BOTTERDAM Juffrouw Maat gouden medaille O.N. kreeg Ds. Kolkert begon werk in Zonnehuis AGENDA in Waterscouts bezetten Prinses Beatrixpark Tweeling niet verdronken Unieke receptie en feestdiner Veertig jaar Juliana-kleuterschool KARELI Hengelconcoiirs werd succes Tino Hoogendijk judokampioen Kou. Landmacht Gevluchte tweede man bij inbraak aangehouden Fietsers gewond Dame zonder rijbewijs ramt pand met auto Man ernstig gewond op werf van Wilton Gaat Nederland over op de 'Gouden Standaard' ga ook over op GOUDEN STANDMBD „HUISPASTOR" IS JUISTE NAAM -uit Open" Start van voetbal boven verwachting voorn modern 1 of 2 DAMES Man breekt arm Gevallen in Kolpabad KIND BRAK BEEN O.N. VERLOOR MET 3-2 VAN DES ODI begon seizoen op fraaie wijze Zustércommissie Ger. kerk start vanavond GSS en GTB gingen goed van start Geslaagde middag met DOK-kinderen nF, ROTTERDAMMER 2 A MAANDAG 5 SEPTEMBER 1966 Sigarenrokers menen van wèl. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Zaterdag middag heeft juffrouw M. Maat de gouden medaille van de Orde van Oranje Nassau gekregen. Wethouder E. P. van der Veen reikte haar de onderscheiding uit omdat zij veertig jaar hoofdleid ster was van de christelijke Ju liana Kleuterschool in Vlaardin- ger Ambacht. Voorwaarde Band Veranderd VMARDIKGËN Vandaag en morgen en dagelijks SCHIEDAM Vandaag en morgen en dagelijks Contact CHR. DETAILSCH00L „BENEDEN-MAAS" Met lucifers gespeeld Welvaart is lagere prijzen 100 gram vtanRPMQErtB Gasten - tws Pagina 3 EUROPOORT moeten haventerreinen I gereed worden gemaakt voor het ont wegen van mammoet erts- en kolentan- lers, De schepen die ertsen en kolen naar (fest-Europa aanvoeren, hebhen ro'n diep- zaïig dat de overslagbedrijven hij de Waal- laven en in het Botlekgebied hen niet meer kunnen ontvangen. Aan het Calandkanaal tm Zuiden van Hoek van Holland, willen B en W. van Rotterdam nieuw haventer rein uitgeven aan de overslagbedrijven in |,et Rotterdamse havengebied. Dit terrein krijgt een kademuur van 1150 meter, ge schikt voor het ontvangen van grote sche nen. De diepte voor de kade bedraagt 18,65 NAP. Verder komt er 325 meter kade voor kleine zeeschepen die de aangevoerde ertsen weer gaan exporteren. De aangevoer de ertsen en kolen zullen voor een ander jeel door middel van transportbanden naar de Dintelbaven worden geleid, waar ze in lichters kunnen worden geladen. Hiervoor J,t ]angs de Dïntelhaven over een lengte van 1100 meter een kademuur ten behoeve Tan de binnenvaart worden gebouwd. De aanleg van de kaden die reedt dit jaar iaat beginnen zal een investering ver gen van ƒ44,1 miljoen. In het lopende jaar ui reeds ƒ4,2 miljoen worden verwerkt. Indien dit nieuwe overslagterrein er niet komt aldus B. en W. in een voorstel aan ds raad, zal het gevaar bestaan dat het erts- ea kolenvervoer, momenteel 20 milioen ton per jaar in de toekomst zal afnemen Nu jich «en wijziging voordoet in de maat van de schepen, moet de haven in staat zijn deze schepen te ontvangen, aldus B. en W. Binnenkort zullen zij de raad nadere voor stellen doen over vle uitgifte van de terrei- Makelaar Beumet uit Wageningcn ge noot zelf van deze nieuwe Karei I sigaar,maar „,.,m liften de cliënten ook opsteken. Hun oordeel was eveneens on verdeeld gunstig", schrijft hij, Vanaf de oprichting In 1926 is juffrouw Maat aan de schoot verbonden. Die veer tig jaar is er heel wat gepasseerd, duizen den kinderen hebben het schooltje in de Juliana laan bezocht en juffrouw Maat kan zich de meesten nog wel herinneren. Op twaalfjarige leeftijd begon Ma Maat als kwekeling in de school van juffrouw Heus aan de Liesveldselaan. Tot haar negentiende bleef ze daar. In de avonduren leerde ze voor haar akte en in 1926 behaalde zij haar diploma. In die tijd kwam een aantal ouders in het toenmalige Vlaardinger-Ambacht tot het besluit een christelijke bewaarschool te stichten. Geld was er praktisch niet en subsidie van het gemeentebestuur was evenmin te verwachten. Toch «tartten 39 ouders met een aantal klassen in de Dr. de Visserschool, Voor dit kleine kleu terschooltje moest een leidster komen. Drie sollicitanten kwamen opdagen en van die drie werd juffrouw Maat uitgeko zen. Een hoofdakte bezat zij niet maar toch werd ze hoofdleidster voor ƒ500 in het jaar. Het bestuur stelde echter als voorwaar de dat juffrouw Maat voor de hoofdakte moest gaan leren. De negentienjarige hoofdleidster voldeed hieraan en binnen een aantal jaren had zij de vereiste pa pieren in haar zak. De veertig jaar zijn niet zonder schok ken verlopen. Nadat de „De Vis- serschool" te klem geworden was betrok men een eigen gebouw dat door de offer vaardigheid van de leden, tegenover de „De Visserschool" werd geplaatst. Het was een stille buurt, rondom waren nog weilanden maar dat veranderde snel. De Oranjebuurt werd gebouwd en de school groeide uit. steeds meer mensen kwamen zich vestigen. Toen de mobilisatie begon werd de school van juffrouw Maat gevorderd door het Nederlandse leger. Na de capitu latie kwamen de Duitsers erin. De school verhuisde naar de Sportlaan waar de kinderen in twee huizen les kregen. La ter ging men naar „De Kleuterhof' aan de Kethelweg. Na de bevrijding keerde men zo snel mogelijk terug naar het eigen gebouw, dat er verschrikkelijk uitzag. Juffrouw Maat heeft m de veertig afgelopen ja ren heel wat kinderen m de klas ge had die nu zelf hun kinderen op dezelf de school hebben. „Dat geeft een band met de ouders en dat komt ten goede aan het kind," vindt deze kleuter leidster in hart en meren. Hoe sterk die band is bleek zaterdag "V ï-.'X toen grote groepen oud-leerlingen de zo juist onderscheiden juffrouw Maat kwa men feliciteren met haar jubileum. Hoe groot de waardering is bleek ook uit de woorden van de heer S. van Hoog, voorzitter van de eveneens jubilerende schoolvereniging. Hij schetste juffrouw Maat als een uitstekend pedagoge met wie het bestuur altijd bijzonder prettig heeft gewerkt Ook heeft juffrouw Maat altijd een uitstekende verstandhouding gehad met het personeel. Dat blijkt ook wel als men ziet dat er praktisch geen verloop is in het perso neelsbestand. De heer Van Hoog betreur de het dan ook dat juffrouw Maat, hoe wel nog lang niet aan haar pensioen toe, toch de school om gezondheidsredenen zal moeten verlaten. Zij is de laatste twee jaar eigenlijk al niet meer actief in dienst. „We zuilen u missen juffrouw Maat," aldus de heer Van Hoog. Hij leg de vooral de nadruk op de belangrijke taak die de school heeft. „Het is een christelijke school en juffrouw Maat heeft steeds de kinderen verteld van Je zus en zij deed dat op een bijzondere manier. Wij zijn haar daarvoor erg dank baar". Zaterdag jubileerde ook de heer A van Berkel die al vanaf de oprichting ra het bestuur zit. Aanwezig waren ook de heten Van Vliet, Mooij en Meijers die respectievelijk 38, 29 en 34 jaar lid van het bestuur waren. Wethouder Van der Veen legde ook het accent op het christe lijke karakter van de school. Hij wees op de sterk verbeterde financiële positie van het kleuteronderwijs. De toestanden zoals de heer Van Hoog die had geschetst zijn wel voorgoed voopbij. Voor juffrouw Maat waren er veel ca deaus en bijzonder veel bloemen. Daar naast veel hartelijke woorden o.a. van juffrouw „Annie" van der Weijden, die namens het personeel juffrouw Maat ge lukwenste. De heer P. Broos sprak tenslotte na mens de „Christelijke Vormschool" voor (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN „Verpleegden en verplegend personeel hebben een taak ten opzichte van elkaar. Iedereen moet Vlaardingen Excelsior, Oosthavenka- de: Ruilbeurs „De Verzamelaar, 19 30 VLAARDINGEN Stadhuis: Gemeen teraad, installatie nieuwe leden, 19.30. Klachten bezorging Vlaardingen: H Verheij, Wagnerstraat 24b, tel. 3345. maan dag t,'m vrijdag 1819 30, zaterdag 17.30-19 uur. Vlaardingen: Brand 4444; GGD 2451. Apotheek: A Bot, Billitonlaan 66, tel. 4729, Apotheek Maassluis: De Jong, Markt 11, tel. 2234. Stadhuis, gemeenteraad, 20. Goede Haven kerk, Wijkcommissie Zuid, oprichtingsvergadering zustercom- Kiissie, 20 Amsteibron: Ned. Bond van Oud-Strij ders, Contactavond, 20. Arcade, Natuurgenot in Huis, contact avond, 20. Chr, Soc. Belangen: Rhetorica, spreken in het openbaar, 20. en dagelijks... Bijkant. De Rotterdammer: Lange Kerkstraat 28, uitsluitend redactiezaken Tel 263954. (b.g.g. 010 - 115588 en 1898 - 6619). 7 Agentschap: J. v. Gogh, Dr. Zamen- hofstraat 139, tel. 152400. Klachten bezorging: Agentschap zie bo ven, dag. van 18.30 - 19.30. Belangrijke telefoonnummers: Alarm politie 264656, alarm brandweer 269123 alarm G.G. en GD. 269280. Apotheek: 't Goude Hert, Goudsesingel 283a, tel. 136900. Tegen de rookende scholiertjes. Te Krommenie is een Gemeenteverordening va»lgesteld tot beteugeling van rooit en en het gebruik van tabak door kinderen. De winkelier, die aan kinderen beneden 14 jaar op eenigerlei wijze sigaren, siga retten ol tabak verstrekt, wordt gestratt wet 6 dagen hechtenis of 10 boete. Evenzoo worden kinderen beneden 14 jaar met een boete van ƒ10 bedreigd, die op den openbaren weg, of op plaat sen voor het pnbliek toegankelijk, roo- ken. Ter navolging! wo de ander dienen. Dat Is een opdracht in een tehuis dat zich christelijk noemt. Ikzelf sta altijd voor u klaar, dat is mijn tk", aldus ds. W. J. Kolkert zondagmor gen tijdens zijn intreepreek als predi kant van het Zonnehuis. Ds. Kolkert riep iedereen op hem niet te betitelen ais geestelijk verzor ger. Liever wilde hij „huispastor" wor den genoemd, daarmee te kennen ge vend dat hij werkelijk een, zij het bescheiden, herder wil zijn. Deze eerste dienst in het Zonnehuis was zeer druk bezocht. Alle patiënten die dat wilden en van wie de gezond heidstoestand het toeliet woonden de dienst bij. Verder waren er veel geno digden onder wie vele leden van Zon- n-ehuisbesturen, kerkelijke vertegen woordigers en afgevaardigden van de burgerlijke overheid. Mr W. de Vries, vice-voorzitter van de vereniging „Het Zonnehuis" en voorzit ter van de Vlaardmgse stichting, heette ds. Kolkert welkom. Hij was erg blij met zijn komst. Hij dankte de Schie damse predikanten die altijd 'het Zon nehuis bezochten, en hij stelde het op prijs dat in Vlaardingen de kerken gezamenlijk voor het Zonnehuis zullen zorgen. Ds. Kolkert zal vooral het con tact tussen patiënt en familie en de zorg voor het personeel op zich ne men. Ds. J W. de Jong, praeses van de centra le kerkeraad van de Hervormde Ge meente, wenste ds. Kolkert het s.ier- beste toe. Hij verzekerde het Zonne- huisbestuur, dat men een uitstekende pastor krijgt die het vertrouwen zeker niet zal beschamen- De diensten in het Zonnehuis zullen door de diverse samenwerkende kerken wor den verzorgd. De Hervormde Gemeen te neemt 26 zondagen voor haar reke ning, De Gereformeerden twaalf. De overige' diensten zal door de rest van de kerken worden verzorgd. 95 Alle diensten zullen gereformeerden zulien „open" zijn. Be <Van een medewerker) VLAARDINGEN Het derde con cours van de Vlaardingse Hengelaars Bond, dat zaterdag werd gehouden in de wateren, van de Middelvliet is een groot succes geworden voor „Het Westen", dat met een. vangst van 3992 gram als eerste eindigde. Door dit resultaat liep het team van „Het Westen" liefst 1560 gram in op de VHV ,De Vriendschap", die derde werd met 2475 gram. Sunlight werd goe de tweede met 2618 gram. Het korps van Het Westen bestond uit E. Verheij (760 gr.), M. Wijnhorst (1230 gr.), Jan Verheij (357 gr.) A. v Wezel (1240 gr.) en D. Berveling met 405 gram. Met nog twee concoursen in het voor uitzicht, heeft „De Vriendschap" de lei ding behouden met thans 7108 gram. Het Westen volgt met 6559 gr. Sunlight met 3498 gr., Shell met 3135 gr. en De Zwer vende Visser met 2831 gram. VHB-voor- zitter W. Coolen reikte de prijzen uit en dankte de controleurs, die 330 maatvis- sen, gevangen door de 77 hengelaars, moesten controleren. De beste persoonlijke resultaten wer den behaald door A. v. Wezel (1240 gram.) M. Wijnhorst, (1230), D. Hadde- man (945), L. v.d. Velden (885) en, D. de Wal, (820). hun wijkdienst in het Zonnehuis hou den. Wegens het gebrek aan predikanten zal op de dagen dat de gereformeerden de dienst in het Zonnehuis verzorgen de dienst in de Holykapel komen te verval len. Men verwacht dan alle gemeentele den in de fraaie kerkzaal van het Zonne huis Zondagmorgen bespeelde Gijs de Graaf tijdens de eerste kerkdienst het nieuwe orgel, een instrument van Franse make lij dat ongeveer 15.000 heeft gekost Het orgel heeft twee klavieren en een volledig pedaal, hetgeen ruimschoots vol doet aan de eis om de samenzang te ondersteunen. De akoestiek van de kerk en conversatiezaal is niet van dien aard dat de muziek altijd klinkt, zoals het door de organist wordt bedoeld. Het dak is gegolfd en slaat het geluid dood, aldus WETHOUDER E. P. van der Veen feliciteerde mejuffrouw M. Maat namens het gemeente bestuur. kleuterleidsters zijn bewondering uit voor de wijze waarop juffrouw Maat al die jaren baar werk heeft gedaan. Juffrouw Maat zelf speet het te moe ten weg gaan. Zij had altijd geloofd dit werk te kunnen blijven doen. ,De -samen werking tussen bestuur en personeel was, ondanks gebreken van haar kant, prima geweest. ..Het werken met kinde ten heeft mijn hele leven bepaald en heb niets liever gedaan," aldus de jubila- resse. (Van een medewerker) VLAARDINGEN Tino Hoogendijk, leerling van de sportschool Van Gorsel, is judokampioen geworden van de Konink lijke Landmacht. Van de ruim honderd geselecteerde deelnemers, waren er 32 in de half middengewicht-klasse ingeschre ven. Tino moest zeven partijen winnen om zich kampioen te kunnen, noemen. Hij deed dit met eerste .atjnworpen en eerste been worpen, en -zegevierde ,in de finale tegen de Hagenaar, H. Bieters>door eerst een. half punt te scoren met' een schouderworp. Daarna nam de nieuwe kampioen zijn tegenstander in de vierde houdgreep, op welke voortreffelijke ma nier hij het andere halve punt voor zich liet noteren. Vrijdag komen de winnaars in Utrecht bij elkaar om tegen de finalisten van luchtmacht en marine te strijden met ais inzet de grote titel De finalisten van deze kampioenschappen worden opgeno men In een militaire centrale training om zich voor te bereiden op internatio nale wedstrijden, die over enkele maan den in Wenen zullen worden gehouden, waaraan ook een Nederlands militair team zal deelnemen. (Van een medewerker) VLAARDINGEN De eerste resulta ten van de Vlaardingse afdeiingsclubs hebben met uitzondering van DVO de verwachtingen overtreffen. Het uitstapje van Vlaardingen naar „het eiland" lever de togen Stellendam een benauwde, maar verdiende 1—6 overwinning op. Sunlight bleef aan de Deltaweg met 21 baas over Rockanje, maar dat ge beurde allemaal in een niet zo prettige stemming. The Red Stars maakte tegen HPV met zijn 50 overwinning op aangename wij ze kennismaking met de derde klas. DVO's improduktiviteit leidde tegen het Schiedamse GTB tot oen onverwacht gro te 40 nederlaag. echter officieel de heer De Graaf. Westhavenkade SS, Vlaardingen, Tel. 2342 Wegens het hereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd van een onzer SCHOONMAAKHULPEN zijn aan onze school per 1 oktober a.s. een aantal schoonm aakuren vacant. Wij zoeken die dagelijks na schooltijd enige uren wÜlen. medewerken om de school een verzorgd aanzien te geven. Salaris en overige conditie volgens rijksregeling. Gegadigden gelieven contact op te nemen met de conciërge, de heer G. Franken, Westhaven- kade 96. (Bjj voorkeur na 4 uur). DKILLun«3rturn. MM/// T m (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De politie heeft de tweede Duitse jongeman aangehouden die enige tijd geleden met een vriend in een benzinestation heeft ingebroken. Het is de achtien-jarige H. W.W. die, nadat hij m Vlaardingen de vlucht had genomen, naar Duitsland was teruggekeerd. Na in zijn geboorteland een aantal diefstallen te hebben gepleegd, kwam hij dezer dagen met een gestolen personenauto weer naar Nederland. In Wassenaar trof de politie hem slapend in zijn auto. Hij is op transport gesteld naar Vlaardingen. VLAARDINGEN In een wonmg aan de K. Drossaartstraat onstond zondag middag brand. Een vierjarig jongetje speelde n de slaapkamer met lucifers. Enkele kledingstukken en een gordijn raakten ui brand. De bewoner van het pand bluste het vuurtje met enige em mers water. VLAARDINGEN Bij het lossen van een auto op een bouwbedrijf aan de Sultonstraat viel vrijdag de 41-jarige uitvoerder J. C. N. uit Rotterdam. De man brak zijn rechterarm en moest naar het Holyzlekenhuis worden gebracht VLAARDINGEN Vrijdagmiddag gleed m het Kolpabad de veertien-jarige T. C. uit. De jongen, die vanuit het binnenbad naar de kleedkamer was ge hold, liep een hersenschudding op. Hij Is In het Holyziekenhuls opgenomen. VLAARDINGEN Op het kruispunt Maassluissedijk - Van Beethovensingel verleende vrijdagmiddag de 68-jarige fietser J. B. geen voorrang aan een personenauto. De man werd aangereden en moest met een hoofdwond een her senschudding en een gebroken linkerbeen naar het Holyziekenhuis worden vervoerd, leende op het kruispunt Billitonlaan - De veertien-jarige fietser J. B. ver- Bankastraat geen voorrang aan een be stelauto. Door fde aanrijding die volgde liep B. een lichte hersenschudding op. De G. G. D. heeft hem naar zijn woning gebracht. SCHIEDAM Een Mercedes, bestuurd door de ,46-jarige mevrouw C. M. B. uit Vlaardingen, ramde vrijdagavond het pand van de N.V. Schultema, aan de 's Gravelandseweg waarbij o.a. de buiten deur en de verwarmingsbuizen ernstig werden beschadigd. Van de auto werd de voorzijde ingedrukt. De bestuurster werd geholpen de auto, waarvan de motor was afgeslagen, weer op gang te brengen. Het gebeurde had haar in paniekstemming gebracht, vooral omdat zij niet in bezit van een rijbewijs was. SCHIEDAM Twee jongetjes staken vrijdagavond in de Van Leeuwenhoek straat plotseling de rijweg over. Eén van hen, de vijfjarige Adriaan van Leeuwen liep terug en werd gegrepen door een uiterst langzaam rijdende personenauto, bespiurd'-door'-dë 37-jarige kantoorbedien de J. H. Het bind brak zijn lieknrbeen en moest naar, het ziekenhuis worden ge bracht. (Van een medewerker) VLAARDINGEN De eerste competitie- dfig voor de eJc.c. Oranje Nassau Is vrij goed verlopen. Het eerste twaalftal verloor op onfortuinlijke wijze met 3—2 van D.ES. ■1 uit Delft. De reserves hadden hun handen voi aan .Fluks 1 on r.a een zeer spannende ontmoeting werd de eindstand op 2—2 be paald. Oranje Nassau 3 trok naar Nieuwerkerk en won daar van het eerste team van die naam met 53, hetgeen een verrassend goe de prestatie was. Het vierde team van de oranjehemdec boekte tegen ZJC.V. 1 te Zuid- land een uitstekend resultaat door met 41 gelijk te spelen. Oranje Nassau 5 had pech omdat het terrein van T OF werd afge keurd. Oranje Nassau 1 had tegen DES. 1 op z'n minst een gelijkspel verdiend. Wel had de Delftse ploeg het voordeel om op hun half verhard speelveld beter uit de voeten te kunnen, hetgeen haar twee doelpunten ople verde, en wel via een strafworp en een afstandschot. In de tweede helft kwam de Oranje Nas- sau-aanval er stukken beter in en hield de achterhoede geiuime tijd stand. Echter liet het schieten nogal te wensen over. Toch zag J. Schilder kans om de stand op 2l te brengen, maar direct daarna werd hij (om onbegrijpelijke) redenen het veld uit gestuurd. Toen de O.N.-defensie er zeker van was, een vrije worp te krijgen, liet de scheidsrechter doorspelen en tegen de ver houding in werd de stand op 31 gebracht. Kort voor het eindsignaal bracht J. Veldheer de stand wel op 3—2 maar daar bleef het bij. De bijzonder prettig gespeelde wedstrijd werd zodoende ontsierd door foutieve beslis singen van de arbiter. (Van een medewerker) SCHIEDAM Na het hijsen van het raod-wit-blauw en een yell van honderd welpen van de afdelingen Schiedam en Vlaardingen van het Ned. Padvindersver- bond bezetten de waterscouts zaterdag middag de wateren van het Prinses Bea trixpark, begunstigd door stralend zomer weer, al stond er wel een vrij krachtige Men noemde dit optreden van de waterscouts de „Operatie Grote Beer", die dit jaar voor de derde maal werd (Van een medewerker) 'SCHIEDAM Het nieuwe seizoen is door korfballend ODI op fraaie wijze ingezet. Na een achterstand van 12 en later van 2—4 zijn de ODI-anen erin geslaagd met 6—5 te winnen en daarmee de eerste wedstrijd in de hogere klasse. Het is een spannend duel geworden met hoogstaand korfbal. Bovendien „is er sportief gespeeld onder leiding van arm- ter Benjert. ODI kwam door Ton Spruyt met 10 voor, maar Oud-Beyerland had hiervoor een antwoord klaar: 11. Zelfs scoorden de bezoekers voor rust nog 12. Nade hervatting bracht Diet Sluimer de partij en op gelijke voet (22). Weer kwam Oud-Beijerland opzetten en voordat de Hargabewoners het wisten keken zij te gen een 24 achterstand aan. ODI gaf de moed met op en Jan Versteeg bracht 34 op zijn naam, Chiel Bos 44 en hij nam ook 54 voor zijn rekening. Oad Beijerland gaf zich niet zomaar gewon nen en zag kans 5—5 te scoren. De spanning steeg nu ten top en het was Aida Smits, die door het scoren van een zesde ODI-treffer de stand op 6—5 bracht en daarmee de volle winst op Hargo hield. ODI 2 deed voor het eerste met onder en won met 41 van Blauw-Wit 2. gehouden. Het werd een spel, waarin de jongens hun fantasie de vrije loop konden laten. De Wesselinggroep uit Vlaardingen won vorig jaar de wissel- prijs en men moest deze dus zaterdag verdedigen. Het werd een denkbeeldige zeilvaart over de wereldzeeën, waarbij zeero- verschatten op vier plaatsen opgezocht moesten worden. De welpen moesten een vlot bouwen en andere moeilijke opdrachten vervullen, die door het tal rijke publiek vrolijk, maar ook met spanning werden bekeken. PanneSoe- ken bakken en limonade drinken be hoorden tot de opdrachten; ook sport wedstrijden waren in dit fantasierijke programma verwerkt. Het met waterpistolen afschieten van brandend vuurwerk vormde een sensa tioneel slot. Winnaar werd Groep 4, die in Schiedam bekend staat onder de naam „Burge meester Van Haarengroep". De win naar van vorig jaar, de Groep Wesse- lmg uit Vlaardingen werd tweede, Trekvogels uit Schiedam werd derde en de welpen van de Schiedamse wa terscouts vierde. Zeerover „Claas Com- paan" reikte in zeeroverskledij (met ooglap en zwaard) de prijzen uit. SCHIEDAM Bij het oprichten van een hijskraan op de werf Wilton-Feye- noord raakte vrijdag de 32-jarige bank werker P. L. uit de Nieuwe Maasstraat met zijn hoofd tussen twee stalen ko lommen van vijftien ton bekneld. Hij werd naar de Dr. Notelstichting gebracht, waar bleek dat er een scheurtje in zijn schedel was ontstaan. Wat soliditeit en heerlijke warmte betreft, gaat er toch niets boven eigengebreide kle ding... maar dan moet de wo! van prima kwaliteit zijn. En als U normaal 1 98 of meer betaalt voor zo'n bol fraaie sportwol, dan kunt U zichzelf en Uw gezin méér luxe kleding veroorloven als U die bol nu koopt, per 100 gram voor nog géén een gulden dertig. Sterke sportwol, In een geluk kige combinatie van -wollen en synthetische vezels (meer slijt vast), 4-draads, dus lekker vlot uitbreiend, in magnifieke kleuren. Morgen begint de verkoop van deze warme en toch slijtvaste sportwol, é-draads, in de kleu ren wit, rood, bleu, marine, grijs, anthraciet en mosgroen, per bol van voor Géén tel. of schriftbtit- SCHIEDAM Het Schiedamse politie-apparaat is zaterdagavond in touw geweest om te zoeken naar de negenjarige tweeling Bob en Pauk van dt. Warande, Hun ouders vreesden dat de kinderen in de Westerhaven waren verdronken. Gelukkig bleek dit niet het geval: Na drie kwartier zoeken vond de politie de jongens op de Westerkade, in diepe rust op een paar balen. SCHIEDAM De Gereformeerde Kerk in Schiedam-Zuid zit niet stiL Dit blijkt ondermeer uit de Zustercomtmssie, die in april is gestart. Het is eigenlijk een subcommissie van de Werkcommis- sie-Zuid en bestaat uit een negental le den, allen voortgekomen uit de vrouwen twee dames lid te worden. Hoewel de grondslag nu is gelegd, moet de zustereommissie in fere 'nog worden opgericht en dit gebeurt van avond in de Goede Havenkerk. SCHIEDAM Zowel GSS als GTB hebben het nieuwe seizoen goed, ingezet. GSS kwam bij Groen Wit in Rotterdam tot een verdienstelijk 22 gelijkspel en de start van GTB was nog beter door een 46 zege op het Vlaardingse DVO. De KNVB'ers HBSS en PPSC deden, het ook uitstekend, want HBSS versloeg in Delft CSVD met 31 na een 16 -ach terstand (zie onze sportpagina's), terwijl PPSC na een hard duel, waarin Pelikaan zich niet van al te sportieve zijde liet zien. met 21 van deze Zwijndrechtse oloeg won. GSS kwam na een kwartier met 10 achter te staan, maar vijf mmutén later slaagde Ronny de Munniic erin met een goed doelpunt de partijen op gelijke voet te brengen. Toch ging de rust in met een achterstand voor de Schiedam mers, want na een half uur scoorde Groen Wit, dat technisch- de>betere ploeg was, nog 2—1. In de-tweede helft Tapte GSS uiteen andervaatje". Er werden leuke aanvallen opgezet, onder leiding van arbiter Corstanje werd er sportief gespeeld, maar toch duurde het tot vijl minuten voof het einde, alvorens De Munnik GSS opnieuw aan de gelijkma ker kon helpen. GTB kon in de eerste helft moeilijk te gen DVO op, voornamelijk doordat het de wind tegen had. Doordat keeper Rixoort zijn doel op bekwame wijze ver dedigde kon DVO geen voorsprong ne men. Na rust trad een herboren GTB in het veld en met de wind in de rug werd het DVO-doel onder schot genomen. Na een kwartier scoorde Rletveid met een schitterend doelpunt 01, korte tijd later gevolgd door een tweede treffer van. de ze speler. (0—2), Sants slaagde er daarna in om 0—3 op zijn naam te brengen en nog voordat arbiter Van Oostendorp het eindsignaal gaf had Philip - er na een fraaie combinatie 0—4 van gemaakt. Enkele jaren achtereen Christelijke Gymnastiek: SCHIEDAM Enkele ja heeft het de Christelijke Vereniging „Door Oefening Kracht" waar het de kindermiddagen betrof, aan regen niet ontbroken. Zaterdagmorgen zat het er ook met al te fraai uit,maar in de beschutting van de bossages rond om de speelweide van de BLO-school aan de Dr. de Kuyperlaan, hebben ruim 250 jeugdige DOK-Ieden een fijne spel- middag gehad. Vooraf maakten zij een mars vanuit de Vondellaan. D« keurig geklede kleine DOK-leden stapten parmantig achter hun tamboers- en pijperkorps aan. Ook dit keer weer onder leiding van mejuf frouw Ada van Bommel, Onder grote belangstelling van ouders werd bij de spelen het best* beentje voorgezet. Spannende momenten waren er vooral bij het zaklopeh en op de hmdernisbaan. De leiding was in handen van de da mes der technische leiding aangevoerd door Trudy Verhey. Voor haar de laatste kindermiddag bij DOK, aangezien zij bin nen enkele maanden naar Groesbeek ver trekt, om daar als sportleidster bij een kindertehuis te gaan werken. MANNENKOOR ORPHEUS VIERT EEUWFEEST Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM Ter herdenking van zijn honderdjarig bestaan hield het Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheuszaterdag een druk-bezochte en stijlvolle receptie in café-restaurant Europoort. De eerste spre ker was de heer P. Makvoorzitter van het Cultureel Fonds Schiedamdat het jnbile- rende koor een speciaal voor „Orphens" gecomponeerd nieuw nerk tan Marius tart Monnikendam, getiteld „Magnificat" heejt aangeboden. „Orpheus" zal dit werk op het jubileumconcert op '7 oktober a.s. in de Grote Kerk uitvoeren. Namens de Schiedamse Gemeenschap sprak -de waarnemend voorzitter mr. J. C. J. Pels Rijcken, Hij vergeleek de plaatselijke gemeenschap bij een moeder, van wie de verenigingen de kinderen zijn. Een van hen is „Orpheus", een blij moedig kind. In zijn dankwoord aan de Schiedamse Gemeenschap, zei voorzitter Smit, dat „Orpheus" altijd zal klaar staan om te helpen als de SG. een oe roep op het koor mocht doen. Namens het Koninklijk Nederlands Zangersverbond sprak de heer G, Kur- vers en namens de sectie Zang van de Schiedamse Gemeenschap de heer M, de Braaf. Het bejaardenkoor van Orpheus was vertegenwoordigd door de voorzit ter, de heer 1. Schoei. De voorzitter van de Esslinger Lieder- fcranx uit Essllngen, de heer Lutz, herin nerde aan de wederkerige bezoeken, die de zangverenigingen elkaar brachten sinds het eerste uitwisselingsconcert in Essllngen In 1963. Dit eontact is inmid dels uitgegroeid tot een hechte onder linge vriendschap. De heer Lutz overhan digde de voorzitter van Orpheus een fraaie legpenning met inscriptie „Fried- rich Sllch 1789-1866" en een langspeel plaat van deze Duitse componist. Geestig was de toespraak van me vrouw E. Stouthandel, echtgenote van het bestuurslid C. Stouthandel. Zij -vertel de op 'humoristische wijze de legende van „Orpheus". Mevrouw Stouthandel. die sprak namens en tevens vergezeld was van het damescomité van Orpheus, de echtgenoten van de leden, overhandig de de voorzitter een reuzegrote, keurig gecaliigrafeerde „cheque", ter waarde van 1600. De voorzitter van Rotte's Mannenkoor, de heer J, van der Vlies, kennelijk een zakenman, zei dat wie in het zakenleven zit, iets moet hebben om evenwicht te scheppen. Dit evenwicht schenkt onder meer het zingen in een koor. Uit Groningen was de vroegere secreta ris, thans ere-bestuurslid, de heer "Van Vonderen, gekomen om zijn geluk wensen aan te bieden en zijn oude zang broeders weer eens te ontmoeten. Onder de talrijke telegrafische gelukwensen wa ren er van de S.G.-voorzitter, de heer E. A. Leenderts, en van de voorzitter van het hoofdbestuur van de Mij. voor Toon kunst, prof. Reeser. Voor elk der spre kers had Orpheus-voorzitter Smit een kort en pittig antwoord. Vele bekende Schiedammers gaven op deze unieke receptie acte de présence. Burgemeester H. Roelfsema was er met echtgenote, maar hij voerde niet het woord. Hij moest namelijk *s avonds bij het jubiieumdiner als tafelpresident spre ken en wilde waarschijnlijk zij'n kruit tot zolang droog houden. Verder waren er o.a wethouder W. van Schooneveid, gemeentesecretaris mr, M. J. Blok. hoofd inspecteur van politie C. van der Haa- gen, bestuursleden van alle zangvereni gingen uit Schiedam, van vele uit de omtrek en van enkele uit andere delen van Nederland. Twee ruim tachtigjarige oud-leden, de heren Keuzenkamp en Ver voort, kwamen eveneens hun geluk wensen aanbieden. Zaterdagavond was er in Musis Sa crum voor de leden en hun dames een diner, met als genodigden o.a. burge- meester H. Roelfsema, mr. Peek, mr. Pels Rijcken, Orpheus-dirigent Cbns Verboog en de heren Jos Vranken en Gijsbert Nieuwland (oud-dirigenten van Orp heus) met hun dames. Het copieuze menu was geheel af gestemd op bekende figuren van het jubilerende koor en op de muze van de zang. Er was een ouverture „Hon- nerlage Grete" (voormalig burgemees ter van Schiedam en 35 jaar voorzit ter van „Orpheus"), „Specialité Ba- dings", „Esslinger Schnitzel mit Neckarwasser", „Ken.ris van Sint Jut~ temis", „Specialité Vtetnfcen" (drie soorten groenten), „Specialité Ver hoog" (sla met appelmoes), Hele, halve kwart en harde noten (gekookte en ge-r bakken aardappelenen tot slot een heerlijke Nieuwland-coupe mit Fnth- t jof Sahne". Zaterdagmorgen werden op de algemene begraafplaats de leden die het koor in de loop der jaren zijn ontvallen her dacht. voorzitter P. Smit legde op het,- graf van oud-voorzitter, en ere-bestuurslid W. Oranje, in aanwezig heid van de heer W. Oranje Jr„ een "krans, waarna alle aanwezigen enkele minuten stilte in acht namen. «G.'1

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1