BOTTERDAM Interessante expositie over vondsten in zee /f oom „Kom zing met ons Fris karweitje öp warme middag VDl'RWERK GING MAAR NAUWELIJKS DOOR AAN Hi m JA Inbrekers actief in bad FLINKE BEZORGERS Schelpen en koraal in Kattenbeker Ds. W. J. Kolkert neemt afscheid 770 ter meulen Viertal gewonden in liet verkeer „Vegro" opende nieuwe showroom Het Kwartet Het'Kwartet Het Kwartet Bromfietser brak sleutelbeen Zomerfeest O. F. kreeg veel volk Brielse padvinders wonnen zwemstrijd Hoekse jeugd won druivenbeker Bas Kap winnaar hengëltornooi Bad Gr oenoord boordevol Jongen (7) klom op bo uwer k en viel NPB-afdeling heeft nu 900 leden J. van Zelm wón korfbalbeker Meer nieuws uit Rijnmondgebied op pagina 8 r. Het Kwartet Het Kwartet II MAANDAG 22 AUGUSTUS 1966 5 nu beduidend a Bloemengroet voor 35 patiënten KANTOORMEUBELEN Rotterdam aan zee gaf pleinconcert voor 'M modern SCHIEDAM Duizenden toe schouwers hebben zaterdagavond van het vuurwerk op de Maas boulevard genoten. Men kon „over de hoofden lopen". Verleden week had men de talrijke liefhebbers van een. pyrotechnisch schouwspel moeten teleurstellen. De stukken waren natgeregend en het weer was toen de gehele avond aan de buiige kant. Vandaag. SCHIEDAM en dagelijks SCHIEDAM en dagelijks w 966 u \l \1 Kr. Pagina 3 2 A ~'-£ r oc.' 'aads-' i. Dfr Dé m de' T het' nt a»; het vordt 'Ma 's is «ft does iaat. I m 'oads gen, ot f; mt*- de die hie- £om ich- toch va- mlj 1 in het tóe- De 2 op ?gt: met da! Iné via ieji ,T0. iere Oe i»>n <!e •eek sta- en ÖSCEA'EEK veertien maanden na de ver woesting door een ontploffing van de Kjorse tanker Rona Star is de herbouw van lei wrak gereed gekomen. Bet nieuwe schip r4J1 42.500 ligt op de werf van Wilton-Fijeu- „td in Schiedam te wachten op zijn eerste js flet schip is omgebouwd tot een bulk finier en heeft de naam gekregen Condo, „t betekent „Ik ben gered". De nieuwe dienaar is de Noorse rederij Jorgen P. jkiwen Ie Areuda!. Zoals bekend kwamen yj de ontploffing op de Rona Star, 15 juni ,orig jaar. zestien mensen om het leven. H waren 26 gewonden. Het kanon, dit voorjaar door een Cullendnmnier visser in de Noordzee op- ïcvist en verkocht aan de firma P. Maaskant Zoon te Bruinisse, heeft een plaats ge- krtgen i" het Scheepvaartkundig museum _.a Rochussenstraat in Rotterdam. De l,ter D. G. van Beuningen, hekend indus- jjjjH in Rottcrdom verleende hierbij zijn bemiddeling. Het kunon droeg het jaartal 1666; het jaar van de vierdaagse zeeslag. Zowel.de klauwende Hollandse leeuw als btt opschrift van de gieter, waren bijzonder ,„f gebleven. Ja, 1e uh- uit ;kje. eetr het rj-/ óèd t on een l te er tast een I is .ast nzé ur- jek rkl het een bij er in» En tan en ■ljf- eer is aar der m- üe. ui- en? uit fke ■ost ren rio er ip- au. Wie zullen er vanaf morgen zo trots als een pauw rondlopen met hun nieuwe modieuze tasï Onze klanten! Wantdeze elegante tas, met de fraaie en moderne reptiel-gar nering, een groot model visite- us. waartoch nog ruim plaats is voor een paar kleine pakjes, gaat U nu kopen voor een prijs, die bespottelijk is. Een handige, elegante tas echt een tas om iedere dag te gebrui ken met royale overslag en afgezet met zwart lak, voor nog géén twee gulden. Van een onzer verslaggevers VLAARDINGEN Veelkleurige schelpen, grillige stukken koraal, zee sterren en zelfs een miniatuur inktvis in een flesje. Het zijn maar een paar facetten van de tentoonstelling „Ver stild heven" in de expositiekelder van de „Kattenbeker" op het Liesveld. De heer J. van Dorp heeft evenals vorig jaar weer een expositie ingericht van zeevondsten uit alle delen van de wereld. Vooral schelpen zijn goed verte genwoordigd, meest uit tropische gebie den. Onze eigen Noordzee heeft een min der kleurige en daarom minder aantrek kelijke sortering te bieden. De kleine kelder van de kunstnijver- heidszaak is op een prettige en overzich- telijke manier ingericht. Zoveel mogelijk heeft de tentoonstelling een instructief karakter. De schelpen en andere voorwer pen zijn indien mogelijk per soort en familie ingedeeld. Een uiterst moeilijk karwei, want de -wetenschap ontdekt nog steeds nieuwe variëteiten en dikwijls merkt men dat wat vroeger als juist werd aangenomen niet blijkt te kloppen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Zondag 28 au gustus zal ds. W. J. Kolkert in een dienst in de Grote Kerk afscheid, nemen als predikant voor het ziekenhuis- en rusthuizenpastoraat van de Hervormde Gemeente. In dezelfde dienst, die om 17.00 uur begint, zal ds. J. Bouterse hen bevestigen als predikant voor bijzondere werkzaamheden. Ds. Kolken zal begin september beginnen met zijn werkzaam heden als geestelijk verzorger van l.rt .Zonnehu is-Vlaardingen". Na de dienst is er gelegenheid om do minee en mevrouw Kolker* te ontmoeten in het wijkgebouw aan de Maassluisedijk 5. Er zal dan ook gelegenheid zijn voor enkele toespraken. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze modieuze grote visitetassen, a voor Chi tel. of ichrlft. btst. SCHIEDAlft Het Zeekadettenkorps .Jacob van Heemskerck" heeft op het jaarlijkse Zomerkamp van het Zeckadet- korps Nederland de sportwisselbeker ge wonnen. Het Zomerkamp is van 26 juli tot 4 augustus gehouden in het Marine Oplei dings Kamp te Hilversum. Aan dit kamp hebben ongeveer 230 kadetten van tien korpsen deelgenomen. Schiedam was vertegenwoordigd door 33 kadetten on der leiding van de heren Bergvelt en De Groot. Na een serie zeer spannende zeil wedstrijden, waarin Schiedam nog werd gediskwalificeerd, slaagde de zeilploeg onder leiding van de schipper F. Janse er toch in de derde plaats te veroveren. De roeiploeg onder leiding van de schip per v. d. Vlies, die door de steeds toene mende drukte op de Maas vrij weinig heeft kunnen trainen, heeft kans gezien een tweede en een eerste plaats te bezet ten èn een nieuw roeirecord op hun naam te zetten. De triomfen, de laatste dag geleverd bracht voor de tweede maal de wisselbeker in hun bezit. Waarschijnlijk geïnspireerd door de wereldkampioenschappen voetbal heeft Schiedam ook de eer in de verlenging naar zich toe kunnen trekken door het korps Arnhem met 1—0 te verslaan. Zaterdag 3 september gaat het korps weer draaien. Jongens van 13 tot 18 jaar die interesse hebben het leven op en bij het water beter te leren kennen kunnen telefonisch inlichtingen inwinnen bij de heer S. A. Sprong, Lorentzplein 12a, tel. 262275, of zij kunnen via de hoofdpoort van de Scheepswerf Gusto naar het wachtschip Jan van'Gelder gaan. 0 VLAARDINGEN' De Van Limburg Sli- rumstraat tussen van Hogendorpkian en de Adriaan I'auwstraat zal voor alle verkeer gesloten zijn op 19. 22. 23 en 24 augustus, telkens var 730 tot 17 uur. De Woudweg tussen Vreeweg en Harreweg zal voor alle verkeer gesloten 2ijn op 23, 24 en 25 au gustus, een en ander in verband met de vernieuwing van een brug. sa (Van een medewerker) VLAARDINGEN Om aan alle ver rocken te kunnen voldoen, is het nodig dat wekelijks honderd mensen bloemen meebrengen naar de Grote Kerk waar telkens, op zaterdag een samenzangbij een komst wordt gehouden. Dit houdt in, dat er nog zeer veel zieken, bejaarden en eenzamen zijn, die voor een blaemenat- tentie van „Kom zing met ons" in aan merking komen. De wachtlijst groeit zo doende steeds en dat is niet de bedoeling van de" commissie. Zaterdag konden 35 mensen met bloe- men worden verrast. Voor een groot deel patiënten, -die in het Holyziekenhuis of in Het Zonnehuis vertoeven. Zaterdag was het wel aan te zien dat - jet aantal bezoekers in stijgende lijn is Mogelijk dat de vakanties wat afgelopen raken, terwijl anderzijds wellicht een aantal belangstellenden was gekomen om te luisteren naar het orgelspel van de 27-jarige organist Jaap Slagboom, die een week eerder winnaar werd van het Derde Nationale Orgelcoccours, waar telftf. (01898) 3697 Onprettige vacantie. Men meldt nit Nijmegen: Een 24-jarige kantoorbedien de uit Amsterdam, genaamd Zelfland, op vacantie te Nijmegen, maakte een fietstochtje naar de bekende uitspan ning „De Piasmolen", doch geraakte verdwaald en onbekend met de dichte nabijheid d-er Duitsche grenzen aldaar, Was hij, zonder het zelf te weten, daar- ovcr gekomen. Aan twee heeren in bur- gerkleeding, die IiHor twee Duitsche Rijksbeambten bleken te zijn, vroeg hij den weg. Deze heeren waren toen zoo vriendelijk hem mede te nemen met het gevolg, dat hjj thans reeds een 14-tal da gen te NVescl „eingesperrt" zit, als ver dacht van spionnage, zonder lioop spoe dig vrü te komen. door hij zich Nederlands beste amateuror ganist mag noemen. Hoewel natuurlijk het begeleiden van samenzang iets anders is dan het spelen op een concours, was het toch wel aan te horen dat het machtige orgel werd bespeeld door iemand met een vaste hand, ofwel door een vakman, die zich ten volle geeft. Als muzikaal intermezzo speelde de heer Slagboom twee werken van Max Reger, namelijk „Jcsu meine Zuversicht' en „"Wunderbarer König", twee beschei den koralen die heel goed pasten in bet kader van de samenzang. De heer J. Thurmer zei dat het op 19 oktober drie jaar geleden zal zijn, dat werd begonnen met „Kom zing met ons en doe als wij" en dat men verwacht dat dan 37.500 bijeengebracht zal zijn, welk bedrag ten goede komt aan de restauratie van Vlaardings oudste bede huis. De belangstelling voor de zee en al wat erin leeft en wordt gevonden is vrij groot, vindt de heer Van Dorp. Mensen die toevallig kennis nemen van enkele vondsten gaan zich interesseren voor de ze veelomvattende wetenschap. Verzame len gebeurt op veel manieren, zuiver we tenschappelijk maar ook om een mooie en vooral kleurige verzameling te heb ben. In „De Kattenbeker" kan men de gril ligste en meest fantastische vondsten be kijken. Schelpen van nog geen twee mil limeter doorsnee en giganten van een halve meter en groter. De prijzen zijn dikwijls omgekeerd evenredig met de af metingen. De heer Van Dorp beeft ditmaal beslag kunnen leggen op een zogenaam de „Rpmbrandtschelp". De zeventiende eeuwse schilder heeft een beroemd ge worden ets gemaakt van een schelp, die sindsdien zijn naam draagt. Daar naast zijn er giftige exemplaren te zien, die echter zonder bewoner onge vaarlijk zijn maar voor sommige 'oezoe kers Iets afschrikwekkends blijken te hebben behouden. Een apart hoofdstuk vormen de vele soorten koraal. Er is keiharde, vuilwitte koraal zoals het wel in tuinen ligt, maar ook op boomtakken lijkende taaie rode en rose soorten komen voor. Een be zienswaardigheid is ook de schelp waar van men in de zestiende eeuw drinkbe kers, in goud gevat, maakte omdat het zeldzame exemplaren waren. In het Rijksmuseum is er zo een te zien. De heer Van Dorp vindt het jammer dat dit museum zo moeilijk iets uitleent. Ook de zeesterren zijn interessant. Meestal hebben ze vijf punten, zoals het hoort, maar op de expositie ligt een vol komen gaaf exemplaar met zes punten, een grilligheid van de natuur. Wie meer wil weten over alle vormen kleur-m de vindplaatsen en de waar- u,,« -'oonhuizen van de in zee lieren kan tot 10 septem- 1 De Kattenbeker". Tiental- - verschillende musea kun- ber daarnaast nog verder »n een voorlopig onuitput- op weg telijke hoeveelheid soorten. VLAARDINGEN Op het kruispunt Binnensingel-Tweede Van Leijden Gaelstraat verleende vrijdag de 38-jarige P. R. uit Oud-Bejjeriand met zijn vracht auto geen voorrang aan een scooterrij der, de 22-jarige Th. van D. uit Schie dam. Bij de aanrijding die volgde liep Van D. een hoofdwond op. De GGD heeft hem naar de Dr. Noletstichting, in Schiedam gebracht. 9 Op het rijwielpad bij de spoorlijn in het Nieuwelandpark kwamen zondagmid dag twee bromfietsers met elkaar in botsing. Hierbij liep de 31-jarige W. de M. een hoofdwond op. Op het rijwielpad langs de Mr. Kesperweg botsten zondagmiddag een fiets en een .bromfiets tegen elkaar.De fietser,, -de twaalfjarige H. van K. uit Schiedam, liep, een beenwond op en de zestienjarige bestuurder van de brom fiets M. V. uit Rotterdam kneusde zijn been. Beide slachtoffers zijn door de GGD naar de Dr. Noletstichting in Schie dam gebracht. Daoblad dat u omzet oeeft van oen provincie Want telt meer gezinnen dar» sommige provincies. Praktisch geen doublures met andere dagbladen R'óam,W. to Wittst*. 25 fet, ÏJ553S Mm 2M3ï KaniorM' tt '«-Grareflhag», Lalden en Döfdrecht de rotterdammer - nieuwe leidse crt. tiorcftsdagüiad - nieuwe fiaagsacrf. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De N.V. Groothandel Vegro, een bedrijf dat o.p verwarmingsge- bied zijn sporen, ruimschoots heeft ver diend en waarvan het hoofdkantoor in Alkmaar is gevestigd, heeft dezer dagen aan de 's-Gravelandseweg een nieuwe showroom geopend. Behalve het hoofd kantoor en de grote magazijnen in Alk maar heeft Vegro een vestiging in Utrecht, die het gehele midden en oosten van ons land bestrijkt. De nieuwe showroom in Schiedam is ook van groqt belang voor die installa teurs, die niet de mogelijkheid hebben hun klanten een ruim assortiment ver warmingsapparaten te tonen, Vegro heeft hierin voorzien door een van de grootste collecties op dit gebied hier neer te zet ten. De installateur, kan zijn klant nu naar de Vegro showroom verwijzen, waar vak bekwame medewerkers de klant, met deskundig advies terzijde staan. Leve ring gesohiedt uitsluitend via de erkende installateurs. De showroom is geopend van maandag tot en met vrijdag 8.15 tot 18.00 uur. HOEK VAN HOLLAND De zestien jarige Rotterdammer L. B. L. brak in Hoek van Holland zijn rechtersleutel- been toen hij bij plotseling linksaf slaan met zijn brommer tegen de bromfiets van zijn stadgenoot W. P. V. botste. Op de Dirk van den Burgweg werden de auto's van A. D. uit Sittard en R. A. uit Berkel en Rodenrijs beschadigd toen zij met elkaar hotsten. Hetzelfde was het geval met de scooter van W. J. T. uit Rotterdam na een botsing met de personenauto van D. Z. uit Monster. De Hoekse politie heeft de Rotterdam mers P. V. M. en J. F. (beiden 16) gear resteerd wegens joyriding met motor fietsen die op het strand geparkeerd ston den. (Van onze correspondent) HOEK VAN HOLLAND Op net pleintje voor de hulpsecretarie heeft de harmonievereniging „Rotterdam aan Zee" vrijdagavond een verzorgd concert gegeven. Enkele open plaatsen, ontstaan door vakanties van muzikanten, .werden door collega's uit de naaste omgeving ingenomen. toch is het podium in de bosjes geschikter voor dit soort concerten, ook al ligt het wat verder weg. Bij de huipse- cretarie is de klank beslist minder en er zijn te veel bijgeluiden. Overigens ver- zorgde RAZ een luchtig zomeravondpro gramma, dat alleszins het beluisteren waard was. Een viertal pittige marsen werd vlot gebracht en daarnaast kon men met genoegen luisteren naar hei „Ballet des Enfants" van Leon Biessen, de wals „Donauwellen" in een arrange ment van Jos. Bauwens en ..Grootvaders klok" in een bewerking van Wiest. Veel succes oogstte dirigent G. A. van den Berg met zijn blazers in „Rule Bri tannia" en „American Petrol". Hoewel -dit concert' nu eens in het dorpscentrum werd gegeven, bleef de yü blieke belangstelling toch onder de ma?' (Van onze correspondent) PERNIS Het driedaagse zomerfeest van de Oranjevereniging is een zodanig succes geworden dat zowel het bestuur als de kermisexploitanten over een al leszins gunstig verloop spreken. Nadat de jeugd de eerste twee avon den veel belangstelling voor de luChtschommel, de autobaan en de zweef molen ihad getoond, bevolkten zaterdag ook veel ouderen het terrein, vooral bij de demonstraties van de Rotterdamse Po litiehondenvereniging en het optreden van de politiehond Donar, eigenaar de heer A. Bijl te Hoogvliet. Vervolgens zag men een bewonderens- waardeig demonstratie van de ponyclub „De Putse Ruiters" uit Zuidland en omstreeks tien uur sloegen honderden „binnen en buiten de touwen" een schit terend vuurwerk gade, dat een „Tot weerziens" als sprekend sluitstuk kreeg. m MAASSLUIS Op 1 augustus bedroeg het aantal inwoners van Maassluis 19.218, tegen 13.36S aan het begin van I96S. In de eerste zeven maanden van dit jaar zag Maassluis haar inwonertal dus met 850 toege nomen. Het vestigingsoverschot bedroeg 602, terwijl er 58 inwoners overleden, tegen een geboortecijfers van 306 kinderen. In deze sektor dus een oversschot van 248, Van 1 januari tot 31 juU werden 75 huwelijken ge sloten. SPIJKENISSE De groep Bas 't Hart uit Brielle heeft zaterdag de eerste prijs gewonnen bij de padvinders-zwemwed strijden voor het rayon „De Zuid-Hol landse Eilanden". Burgemeester P, J. Bliek reikte in zijn functie van ere-voor- zitter der plaatselijke commissie van de NPV de Elandenbeker uit. Tweede werd de G. J. Geysendorffergroep (Oostvoor- ne), derde en vierde Albert Schweitzer (Rozenburg) en de Bernissegroep (Spij- kenisse). Ruim 130 jongens en meisjes van totaal twaalf padvindersgroepen Liebben aan dé wedstrijden, die gehouden werdgn in het zwembad „De Hoogwerf' deelgenomen. De leiding berustte bij schipper W. Rug- geberg van de Al-bert Scnweitzergroep uit Rozenburg, die ook de officiële ope ning verrichtte. (Van onze correspondent) HOEK VAN HOLLAND Het jeugd* team van de Hoekse tennisclub heeft vo rige week deelgenomen aan het druiven- tennistoernooi in Naaldwijk. Met overtuigend verschil hebben de Hoekse jongelui de beker kunnen meene men. Hoek van Holland boekte 29, Naald wijk 24 en Monster 21 punten. Naast de, grote-beker behaaldèn de Hoekse jonge lui'' echter nog verscheidene andere be kers en medailles. Marjan van Nieuwkerk en Bema Koel man behaalden in het meisjes dubbel A de eerste prijs en het dubbelspel B voor de jongens was een zuiver Hoekse aange legenheid. waarin Maarten Groenenberg en Theo Paauw wonnen van hun jongere tegenstanders Freddie v. d. Berg cn Theo Paauw die tweede werden. Tweede prijzen waren er tenslotte in het gemengd dubbel A voor Berna en Wim Koelman en in de B-klas ging de tweede prijs naar Maarten yan Oosten en Jos Rietveld. Alles bijeen een bijzonder fraai resul taat voor de Hoekse spelers en niet min der voor de heer A. Louw die veel tijd heeft besteed aan conditietraining en praktische oefening. O MAASSLUIS Sinds enige da-gen- wordt te Maassluis een ooievaar gesignaleerd. Men heeft de langpoot gezien in de Jeroen Bosch- straat, de Reviuslaan en bij het Bejaarden Centrum aan de Bilderdijklaan. De heer J, L. Visser Géjent van Boerderij-restaurant ..Ridderhof" aan de Sportlaan heelt bij het restaurant een grote paal met een rad er op geplaatst in de hoop dat volgend jaar de ooievaar daar zal komen nestelen. A HOEK V.AN HOLLAND Ten nadele van B. de K. werd in de -Rietdijlcstraat een (onafgesloten) rijwielgestolen. Op de par- keerstrook aan de Boulevard werd de auto van de 32-jirige Duitser H. S. opengebroken. Uit de wagen miste men twee persoonsbewij zen. autopapieren en een portemonnate met ongeveer 150. Een Britse toerist, die met de dagboot uit Harwich de overtocht naar Hoek van Holland maakte, meldde bij aan komst dat zijn bagage was doorzocht en dat uit een weekendtas een bedrag van 90 werd vermist. Van een bromfiets van een Rotterdamse jongen werd een carburateur gestolen. MAASLAND Vele handen maken licht 'tüerk. Toch bleef het zaterdagmorgen een zwaar khr- wei een-koe die op de Zuid- buurtseweg ïn een sloot was ge raakt weer-op het droge te krij-- gen. Het dier dat uit een weiland was ontsnapt, had eerst een poosje midden op de weg haar gemak genomen en daarmee voor een file van ten minste dertig auto's gezórgd. Toen het beest vervolgensaan de wandel ging ^belandde het in de sloot bij de woning van de meelfabrikant J. Bosga. Dankzij, veler hulp kwam de koe na een half uur, zij het.in uitgeputte toestand, veilig op de kant. VLAARDINGEN Bas Kap, jeugdlid van de Vlaardingse Hengelaarsbond ving tijdens het zaterdag gehouden VHB-jeugdconcours op de valreep een steenkarper van 27 cm. waarmee hij tevens de grootste vis van het concours op zijn naam bracht. Van de acht tien deelnemers plaatste hij zich in de eind- rangschikkingop de tweede plaats met een totale vangst van 114 cm. De eerste prijs was voor Atie VCrheij, die met 160 cm onbedreigd winnaar van het concours werd. De overige prijswinnaars waren: 3. Daan Dijksma (68 cm), 4. Sjaak van Lier (40 cm), 5. Ronnie Berveling (36 cm), 6. Gerard van Bodegom (25 cm), 7. Albert van Kralingan (25 cm), 8. Jacob de Bruijne (20 cm), 9. Elsje Berveling (18 cm), 10. Henk Westerdijk (18 cm) De prijswinnaars, die minder dan tien gram op de kant brachten warenBpudl Groen, Ronnie Berveling. Ger Vinke; Hennie Groen, Car Sikken, Wim van Leeningen, Theo van Loon en johan de Jongste. De ouden van dagen en invaliden, aan gesloten bij de VIIB kunnen zich aan -de bekende adressen nog opgeven voor het con cours, speciaal voor ben zaterdag te houden in de wateren van park 't Nieuwelant in de Babberspolder. Het inleggeld bedraagt 1. In de Wateren van de Vlaardingse Vaart en de Vlieten hebben de leden van de hengel sportvereniging Zethameta onder het ge hot van fraai zomerweer, het tiende se rie-concours vervist. De vangst lief niets te wensen over, evenals trouwens de stem ming van de vissers. Het meeste succes had P. Groen, die met 9 vissen bij elkaar 2060 gram vis op de schaal legde. Daaronder bevond zieh de zwaarste vis van het concours: eea brasem van niet minder dan 1070 gram. De andere deelnemers waren: 2. L. Bakelaar met 1670 gram. (17 stuks), 3. J. Verheij met 1070 gram (11 stuks). 4. G. de Zwart met 840 gram (8 stuks). 5. P. v. 't Oor met 480 gram (5 stuks), 6. \V. Korpershoek met 400 gram (5 stuks), 7. J. Koster sr. met 320 gram <4 stuks) en 8. J. Koster jr., die één vis van 100 gram liet aantekenen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Bad Greenoord beleef de het afgelopen weekeinde twe topda. gen. Zaterdagen waren er 8300 n zondag 8500 bezoekers. De zwembassins voor jong en oud, het terras en de grasvelden waren boordevol zongenieters en water- liefhebbers. - Overal in de omgeving stónden de fietsen, de brommers en de personen auto's. Er bleek niet voldoende „verant woorde" parkeerruimte te zijn. voor zo'n groot aantal twee- en vierwielige ver voermiddelen. Maar hierin komt in de toekomst verbetering. Er, wordt aan ge werkt, deelde de bedrijfsleider van „Groenoord", de heer Hellesma, ons mee. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Vijfenzestig jon gens en meisjes hebben zaterdag op het parkeerterrein van de ENCK geprobeerd de monden van Fred en Wilma Flintsto- ne vol water'te spuiten met een op volle kracht spuitende brandweerslang. De jon gelui deden mee aan brandweerwedstrij den, georganiseerd door de bedrijfsbrand weer en de personeelsvereniging van dek stmestfabriek. Het warme weer hielp mee deze mid dag tot een groot succes te maken. Ge kleed in mooie witte brandweerpakken streden de jongelui met een ernst alsof het een echte brand gold. De kracht van V10ORPINGEN VLAARDINGEN De zevenjarige C. Vink, die zondagmiddag op het bouw werk aan de Ary Kóplaan was geklom men, verloor zijn evenwicht en viel van een hoogte van' 1.50 meter op de grond. De GGD heeftde jongen met een hoofdwond naar het Holyziekenhuis ge- bracht.. (van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De afdeling Schiedam van de Nederlandse Protestantenbond telt op het ogenblik ruim negenhonderd leden. Dit getal omvat 655 zogenaamde eenheden. Hiervan behoren 383 leden (42 pet.) tot de HERVORMDE Kerk, 56 leden (6 pet.) tot de Remonstrantse Broe derschap, 21 (2 pet.) tot de Doopsgezinde Sociëteit, 19 pet.) tot de- Evang. Lu therse Gemeente, terwijl 439 (47 pet.) uitsluitend leden van de NPB zijn. De kerkdiensten werden in 1965, verge leken met enkele jaren geleden, redelijk bezocht, enkele uitzonderingen, daargela ten. Er werden drie" diensten gehouden, waarin de doop werd bediend. ïn het kerkgebouw aan'de Westvest werden elf huwelijken ingezegend, door ds. A. D. Klaassen. Vijftien maal werd bijstand bij begrafenissen' verleend. Ds. Klaassen'herdacht 21 november de overleden leden van dë afdeling. De Cate chisaties werden slechts matig bezocht. He jonge koorvereniging had met inter ne moeilijkheden te kampen. De basis, het ledental,- was te smal. Het koor moest dan ook opgeheven worden. Het aanal kinderen dat de Zondagsschool be zocht-nam niet met, grote sprongen toe. Het „Jeugd-front" heeft weinig of geen nieuws te melden. Slechts de afdelingen „Bosvolk" en „Vrije Vogels" floreren nog enigszins, maar in totaal gesproken ziét, de toe komst er niet .zo erg 'rooskleurig uit, aldushet jaarverslag van i' de afdeling van, de NPB in het maandblad „Stem- het water viel velen kenneiijktoch tegen gezien .de verbeten gezichten waarmee men probeerde de straalpijpcn in be dwang té houden. Maar plezier hebben de kijkers én de deeinemersaan deze wedstrijden wei beleefd. De brandweer van het bedrijf heeft alvast kunnen uit zoeken of er in de toekomst goede brand weerlieden te verwachten, zijnen de per soneelsvereniging heeft voor een geslaag- dem iddag gezorgd. De prijswinnaars .waren, groep A: An- nemiek v.d. Hoek, Hans Zebel, .Elsje Goossens. Groep B: Peter Sleehtenhout, Paul v.d. Leeden, Luuk Groen. Groep Cl- Eddy Meyer, Endré Goossens, Anjo Nau- joks. VLAARDINGEN Dé 1.4-jarige J. v. Zelm heeft het meeste .'succes geboekt tijdens' de zaterdag gehouden' vaardig heidswedstrijden, georganiseerd door-de c.k.c. Oranje Nassau op hét complex aan de Claudius Civilïislaan; "Van alle déèlne- mers behaalde hij met 122 punten het hoogste aantal en door dit resultaat' is hij i voor een jaar in het bezit gekomen'van de wisseibeker; lAschikbaar gesteld door, het echtpaar Knust-Graychen bij hun vertrek naar Amerika, enkele jaren gele den. Bovendien kreeg hij. als blijvende herinnering een kleine" beker aangeba- den. Mede dank zij het .^bijzonder fraaie weer verliepen de wedstrijden niet ,'al- -L- leen zonder stagnatie maar tevens in een prettige stemming.; In gezonde wedijver werden de voorgeschreven oefeningen-af-, gewerkt en toen het 5 uur was géwordén v:'; konden de organisatoren op een zeer geslaagde dag terug-zien. t": De volledige uitslag luidt: 1. J. v. Zelm (122, pnt.)2. H. Vink (117). 3. M. 'v. Houwelingen (114), 4. H. v. d. -Windt (108), 5. C. Waasdorp (104), 6. T. v. Vee- Ier. (99), 7. S. v. Schayk (98), 8. H. Moll (94), 9. M. Zegwaard (90), 10. P, Carnet (88), U.' R. Noordijk (35), 12. F. Kloek (84), .13. B.. v. Zelm (83),,.l4'. :G^Dekker': (82), 15. J. v. d. Kooy (79); 16. P. Voogt (75), 17. J. Fonteyne (74)en 18. K. Kou-Ó wenhoven met 67 punten. ".-r-.'-G Met vijf twaalftallen vertrekt Oranje Nassau' zaterdag naar Almkerk (N.-B.) om daar deel te nemen aan de .serie- wedstrijden. georganiseerd door ACKC. Per bus vertrekken de oranjehemden vanuit.de.Hoflaan,'bij de brandweerkazer-' ne om 12 uur. .1 v.;. Maar deze zaterdag was het een uitzon derlijke mooie zomeravond en het vuur- SCSHÏEDAM Geboren: John zv W M Engels en J W Ostkamp; Annemieke dv L S M Coster en S M Ouwerkerk: Geert zvJT M van Berkel en J J M Leenders; Johannes zv J F van der Hoeven en G J Kiepke; Daniëlle A dv B Kamp en H Dijkhuiten; Arno R zv J P Verbeek en M J H Cop pers. Overleden: M Stolk 70; G M de Ridder 83' wed Eijkenbroek. werk-evenement is dan ook geen écla tant succes geworden. Toch heeft het maar aan een zijden draadje gehangen, of ook deze keer was het reeds eenmaal uitgestelde vuurwerk niet doorgegaan. Op de rlvter lag namelijk ter hoogte van de Maasboulevard een schip, geladen met explosieve stoffen. De brandweer durfde geen risico's te nemen Om het publiek niet opnieuw te- leeur te stellen, heeft men toen de Ha vendienst in de arm genomen. Op het laatste ogenblik kon het gevaarlijke schip worden weggesleept en het vuur werk doorgaan. Voor direct enkele gevraagd. AANMELDEN Agente Mevr. Van Gogh Dr. Zamenhofstraat 139a Telefoon 152400. SCHIEDAM Onbevoegden hebben zaterdagnacht een bezoek gebracht aan Bad Groenoord, waar zij flink hebben huisgehouden. Zij vernielden een loket- raampje, haalden in het administratiekantoor alles overhoop, namen een klein be drag mee uit een paar portemonnaies en braken een geldkistje open. Ook ont vreemdden zjj twee fototoestellen. In het paviljoen richflen de inbrekers eveneens een flinke ravage aan. In de kantine op het sportterrein Harga werd ook Ingebroken, maar hier werd niets venniet. VLAARDINGEN Triangel, Fransen straat: Opening sportweek „Liefde en Vrede" door de heer A. Kranenburg, start wandelmars, 18,30. EN MORGEN... VLAARDINGEN Sportpark „De Vijf Sluizen,", Zwemwedstrijden L. en V., 18.30. Klachten bezorging Vlaardingen: H. Verhey, Wagnerstraat 24b, tel. 3345, maan dag t/m vrijdag 18-1930, zaterdag 1730-19 uur. Vlaardingen: Brand 4444; GGD 2451. Apotheek: Walrave,Hoflaan 19, tel, 2093. .Bijkant. De Rotterdammer: Lange Kerkstraat 28, uitsluitend redactiezaken, tel. 263954 (b.g.g. 010 - 115588 en 01898 - 6619). Agentschap: J. v. Gogh, Dr. Zamen hofstraat 139, tel, 152400. Klachten bezorging: Agentschap zie bo ven, dag. van 18.30-19.30. Belangrijke telefoonnummers: Alarm politie 264656, alarm brandweer 269123, alarm G.G. en G.D. 269280. Apotheek; Evers, Lange 'Haven 81, tel. 268242; Apotheek Kethel, Schiedamseweg 41, tel. 269927. "LIET IS JAMMER dat deze 'Aan de 'lijn alleen maar; gèvuld' kan worden met letters,en niet? met. klanken. Want dan zou u niets an ders horen dan de jonge stemmen van de IJE-koorleden uit Oversclyie, onder leiding van Arié Prónk. Om dat koor -gaat hét niij- in deze Lijn, want de secretaris ervan, de heer H. Scholten, Zestienhovensekadé? 71, Rotterdam, heeft twéé? dingen - op zijn hart, en wie.-beti. ik dat ik? hem .die- twéé - dingen zou laten meedragen? - Het eerste: het; IJE-koor; uit Overschie (een in 1957 opgerichte vereniging, die als: doel heeft het evangeliseren in het voor 80 procent onkerkelijke Overschie, ontstaan uit initiatieven van Gereformeerde en Hervormde jongeren) heeft een tweede grammofoonplaat uitgege ven. De eerste zag in 1963 het licht, de tweede is spiksplinternieuw. Zo als ook enige jaren geleden is de opbrengst van de plaat bestemd voor een van de vele activiteiten die de Interkerkelijke Jeugd Evangelisa tie onderneemt. Behalve namelijk meetings, die de ,IJE zelf orga niseert, en waar het koor zingt, ver- leent zij ook medewerking aan evan gelisatiediensten door heel Neder land, er moet een nieuw clubge bouw („Trefpunt") worden onder houden, en de gespréks- en werk- groepen en de koffiesoos kosten alle maal geld. Daarom verwacht het hé le koor veel van de verkoop van de plaat, die voor de prijs van 5,50 op iedere liefhebber ligt: te wachten. Waar die plaat ligt weqt ik niet, het lijkt me het beste .dat u contact zoekt met secretaris Scholten. Wat er op de plaat staat? Vier liederen: Wij mensen op deez' aar de, Reeds ziet men';van- verre ko men, Wilt u meedoen aan. de Vrede en Eenmaal zal de'lente"komen. Eén alleszins aantrekkelijke inhoud, lijkt mij zo (gehoord-heb ik de plaat niet). Het tweede punt: het koor zou best tevreden zijn met nog wat zan gers en zangeressen. Op 28 augustus gaan de koorrepetifiés weer begin nen, eh hopelijk staat dan de grote benedenzaal van de ;Maranatbakerk in Overschie stampvol van nieuwe medewerkers. Iedere zondagmorgen vanaf die datum wordt er op deze plaats gere peteerd. Wie er een -kijkje wil né men is altijd van harte-welkom.

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1