alles goed en wel Prestige hondskanselier Erhard staat op het spel Vermiste lag in greppel Noordzee is geen vuilnisbak Uitstel wet zware medische risico's Initiatiefnemer Gerard Inden (21): Geen pardonvoor Willy Lages Mogelijk gesprek met Samkalden ^v- Bezorgdheid in Duitsland is groot Zaterdag waren er nog weinig deelnemers Mr G. J. Sybrandy overleden BETALING AAN RIJNLEGER IN GEVAAR Wat wil 99men99 Mihajlov gepakt Doorgereden na dodelijk ongeval Geen inkrimping studenten voorzieningen Lozing van afval alleen ver in zee 2 A DINSDAG 9 AUGUSTUS iJ - jr» Discriminatie (2) NAVO (2) Vietnam (3) Spijbelen Tegenvaller Niet meegemaakt Drie maanden BONN De ernstige situatie, waarin 's lands economie verkeert, heeft in West-Duitsland grote be zorgdheid gewekt. Bondskanselier Ludwig Erhard heeft plannen aan gekondigd om inflatie te voorko men en de Duitse mark te redden. De Bondsdag zal in september be ginnen met de debatten over een veelbesproken reeks „stabilisatie- wetten'' die dit moeten bewerk stelligen. Prestige Positieve factoren f Pagina 4 ZO NODIG MEER DEMONSTRATIES pas»* GEKARD INDEN Teler Van Woerden schrijft, dat hij door zijn aardappels rechtstreeks aan het publiek te verkopen 2800 gulder per hectare ineer verdient Wat ver dient de handel toch aan de aardap pels, schrijft hij. Maar welke sorte ring verkoopt U, heer Van Woerden* Het is zo met" die aardappels van 35 cent, dat er eén vijfde gedeelte bij is, wat er niet in thuis hoort, in ieder geval wat de handel niet mag verko pen (Ja, die handel mag niet zoveel als Ui). Dan komen Uw aardappelen al op 42 cent per kilo. Ik ben blij, dat er goede telers zijn, die het publiek goedkoop aan aardappels helpen maar het publiek is ook blij, dat er goede handelaren zijn, die voor een normale winst aardappels van goede sortering en kwaliteit het gehele jaar door (weer of hondenweer) bij hen aan huis bezorgen. Botterdam H. Laar De overwegingen van de regering om Amerikanen naar ons land te ha len, nu deze uit Frankrijk gezet wor den, zijn staatsgevaarlijk. Vanaf het ogenblik, dat de Amerikanen zich hier zouden installeren, zou ons land afgedaan hebben als zelfstandige na tie. De regering mag in deze kwestie niet beslissen. Hier kan alleen het Nederlandse volk door volksstemming rechtstreeks beslissen. Den Haag W. F. Bingley sr Ik ben lang niet in alle opzichten gelukkig met de Amerikaanse poli tiek. Maar ik vind het toch wel heel erg, dat men Amerika nu alleen laat staan. In twee wereldoorlogen heeft Europa om de steun van Amerika gesmeekt. Nu zegt De Gaulle „Hoe eerder de laatste Amerikaan uit ons land verdwenen is, hoe liever" Be doelt hij daarmee ook de duizenden Amerikanen, die m Frankrijk geval len zijn? Protesteer maar flink en verzamel maar handtekeningen. Laten die Amerikanen hun troepen maai overal terugtrekken. Als het dan weer benauwd wordt en het gevaar steeds dichterbij komt, kunnen we *e wel weer te hulp roepen Den Haag T. van Dam Toen ik las over de voorgestelde verhoging van schadeloosstelling de* Tweede Kamerleden, was mijn eerste reactie: „Wie lacht niet die de mens beziet". De schadeloosstelling zou dan in korte tijd van 15 000 op 25 000 zijn gebracht. Dit is des te triester, daar ik enige tijd terug vernam, dat meestal een derde der Kamerleden spijbelt Het moet zo zijn. dat de Ka merleden een kleine vergoeding krij gen voor iet noodzakelijkste ïevensor- derhoud en het verder als een eer beschouwen net volk te mogen verte genwoordigen Den Haag P Pannebaxkei (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM Hij werkt bij de hoofdstedelijke Bijenkorf op de afdeling beheer. Zijn spe cialiteiten zijn efficiency en re search. Misschien is dat wel de reden dat hij naar het Auschwitz Comité toestapte om te vragen, of er ooit nog eens iets van de demonstratie terecht zou komen, die in ver band met de „strafonderbreking" van oorlogsmisdadiger Willy La- ges voor begin juni gepland was. De stichting, die haar openbare protest had uitgesteld, omdat zij geen aanleiding tot wanordelijk heden wilde geven het was de tijd van de bouwvakker- annex provo- annex noz-vmrelletjes kon geen nieuwe datum noemen. Vandaar dat hij er zelf maar mee begon. De 21-jarige Gerard J. M. Inden met zijn pluizige ringbaardje zit zacht en beschaafd pratend tegenover ons. De afgelopen zaterdag leidde hij in Amsterdam de Lages-demonstratie, waarvoor de politie vergurning gege ven had, en die van het Anne Frank huis naar het monument van de Dok- Werker voerde. Ongeveer tweehonderd mensen namen eraan deel, van wie een kwart jongeren was. Geen incident, geen verkeersopstopping deed zich voor; geen provo, geen nozem probeer de „rotzooi te trappen". „Het aantal deelnemers.viel me te gen", vertelt de vol initiatieven zijnde Amsterdammer, die ten voorbeeld kaï worden gesteld aan het gelukkig slechts kleine deel van de totaal nega tief en dikwijls anarchistisch ingesteld, Nederlandse jeugd. „Niet meer dan een kwart promille van de bevolking deed eraan mee, sn dat is voor Amsterdam, dat zwaar van de bezetting te lijden heeft gehad, bijzonder weinig". Als motieven voor het organiseren van de protestmars somt Gerard In den de volgende punten op: aTijdens zijn optreden als SD-chef in bezet Nederland heeft Lages zich zo onmenselijk getoond dat hij elk recht op welk gevoel van menselijk heid ook heeft verspeeld. b. De wettelijke kant van de „strafon derbreking" mag misschien deugen, (Van een onzer medewerkers) ALMELO In de ouderdom van 96 laar is zondag overleden nr. G. J. Sy brandy, die tal van jaren op publiek ter rein een zeer vooraanstaande plaats heeft ingenomen. De teraardebestelling zal donderdag om twaalf uur plaats hebben op de algemene begraafplaats na een rouwdienst in het wjjkgebouw t Kerke- land aan de Troelstraiaan, die om kwart over elf begint. Mr Svbrandy werd 5 oktober 1869 te UIrum geboren Aanvankeliik was hij als onderwijzer werkzaam te Kampen. Na dat hij daar staatsexamen gymnasium had gedaan, studeerde bit te Leiden rechtswetenschappen. In 1901 promo veerde hij. Mr. Sybrandy beoefende de advoca tuur te Zwolle en werd toen secretaris van de christelijke patroonsbond Roaz. In die kwaliteit had hij In 1963 een ac tief aandeel in de actie tegen de spoor wegstaking en richtte hU met Tahna de Bond van Orde op. Te Almelo werd iar Svbrandy griffier en later voorzitter van de raad van be roep der ongevallenverzekering in Over ijssel Voorts was hij van 1904 tot 1939 lid van de provinciale staten van Overijssel, van 1913 tot 1943 raadslid van Almelo, waarvan acht jaar tevens wethouder. In Overijssel was mr. Sybrandy een po pulair spreker en gevreesd debater. Zijn verdiensten vonden erkenning In een be noeming tot officier in de orde van Qranje-Nassau. maar op moreel gebied is de regering schromelijk tekort geschoten. Veel mensen zijn beledigd door de repa triëring van de ongeneeslijk ziek zijn de Lages naar het ziekenhuis van Braunlage, temeer daar hij als ter dood veroordeelde al reeds begena digd was, en ook omdat „voormalige SS-artsen thans waarschijnlijk alles in het werk stellen om zijn leven te rekken". c. Tegenover bestialiteit kan geen barm hartigheid worden gesteld. Gerard Inden wordt over een paar weken 22 jaar. Hij werd dus in de laatste maanden van de oorlog gebo ren, en heeft de verschrikkingen van die tijd niet bewust meegemaakt. Hoe wel twee van zijn ooms in een concen tratiekamp hebben gezeten, is niemand van zijn familieleden als gevolg van de Duitse bezetting omgekomen. Vanwaar dan zijn denken over de oorlogsperiode en zijn zelfstandig optre den bij het, organiseren van deze pro testmars? Weet hij alles van Lages en diens misdaden af? „Na de ontvoering van Eichmann uit Zuid-Amerika", antwoordt hij, ,ben ik me voor het nazidom en zijn onmense lijkheden gaan interesseren. Hoewel ik niet kan zeggen dat ik er een studie van heb gemaakt, heb ik er wel veel over gelezen. Wat Lages betreft: nee, ik kan beslist niet beweren dat i< hem helemaal heb doorgelicht Wel weet ik dat hij verantwoordelijk kan worden gesteld voor de dood van tenminste 70.000 Nederlanders, en dat hij zijn kwaliteiten, in 't bijzonder zijn orga nisatietalent, doelbewust In dienst heeft gesteld van een verderfelijk en onmenselijk politiek systeem". De Amsterdammer gelooft niet dat Lages, zo deze in leven blijft, na de „strafonderbreking" van drie maanden naar de gevangenis van Breda wordt (kan worden?) teruggehaald. Boven dien is hem bekend dat Aus der Fünten, die nog in Nederlandse gevan genschap verblijft, aan een ernstige hartkwaal lijdt. Betekent dit dat ook deze oorlogsmisdadiger Lages «traks naar de „Heimat" zal volgen? ■H 4, ■f* Toneelspeler en TV-acteur Juies Croiset 25 STUKS f 150 - EEN LAURENS PRODUKT PARIJS Acht dagen en negen nachten heeft de 17-jarige Franse Jon gen Christian Leguen met een gebroken been en inwendige kneuzingen kn het struikgewas van een greppel langs een vrij drukke weg in West-Frankrijk gelegen zonder dat iemand hem opmerkte. Door een ongelukkige samenloop van omstandigheden er misschien ook door een zekere nalatigheid van de politic werd Leguen, die op 28 juli bij een auto-ongeluk was betrokken, pas zaterdag ontdekt. Hij was toen heel zwak en pas gisteren kon hij in het zie kenhuis van Guincamp een paar woorden uitbrengen. De auto waarmee Leguen en een twintigjarige vriend op de avond van de 28e juli uit rijden waren gegaan, was van de weg af geraakt en in de greppel terechtgekomen. De gewonde vriend, die de wagen had bestuurd, deelde tijdens het vervoer naar het ziekenhuis mee dat er nog iemand in de wagen had gezeten. De politie, die daarop ging zoeken, vond Leguen echter niet hoewel de jongen slechts twintig meter van de verongelukte auto in de greppel lag. Ook de bewoners van een nabijgelegen kampeerterrein merkten ^DeGriend-bestuurder, die inmiddels naar een ander ziekenhuis was over gebracht, hoorde pas vrijdagavond dat Leguen nog steeds vermist werd. Op liin aandrang ging de politie weer zoeken. Zaterdagochtend vond ze de ver miste die behalve de kwetsuren van het ongeluk ook nog krab- en betwon den vertoonde van dieren die hem 's nachts hadden aangevallen. Gerard Inden wil wachten tot de pe riode van drie maanden verstreken is, die door minister Samkalden als „straf onderbreking" is gesteld. Als Lages dan nog op zijn ziek- of zelfs sterfbed ligt, wil hij, in nauwe samenwerking met het Ausohwitz Comité en de zoge naamde Wlesenthal-jongeren, een au diëntie bij de bewindsman van het mi nisterie van justitie aanvragen. Indien deze bespreking zonder resultaten blijft het gaat om de terugkeer in Nederlandse gevangenschap van Lages en ter voorkoming van verlening van soortgelijke gunsten aan de twee ande re, nog in Breda vertoevende oor logsmisdadigers dan zullen er, mét vergunning, nieuwe protestdemonstra ties volgen, Hoe men ook over de opvattingen van deze jonge, rooms-katholieke Amsterdammer denkt, tegenover het „Ik beschuldig!" van hem en de zijnen, staat helaas met het „Ik ben schuldig" van de tot de rooms-katholieke ge loofsovertuiging overgegane Willy La ges. De vrouw en de familieleden van de thans 66-jarige oorlogsmisdadiger hebben er in de afgelopen weken geen twijfel over laten bestaan dat hij zich niet schuldig voeit aan de gruwelijke feiten, welke hem na de oorlog ten laste werden gelegd. Hij handelde In opdracht „Befehl ïst Befehl". niet waar? De bondskanselier, die de Britse eco nomische crisis een voorbeeld genoemd heeft van een toestand, die in de bondsrepubliek met alle mogelijke mid delen voorkomen moet worden, heeft er de nadruk op gelegd, dat er in zijn land van zo'n crisistoestand nog geen sprake is. De minister van economische zaken, Schmücker, heeft verklaard, dat een bevriezing van de lonen en de prijzen naar het voorbeeld van Wilson thans in West-Duitsland nog niet vereist is en dat de Duitse mark In tegenstel ling tot het pond sterling op de internationale markt niet onder druk staat. De ophef, die er over de Westduitse economie gemaakt wordt, heeft oorza ken van niet zuiver economische aard. De Duitsers willen, zowel In Londen als in Washington, duidelijk maken, dat zij niet kunnen ingaan op de eisen tot verhoging van de aankopen en com pensatie van de kosten van legering van de Britse en Amerikaanse troepen in West-Duitsland. (Van een correspondent) Het ligt ook voor de hand, dat het persoonlijke prestige van Erhard, dat door de nederlaag van zijn partij bij de recente verkiezingen in de deelstaat Noord-Rijnland-Westfalen, een flinke deuk geinregen heeft, in hoge mate af hankelijk is van een stoutmoedig plan Duitsland's economische problemen op te lossen. Erhard 'S een econoom en de schep per van het „Wirtschaftswunder" van Duitsland's na-oorlogse periode. Jaren lang is de corpulente man met de sigaar in zijn hand het symbool van een wel varende natie geweest. Men zegt thans „Als hij de economische crisis niet kan bezweren, wie kan het dan wel?" Poli tiek gesproken zijn de „stabilisatiewet- ten" net zo noodzakelijk voor de stabi lisatie van Erhard als voor die van de economie. Onder deze omstandigheden is het met eenvoudig een duidelijk beeld te krijgen. Het gevaar van de inflatie van de werkelijke ernst van de crisis sluipt nog steeds voort Terwijl vorig jaar de ionen en salarissen met 9.2 pet omhoog gingen, steeg de productie slechts met vier procent De kosten van levensonderhoud zijn gestegen met 4,4 pet in de afgelopen twaalf maanden. Een cijfer, dat door Erhard „ontoelaat baar" genoemd werd. Met de vreselijke inflatie van 1923 nog in gedachten, zijn de Duitsers voor dit gevaar veel ban ger dan de meeste andere volkeren. Tegenover bovengenoemde cijfers staan echter ook enkele positieve facto ren. De uitvoer is thans 13 procent hoger dan het vorige jaar en wordt (als men de regeringsaankopen in het bui tenland niet meerekent) niet overtrof fen door de invoer. Er is nog steeds een ernstig tekort op de betalingsba lans, maar de beweging van de reserves daalde tot 900 miljoen gulden, dit jaar, vergeleken met 1550 miljoen gulden vorig jaar. Natuurlijk is er sprake van een ko len- en staalcrisis in het Ruhrgebied, waar 20 miljoen ton onverkochte kolen Wie bepaalt nu eigenlijk, wat „men" wil? Het lijkt er dikwijls op, dat het m geen geval „men" zelf is. Zeker niet wanneer het om vervoer gaat. En op een goed ogenblik heeft iedereen daar toch wel mee te maken Zelfs zij, die gemeenlijk over een eigen auto beschikken. Want als pa zijn auto voor zijn kantoor parkeert, moet ma maar zien hoe ze op tijd aan het station komt om oma te gaan ha len die een dagje komen zal. Er zijn tegenwoordig kinderen, die nog nooit in een trein Hebben gezeten, maar een bus, een tram of een taxi is onontkomelijk Over de Haagse mogelijkheden van het openbaar vervoer zijn al kilome ters geschreven, ja, Ik geloof dat alle regels aaneengeregen gemakkelijk de aarde omspannen zouden. Het plan Lehner berust dan ook op het princi pe, dat lopen gezond is en stations er niet zijn om gemakkelijk te bereiken. Dus neemt vooral de treinganger nogal eens een taxi. Een status-taxi. De Hagenaar, om ringd door zwarte glimmende sleeen, zo wordt vermoed, wil alleen in zo iets moois voorrijden, waar dan ook. We hebben een taxi-park met allure. Elke taxi-rit is een klein droompje van gewichtigheid, luxe en ,.er ook bij horen". Bij wat? Bij de deftigheid, natuurlijk! Helaas wordt het zoet van die droom dikwijls wreed verstoord door de taximeter, die gestaag de dubbel tjes bijtelt en een forse rekening presenteert, die vanzelfsprekend ver hoogd wordt met het „in" - en de overtip, die niemand de chauffeur zal misgunnen Maar is ons ooit gevraagd, of we werkelijk zo dol op die waan-status zijn? Of we ook niet gelukkig en tevreden het wat minder aan zouden doen en vooral wat goedkoper? Heel gewoon rijden in een heel ge woon autootje? Met een matig meter- tje. Een taxi voor Pietje, die het eenvoudigjes wil doen en een taxi voor Peter-met-status, net zoals het de besteller van die taxi uitkomt. Dat lijkt toch de eenvoudigste zaak van de wereld. Geen nieuwe zaak, want reeds in de jaren dertig, toen een taxi nog echt luxe of noodzaak was en het geld een schaars artikel, zijn er klei ne taxi's geweest, die met een eerste aanslag van 35 cent de passagier al een heel eind brachten. En we hebben het jaren en jaren gedaan met taxi's, die onverbloemd door streep of blok zich taxi toonden en geen vermomde deftigheden wa ren Nu is er iemand gekomen, die de oude gedachte aan eenvoudige wa gens weer opgerakeld heeft. Die rede neert: heel vaak wordt een taxi door een eenling verlangd, waarom dan een zes persoons wagen voorrijden? De mensen, die het weten kunnrn, die op de hoogte zijn van het vergun, ningensysteem en van alle paperassen die een initiatiefnemer tegenwoordig nodig heeft; die mensen geven de man-met-de-nieuwe-oude-gedachte geen schijn van kans. Het gaat tegen elk formulier in, zeggen ze. Maar dat is zo gek, alle gewone mensen, die graag een taxi nemen, redeneren heel anders. De mensen, die naar een ziekenhuis of dokter moeten en zich te naar voe len om met tram of bus te gaan; de ouderen, die de hoge op- en afstappen van onze openbare vervoermiddelen met aan durven; de vroege tremgan- gers, die er een kostbaar halfuurtje mee uitsparen en de late reizigers, die naar het veilig verre huis verlangen. Die heel gewone „men", die vinden kleine en goedkopere taxi's een prachtidee. Wie bepaalt nu eigenlijk wat „men" wil? bij de mijningangen liggen opgestapeld en ontslagen mijnwerkers van boven de 45 moeilijk aan de slag komen Maar in West-Duitsland zijn nog steeds 600.000 vacatures blijvend onbe zet En er zijn 1.300.000 buitenlandse arbeiders, Italianen, Spanjaarden, Por tugezen, Grieken en Turken, die bij gebrek aan voldoende Duitsers zwoe gen ten bate van Duitsland's economie. De voornaamste maatregelen, waarin de „stabilisatiewetten" vorige week voor het eerst in de Bundesrat van het federale parlement besproken voorzien, zijn de uitbreiding van de volmachten van de regering om de le ningen aan de Lander (deelstaten) en andere plaatselijke autoriteiten te be perken, de vaststelling van een stevig plafond voor de kredietverlening in het algemeen en de invoering zowel in de bondsrepubliek als in de deelstaten van een, wat men noemt, planning op midden-termijn. Voor goedkeuring van de wetten is een tweederde meerderheid in beide kamers van het parlement noodzake lijk. In de Bondsdag mag men wan neer de partij dit verstandig oordeelt een felle oppositie van de socialisten verwachten. Maar voorlopig blijft het politieke initiatief bij Erhard. BELGRADO De Zuids'.avischs schrijver Mihailo Mihajlov is gisteren 'n Zadar gearresteerd, twee dagen voor de door hem aangekondigde vergadering in die stad tot oprichting van een onafhan kelijk tijdschrift. De oprichtingsvcgidc- ring gaat niettemin door. Mihajlov heeft drie dagen hechtenis gekregen. (Van ren onzer verslaggevers) IJMUIDEN De Noordzee nut geen vuilnisbak worden. Prof. dr. P. Korringa, directeur van het Rijksin- stituut voor Visserijonderxoek, is m oordeel dat men zeer voorzichtig moet zijn met de lozing van afvalstoffen os zee. Eik soort afval betekent weer etn ander risico. Gevolgen zijn volgens de hoogleraar vooraJ te dochten op het terrein van de hygiene, in het bijzon der bij het zwemmen aan badstrandM en indirect door consumptie van be smette schelpdieren. Lozing op zee via afvalstoffen moet daarom onder stren ge controle gebeuren. Vervulling van de kuststrook zal ver strekkende gevolgen hebben. Prof. Korringa waarschuwt tegen it oppervlakkige opvatting dat lozing van afvalwater op de Noordzee geen ernstige moeilijkheden oplevert omdat deze zet in open verbinding staat met de Atlanti sche Oceaan, waardoor het water vaa de Noordzee om de paar jaar geheel wofdt ververst. Vergeten wordt, dat de Wadden zee vlakbij is en dat giftige stoffen in een smalle strook water vlak langs het strand bij rustig weer nagenoeg kwanti tatief de Waddenzee intrekken, die de kinderkamer is voor allerlei vissoorten die later uitzwemmen over de Noordzee. Ook worden hier op grote schaal mosselen gekweekt. Lozing op oceanen die door een enorm volume een zeer groot incas seringsvermogen van afvalstoffen hebbes, acht prof. Korringa alleen verantwoord wanneer ver uit de kust wordt geloosd, eigenlijk uitsluitend buiten het continen taal plateau. Technisch en economisch kan dit ideaal helaas nog niet worden bereikt. DEN HAAG Minister Veldkamp (sociale zaken) heeft laten doorscheme ren, dat de Algemene Wet Zware Ge neeskundige Risico's vermoedelijk niet op 1 januari a.s. van kracht zal wor den, zoals aanvankelijk In het vooruit zicht was gesteld. In een memorie van antwoord schrijft hij, dat hoewel de invoering van de AWZ op 1 januari uit technisch oogpunt mogelijk is, het niet uitgeslo ten moet worden geacht, dat deze nieu we volksverzekering eerst op een later tijdstip zal worden ingevoerd. Het kabi net, aldus de minister, beraadt zich over de samenhang van het fïidstip van invoering van o.m. de AWZ met het financiële beleid van de regering voor 1967. Overigens wijst de bewindsman erop, dat een zo spoedig mogelijke totstand koming van de wet gewenst en noodza kelijk is en dat de invoering niet later zal geschieden dan uit een oogpunt van algemeen belang strikt nodig moet wor den geacht. Zoals bekend is uitstel van de invoering van de AWZ een van de beslissingen die de regering overweegt om in 1967 ruimte te scheppen voor lastenverzwaringen in andere sectoren, HEERENVEEN Een automobilist, die in de nacht van zondag op maandag een 19-jarige bromfietser in de buurt van Heerenveen doodreed, is na het ongeluk doorgereden zonder zich om het slacht offer te bekommeren. De bromfietser, E. Seinstra uit Jubbega, had zijn meisje naar huis gebracht en was op weg naar de ouderlijke woning toen de aanrijding plaats had. Seinstra is vermoedelijk eerst op de motorkap terechtgekomen en ver volgens in de Schoterlandse compagnons vaart geslingerd. Hij moet op slag zijn gedood of in de vaart zijn verdronken. Toen de jongeman niet verscheen waar schuwde de familie de politie. Bij een ge zamenlijke speurtocht werd het slachtof fer door zijn broers gevonden. In de memorie van antwoord kan kan men verder lezen, dat alle Ne derlanders met een inkomen tot 11,5 mille en alle bejaarden onder een verplichte ziekenfondsverzekering vallen. Verder zouden alle Nederlanders die meer dan 11,5 mille verdienen, zich vrijjvillig kunnen verzekeren tegen de gewone geneeskundige ri- sico's De invoering van de wet op de zware geneeskundige risico s com pleteert het geheel: aBe Nederlan ders, ongeacht hun inkomen zp tegen deze risico's verzeikerd. De verzekering tegen de zware ri sico's zou worden gekoppeld aan ae gemiddelde loonstijging. De Pje®!e van de werknemer, aldus de Volks krant, wordt definitief vastgesteld op een percent. De wr. «orever be taalt de rest. Verder wordt een beperkt eigen risico ingevoerd. DEN HAAG Naar aanleiding vaa geruchten, onlangs verspreid door oe voorzitter van de Nederlandse Studen ten Raad de heer E. Lietaert Peerboltó. als zouden de exploitatielasten van studentenvoorzieningen in den verval* ge geheel voor rekening van de uni versiteit komen hetgeen zou lew® tot inkrimping van de financiën op nei gebied van de gezondheidszorg en w sport deelt het ministe *ie ven °n°er" wijs en wetenschappen mee, dat deze geruchten van elke grond zijn ontbloot Er is in het geheel geen wijziging geko men in de financiering met betrekKro tot de studentenvoorzieningen. De na®* ge gelden worden reeds jaren ten gebracht van de begrotingen der Uni versiteiten. JV1S 'kei we He en .Cu do< j J fge, slo

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 2