Wereldkampioenschappen wielrennen Groen duidelijk favoriet fantastische na race 1 Holthaus toonde de man van 1967 Volley balteam startte met duidelijke zege Europese atletiekkampioen- schappen geopend Fokker raakte wiel kwijt na slordig werk Stichting stelt zich garant voor bont Oostduits zwemstertje Ingeborg Brenner weg fris inde mond bandencentrum Fabbri geschorst na valse uitlating WK volleybal in Praag Weer Zuidslaaf in Duitsland neergeschoten A. Dükkum chef de mission in Mexico ALTIJD MEER KILOMETERS MIICHEÜN'X' Eindspurt m Nerveus Herstel ZUIDSLAVISCHE POLITIE MOORD VERWETEN DE.ROTTKRDAMMER Pagina 4 2 A WOENSDAG 31 AUGUSTUS garandeert ooft voor Uw wagen met - henzinebesparende ROTTERDAM i&KïWWrï 1 HöET WEER EM EUROPA Een frisse en aangename adem maaïrt u aantrekkelijk. Boublemint helpt mond ea adem fris te houden, want Doublemint is fris en zuiver van smaak. Doublemint is ge smakt van speciaal geselecteerde Sngrarifsnft-n ea de smaak is dubbel gezuiverd. Daarom is Doublemint dubbel goed. Neem mee plezier voor twee ea merk zelf hoe goed Doublemint a doet. UTRECHT Het Oostduitse zwemstertje Ingeborg Brenner heeft ongezien haar ploeg weten te verlaten en is spoorloos. Ver moed wordt dat het twintigjarige meisje met een Westduitse vriend is gevlucht. In ieder geval is de Oostduitse ploeg zonder haar weer op huis aan gegaan. Levensduur CSKTROW: SCHIETEAANSTR7, TEL.251234 ZUID: KORTE HILLESm 2-4^, TEL, 173969 WEST: BETTOWEG 1f (SPAANSE POLDER) TEL 1533S3 en 154408 FRANKFURT Op ondubbel zinnige wijze stelde Tiemen Groen zich gisteren kandidaat voor de wereldtitel achtervolging voor amateurs. In zijn race tegen de Rus Bykow had hij deze door een razendsnelle spurt over de laatste twee duizend meter bijna gelapt. Zijn tijd was een sensatie, nl. 4.51.76, een persoonlijk record van de Friese boerenzoon en een van de beste tijden die ooit op een cementbaan is gemaakt. Groen reed zijn race onder vrij ideale weersomstandigheden. Het was wind stil. Zijn magistrale tijd is alleen door de Belg Van Loo eenmaal geëvenaard. Dat was in Milaan op de Vigorelli- baan, die echter een houten piste heeft en daardoor altijd sneller is. De rit van Groen in de halve finale tegen de Rus Bykov was geen nieuwtje voor Tiemen. Ook in de kwalificatierit- ten had hij deze Rus reeds ontmoet. De Fries startte bijzonder snel en als niet na een kilometer zijn tegenstander een lekke band had gekregen, had hij waarschijnlijk een wereldtijd gereden. Nu moest de rit worden „afgeschoten" en direct ondervond Groen de terug slag. De tweede keer startte hij veel langzamer en hij keek in de derde ronde tegen tien meter achterstand aan. Toen was het echter gebeurd met de donkere Rus en in de zevende ronde had de onberekenbare Hollan der zjjn tegenstander al verslagen. .'-Sv&Y, weer max. u neersl Kopenhagen geh. bew. 38 0 Amsterdam zw. bew. 18 19 Londen regen 19 7 Brussel licht bew. 20 5 Luxemburg mist 18 2 Parijs zw. bew. 21 0,1 Nice licht bew. 21 15 Frankfort mist IA 14 MÜnclxen regen 12 6 Zürich zw. bew. 16 29 .Genève zw. bew. 1 22 0.5 Locarno licht bew. 16 27 Wenen regen 22 2 Innsbrück regen 16 12 Rome hall bew. 25 36 Madrid licht bew. 27 0 Mallorca zw. bew. 30 0 Met een formidabele „eindspurt" over de laatste twee 'duizend meter behaalde bij deze wereldtijd. En daar was het Tiemen aan gelegen. Hij haalde de Rus niet meer in, want deze gaf alles om dit smadelijke verlies nog binnen de perken te honden. Tiemen had nu een goede gangmaker en toen hij de finish overschreed was er nog een gat van tien meter tussen de Rus en de Hollander. Maar niet alleen Tiemen Groen zorgde voor Nederlandse successen. Piet van der Lans en Jan Legrand plaatsten zich in de eindstrijd bij de profstayers. Al na tien minuten ves tigden beide zich aan de kop. Van der Lans kwam niet meer in moeilijk- De „fastback", een al voor-oorlogse verschijning, is weer „in". Dit heeft ook Glas in Dlngolfing ingezien, getuige de verschijning van zijn nieuwe lOOé CL. Bet gaat om een driedeurswagen met bijzonder veel bagage ruimte. In Duitsland bedraagt de prijs nog geen 5.750. Tiemen Groen in volle actie tijdens zijn race tegen de Rits Bykov. heden, maar Legrand heeft alles moe ten geven om wereldkampioen Timoner en de Belg Verachtert van zich af te schudden. De Spaanse wereldkampioen bleek duidelijk aan kracht te hebben ingeboet maar vooral de Belgische kampioen reed een sterke race. Uit eindelijk was de Amsterdammer Legrand de sterkste van het trio. De Eelg finishte ais derde en plaatste zich eveneens in de eindstrijd. Timoner zal zich via de herkansingen moeten plaatsen. Bij de amateursprinters zag slechts een van de drie Nederlandse deel nemers kans zich bij de laatste acht te scharen, nl. Jan Janssen. Wim Koop man en Chris Kipping, beiden op eigen kosten aan deze wedstrijden deel nemend, kwamen ongelukkigerwijze niet zo ver. Daarentegen fietste Jans sen, die naar eigen zeggen niet best in vorm was, naar een plaats bij de laatste acht via overwinningen op de Oostduitser Klumker en de Japanner NakatauL Door een blunder in zjjn rit tegen de Duitser Geschke en de Brit Booker moest hij zich echter via een herkansing zien te plaatsen. Minder nerveus verscheen de Amsterdammer aan de start en won toen vrij gemak kelijk van de Amerikaan Disney en de Tsjech Jellnek en vervolgens ook nog van de Rus Kratina, een nieuwe ling in dit gezelschap. De achtervolgingstitel bij de dames was voor de Britse huismoeder Berul Burton. Met deze overwinning ontving zij haar zesde gouden medaille. Burton, moeder van een kind, versloeg in een enerverende finale de Belgische Yvonne Reynders die één troost heeft: zij is wereldkampioene op de weg, MILAAN Het bestuur van de Itali aanse voetbalbond heeft Edmondo Fabbri, manager van het teleurstellende Italiaanse voetbalteam in de strijd om het wereld kampioenschap, geschorst. Een verrassen de 10 nederlaag tegen Noord-Korea maakte dat de Italianen er niet in slaag den de kwartfinales van het tornooi om de coupe Jules Rimet te bereiken. Fabbri had kort geleden verklaard dat de verrichtingen van de spelers ongunstig waren beïnvloed door de medische behan deling van dr. Fino Fini, de arts van het Italiaanse team. Dr. Fini zei, nadat hij van de beschuldiging in kennis was ge steld, ten zeerste verbaasd te zijn over de uitlating van Fabbri. In een commu niqué heeft het bestuur van de Italiaanse voetbalbond laten weten dat het er geen oezwaar tegen heeft wanneer Fini langs gerechtelijke weg maatregelen tegen Fab bri zal nemen. NEW YORK In New York heeft een rechter twee Fransen en drie Amerika nen veroordeeld tot gevangenisstraffen variërend van twintig tot tien jaar we gens het smokkelen van 95 kilogram be. roïne uit Frankrijk naar de VS, USVCv-Vj 4#^ ,"Vy TOK Op de 35ste internationale ledenvarenbeurs te Offenbach vallen ook dit jaar bijzondere lassen te bewonderen. Rechtsboven een paarse tas in rundleer, links onder een tas in beige-bruin suède. (Van onze moderedactie) PRAAG Het zesde tomooi om het ken, die aan het net nogal veel fouten ensehap volleybal (heren), maakten. AlkflAV llor «uouo «viuuvi ULU «u» wereldkampioenschap volleybal (heren), dat tot en met 11 september in Tsjech o- slowak(je wordt gehouden, is dinsdag in Praag officieel geopend. Aan bet tomooi nemen 2% landen mee, waaronder ook Nederland. Se voorronden worden in vier verschillende plaatsen gehouden, t.w. Praag, Nitra, Ceske Bude- jovice en Jihlave. Het Nederlandse team is ingedeeld in ponle c (Ceske Bude- jovlce) met Roemenië, Polen, Turkije en Mongolië. Argentinië, dat ook in deze poule zou uitkomen, heeft verstek laten gaan. Van elke ponle gaan twee teams over naar de finale-poule, die van 5 t/m II september ia Praag wordt afgewerkt. In de voorronden zijn dinsdagmiddag twee wedstrijden gespeeld. In poule a (Praag) versloeg rood China Italië met 3—0 (15—3. 13, 150). Rusland (reeds vijf maal wereldkampioen) toonde zich in groep b (Nitra) sterker dan de Ver. Sta ten, dat tegen de verwachting in toch een set wist te winnen: 31 (1315, 15—5, 15—9). Nederland behaalde een duidelijke overwinning op Turkije (3—0). Dc overwinning van het Nederlandse team liet aan duidelijkheid niets te wen sen over. Door het weinig inspirerende spel van de Turken kwamen de Neder landers, van wie Hans Jansen een groot aandeel in de zege had, maar zelden tot een behoorlijk niveau. In de eerste set waren onze landgenoten bijzonder ner veus, wat nogal onbegrijpelijk was, want tijdens de Westeuropese kampioenschap pen in april van dit jaar hadden zij zon der al te veel moeite de Turken kunnen bedwingen. Coach Henk Blok bracht een basisteam binnen de lijnen, dat bestond uit Joop Tinkhnf. Jurriaan Kooien, Frank Con standse, Jacques de Vink, Hans Jansen en Hans Valkenburg. Dit zestal kreeg het in die eerste set niet al te moeilijk, voor al dank zij de medewerking van de Tur in de tweede set vrijwel hetzelfde beeld, hoewel de Turken nu beter in hun spel kwamen en dank zij gevaarlij ker aanvalsspel soms verwarring in de Nederlandse verdediging zaaiden. Een time-out bracht de Nederlanders weer zelfvertrouwen, maar ondanks de 148 voorsprong was deze set nog niet ge wonnen. De Turken liepen nog vijf pun ten in voor Nederland de set kon beslis sen: 1513. De bijna tienduizend Tsjechen op de tribune zorgden in de derde set voor een oorverdovend fluitconcert toen bij de stand 3—3 de prachtige sporthal van Ceske Budejovice door een elektri citeitsstoring tien minuten lang in het donker was gehuld. Na de hervatting kreeg Nederland geen voet aan de grond en kwam met 68 achter te staan. Een goed herstel van de Nederlandse formatie gaf de strijd een gunstige wen ding. De Vink en Constandse mengden zich in een aanvalsoffensief en bouwden samen met Jansen een 118 voorsprong op. Oranje raakte even uit balans toen de goed leidende Chinese scheidsrechter Sun Ping Syng zjjn enige fout maakte. De Turken brachten hierdoor de stand op 1110, maar daarna was <le Neder landse ploeg oppermachtig en besloot door een rijk met applaus beloonde smash van Constandse met 1510 deze eerste wedstrijd. OSLO De Noorse voetbalclub Skeid uit Oslo heeft dinsdagavond in de Noorse hoofdstad Real Zaragossa uit Spanje met 32 verslagen in de eerste wedstrijd tus sen de beide ploegen in het tomooi om de Europabeker voor nationale beker winnaars. De ruststand in het Bislet- stadion was 10 in het voordeel van de Noren. Er waren 15,200 toeschouwers. NEDERLANDSE DAMES PRIMA CONDITIE BOEDAPEST Na de eerste dag Nederlandse supporters die op deze eer- 1*1 r?n nhllfcto T7n*»i*tACn n efia Roer in Ünn 1.HJ-a. 1 van de achtste Europese atletiekkam- pioenschappen die gisteren in het NEP- stadion in Boedapest officieel werden geopend, zijn de eerste Europese kam pioenen reeds hekend. Het hoogtepunt van gisteren vormde ongetwijfeld de 10.000 meter, die een gouden medaille opleverde voor de 21-jarige Oostduit ser Jurgen Haasse. In een enerverende slotaanval wist hij de Europese titel te bemachtigen voor de Hongaar Lajos Mescer. De man die als favoriet op dit nummer van start ging, was de Belg Gaston Roelants, die 200 meter achter de winnaar verslagen door de finish kwam. Er werden echter nog meer succes sen voor de Oostduitsers geboekt, die hiermee duidelijk te kennen gaven dat ze de suprematie die de Russen al ve le jaren in de atletiek hebben, willen doorbreken. De Oostduitse snelwande laar Dieter Lindber, die over de twin tig kilometer zijn Russische rivalen geen schijn van kans gaf, werd op dit nummer de nieuwe Europese kam pioen, Bij de dames wist de Russin Nadeszha Chizhove het goud te ver overen bij het kogelstoten met een stoot van 17.22 meter, waarmee zij voor de Oostduitse kogelstootsters Margitta Gummel en Marika Lange bleef. Overigens is de Russische ploeg danig verzwakt doordat drie grote sterren ontbraken, onder wie de gezus ters Tamara en Irena Press. Maar behalve al deze buitenlandse successen hebben de Nederlanders, met name de dames laten zien dat zij wel een woordje willen meespreken. In vergelij king met voorgaande jaren is Nederland duidelijk een land in opkomst in de atle- tieksport aan het worden. De ruim 500 ste dag in de Hongaarse hoofdstad aan- wezig waren, hebben hun landgenoten op een geweldige manier aangemoedigd. De prestaties van de Nederlandse dames waren daar ook naar. AI onze dames op de 100 en 400 meter hardlopen waren glansrijk uit hun series te voorschijn gekomen en wisten zich op een waarlijk grootse wijze voor de halve finales te plaatsen. In de race op de 400 meter kwamen, Lia Louer, Stans Brehm en Hilde Slaman geweldig naar voren en op de 100 meter deden Lidy Vonk, Corrie rie Bakker en HUda van der Berg mets onder voor hun grote buitenlandse rivalen. Stans Brehm, die dit jaar Ne derlands kampioene op de 400 meter werd, had nog nooit eerder met een der gelijk Europees niveau kennis gemaakt, maar desondanks heeft z(j zich prima ge weerd en wist zelfs tweede in haar serie te eindigen in een tijd van 54.9 sec. Op de 100 meter ging Wilma van der Berg als een gazelle uit de startblokken en maakte de één na snelste tijd met 11.8 sec. De Nederlandse heren waren echter mmder succesrijk. Rob Heemskerk, Fred van Herpen, en Henk Snepvangers, onze nationale cracks konden hun spikes weer opbergen, voor hen waren de achtste Europese atletiekkampioenscbappen af gelopen. Opnieuw wérd nog eens duide- hjk gemaakt dat de heren nog lang niet aan het Europese atletiekniveau toe zijn. AMSTERDAM Dick Holthaus heelt gisteren in eigen huis nu eens niet een collectie voor de dames getoond, doch het beeld van de man 1967. Dick Holthaus pour hommes werd uit gevoerd in samenwerking met de N.V. herenconfectiefabriek A. J. de Leviia en Co, Kenmore vrijetijdskle- ding Spanjaard en de Regenkleding industrie Amsterdam. Het is de bedoeling dat de collectie van januari 1967 verkrijgbaar is, we heb ben dus al te doen met de mode voor de volgende zomer. De man 1967 geeft heel veel om zijn kleding, dat is zeker. Of hij op alle modellen van Holthaus zo dol kan zijn, eist nog een vraagteken. Er was zeker veel goeds in de show en ook menig nieuw idee, maar dikwijls kwam de gedachte op: „Dat is iets te veel van het goede" of „Het is net iets te weinig". Dat „te" was_ er bij de eerste groep dressmen, die zeer nauwe heel lage heupbroeken toonden met singlets en daar een zijden sjaal bij. Honkbalpet jes worden dan gedragen. Het was allemaal een beetje griezelig aardig. Beter waren de sportcombinaties, waar bij zwarte broeken gedragen werden en vooral geruite colberts. Langs de naden veelal nog eens extra door gestikt terwille van het slankmakend effect. Er werden leuke fantasieover hemden bij gedragen in fantastische dessins, zoals brede strepen en rui ten. Alle kleuren mogen: turquoise, flauw groen, geel, paars. Rob de Nijs was een der dressmen, een rol die hij uitstekend vervulde. To neelfiguur Donald Jones bracht het er minder goed van af, omdat hij op en met het publiek speelde en dat bij modeshows wat ongerieflijk is. De slankmakende lijn wordt vooral ook gevonden in de_ lange jasjes, die in de verhoogde taille iets aansluiten en de revers die lang zijn. Bij de jasjes veel vesten. De extra pracht zat ook aan de binnenzijde, want de voeringen waren nu eens niet een saai effen satinetje, maar gedessineerde materialen. Bijzonder fraai was een corduroy pak, waarvan het jasje net die paar centi meters meer aan lengte had, nodig voor het totaalbeeld. De rechte panta- lons hebben geen omslagen meer. De boorden van de overhemden sluiten om de nek en hebben een klein knoopje op de punt. Dat er dassen of pochets van India zijde bij behoren, kan men begrijpen. Bijzonder aardig waren pochets en broekriemen uit gevoerd in Kasmirdessin. De regenjassen en car-coats hadden na tuurlijk de lange splitten, maar wa ren niet getailleerd. Doorgestikte zak ken, veelal met klep gaven er het stoere „western" accent aan. Bij die „western"-kleding werden driekwart broeken en hoge laarzen gedragen. In ieder geval heeft de herenmode met deze collectie weer een injectie gekre gen om het conservatisme in de Ne derlandse herenkleding te overwin nen. ALES De uitslagen van de vijfde ronde van het damtomooi om de Chal lenge Mondial luiden: Kuyken (Zwits.) Agliardi (Monaco) 2—0; Mostavoy (Fr.)— Tsjecholev (Rusl.) 0—2; Andrelko (Rusl.) Reimznn (Tsj. SI.) 2—0; DeMesmaecker (Belg.)—Laporta (It.) 1—1; Tony Sy- brands was vrij. De stand na vijf ronden luidt: 1. Tsje cholev 9 uit 5, 2. Andreiko 8 uit 5, 3. Tony Sybrands 7 uit 4. STUTTGART In een café garf heeft een 26-jarige Zuidslwf S?- teren een landgenoot met veiZrrij®5* pistoolschoten gedood. Het slaehïïwl 01* 41-jarige Sava Milovanovie, het Zuidslavische consulaat n» .1 "P denaar wachtte bij het l«k tot de hem kwam halen. Politie Zoals bekend zijn er al veneh.u aMsiagen gepleegd op in de Bonit ®6 bliek gestationeerde Zuidslavische^' matieke vertegenwoordigers Vori» ™0- schoot een Kroatische balling" op de Slavische consul Andrija Klarie, die stig werd gewond. era* In november 1962 deden Kroatië anti-Titogezmde vluchtelingen^^?8 val op de Zuidslavische handelsmSsit®" Bonn. staken het gebouw in iS j? schoten de huisbewaarder dood 0 Begin augustus werden twee "zuidd= vische vluchtelingen in West-Twit gearresteerd omdft rij zich mutt*? ben schuldig gemaakt aan terrorist!?* activiteiten; waaronder het smedend plannen om de Zuidslavische wmiü U Munchen te vermoorden. w Ia De Zuidslavische regering heeft on. langs de Westduitse regering vemt*. iets te doen tegen de msaties, die volgens haar een constat bedreiging vormen voor de onr<w«, vijftigduizend Zuidslaven, die to si Bondsrepubliek wonen. m BELGRADO Volgens een kranteho. richt is de geheime politie in het Zutósia vische plaatsje Prizren, ongeveer kilometer van de Albanese grens ooeS bijeenkomst van de plaatselijke af Mr, van de communistische partij beschm digd van moord en marteling vS," onschuldigen. Een van de slachtoffer? was een meisje van zestien jaar dat voortdurend werd mishandeld, alleen om dat zij mooi was. Zij kwam er zelfa tos zelfmoord te plegen. Verder zou de dood van acht mensen aan de politie te wijten zijn. De slachtoffers zouden vooral Intel lectuelen van de Albanese Shiotar.min! derheid zijn. Vorige maand zijn zuiveringen fa de Zuidslavische geheime politie begonnen Rankovic en Stefanovic die haar sedert het eind van de oorlog hebben geleid, zijn afgetreden. Stefanovic is bovendien uit alle bestuursfuncties gezet en gero yeerd als partijlid. SCHIPHOL Naar aanleiding van een bericht uit Italië over een Fokker Friendship, die in de lucht een wiel ver loor even voor de landing m Brindisi delen de Fokker-fabrieken mee, dat het hoofdlandingsgestel van de Friendship vier wielen heeft; aan elke laudingspoot twee. Het vliegtuig, dat met vacantiegan- gers onderweg wa3 van Frankfurt naar Korfoe, is dan ook zonder ongelukken kunnen landen. Volgens de directie van de Fokkerfa brieken moet het verliezen van dit wiel worden geweten aan slordige monteurs, die het wiel pij een onderhoudsbeurt niet goed hebben vastgezet of misschiet zelfs helemaal vergaten de bouten aan le draaien. Het in Brindisi gestrande toestel kon gisteravond reeds verder vliegen: ijlings Werd bij Fokker op Schiphol een nieuw wiel besteld, dat via Rome naar Brindisi werd overgevlogen. Onnodig te zeggen dat nu de wielbouten terdege zijn vastge zet en gecontroleerd.... De verdwijning werd gemakkelijk ge maakt door de omstandigheden van za terdagavond, toen er een groot slotfeest voor de vele deelnemers aan de Euro pese zwemkampioenschappen werd ge houden in de Julianahal van een der J aarbeurscomplexen. Aangenomen wordt, dat het meisje zich in West-Duitsland wil vestigen. Waarschijnlijk was ze al over de Neder landse grens toen officials van de Oost duitse ploeg haar misten. Er is geen aan gifte van de vermissing gedaan. DEN HAAG Tot chef de mission van de Nederlandse afvaardiging bij de Olympische Spelen van Mexico 1968 is benoemd de heer A. 3. H, Dokkum. De heer Dokknm, die op 19 mei 1904 te Sneek werd geboren, is sedert 1964 voor zitter van de Nederlandse roeJbond. (Van onze moderedactrice) SCHEVENIN GEN Bont kopen'is een zaak van vertrouwen. Zelfs ie mand die vlot bontsoorten herkent zal bij het kopen van een mantel nog niet in staat zijn de kwaliteit ten volle te beoordelen. En dat terwijl de aanschaffing van een bontmantel altijd een kwestie is van een belangrijke uitgave. Er kan met bont enorm geknoeid worden. De vellen kunnen, van slechte kwaliteit zijn, het naaiwerk kan on voldoende zijnde randen kunnen door onoordeelkundig verwerken te snel slijten. Zélfs worden kale plekken wel eens met opgelijmde stukjes bont ver holpen. Tegen deze praktijken is de Stich- tog Bontwaarborg opgericht, waarbij 42 Nederlandse bontzaken zijn aan gesloten. De Stichting garandeert het bij haar aangeslotenen gekochte bont. Stelt ook hoge eisen aan de vakbe kwaamheid en soliditeit van de aan geslotenen, die herkenbaar zijn aan het vignet met de woorden „Lid stichting boatwaarborg". Koopt men bij een van deze 42 zaken en mocht er een klacht zijn, dan wordt deze onderzocht door een commissie waarin" een jurist, twee bontdeskundigen en een vertegenwoordigster van de Huishoudraad zitting hebben. Is de klacht redelijk dan volgt schadeloosstel ling. Een klacht kan ook onredelijk zijn. Wie een bontmantel doornat iaat regenen en dan bij de kachel te drogen hangt, vraagt gewoon om narigheid. Het leer krimpt bijvoorbeeld. De Sticnting Bont waarborg neeft* ver der een tabel laten opmaken door T.N.O omtrent de levensduur van bont. Bever is het sterkst en wordt geschat op maxi- maal 28 jaar. Bisam haalt net de helft. Nerts is iets sterker dan bisam. De natu rel nerts (dat geldt trouwens voor alle bontsoorten) is sterken dan de gebleekte. Let wel at geldt voor mantels. Een stuk bont als '-raag of manchetten gebruikt slijt heel anders. Over het algemeen min der behalve op de wrijfplekken. In het Kurhaus werd gisteren ook het modieuze oeeld van het bont gebracht door aan geslotenen bij de Stichting Bontwaar- borg. Teddy Seholten verzorgde er een pittig commentaar bij. Heel mooi maar minder pittig waren de modellen. De klassieke mantels, recht en soepel val lend, hadden de overhand. TerwiÜe van de autor.jdende dames wel veel lange zijsplitten jf zelfs een los achterpand van de taillt af. Heel praktisch, maar veel mooier wa ren de mantels, waar opzij achter een brede plooi in het bont gelegd was. Ook dat heeft wel practische waarde, omdat bij het zitten het bont niet strak behoeft te trekken. De bontmantel is niet aflees voor deftige dames en behoeft evenmin altijd van nerts te zijn. Voor de deftige dames zijn er ook vele soorten persianer. Waarom tijdens de show bij al die man tels toch weer ien nertshoed werd gedra- gen is een raadsel." Alle statussymbolen bij elkaar fa lang niét altijd fraai. Voor de meisjes, aie nog ver van nerts en persianer af zijn zal het konijnen- bont, onherkenbaar geverfd tot zelfs ze bra toe, keus genoeg bieden. Bont is ook niet alleen voor gala-uitgangetjes, al was er een schitterende nertsmantel tot aan de grond. Bont kan ook sportief zijn Zowel in rechte mantels van lacona en veulen als In korte afterski-jasjes yan lam was dat te zien. Over prijzen spreken we maar niet. Die variëren enorm en gaan van een paar honderd gulden tot vele duizenden. Hoofdzaak is dat men inderdaad, leder fa eigen genre, waar voor rijn geld krijgt. fi -i-i .v - *g. Vv ■fyy^x r* a.. V-V* hoor moeder en dochterVoor meme een zandkleurige breitschwanz-man tel met kraag van poolvos, voor het meisje een vlotte mantel van ge* schoren en bedrukt konijn, en voor vader de rekening.

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 2