per maand tienduizenden kop en schotels worden ver kocht, en daarvoor grote voor raden normaal zijn, dan kunt.U van zo'n Opruiming wel iets verwachten. Morgen worden die verwachtin gen overtroffen, want dan be gint de Opruimingsverkoop van duizenden 1e keus kop en schotels per zes stuks voor nog géén dlrie gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze 1e keus aardewerk kop en schotels, stuks Van 14 juli tot 4 augustus Voor hen, die .in déze Oprui- ming nog voor een ongekend lage prijs een prima matras; willen kopen, is deze'aanbieding bedoeld. Want morgen begint de verkoop van twee series 2-persoons binnenveermatrassen 30 tót 40% onder de waarde. Beide soorten voorzien van pri ma interieur, overtrokken met een fraai damasten afgedekt met een dikke wattenlaag. - 2-persoons een zijde doorgestikt 2-persoons geheel doorgenopt 2-de!ig Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop, de laatste bedden- aanbieding in deze Opruiming, voor prijzen die U geen tweede, keer kunt verwachten. ^r. Géén te/, of schrift, feest. TVE stapgr.age jeugd kan - verge- noègd in dé handjes .wrijven: de Jeugdvierdaagse in Rotterdam begint weer! Het is jammer dat Jan Krant 'de kinderschoenen: ontgroeid is, anders zóu hij ze stevig vastma- ken en méelopèn. Maar, u weet het, alleen de jeugd van acht tot en met zestien jaar kan mét dezë vierdaag se, meelopen. De marsen (voor kin deren van acht tot .tien.. jaar; .iien kiiometer-pèr dag. en voor.kinderen van elf tot zestien jaar:,vijftien: kilometer per dag) worden: pp_~.de tweede. derde, vierde en vijlde augustus gehouden, en ze voeren dwars door Rotterdam naar een! be gerenswaardig punt. Dinsdag is dat. de haven (met -.eén rondvaart), woensdag naar Jeugdland, .donder dag door het Zuiderpark (met eenir spel) heen en vrijdag gaat de groep naar Diergaarde Blijdorp. Het ver trekpunt. en tegelijkertijd eindpunt staat op', het CW-terrein; aan de Groene Kruisweg 6. Een Jeugd- vierdaagse kan natuurlijk niet* zo maar in'het wildeweg beginnen en eindigen, dat begrijpt - u ook v/el. Daarom is er maandagavond,- om.: half acht, .eerst een*- vlaggen-,en deeinemerspaTade, en aan net. eind komen alle .deelnemertjes op het Gharloise hoofd samen voor de laatste tocht, beladen, met bloe men en' vporopge>gaa.n door een muziekkorps' 'naar het 'punt - Van; uitgang. V' u meer inlichtingen wilt krij-y gen over deze Vierdaagse, dany kunt u terecht bij het secretariaat in het gebouw Nieuwe Eerste Ne-, dcrlandse, Coolsingel (naast het stadhuis) kamer 371, teicfoon 11 13 80. toestel 231. Het inschrijf geld (drie gulden voor-vier. dagen,) kunt u od nummer 400700 ten name j van de Rotterdamse Stichting' voor y de Lichamelijke. Opvoeding, gebouw NEN. overmaken. En tot slot, het belangrijkste: de inschryfadressen bij u in de buurt. Behalve dus in het NEN-gebouw aan de Coolsingel kunt u nog terecht bij: A. C. in 't Veld, Libanonweg 6a, tel. 136830; A. J. Berwald, Langehhorst 42c; C. Jongenengel, Talmastraat 34;W. i Brunix, Klaverstraat 87a; A. Keu- zenkamo. Jan van Loonslaan 16, tel. 1 126129: C. Maas, Rondolaan 105, tel. 293407: S. Maas Indische Tuin 175; D. A. van Pelt, Quintstraat 22; J. A. de Ruyter. B. de Haanweg 125, tel. 197609; C. Veelbehr, Gaffel straat 23a en L. van Vliet-de Ruy ter, Emmastraat 9; allemaal in Rot terdam. Even naar zo'n adres stap pen of hellen, even zeggen dat uw kind of kinderen meedoen, en vier dagen van wandelplezier. staan de jeugd te wachten. voor Géén lel. of schrift, feest De houding van Roemenië. Boekarest 24 Juli. De correspondent van het „Ber liner Tageblatt" mel'lt, dat hem té rech-. lertijd is meegedeeld, dat zich Duitsche troepen, op weg bevinden, door Honga rije naar de Oostenrijkse!» Roemeecsehe; Karpaten-grens.Een oorlog niet Oos tenrijk zal dus voor Roemenië ook een oorlog mei Dmlscldand tengevolge heb ben. Opnieuw zijn negen jongeren, uaac Kameroen vertrokken, die na hun oplei-v ding van drie maanden aan het" Kontnk-', lijk Instituut voor de Tropen daar sullen gaan werken als-huishoudkundigen (de meisjes) en monteurs (de jongens).

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1