Provinciale 1 weg lager noordelijker en DEKHUIS DUITS SCHIP UITGEBRAND J AGENDA nü rente tot V 4.90 F. Th. Roeters van Lérmep: Echte boeren bleven trouw aan de SGP99 meten Restauratie duurt zeker drie maanden AAN EU 11! i UJJJÜSB Hardnekkig vuur begon in hut van vierde machinist Eerste fase van werk spoedig in uitvoering Burgerlijke stand NIEUWE SPAARMOGELIJKHEDEN VLAER&KOL RET-bus 40 nu door Groenoord GULDENS VOORDEEL ^Spaarbank 1820 is aan het verhuizen Dubbele U-bint vernielt cabine De Klerk heeft èlie dekens van „Aqua Fauna" houdt veer huiskeuring Gewonde bij botsing op Willemsbrug Expositie Kees Okx Twee namen staan garant voor warme winternachten: Waterkering Vandaag en dagelijks Twijfel DAMESHOEDEN LIJNBAAN 37 Fortsi M een pigfi sip stijf pr de aoderae iaa, die «reet «at hn ilt. Forty ierenMedisg «rtofiliar bi) Korte Hoogstraat 11a - Tel. 6151 VLAARDINGEN v Functie lïffi slaat ons te wachten: een kwakkel- of een blbberwinter? '0iBferean100*8Cheenvollen2aalberg- {ieken zult u 's nachts het verschil niet merken. Zaalberg-dekens zijn warm maar-tóch licht, c-e-n-t-l-m-e-l-e-r-3 «valer van formaat en ongeëvenaard mooi. Komt u zelf eens kijken bij De Werk. vóór de nachten kouder worden? zuiver «CftMfWOl jUjgdP^4/OÖHAA4WtRECWT/VUSSJNG£K/OEVEWTEfVHOC*W SCHIEDAM/VLAARDIN GEN In verband met de aanleg van de noordelijke toerit van de Be- neluxtunnel, de zogenaamde Zoomweg of rijksweg 19, zal de weg langs de Vijfsluizen tussen de Burgemeester Van Ha aren laan in Schiedam en het kruis punt mr. L. A. KesperwegVan Hogendorplaan in Vlaardingen moeten worden gereconstrueerd. Door de aanleg van een nieuwe hoogwaterkering, de Deltakring, is bovendien een wijziging van het wegenbeloop noodzakelijk. In het kort komt het er op neer dat de provinciale weg nummer 14 in noor delijke richting zal worden verschoven en op een lager niveau opnieuw wordt aangelegd. Het werk zal in vier fasen worden uitgevoerd waarvan de eerste binnenkort begint. Deze eerste fase betreft het aanslui ten van de Mr. Kesperweg en de Schie- damsedijk op het door Rijkswaterstaat (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Op het Duitse schip Leade heeft vanmorgen (bij de Stuwadoorsmaatschappij SSM- Heyplaat in de Waalhaven) een felle brand het dekhuis geheel verwoest. Enkele bemannings leden moesten bedwelmd van boord worden gehaald. Een van hen is voor nader onderzoek naar een ziekenhuis gebracht. Drie brandweerlieden hebben een van de bemanningsleden uit de ma chinekamer gehaald nadat de man door het co-2-gas dat in de machinekamer was gespoten, be radeloos was geraakt. (Van een onzer verslaggevers) gedeeltelijk aan te leggen gewijzigde beloop van de provinciale weg 14. De werkzaamheden blijven in dit stadium tot het strikt noodzakelijke, in verkeer- technisch opzicht, beperkt Het 5251 brt metende, schip is vac de Hamburg-Chicago Line cn beeft als reder de firma Ahrenkcel and Bene te Hamburg. Het setup is geladen met pulp en stukgoed. De pulp werd in Canada geladen en moest bij de SSM-Heyplaat wor den gelost. Het schip zou daarna door varen naar Hamburg. Daarvan zal voorlopig echter niets komen, want alle ruimten van het dekhuis, incluis kaartenkamer en stuurhut zijn hele maal uitgebrand. Het vuur werd omstreeks kwart over negen ontdekt. Het personeel merkte dat er brand was in de hut van de vierde machinist. De man zelf was de wal op. Men heeft toen zijn hut opengebroken. De mannen schrok ken van de naar buiten laaiende vlammen, want zij lieten de deur open. en zetten het op een lopen. Toen de brandweer met groot ma terieel aankwam, sloegen de vlam men en zware rookwolken al boven het schip uit. Van twee zijden werd SCHIEDAM Woensdag 12 en donderdag 13 oktober organiseert de Gereformeerde Kerk weer een Siso-ba- rsr, waarvan de opbrengst is bestemd voor de bouwkas van de nieuwe Ooster- terk. De bazar wordt gehouden in de Magnalia Dei-kerk van 14.30 - 17.00 en vrn 19.30 - 22.00 uur. Boekhandel J. S. van Leeuwen tiert dezer dagen zijn 50-jarig bestaan. Dit door de heer H. G. Dijkerman be teerde bedrijf houdt donderdag van 15,30 - ïs.oo uur een receptie in de verbouwde zaak aan de Broersvest 44. vrijdag zal de geheel gemoderniseerde rtak opnieuw voor het publiek worden seopend. De chr. korfbalvereniging ODI heeft een nieuw trainingsschema op gesteld, Zowel de aspiranten en junio- als de senioren worden voortaan "hor de heer J. Versteeg getraind. De senioren en junioren kunnen donder dags in de school Allard Piersonstraat «recht van 18.30 - 21.30 uur. De aspi ranten trainen van 16.15 - 18.15 uur. De heer Versteeg is een deskundig trai ner en heeft nu reeds succes met ODI, nat In de ie klas, waarnaar het dit seizoen promoveerde, met Kinderdijke oj> een gedeelde eerste plaats staat. Irene: vergadering DWS, 20. Arcade: Schiedamse Muziekschool, kerlingenavond, 20. _Bijk.: De Rotterdammer: Lange kerkstraat 28, uitsluitend redactieza- tel. 263954 (b.g.g. 010 - 115588 en 01898 - 6619), Agentschap: J. v. Gogh, Dr. Zamen- Wfctraat 139, tel. 152400. Slachten bezorging: Agentschap wie, boven dag. van 18.30 - 19.30. belangrijke telefoonnummers: Alarm toütie 264656, alarm brandweer 252923, «arm G.G. en G.D, 269280. Apotheek: 't Gouden Hert, St. Lidui- •tostraat 48a, tel. 268364. het vuur bestreden, van de waterkant waar drie blusboten met hun water kanonnen werkten, en van de landzij de, waar met zeven stralen water werd geblust Het vuur was bijzonder hardnekkig. Pas toen er schuim werd ingezet, lukte het de brand meester te wor den. Aanvankelijk bestond over de vuur haard enige twijfel. Men dacht aan vankelijk dat het vuur in de machine kamer was ontstaan en doorgetrok ken was in het dekhuis. De rookontwikkeling belemmerde de brandweer. Er moest veel van persluchtmaskers gebruik worden ge maakt. De brandweer liet extra men sen aanrukken omdat men niet zeker wist of alle bemanningsleden wel van boord, waren. Drie ambuiancewagens hielden de wacht De mannen die bedwelmd waren, kregen zuivere koffie toegediend. Na de blussing maakte het schip een lichte slagzij over bakboord. De heer J. J. H. Loch van bluseen- heid 711 vertelde dat hij met twee collega's op de brug aan het spui ten was toen zij plotseling werden weggeroepen, „We moesten naar be neden. De eerste machinist had na melijk alarm gemaakt dat er iemand in de machinekamer lag. Eerst za gen we niets, maar toen ontdekten we onder aan de trap iemand liggen die bewusteloos was". De schade aan het schip is groot. Va de brandweer waren uitgerukt: G 8, A 9, M 1, K 9, eenheid 711, VP. A12, G 2 en de blusboten Havendienst 14, 12 en5. De leiding berustte bij hoofdman ir. L. v.d. Tas en hoofd brandmeester J. van den Breevaart. SCHIEDAM Geboren: Elisabeth A. d.v. J. D. Schouten, en C. M. Haak. Overleden: N. G. Arkesteijn, 76; T. J. Dieters, 74. In de tweede fase moet in verband met de aanleg van de nieuwe hoogwa terkering aan de aansluiting Kesper- weg-Schiedamsedijk in oostelijk rich ting worden verlegd. Tevens moet het tracé van de Schiedamsedijk worden gewijzigd. Als dat gebeurd is is de binnenberm van de hoogwaterkering nog niet op de goede hoogte te brengen omdat de hoog te van de Kesperweg dit niet toelaat In de derde fase zal dan ook de Kesper weg in noordelijke richting worden verschoven, zodat de waterkering kan worden voltooid. De vierde fase omvat het wijzigen van de noordelijke rijbaan van de Mr. L. A. Kesperweg. Dat zal echter pas kunnen gebeuren als de tweede Beneluxtunnei wordt aangelegd, en dat is nog verre toekomst Fase drie Ss dan ook „voorlopig definitief". De kosten voor de uitvoering van de eerste fase, waaraan op korte termijn wordt begonnen, bedragen 135.000 gul den met inbegrip van de te treffen voorzieningen voor het busverkeer. De provincie zal in deze kosten bijdragen maar het is nog niet bekend hoeveel dit zal zijn. In overleg met Rijkswaterstaat is een verlichtingsplan opgesteld. Naar schatting zal dit 63.000 gaan kosten waarvan de gemeente Vlaardingen ƒ45.000 voor haar rekening moet ne men. Het restant is voor rekening van het rijk. De kosten van fasen één en vier zijn voor Vlaardingen terwijl B. en W. ver wachten dat de kosten van de tweede en derde fasen voor rekening van het Hoogheemraadschap Delfland zullen ko men. Het gemeentelijke aandeel in de kosten wordt vermoedelijk nog iets ver minderd door bijdragen van de rijks- en provinciale Waterstaten. Volgende week donderdag zal de Vlaardingse ge meenteraad over dit voorstel moeten beslissen. afhankelijk van bedrag en termijn Bankten UVW5M, Oude Crasht 158, tet SSSSt - üotterdem. CooWnael W, tel. 1201 SS BiiOioien,Juilerulaen<ter257l Uaielmln.KmatteWml7.W.UB» SCHIEDAM Met ingang van woensdag ondergaat de route van RET-bus 40 (Station Schiedam - Ke- thel) een verandering. Komende van de Provinciale weg 15 zullen de bussen in de richting Kethel voortaan rijden via de Laan van Bol'Es - Eduard van Bei- mumlaan, Mozartlaan - Zwaluwlaan en vervolgens links af de Schiedamseweg. Voor het overige wordt via de bestaan de routen, naar Kethel-Tuindorp en Kethel (hij r.k. kerk) gereden. 'In de crieüwe route komen halten, in de Eduard van Beinumlaan bij de Laan van Bol'Es en bij de Mozartlaan. Langs de oude route worden de halten Bad Groenoord, Schiedamseweg bij le- penlaan en bij Hargsingel opgeheven. De nieuwe route komt tot stand op verzoek van het Schiedamse gemeente bestuur. De nieuwe wijk Groeno ird is hiermee van publiek vervoer voc rzien. luxueuze foundations In fantasia-dessin op ZWART, van een groot merk nylon beha met voorge vormd® 3-delige cups bijpassende Lycra gaine 8.95 bijpassend jarretelgordel- tje of slipje 1.98 Profiteer van déze zéér bijzondere aanbieding, tijdelijk g-u-l-d-e-n-s voor deliger. in alle filialen van en van SCHIEDAM Ds. C. van der'Steen, hervormd predikant te Schiedam heeft een beroep ontvangen van de Hervormde Gemeente te Hilversum voor de wijkge- meente Bethelkerk. 9 SCHIEDAM ,In de Donker Curtius- straat is een autokrasser aan het werk geweest. Nadat maandag twee personen auto's met een scherp voorwerp waren bekrast onderging dinsdag de auto van de heer M. J. K. hetzelfde lot. (Van een medewerker) SCHIEDAM Het hoofdkantoor van de Spaarbank 1820 wordt met in gang van maandag a.s. verplaatst naar het nieuwe gebouw aan de Lange Nieuwstraat 195, waarin straks ook het postkantoor zal komen en waarin de Nieuwe HAV-Bank reeds een verdie ping in gebruik heeft genomen. De verhuizing van de Spaarbank 1820 is reeds in volle gang. Onderbege leiding van politie-inspecteurs worden de kostbaarheden naar de nieuwe kluisovergebracht. Het nieuwe kantoor en alle bijkantoren zijn vanaf maan dag telefonisch aangesloten onder num mer 26.03.21. Het kantoor in de Populie renlaan (Kethel) blijft nummer 26.40.68 behouden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Voor de Aquarium vereniging „Aqua Fauna" zal op 8 en 15 oktober de heer Van Omme uit Al- blassérdam opnieuw de jaarlijkse huiskeuring bij de leden houden. Wie bij deze keuring een goed resultaat be haalt komt in aanmerking voor de districtskeuring van „Aqua Vero." De bakken moeten er goed uitzien. De leden dienen dus te letten op de waterstand, de planten (geen gele of verrotte bladeren) en op het afscher men van de verwarming en thermosta ten. Bovendien moet men er voor zor gen dat er geen jonge en oude vissen bij elkaar zijn. Voordat de keurmeester zelf komt zullen enkele bestuursleden de bakken bekijken. Van hun oordeel hangt het af of men in aanmerking komt voor de keuring. (Van, een. onzer verslaggevers) SCHIEDAM De 31-jarige uitvoerder v- W, bestuurder van een personen auto, reed dinsdag met een snelheid van zestig km. over de Willemsbrug en ver loor bij het verlaten van de klapbrug de macht over het stuur. Hij botste tegen een paal en moest met een gekneusde borstkas naar het Gemeenteziekenhuis worden gebracht. Na behandeling kon hij weer naar huis terugkeren. De voorzijde van de wagen is zwaar beschadigd. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM -—Voor de Staatkundig Gereformeerd Partij sprak dinsdag avond In het Geref. Jeugdhuis de heer F. Th. Roeters van Lennep uit Wasse naar, ambachtsheer te "s Heer Abtskerke, over de gevaren bij de ont wikkelingslanden, In de laatste verkie zingsstrijd zet hij het opmerkelijk te vinden dat, waar de SGP aan de ver kiezingen met een eigen lijst deelnam in agrarische centra, zij in stemmenaan- tal vooruit ging en zetelwinst boekte. In vele gevallen was de vooruitgang zelfs sterker dan de winst van de Boe renpartij. In gemeenten met een werkelijke boerenbevolking en een diepe afkeer voor de PBO werd meer dan ooit tevoren de stem op de SGPuitge bracht De spectaculaire groei van de Boerenpartij maakte in feite geen in druk op dé boerenbevolking. Men bleef trouw aan de partij, die als eerste het verzet tegen de PBO had opgenomen, aldus de heer Roeters van Lennep. Naar aanleiding van de moeilijkheden met ir. Adams, afgevaardigde van de Boerenpartij in de Eerste Kamer, zei hij dat het beste deel van het Neder landse volk in 1942 geen gehoor heeft gegeven aan het pleidooi van de heer Adams voor „de nieuwe orde" van het nationaal socialisme. De boeren leverden geen melk aan de bezetter. Het feit dat de Boerenpartij haar algemene vergadering niet heeft ge houden noemde hij „een teken aan de wand." Over het geval Lages zei hij, dat noch strafonderbreking noch enigerlei nieuwe gratie past ten aanzien van de vier Duitse nazi-misdadigers te Breda. Over het onderwerp „De ontwikke lingslanden" zei de heer Roeters van Lennep onder meer, dat de nieuwe naties een uitdaging bete kenen voor het Westen. „Er is drin gende vraag naar buitenlandse hulp' IIM8C «na. ui tliw hml MOLEN „DE VRIJHEID" ONTWIEKT SCHIEDAM Dinsdag nam de po litie op de Vlaardingerdijk een brom fiets in beslag van de achttienjarige kleurenmenger P. van S. uit Rotter dam, die met een snelheid van 58 km reed. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Molenbouwer H. van der Loo uit Kethel is met zijn zoon en vier man personeel de molen De Vrij heid aan de Noordvest aan het aftake len. Dinsdagmiddag is het voor het oog meest spectaculaire karwei, het verwij deren van de wieken, geklaard. Van de westkant is het wlekenkruis met grote moeite omgerold. De kap staat nu op het oosten. De twee wieken zijn elk 26,80 meter lang. Zij zijn door een mallejan (twee geweldige wielen met as en een steel) van de grond gelicht, zodat er geen gat in de weg ontstond. De wieken zijn namelijk van ijzer met hoekstaal. De molen ondergaat een grote restaura tie, in opdracht van de eigenaar Distilleerderij J. J. Meder en Zn. N.V. die „De Vrijheid" als opslag plaats in gebruik heeft. De molen, een zogenaamde stelling molen, is ook aan cliënten en ex cursie-deelnemers getoond. Door de desolate toestand waarin het bouw werk verkeerde was dit echter te riskant. Meder financiert voorlopig de restau ratie, maar vermoedelijk zullen het rijk, de stichting „De Hollandse Molen" en de gemeente subsidie verlenen, „De molen verkeert in een heel slechte staat", zegt molenmaker Van Ier Loo. De gehele omloop van eike- xout wordt gerestaureerd, alles hand- erk, evenals het ronde bovenhuis kt stelling, 48 liggers en 48 schoren. I x het noorden van het land worden ti iee nieuwe wieken gebouwd. Voor d. t kap, hekken, balie en rand ver- ni Vwd en de wiekenbouw klaar zij6, zullen zeker drie maanden zijn ve ^open zodat de molen dit jaar niet mt^r in 't nieuwe pak zal steken. Mol5n „De Vrijheid" is in 1785 ge- bouwu Jan Beukers, Hendrik Meijer Op dé kruising Boszoom-Kralingse- weg zijn een vrachtauto en een motor in botsing gekomen. De motorrijder, de 23- jarige machinebankwerker L. J. Passe- nier uit de Joubertstraat, werd met een schouderfractuur naar het Bergwegzie kenhuis gebracht. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een zware dubbele U-bint van drie ton kwam dinsdag op een bouwterrein ten westen vande Eduard van Beinumlaan terecht op de cabine van een trekker met oplegger, beladen met drie betonnen palen, bestuurd door de 23-jarige chauffeur H.G.V., uit Groningen. De cabine werd geheel vernield. Niemand raakte ge wond. De chauffeur en een collega wilden met een hijswerktuig de palen van de wagen lichten. Hij had een stuk hout onder een van de wielen van de opleg ger geplaatst, zodat de wagen niet zou kunnen wegrijden. Het stuk hout zakte echter weg in het zand en de oplegger helde naar de verkeerszijde over, waardoor de dubbele U-bint losschoot en op de cabine terecht, kwam. en Abraham Lucas Janszoon legden de eerste steen. Het werd een korenmolen in vol bedrijf, gedurende de grote bloei van de Schiedamse branderijen. In de jaren dertig verkeerde de mo len in slechte toestand en was zij eigen dom van een Rotterdamse N.V. Uit de notulen van de gemeenteraad van 1938 weten we, dat de gemeente ƒ200 per jaar bijdroeg in de kosten van herstel en onderhoud. Ook toen was het een ingrijpende restauratie. Toen koningin Juliana op 13 sep tember 1962 Schiedam bezocht, wa ren de vier molens gepavoiseerd en draaiden de wieken. Wat de Konin gin niet kon zien, was, dat op de omloop van „De Vrijheid" een paar mannetjes stonden die met grote stok ken en haken de wieken een voor een omtrokken. „Maar als de molen gerestaureerd is, kunnen de wieken hun werk zelf weer doen", verzekert molenbouwer Van der Loo. „De Vrijheid" is nog helemaal com pleet met molenstenen en zal na restauratie en een nieuw verfje in vrij goede staat verkeren. Het is een van de historische monumenten die Schiedam rijk is. Bij feestelijke gele genheden (we denken aan de a.s. bruiloft van prinses Margriet en de Schiedammer mr. P. van Vollenho ven) zullen de vier Schiedamse mo lens hun wieken vrolijk kunnen la ten draalen. SCHIEDAM De heer J. Paalman, directeur van het Stedelijk Museum, zal vrijdagavond 30 september om half negen de nieuwe vestiging van Galerie „Punt Vier" in gebruik nemen. Hij zal dat doen met het openen van een ex positie grafiek van de Haarlemse kunstenaar Kees Okx. Tot dusver was de galerie gevestigd aan de Buitenha venweg. De verhuizing naar de Rotter- damsedijk betekent een aanzienlijke verbetering, zowel wat de accommoda tie als de plaats van vestiging betreft Kees Okx, in 1939 te Haarlem gebo ren, bezocht van 1965 tot 1958 het Insti tuut voor Kunstnijverheid te Amster dam. In 1964 maakte hij een muurschil dering voor Homburg N.V. te Cuyk. In hetzelfde Jaar bezocht hij Zuid-Frank rijk op invitatie van de Kröller-Muller Stichting. In 1964 behaalde hij een - eerste, prijs van de stad Harlingen. Het omvangrijke oeuvre van deze productieve kunstenaar was van 1962 tot 1966 te bezichtigen op ruim dertig exposities. Werk van Okx bevindt zich in de collecties van het Rijk, van enke le musea en van een aantal particulie ren in binnen- en buitenland. De tentoonstelling in „Punt Vier" is tot 17 oktober geopend, op werkdagen an 19.00 tot 21.00 uur en op zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. en het Westen moet te hulp komen. Gemeenschapszin in een vólkeren bond kan niet worden bereikt en zal op een fiasco uitlopen indien ge zin. familie en volk geestelijk niét gezond zijn", aldus dé ambachts- -heer. Ï'ZÏ Z De vergadering stond ónder-, leiding van de afdelingsvoorzitter, dé heer L, H. Knlpschéer, die een - inleidend woord sprak. TT MOET me nooit meer vertellen dat een auto een dood stuk m'é- chaniek is. Zeker, zij is door mensen gemaakt en zij bestaat helemaal' uit staal, koper, glas, wat accuzuur, tex tiel voor de bekleding en verf. Alle-: maal heel tastbare materialen. Maar de man die zegt dat daarmee dé hele auto klaar is, heeft er nooit mee omgegaan. En dat is in deze tijd van uitbreiding van ons auto park en van welvaart misschien wel een uitzondering. v V Het nare van de zaaki is Tdat'het „levende" element van eén automo biel slechts negatief tot uiting kómt. Dat daarvan pas blijkt als het desbe treffende stuk mechaniek öm eer» duistere reden' niet wil doen -wat gevraagd wordt. Als er geen enkele oorzaak te vinden is voor een abso-; luut :weigeren. Als, men slechts'kan constatej-en „dat het ding niet 'wil." '-//.'O';/ :h'"' Ik heb een vriend gehad met óókï een auto die niet wilde. Na een hele ochtend' ploeteren en zoeken kwam hij'z'n nood bij mij klagen. Ik ging met hém mee, uiteraard naar beho ren blijk gevend van mijn meele ven; Toen we bij de wagen kwa men, deed mijn vriend er erg lelijk tegen. Hij schopte tegen een band en gebruikte woorden, die ik niet aan mijn lezers durf doorgeven. „Moet je niet doen." zei ik. „Spreek hem nu eens vriendelijk toe." M'n vriend keek verbouwe reerd, grijnsde en 2eï: „Jij je zin.". En hij voegde daaraan enkele liefde volle, overredende woorden aan het adres vpn zijn onwillige voertuig, toe. Laat het ding nu. zodra m'n, vriend de starte'rknop aanraakte, gaan spinnen als een poes!' Alsof die auto nooit iets aan z'n-baas-had geweigerd! TTAAROM heb ik met iets van medeleven maar ook met afkeu rend hoofdschudden gekeken naar de eigenaar van een gloednieuw ge motoriseerd vierwielig voertuig, dat juist voor het bureau van „De. Rot terdammer" lelijk deed. Want - die man werd boos en dat moet men in zo'n geval nooit doen. Zoals gewoonlijk: de auto dié te genover ons redactiebureau stond, toonde zich koppig. Aan welke khop^- jes de eigenaar-bestuurder ook duw de of trok, de wagen deed niets. De motorkap werd opgeslagen, ér volg de een uitvoerige inspectie van de geheimzinnige draden- en stange tjesmachinerie, die echter niets ople verde. Logisch: om te zien of zo'n machinerie wat mankeert, moet je allerlei dingetjes van binnen bekij ken. Als je de motorkap openmaakt, kijk je nog steeds aan de buiten kant van een machine aan. De nummerplaat werd er af geschroefd, daarachter l kwam een gat tevoorschijn en in dat .gat werd gestoken. De man werkte zich moe, draaide met grote inspanning de mo tor rond. Geen resultaat. Een tasje met blinkende chirurgische ge reedschappen werd erbij gehaald, maar ook van deze bedreiging trok de automobiel zich niets aan. De auto-eigenaar liep rood aan, kreeg vuile handen, poetste die weer af met een dot tevoren nog brand schoon poetskatoen en maakte zich kwaad. Al dat gedoe was nog ex tra bemoeilijkt, doordat de auto wel heel erg dicht bij de daarvoor geparkeerde wagen stond, zodat on ze goedé man zich vrijwel niet-ken roeren. Een voorbijganger gaf hem de raad, de wagen wat achtteruit te duwen, dan was er ruimte om te zien. Zo gezegd, zogedaan, getweeën werd de auto een meter achteruit geduwd. Toen kreeg de eigenaar het idee, toch maar weer eens op de start- knop te drukken. Laat zijn automo biel daarop keurig, of die nooit an ders heeft gereageerd, tot leven kó men! En nu moet u Jan Krant echt niet verteilen dat hij een sprookjé'jver telt Ik verzeker u dat ik die auto tegen me heb zien knipogen toert de bestuurder er mee wegreed! „W

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1