e n t n a m het speciale adres r U I U o A IV» voor bruidsreportages Hoogbouw Medische Faculteit in vijf weken naar top HAPPENING TEGEN ONLEEFBAARHEID Appellerende ong el ui horen week cel eisen Rumoerig gedrag in rechtszaal Capaciteit pijpleiding twintig miljoen ton Y or ster Reactie kritiek Dordtse K.v.K. op Rotterdam iteHotterdammer G3 Dfl'J J een telexiste/typiste Nieuw Amsterdam^ met schilderijen naar Amerika Nog geen nieuwe havenfilm chef administratie Familieberichten CINCINNATI CINCINNATI - NEDERLAND N.V. een assistente een typiste H. VAN BUUREN ZONEN N.V. Centrale Verwarming Rotterdam ERVAREN SERVICEMONTEUR VAN EUROPOORT NAAR MOBIL OIL, AMSTERDAM SCHIP MET SCHADE BINNENGESLEEPT BAAL TREFT MAN *wsf- E F DE ROTTERDAMMER Pagina 4 SA DINSDAG 13 SEPTEMBER 19& Foto en Film Onroerend goed Auto's rijwielen motoren Lessen Te haar gevraagd Radio televisie grammofoon VLAARDINGEN Tc koop gevraagd Personeel gevraagd Te koop aangeboden Rotterdam De vaste zoekers van de publieke tri bune oudere, rustig toeluiste rende heren werden vandaag gecompleteerd met een sterk con trasterend gezelschap. Zes jonge lieden kwamen vandaag in hoger beroep na incidenten rond een happening op 14 en op 21 mei. Zij brachten supporters mee, van wie er een, die later zelf ook moest voorkomen, wel bijzonder rumoe rig was. Na zijn vertrek werd de sfeer wat kalmer, al vond de jon geman, een 19-jarige student in de psychologie, het nog wel nodig de deur open te gooien en het woord „provo" de zaal in te slin geren. (Van een onzer verslaggeefsters) TOESPRAAK Arbeidsmarkt Goeree srAwma jTA&m Qx&mamm a m 10 Wij roepen kandidaten op voor de funktie van Kandidaat dient op grond van een brede praktische er varing en persoonlijke kwaliteiten in staat te zijn de leiding op zich te nemen van één onzer administratieve afdelingen. Daarbij za! hij een uitgebreid mannelijk en vrouwelijk personeel op de juiste wijze behoren in te zetten en te coachen. Wij verwachten van hem een gedegen theoretische opleiding. Leeftijd tot 35 jaar. Schriftelijke sollicitatie met vermelding van personalia, opleiding en ervaring te richten aan de dlrektie. VROOM DREESMANN Uw Warenhuis - Postbus 1176 - Rotterdam v m L J1 Dik a s Me. kte sta. m te bi K fel rut „Mijn tijden zijn in Uw hand" Na een ziekte van enkele dagen riep God heden tot Zich SUZANNA MARIA. DE RIDDER, Adjunct-Directrice van het Juliana Ziekenhuis te Terneuzen. op de leeftijd van 48 jaar. Terneuzen: J. C. DE RIDDER—Hol Oostvoorne: M. DE RIDDERvan Wageningen NEL» MARIAN, KO, THEODÖOR, IRIS en JAN. Amstelveen: M. DE RIDDER Terneuzen, 12 september 1966. van Steenbergenlaan 25a. De Overledene ligt opgebaard in de Kerk- zaal van het Ziekenhuis. Rouwbezoek wordt gaarne ingewacht op woensdag 14 september van 19.tot 20.uur. In de werkkamer der directrice ligt een condo leance-register ter tekening. De begrafenis zal plaats vinden op donder dag 15 september a.s. om 15.45 uur op de Algemene Begraafplaats te Terneuzen na een rouwdienst in de Goede Herderkei k, Konin- ginnelaan, die aanvangt om 14.30 uur. Plotseling nam de Here uit ons midden weg onze zeer geliefde Broer en Zwager, de heer LEENDERT DE BRUIN op de leeftijd van 61 jaar. Den Haag: M. DE BRUIN A. F. DE BRUIN—'VVeemng Rotterdam: H. C. DE BRUIN A. DE BRUIN—van Holst L. VAANDRAGER—de Bruin W. VAANDRAGER T. VAANDRAGER—de Bruin L. D. VAANDRAGER Bloemendaal: L. DE BOERde Bruin A. DE BOER Rotterdam, 13 september 1966. Geen bloemen Geen toespraken. Nieuwe Binnenweg 221 - Tel. 234863 - Rotterdam. Ro 115 Zwijodrccht. Te koop ruime woning met voor- en achter tuin Goede stand. Ind.: beoe den' 2 kamers, gang. keuken, toilet, boven i slaapkamers en toilet Leeg te aanv. Ir.l Makelaarskantoor G. van der Horst. Alblasserdam, tel 01859 - 2407. Ro 16 Te koop een Morris Minor 1951, 70 000 km gereden, in zeer goede conditie, met o a. nieuwe banden, nieuwe accu. verwarming en benzinemeter. Prijs f SCO. Groene HiUedijk 3S2a Tel 99321, na 19 uur. Heden nam de Heere tot Zich onze zeer ge liefde pleegmoeder, zus ter, schoonzuster en tante bastiaantje soesberg Weduwe van Adrianus den Oudsten, in de leeftijd van 80 jr. Jesaja 4110 Groot-Ammers: A. BONGERS— Zomerdijk A. BONGERS JEANNETTE C. BOESBERG— Schreuders A. E. MOURIK— Boesberg J. MOURIK Czn. Breda: R. H. ZOMERDIJK S. ZOMERDIJK— van der Kuil FAMILIE DEN OUDSTEN Groot-Ammers, 10 september 1966. Sluis 15. De teraardebestelling zal plaatshebben D.V. woensdag 14 september a.s. op de Alg. Begraaf plaats te Groot-Ammers. Vertrek vanuit het jeuèdgebouw 2 u. n.m. 19 volle nren setorijlea 17-50. Vervolg- en losse jessen 6.50. Fonkelnieuwe Volkswagens, ge- dipl. instr, Erk. Bondsauto- rijsehool „De Centrale". Aan- melding sad resSchermlaan 23a, R'dam. tel. 258738. Rol Karate. Nwe cursus. Henrx Se- riese, 3e Dan. Japans gedipl. leraar. St. Agatbas.tr. 19, Rot tendam. B.o.1 Weet u in Rhoon een inwo ning voor ons? Wij zijn 25 en 24 jaar, en willen graag trou wen. A. Huijgen, tel. 05697 - 23,58- A. van Oosterboudt, tel. 010 - 155944. Ko.9 Een heer alleen, N Kzoekt kamer. R'dam of omg. Br. p/a F. Verschuur, Adriaan Pie- terstr. 57, R'dam. Ro.9 Inruil tele-visic-app. zeer lage prijzen. De Gier, TelUngerstr. 73-81, tel. 28 20 65. Ro.7 2e programma converters «930 M jr. garantie) 100ontvangst. Compl. geplaatst 20.5Ü, Harjo, Vmkenstraat W8. Tel. 288724. Ro7 Z.g.st.n. Philip, bandrecorders, 4 sporen 2 en 3 snelheden v.a. -f 225,—- Veie ander» merken. Spotprijzen. Harjo, Vlnkenstr. 108. Showroom Bergweg 197. Tel. 288724. Bo7 fabriek van gereedschapswerktuigen vraagt voor spoedige indiensttreding voor de afdeling loonadministratie die accuraat kan werken en beschikt over enige t.vrev.vmügheid; liefst met u.l.o.-opleiding: enige bekendheid met loonadministratieve werkza, .uiheden wordt op prijs j voor de afdeling produktievoorbereiding die gewend is nauwkeurig te werken en beschikt over een goede typevaardigheid; 1 bij voorkeur met u.l.o.-opleiding; voor dé afdeling algemeen secretariaat die belast zal worden met het afwikkelen van telex- en telegramver keer met binnen- en buitenland en daarnaast enig typewerk zal moeten verrichten. Voorts zal een deel van haar taak bestaan uit het vervangen van de receptioniste/telefoniste! ervaring met telex-apparatuur is ge wenst, doch niet beslist noodzakelijk; kennis van de Engelse taal en een zeer goede typevaardigheid zijn vereist; daarnaast komt het in deze functie aan op goede omgangsvormen. Eigenhandig geschreven sollicitaties met vermelding van leeftijd, opleiding en verrichte werkzaamheden kunnen worden gericht aan de afdeling Personeelszaken, postbus 98 te Vlaardingen. BUURcN heeft op haar afdeling onderhoud plaats voor een Kennis van regelapparatuur op het gebied van oliestook- en gasin stallaties is noodzakelijk. Gegadigden dienen Wens in hef bezit te zijn van het rijbewijs B-E. Sollicitaties schriftelijk aan ons kantoor te R'dam, Spangensekade 20. Ook kunt u telefonisch een afspraak maken met de heer Rooden- burg, tel. no. 15 12 44, na 19 uur 01895 3506. Te koop gevraagd: (én-per- soons «pklapbed ir,et ombouw. SohJedamseweg 192, Vlaardin gen. Ho 4 Leerling Verkoopster in moder ne Drogisterij-Parfumerie, waar goed werk goed wordt beloond Van Seters. H'dam, tel. 200941 - 201474 Ho 2 Gevraagd nette winkeljuffrouw. Hoog loon. 5 daagse werkweek S!ag. Smit, Lusthofstraat 35 Ro 2 Telefoon 1321 10, Bas van der Heijden vraagt voor haar Cen trale slagerij -su permarkt, Schans 8, enkele meisjes. Hoog Joon, 5-daagse werkweek, 5% vakantietoeslag. Aanmelden bil de bedrijfslei der, telefoon 25 29 88.Ho 3 Bas van der Heijden vraagt voor haar Centrale slagerij-su permarkt, Schans 8, enkele jiallwas-slage™. Aanmelden Aelbrechtakolk 15, tel. 237284. Ro 2 Bas van der Heijden vraagt voor haar supermarkt, Schans 8. meisjes voor de groente-af deling. Hoog loon, 5-daagse werkweek, 3% vakantietoeslag Aanmelden bij de bedrijfslei der, telefoon 25 29 88 Ro 2 Bries radio-graiQiaofooncombl- natie met FM. 98>— Lingua- pbonecursus Frans voor begin- ners f 25,—- Lieven de Key- ftraai 42, lel. 010 - 201474. Ro 5 Baby's uitzet begint met een plastlcbroekjc S.g.A. Ro3 De vöf jongemannen en het meisje, die voor de rechtbank, gepresideerd door at. A. R. Jolles, verschenen, kwamen in hoger beroep na. een vonnis van de kantonrechter. De eerste was de 20-jarige L, K., een aanstaande onderwijzer, die is keurig geformuleerde zinnen de recht bank van zijn gelijk trachtte te overtui gen. Hy stond terecht, omdat hy op 14 mei geen gevolg zon hebben gegeven aan een bevel zich te verwijderen, nadat een aanvankelijk met toestemming van de politie gehouden happening werd af- Sbroken. Het was een puur culturele ppening, als protest tegen de onleef baarheid van Rotterdam, volgens de Jon geman. Zijn verweer, dat hij al op weg was geweest In de richting die een inspecteur van politie hem had gewezen, werd door officier van justitie mr. J. van Leeuwen, niet aanvaard. De officier eiste een zelfde straf als door de kantonrechter opgelegd, zes dagen hechtenis. Dezelfde straf vorderde mr. Van Leeu wen tegen de I9-jarige Dordtsc fotograaf C. de B die tot twee maal toe gesom meerd was weg te gaan, en dat ook deed maar drie keer terugkwam. Bij de laatste maai was het geduld van de politie op. De jongeman, die foto's van de happe ning wilde maken, was niet in het bezit van een perskaart Dat gemis bleek op principiële gronden te berusten, want. „Ik vind het belachelijk om altijd niet een perskaart te lopen". Het gedrag ran de 19-jarige student J. K. was zodanig, dat de officier op een gegeven moment de president voor stelde om. als het zo doorging, de zaak maar zonder de jongeman te behande len. Tegen deze verdachte werd twee maal acht dagen gevorderd wegens het deelnemen aan een volksoploop en het zich niet verwijderen na een bevrt daartoe. Wat een volksoploop nu pre cies is, bleek hij niet te weten. Ironisch merkte de officier op: „U hebt alle tijd gehad om dat in Van Dale op te zoe ken". (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM B« capaciteit van de pijpleiding, die vanuit Europoort naar de raffinaderij van Mobil OH in Amsterdam zal gaan lopen, bedraagt 29 miljoen ton per jaar. Maandagochtend heeft burge meester mr. G. van Hall de eerste paal voor de raffinaderij In het westelijke havengebied van de hoofdstad geslagen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De Nieuw Amster dam van de Holland-Amerika Lijn is vanmiddag met een uiterst waardevolle lading naar de Verenigde Staten vertrok ken. Aan boord bevindt zich namelijk een kostbare collektie meesterwerken van zeven tiende-et trwse Nederlandse schilders. Deze collektie omvat wereldberoemde werken van Rembrandt Frans Hals, jan Steen en Jacob van RuysdaeL Ze weri samengesteld door dr. A. P. de Vries, direkteur van het Mauritshuis te Den Haag De schilderijen zullen worden geexposeerd op de tentoonstelling „The age of Rembrandt", die in de komende maanden in San Francisco, Toledo en Boston wordt gehouden. De schilderijen aan boord van de Nieuw Amsterdam komen behalve uit diverse Westeuropese landen uit het Rijksmuseum in Amsterdam, het Mau ritshuis, het Centraal Museum in Utrecht, het Frans Halsmuseum te Haar lem en het Museum Bovmans-van Beu- mngen in Rotterdam. Op de expositie zullen ook schilderijen te zien zijn uit Amerikaanse musea en particulier beau Een van de schilderijen die hiervoor werden afgestaan is het onlangs in Lon den geveilde meesterwerk „Titus" van Rembrandt, dat voor acht miljoen gulden m Amerikaans bezit is overgegaan. De in 31 kisten verpakte schilderijen worden aan boord van het HAL-schip begeleid door de heer P. J. J. van Tinei hoofd afdeling schilderijen van htt Rijksmuseum te Amsterdam. ROTTERDAM Vannacht heeft de Europoortsleepboot Europa van L. Smit de kustvaarder Helvetia S van de rede rij Van der Schoot uit Harlingen de Nieu we Waterweg binnengesleept. Ter hoogte van de Nieuwe Waterweg seinde het schip dat het met machineschade had te kampen. De Helvetia S, die op weg was naar Vhsswgen, is afgemeerd aan de Parkka de. ROTTERDAM Tijdens werkzaamhe den in loods B. op het terrein van Müller Progress aan de Schiehaven kreeg de 40-jarige controleur G. Xraanen vaa de Spiegelstraat een vallende baal sisal te gen het bovenlichaam. De man is met borst- en rugklachten in het Havenzie kenhuis opgenomen.. De kosten van de bouw zulten 219 mil joen gulden bedragen; er komen 260 mensen te werken. De eerste opzet is vier miljoen ton ruwe olie per jaar te verwerken, geheel van uit Europoort aan te voeren. Ten be hoeve van de 80 kilometer lange pijp leiding bouwt Mobil Oil in Europoort eer. terminal op een terrein van 45 hectare. Er zal daar een grote opslag plaats verrijzen om tijdelijk de met te slaan. Het is niet uitgesloten dat de capaciteit van de raffinaderij reeds voor de ope ning in het voorjaar van 1968 zal zijn uitgebreid. Dit hangt helemaal af van hoe de afzet in de Benelux en de Scan dinavische landen zich zal ontwikke ien Het ter beschikking staande ter rein wijst erop dat de capaciteit wel verdrievoudigd kan worden. In Rotterdam zijn maatregelen getroffen die het mogelijk maken dat de capaci teit van de aanvoer zonder bezwaar kan bestaan uit de lading van één mammoettanker per week. Dit bete kent een aanvoer van 9 miljoen ton olie of ruim tweemaal zoveel als de huidige raffinage-capaciteit De raffinaderij komt te liggen aan de Amerika haven. Er is een direkte ver binding met het Noordzeekanaal; de mammoettankers aangevoerde olie op tankschepen geschieden. (Vervolg pagina 1) Ondanks zijn stroeve voorkomen geeft Vorster toch blijk van zin voor humor. In het parlement weet hij scherp te de batteren. Rechter en leidende functiona rissen van het gevangeniswezen moedigt hij aan om inheemsen die tot langdurige gevangenisstraffen zijn veroordeeld, bij voorkeur wegens moord, als dienstperso neel te laten werken bij wijze van her opvoeding. Zelf heeft hy verklaard: „Om dat wij te doen hebben met mensen die zich met aan de regels houden en met gevaarlijk volk, dat voor niets terug deinst. moeten wjj maatregelen afkondi gen waar wij niet van houden en die wij m normale omstandigheden niet zouden nemen." Het is wel een merkwaardige samen loop van omstandigheden dat premier Vorster vandaag 13 september werd gekozen, op 13 december 1905 werd geboren, het 13e kmd is uit het gezin en op het ogenblik 13 jaar zitting heeft in het parlement. Hij is boven dien nog de 13e in anciënniteit van de ministers Na zyrt verkiezing hield premier Ver ster een korte toespraak op de trap van het parlementsgebouw, waarvoor zich enkele duizenden mensen hadden verza meld. Hy riep op tot eenheid tossen de Afrikaans- en Engelssprekende bevol kingsgroepen in Zuid-Afrika. „Laten w(j onze verschillen hebben, doch laat ons het land dienen als nooit tevoren". In een communiqué spreken het (Ne derlandse) comité Zuid-Afnka ?.n het studentencomité Zuid-Afrika als hun verwachting uit dat de huidige apart heidspolitiek van de regering onder Vor ster een „catastrofale verscherping zal ondergaan". Zij protesteren nog eens met nadruk tegen „de gewelddadige onder drukking van vele Zuidafrikaanse bur gers". De drie volgende betrokken bij verdachten waren happening van 21 mei. Tegen hen "werd respectievelijk twee maal acht dagen, twee maal tien dagen ca een maal acht dagen geëist. Uitspraak over veertien dagen. ROTTERDAM Rotterdam zal het voorlopig nog met de huidige havenfilm moeten doen. Het jaarverslag over 1965 van de Stichting „Havenbelangen" ver meldt dat een nieuwe havenfilm zich nog steeds in het stadium van „plannen maken" bevindt. Deze zullen gezien de zeer hoge kosten die daaraan verbonden zijn, de eerste tijd niet kunnen worden gerealiseerd. Het stichtingsbestuur pleit voor een samenwerking op dit gebied met het bedrijfsleven. Niettemin geniet de oude film nog al tijd grote belangstelling. Enkele buiten landse firma's hebben zelfs verzocht de hen toegestuurde copie voor meerdere vertoningen te mogen behouden, hetgeen werd toegestuurde copie voor meerdere De algemene propaganda werd doorde stichting vorig jaax krachtig voortgezet. De rondvaarten namen daarbij een voor name plaats in Er werden 165 rondvaar, ten aangeboden aan 4109 bezoekers (waarvan 54 procent buitenlanders). (Va» een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Naar aanleiding van de kritische uitlatingen van de Dordtse Kamer van Koophandel dat de provincie en Rotterdam Goeree-Overflakkee te kort zouden doen heeft de heer R. Laan Jr., lid van de gemeenteraad (soc.) B. en W. vragen gesteld. Zoals gemeld was de Dordtse Kamer verontrust over de situatie op de arbeids markt van Goeree-Overflakkee, omdat door de mechanisatie van de landbouw voor de beroepsbevolking onvoldoende werk is en omdat het aantal werklozen onder wie vele jeugdigen toeneemt De Kamer ziet mede als schuldigen aan deze ontwikkeling de provincie en Rot terdam en omliggende gemeenten De heer Laan vraagt nu B. en W. of zij deze berichten hebben gelezen en of de Dordtse Kamer zich met deze „klacht" ook tot Rotterdams dagelijks bestuur heeft gewend. Kan het college nadere ge gevens verstrekken over de juiste tekst van de verklaring die de Kamer van Koophandel heeft afgelegd. Kunnen B. en W. zeggen of in de tekst een zin voor komt, waaruit zou blijken dat Rotter dam Flakkee ziet als een welkom ar- beidsreservoir"? 'Een dergelijke zin snede komt inderdaad in de brief voor. red.) Tot slot vraagt de heer Laan de me ning van B. en W. over deze zaak en of het college Indien er tussen Rotterdam en de Kamer van Koophandel in Dordt verschillen van inzicht of misverstanden bestaan wil bevorderen dat een en ander nader punt van overleg tussen beide instanties zal uitmaken. (Van ren onzer verslaggevers) ROTTERDAM Over ongeveer vijf weken zullen aan de Westzeedijk beton nen gevaarten het silhouet van de stad aanzienlijk gaan veranderen. Dan zal na melijk de ruwe kernen van de hoogbouw de medische faculteit de top hebben bereikt. Er zal dag en nacht worden doorgewerkt om op U0 meter hoogte te komen. Hoger dan de Euromast wordt het labo ratoriumgebouw met zijn 27 verdiepin gen. met alleen het hoogste gebouw van Rotterdam, maar zelfs van Nederland Mr. B. J. de Boer, voorzitter van de bouwcommissie medische faculteit, gaf maandag het startsein voor dit project. Dank zij een zeer nauwe samenwerking tussen de opdrachtgeefster de Medische Faculteit, het architectenbureau Van Embden, Choisy, Roorda Van Eysinga, Smelt en 'A'ittermans, Raadgevend Bu reau N.V. Ir. A. Aronsohn en de Aarme- mings Mij. J. F. van Eesteren N.V., te Rotterdam hoopt men in vijf weken het eerste gedeelte van de hoogbouw te doen verrijzen. Daartoe worden met behulp van glijbekisting kernen gestort met be ton. Hierna zal het tweede gedeelte wor den gebouwd. Het glijden zelf zal conti nu geschieden er wordt dus dag en nacht doorgewerkt. Voor de fundering van deze hoogbouw werd in vijf weken tijd 8 000 m3 beton gestort. Inmiddels verloopt de fundering van het gehele complex eveneens in zeer vlot tempo. Van de ruim 2.000 palen die door vijf heistellingen m de grond moeien worden geslagen zijn thans reeds 1750 palen op hun plaats van bestemming ge bracht. Als alles goedgaat, kan begin december worden begonnen met de montage van de geprefabriceerde beion-elementen zo als kolommen, balken, vloerplaten, welke bevestigd moeten worden aan de gegle den kernen. Met deze montage zal onge veer anderhalf jaar gemoeid zijn, wa»rn» de definitieve afwerking het sluitstuk van de verschillende bouwfasen zal vor men. Lloyd George spreekt le Verdun. Parü», 11 September. (Havas). Tijdens een verblijf in Frankrijk heeft Lloyd George, de Engelschc minister van oor- log op 8 dezer een bezoek gebracht aan de verdedigers van Verdun in de kaze matten van den citadel en ten toespraak tot hen gehouden, waarin bjj ook namens het Engeische volk uiting gaf aan zijn bewondering voor hun heldhaftig gedrag. Verdun zei hü o.m. hecit niet alleen Frankrijk gered, maar onze groote gemeenschappelijke zaak, de zaak der gansche menschbeid. *8 \|.V <v VANAVOND ga ik doen wat ik al eerder van plan ben geweest maar waar ik door verschillend# omstandigheden nog niet toe kwam* het afsluiten van de vakantiekaar- tenrage! Voor ik daartoe overga moet ik eerst de laatste kaarten ver» antwoorden. Het zijn er niet zo veel meer, maar de laatkomers boffen dat ik niet eerder gelegenheid had. anders hadden ze naast de lijn ég. vist. Ik neem aan dat alle ksa-. ienstuurders intussen wel weer os hun bases zijn teruggekeerd, maar dat is niet zo erg. De familie J, A. H. van der Poort bivakkeerde im Gasthof Zinken- bachmühle in Zinkenbach am Wolf gangsee in Oostenrijk. Op de kaart was het al herfst! Grüsze aus Heidel- berg kreeg ik van de familie Van O die per Filia Rhein (een drij vend hotel) in de oude Catechismus, stad belandden. Meneer Van O. had z'n invalidenwagen meegenomen en kon zodoende enorm genieten van al het goede dat daar te zien was. Wie zou zijn dankbaarheid niet de len? Meneer J. Bouvet is In Mi- cheïstadt in het mooie Odenwald aan het kuren om straks zijn werk zaamheden weer gezond en wel te kunnen hervatten. Voor hem «en wens v«n beterschap. De resterende kaarten kwamen uit eigen land: Daar was eerst me neer R. Olf, die zich in Bamevetd aan eieren te goed heeft gedaan. De postzegel achterop zijn kaart was ongestempeld, een troostprijsje voor Jan Krant. Dank u wel, meneer Olf! De Bredasebaan uit Breda kreeg ik toegestuurd van Jan Wa...? Hij ge noot van veel rust in „De Tipmast", maar zijn handtekening is dermate "loeiend dat ik zijn naam niet kan ontcijferen. Uit Ommen kreeg ik ten slotte een kaart van de heer A Verhage en echtgenote uit Vlaardingen, die zich „de hekkesluiters" noemen ei daar van «en late, maar niet minder mooie vakantie hebben genoten. Met elke dag „de gezellige krant". Mensen, wat wil Je nog meer? yO EN NU gaat Kaartenjan zijn aandacht weer aan andere zaken wijden, want de vakantie is voorbij. In mei heb ik deze sug gestie aan mijn lijn geopperd m bijna honderdvijftig lezers hebben meegedaan om dit idee in een suc ces om te zetten. Af en toe hebben we eens hardop kunnen lachen en dat is toch zo gezond. Ik dank alle kaartenstuurders heel hartelijk voor hun bijdragen en ik kan u vertel!ei dat ik de grote stapel cadeau gege-l ven heb aan Tante Jos van het Zon dagsblad, die tenslotte het hele jaar door kaarten van neefjes en nichtjes ontvangt Misschien kunnen we volgend jaar weer Sets anders verzinnen. Een van mijn collega's zei dat het wel leuk zou zijn als de vakantie gangers dan allerlei specialiteiten uit hun vakantieplaatsen zouden stu ren (bijv. Goudse stroopwafels, Haagse hopjes, Deventer koek, enz.). Maar dat is een snoeper hoor! Voor lopig zal ik me er nog niet in verdie pen. want het wordt nu overal erg druk en dan heb ik echt geen tijd om nu al aan de volgende vakantie te denken» Overigens betekent het einde van de kaartenpenode natuurlijk niet dat u nu niets meer van u mag laten horen. Laat niemand dat den ken. Alles wat de moeite waard is aan de lijn te worden gehangen, is van harte welkom. Alleen dogma tische verhandelingen worden in de ze rubriek niet op prijs gesteld, maar voor de rest staat mijn brie venbus wijd open en ik natuurlijk maak zelf uit of ik het ophang Of niet lil ja j>i at M Hl a 5d ii m I 1 te M sft iüi I t PI W. «6 ie ken itt« «rj D kei te» n. 141 70 da nc Da ten Mpb Üeie SKI lijo »od He ik f 4

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 2