Eerste bewoners feestelijk ontvangen Appie Liebrechts L en V- wielerronde Zuster A. Scholten blijft sr M voor DEKLERK&ZN Operatie Grote Beer bij Waterseouts Gratis naar het Stedelijk Museum Vanavond uitreiking der prijzen Goede „generale" van HBSS Geen vertrek uit St. Jacobs Gasthuis nylon® nyw" an8'e* Koninklijk brons voor D. van den Heuvel KANTOORARTIKELEN ,E ROTTERDAMMER VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1966 Dit luxueuze bankstel, be staande'uit een royale 3-zits- bank en twee comfortabele fauteuils, met warm-wolien stof bekleed, losse schuim rubber kussens en nappafiex armleggers eerste klas Nederlands fabrikaat perfect afgewerkt normale winkelprijs {was al aantrekkelijk) f1085.- nu bij De Klerk als unieke aanbieding iwe© paar naadloï® 2.0 denier gegarandeerd II laddervast voor gr ftn Burgerlijke stand ilPIPöj voor Cymwm en dagelijks bejaardentehuizen" in het leven. Het ont werp is van de architecten BNA H. 'D. Bakker te Schiedam en F. J. C. van. der Vegt te Delft, terwijl de bouw werd uitgevoerd door de N.VV' Korteweg's Bouwmaatschappij te Breda. Het omvangrijke complex heeft in de laagbouw een grote recreatiezaal, een keu-ken en enige dienstruimten. De hoog bouw telt zeven woonlagen en op de begane grond bevinden zich o.a. een aula en een ziekenafdeling. Aan de westelijke zijde .van- hét 'com plex zijn enkele woningen voor inwo nende personeelsleden. Om de andere - woonlaag van het hoge .gebouw komen verschillende recreatieruimten, zoals te levisie- en biljartkamers en bibliothe ken. "Voor de recreatie der 250 bewoners is veel geld nodig. Men heeft daarom Men kan zijn geldelijke bijdragen- stor ten op de rekening van de Stichting bij de Amsterdam-Rotterdam Bank N.V., Gerrit Verboonstraat, gironummer der Bank is 5093. Eventuele materialen kan men afgeven Bange Haven 106, tel. 263129. een recreatiefonds Bejaardentehuis „Spaland" gesticht. Geregeld komen er •giften binnen. Bovendien heeft het .bestuur verschillende aanbiedingen ge kregen van boeken, orgels en planten. (Van onze verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse Wa terseouts houden- zaterdag 3 september om 13.45 uur in hat Prinses Bea-trixpark de. Operatie „Grote Beer", die voor de derde maal in maritieme sfeer wordt .ge houden. .Daarom kozen de waterseouts als motto: drie maal is scheepsrecht. Dit jaar wordt de Operatie een. beetje in zeeroverssfeer gehouden. 'De nesten, van verschillende horden samengevoegd -tot vloten, geven dit jaar weer de -toon aan-. In het Prinses Beatrix- park is een vaarroute uitgestippeld, die langs gevaarlijke klippen, gaat. Hier wordt het anker uitgegocdd om bepaalde opdrachten uit -te voeren. De deelnemers komen uit Schiedam en Vlaardingen. Er zullen vijf horden met ongeveer honderd welpen aanwezig zijn. Een van deze vijf horden is horde 2 uit Vlaardingen, die vorig jaar winnaar van de „wisselbeker" werd. Zij zal natuurlijk haar uiterste best doen deze beker dit jaar te -behouden, wat een felle strijd belooft. De welpen verzamelen zich om 13.45 uur op het parkeerterrein- in het Prinses Beatrixpark -bij de Blauwe Brug. Van daar gaan ze naar een terrein, .waar een vlag wordt gehesen. De aktiviteiten wor den gehouden tussen de Heem-tuin:en de vijver naast het Paviljoen. De verwach ting is, dat het spel na de prijsuitreiking om ongeveer 1730 uur -ten einde zal zijn. {Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het nieuwe her vormde bejaardenhuis „Spaland", dat aan de Willem Andriessen- laan in Kethel verrees is prak tisch klaar. De eerste bewoners, twee echtparen en twee alleen staanden, hebben er reeds hun in trek genomen en zij werden op eens enigszins feestelijke manier ontvangen. De officiële opening van liet tehuis geschiedt waarschijnlijk niet voor einde september. Geleidelijk aan zulten hon derddertig alleenstaanden en de dertien echtparen in het. nieuwe tehuis onder dak Vinden. T to taai dus honderdzesen vijftig bejaarden. Het complex is nog niet helemaal ge reed, Van de zeven woonlagen zijn pas de drie bovenste verdiepingen geheel klaar en op de beneden-verdieping ook o.a. de hal, terwijl de woningen voor de oersoneelsleden eveneens gereed zijn. 0e totale personeelssterkte zal ongeveer dertig zijn. De directrice, mejuffrouw zuster M. van Horssen is reeds enige maanden in functie. Men begon met de bouw in juni 1964. De diaconieën van de Hervormde ge meenten van Schiedam en Kethel -namen het initiatief en riepen de „Stichting ,van SCHIEDAM Het Stedelijk .Museum ta Schiedam is op zaterdag en zondag gratis toegankelijk. Dit zijn de laatste dagen, waarop de tentoonstellingen zijn te bezichtigen van de moderne kunst na 1345, van Rotter damse beeldhouwers, van de 17e eeuiwse schilder Gerrit van Vucht en van de 18é eeuwse pottenbakker Arent Klos. In de kelders van het museum zijn blijvendeexposities van 'de histórische- en de gedistilleerde afdeling. ROTTERDAM Door -bemiddeling van Supervision Shipping en Trading Company is het Duitse m.s. Svealand van de gelijknamige rederij uit Hamburg ver kocht aan Seven Seas Shipping Corpora tion, Monrovia, Liberia. De Svealand werd gebouwd in 1951, heeft een draag vermogen -van ongeveer 3100 ton en is inmiddels aan de nieuwe eigenaren over gedragen, die het schip onder de naam Germon in de vaart brengen. CREDIET-SERVICE op prettige wijze teregelen. COMPLETE WONINGINRICHTING maandag gestolen gingshallen met medewerking van The Motions zijn al 60Ö toegangskaarten ver kocht, De -voorverkoop bij de bekende adressen gaat'nog steeds door. De voet balwedstrijd tussen Liefde en Vrede en het Vlaardings Politie-'elftal begint op het Zwaluwen-terrein om half zeven- T\AT het, hoezeer de verstede- lijkingvan Nederland ook voortgaat en hoezeer „randstad Hol land" een voor velen naar begrip is geworden, nog altijd mogelijk is in het drukke en volgepropte Zuid-Hólland te genieten van j landelijke rust,bewijst de .V Jaar- gids-1966 van- de Stichting „Het Zuid-Hollands Landschap". Dat boekje kreeg ik op m'n tafel en-ik heb er met veel genoegenin gebla derd. En' ik: weet bovendien zeker, dat ik die gids in de toekomst met evenveel genoegen de nodige keren zal raadplegen. In deze jaargids toont „Het Zuid-Hollands Landschap" aan dat we 'in Zuid-Holland echt niet slechts een kleine door de steden teruggedrukte rest aan landelijk heid hebben, die op de een of ande re manier kunstmatig in stand moet worden gehouden. Zuid-Hol- land .is zelfs rijk - aan .echt, landelijk agrarisch gebied, al ziet men als' men temidden van die rijkdom staat,, altijd wel-ergens aan. de hori zon industriebouwsels, technische installaties, stedelijke woonblokken of andere; zaken die in een polder-, landschap niet thuis behoren. Er is in'Zuid-Holland avontuur genoeg te beleven en óm dat avon tuur op te zoeken behoeft men slechts dé grote stad per fiets of brommer te verlaten- In éen uurtje zit de liefhebber er dan1 middenin. Een heel hoofdstuk met uitge werkte schetstekeningen is ih de jaargids van „Het Zuid-Hollands Landschap" gewijd aan rustige kampeerterreinen, die slechts toe gang bieden aan houders van kam- peerpaspoorten en die dus niet open staan voor de „gewone" kam peerder. Zo'n kampeerpaspoort is hele maal niet kostbaar of bijzonder moeilijk te verwerven. Een kam peerder moet daarvoor alleen be wijzen, dat hij werkelijk kan kam peren en dat hij een fatsoenlijk man is. Op zo'n „paspoortterrein" heeft hij de zekerheid, dat hij al leen heeft te maken met mensen die even goed, zo niet beter kun nen kamperen als hijzelf en die evenzeer fatsoenlijk zijn. Dat heeft niets te maken met stand of sociale achtergrond, maar wel met zelf discipline en sportiviteit. Vooral onze klanten hebben wij morgen een verkoop van een gro te partij naadloze laddervrije Nylons... geen gewone, maar Nylons, die dank zij de nieuwe breitechniek een minimum aan "ladderen" opleveren... uit de series van 1.69. Prachtige, fijne Nylons, in diverse modekleuren, 20 denier. Nylons, die door hun prettige pasvorm een genot zijn cm te dragen... morgen per twee paar voor nog géén twee gulden. Op de hoek van -de Lorentzlaan en het Lorentzpiein reed woensdag een personenauto, bestuurd door de 49-jarige 0. W. tegen een verkeerszuil, die evenals de auto zelf beschadigd werd. De chauf feur reed daarna verder. Toen de politie bij hem thuis kwam, bleek de man verschrikt -door het ongeval op toed te liggen. - SCHIEDAM In het clubhuis van de voetbalvereniging Ursus in Harga is vannacht ingebroken. Men haalde in de bestuurskamer alles overhoop en nam onder meer een groot aantal totozegels en twee aardappelmesjes mee. (Van een medewerker) SCHIEDAM De oefenwedstrijd,, die HBSS ter elfder ure -had vastgesteld, te-: gen'Hermes DVS is een goede generale repetitie voor het morgenmiddag begin nende voetbalseizoen geworden. Hoewel zowel HBSS als de sterke combinatie van amateurs van Hermes DVS niet alle troeven uitspeelde, zagen de toeschou wers toch een aantrekkelijk duel; dat vooral in: de tweede helft boeide. Voor rust liep alles nog wat stroef en trainer Bierhuizen heeft tijdens de korte rust zijn spelers even onder handen geno men. Hermes DVS kwam na twintig mi nuten door Schinkel met 10 voor te staan, maar Dröge kon uit een moeilijke positie hard en laag voor de gelijkmaker zorgen (11>. In de tweede helft kwam de defensie van HBSS (met keeper v. Heest en Mul der, Leeuwangh, Boender en Vermeulen) er steeds toeter in en doordat aanvoerder Bezemer en Rademaker het middenveld goed bezetten, werden de blauw-witten in -de verdediging gedrongen. Aanvoerder Burger hield dat lang vol, maar toen Aaldijk binnen het strafschop gebied met een sehouderduw van de bal werd geduwd, moest scheidsrechter E. Mast toch een vrije trap aan HBSS toe kennen. Aaldijk plaatste de bal met een kort tikje naar Dröge, die hard inschoot (21). Nog voor het einde schoot Dröge ook het derde HBSS-doelpunt in, met welke 3—1 zege HBSS uiteindelijk ver diend won. Trainer Bierhuizen heeft na afloop in de kantine nog een bespreking met zijn spelers gehad en morgenmiddag om half drie zal in de competitiewedstrijd teger. het voor HBSS altijd moeilijke Zuidland het resultaat hiervan moeten blijken. De wedstrijd had een bijzonder spor tief verloop, evenals die van HBSS 2, dat van een andere Hermes DVS-combinatie met 41 verloor. MAASSLUIS Op zaterdag 3 septem ber geeft Koos Bons een orgelconcert in de Immanuelkerk. Voor de pauze staan bekende orgelwerken op het programma o.a. Toccata in F van Bach, delen uit de Watennusic van Handel en de derde ko raal van Franck. 'Na de pauze improviseert de organist een vierdelige symphonie, waarvoor the ma's en koralen kunnen worden opgege ven door het publiek. Aanvang 20 uur. Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Tijdens de afscheidsbij eenkomst van Zuster A. Sc holten, direc trice van het St. Jacobs Gasthuis, waar bij de bewoners en het College van Re genten aanwezig waren, sprak burge meester H. Roelfsema, voorzitter van het College, de scheldende directrice toe. Het bleek dat mejuffrouw Scholten-, die op 8 augustus 1901 werd. -geboren, een eerbiedwaardige staat van dienst in de verpleging heef-t. Aanvankelijkzou, ze onder wij zeres worden, maarlater koos ze de -verpleging. Zij begon haar vër- pleegstersloopbaan in Apeldoorn „en kwam o.a'. in de wijkverpleging en in de1 kraamverplegin-g. Daarna -heeft ze een tijdlang iii Engeland gewoond. Zij kwam weer -terug in Apeldoorn en werd hoofd van de röntgenafdeüng en later hoofd van een kinderziekenhuis. - Zuster Scholten is zestien jaar lang directrice van het St. Jacobs Gasthuis geweest. Haar opvolgster, Zr. J. Middel hof, die tot nu -toe adjunct-directrice was, is niet veel minder lang aan het tehuis verbonden geweest. Mejuffrouw Scholten blijft -voorlopig administratief werk voor het Gasthuis verrichten, zodat ze toch nog enig con tact houdt. Zoals gemeld werd de schel dend^ directrice onderscheiden met Ko ninklijk ïgoud. Na de burgemeester spra ken o.a. dokter F. Jungerius, bestuurslid an de 'heer P. Hoogendam namens de bewoners. Morgen begint er een speciale verkoop van Nylon anklets... IJzersterke anklets, geschikt voor Iedere maat, hiel en teen extra versterkt, uit de series van 1.95. Geen stopwerk meer Voor Moe der, geen gestopte ankiets dra gen- voor Vader... neen, nu Nylon anklets kopen per paar voor rtog-géén gulden. Mórgen begint deze speciale ver koop van Nylons, in fraaie modetinten en in alle courante maten, Géén tel. of schrift, best. u Zuid-Holland een aantal terrei- ,nen rijk is met zeldzame planten Hie men elders niet kan vinden. En die terreinen liggen heus niet al leen in bekende gebieden als ,.de Biesbosch. Een hoogst interessant hoofdstuk is dat over de molens. Die zijn de laatste tijd sterk in de belangstel ling gekomen, omdat een groot aan tal molenliefhebbers is geschrok ken van de toestand waarin ons molenbestand verkeert. Er is voor wat betreft de moiens ons een waardevolle erfenis van het verle den nagelaten, waarmee volgens ve len op een onverantwoordelijk lichtvaardige manier is omgespron gen. Om die erfenis naar behoren te beheren is in brede kring be langstelling nodig. Tot die be langstelling levert „Het Zuid-Hol lands Landschap" in zijn jaargids een goede bijdrage, voorzien van duidelijke tekeningen van de verschillende molentypen en de ma nier waarop deze werken. Een uitgave als deze jaargids is waardevol. Ik heb de gids-1966'met plezier ontvangen en ik hoop dat ik de volgende jaren deze gidsen met evenveel plezier op m'n tafel zie komen. SCHIEDAM Ondertrouwd: D. J. Blok, 21 en A. J. M. Hoegee, 20: W. N. W. Duren- camp, 26 en J H Böhm, 21; F. L. Krowinkel, 22 en L. van der Linde. 20; D. Luijendljk, 21 en A. Tintel. 19; A. Marks, 25 en H. A, Quartel, 23; F. J. M. Offermans. 24 en M. W. B. van der Vliet. 21; F. J. Olsthoom, 32 en J. M. van .Kleef. 25; M. va» der Tas, 20 en J, Lupker, 20; W. N. J, M. Utens, 23 en J. L. M. Hanselman, 26; H. Vlaardingarbroek, 23 en K. de Jong. 19; K. van Wensen, -11 en H. Dijk. 41. Geboren: Petra A. d.v. P. A. van Waas en A. J. M. van der Burg; Amandus J. z.v. P. K. Tonnon en A. W. M. Brinkman. Overleden: P. H. Slieker. 51 echtg.: Karstanje; J. Giesseïbach, 66 wed.: de Groot. Getrouwd: F. Schotte, 22 en S. M, de Kwant. 18; W. Koster,22en A.M. Rink, 20; L. van der Pas, 27 en J. Backeiant, 24; G. J. Beekman. 23 en G. C. Schutte. 21; C. Uittenbogaard, 33 en A. Stam. 21; C. Huij- ken. 20 en M. P. Rijsdijk, 20; A. van Prooi- Jen 59 en P. Graalmann, 52; J. F. A. van Beers, 24 en A. M. I. van der Hoeven. 22; J. A. A. Suijker, 22 en M. H. C. van der Hoeven, 20; A. Monster. 20 en M. W. van dei Avoird, 22; L. P. Immerzeel, 21 en M. S. Zoetmulder. 21; J. G. H. C. Ehbel. 26 en E. E. Groen. 25; F van den Brink, 25 en M. H. Wohler, 28; M. Bentem. 22 en J. R. van Dorst. 19; L. W. M. Peeters, 25 en M. Bol, 21; 'E. S. J. Lannoy, 24 cn E. P. M. T. Fransen, 22: H. Wemmerus. 24 en Y. van der Net. 23; M. H. van der Windt, 23 en N. Vos. 18: G. de Graaf, 26 en S. M. Hofenaar, 23. Uiel. (01898) - 369J SCHIEDAM De heer D. van den Heuvel (Daiytonstraat 50b) vierde van daag zijn veertigjarig jubileum bij de drukkerij van Hasekamp aan de Wil- lemskade 25. Hij werd koninklijk on derscheiden met de eremedaille in brons verbonden aan de orde van Oranje Nas- sa-u. Burgemeester H. Roelfsema -heeft de jubilaris vanmorgen in het kantoor van de drukkerij het eremetaal uitgereikt. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze Nylon herenanklets tn diverse moderne kleuren, passend voor alle maten. afc Wto per paar WA Ar Bijkant. De Rotterdammer: Lange Kerkstraat 28, uitsluitend redactiezaken, tel. 263954 (b.g,g- 010 - 115538 en 01898 - 6619). Agentschap: J. v. Gogh, Dr. Zamen- ho&traat 139, tel. 152400. Klachten bezorging: Agentschap zie bo ven, dag. van 18.30-19.30. Belangrijke telefoonnummers: Alarm politie 264656, alarm brandweer 269123. alarm G.G. en G.D. 269280. Apotheek: Evers, Lange Haven 81, tel. 268242; Apotheek Kethel, Schiedamseweg 41, tel. 269927. SCHIEDAM/VLAARD1NGEN De voormalige Vijfsluizencomplex is men bouw van de Beneluxtunnel vordert nu begonnen met het plaatsen van de snel, maar ook de bedrijvigheid bij de schotten waartussen straks het beton aanleg van de aansluitende wegen zal worden, gestort. Een belangrijk neemt zichtbaar toe. De grote inter- onderdeeltje van het grote werk dat op nationale hoofdverbindingsweg wordt de grens van de twee Waterwegsteden in de toekomst de Benéluxweg. Bij het tot stand komt. 0 Hei Vaticaan en Irak hebben be sloten diplomatieke betrekkingen aan te knopen op ambassade-peil. In Irak zal een" apostolische nunciatuur en in Vati caanstad eén ambassade gevestigd wor den. Gêélt tel. of ichrift. belt-

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1