Verdwijnt WINNAAR GRENS™. Paar dee dialoog Nereide op Tritoe" Gjeóprekken met mannetje, ^jloer* Met nodig 1 pg Er IS natuurlijk niets van te zeggen voordat het sei zoen helemaal voorbij is. maar het gaat er naar uit zien, dat in Hoek van Holland dit jaar een trots record scherper zal worden gesteld. Het record van je strandveiligheid namelijk. Slaagt De Hoek erin dit jaar ceen enkel verdrinkingsgeval te registreren, dan zal het zes jaar geleden zijn dat op het strand in Hoek van Holland iemand is verdronken. Dat gebeurde na melijk voor het laatst in 1960. Pier beschermt Belangrijk niTGELEERD kom je nooit", zei Jaap Slagboom, de 27-jarige vlaardingse onderwijzer die vorige weck in Den Haag het Derde Nationale Orgelconcours voor amateurs won. Daarom blijft hij dan ook rustig door gaan met zjjn wekelijkse orgellessen de bekende Rotterdamse organist André Verwoerd. Ontwikkeling Hoek van Holland telde in zes jaar geen verdrinkingen Gietwater - Goede beveiliging W a arschmving 9 9 TV biedt oplossing bij opening silo 99 DE ROTTERDAMMER Pagina 3 ZATERIHG 20 AUGUSTUS 1966 ivjr VEILIG Iedereen die maar iets met het Hoekse strand te maken heeft is er met recht een beetje trots op. Practisch dage lijks leest men over verdrinkingen. Er js helaas moeten we zeggen vrij wel zeen badplaats van enige allure die dit jaar nog geen geval van verdrinking moest vermelden, uitgezonderd Hoek van Holland. Toch zijn er ook op het Hoekse strand op de hoogtijden zo'n tachtig- tot honderdduizend mensen en die mensen zijn in doorsnee zeker niet voorzichtiger dan op andere stranden, g Wat is het dan dat het strand in Hoek van Holland zo veilig maakt ten opzichte van de overige badplaatsen. Een gesprek -met leden van de Rotter damse reddingbrigade en personeel van het gemeentelijk zeebad leert, dat daar voor twee redenen zijn: a. een doeltref fende -bewaking; b, de natuurlijke veilig heid van het strand in Hoek van Hol land, S Voorai die natuurlijke veiligheid doet een beetje vreemd aan. In de schoolboekjes hebben we al kunnen le zen dat de zee. waar dan ook bijzonder gevaarlijk is. Natuurlijk is dat ook in Hoek van Holland het geval. De zee is onberekenbaar en vooral in dit seizoen blijkt de stroming in de meeste bad plaatsen uitzonderlijk gevaarlijk te zijn, getuige het groie aantal verdrrakingsge- vailen waarvan melding is gemaakt. t Langs vrijwel de gehele Neder landse kust is er echter een bijzonder gevaar. Dat zijn de talrijke strekdam men, de golfbrekers, die enkele honder den meters in zee steken om de zwakke dijken voor doorbreking te bewaren. Hoek -van Holland heeft echter geen strekdammen. Aan de noordzijde van de Nieuwe Waterweg beginnen de strek dammen pas bij „Vluchtenburg", dat is op de grens van 's-Gravenzande en Hoek van Holland. M Op het Hoekse strand zijn strekdam pERSONEEL van het gemeente lijk zeebad waakt veilig, maar onverbiddelijk. ^rr staat wel vast dat de haven plannen die Rotterdam in Hoek van Holland heeft ontwerpen, zowel in de nabije toekomst als in de ver dere toekomst de nodige veranderin- gen zuilen brengen. Deze veranderin gen zuilen komen op' plaatselijk ni veau, maar ook op streekniveau. Er rallen woningen komen, bestaande gemeenten zulten verdwijnen, en vooral ook: belangen gullen botsen. Ondanks alle «en groot aantal -* - havenbelangen met werknemers in de- scheepvaartsector blijft het toch een" feit dat Hoek van Holland voor een niet onbelangrijk deel bestaat uit agrarisch gebied. Het aantal belanghebbenden is wellicht iets minder gTOOt dan op ander terrein, maar wat betreft de oppervlak te winnen de agrariërs het toch nog duidelijk van die andere groepen. Ook dit „voordeel" lijkt echter in een niet al te verre toekomst te gaan veranderen. Reeds hebben de land- en tuinbouwers enkele veren moeten laten. Waar nu de woningen in de plan „Noord" zijn verrezen, werkten vroeger tuinders, het uitbreidingsplan „Oost" nam een flinke hap uit een oppervlakte iandbouwgrond. Hoever zal dit gaan? Wat is de toe komst van agrarisch Hoek van Holland? Wij hebben die vraag voorgelegd aan twee vooraanstaande Hoekse agrariërs en allereerst kwamen we daarbij bij de heer L. v. d. Houwen (46). De heer v. d. Houwen, zo menen we te mogen zeggen, is van nature geen pessimist en ook in deze kwestie poogde hij steeds weer de zonzijde te zoeken. Ondanks alle moei lijkheden -die de agrarische sector onge twijfeld zal moeten doormaken zie ik toch wel perspectieven, zo zegt hij. Die havens moeten er gewoon ko men, vindt hij. Ze zijn van belang voor Hoek van Holland, voor Rotterdam en voor Nederland. Dat daaraan een stuk kostbare tuinbouwgrond geofferd moet worden is -beroerd voor de kleine groep <ke daardoor gedupeerd wordt. Natuur- P. BEEKENKAMP lijk moeten zij een zeer goede com pensatie krijgen. Andere grond, vergoe ding voor het glas en de opstallen en vooral.... spoed. Het terrein waarop Rot terdam zijn oog heeft laten vallen is voor de tuinders nu ineens minder waard. Zij kunnen niet meer uitbreiden, niet meer bouwen en daarom moet de verplaatsing spoedig plaats vinden. Slagboom, glie al vanaf zijn zevende Jaar speelt, 19 organist van de ge reformeerde Maranashakcrk in Vlnar- dingen. Reeds enkele malen concer teerde by' voor de NCRV. Zijn favo rieten. Albert de Klerk en Piet Kee. Voor de andere tuinders vindt de hee-r v. d. Houwen de aanleg van het nieuwe havencomplex zonder meer zeer belangrijk. Natuurlijk ook omdat de verscheping van de producten naar En geland sneller zal kunnen gaan maar er is volgens hem een andere, nog veel belangrijker factor. De hele export van groenten en andere tuinbouwproducten naar Engeland dreigt in handen te gera ken van een kleine groep, die zowel produceert als exporteert. Deze kleine groep beschikt over een aantal schepen om zelf de producten in Engeland naar de markt te brengen. Wanneer hun ei gen productie tekort schiet kopen ze producten van andere, kleinere tuin ders. Het gevaar dreigt dat deze groep zich een monopolie gaat verwerven en zijn eigen regels en prijzen gaat stellen, zulks ten koste van de grote groep van kleine tuinders. Het is nu al merkbaar aan de vei- lingprijzen wanneer deze groep aan de eigen producten niet voldoende heeft. Gevolg, een onnodig schommelende markt en sterk wisselende prijzen. De kleine tuinders moeten de eigen belan gen kunnen verdedigen, zegt de heer v, d. Houwen, die daarom de aanleg van de havens van groot belang vindt, zelfs ten koste van offers van de agrariërs. Hoe de zaak zich op langere termijn zal ontwikkelen is een geheel ander punt, vindt hij, maar die vraag is zeker niet uitsluitend afhankelijk van de havenaan- leg. Tot een nog meer definitieve uitspraak kwam de heer P. Beeken kamp, een vitale zeventiger en eigenaar van de Caepwoning de oudste boeren hoeve in Hoek van Holland. Waar de heer v. d. Houwen zich bezighoudt met de fijnere tuinbouw is de heer Beken- kamp meer de vertegenwoordiger van akker- en weidebouw. Hij was lid van de wijkraad voor de VVD en nu nog een trouw aanhanger van die partij. De heer Beekenkamp stelt zich voor dat het agrarisch gedeelte van Hoek van Holland op langere termijn geheel zal verdwijnen. Sterker nog, zegt hij, ik zal het niet meer meemaken, maar het hele Westland is gedoemd om te verdwijnen. De heer Beekenkamp baseert -de bewering op een heel norma le ontwikkeling. Hoek van Holland en het Westland zullen, wat het agrarisch gedeelte betreft, verdwijnen door twee aspecten: in de eerste plaats zijn dat de aan- en afvoerwegen. De ontwikkeling van het verkeer eist veel moderne we gen Deze zijn er in het Westland en speciaal in Hoek van Holland niet of nauwelijks, In de toekomst zullen zesbaanswe- gen naar de kust een normaal ver schijnsel zijn. Daarnaast komen secon daire wegen. Dan zijn er de zijwegen. Dit alles zal een enorme hap uit het tuinbouwgebied nemen en de overblij vende tuinbouwbedrijven ztiUen van el- men namelijk niet nodig. De lange Noor- derpier vormt op dit gedeelte van het strand een afdoende bescherming. Strek dammen vormen echter een gevaar voor de zwemmers. Rond de strekdammen kaar geïsoleerd in overblijvende terrei nen komen te liggen en op de duur uit zichzelf verdwijnen. Dan is er in de tweede plaats de recreatie die steeds meer terreinen zal vragen in de vorm van campings, parkeerterreinen e.d. De 'heer Beekenkampschat dat binnen 25 jaar de tuinbouw uit Hoek van Holland verdwenen zal zijn. Nog eens 25 jaar later zal ook het Westland als zodanig niet meer bestaan. 9 Er is echter nog een derde argu- ment dat de heer Beekenkamp heel sterk aanspreekt. Dat is het probleem van bruikbaar gietwater. De mogelijk heden om aan bruikbaar gietwater te komen, zijn in Hoek van Holland al heel moeilijk geworden en die problemen zullen mettertijd ook in het Westland gaan spelen. Natuurlijk zijn die proble men technisch op te lossen maar het is de vraag of dit financieel verantwoord zal zijn. Wat de havenaanleg betreft, zei de heer Beekenkamp te hopen dat dit pro ject in zeer korte tijd zijn beslag zal krijgen. Het zou anders niet onmogelijk zijn dat Rotterdam letterlijk en figuur lijk de boot mist. Dit project is zij het op andere gronden even hard nodig als Europoort. Nu de agrariërs toch moeten verdwijnen zal het voor hen zaak zijn hun huid zo duur moge lijk te verkopen. In verband met de waterhuishouding zei de heer Beeken kamp verder nog dat de hele wereld met dit probleem kampt. 97 pet. van het water op de wereld bevindt zich in de zeeën en is in feite onbruikbaar voor mensen en voor beplantingen. 2 pet. bestaat uit sneeuw of ijs aan de beide polen en met de resterende 1 pet. moet de mens zijn nut doen. Het is duidelijk dat men hiermee zuinig moet omsprin gen. Tenslotte maakte de heer Beeken kamp nog een opmerking over het ha venplan en over het bestemmingsplan Hoek van Holland. Hij noemde dit voor de betrokken grondbezitters toch wel een kwalijke zaak. Zodra de gronden voor iets anders bestemd zijn wordt het uitbouwen van opstallen verboden of beperkt. Maar zo'n bestemmingsplan loopt vaak j#ren en de bedrijven verspe len op die manier grote sommen geld, doordat men in de mogelijkheden wordt belemmerd. Men zou als regel deze za ken binnen drie jaar moeten gaan uit voeren. ROME De Italiaanse bisschoppen zijn begonnen met de voorbereiding van de kerkelijke hervorming in het land. De besluiten in de bisschoppenconferentie worden met twee derde meerderheid ge nomen. De vergadering kiest de tweede voorzitter en de leden van de commissies voor de behandeling van de verschil lende detail-onderwerpen. Er gingen ontstaan vaak gevaarlijke zeewaartse stromingen die al menig onervaren zwemmer noodlottig zijn geworden. On ervaren zwemmers, zo zegt men met nadruk, want juist de ervaren zeezwem mer zal zich bij voorkeur niet in de naaste omgeving van een strekdam wa gen. Mocht dit echter toch eens gebeu ren en krijgt de stroom hem te pakken, dan zal hij niet trachten tegen de stroom in te zwemmen in de we tenschap dat dit niet helpt. Hij zal met de stroom meezwemmen omdat die stroom verderop toch weer op het strand uitkomt. Het zijn echter allemaal problemen die in de Hoek niet meespelen en omdat een groot percentage verdrinkingen ontstaat door de aanwezigheid van strekdammen betekent dat een groot voordeel. De aanwezigheid van de Noor- derpier betekent trouwens ook op een ander punt een voordeel. De verrader lijke kuststromingen die zich elders ook zonder strekdammen voordoen, kent men in de Hoek nauwelijks. Het zou echter onredelijk zijn om de veiligheid van het strand in Hoek van Holland uitsluitend te boeken op de afwezigheid van strekdammen. Immers, gedurende de gehele zomer zijn tiental len mensen bezig om ook de andere risico's zoveel mogelijk uit te sluiten. Dat zijn in de eerste plaats de vrijwilli gers van de Rotterdamse Reddings Bri gade. In het voor- en naseizoen elk weekeind en tijdens de vakanties bij mooi weer elke dag, zijn de RRB-leden op het strand. Zij bezetten de speciale strandpost, bemannen de uitkijktoren en varen met speciale patrouilleboten langs de kust ont in nood verkerende zwemmers de helpende hand te bieden. Liever echter wijzen zij de baders erop dat ze zich te ver in het water wagen en daardoor gevaar lopen. Helaas is niet iedereen gediend van een dergelijke waarschuwing en een grote mond is vaak de beloning van de goede bedoe ling. Meer nog dan de RRB-ers is het personeel van bet gemeentelijk badbe- drijf erop uit om preventief te werken. Het „gemeentebad" is een afgesloten stuk strand, kort onder de Noorderpier. Tegen betaling kan men hier onder toe zicht zwemmen. De kleding kan in spe ciale loodsen worden bewaard en be waakt, maar dat is in feite bijzaak. 9 Hoofdzaak is dat men hier prak tisch volkomen veilig kan zwemmen. De -mensen van het badbedrijf kennen de zee als hun broekzak. Zij weten bij welk getij men wat verder kan gaan en ■wanneer men dicht onder de wal moet blijven, omstandigheden die van dag tot dag verschillen. De hele dag lang is er een, badmeester op zijn verhoging langs de waterkant. Gewapend met een verre kijker en een scheepstoeter bewaakt hij de baders, B Als imand zich te ver in zee waagt blaast hij op de toeter en wie na de •tweede waarschuwing niet terugkomt gaat uit het water en uit het badbedrijf. Door dit harde maar zeer effectieve sys teem heeft men kunnen bereiken dat er 'binnen de omheining van het zeebad nog nooit een verdrinking voorkwam en dat is tenslotte het doel van de mensen die het veiligste strand van Nederland en wellicht van heel Europa bewaken. 'X {"■A naar het strand van Voorne en u kunt de grens zien tussen Rockan- je en Oostvoorne. Die is namelijk be paald door rijen auto's op liet Oost- voornse deel. En de mensen, die met die wagens kwamen liggen in het zand van Rockanje. Deze dwaze situatie ont staat op drukke dagen omdat Rockanje zijn sLrand voor gemotoriseerd verkeer afsloot. liet gemeentebestuur wilde geen risico meer nemen nadat enkele onge lukken waren gebeurd. Daar het strand van Rockanje alleen via dat van Oostvoorne per auto te be reiken is rijden de strand! lefhebber? nu bun gewone route. Alleen, voor de grens zetten ze de wagen neer. Oost voorne mag ais parkeerplaats dienen, Rockanje als badplaatsBegrijpelij kerwijs is men daar lang niet gelukkig met de maatregel van de buurgemeente. Beroep tegen het besluit hielp echter niet. Er zijn wel oplossingen aan te wijzen. Oostvoorne zou ook zijn strand gesloten kunnen verklaren voor auto's. Dan wordt liet strand weer echt strand in plaats van gratis stalling voor duizen den auto's. Of: Rockanje, dat toch wel verantwoordelijkheid blijft dragen, legt een slag aan met een groot parkeerter rein. Maar voorlopig blijft hel een vreemde toestand. "HIT zijn de paradijsvogels die Dier- gaarde Büjdorp enige tijd terug cadeau kreeg van de Zweedse ornitho loog en specialist op het gebied van paradijsvogels, dr. Sten Bergman. De vier 'vogels hebben enige tijd moeten wennen in hun nieuwe kooi. Zé "óver- detTachter gordijnen afgézondefd.Het publiek kan ze nu bewonderen. Het gaat om twee grote rode para dijsvogels en twee paradijshoppen. Ze komen uit de partikuliere collektie van de heer Bergman. Hij vond dat de paradijsvogels op een gegeven moment nergens zo goed zouden zitten als in Blijdorp. De diergaarde-direktie was uiteraard verguld met dit vorstelijk geschenk. Waarde: tienduizend gulden. a TÏE OPENING van de nieuwe graan- silo van de Co-op aan de Maas, haven, die burgemeester W. Thomas sen van Rotterdam zal verrichten krijgt een, bijzonder tintje. Hoëwel de silo het hoogste bedrijfsgebouw van de Maasstad is, zijn er geen grote ruim ten zoalscantines en recreatiezalen', geschikt vóór massaal bezoek,Dat komt omdat slechts een enkele man deze grote silo bedient. De opening geschiedt vanaf de Pieter Caland van de Spido. De werkelijke opening zal de heer Thomassen verrichten in de silo-regel- kamer. Daar is het zo klein dat slechts de burgemeester en enkele directie leden aanwezig kunnen zijn. Om nu toch alle talrijke gasten deze plechtigheid te laten bijwonen gebruikt de Co-op een gesloten tv-eircuit. Op de Pieter Caland zullen diverse tv- toestellen worden neergezet. Ook de rondgang die hèt kleine gezelschap door het complex maakt zal op de tv- toestellen te zien zijn. Slechts een gedeelte is niet te over bruggen. Dit duurt vijf minuten. De Co-op directie heeft er echter voor gezorgd een „ingeblikt" programmaatje klaar te hebben om de fervente kassie- kijkers onder baar gasten toch ook die vijf minuten aan het scherm te houden. ER ZIJN zo wat van die onnodige dingen. Rotterdam telt bijvoorbeeld een groot aantal drukknoppen voor voetgangers, die wel kunnen worden ingedrukt, maar toch geen voordeel op leveren. De lichten, waarmee die knop pen corresponderen zijn. heel gewoon buiten werking. Zoals hier op de Stre- velsweg. Honderden handen drukken dagelijks op de knop...- zonder resultaat. De z.g. groene golf maakte deze voorzieningen overbodig. Ze kun nen gerust weg „ATEREIDE op Triton' i n hppIHip Hat Hf»' kun? heet TJA KIND, je hebt gelijk, de zomer is bijna om en wat hebben we gehad? a Regen en wind en stukken ijs op ons vel en maar weinig zon. Nu zomert het gelukkig weer, dat kan nog veel goed maken. En wat zouden wij er aan Kunnen doen? Zelfs de mensen kunnen het weer niet maken. Kom, neem een hapje gras het is nu nog lekker". het ''beeldje dat de kunstenaar Nic. Jonk heeft vervaardigd in opdracht van de N.V. Electro Technisch Installa tiebedrijf en Handelsbureau v/h P. Batenburg en dat te zijner tijd het waterwinwerk aan de Berenplaatzal sieren. Om precies te zijn het komt in de binnentuin van de schakelwacht van het hogedrukpompstation. Mis schien heeft u zich afgevraagd wat een Nereide is en wat een Triton? We hebben het opgezocht in Oosthocbs encyclopedie. Daarin stond: Nereiden: in de Griekse mythologie de TJET mannetje dat naast ons stond op het middenbalcon van lijn 3 zei terwijl hij met een zakdoek over hel voorhoofd wreef: „Zeker ook net trug, hè? Leuk gehad? En netuurlijk in 't buiteland gewees. Dat is de mode tegeswoordig. Azzie nie in 't bui- teland bin gewees, tellie nie meer mee. Me zwager zee ook: Ik voel d'r wel nie zoveel voor, maar 't mot wel tegenover de bure. 't Staan zo gek azzie in je eige land blijf. Hij dus naar Italieje. Maar azzie *t mijn vraag, is z'n vekan- sie bard tege gevalle. Ik bin d'r nog nie achter werom, maar dat hoor 'k nog wel 16 'n keer, en dan kom 'k 'er nog is op trtig. Afijn, me benne d'r weer. Nic vee! ver anderd, lie, in die tijd? Ik zee le ge 111e vrouw: Nou zalleme is goed uitkijke ovveme Rotterdam nog kenne. Uit de grap dan, 11e. tuurlijk. Nou dat ging best. De strate lagge d'r nog net zo bij as drie weke d'rvoor, dat wil zegge, allemaal ope gebroke. 't Zandheuveltje voor me deur was nog eve groot. E11 azzie dat zien, mot je effe goed op je zei lef passe, lie! Dan bin je genege te gaan vergelijke met wat je in je vekansie lieb gezien, en dat is fout. Dan gaan je brokke make. Begrijppu waarrik heen wil?" We zeiden: Eerlijk gezegd, nee! TJIJ zei: „Kijk, nou neem 'k de bure as voorbeeld. Die -1 wazze 'n hortj-e in Oostenrijk. Zo'11 dag of veertien, azzie 't mijn vraag, maar 'k wil me d'r nie art binde. Nou die bure dan kwamme trug en we moste 'tl arendje op bezoek komme. Foto's bekijke en netuurlijk luistere naar d'r ervaringe. 'k Had d'r nie veel zin in, maar me vrouw zee: Latemc 't nou maarris doen. Dus wij naar bove. De albums lagge al op tafel, naast 'n handjevol foold-ers. Afijn, 't bier sting koud. Nou, ine liadde onze bene nog nie onder tafel of 't begon al. De buuvruuw zee zuch tend: Wat 'n land, wat 'tl land. 'k had d'r zo wel wille blijve. 't hter zo schoon en de minsc binne zo beleefd, en 't ister zo goekoop. Nee, van mijn kenne ze Neder land houwe. Geef mijn maar Oostenrijk. Dat zat me al nie zo lekker, hè. Ik doch: Nog effe en me zilte in '11 laaijende ruzie. Zover issut wel nie gekomme, maar 't heb effe wel gespunne. Ik zit dus dat gewauwel van de liuuvrouw effe an te bore tot 'k me kans kreeg. U ken me toch wel vollege?" We zeiden: Jazeker. XJIJ zei: „Ik zee: Oostenrijk is dus 'n mooij land. Ze trapte d'rin met allebei d'r voetc. Nou en of, zee ze. En z« maar doorklesse. Net 'n wekker, die afliep. Ze zee: Dat-bie dudde ze daar opegebroke strate bebbe? Ik zee: O nee? En hebbc ze daar wel '11 metro? Nee, zee ze, 'k heb 'ra teminste nie gezien. Kijk, dat was er dan een van mijn! Ik zee: Mins, wach nou toch is effe. Zit nie zo door te slaan. Je zou d'r best wille wone, zit je te zegge. Ja, zee ze met 'n rooije kop. Ik zee: Maar weet je non ook wat buurman d'r ken verdiene? En wat neem de Vondeling die ze daar hebbe an belasting van je af? En hoe binne daar de ouwedagvoorzieninge? Hebbie daar ook aow? Eu boe zit 't met 't fonds? E11 binne de klere duur? Nou, ze wist geen raad. Ze zat wat an d'r jepon te friemele, en ja en nee te zegge, ik wier d'r be roerd van. Me vrouw suste de zaak *11 beetje door te zeg ge: Nou ja, as buurvrouw 't nou gezellig hep gehad, en de buurman zee: Laneme nog 'n pilsie neme. En toen kwam de klap op de vuurpijl. Buuvrouw zee: U ken best gelijk bebbe, maar '1 weer hè, 't weer ister altijd zo goed. Toen liaddik ze. Ik zee. Hier nie zeker, mins houw op, 'k heb al vier dage koppijn van de hitte! IkHé, condnkteur, stoppis effe, je weet toch daddik *r bier af mot?" vijftig dochters van Nereus, een zee god, onder wie vooral Kalypso, Thetis en Amfitrite op de voorgrond traden. Zij komen in de beeldende kunst meestal voor als op de rug van een Triton zittende, weinig of niet geklede meisjes. Triton een der lagere Griekse zeego den die men zich voorstelde als van boven mens en beneden vis; zijn ou ders waren Poseidon en Amfritite. Hij kalmeert de golven door de tonen van zijn schelptrompet. Reeds vroeg dadht men zich een stoet van zulke Tritons als dienaren van Poseidon of van Amfitrite en als minnaars der Ne reiden. Bovendien zijn zowel Nereide als Triton satellieten van Neptunus. Tri ton is de kleinste. Nou ja, dat het meisje op de foto niet gekleed is, is duidelijk te zien en dat er „gemind" wordt eveneens. Voor een waterbedrijf dat is opgericht temidden van het water (van de Oude Maas) een symbolisch geheel. Het is te hopen dat het liefhebben dat Nereide en Triton bedrijven ook van toepassing zal zijn op de bevol king ten aanzien van het „lekkere wa ter" dat de DWL gaat leveren.

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1