Commentaar Nederlanders zullen piratenzenders niet bevoorraden Oe Thant Nozems in Limburg I GOEDE PRESTATIES CONCERTHAL Empire-lijn in nieuwe stijl en zeer wijde swaggers Collectie voor ingetogen luxe vrouwen Weer stenen tafelen uit de Sindi krant behoort tot Het Kwartet I Ti k In de roos Wereldmuziekconcours Kerkrade Castillo, ontwerper met allure Meerderheid r.k. wil afschaffing celibaatsplicht Als de Britse wet van kracht wordt Punten en lof het weer in eeropa §s& Hiaten VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN Pagina 4 2 A MAANDAG 1 AUGUSTUS locs (Van een onzer verslaggevers) BAARN Het Nederlandse bevoor radingsbureau „Offshore" uit Baaro, waarvan de eigenaar destijds behoorde tot de directie van bet Bureau Wijsmul ler uit IJmuiden is niet van plan de Britse regering te dwarsbomen ais de wet tegen de piratenzenders eenmaal is bekrachtigd door bet parlement. Voorlopig zet „Offshore" zijn activi teiten echter voort. Bit betekent bijna (Vervolg van pag. 1) ren. De Russen kunnen nL bevreesd zijn, dat de kwestie-Vietnam tenslotte werkelijk op een nieuw wereldconflict 2al uitlopen en zij zouden dan tegen hun wil aan de zijde van de Chinezen 'tomen. Door zelf in Vietnam een actie- zere rol te spelen zou Moskou directer met Washington kunnen onderhande len. De Russen weten heel goed, dat de Amerikanen Peking te allen tijde de voet zullen dwars zetten, maar zij zijn er niet zo van ovrtuigd, dat d Ver enigde Staten even straf tegen Hanoi zullen optreden als blijkt, dat de Rus sen zich meer met het conflict gaan bemoeien. Moskou voelt er uiteraard niets voor bij een eventueel conflict van grotere omvang voor Peking de kastanjes uit het vuur te moeten halen. Men wees ons erop, dat het opvallend was, dat Oe Thant zei als persoon de besprekin gen over Vietnam in Moskou te hebben gevoerd en niet als secretaris-generaal van de V.N, Het zou best eens kunnen, dat Oe Thant in zijn zorg over de wereldvrede een persoonlijk initiatief bij de Sowjets heeft ondernomen om deze aan te sporen de kwestie-Vietnam door een direct Russisch ingrijpen meer in de evenwichtssfeer tussen Moskou en Washington te brengen. Ook de Gaulle zou tijdens zijn bezoek aan Moskou al een dergelijke suggestie hebben gedaan. Daarbij zou hij zijn uitgegaan van de gedachte, dat bij de uitbreiding van het Vietnamese conflict hij tegen wil en dank aan de zijde van Washington zou komen. In ieder geval zo stellen de waarne mers zal de kwestie-Vietnam de komen de weken bijzonder interessant wor den, nu de Sowjets grotere activiteiten ontplooien- Natuurlijk is dit een soort pokmpel van Moskou met de wereld vrede als inzet, maar de Russen weten heel goed, dat met de Amerikanen best te onderhandelen is, wanneer geen on- redelijke eisen worden gesteld. Welke Jammer, dat ook deze reeks weer ten rol premier Wilson in de nieuwe ont- einde Is. wikkelingen heeft gespeeld, is duister. dagelijks heen en weer naar Londen oi Harwich om de twee Britse piratenzen ders van radio „Caroline" te bevoorra den es als dat noodzakelijk is van nieu we bemanningen te voorzien. „Wij heb ben nog geen last met de Britten ge had", aldas de directeur van „Offs- hove", die in het midden liet, wat hij met rijn drie schepen zal gaan doen, wanneer de piratenzenders verboden worden. Wel liet hij doorschemeren, dat zijn bureau dan de activiteiten weieens zou kunnen verleggen naar de booreilan den, die ook bevoorraad moeten wor den. Inmiddels hebben de directies van de piratenzenders overleg gepleegd over mogelijke tegenzetten. De kantoren zul len wel naar Spanje of Portugal worden verlegd, omdat deze landen de conven tie van Straatsburg niet hebben onder tekend. De omzetten van de reclame-zen ders zijn formidabel. Zo verdiend» Radio „Caroline" verleden jaar f 8 miljoen, Radio „Honden" 6 miljoen en Radio .Schotland" f 1,3 miljoen. Britse opinie-onderzoekbureaus hebben inmiddels ook ai vastgesteld, dat Radio „Caroline" 6 miljoen luiste raars heeft en Radio „Londen" 8 mil joen. Philip Birch, de directeur van Radio „Caroline" heeft als zijn over tuiging uitgesproken, dat zijn zen ders over dertig jaar nog in de lucht zullen zijn. (Van onze kunstredactie) KERKRADE Zaterdag von den voor de derde maal van dit Wereldmuziekeoncours de mats- wedstrijden plaats. Het optreden van de gezamenlijke Limburgse mijnkerpsen en de show van de Trommelaeren van Roesendaele maakte veel goed van de betrek kelijk lage kwaliteit der murswed- strijden, die helaas een zwakke in zet vormen voor een week die qua programma hoge verwach tingen rechtvaardigt. (Van onze moderedactrice) PARUS Castillo is de man met het grote gebaar, van luxe en van hoffelijkheid. Voor hem is de vrouw iemand, die zich bezig houdt daar waar klimaat en ver maak haar het beste zinnen. Zij vliegt van Madrid naar de Zwit serse wintersport en laat zich om uit te rusten de Nijl afzakken, waarna zij in de binnenlanden van Afrika op jacht gaat om dan weer op grote feesten in Rome te ver schijnen. En altijd, u begrijpt het goed, even elegant gekleed. Door Castillo natuurlijk. Hij is de cou turier met de meeste avondtoilet ten in zijn collectie, want zijn klanten worden geacht aan menig diner van grote allure aan te zit ten. haffbew. geheet bew. Ucftt bew. mist onbew. Zwarte kant Kasteelheer De rabbijn meent, dat voor het eerst sinds Mozes nu de tien geboden op steen uit de berg Stnaï gebeiteld zullen wor den. In het Westen veruit grootste prot. chr. dagbladpers 38 Huil deed het schrift, waarin hij verstrooid had zitb» turen, dicht en mikte het, vanuit de groen-pluchen fatrfïiVn op het kloostertafeltje neer, boven op het andere. Dan bukX hij zich, bleef halverwegen in deze houding een osenKtit naar de regen luisteren, die door de vlagende laat-novemher wind tegen de ruiten werd aangesmeten, boog, de handelte» voltooiende, dieper door en greep op de gis van onder hó? tafeltje drie opeengestapelde boeken van de steunplank we? Vervolgens duwde hij zich uit de fauteuil omhoog sör aarzelend de hand uit naar de beide schriften, liet de hand zakken, verliet de kamer zonder het licht uit te knippen el, ging, de drie boeken onder de rechterarm gedrutóTna?. beneden, Bij de kamerdeur van juffrouw Jones hield Hull halt en klopte tweemaal met de knokkel op het paneeL Hij vernam juffrouw Jones' stem. Hij trad binnen: Ik kom u de boeken terugbrengen, juffrouw Jones. Gaat u zitten, meneer Huil, sprak juffrouw Jones. ik had een kop chocolade voor me zelf klaargemaakt Nu komt er een bij voor u. Ik sla het niet af, juffrouw Jones. Hull was bij de tafel gaan zitten, legde de drie boeken neer en keek er toen op toe, hoe handig en snel juffrouw Jones een tweede kop bereidde. Hoe vond u ze? vroeg juffrouw Jones, de cacao roe- rend. Goed. Heel goed. Vooral dat van Sayers, u weet wel- „De Negen Slagen". Meesterlijk gedaan van die vrouw on een hoog literair peil geschreven. Merkwaardig, juffrouw Jones, dat vrouwen het creéren van detectieveromans beter beheersen dan de mannen. Ze schrijven zo'n boek oneindig doordachter dan hun mannelijke collega's. En met me» geest Weet u, juffrouw Jones, toen u mij uw leesmaiue duidt u me het woord niet euvel toen u mij uw leesxad- nie verried, dacht ik eerst., nu ja... ik vond het wat vreemd voor een vrouw... Nu ik ontdekte, dat er vrouwen als Sayers en Christie zijn, die ze maken, denk ik er volslagen anders over en dat zeker bij een vrouw als u, die ik nader heb Ieren kennen. Dus u vond het., vreemd? hebt mij daar niets van laten blijken. Zo iets doet men niet En ik kende toen slechts een enkele Christie, Juffrouw Jones knikte begrijpend. Zo, dat is voor u, zei ze, Huil de gevulde, dampende kop over de tafel aanreikend. Dank u wel, zei deze. De regen duurt maar. Aan het geluid zou je bijna zeggen, dat het hagel is. Komt door de stormachtige wind. Maar hier in het lamplicht en in de gezellige warmte is het veilig en je denkt: laat het maar waaien en regenen. En straks komt de winter. Ik hoop: met een danige vracht sneeuw. Niets mooiers dan sneeuw. Vooral des morgens als de zon is doorgebroken. Maar naderhand heb je er een vieze rommel van, zei juffrouw Jones. De eeuwige klacht van iedere huisvrouw, zei Huil. - Juffrouw Jones, ik heb uw bandtekening bestudeerd! Mijn handtekening, zegt u? Ja, die op de titelpagina van uw boeken. Ik ben geen grafoloog, verdenkt u me daar dus niet van. Maar ook leken vertelt zo'n handtekening een en ander. Lieve help, dat wist ik niet, zei mejuffrouw Jones, Neen, dat wist ik niet Toch is het zo, zei Huil. hebt een kloeke hand. D heerst over u zelf. U weet wat u wilt bent een door- zeister en u laat u door niets weerhouden. U overdrijft Dat geloof ik niet, juffrouw Jones, glimlachte Hult Wel, nu heb ik uw cahiers nog vergeten» O, de recensies! zei juffrouw Jones. „Recensies" noemt u die verslagen? Recen» Huil begon te lachen. Kijk, dat is weer echt een inval van u zoals dat met de naa n van die kat van u. Juffrouw Jones bleef ernstig, fronste zelfs even het voor hoofd. Ze zei: Er is geen haast met die knipsels. U kunt ze houden zolang u Wilt Dan...houd ik ze nog een poosje. En...? vroeg juffrouw Jones gespannen. Niets. Nog steeds niemendal. Maar ik geef het niet op, juffrouw Jones en ik blijf op uw bijstand rekenen. "Wij werken samen, u en ik. Ergens moet een lek te vinden zijn, een kleinigheid door de dader over het hoofd gezien. (Wordt vervolgd) WPMÖTWeKBi ■aalpbtccl. I pkobebkt urrzyH v - iaiwEW er UBENTHOKrVAN TOTTJOKRUfiTU TOCH Zilver gTUKTPCSSgOffipf, mr sas kmuc ueeraxxa) tsszjqjT smoMPeir ae slaat mas oe TELEVISIE: VANAVOND' KA1ÏIO VAiVAVÓI\T>; KR Cs actualiteitenrubriek Bwmd- punt heeft saterdagavond recht tn de toos geschoten met een commentaar loze reportage van een samenkomst welke de protestants religieuze groep Mozia. hwM met een groot aantal PTPvo.£. °l$ Oosten. Het waren onbe schrijfelijke wantoestanden, welke ie cameras op die avond vingen en het wafu \%el iuist dat Brandpunt zich onthield van enige toelichtingDeze beelden en het geluid dat de micro foons doorgaven spraken voor zich zelf. "Wat bedoeld was als een religieuze samenkomst werd door het onterend op treden yan de „gasten" een demonstratie van onhebbelijkheid en profanie die alle perken te buiten ging. Van enig streven naar „cultuur" was «JW de ontplooiing van Moria's „witte haftenpiaft» geen sprake onder de geno digden, die zelfs de onvervaarde leider niet aan het woord lieten, blootsvoets of kinderachtig verkleed en met mombak- kessen getooid de orde verstoorden, kort om zich zo onbehoorlijk mogelijk gedroe gen €n voor zichzelf de grootst moge lijke antl-propaganda maakten. Het sal niet aangaan voor de provo's, te ontken nen dat zij aan deze walgelijke verto ning deelhadden, want hu% grote leider Tuinman zat op de eerste rij en deed geen enkele poging het onfatsoen te be teugelen, en dat zijn zaken die wij m verband met ander, waardeerbaar pro- vo-pptréden niet kunnen rijmen. Verder gaf Brandpunt aandacht aan een veranderende structuur van het kleurlingenverzet in de Ver. Staten: een door jongeren geleide groepering krijgt genoeg van vreedzaam optreden en wenst krachtdadige politieke infiltratie, ïos van het religieuze streven van de predikanten-leiders. De zaterdagavond werd verder op bei de zenders gevuld met amusement-op- de-band, nog altijd het hoog-zomerse werk. Het grote evenement van de zater dag-televisie bleef natuurlijk de voeeoal- finale, die door zo onverwachte wendin gen in het spel grote spanning in de huiskamers teweegbracht Naar scnattlng Zaten in Europa zo'n 45 miljoen kijkers bil het glazen soherm en zij werden met teleurgesteld in hun gespannen verwach tingen» of het moest door de uitslag zijn. Vla Early Bird werden de beelden ©ofc aaar Amerika en Canada overge bracht, zodat de beide zwoegende elftal len bekijks genoeg hadden. Zondagavond besloot de NCRV haar belangrijke korte reeks documentaires over internationale spionnen met de zaak-Abel: de Russische kolonel die na tien jaren «tonnage werd ontmaskerd, in 1957 iet 30 jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, n» 5 Jaren werd uitgewis seld mei «en in Rusland veroordeelde Amerikaanse spion «n nu rustig in Mos kou woont. (Vervolg van pag. 1) Maar Valkenburg is niet de enige toe ristenplaats, die moet ervaren, dat de nozems en de provo's tijdelijk hun aciivi teilen hebben verlegd. Zandvoort, Noord wijk en Scheveningen hebben zij het in mindere mate, dan Valkenburg mei hetzelfde euvel te kampen. In Zandvoon moet het soms heel erg zijn. Hier zijn het de Amsterdamse brozembenden jongens op bromfietsen met meisjes op de bagagedrager die de toeristenin dustrie bedreigen. „Wij moeten nu aan de lijve onder vinden, iaat het is om dit stel vagebon den in de omgeving te hebben", zei een Zandvoortse strandexploitant. En hij is niet de enige, die zich beklaagt. Café-ruiten worden ingeslagen, auto mobilisten gemolesteerd, toeristen lastig gevallen. Een Duits reisbureau zou al hebben gedreigd in het vervolg Zandvoort van zijn lijst te schrappen. Wanneer dit door zou gaan, zou dit voor de populaire badplaats een grote strop betekenen. Ook in plaatsen als Loosdrecht en Alkemade zijn de hoofdstedelijke no zems actief. Maar hier werd ook in vroeger jaren at veel „heibel geschopt" en men heeft daar kans ge zien door veel attracties in de tot dan cing „omgebouwde" bootloodsen het onheil te beperken. De langharigen zoeken hier uit eigen beweging hun centra op en deze zijn wel zo inge richt, dat bij eventuele „heibel" slechts minimale schade kan worden aangericht Maar voor plaatsen als Valkenburg en Zandvoort, die van de toeristen in dustrie leven, zijn de activiteiten van de nozems gevaarlijk. En de politie staat ook hier in vele gevallen machte loos, omdat het kwaad meestal al is geschied voor zij arriveert en een voortdurende preventieve surveillance eenvoudig niet is uit te voeren wegens het tekort aan personeel. Ondanks het feit dat het Engelse jury lid Frank Wright zonder zijn welhaast legendarische paraplu in het stadion ver scheen mondden de dikke wolkenvelden halverwege de show van de Trommelae ren van Roessendaele uit m hevige re genbuien. Be Trommelaeren, die reeds tweemaal goud In Kerkrade behaalden, namen we gens financiële omstandigheden niet deel aan de marawedstrijden. Zij gaven dit maal een show waarover de 25.000 toe schouwers zeer verrukt waren. Zeer vreemd kwam het ons overigens voor, dat er nog een drietal eerste prijzen bij deze wedstrijd uit de bus kwamen. weer Kopenh. Zanaen AStistera. Brussel Luxemb. Bart)* Nica.^, Frankfort Muncnea Locsxoo Home "Wenen Innsbruck Madrid Maltore» licht bew. zw bew. regen regen zweer bew. zwaar bew. licht bew. licht bew. onbev/. onbew. mtx- l neer*! 18 3 13 6 19 3 as 2 18 0 21 0 1 25 0 22 0 20 0 18 05 21 0 19 ÜZ 15 0 26 0 32 0 29 0 Zijn collectie is helemaal ingesteld op min o£ meer ingetogen luxe vrouwen. Om de waarheid te zeggen, niet hele maal van deze tijd. Al zijn modellen zijn precieus, smaakvol, maar beslist niet modem. De roklengte tot ia de knie holte aan de achterzijde en net tot de knie voor is het enige van de algemene mode, wat Castillo (noodgedwongen?) geaccepteerd heeft De hele collectie is op de «mplrelijn gebaseerd. Het lijfje met korte mouwen is heel kort. De rok is heel eventjes gerimpeld aangezet Meestal zit er op de lijn lijfje-rok een ceintuur, die wat losjes bengelt Veelal behoort er een mantel bij. De tailleurs hebben een korte bolero op de japon en zijn kennelijk gemaakt om onder de bontmantel gedragen te worden. De bolero is ook kort corres ponderend met het lijfje van de japon. Bij enkele tailleurs was het jasje langer en met knopen gesloten. De hoeken wa ren afgerind, wat een beetje deed den ken aan herencolberts. Bij deze tailleurs werden grote kanten jabots gedragen. De mantels vallen of wijd of recht. Hoog, net onder het armsgat is een mar tingale aangezet, die heel losjes bengelt, soms wel tot taillehoogte. De mouwen zijn wijd en dikwijls met een raglan inzet De kragen staan op en ajn aangeknipt Op de schouders epauletten. Bij de swaggertypes valt de wijdte uit twee schouderplooien, effect ontstaat. waardoor een cape- Prachtige regenmantels in spierwitte tijde, die een leereffect had. Voor het geklede japonnetje kiest Cas tillo ragfijne zwarte kant in eindeloze variaties, maar altijd in emplre-stijL De zijden japonnen zijn rijk geborduurd met parels en diamanten op het lijfje. Alles is van een vrouwelijkheid, die nu juist in de nieuwe mode zo zoek leek. Zelfs de hoeden zijn romantisch zoals de grote driekanten steken, die de Spaanse gendarme pleegt te dragen. De schoenen zijn pumps met een brede enkelband In goud. De schoenen met wreefband zijn, doordat die band is over trokken met het materiaal van de tail leur of mantel, passend bij het ensemble. Of men dus bij elke jurk een paar schoe nen moet hebben? Waarschijnlijk wel, voor Castillo's klanten is dat geen puz zle Maar het idee is grappig en misschien voor een handige vrouw Iets om over te nemen. Men zou immers een soort hoes je kunnen maken en dat om de band kunnen schuiven. De kleuren van deze collectie zijn heerlijk, Zacht abrikoos, banaangeëi, oranje. Ook hier veel duffel met als te genstelling zwarte kant. Castillo heeft een collectie gemaakt, die doet denken aan kasteelvrouwen. Mare Bohan speelde zaterdagavond kasteelheer. Hij ontving de buitenlandse pers op het schitterende buitenhuis van een bevriende familie, zo'a elf kilometer van Parijs, waar tussen torenhoge flat- blokken nog een stukje van de oude grandeur der rijke buitenhuizen ge spaard ia gebleven. Een vorstelijke ontvangst van het huis Dior, waar de Amerikaanse modejourna listen, de koninginnen van het Parifse modefestijn, vast en zeker over naar huis zullen schrijven. AMSTERDAM Bit een door het NIPO ingesteld onderzoek ia gebleken, dat 88 procent van de rooms-katholie- ken in onr land van mening Is, dat priesters toestemming moeten krijgen om te kunnen trouwen. Terwijl de motivering van de voorstanders nogal uiteenliep, waren de redenen, die de tegenstanders van het afschaffen van de celibaatsplicht gaven, over het algemeen: „gehuwde priesters hebben niet meer genoeg aan dacht voor hun werk", „ze hebben zelf bewust voor het celibaat gekozen" en „we hebben altijd het celibaat gekend. Iets anders zou vreemd voor ons zijn." Bij de nlet-rooms-katholieke onder vraagden waren de percentages voorstanders van gehuwde priesters: Nederlands Hervormde Kerk 80 pro cent, andere protestanten 93 procent, onkerkelijken 86 procent. Juist vanwege de slechte weersomstan digheden ondervonden de concertwed strijden dit weekeinde in de Kerkraad se concerthal een grote belangstelling. De vele bezoekers zijn zeker met teleurge steld. Er werden goede prestaties'gele verd: vijf eerste pryzert waren het re sultaat. Het Wiener Mandohnen- und Gitarenensemble, dat stellig geen hoogte punt vormde, werd mei 319 punten (eer ste prijs met lof) zeer ruim gehonoreerd. De fanfare St Joseph uit Meeis-Elslo vormde het hoogtepunt van dit week einde. De dirigent Sef Pijpers leidde dit gezelschap naar een eerste prijs met lof met 327 punten. In het programma van verleden week waren betreurenswaardige hiaten te be speuren o.a. omdat wegens budgetaire de Bamberger Symfoniker moest worden afgezegd. Vanavond krijgen we in Kerkrade het Berliner Konzert-ohor met de orato- riumuitvoermg van „Die Jahreszeiten" van J. P. Haydn. Zeer gespannen is men naar het con cert door ae Harmonie des Gardiens de la Paix onder leiding van D. Dodeyne, die als jurylid fungeert bij de concert- wedstrijden. Uitgevoerd worden o.a. de Manhattan Symphony en de Symphonle pour Orchestra d'harmonie. De compo nisten van deze beide werken, resp. Serge Lancet» en Ida Gothowsky zullen bij dit concert aanwezig zijn. Van het Amsterdamse Geuzeneiland zijn zaterdag 18 jongens met v drie huifkarren, een pakezel en twee paarden vertrokken voor een vdkantietocht door Noord- Holland. Hier een beeld van hun vertrek. Ned. 1 NTS 7.05 uur: Kenmerk. Ï.35 uur: Flipper. 8,29 uur: Amusante speelfilm „De heer Blandings bouwt zijn droomhuis". 9.50 uur: Amerikaanse film over carnaval en reizende kermissen. Ned. 2 NTS en KRO 8.01 uur: Adam Faith bezingt allerlei meisjes. 8.25 uur: Documentaire over „vliegende schotels 9.10 uur: Rondrit door Wenen met Rita Streich. 9.40 uur: Nieuws tut Keulen. Hilversum 1 VARA 8.05 uur: Vakantieprogramma uit het Troelstra-oord in Beekbergen. 9.00 uur: Klankbeeld over beeldende kunstenaars in Ne derland. 9.35 uur: Een boeketje romantiek In liedjes. 10.00 uur: Optreden van het strijkorkest Benedetto Mar cello. 11,00 uur: Jazzmagazine. Hilversum II NCRV 7.38 uur: Te Deum Laudamus. 8.00 uur: Populaire orgelbespeling door Piet van Egtnond. SAO uur: Fondant bij de koffie: „Een oude jongejuffrouw" van Justus van Maunk. 9.00 uur: Marinierskapel speelt 9,20 uur: Romantische gevraagde muziek. 10.15 uur: Avondoverdenking. NEW YORK De Ameri kaanse rabbijn Theodor Ross zal m de komende weken uit de berg Smal, waarop Mozes de Tien Geboden ontving, stenen tafelen voor zijn synagoge in New York laten hakken. Op deze tafelen zullen de Tien Ge boden in het Hebreeuws gebei teld worden. De Egyptische persattachê in New York, Nabil Osman, heeft verklaard dat de rabbijn m Egypte welkom is omdat hg een vertegenwoordiger van de jood se godsdienst is en niet van „de pohtieke-Zionistische bewe ging". jfVUUBOECPHET 1 32HCCPDVAN| GlUVEteSUNSHE PKOEFKDNÖN AUES lefcRoeeN wat hu SMETEN WIL.HCN HET OR. WW BRACHT HEM AAN HE PRATEN? WAT <3 HIER? HU HAD HET EERST MEXMÜMOeTEW BEPRATEN. OP EEf tXÉEU. VUUK HIIHHIIH WWIlWli, - .j: fr: 'w -fjVï i-rtfj 4ÏÏrtfteü Nederland I. NTS. IS 00 Nieuws in het kort 58 01 Klaas Vaak. CVK/nCOK/SKK: 19.06 Kenmerk, NTS. 13.35 flipper, TV-lilm voor de jeugd. 20 00 Journaal en wceroverz'cnt 20 20 De heer Blandings bouwt zijn droomhuis, film (alle leef tijden), 21.50 Kermis, een nade re kennismaking met het Ame rikaanse carnaval en de reizen de kermis. 22 40-22 45 Tour- naai Nederland II. NTS- 20 uO Nieuws in het kort 20 01 Lied- jesprograma. KEO: 20 25 Vlie- agende schotels vriend, vij and of fantasie?, documentai re 21.10 Een rondrit door We nen. muzikale reportage. 21 40 Onze man in Keulen NTS. 22.05-22 10 Journaal. Hilversum i. 402 m. VARA. 18 00 Nieuws 18.15 Actualitei ten 18 25 Licht instrumentaal trio. 18.45 Promenade-orkest, radiokoor en zangsoü-'en. 19 20 Dansorkest. 19.50 Ten zuiden van de Rio Grande (I) lezing 20 00 Nieuws 20 05 Dient bij huis, gevarieerd programma. 2100 De beeldende kunstenaar, klankbeeld. 21.25 Li-ate gras» mofoonmuziek. 21-35 Boeketje romantiek: chansons. 22 00 Ste reo: Instrumentaal ensemble 22 30 Nieuws. 22 40 Eventueel SOS-berichten. 22.45 Actualitei ten. 23 00 Jazzmuziek. 2333 Voordracht. 2335 - 2400 Nws. Nieuws Hilversum n, 298 m. NCRV IS 00 Nieuws en weerpraatje. 19 10 Radiokrant. 1930 Gear 1de muziek (gr.). 2000 Ltcnt or gelspel. 2030 Fondant bij de koffie, deel 4: hoorspel. 20*0 Lichte grammofoonmuzlek. 2100 Mariniers kapel der Ko ninklijke Marine. 21.20 Ooe- ra-aria*s (gr.). 22.15 Avondover denking 2230 Nieuws en h;i- haïing SOS-berichten. 22.40 Boekbespreking. 2230 Strijk kwartet. 23 35 Klassiek p.a- nospel (gr.). 23.40 Het Evange lie in Esperanto. 2335-24.00 Nieuws. GRAMMOFOONPLATENP- ROGR DRAADOMROEP VANAVOND VAN 13-40 DDR Wolfgang Amadeus Mozart 1. Concert voor fagot en j-kest In Bes gr.t. K.V. 191. Maurice Allard, fagot; U. Sinfoma Con certante in Es gr.t. voor viool, altviool en orkest K.V. 384. I- gor Oistnach, viool; On /ld Oistrach, altviool; HL Concert voor piano en orkest nr. 12 in A gr.t, K.V. 414. Ingrdi Hae- bler, plano; IV. Adagio en Fu ga in c kl.t. K.V. 546; V. sym phonle nr. 40 In g kl.t. K.V. 9', Hilversum h 402 ra. AVRO: 730 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammo- foonmuziek, VPRO. 730 Dago pening. AVRO: 800 Nïeuwa. 8 10 Lichte grammofoonmuzlek (Om 830-835 De groenteman) 3.50 Morgenwijding. 9.00 stereo: loeramuzlek (gr). 935 Water standen. 8.40 Stereo: Operamuz. (gr.). 10 00 Voor de kleuters 1010 Arbeidsvitaminen (gr.). (11.00-1102 Nieuws). 12.00 Me tropoli:-orkest. 2237 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw, 1230 Draaiorgelklanken (gr). 12,40 Lichte orkestmuziek. 1300 Nieuws. 13.10 Journaal en beursberichten. 1330 Stereo: "t Muzlkabtenuur: L Sopraan en plano: H Hongaar* strijkkwar tet 1430 Voor de kinderen. 1530 Nationaal Jeugdorkest 16 00 Nieuws, 16.02 Lichte gram mofoonmuziek. 18.45 Stereo: Lichte orkestmuziek, 17.15 New York calling, praatje. 1730 Lichte grammofoonmuziek voor da tieners Hilversum 11, 298 m, KRO; 730 Nieuws. 740 Het levende woord. 7.JC Lichte grammofoon muzlek. (730-732 Nieuws.) 735 Overweging. 8.00 Nieuws 810 Voor de icugd. 830 Nieuws 832 Lichte grammofoonmuzlek met vakantietips. 1090, Klassie ke grammofoonmuzlek. 1130 Volaaa» vooruit: .ezing. 1230 angelus. 12.03 Kamermuziek (gr.), (stereo). 1230 Voor de boeren. 1237 Mededelingen t.bv. tand- en tuinbouw 1230 Nieuws. 12.40 Actualiteiten. 1230 Lichte gramntfoonmuziek voor de tieners. 1335 Voor de plattelandsvrouwen. 13.48 L.ont gevarieerd muziekprogramma (gr.). 1540 Grammofoonmu ziek. 1530 Er was eensvari aties op het 'hems Show. 16 00 Voor de zieken. 16 40 Voor ou dere luisteraas. 1730 Voor de jeugd. 17.20 Licht Instrumen taal septet. 1730 Overheidsvoor lichting. 18JOO Licht 'peest en zangsoUsten 18 30 Nederlandse en Duitse cabaretliedjes. Hilversum n. 24» m. en FM-kanalen. NRD/NCHV: 8 00 Nieuws 902 Lichte instrumen tale muziek (gr.). 1030 Nieuws. 10 02 Gevarieerd mu ziekprogramma (opn.). (f® 11,00 Nieuws.) 12 00 Nieuws 1202 Volksliedjes 1230 Pro gramma rond Frank Sinatra. 1330 Nieuws, eventueel acWaJ- telten. 13.02 licht orgelspel- 1330 Klanken van eigen bo dem (gr). 1430 Nieuws. 1402 Lichte vokale muziekjes. 1530 Nieuws. B02 Lichte grammo foonmuziek. 1500 Nieuws. J6.w Gevarieerd muziekprogramma (gr.). 1830 Ds Top Ken van deze week (gr.). NRD/VAHA. 1700 Nieuws. 1732-1830 Ver- zockplatenprogramma.

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 2