Gewonden in het verkeer Burgemeester Fraaie nam défilé af het prestaties op 8ste drumbandconcours I 1 Haagse nozems zetten binnenstad op stelten AGENDA Tal van activiteiten gepland Grafiekprijs voor Postma bij opening expositie HITS OF HAMMOND FAVORIETE PLAAT w Rotterdam en Schiedam in de prijzen 0DI verloor na onprettig duel Drie gewonden bij botsingen in Rozenburg „Euro&and" kampioen vrij concours mmm Animo hield spelen op DHS-terrein Brandweer Maasland won in Joegoslavië bronzen medaille Speedboot gestolen op Noordvestsingel GSS en GTB kwamen niet tot scolren Zethameta vist vast voor de Kerstdagen ProfJaffê: origineel talenf Overvolle jeugddienst Speurtocht op fiets jongeren voor geref. Dure auto? Goedkope auto? DE ROTTERDAMMER pagina 4 2 A MAANDAG 12 SEPTEMBER u>» (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Euroband uit Rotterdam heeft tijdens het Drumband-Concours, dat zater dag voor de achtste maal in Schiedam is gehouden, in de Ere- (Van een onzer verslaggevers) VIAARDINGEN Tientallen jongelui onder wie veel Hage naars en. Scheveningers hebben zaterdag- en zondagavond de Vlaardingse binnenstad op stelten proberen te zetten. Op tijd ingrij pen van de politie heeft de onge regeldheden echter beperkt tot wat incidentele baldadigheden. KANTOOR- MEUBELEN SCHKËBAM Vandaag en. morgen en dagelijks VLMRDINGËK en dagelijks Materiaalivagen afdeling de eerste prijs behaald. Bovendien werd deze band „Kam pioen Vrij Concours 1966" en be haalde het Rotterdamse korps de maltreprijs. Ook Schiedam kwam tot fraaie prestaties. De Rijn mond-Band behaalde namelijk in de Superafdeling de eerste prijs. Verder kreeg de drumband van Wilton-Fijenoord Schiedam van de jury met lof een eerste prijs in de le afdeling toegekend. Uitslagen (Van een oüzer verslaggevers) SCHIEDAM Op de vergadering die de Oecumenische Rajj van Kerken vrijdagavond met afgevaardigden van de kerken in Magnalia Dei-kerk hield, gaf de voorzitter van de Raad, pastoor C. P, v.d. Berg (oud-kath.) een toelichting op het nieuwe statuut. Het is geïnspireerd op dat van de landelijke Oecumenische Raad. Op verzoek van enkele afgevaardigden zijn enkele wijzigingen aa* gebracht. Men zal het gewijzigde concept de Baad van de Kerken voorleggen. Catechisanten (Waarom niet allebei tegelijk?!) Waarom niet een Simca 1301/1501? Dan hebt u de allernieuwste Simca, auto-couture uit Parijs. De wagen met de dure snit en met 't dure zitcomfort En alles wat u verder zoekt Bagageruimte? Makke lijk zicht? Makkelijk sturen? Makkelijk schakelen? Makkelijk optrekken en remmen? Stuk voor stuk karaktertrekken! Daarom een auto die technisch en praktisch duidelijk „duurder" is dan hij kost! Proef rit kost u niets en verplicht u tot niets. SIMCA SIMCA AUTOMOBIELBEDRIJF „POOT" SIMCA AUTOSERVICE WILLEMSE SIMCA GARAGE C. DE RUITER SIMCA AUTOMOBIELBEDRIJF WIJNANDS SIMCA GARAGE VISSER (Van «en onzer verslaggevers) SCHIEDAM De 7l-jarige mevrouw H. W- van B. liep vrijdag een Hoofdwond en letsel aan het linkerbeen op, toen zij zonder voldoende op te letten het rijwiel pad van de Burg. Knappertlaan overstak en werd aangereden door een bromfiet ser, de 23-jarige kantoorbediende L. van R. uit Viaardingen. De GGD bracht de vrouw naar het Gemeenteziekenhuis. SCHIEDAM Door het niet verlenen van voorrang botste de 46-jarige G. W. de B. vrijdag met zijn bromfiets tegen een bestelauto op de kruising Burg. Hon- nerlage GrethelaanNieuwe Damlaan. De man moest gewond aan het linker oog naar het Gemeenteziekenhuis wor den gebracht. SCHIEDAM Op het kruispunt SwammerdamsingeL Marconistraat van Swmdensingel botste zondagavond een bromfiets, bestuurd door de zeven tienjarige magazijnbediende J. P. B. tegen een scooter, bestuurd door de 25-jarige houtbewerker B. M. De bromfietser iiep hoofdletsel op en de scooterberijder kreeg een gespleten bovenlip. De GGD bracht hem ter behandeling naar het Gemeenteziekenhuis. SCHIEDAM De zeventienjarige J. P. J., bestuurder van een bromfiets, liep zaterdag een schouderfractuur op toen hij plotseling moest remmen voor een man. De bromfietser sloeg tegen de grond. Het ongeluk gebeurde op de Burg. Honnerlage Grethelaan, nadat een auto bestuurder een vel papier van de weg wilde oprapen, dat uit zijn wagen was gewaald. VLAAKDINGEN Op het kruispunt waalstraatKuiperstraat werd zaterdag avond de zeventienjarige bromfietsberijd ster C. D, door een auto aangereden, die links de bocht sneed. Het meisje moest met een gebroken arm naar het Holy- ziekenhuis worden gebracht. (Van «en onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Euroband uit Botter dam heeft tijdens het drumband-Con cours, dat zaterdag voor de achtste maal in Schiedam werd gehouden, in de Ere-afdeling de eerste prijs behaald. Bo vendien werd deze band „Kampioen Vrij Concours 1966" en behaalde het Rotter damse korps de Maltreprijs. Met minder dan 35 korpsen namen aan het concours deel. Gidsen wachtten de deelnemende bands voor de aanvang van het concours op aan de grens van Schie dam en leidden hen naar de Plantage, waar de wedstrijd om een uur begon. Ér was voor het défilé, dat burgemeester H. Roelfsema tussen vier en vijf uur 's mid dags afnam, aanzienlijk meer belangstel ling dan het vorige jaar, vermoedelijk vanwege bet fraaie weer. Koningin Juliana-uit Rotterdam kreeg in de 2e afdeling een tweede prijs. In de derde afdeling verwierf Overschie uit Rotterdam zich een derde prijs. In de j-uniorenafdeltog waren het Joeg Excel sior vit Rotterdam en Prinses Christina uit Spijkenisse die respectievelijk een eerste en derde prijs 'kregen. Zaterdagavond begon de herrie op het LIsveld. Nozems probeerden daar een van de 'beeldjes met witte verf te (Van een medewerker) SCHIEDAM Het Kethelse Animo heeft zaterdag een spelochtend gehouden op het DHS-terrein in Kethel, waaraan ruim hon derd jongens en miasjes in de leeEujd van vier tot depljen jaar hebbende»'genomen. Omtienmirbgo nnen de spelen, die beston den uit zaklopen, hindmisbaan. lintenrcof eu d-oelwerpen voor de ouderen en hinder- aisbaan, ringwerpen, korfwepen en jeu de boules voor de kleuters- Het mooie weer ataalkte deze «pelochtend tot een geslaagd evenement. De kinderen hadden er veel plezier m. er waren trakta ties,. Voorzitter C. L. de Groot reikte aan de winnaars leuke prijsjes uit. De naar Naaldwijk vertrekkende leider Henk v. d. Wal werd gehuldigd door de Ahlmo-voorzitter De Groot, die hem een boekenbon aanbod voor zijn verdiensten. De algehele leiding was in goede handen van de heer P. H. Kegel. 's Avonds om half zeven begon een propa- gandatnara door Kethel, waaraan 140 Ani mo-ie den deelnamen ook de drumband on der leiding van de heer M. de Gids weer paraaf. t.l.L (Q1898) -1697 Arcade: Ned. Ver. De Verzamelaar, ruilbeurs, 19.15. Mieris Sacrum: S.G.-bridge-drive, 19.30. Arcade: Ned. Bond van Vogelliefheb bers, contaktavond, 20. Musis Sacrum: S.G.-brdige-drlve, 19.30. Bijkant. De Rotterdammer: Lange Kerkstraat 28, uitsluitend redactiezaken. Tel. 263954 (b.g.g. 010 - 115588 en 01898 - 6619). Agentschap: J. v. Gogto, Br. Zamenhof- straat 139, tof. 152400. Klachten bezorging: Agentsohau zie bo ven, dag. van 18.30-19.30. Belangrijk» telefoonnummers: Alarm politie 264656, alarm brandweer 268123, alarm G.G. en G.D. 269280. Apotheek: Jansen, Swammerdamsingel Klachten bezorging Vlaardingen; K. Verheij, Wagnerstraat 24b, tel 3345, maan dag t/m vrijdag 18-19.30, zaterdag 17.30-19 uur. Apotheek: Van de Corput, Schiedam- seweg 63, teL 3224. besmeuren. Drie meisjes zetten de „cere monie" luister bij door in de nlet-spui- tende Liesveldfontein te springen. De po litie verijdelde verdere pogingen om her rie te schoppen door enkele charges met de gummiknuppel uit te voeren. Het ontzag van de jongens en meisjes was nog wel zo groot dat zij m de meeste gevallen snel benen maakten. En kele voorbijgangers werden lastig geval len, maar ook hier kwam. vlug een. emde aan. De politie nam enkele raddraaiers mee naar het bureau, waar ze na korte tijd weer werden losgelaten. Zondagavond was het weer precies het zelfde beeld. Weer Hagenaars, nu een man of veertig, die met de trein, brom mers en auto's in Vlaardingen kwamen om te laten zien hoe op vakkundige wij ze relletjes worden getrapt. Halverwege de avond boekten de her riemakers Sun enige succes met het omgooien van een materiaalwagen van de „Gascon" op het Veerplein. De poli tie maakte toen korte metten met hen en om ongeveer tien uur was alles weer rustig. Wat de Hagenaars in Vlaardingen zoch ten was niemand erg duidelijk. De jonge lui zelf vertelden dat het een krachtme ting 'betrof tussen zogenaamde „vetkui- ven" en „artistiekelingen". Beide groepen waren echter nogal eensgezind m het treiteren van de politie. Deze kan de ongeregeldheden de baas met de normale bezetting. (Van onze correspondent) MAASLAND De vrijwillige brand weer van Maasland heeft een bronzen medaille behaald tijdens de internatio nale brand weerwedstrij den, die van 3 tot 11 september te Karlovae in Joegoslavië zijn gehouden. Ongeveer honderd korpsen uit alle delen van Europa heb ben aan deze wedstrijden deelgenomen. Vanuit N-ederland namen drie korpsen aar, de brandweerwedstrijden deel name lijk Amstelveen, Oostvoome en Maasland. Het is voor de derde maal dat het Maaslandse korps aan dergelijke wed strijden meedoet. In Bad Godesberg behaalden de Maasianders in 1961 de eerste prijs en later in Mulhouse een bronzen medaille en thans in Joegoslavië eveneens een bronzen medaille. Gezien f het grote aantal deelnemende korpsen is Maasland ook deze keer niet slecht uit da bus gekomen. Weken van tevoren hebben tien brandweerlieden on der leiding van de ondercommandant, de heer P. Bergwerff, avond aan avond geoe fend en drie jaar gespaard voor de reis Maasland kan met recht trots zijn op het brandweerkorps, dat door gestadig oefe nen veel ervaring heeft gekregen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De 36-jarige onder houdsmonteur L. van B. deed zaterdag bij de politie aangifte van diefstal van zijn speedboot. Het vaartuig lag op de walkant van de Noordvestsingel, maar de monteur bemerkte tot zijn verba zing en ontsteltenis dat de boot was verdwenen. VLAARDINGEN De recherche heeft zaterdagnacht een veertienjarige jongen aangehouden, die door de be woner werd betrapt bij insluiping in een huis aan de Van Baarlestraat. De jongen bekende een aantal diefstallen te hebben gepleegd. Niet minder dan 35 korpsen ga-ven zaterdag met hun kleurige uniformen een fleurig karakter aan het stadsbeeld. Alles verliep in goede orde en geheel volgens het tljdssehema. Gidsen wachtten de deelnemende (bands ivoor de aanvang van het con cours op aan de grens van Schiedam en leidden hen naar de Plantage, waar om één uur 's middags de wedstrijd begon. Er was voor het défilé, dat bur gemeester H. Roelofsema tussen vier en vijf uur 's middags in de Lange Nieuwstraat afnam, aanzienlijk meer belangstelling dan bet vorige jaar, ver moedelijk vanwege het zonnige zomer- Tvccr. Het voorbijtrekken van de korpsen was een spectaculair gezicht. Vooral trok ken de aandacht de korpsen Thalita uit Vlaardingen, j u n io r ena f-de 1 ing, en METRO, Scheveningen, Ere-afdeling. Bei den ontvingen de defüeerprijs. Voor op het podium m de Plantage de uitslagen van -dit geslaagde drumband-concours werden bekend gemaakt, kon men nog genieten van enkele shownummers. Tot slot sprak concoursleider, de heer H. Jongman, de deelnemers aan het con cours toe. Hij zei, dat dit jaarlijkse eve nement niet meer is weg te denken uit het Schledamse culturele leven en wekte de aanwezigen nu reeds op het volgende jaar mee te doen aan het 9e concours op de tweede zaterdag van september, name lijk op 9 september. Hij vroeg ook waardering te nebben voor de vier juryleden, die het dikwijls (Van een medewerker) SCHIEDAM Een 3—0 nederlaag van GSS tegen SDV en een 50 nederlaag van GTB tegen NB SVV was het magere resultaat van de clubs uit de afdeling Rotterdam van de KNVB uit Schiedam. HBSS en PPSC deden het beter, want HBSS won na een fel duel met 1—0 van Nieuw Lekkerland en PPSC overtroefde het od papier zo sterke, maar m het veld zo onsportieve DOTO met 31, waarvan op -de sportpagina's een. uitgebreid verslag te vinden is. GSS kon het tot aan -de rust nog wel bolwerken in -de wedstrijd tegen het tech nisch bekwaam spelende SDV. Spil Schop stond als een rots in de branding en. keeper Van Beek, geassisteerd door Van -den Plicht eu Groenewegan verston den hun taak goed. In de tweede helft kwam de meerderheid van de gasten :n doelpunten tot uitdrukking, want al spoe dig was de stand 30 voor SDV, waar van het tweede doelpunt uit een vrije trap ontstond. Wat midvoor De Munnik daarna nog probeerde, GSS zag geen kans de eer te redden in dit sportieve duel GTB had het heel wat moeilijker met het ruw spelende NBSW, dat al gauw Rietveld onderuit haalde, waardoor deze speler met een ernstige enkelblessure het veld moest verlaten. Arbiter Van Ast nam daarna vele vreemde beslissingen, die de sfeer binnen het veld niet verbe terden. De rust kwam met 0—0, maar daarna moest keeper Rixoort nog vijf maal naar het net. Toen de buitenlandse GTB-speler Miartjo door een NBSW'er werd beledigd, kon Miartjo zich niet be heersen, waarna hij van de scheidsrech ter van het veld moest. Al met al een onverkwikkelijke wedstrijd, die geen pro- (Van een medewerker) SCHIEDAM De -korfbalwedstrijd, die ODI zaterdag in competitieverband tegen Merwede speelde, zal de ODI-anen nog lang in herinnering blijven. Niet omdat de punten na een 5—4 nederlaag bij Merwede bleven, maar wei omdat Merwede zich bijzonder onsportief ge droeg, waarvan Atda Smits het slachtof fer werd. Kort voor de rust werd Aida door een Merwede-heer zodanig tegen de gïond gewerkt, dat zij vermoedelijk een lichte hersenschudding opliep. Toen. ODI in de tweede helft dus met een dame minder speelde, was Merwede niet zo sportief om ook een speelster terug te nemen. Door deze numerieke meerderheid kon Merwede uiteindelijk winnen, al zag ODI toch nog kans om een 42 achterstand om te zetten in 4—4. Eerst kont voor het einde had Mer wede voor de vijfde maal succes, waar door ODI met 5—4 verloor. J~ïE CJMV Prins Maurits te Bussum werd een van de prijswinnaars bij het Achtste DmmbandconcouTS dat in Schiedam veel belangstelling kreeg. zeer moeilijk hebben bij hun beslissin gen. Eik jaar zijn er twee juryleden van het vorige concours en twee nieuwe ju ryleden. Eerst om half acht 's avonds was het concours afgelopen. De uitslagen waren als volgt: Superafellng: Concordia, Boskoop, eerste prijs met lof: Forum Hadriana, Voorburg, eerste prijs; Rijnmond-Band, Schiedam, eerste prijs. Ere-afdeling: Euroband. Rotterdam. - eerste prijs. le afdeling: Wilton-Fijenoord, Schie dam, eerste prijs met lof: Crescendo, Beijerland, eerste prijs: Gusto, Schie dam, tweede prijs; Kunst na Arbeid; Maassluis, tweede prijs. 2e afdeling: Lïberté. Vlaardingen, tweede prijs; Koningin Juliana, Rotter dam, tweede prijs; V. en V. Vlaardingen, tweede prijs; Harpe Davids, Schiedam, derde prijs. v 3e afdeling; Onderling Genot, eerste prijs (wisselbeker): Wühelmina, Nu- nzansdorp, eerste prijs; Overschie, Rot terdam, derde prijs. Jimlorenafdeling: Prins Willem I, eerste prijs met lof (wisselbeker); Jong Excelsior, Rotterdam. eerste prijs; Jeugd- Rijnmond Band, Schiedam, tweede prijs; Thalita, Vlaardingen, tweede prijs (defüeerprijs)Klein Maar Dapper, Maassluis, derde prijs; Prinses' Christina, Spijkenisse, derde prijs. 0 MAASSLSTJIS Tijdens de ouderavond op vrijdag üi de kantine van Verolme Elek tra te Maassluis zijn diploma's uitgereikt aan leerlingen, die met succes de oirrsus electrcrtedhniek hebben gevolgd. De heer W. A. Visser slaagde met lof voor wtkkelaar, alsmede de heer C. Meusen voor het men- teursdiploma sterkstroom. Voorts slaagden de heren A van Steenel. J. J Cevenng, A. Hey. A. v. d. Hoeven. J C. Leerdam, J\ van Roon. M H. Roza en C J. Smith. De heer J. A. Zwaai ontving een premie van f 600, omdat hij vijf jaar na het behalen van het diploma nog is terbonden aan Verolme Elek- txa. 0 SCHIEDAM Voor het plaatselijk comité tot Handhaving van de Statenver taling zal dinsdag 20.(X) uur in het Geref. Jeugdhuis, Lange haven 97, ds E. Vene rea uit Zwijndrecht het woord voeren Het plaatselijk comité bestaat uit de he ren L H. Knipscheer, Havendijk 202 A, Adr, Verveen, Nieuwe Maasstraat 74, C A. den Uyl, Amalia van Solmsstraat 6a, J. Bezemer, v. Limburg Stirumstraat 33. (Van onze correspondent) ROZENBURG Op de Krlmweg zijn zondagmiddag de heer en mevrouw B. met hun hoofden door de voorruit van hun personenauto geslagen. Het echt paar, dat ernstig werd gewond, Is In het Dijkzlgtziekenhuis te Rotterdam opgeno men. De heer B. reed op een uit betonpla ten bestaande inrit, die naar de werk- keten van Volker voert en die halver wege in een zandweg overgaat. Op de scheiding van de betonplaten en het zand kwam de auto met zijn voortrein in een kuil terecht, met het genoemde gevolg. Eerder op de middag werd de fietser R. Q. op het kruispunt Esdoomiaan-WU- gensingel door een passerende auto gegre pen en tegen het wegdek gesmakt. Alvorens naar links af te slaan was de weifelende fietser verscheidene malen van richting veranderd. Hij werd met een hersenschudding in het Dijkèigtzie- kenhuis opgenomen. Zijn toestand Is zorgwekkend Zaterdagmiddag ontstond driemaal zware schade door botsingen; Op het Raadhuisplein ramde een achteruitrijden de RTM-bus een achterop komende auto, op de Gulfweg bracht een autobus van Vermaal bij het uitvoeren van een keringsmanoeuvre aanzienlijke schade toe aan een taxi en in de opstelstroken voor het veer Rozenburg-Maassluis botste een auto die passagiers voor het veer had afgezet tegen een in de file staande ande re personenauto. Beide wagens liepen VLAARDINGEN De hengelaars van de personeelsvereniging „Zethametaheb ben zich zaterdagmorgen alvast voorbe reid op Kerstmis 1966. ïn de wateren van de Middelvliet werd het eerste van een serie van vijf of zes concoursen gehou den, waarvan het eindresultaat ten goede komt aan een presentje voor de kerstda gen. De vangst was redelijk, hetgeen zeker geldt voor P. van 't Oor, die met dertien visjes totaal 880 gram vis op de weegschaal bracht. Overige uitslagen: 2. L. Bakelaar, 600 gram (7 stuks); 3. Jan Verheij, 420 gram (8); 4. G. de Zwart, 410 gram (9); 5. J. Koster sr., 310 gram (5). Zaterdag 24 september wordt een hen- gelconcours gehouden waaraan ook nnde- re verenigingen kunnen deelnemen. In het clubgebouw van De Hollandiaan zal woensdag 14 september om 20.00 uur de loting worden gehouden. Nieuw statuut voor Oecumenische Raad De kerken gaan akkoord met het voorstel met Kerstmis een massale volkskerstzang te houden- Men zal probe ren daarvoor de Sporthal Margriet te krijgen. De datum is waarschijnlijk maandag 19 december. Op Eerste Faasmorgen houdt men een massa-bijeenkomst voor alle kerkgan gers. Na afloop van de kerkdiensten ver zamelt men zich op een bepaald punt om door massale zang de Paasvreugde uit te dragen. Op voorstel van ds. J. N. Nammensnta (Geref.) stelt men pogingen in het werk een gemeenschappelijk bureau voor le vens- en gezinsmoeilijkheden te openen. Men zal uitgaan van wat reeds in kerke lijk verband op dit (rebied bestaat. Het is evenwel geenszins de bedoeling van de Raad dit werk zelf ter hand te nemen. De leidende gedachte is op dit terrein In pastorale zin gezamenlijk bezig te zijn De Deken van de R.K. kerk toonde zich bijzonder enthousiast voor dit plan en zegde zijn medewerking toe. Men zal een gedetailleerde opzet ontwerpen. Het wezen van dit plan moet zijn, dat de kerkelijkheid op de achtergrond blijft en de medemenselijkheid op de voorgrond treedt. Op voorstel van. ds. A. Steinhart (luth.) zal men trachten groepen catechisanten van een bepaalde kerk bezoeken te laten brengen, aan «ndere kerken. Ook wil men proberen het avondgebed weer in leven te roepen, maar nu wijksgewijs. In een van de nieuwe wij ken hoopt men hiermee een begin te maken. Men zal ernaar streven aan de oecu menische kerkdiensten een bijzonder karakter te geven en eveneens meer aandacht besteden aan de liturgieën van de verschillende kerken. Een voorstel om met gebruikmaking van gegevens van de Burgerlijke Stand mensen die zich in Schiedam vestigen»» niet tot een kerkformatie behoren ns mens de gezamenlijke kerken een info;' matief bezoek te brengen, nam d» rsaj in overweging. a Op voorstel van ds A. Steinhart werd besloten een Paaswakedienst te houd»» in samenwerking met luthersen, oud-k» tholieken en roomskatholieken. (Tegen ai deze enthousiaste plana»» stak de belangstelling van het kerk wolk voor de oecumenische dienst dl» zondagavond in de Bethelkerk werd gehouden wel sterk af.: er waren m, geen vijftig bezoekers. De oud-kathol!» ke pastoor C. P. van den Berg plïdtk SCHIEDAM Nog nimmer was de MagnaJa Dei-kerk zo goed bezet ais zor. dagmiddag tijdens de jeugddienst, die i» het kader van de Jeugdzondag werd ee houden en waarin voorging as w Bos van Rotterdam-Schiebroek. Alle plaatsen waren bezet, er werden vele stoelen bh. geplaatst en uiteindelijk liet men. d» jeugd plaats nemen op de treden van he' podium. Het Schiedams Christelijk Mannenkoor en Greetje Kersbergen verleenden mede werking. Ds. Bos preekte over „Verande ring doet leven" naar aanleiding van Efe. ze 20. De heer W. Punt speelde trompet en Ad Krijger zat achter het orgei. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Tijdens de opening van de tentoonstelling van het grafisch werk van Hannes Postma en Dick Cassée reikte prof. dr. H. L C. Jaffê, voorzitter van de Nederlandse sectie van de Associ ation Internationale des Critiques d'Art AICA Hannes Postma zaterdagdagmld- dag in het stedelijk museum-grajfiekprijs uit. Prof. Jaffé zei ondermeer: ,De Neder landse afdeling van de AICA besloot de prijs voor 196G toe te kennen aan een kunstenaar werkzaam in de sector der vrije grafiek. De leden waren van me ning, dat met name de gebonden grafiek, een van de facetten van de Nederlandse kunst is, die levendig bloeit. Dit jaar wordt de prijs verleend aan een jongere kunstenaar, wiens roem nog niet is gevestigd". Dick Cassée kreeg een ■eervolle vermelding. De in 1933 geboren Hannes Postma geeft blijk van een origineel talent in zijn in prent gebrachte thema's van een sa mengaan van mens en ruimte, waarbij hij zijn vliegende mensbeelden als be. wegingssignalen in een imaginaire ruimte plaatst. Het werk van Postma is niet alleen origineei, ook ambachtelijk gezien is zijn grafiek boven alle lof. De grafiekteebmek, die na 1958 bij Postma snel tot ontwikkeling kwam, waaronder droge naald, ets, aquatint en vooral kleurenets, heeft hij op be wonderenswaardige wijze toegepast", aldus prof. Jaffé. Na afloop bezichtigden de bezoekers de 24 tentoongestelde werken van Kan nes Postma en de 44 werken van Dick Cassée. Ook de drievoudige expositie van schilderijen van Bonnies, Rous en Staak- man was voor de bezoekers opengesteld. Er bestond veel belangstelling voor dit debuut van het winterseizoen van het Stedelijk Museum. Tot 9 oktober zijn beide exposities te bezichtigen. De meeste bezoekers bleven nog geruime tijd tn de aula napraten. (Van een medewerker) SCHIEDAM De Gereformeerde Ou- dersvereniging had zaterdag weer enkele evenementen voor de jeugdige leden be- legd en daardoor opnieuw aandacht aan het verenigingswerk willen besteden. Om twee uur startte bij de Magnalia Deikerk een rijwielspeurtocht, waaraan 85 jon gens en meisjes deelnamen en waarvan de route leidde naar Overschie, Beatrix- park, Schipluiden, Vlaardingsevliet Har. gapad en zo naar De Ark in Kethel. Om vijf voor zes arriveerden de laatste deelnemers van de dertien groepen, dié van de partij waren. De groep van Arie Leibeek won de eerste prijs, evenals vo rig jaar. Om zes uur is in De Ark een broodmaaltijd gehouden, geleld door de heer G. H. Veen. Tijdens deze maaltijd maakte Wlm Boete de vakantieplannen voor 1967 bekend. Of er opnieuw eea weekkamp zal worden georganiseerd hangt al van de aanvragen. De aanwezi gen hebben een formulier ontvangen waarop zij hun wensen kenbaar kunnen maken. Deze enquête zal moeten uiiwij- zen of er een kampweek gehouden wordt en zo ja, of er een, twee of drie zullen komen. Na de maaltijd genoten de 120 aanwen gen van een gezellig feest, waaraan een goochelaar, de Nieuwlandband en Aart van Waart op het hammond-orgel heb ben meegewerkt HOEK VAN HOLLAND Aan boord van do dagboot Koningin Wühelmina is uit de but van de 33-jarige P. de K. een bedrag van dertig gulden ontvreemd. De politie stelt een ondierzoe', in. VLA-ARDINGEN In de Sportschool Van Gorsel heerst sinds enkele weken een enorme aktlviteit. Onder leiding van de on langs uit Japan teruggekeerde leraar Chns de Korte wordt getraind voor de Judokampi- oenschappen van Zuid-Holland voor aspiran ten en junioren, die dit jaar vroeg zullen worden gehouden, namelijk op zaterdag 8 oktober in de Sporthal Margriet te Schiedam Vlaardingen heeft de laatste jaren steeds twee titels beha aid en het ligt m de bedoe ling deze traditie niet te verbreken. Q MAASSLUIS Tijdens de ledenvergade ring van de tafeltennisvereniging TOG be noemde men de heer P. Pleijsier tot voorzit ter. Als nieuwe leden kregen zitting de heren D C. Nonhof en C. Bouman. Het bestuursvoorstel tot het betrekken van een tweede speelruimte, namelijk de gymzaal van de Mn> de Visserschool, werd aanvaard. Voorts besloot men tot het verhogen van de contributie. HOEK VAN HOLLAND Bij werkzaam heden aan de Oranje Bui tens luis werd een niet ontplofte granaat ontdekt. De oprui mingsdienst he-eit dit projectiel onschadelijk (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Bert Hakkert heeft in zijn zaak aan de Hoogstraat in drie maanden duizend exemplaren van ,Jlits of Hammond", de eerste lang speelplaat van de Schiedamse ham mond-organist Stef Meeder, verkocht. Als beloning voor deze prestatie bood de heer Rolf de Kater, publiciteitschef van Phonogram N.V. hem, zaterdag middag onder grote belangstelling de gouden dealerplaat aan. De heer De Kater vond het opmer kelijk dat een plaat van dit genre xn Schiedam zo'n fenomenale opgang maakt. In heel Nederland zijn er onge veer zevenduizend verkocht. Stef Mee der overhandigde de heer Hakkert het eerste exemplaar van „de grote Hammond-potpourri", de tweede Stef Meeder-LP. SIMCA 1301(1501 VANAF f 7795,- N66 5 NEDERLAND N.V. Voor R'dsm-Z., Tnlnri. H'dam: Vreewijk, Lomb„ Kreekh., Bïeeht, B. de Haanweg 25 - 39, X31, Schopenhsuerweg 73 Showroom: RHEKEKOORD, w(jk REUEROORD Tel. 010-19 6316-19 «Hl Voor Botterdam: Afd. verkoop: Kipstraat hoek Groenendaal Groothandefage- bouw, Stationsplein 45. Telefoon 1316 88 -1197 05 - Rotterdam Voor Hardlnxveld-Giessendam, Gorkum e.o„ Sliedrecht: Peulenstraat 207 - 209 Telefoon 01846 - 2015 HARDINXVELD - GIESSENBURG Voor Maassluis: Taanstraat 3 - MAASSLUIS 13 Telefoon 01899 - 2282 Voor Leerdam - Culemborg - Geldertnalsen e.o.: Kerkstraat 29 Telefoon 03455 - 1603 TRICHT Noordwal 81 Telefoon 03451 - 2021 LEERDAM ('s Zondags gesloten)

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 2