BOTTERDAM Dierenasiel kan weer even zijn vleugels uitslaan Politie lost enkele inbraken op series AGENDA BIJ DE KLERK IS EEN MATRAS ZONDER KORTING TOCH GULDENS GOEDKOPER AAN KW J DEKLERK&ZN Wijziging gemeentegrens Dode en een gewonde bij ongelukken op werf Nieuw statuut Oecumenische voor raad Taakuitbreiding onder nieuw beheer Ook schot in plan voor nieuwbouw f65.- Doel: Nog meer samenwerking Hoofdstad Operette in Stadsgehoorzaal In totaal vijftien arrestaties Jongen gewond bij gevaarlijk spel met humorgevierd Acht gewonden van bus reizen verder m Grafische werken in Stedelijk h Pagina 3 VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1966 SCHIEDAM Donderdag hing de vlag uit bij het asiel van de Vereniging voor dierenbescher ming aan de St.-Anna Zuster straat. Het dierentehuis was na melijk heropend. Een jaar gele den had men het gesloten. De kosten waren toen te hoog en men had geen beheerder. (Van een onzer verslaggevers) Meer arrestaties en morgen en daeelijks Bijkant. De Rotterdammer: Lange rfr*F®haat 28, uitsluitend redactiezaken, SV 283954 (b.g.g. 010 - 115588 en 01898 - Welvaart is lagere prijzen Overgedragen 5,Green River Band" bij Guillaunie I Eerste paal complex Aankoöpverenigmg Laat u geen zand in de ogen strooien, als het om matrassen gaat, door Klaas Vaak nietdoor niemand! Een kwaliteitsmatras van polyether heeft geen "vergelijkbare winkelwaarde" van meer dan honderd gulden, maar kost bij De Klerk minder dan zeventig guiden. 12 cm. dik is de Poly 35 van Draka-polyether waarvan de fijne celstructuur de voor uw nachtrust onontbeerlijk soepele veerkracht geeft. De tijk met een ketting van dubbelgetwij'nde garens is van bijzonder sterke kwaliteit -Een iuxe matras met gouddraadmotief. Goedgekeurd door de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. 130x190: f103.- 120x190:194.- 90x190:f72.-en 80x190 COMPLETE WONINGINRICHTING m. s. z M (42-44) F'QQ en L (4648) 99 Burgcri>jkc stand (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Op vrijdag 9 september houdt de plaatselijke oecumenische raad van kerken in de Magnalia Dei kerk een verga dering met de predikanten, pas toors, scribal van kerken, en se- cretarisse van verenigingen en organen waarmee de raad contact onderhoudt. Van Woensel onder andere naam: Alfa SYSTEMEN r >4 ,rr »-•>*'» MM KR Ejj weer een Ahov-lial. Gisteren heeft wethouder J. U. Schilthuis, als laatste «nbtelyke daad voor zyn afscheid als wet- houder "en als voorzitter van de Stichting „t exploitatie van het Ahoy-gehouw, het „fenwe complex, dat in korte tijd op de voormalige Heliport is verrezen, geopend, njj deed dat in aanwezigheid van hurge- aecster W. Thomassen het bijna voltallige «vllege, leden van de gemeenteraad en vele doofden van dienst. Tevoren had ir. J. jl C. Tillema, directeur van gemeentewer ken, liet gebouw aan de wethouder over- «dragen. Hij zei ondermeer dat her wat ironisch aandoet dat juist liy het was die lidi dertien jaar geleden had beijverd voor je totstandkoming van de Heliport. De heer Xfllnna hoopt dal de lijn met Brussel niet „doren zal gaan en te zijner tijd zelfs weer mor het hartje van de stad kan worden rtdegd. Hij gaf vervolgens een overzicht rin de voorgeschiedenis van de nieuwe jboy'hal. De lengte van de drie hallen («amen een ha!) is 182 meter, de breedte {4. Er is twaalfduizend vierkante n i.-r «positie oppervlak (onde Ahoy'-hal met Eacrgiehal had samen 12.800 m2 en het kde complex, dus met paviljoen Rotterdam j ;a glazen Zaal 16.800). Eind februari werd iejonnen met de fundering. Op 11 mei be ien het aannemingsbedrijf Joost Mak met {f opbouw. Er kunnen rond het gebou- jacomplex vierhonderd auto's parkeren. Er komt, zo zei ir. Tillema, een beplan ting met populieren om bet geheel nog dit jaic op zo prettig mogelijke wijze te com pleteren. De beer Tillema zei dat diverse materialen uit de oude bp! zijn meegeno men, zoals de „heaters" (die nu buiten zyn geplaatst op een aardige manier) en de bestrating. De kosten zijn binnen het toe gestane krediet van drie miljoen gulden jeUeven ondanks het feit dat er, op een tassemerdieping een behoorlijke kantoor ruimte is gebouwd. Er is een glasvezel- aclatio aangebracht aan het alumininmdak die tot doel beeft de warmte 's winters tinnen te houden, 's zomers buiten te slui ten en om de herrie die een fikse regenbui ktn veroorzaken op het dak iets te vermin deren. Wethouder Schilthuis deelde mee dat de vooruitzichten voor de verhuur goed ijjn. Van september 1966 tot december vol gend jaar zijn er al zestien aanvragen bin nen voor meerdaagse activiteiten. Tien zul len in ieder geval doorgaan. Hjj noemde tentoonstellingen een levend element in het itadigebeuren, waarmee bovendien geld in Bel laatje komt. Maar het getij Is nu gekeerd. Dieren bescherming raat haar vleugels weer uitslaan. Zij kan zich nu naar buiten presenteren, al Is het wachten nog steeds op een terrein waar een nienw asiel kan worden gebouwd, dat geheel zal zijn aan gepast aan de denkbeelden en eisen van de moderne tijd. De nieuwe beheerster, mejuffrouw W. Lodders, heeft een ruime ervaring. Hoe- (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Vrijdag 9 septem ber komt de Hoofdstad Operette naar Vlaardingen. In de Stadsgehoorzaal zal het gezelschap de operette „Zwei Herzen im Dreivierteltakt" van Wilmer en Oesterreieher opvoeren. De muziek van deze operette.is van Robert Stolz. Naast medewerkers als Lizzi Schöffmann, Antoni Galli, Herman Valsner, Claire Clairy, Frans Stanner en Karl Fray komt een nieuwe Weense gast het gezelschap versterken, namelijk Fritz Silberbauer. Een koor van vier dames en vier heren werkt mee. Het orkest staat onder lei ding van John Kapper. De regie is in handen van Walter Kochner, Decors zijn van Karei Bruckman en de choreografie is van Jack Bow. €t VLAARDINGEN In ons artikel over het begin van het korfbalseizoen is «en abuis geslopen. De passage over het veertig jarig verenigingsbestaan heeft geen betrek king op de eJc.c. Oranje Nassau, maar ©p de Vlaardingse Zwem Club. (Van een onzer verslaggevers) D OTTERDAM De in Hoek van Hol- H land aangehouden militairen H. P. tiA. A.P. P. en G. J. de B. (zon der beroep), allen twintig jaar die werden aangehouden verdacht van diefstallen uit auto's, blijken veel meer op hun kerfstok te hebben. Het drietal heeft, in verschillende combinaties, in de periode eind janu ari 1966 tot him arrestatie zeven ple- rierritten met gestolen auto's gemaakt, twintig diefstallen uit auto's en drie inbraken gepleegd. De buit uit auto's bestond hoofdzakelijk uit camera's, radio's en bandrecorders met een gezamenlijke waarde van tien duizend galden. De schade aan de auto's waarmee zij hebben gereden is niet vast te stellen. Met de gestolen auto's heeft men hon derden kilometers gereden. In een geval is een wagen gebruikt bij een inbraak in Den Haag en in andere gevallen reden de verdachten er mee naar parkeerplaat- se» om auto's te bestelen. Bij inbraken m Rotterdam is een partij whiskey en cognac buitgemaakt. Een klein deel van de goederen is achterhaald. Tenslotte is nog aangehouden de 22- Jarige monteur H. S. uit Schiedam die set gestolen goed heeft opgekocht en verhandeld. Hij heeft deelgenomen aan een inbraak. Verder is de Rotterdamse politie er in geslaagd met de arrestaties van enkele andere mannen, min of meer door toeval, tcnier nog twee series inbraken te ko nen Zo heeft de aanhouding van de 24- jarige W. v. S. na een inbraak in de nacht van woensdag op donderdag 17 en 18 au gustus ia een café aan de Doklaan, ge leid tot de arrestatie van zes mannen. B'J zijn arrestatie in de struiken op het Kerkplein aan de Charloise Kerksingel vond de politie een aansteker die afkom stig was van een inbraak in Leeuwarden, ook waren daar twaalfduizend sigaretten verdwenen. Na de verhoren gaf van S. toe deze in maak te hebben gepleegd samen met de negentienjarige F. T„ de 25-jarige K. S., se dertigjarige A. R. de G., de negentien jarige O. T. en de twintigjarige C. V., al- M Rotterdam. Ook hadden zij inge stoken in een school en enkele winkels. hadden daar wisselgeld, rollen KaS-zegels, fototoestellen en enkele cas settes gestolen. De sigaretten waren door- yerkocht aan de 22-jarige caféhouder die ook is aangehouden. Allen am voor de officier van justitie geleid. De zondagnacht gearresteerde 36-jarige {«se arbeider M, J. van B., de 28-jarige tekenaar J. F. A. de J. en de 32-jarige D. «•>|(jn voor de officier geleld. Surveille- ™me politiemannen hadden gezien dat «n ruit aan de achterzijde van de firma „.Jjeref. Jeugdhuis: Chr, Leesbibliotheek, «mening 15.00-17.00 uur. "rinses Beatrix Park: Schied. Water- „Operatie Grote Beer", 13,45 «-afe-restauract „Europoort" Kon. wiued. Mannenkoor „Orpheus", receptje, ■ta.00. 17.00. geöo zij tv sin© Rinck aan het Zuldpieis was vernield. In de omgeving van het GG en GD- :ebouw aan de Van Swietenlaan troffen twee mannen aan en op de Gooiland- Si nog een. Geen van drieën kon een aannemelijke verklaring geven voor zijn aanwezigheid in die omgeving in de nacht. In het politiebureau Slinge kwam bet verhaal los dat zij samen met de 24-jarige N, H. C. W„ die inmiddels ook is gearresteerd, hadden willen inbreken, 's Middags hadden zij reeds gezien dat enkele bovenlichten openstonden. Zij hadden inbrekersgereedschap bij zich. In de afgelopen nacht is ingebroken in de zaak van Moonen en Vrij aan de Eendrachtsweg. Ook de eerste, tweede en derde verdieping van het pand zijn bezocht. Alle afgesloten deuren werden geforceerd. De schade is groot. Er wordt niets vermist. fAgentschap: J. v- Gogh, Dr. Zamen- aofstiaat 139, tel. 152400. Klachten bezorging: Agentschap zie bo- ■v™i dag. van 18.30-19.30, Belangrijke telefoonnummers: Alarm Politie 264856, alarm brandweer 269123, «arm G.G. en G.D. 269280, Apirtheefe: Nieuwland, Dr. Wlbautplein M. tel 267532. Voelt U zich welvarend als U 's avonds rillen in een kil bed moet stappen? En daar niet ai onze klanten slaapkamers met centrale ver warming hebben en okh lekker warm willen slapen, Is een satin feutrs damesnacht hemd écht geen luxe maar een doodgewoon stukje wek vaart! Satin Feutra dames nacht» hemden, van 10.50, van binnen heerlijk warm geruwd, van buiten glanzend als satijn en in flatteuze kleurun, zoekt U morgen uit voor nog géén zes gulden. wel de buitenwereld er niets van ge merkt heeft, is er in het afgelopen jaar hard gewerkt om het dierentehuis van binnen grondig op te knappen. Het aan tal kattenverblijven werd tot achttien uitgebreid en de hondehokken werden gemoderniseerd. De leden van de asiel- commlsie gaven er belangeloos vele uren arbeid aan. Ook enkele bedrijven en de r.-k. technische school gaven volop hun medewerking. Het bestuur zat evenmin stil. Het wees het gemeentebestuur schriftelijk op zijn precaire financiële toestand en op de noodzakelijkheid de Algemene politiever ordening ten aanzien van de zwerfdieren te veranderen. Enkele raadsleden, o.a. de heer M. Eykenaar (prot.) stelden vragen in de gemeenteraad. Dit alles resulteerde in een overeenkomst aangaande de uit voering van de taak ten aanzien, van het weren van zwerfdieren. Een gewijzigde Algemene politieverordening regelde de zorg voor de opgevangen zwerfhonden en -katten. Met ingang van 1 september is de ge meentelijke taak voor het zwerfdier over gedragen aan Dierenbescherming. Zij ont vangt hiervoor een vergoeding per dienst verrichting, de gemeentebegroting ver meldt een post van achtduizend gulden om dit werk te honoreren. Voorheen werden de dieren op het ter rein van. de gemeentereiniging aan de Buitenhavenweg vergast. Thans gebeurt dit in het asiel. Tenminste, zolang dit nog over het oude gas beschikt. Wanneer straks, waarschijnlijk begin oktober, het dierentehuis op (gifvrije) aardgas is aangesloten, zal dit niet lan ger mogelijk zijn. Dan zullen de dieren een spuitje van de dierenarts krijgen. „Uniek in geheel Nederland", noemt de heer C. Spermon, inspecteur van Die renbescherming, deze nieuwe methode. Inmiddels heeft het gemeentebestuur ook zijn medewerking toegezegd voor de bouw van een nieuw asieL Op de laatste jaarverga-dering is de commissie „Nieuwbouw Dierentehuis" geïnstal leerd, onder voorzitterschap van de heer M. Heerema. Het enthousiasme voor het nieuwe asiel was op deze vergadering bijzonder groot en een van de leden gaf er spontaan een be drag van tweehonderd gulden voor. Het gironummer van de penning- üedam van meester van de afdeling Schiedam van devereniging voor dierenbescherming is 216407 (onder vermelding van „Nieuw bouw Dierentehuis"). Van de jaarlijkse collecte wordt dit jaar veel werk ge maakt. Er is een lijstencollecte in de week van 3 tot 8 oktober en een speld jesdag op zaterdag 8 oktober. Men kan zich opgeven ais collectant(trice) bij de heer J. C. Melis, asiel, telefoon 266266 of Vlaardingerdijk 215, telefoon 268529. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Schiedamse Jazz So ciëteit „Guïllaume" opent zaterdag in het gebouw Tivoli haar zevende seizoen met het optreden van de tweede-prijswin- naars-oude-stijl van het Loosdreebtse Jazz Concours 1966 „The Green River Jazz Band" onder leiding van Ron Wie- ringa. De traditionele grote avond van „Guïl laume" wordt zaterdag 8 oktober in ge bouw Arcade gehouden. Medewerkende musici zijn „The Down Town Jazz Band," de zangeres Ann van Duuren, het quintet Pim Jacobs met Piet Noordijk en The Incrowd. VLAARDINGEN Op het bouwterrein van het Unilever Research Laboratorium aan de Deltaweg is woensdag een tien jarige jongen ernstig aan zijn linker onderbeen gewond. De jongen speelde met een aantal andere jongens van zijn leeftijd het gevaarlijke spelletje van mee rijden op betonnen heipalen, die naar een bouwput worden getransporteerd. Het kind struikelde en kwam met zijn been onder de lorrie terecht Hij is in het Holy- ziekenhuis opgenomen. MAASLAND Dinsdagmorgen werd aan de Langetsam de eerste paal gesla gen voor een .vinkei, pakhuizen en twee bovenwoningen voor rekening van de Coöp. Aankoopvereniging, waarvoor veel belangstelling bestond. Behalve de direc teur, de heer W. Bijl waren de voorzit ter, de heer A. Noordam en verscheidene leden van het bestuur architect A, War- naar en de oud-voorzitter de heer P. C. van Woerden aanwezig. De oprichter, de 81-jarige heer Jb Noordam, viel de eer te beurt de eerste van de 80 palen te mogen slaan. Na afloop begaf men zich naar de Likke- baarts Hoeve waar enkele sprekers het woord voerden. De aannemer van dit complex, dat 25 meter in het vierkant 'gaat omvatten is J. H. van der Ham uit Maasland. KIJK maandag gesloten •ROTTERDAM/DEN HAAGAflRECHT/VUSSSNGEN/DEVENTER/HOORN m*. t&'-ï iS'.- h 3* *^>7 \W-- yVfci- Üiii Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze Satln- Feutre dames nachthemden In diverse kleuren en In de maten S(3&40) Céitt tij» of ichrlft* tftte (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS De wijziging van de gemeentegrenzen van Vlaardingen, Maas- sluis en Maasland is niet ongemerkt ingegaan. Dat ondervond o.a. burgemeester W. J, D. van Dijck van Maassluis, die in de vroege morgen in de tain van zijn nante ambtswoning merkwaardige borden vond. Op het ene stond „Maasland" en het andere was gesierd met de omvangrijke tekst „Eendenkooi gemeente Vlaardingen, met recht van afpaling op 1130 m uit het mi.-id<-n der kooi", Enige uren later vroegen vier jongelui de burgemeester te spreken. .Zij vertelden hem het historische feit van.de grenswijziging alleen wat humoristische luister te willen bijzetten. Eerst hadden zy een bezoek geibraoht aan burgemeester F. J. Groot Enzerink van Maasland en nu kwamen ze bij de heer Van Dijck cm te vernemen wat ze onder het nieuwe regime te verwachten hadden. De Maassluise burgemeester beschouwde het viertal als een deputatie van het deel aer Maaslandse bevolking dat gisteren Maassïuizers werd en arrangeerde een ontmoeting m vrolijke stemming. s Eerder trof de politie op de -plaats die tot 0.00 uur de grens tussen Maassluis en Maas- land aangaf een primitief spandoek met het opschrift „Na Maaslands juk, onder Maas sluise druk Zowel het spandoek als de borden in de tuin van de burgemeester werden verwijderd. DEN HAAG Van de zeventien Ne derlandse toeristen, die woensdagavond werden gewond, doordat hun touringcar slipte, door de vangrail sloeg en daarna kantelde op de Duitse autobaan bij Ober- hausen, hebben er acht na in Ober- hausen te zijn behandeld hun reis kun nen vervolgen. Zij gingen gisteren naar Basel om daar te overnachten en zouden vandaag hun vakantiebestemming in Noord-Italië bereiken. <v' 'sP&'im* *4 »-"■ t. Jyi, VEILING WESTERLEE DE LIER, l september Aardappelen 15-25, 880 kg: Dttöfc bonen 60—00, 200; Pronk. 45, 12»; Alicante 120190, 1350; Fraa- kenthaler 160—175. 80; Komkom (krom) 14—16, 3750; Sprotten AI 57—80, AH '13—1-4, 2000; BI 4872, Cl 22, Dl 24-41, 0H 18; Pepers 70—175, .90: Postelein 18, 80; Rode Kool 12—23, 150; Ikei AI 23-34, Br SU Peterselie. 5—6; Selderij 45 li: Komkjsm AA 36-39, 1450 Extra komkom, A 27—30, 17,000 Stuks I, IB 21—27, 8100 Bimx.. C 12—18, 26.550 totaal Netmeïoenen 6 45—50. 8 4050, 10 35—80. 4500 stuks; Net meloen 6 115—130, 8 90-95. 10 65. 12 40; Ananas 6 110—125, 700, 8 130—145, 10 70—75, 12 40—55, Ogen 10 100, 12 7580, 160, 15 30; Paprite 4—10, 4500 stoks: Sla I 4—'18>A, 16.1100; Bloemkool 6 43—47, 1800, B 2728, 10 20, 12 14;' Tomaten A 255—270. Extra C 205—210, Tomaten A 205SO, IV 3—210, C 2—205; 9612 bakjes Export, 1425 Btea. 11.037 totaal. SCHIEDAM Donderdag raakte op de hoek van de Korte Haven en de Lange Haven bij het manoeuvreren een zeswielige truck met oplegger bestuurd door de 28-jarige chauffeur C. J. H. uit Eerbeek, klem tussen een lichtmast en het hek naast de brug over de Korte Haven. Eerst na anderhalf uur kon een kraanwagen de truck uit zijn benarde positie bevrijden. "17EN LEZER (naam mij bekend - J-J J.K.) reageert nogal fel op het bericht over de honden en katten met vlooien, waarvoor de dieren bescherming een remedie gaf. Hij vraagt zich af of de dieren wel op tijd worden gewassen en gereinigd. Dat zal zeker niet het geval zijn bij bejaarden, denkt hij, die alleen wonen. Ja, daar ben ik ook bang voor. Ik zou in het algemeen willen stellen*. Wie van zijn huisdier houdt, zorgt dat het schoon blijft. Maar ik kan me voorstellen dat oude mensen wel eens niet in staat zijn zo'n dier te wassen. Wenselijk is het natuurlijk wel! Nu kan men zeggen: er zijn (hoe wel niet veel) „hondenwasserijen" tegenwoordig. Niet iedereen is ech ter bjj machte te betalen. Een hond of een kat kan alles zijn wat een oude vrouw of man bezit. Moet men dat dan maar afnemen? Nee, vind ik, maar het dier moet wel rein zijn. Het is allemaal maar moeilijk, een oplossing weet ik niet. Wie het wel weet, schrijft maar. Als de honden zoveel vlooien heb ben, betoogt dezelfde lezer, moeten ze maar niet in bussen of trams worden toegelaten. Anders komen de mensen onder de vlooien thuis. Ja, maar wie zal uitmaken of een hond in de tram mag? Moet die con ducteur dat dan in een oogopslag zien? En de straten worden vuil door de honden ook, schrijft deze abon nee. Ja, ja, maar lang niet alleen door de honden. U hebt toch dat gedicht van meneer Cohen (Aan de Lijn van donderdag) wel gelezen? Enfin, mijn briefschrijver ziet maar één oplossing: de hondenbelasting met 75 omhoog. „Een hond in een grote stad is abnormaal, een last voor iedereen", voegt hij daar aan toe. „Nou, ik denk niet dat iedereen dat met deze lezer eens zal zijn. Maar goed, dat hij liever zjjn naam niet in mijn Lijn wil hebben! Deze oplossing is al te radicaal ■jVTU BEN ik toch aan de post bezig, dus nog maar, een brief. Op 23 augustus plaatste ik twee fotoo tjes van een jongetje dat voor het eerst naar school ging. Ik noemde hem Richard. Nu krijg ik van de familie P. Sonneveld, Bern. Gewia- straat 19b, Rotterdam wat „ver wijten. Dat ik niet vertel van mijn eigen belevenissen bij het betreden van „dat geduchte gebouw". Of-ik er niet-mee»'voor de dag durf te .komen?Zeker wel, maar deze,,, rubriek "is niet-'bestemd om de- kinderjaren van Jan Krant de re vue te laten passeren. Die herinne ringen mag ik hoogstens als er- varingsfeiten laten doorwerken als ik in het algemeen iets schrijf over kinderen, die voor het eerst naar de grote school gaan. Kyk, dit was algemeen bedoeld. Dat het jongetje van de foto op dat moment nog vakantie had is toch niet zo erg? Duizenden andere jon getjes en meisjes zaten toen wel. al in"- de banken of op de 'stoelen,' al naar gelang zij een oude, verbouwde of geheel nieuwe school bevolkten, En dat ik dit plaatje al langer in portefeuille heb, zeker, dat is waar. Om precies te zijn een jaar. Het is al die tijd bewaard' om te pas te komen als er een schooljaar ging beginnen. Er kwamen ook nog nieuwere op mijn bureau. Maar die van Richard bleef ik het leukste vinden. Ik zag in hem een soort symbool van alle Nederlandertjes die voor het eerst door de leerplichtige schooldeur stapten. Ik hoop dat de familie Sonneveld mijn bedoe ling heeft begrepen. Doet u gerust de groeten aan Richard en zijn ouders U OTTERDAM Op de Veroime-werf In de Botlek zijn donderdag twee on gelukken gebeurd. De 45-jarige hulp-elektricien R, 3. M. van Duinen kwam om helleven en de Spaanse stellingmaker M. M. Pereira werd zwaar gewond. De heer Van Duinen, die in de Harddraversstraat woonde, was bezig aan boord van het nieuwe drijvende dok Viktor Lenac met het transporteren van een honderd meter lange elektriciteitskabel. Hij verloor zijn evenwicht en viel veertien meter lager tussen dok en walkant in het water. Na tien minuten werd de man boven water gehaald. Hij bleek te zjjn overleden. 9 's Morgens was de heer M. M. Pereira bezig met het vastmaken van een stuk ijzer van acht bij acht meter aaneenhaak. De kraanmachinist liet de haak zakken. Toen hij hem weer ophaalde bleef de haak achter een ketting zitten die het ijzer optrok waardoor Pereira op de dokvloer viel. Hij kreeg een gebroken pols, enkele gebrokn ribben, een gebroken been en een gebroken enkel. Hij is naar het Dijk- zigtziekenhuis gebracht. SCKIEDIAM —Ondertrouwd: W Baüjeu, 26 en H van Vendeloo, 22; F D Broereri, 21 en J van der Waal, 2>0; H M Efcmaa, 23 en D M Kreuger, 20; A A Goossens, 22 en W van Loener,, 19; R C Hoetf, 19 en A Comax, 17; G de Kievit, 61 en M Schel ten, 54; L Kör.e- nrann. 33 en C J M van der Gaag, 27; H van Someren, 22 en H J .Bast, 56; A I> Wiese, 25 en N Croeneweg, 22. Getrouwd: S N M Beesinck, 38 en I G J Hodes. 23; P G J Verweij, 22 en. B H J Duikeren, 20; H A M Simons, 22 en L M Voogt, 20; A J Kruining, 25 en N van der Linden, 21; WH Janssen, 24 en D van Haaren, IS; J J Mieloo, 26 en J J Bals, 18; B Roctus, 22 en C Korsten, 21; A F N van Donk, 23 en L van Willigen, J8: D Steine, 28 en T van Nuigteren, 22; H J Korpel, 22 en G B C Krabbendam, 22; F Dooper, 27 en M W C van der Hoeven, 22; Q W van Hagen, 22 en J Weeda. 20; C Welters, IS en T Lieken- diek, 19; F M Wiegman, 18 en L M Vervloed, 16; P A Biemans. 23 en G J C Peek, 20; K Lagraauw, 33 en M J van der GraaJH, 26; H Krommenhoek, 24 en E J van Havens, 22; F Irrgang, 26 en A A Rasman, 22; J op 't Holt, 36 en A A Rab, 21; G Burggraaf, 20 en C van Root), 21. Geboren: Johannes, av J Brandenburg en W L van Luijn; Bert. zv C D van Dsselmui- de en B Burger; Johanna, dvAJ GUyamse en J Driessen; Elizabeth. BW, dvH Korver en E A de Groot. Overleden: W B J van Riet, S3; N M Merodrs. oud 4 dagen. Men wil In deze bijeenkomst komen tot één of meer activiteiten op die terrei nen van het plaatselijk kerkelijk leven, die zich daarvoor lenen en voor alle kerken aanvaardbaar zijn. Op de vergadering van 9 september zal het nieuwe statuut voor de oecumenische raad nader worden toegelicht. De raad hoopt, dat de kerken zich met het statuut zullen verenigen en dat zij bereid zullen zijn aan de gezamenlijke activiteiten geleidelijk aan deel te ne men. In het statuut worden deze activiteiten genoemd: het beleggen van gemeenschappelijke kerkdiensten: de gemeenschappelijke aanpak van de evangelisatie- en zendingswerk; de gemeenschappleijke aanpak van de kerkelijke opvoeding van de jeugd; de gemeenschappelijke opzet van de toerustingsarbeid in overleg met de bestaande kerkelijke vormingscen tra; het ontwikkelen van gemeenschappe lijke vormen van pastoraat; (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Zaterdag 10 september wordt in het Stedelijk Museum een ten toonstelling gehouden van het grafisch werk vac Hannes Fostma en Dick Cassée. Na de opening, die om 16.00 uur geschiedt, zal prof. dr. H. L. C. Jaffe, voorzitter van de Nederlandse sectie van de Association Internationale des Criti ques d'art, de AI CA-grafiekprijs uitrei ken. Gelijktijdig wordt in het museum een expositie van schilderijen en andere scheppingen van de moderne kunste naars Bonies, Rous en Staak gehouden. de gemeenschappelijke opzet Van ta ken op diaconaal gebied; overleg over eventueel gemeenschap pelijk gebruik van bestaande kerken en wijkgebouwen en over eventueel te bouwen nieuwe ruimten; de oprichting van één plaatselijk blad voor de betrokken kerken; het zoeken naar wegen teT bevorde ring van de kerkzang. ROTTERDAM De séhoenenflrma Van Woensel Kaplaars, idïe sedert 1909 be staat, heeft besloten haar naam te ver anderen. In het vervolg zullen de vesti gingen in Rotterdam, V n, Schie dam en Dordrecht de naam Alfa" dragen. De directie heeft dit besluit moeten ne men omdat een schoenenzaak in Den. Haag, die ook Van Woensel heet, oudere rechten op deze naam blijkt te kunnen doen gelden. Een broer van de oprichter in Botter dam vestigde zich dertien jaar eerder in den Haag. Al die tijd is verwarring uit gebleven. Nu beide bedrijven de laatste jaren filialen in andere delen van het land stichten kan dit wei het geval wor den. Volgens de wet is dan de ouderdom bepalend. Per 23 september wordt de naam Alfa van kracht. tatol. (01898)-36»7

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 3