Ondanks slechte start zege voor McGregor I# Zweden sterk tegen favoriete Hongaren Brielse Maas: Nieuwe kans voor het Hoogovenplan WF verlengt schepen aan lopende band iets trager CHJ-zeilers zullen van Middenplaat verdwijnen CHAUFFEUR GEDOOD BU FRONTALE BOTSING Europese zwemkampioenschappen m itltÉl Herbouw Rona Star voltooid Waterpolo-team won met 2-1 van Zweden St. Luik speelde in IJsland gelijk: 1-1 Kan brillant groeien? heetman Rlijdorp speurt nog naar verdwenen vogel Inbreker gepakt bij transport van buit DE ROTTERDAMMER 2.4 TÉr Valse stalt Cïretta in finale Waterpolotornooi Uitslagen Duracout* water afstotend Deense meubelstof 130 cm breed Tekort half miljoen Uitslagen en standen Uitermate belangrijk bezoek van Duitsers Sluipt &L P| m gvém0mK: In halve finale Rijnmond-adviescoimnissie ivatersport <3 voor EHBO-posten Tivee handlangers ontsnapt Schoonspringen -Klif-1 gagjsgj&j&at ggffiggggj DINSDAG 23 AUGUSTUS iokk Russische zwemhesemome bij al gebroken ECHT AI op de allereerste finaledag van het zwemprogramma bp de Europese kampioen schappen in Utrecht hebben Groot-Britannië en Oost-Duitsland een totale Russische hegemonie by heren voorkomen. Op de 100 meter vrye slag en de 400 meter wisselslag, de nummers waarop de Kussen weliswaar de seizoentyden hadden gemaakt, maar niet met zo'n overmacht, dat zy buiten elke concurrentie waren geraakt, versloeg de Britse „vliegende vis" Bobby McGregor de Rus (17QV Cn Zegevicrde Oostduitse routinier Frank Wiegand in de nieuwe Europese recordtijd van w i jj Bij de 100 meter vrije slag dames won de Oost-Duitse Martina Grunert na een bliksemstart in de nieuwe Europese recordtijd van 1.01,2 voor de Hongaarse Judit Turoczy. Al deze recordprestaties kwamen tot stand tijdens een gestaag neerdren- zende regen, die het in de voorgaande dagen zo fleurige aanzien van het bad versomberde lot het zwart van de paraplu's en het grijs van de regen jassen. Onder regenschermen, de telefoons gewikkeld in plastic zakken, de schrijfboekjes drijfnat op de lessenaars, volgde de internationale sportpers de wedstrijden. de microfoon klonk het verzoek Bobby McGregor, aarzelden even, maar aan de toeschouwers op de tribune aan de overkant, de paraplu's omlaag te doen, omdat „de tv-camera's het bassin niet meer konden bestrijken. De mensen hadden een eenvoudiger oplossing: ze schoven gewoon wat dichter op elkaar. Onder de tribunes maakten de zwem mers de spieren nog wat soepel Toen kwam het grote moment: de finale van .-"Si- mm®m Gretta Kok werpt alle krach ten in de strijd om een goede klassering te bereiken tijdens de series 200 m schoolslag voor dames. de 100 meter vrije dag heren, altijd een Van de grote hoofdnummers bij elk eve nement. "J*: Voorop verscheenlilaii; Lundin, gevolgd door Wolfgang Kremer en de andere zes finalisten. Ze verdwenen^direct onder de klaarstaande gp-asols en "hielden het trai ningspak zo „Jóng mogelijk aan. Na het commando op uw plaatsen^ klonk onver wachts hét startschot. De vRus Kulikov en de Oost-Duitser Gregor schoten direct in het «water. De anderen, onder wie de Brit was nog niet verloren. Al bij het keerpunt lag hij op één lijn met Ilichev' en op de tweede baan volgde de enorme krachtsexplosie waarom hij terecht benoemd is geworden. Met een tijd van 53,7 sec kwam hij tot op 0.8 sec van het wereldrecord van de Fransman Gottvalles, nichev finishte met 54,3 sec als tweede en de Oost-Duitser Udo Poser met 54,8 sec als derde. Coach Kerkhovens geheime wapen is] hem op de derde dag van de Europese j zwemkampioenschappen door het nood lot op wrede wijze uit handen geslagen. Kieme Blmolt, in alle stilte voorbereid! op het grote evenement en volgens insi ders in schitterende vorm, kreeg aan de vooravond van de series .-200 meter schoolslag tekampen met hevige buik pijn. Na de training werd zij naar het Utrechtse diaconessenhuis gebracht en daar nog geen uur later geopereerd. Haar plaats op baan 5 in de vierde serie van de schoolslag bleef onbezet. Gretta Kok, de succesvol teruggeko men Amstelveen» stijlzwemster, plaatste zich wel voor de eindstrijd. Ze zwom de eerste serie louter om te winnen. Na 100 meter lag ze nog twee meter achter op de Oostduitse Susanne Grimmer. Maar deze had een slecht keerpunt en toen Gretta op de laatste haan begon te sprin ten finishte ze onbedreigd ais eerste: 2.51,5. Het bleef nog even onzeker of deze weinig scherpe tijd voldoende zou zijn voor de finale. De overige drie 'series gingen vooral op de eerste honderd me ter veel sneller. Men vergelijke: Gretta Kok 1.23,0, Prozumenshlkova in de tweede serie 1.19,1, Pozdnyakova in de derde 1.21,3 en Jill Slattery in de vierde 1.21,4; Deze zwemsters joegen echter op de eerste twee banen de anderen zo op, dat deze niet meer aan een 'eindsprint toekwamen. Gretta Kok plaatste zich dus tenslotte als vierde voor de finale: 1. Prozumenshlkova (2.44,6), 2. Pozdnyako- va (2.47,3), 3, Slatery (2.49,8), 4. Gretta Kok (2.51.5). Op de' 4 x 100 meter wisselslag heren, die het ochtendprogramma besioot, plaatste de Nederlandse ploeg zich als zevende voor de finale. Rinus van Beek (1,04,0), Arthur van Oest (1.11,6), Jan Jiskoot (1.00,4) en Johan Bontekoe (55,8) kwamen uit op 4.11,5 en werden derde in hun serie achter Rusland en Frankrijk 54.9, 5. Gregor (O-Dld) 55.0, 6. Kremer (W-Dld) 55,2, 7. Lundin (Zweden) 55,3. 8. Klein (W-Dld) 56,2. Series 4 x 100 meter wisselslag heren: lste serie: 1. Sowjetunie 4.08,7, 2. Frank rijk 4.10,5, 3. Nederland (Van Beek, Van Oest, Jiskoot, Bontekoe) 4.11.5, 2de serie: 1. Oost-Duitsland 4.05.8, 2. Hongarije 4.09.3, 3. Italië 4.12,4, 3de en laatste serie: 1. West-Duitsland 4.08,9. 2. Groot-Britan nië 4.11,0, 3. Oostenrijk 4.17,3, Voor de dinsdagavond te houden finale plaatsten zich: Oost-Duitsland <4.05.8). Sowjetunie (4.08,7), West-Duitsland (4.08,9), Hongarije (4.09.3), Frankrijk (4.10,5), Groot-Britannië (4.11,0), Neder land (4.11,5) en Italië (4.12.4). Finale 400 meter wisselslag: 1. en Eur kamp: Wiegand (O-Dld) 4.47,9 (nieuw Eur record) 2. Dunaev (Rusl.) 4.48,7 (nieuw Russisch record) 3. Katzur (O-Dld) 4.55,7, 4. Schiller (W-Dld) 4.58,1. 5. Fotin (Rusl.) 5.01,4, 6. Krammel (W-Dld) 5.02,0. 7. Kimber (G-B) 5.05,5. 8. Salpa (Finland) 5.05,6 (gediskwalifi ceerd). De Engelsman Bobby McGre gor werd de even verrassende als verdiende Europese zwem- kampioen op de 100 m vrije slag heren. UTRECHT Grote verrassingen heb' ben zich op de derde dag van het water polotornooi, waarop Nederland vrij was, niet voorgedaan. Alle favorieten wonnen. Alleen de 21 zege van Italië op België was aan de krappe kant. Het opmerke lijkste resultaat, ook voor Nederland, was de kleine nederlaag die de Zweden, de laatste tegenstander van Oranje in groep A, tegen Hongarije leed. Met riechts 31 gingen de uitstekend verdedi gende Scandinaviërs in de stromende re gen ten onder. Zij presteerden het zelfs de favorieten ruim zeven minuten bezig te houden, aleer de Hongaren een numeriek over wicht m een doelpunt konden uitdruk ken. Nederland krijgt het woensdagoch tend in de openingswedstrijd In het bad „De Kromme Rijn" zwaar. De taatscè rollen van 3 magni fieke soorten meubelstoffen, gaan wij nu verkopen door el kaar voor nog géén drie gul den. Een spotprijs voor deze kwaü- teitsstoffen die normaal van 14.50 tot 20 - gulden per meter kosten Tientallen rollen, w.o. water en vullafstotende Du ra co u r, Finse platweefsels, Deense stoffen in wollen en zuiver wollen kwaliteiten; DAMES: De uitslag van de finale 100 meter vrije slag luidt: i, en eur, kamp: Martina Grunert (O-Dld) 1.01,2 (nieuw Eur Record) 2. Judit Turoczy (Honga rije) 1.02,1, 3. Pauline Sillett <G-B) 1.02.5, 4. Ann Christina Hagberg (Zwe den) 1.02,7, .SClaude Mandonnauld (F.r) 1.02,9, 6. Rita Schumacher (O-Dld) 1.02,9, 7. Toos Beumer (Ned) 1.03,4, 8. Daniels Beneck (Italië) 1.03,9 HEREN: Finale 100 meter vrije slag: 1 en Europees kampioen: Mac Gregor (G-B) 53,7 sec, 2. Ilichev (Rusl.) 54,3, 3, Poser (O-Dld) 54,8, 4. Kulikov (Rusl.) Behalve in de ontmoeting Groot-Britan nië-- Spanje, die in een 3—3 gelijkspel eindigde, was Ln alle verdere wedstrijden een ploeg veruit superieur en werd er somsnaar ha. telust op los gescoord. De dertien goals van: Roemenië tegen Tur kije. de 80 van Rusland tegen Bulga rije en de 9—3 van Oost-Duitsland tegen Tsjechoslowakije zijn daarvan sprekende voorbeelden. De overige uitslagen luiden: Groep B: Zuid-SlaviëFrankrijk 61, Groep C: RoemeniëTurkije 130, Rusland—Bul garije 80. Groep D: IerlandWest- Duitsland 1—7, BelgiëItalië 1—2. De standen luiden: GROEP A: DOTTERDAM Eerst thans is be kend geworden, dat een groep van tien Duitse staalindustriëlcn donderdag een bezoek aan Rotterdam heeft gebracht, waar de heren zich op de hoogte hebben gesteld van de ha venuitbreidingen in Europoort en op de Maasvlakte. Uit Dnltsland werd vernomen dat het bezoek van dit team, waarvan onder anderen top functionarissen van de groep Man nes mann en Thyssenhütte deel uit maakten. ten nauwste vvrband houdt met de vestiging van een reeds lang besproken staalindustrie bij Rotter dam. Aan dit bezoek zijn besprekingen vooraf gegaan, waaraan van Rotter damse zjjde deelnamen burgemeester W. Thomassen en ir. F. Posthuma. directeur van het gemeentelijk haven bedrijf van Rotterdam. Maandagavond gaven zowel burge meester Thomassen als de heer Post huma toe, dat het bezoek van de Duitsers er een was van „grote im portantie". Een aanwijzing van deze importantie was trouwens reeds het feit dat een voor maandag vastgestel de vergadering van de gemeentelijke havencommissie in verband met dit bezoek moest worden uitgesteld. „Het was een uitermate belang' rijk bezoek, maar meer kan ik er echt niet over zeggen. Ik laat het liever over aan de Duitse gasten", aldus ir. Posthuma maandagavond. De reactie van burgemeester Thomassen op het bezoek was: „Er is onder meer ge praat over het nieuwe ertsoverslag bedrijf in Europoort. Verder com mentaar kan ik niet geven." Zoals men woet zijn er bij de Duit se staalindustrie reeds gerbime tijd plannen in omloop ter verkrijging van een grote vestiging aan zee. Volgens berichten uit Duitsland heeft de ge dachte in het nieuwe Rotterdamse ha vengebied of op de Maasvlakte, of wellicht in beide dergelijke plannen te realiseren serieuze aandacht. Een dergelijk staalproject in Europoort is in hoge maté aantrekkelijk door lage transportkosten voor grondstoffen en ook door de in Rotterdam gunstige nciis voor Amerikaanse kolen. - (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Wilton- Fijenoord in Schiedam staat op het ogenblik voor de uitvoe ring van een uitgebreid program ma van verlenging van schepen. „We verlengen aan de lopende band", zo zei vanmorgen de heer C. H. Meeuwisse, een van de di recteuren van de werf. UTRECHT In de strijd om de Europese waterpolokampioenschappen heeft de Nederlandse waterpoloploeg de tweede plaats bereikt in groep A en is doorgedrongen tot de halve-finalepoules. De doelpunten in deze wedstrijd die door scheidsrechter Bauwens uit België werd geleid werden gemaakt door Van der Voet (10). Runar Svensson (11) en Van de Kolk tenslotte (21). 1. Hongarije 2. Nederland 3. Zweden 4. Gr. Brittanië 5. Spanje (Van een onzer verslaggevers) REYKJAVIK FC Valur (IJsland) en Standaard Luik hebben maandagavond in Reykjavik in een extra voorrondewed strijd voor het tomooi om de Europese beker voor bekerwinnaars met 11 ge lijkgespeeld. De doelpunten werden na de hervatting gescoord. Op 31 augustus ontmoeten beide clubs elkaar voor de tweede maal in Luik ROTTERDAM De financiële beper kingen op het gebied van leningen doet zijn invloed ook gelden op de werken, van bet recreatieschap Brielse Maas. Wat nu in uitvoering is verloopt volgens het vastgestelde schema. Kapitaalschaarste, vertraagde uitkeringen van rijkssubsi dies e.d. leidt ertoe dat de voltooiing van het gehele plan enkele jaren langer zal duren. Hoe groot de verlenging zal zijn hangt af van'de mogelijkheden tot het aantrekken van nieuwe middelen. Inmiddels zullen de In 1964, 1955 en 1966 gevoteerde kredieten nagenoeg vol doende zijn het plan -te voltooien, zegt het dagelijks bestuur in zijn voordracht bij de begroting van 1967.. In hoeverre de kredieten versterking nodig hebben als gevolg van prijsstijgingen in nog niet te voorzien. Op de aanvraag om rijksubsi die voor 1966 is nog geen beslissing geko men. Ook voor 1967 zal een bijdrage van 50 pet. i de uit te voeren werken worden gevraagd. Het nadelige saldo van dé gewone dienst 1967 is geraamd op 510.000. De rekening 1965 sluit wat de gewone dienst betreft, met een exploitatietekort van ƒ403.600. De kapitaalsdienst sluit op een bedrag van ƒ258.000, waaruit blijkt dat praktisch geen bedragen voor werken zijn opgebracht. GROEP B 1. Zuid-Slavië 2 2. Oost-Duitsland 2 3. Frankrijk 3 4. Tsjechoslawakije 3 GROEP C 2 2 1. Rusland 2. Roemenië 3. Bulgarije 4. Turkije GROEP B Italië 2. West-Duitsland 2 3. België 2 4. Ierland 2 6 145 4 14—10 4 8— 8 1 9—13 1 8—17 4 11— 2 4 17— R 2 6—15 0 5—16 4 20— 0 4 17— 0 0 0—12 0 0—25 4 8— 6 2 12— 7 2 9— 5 4—15 Dat kèn bi] ons. U koopt een ring met een kleine brillant Deze steen kunt u telkens diilen voor een grotere. U hoeft dan alleen het verschil bij te betalen. Zo krijgt U geleidelijk, zonder grote uitgaven ineens, een steeds edeler en kostbaarder sieraad. Wilt u meer weten over dit aantrekkelijke systeem? WIJ zullen het u graag vertellen. solitair ringen met 1 steen In prijzen van 125.-, 200.-. 325.- en hoger. edelsteenkundige f.g.a. diamantexpert g.i.a. LIJNBAAN 62 tel 116670 filiaal oostzeedijk 155-157 rotterdam Dit jaar wachten de werf zes van der- gelijke opdrachten. Op de werf ligt nu ii het Belgische schip Fiita Norvege van d* rederij Petrofina te Brussel. Volgende week donderdag komt de Diogene. en eind september volgt de Archimedes bei- de van de KNSM. Hoewel de officiële opdracht nog niet is ontvangen, rekent de directie van Wiiton-Fijenoord er toch op, dat de Duitse rederij Argo uit Bre men een opdracht voor vijf schepen za! plaatsen drie voor dit jaar, twee voor volgend jaar. Evenals gebeurd is met de herbouw van de Rona Star, waarop zich vorie jaar een ontploffing voordeed, zal wif- ton-Fijenoord bij het herstel van het B*l- gisc.ie schip samenwerken met de werf van Cockerul in Antwerpen. Zo zal Coc- kerill enen geheel nieuwe voorschin en ladingruimte bouwen, dat naderhand ia Schiedam aangehecht zal worden ana het bestaande achterschip. De heer Meeuwisse zei, dat het herstel van de Fina Norvege aan de Belgische werf is overgelaten Omdat de Kapitaalmarkt in Nederland nauwelijks kans bood op een financiering van het project. „Bovendien", zo zei hij, „heeft de Antwerpse werf capaciteit over" Hij kon niet zeggen of de samenwer king tussen beiden werven verder door gevoerd zal worden. Ook voor de Rona Star treeft Cockeriii een heel nieuw stuk gebouwd. Op de werf is dit inmiddels aan voor- en ach terschip bevestigd. Het schip, dat omge doopt is tot Condo, ligt thans te wachten op de voltooiing. De heer Meeuwisse ver wachtte. dat net schip volgende week waarschijnlijk donderdag 1 september' proef zal varen, waarna het onmiddellijk zal beginnen aan zijn eerste reis voor de nieuwe eigenaar, de Noo rsreeredij Jor- gen P. Jensen te Arendal. De Condo meet „thans ,«,500 Km. Dat is ongeveer zesduizend ton meer. dsn de oude Rona Star. Ook is-hét schip langer geworden. De lengte is van 207 meter op 222 meter gebracht. Dit heeft overigens geen afbreuk gedaan aan de snelheid. De herbouw van de oude Rona Star heert nog geen Jaar gevergd. De heer Meeuwisse sprak van een goed resultaat en een voorbeeld van een geslaagde ver bouwing. Morgen begint de verkoop van deze klasse meubelstoffen, 130 cm breed, in diverse soorten en kleuren, door elkaar per meter w Géén tel. of schrift, best. ADEN De regering van de Zuidara- biscbe federatie heeft besloten de grens met Jemen te sluiten en alle handel mei dat land met ingang van vandaag te verbieden. Een honderdtal in de federatie wonen de Jemenieten aal worden gedeporteerd. ROTTERDAM Bij een aanrijding op de Grindweg is vanmorgen de negentien' jarige chauffeur J. Sandefort uit de Ko- reed met een personenauto ter hoogte van het Vaantje op de linkerhelft van de weg. Zijn auto botste tegen een hem tegemoet komende vrachtwagen. De wa gen van de heer Sandefort was zo bescha digd dat de brandweer het slachtoffer moest uitzagen. In het BergwegziekeD- huis bleek hij te zijn overleden. Op de kruising Sluisjesdijk - Eek houtstraat zijn gistermiddag een autobus en een personenauto door het niet verle nen van voorrang met elkaar in botsing gekomen. De bestuurder van de personen auto. de 38-jarige radiomonteur J. de Groot uit de Groen van Prinstererstraat kreeg een wond aan een oor. ij is naar het Zuiderziekenhuis gebracht. Twee passagiers, de 57-jarige instru mentmaker aezer uit de Kempp- naarstraat en de 61-iarige tuiger Wij- gers die op een woonboot aan de Zestien- hovensekade woont, zijn met diverse ver wondingen naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. Op de Bolickweg is maandag een personenauto met een er achter gekoppel de vouwcaravan omgeslagen. De auto werd bestuurd door de 38-jarige construe teur E. Poel uit de EHne Verestraat die licht werd gewond, et ongeluk gebeur de toen de vouwwagen ging slingeren en de heer Poel zijn wagen afremde. De combinatie kwam dwars op de weg cn sloeg om in de middenberm. De auto was total loss, de aanhangwagen zwaar hadigd. Maandagmorgen is de 54-jarige ter reinknecht A. W. Venema yan het Burg. Bosplein op de Delftweg met zijn auto in een slip geraakt, vervolgens tegen een lantaarnpaal gebotst en via een brugleu ning in een sloot gereden. Met een hoofd wond en een hersenschudding is hij naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De CHJ uit de Maas stad zal van het eiland Middenplaat in de Brfelse Maas verdwijnen, zo deelt het dagelijks bestuur van het recreatieschap Brielse Maas mee. Het bestuur heeft di verse malen bezwaar gemaakt tegen de „volstrekt onvoldoende wijze, waarop de akkommodatle van Middenplaat door de Stichting Centraal Hervormde Jeugdraad „De Heuvel" wordt bewaakt en onder- hoeden", aldus deze mededeling. Bij besprekingen bleek dat de CHJ geen kans zag te garanderen dat aan -de toestand van verwaarlozing blij vend een einde zou worden gemaakt. "Wel stelde men er grote prijs op de voor dit seizoen aangekondigde vijf zeilkampen te laten doorgaan. Het schapbestuur heeft daarin toegestemd. Bij onderling goedvinden is de overeen komst per 1 september a.s. beëindigd. De opstallen op de Middenplaat zullen dan verdwijnen. Het dagelijks bestuur zal zich nader beraden op welke wijze in de toekomst elders in het gebied aan de behoefte van de CHJ kan wor den voldaan zonder dat herhaling van de ongewenste situatie op het eiland te vrezen is. Sedert 1964 bestaat de „contactcommis' sie voor het watertoerisme in het gebied van de Brielse Maas", die het bestuur van het schap en de technische dienst adviseert en veel nuttig werk heeft ver- richt. De Kon. Verbonden Nederlandse Watersport Verenigingen kent een derge lijke adviescommissie. Rijnmond blijkt eveneens behoefte te hebben aan een dergelijke adviescommissie. Het zal een kleine commissie van deskundigen wor den, die dan voor het gehele gebied zal optreden ais algemene adviesinstantie in zake watersportzaken, Xn deze commissie, waarvan de heer P. J. v. d. Giessen, huidige voorzitter van de contactcommissie, de leiding zou krijgen, zou het recreatieschap door een lid moeten zijn vertegen woordigd. Het bestuur zal burge meester J. G. Bosch van Zwartewaal en Vierpolders afvaardigen. Twee amb tenaren van de technische diensten, ir. M. P. Oosterkamp en S. P. Kaagman ing., zullen de provincie vertegen woordigen. Als de Rijnmondcommissie is geïnstal leerd zal de contactcommissie verdwij nen. Omdat blijvend contact met de vere nigingen gewenst blijft zal het recrea tieschap telkenjare aan het eind van het seizoen een bijeenkomst met de besturen houden. De eerste is gepland op 10 okto ber. Uit mededelingen van EHBO-zijde is gebleken dat voor het Brielse Maasge bied behalve de pas ingerichte post Vier polders, die het schap plaatste en inricht te, op het Kruininger Gors een een per manent bezette EHBO-post is gevestigd. Volgend jaar zal op de camping Krabbe- plaat een post worden ingericht, waar op aanwezige doktershulp kan worden gere kend. Getracht zai worden in 1967 het aantal posten nog uit te breiden. Nu komt de praktijk er op neer dat men ongevallen op of langs de Brielse Maas ten oosten van Brielle gemeld kun nen worden aan de alleen op zondag geopende post ln Vierpolders, vanaf het water zichtbaar door een gele EII- BO-v!ag. Voor het gebied ten westen van Brielle kan men zich wenden tot de post op het Kruininger Gors. ROTTERDAM Toen de glazenwas ser G. A. Kok uit Rozenburg, 30 jaar, gistermiddag omstreeks kwart over één met zijn bestelwagen met hoge snelheid over de Botlekweg reed in de richting van de Gerbrandyweg, is hij in een bocht van de weg in de berm geraakt Na ongeveer 23 meter slaagde de heer Kok er in, zijn voertuig weer op de weg te krijgen, maar de wagen vloog nu door de middenberm heen en kantelde op de rijbaan voor het tegemoetkomende ver keer. De heer Kok is met rugklachten naar het Zuiderziekenhuis gebracht. De wa gen is geheel vernield. ROTTERDAM De politie heeft zater dagmorgen, naar zij eerst thans bericht, een goede slag geslagen met de aanhou ding van de 25-jarige Rotterdamse zee man C.G-, die in een gestolen auto de gevarieerde buit van een nibraak ln het Schiedamse Bad Groenoord vervoerde. Bij een controle-onderzoek bleek de politie dat de autopapieren van G, niet in orde waren. De man moest voor nader onderzoek mee naar het bureau Marconi- plein, maar wist op het laatste ogenblik met zijn auto te ontkomen- Op zijn vlucht smeet hij enkele krat ten bier op straat, maar asauto raakte klem in het verkeer, zodat de vlucht slechts een kort uitstel van executie bete kende. Toch wisten twee inzittinden bij de aanhouding die volgde te ontkomen. G. werd gearresteerd. Hij probeerde nog een ongeladen pistool in zijn binnen zak weg te mofflen, maar de politie wist dit te verijdelen. De auto, die op 12 augustus in Holten bleek te zijn gestolen, bevatte ondermeer een fototoestel, koffie, conserven, chocola de, sigaretten en een vrij groot bedrag aan muntstukken. Bovendien trof dé poli tie een tas met gereedschappen aan. De man heeft bekend dat alles af komstig was uit het Bad Groenoord. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Nog steeds is de uit diergaarde Blijdorp verdwenen wit- nek kraanvogel niet terecht.De oogst van een uitgebreide' speurtocht in Eu ropoort was een dode reiger, waarmee de diergaarde natuurlijk niets kan doen. Na een melding van de politie dat op een opgespoten terrein een vogel was gesignaleerddie wel eens de kraanvogel zou kunnen zijn, rukten enkele mensen van de diergaarde uit. Met zeer veel moeite konden zij bij de vogel komen. Het bleek een reiger, die in het zand was gekomen en in zijn pogingen om los te komen was geble ven. Blijdorp zal het op prijs stellen als zen een tip geeft wanneer men denkt de vogel te zien. De witnek kraanvo gel is tweemaal zo groot als een ooie vaar; heeft grijze vleugels; uiteraard dus een witte nek en ook een witte borst. UTRECHT De uitslag van de finale van het schoonspringen van de driemeter plank voor dames luidt: 1 en Europees kampioene: Vara Bakla- novs (Rusl.) 682,95 pnt, 2. Delia Rein- hardt (O-Dld) 679,25, 3- Tamara Fedoso- va (Rus) 666,15, 4. Monika Delitzsch (O. Did) 633,45, 5. Janet Dickens (GB) 602.70, 6. Inge Pertmayer (Oost) 600,90. 7. Eljo Kuiler (Ned) 598.80, 8. Elizabeth Wier nuk (Poi) 589,05, 9, Angeiika Hilbert <W. Did) 587,90, 10. Kathy Rowlatt (GJ) 583,85. Tijdens werkzaamheden, in het kamp „Nieuw Milligen" is de 19-jarige onge huwde militair W. Timmer uit VFildcr- vaak door vallend puin ernstig gewond, Op weg naar het ziekenhuis in Harde- wijk is hij overleden. Deserteurs. Gisterenmorgen is te Val- kenswaard een Duitsche deserteur aan gekomen. Volgens zijn verklaring was hij van de wacht Ncerpelt (België). Hij moest op post aan de grens en daar hij wist, dat hij vandaag naur liet front moest, was hij over een muur van de wacht geklommen, alzoo den electrischen draad mijdende, Hij had een hoed op en een burgerjas aan. Zijn uniformjas (tu niek) is later aan de grens, waar hij re verborgen iiad, teruggehaald. Zijn wa pens had hij aan de wucht gelaten. Te Reuver (Limb.) is gisteren een Oostenrijksche deserteur over de grens gekomen.

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 2