Werk mee als spiegel van liefde en als bron van activiteit Japanse superliner komt voor ?t eerst Mr. J. G. Banning opende r.k. KOFS-school A. B. C. A. Koster viert veertigjarig jubileum Britten beleggen in oude kunst jMtetteritauuurr krabbel Mr. Klaasesz opent Zonnehuis Expositie over Boeddhisme en kunst in Tibet „Holiday on Ice" in december in Energiehal Voortaan alleen vaklieden op bouwkranen Twaalf maanden voor diefstal vliegtickets Lerarenopleiding als geheel zien Recht gedaan aan ouders Directielid van Lever's Zeep Dr. Kloek gewoon lector aan NEH Zuiger voor Irak Eindexamens beginnen 18 april Fibbe tijdelijk wethouder H. Korpershoek: 40 jaar Tromp en Rueb Raadslid wil frisse speelplaatsen -uit Mi PE ROTTERDAMMER 2 A DINSDAG 4 OKTOBEB 19o6 99 99 Interimrapport Hèt grote nieuws uit de sc&eepsbouwsektor kwam onlangs uit het Engelse Neweastle-on-Tyne, waar Sir John Hunter, presi dent van The Associated Shipbuilders Ltd., heeft verklaard dat zijn werf een tanker van niet minder dan één miljoen ton kan bouwen. Of zijn woorden ooit werkelijkheid worden, is zeer de vraag. Grootste dok ter wereld In Japan Wilton: goede resultaten Moeizaam Pagina 3 (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN „Wanneer men hier niet de spiegels der liefde op elkaar laat terugkaatsen komt er van de mooie opzet van dit huis niets terecht". Aldus mr. J. Klaatssesz, commissaris der Koningin in Zuid-Holland, van morgen in zijn toespraak bij de opening van het nieuwe zonne huis in Vlaardingen. De commis saris belichtte in zijn toespraak de aspecten zon, licht en tijd die zo royaal in het nieuwe gebouw gevonden worden. Zich richtend tot de bewoners legde hij er de nadruk op dat in dit huis ieder tijd voor hen zal hebben. „Er wordt van u gezegd dat u lang durig ziek zult zijn maar de medi sche wetenschap is vergevorderd. In huis van hoop, maar u moet zelf dit opzicht is dit gebouw ook een meewerken als spiegel van liefde en als bron van activiteit. Mr. Klaasesz richtte zich ook tot me juffrouw J. Visser te Apeldoorn die als jong meisje 45 jaar geleden in Rotterdam met een bedrag van zeven stuivers de stopt gaf tot de oprichting van de Ver eniging „Het Zonnehuis". Mejuffrouw Visser is thans erelid van de vereniging en was evenals het andere erelid, me vrouw P. J. Muiderman-Kolk, aanwezig. De commissaris stelde dat het na 45 jaar thans voor het Zonnehuis even gemak kelijk was een bedrag van zeven miljoen op tafel te brengen als toen zeven stui vers, omdat de gemeente deze grote som garandeert Het was, zo vervolgde mr. Klaasesz, ook nu een vrouw, namelijk mevrouw De Ruiter-De Zeeuw, - die als dagelijks bestuurslid van de provincie zich enorm beeft ingespannen om in weerwil van alle garantieplafonds reeds een gemeente raadsbesluit goedgekeurd te krijgen. De commissaris besloot zijn toespraak met het citeren van het gebed van een (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM In het Museum voor Land- en Volkenkunde aan de Willemskade is met ingang van 13 okto ber de tentoonstelling „Tibet, religieuze kunst" te zien. Met bijzondere belichting en toepas sing van de „heilige" kleuren rood en geel wordt een indruk gegeven van een Tibetaanse tempel, waarin opgesteld njn het hoofdaltaar en twee kleine zij altaren, gewijd aan vredelievende en schrikwekkende goden. Opzet van de expositie is,' de bezoe ker kennis te laten maken met het Boeddhisme in zijn Tibetaanse vorm, wellicht meer bekend als het „La- maitsme". Getracht is, in de rangschik king van voorwerpen, de hiërarchie in ue godenwereld van de Tibetaan tot uitdrukking te brengen. Een mooie col lectie bronzen en poppen' in de dracht van monniken-en gemaskerde rituele dansers completeren het beeld. Een publicatie over het Tibetaanse Boeddhisme (ƒ3,90) en een gestencilde catalogus (ƒ0,50) begeleiden de tot 16 mei 1967 durende tentoonstelling. jonge Franse priester-arbeider, dat be schrijft hoe de hele wereld haast en gebrek aan tijd heeft. Het eindigt met een bede ,om genade om in de tijd, die God heeft, te doen wat Hij wil dat gedaan zal worden. Namens het Vlaardingse gemeente- oestuur overhandigde burgemeester mr. J. Heusdens de heer De Vries een minia tuur van een bronzen plastiek, een beeldhouwwerk van de" kunstenares Marian Gobius te Delft, voorstellende twee stoeiende kinderen dat in de tuin van het tehuis zal worden geplaatst. Na de bemoedigende woorden van de commissaris sprak de burgemeester de verwachting uit, dat het krediet dat de gemeenteraad voor dit geschenk zal wor den gevraagd, door de provincie zeker zal worden goedgekeurd. Hij noemde het symbolische geschenk een prenataal ca- ieau, in de verwachting dat hieruit geen miskraam zal worden geboren. De bijeenkomst in de kerkzaal van het complex stond onder leiding van mr. TV. de Vries Wzn., tweede voor zitter van' de landelijke vereniging, nadat de heer J. Bierling, secretaris, het openingswoord had gesproken. Hij verving voorzitter H. Harmeijer die dor familieomstandigheden verhinderd was. Aan het slot van de bijeenkomst boden twee patiënten in een rolstoel het bestuur een kanselbijbel aan. pIJDENS de openingsplechtigheid in de recreatiezaal van hel Zonnehuis zong het zusterkoor onder leiding ran mevrouw J. Kolkert- Knigge het bekende Lied van de nieuwe hemel en de nieuwe aarde". ROTTERDAM De heer H. Kor pershoek, hoofdvertegenwoordiger van de Koninklijke Fabrieken Tromp EN Rueb, heeft tijdens bijeenkomsten met de directie en het personeel zijn veer tigjarig dienstverband bij de fabrieken gevierd. De directeur, drs. W. Rueb, overhandigde de jubilaris de gouden penning met vererend getuigschrift van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Tijdens de recep tie voor het personeel sprak de hoofd vertegenwoordiger A. Molenaar de heer Korpershoek toe. ({Zie ook pagina 2) ROTTERDAM Ondanks het ver dwijnen van de Ahoy'hal komt de gro te Amerikaanse ijsshow Holiday on Ice toch naar Rotterdam en wel van dinsdag 6 tot en met donderdag 15 december. De Energiehal bleek name lijk na berekeningen van tribune-ex perts groot genoeg voor de grootste vloer van de show en voor nog 3500 zitplaatsen. De show overtreft, aldus de organisa toren, alle vorige producties op het ijs. DEN HAAG Er is een wettelijke voorziening in voorbereiding, die verze kert dat uitsluitend een deskundige ma chinist optreedt in bouwkranen, aldus staatssecretaris De Meijer van sociale zaken en volksgezondheid in zijn ant woord op schriftelijke vragen van het soc. Tweede Kamerlid Vellenga. De heer Vellenga had zijn vragen gesteld naar aanleiding van ongeluk ken met bouwkranen, waarvan sommi ge met dodelijke afloop. Staatssecretaris De Meijer stelde, dat de ondervinding had uitgewezen dat van een ongeluk met een bouwkraan zelden een constructiefout de oorzaak is. Ten aanzien van inrichting, opstel ling, beschutting en onderhoud gelden ekele in algemene termen gestelde be palingen van het uit 1938 daterende Veiligheidsbesluit voor fabrieken en werkplaatsen. Daarbij is het menselijk handelen een belangrijke factor en fa- den in dit opzicht is meestal de oorzaak van de ongelukken. In EEG-verband, aldus de staatsse cretaris, wordt er gewerkt aan het opstellen van gemeenschappelijke con structievoorschriften voor bouwkranen. .ROTTERDAM De rechtbank te Rotterdam heeft dinsdag de 37-jarige R. A. uit Eindhoven veroordeeld tot twaalf maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan drie voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar (de eis was zestien maanden geweest). A. had in februari in Ostende vijf vliegtickets op het bureau van Britisch United Airways gestolen. Op enkele zet te hij een valse naam en wisselde ze bij een passagebureau om. Zijn diefstal kwam uit, toen hij probeerde een biljet (dat hij op naam van een niet bestaand echtpaar had geschreven) bestemd voor het traject Londen - Santiago, probeer de om te ruilen voor een ticket Beiroet - New York - Beiroet - Amsterdam. Een psychiatrisch rapport over de Eindhovenaar achtte het verschijnsel pseudologica-fantastica aanwezig bij de man: een ziekelijke neiging om zich belangrijker voor te doen dan men is. ITOTTERDAM Het Japanse schip Bremen Maru (12.050 ton dwt.) een der snelste vrachtschepen ter wereld, maximumsnelheid 24 knoop zal zaterdag op haar eerste reis naar Europa Rotterdam aandoen. Het schip heeft een dienstregeling van 21 knopen, zodat het per dag ruim 800 km kan afleggen. De Bremen Maru kan bijvoorbeeld de terugreis Rotter dam—Japan in 25 dagen afleggen, een vaartijd die tot voor kort alleen ge leverd kon wordén door de snelste passagiersschepen. De Bremen Maru is op 6 april te water gelaten na een bouwtijd van drie en een halve maand. De afbouw was gereed acht maanden na de kiel legging. Het schip is gebouwd op de Mitsui-werf ten zuiden van Kobe en is ingezet op de Europa-dienst van de Mitsui o.s.k. Lines Ltd. Tokio, op een na de grootste ter wereld (na de Engelse P and O groep). De Bremen Maru wordt gevolgd door drie zusterschepen, te weten Bristol Maru, Bergen Maru en Barcelona Maru. Enkele opvallende eigen schappen van deze schepen:B and W Dieselmotoren van 18.400 pk, lading ruimte 22.000 m3. afsluitbare ruimten voor kostbare lading. Afstandsbedie ning op de brug en in de machinekamer. ROTTERDAM Het PSP-raadslid TV. Remeijer vraagt in de saneringswij- ken speelplaatsen voor de jeugd te ma ken op terreinen, die door de sloop van huizen vrijkomen. De heer Remeijer, die hierover vra gen heeft gesteld aan B. en W., is bang dat anders modderpoelen en vuilnisho pen ontstaan. Hij noemt met name de Frederikstraat, de hoek van de Reijnstraat, de Crooswijkseweg en de Rotterdamsestraat, de Isaac Hu- bertstraat èn de hoek van de' - Zeg waardstraat, de Bleiswijkstraat en de Bergsestraat Egalisatie van de terreinen vindt de heer Remeijer nodig om er wat frissere speelplaatsen van te maken. Bovendien om het aanzien van de straat te verbeteren. (Van onze onderwijsredactie) DEN HAAG -- De staatscommissie opleiding ieraren heeft een interimrap port uitgebracht, waarin wordt gecon cludeerd dat de opleiding voor de ak ten van bekwaamheid van de drie gra den voor het voortgezet onderwijs zo veel mogelijk als een geheel moet wor den gezien. Volgens de commissie zal de leraren-opleiding nieuwe stijl cursussen omvatten van drie, vier en vijf jaar, die achtereenvolgens opleiden voor de derdegraads-, de tweede graads- en de eerstegraadsbevoegd heid. In het laatste jaar is de pedago- gisch-didactische scholing gedeeltelijk in de praktijk. De commissie acht een systematische opzet van de bij- en nascholing een onmisbaar onderdeel van de beroepsopleiding van leraren. Voor de akte van de derde graad moeten twee vakken in gelijke omvang worden bestudeerd. Bij studie voor de tweede of eerste graad worden de vak ken verdeeld in een hoofd- en een bij vak. ACADEMISCHE EXAMENS AMSTERDAM VU Kand. ex. Duitse taal- en letterk.: mevr. W. E. fle Groot-Prins te Amsterdam. UTRECHT RU Gepromov. t. doet. In de wis. en natuurw.; J. Ponstein te Bus- sum. Gesl. kand. ex. psychol.: ir. S. A. Schouten, Rotterdam; doet. geol.: F. Bos, Rotterdam; doet. psychol.: J. C. Muller, Lek- kerkerk; J. K. Oosthoek, Rotterdam; W. M. v. Woerden, Middelburg. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Mr. J. G. Ban ning, hoofd van de afdeling onder wijs van de gemeente, opende vanmor gen de Katholieke Dagnijverheids school voor de Rijn- en binnenvaart en de kustvaart. De school is gevestigd het gebouw dat de (algemene) school voor de Rijn- en binnenvaart van de Stichting Kon. Onderwijsfonds voor Scheepvaart bezette. Deze school is verhuisd naar het nieuwe complex aan de Stadionweg, dat nog niet officieel in gebruik is genomen. In feite tegelijk met deze r.k. school is in Amsterdam de school van het KOFS omgevormd tot een protestants- christelijke school. Deze is ook nog niet officieel geopend. Het KOFS heeft voor deze scholen een organisatorische vernieuwing on dergaan waaratn een schoolstrijd voor af is gegaan. Bij het KOFS was men van mening dat ook aan de leven- beschouwelijke opvattingen ruimschoots de aandacht werd gege ven. Van r.k. en protestantse zijde TTE DIRECTEUR van de school, de heer H. A. H. M. van Eeuwijk, met enkele leerlingen aan het touwsplitsen. ACADEMISCHE EXAMENS AMSTERDAM VU wisk.-B: L. A. Rang. Amtselveen; kand. wijsbeg.: mej. Th. Kruijif, Den Helder; kand. econ.: F. 1. v. Doom, Hilversum: W. A. Maarse, ■Aalsmeer: D. Keunlng, Koudum (Fr.); W. J. de Gooijer. Leeuwarden; A. J. Tjepkema, Amstelveen; C. A. de Feyter. Emmeloord; A. S. J. v. Exel, Oosterbeek; W. Keddeman, Haarlem; d-oct. econ.; W. Nijhuls, Enschede; J. A. de Kreij, Amsterdam. ROTTERDAM NEH gepromov. t. doet. in de econ. wetensch.: A. P. Barten, Voorschoten (met lof). Promotor was: prof. dr. H. Theil. Gepromov. t. doet. in de econ.; T. Kloek, Rotterdam (met lof). Promotor was; prof. dr. H. Theii. ROTTERDAM De heer A. B. C. A. Koster, directielid van Lever's Zeepmaatschappij, heeft gisteren zijn Honderden vrienden, kennissen en col lega's wensten hem en zijn vrouw daar geluk mee tijdens een receptie in het Wcster-paviljoen. In een paar toespraken, onder meer van drs. R. Metzelaar, directievoorzit ter van de onderneming en mr. G. van der Burch, verkoopdirecteur Van den Bergh en Jurgens, werd de jubilaris ROTTERDAM Dr. T. Kloek is be noemd tot gewoon lector voor de econo mie in de faculteit van de economische wetenschappen aan de Nederlandse eco nomische hogeschool. De heer Kloek, Jot nu toe wetenschappelijk medewer ker aan de NEH, werd in 1934 geboren, wog geen veertien dagen geleden pro moveerde hij cum laude op een Proefschrift over indexcijfers. Tramverbinding Oostvoome-Rockanje. Naar aanleiding van den weinigen voor- Mgang in zake de reeds jaren aan de ®r«e zijnde tramverbinding Oostvoome- hockanje, hebben verschillede ingezete nen zich tot den heer Roodhuyzen (af- levaardigde van dit district) gewend en dringend om medewerking ver zocht, ten einde de zaak zooveel moge- ik ie bespoedigen. na eenige dagen mocht de commissie et volgende schrijven van den lieer ontvangen: De minister van Water last heeft mij beloofd, de Rott. Tram- *eg*Maat3chappjj tot spoed met het T .f3" 'e manen; het schijnt echter, *7* zji moeite heeft met de verkrijging E het benoodige materieel. Plan voor tankschip van miljoen ton Een dergelijk schip zou mis schien best kunnen varen, maar waar zijn de havens en de instal laties die een dergelijke mam moet kunnen ontvangen en waar zijn de dokken die nodig zijn voor de onderhoudsbeurten? Elk schip heeft om de zoveel tijd een beurt nodig, ook een miljoen-tonner. Wel ke werf begint aan een dergelijke investering als er slechts één zo'n schip vaart? Daarom zullen de woorden van Sir John Hunter zeker vele, vele jaren nog woorden blijven. Eerst moet de periode van de 200.000- en 300.000-tonners komen, en daar zit iedereen in de scheepsbouw- en scheepvaartwereld al vol van. Onvoorstelbaar groot zou een tankschip van een miljoen ton moe ten worden. Twaalf maal zo groot als bijvoorbeeld het passagiers schip Queen Elizabeth, dat op zich een drijvende stad is. Toch heeft Sir John Hunter gezegd dat de bouw van zo'n schip volgens een zeer eenvoudig systeem zou ge schieden. Er is daarop zelfs reeds patent aangevraagd. Hij verklaar de ook dat er geen reden bestaat te geloven dat er geen markt zou zijn voor tankers van een miljoen ton. Het Japanse ministerie van ver keer en waterstaat heeft de Mitsui Shipbuilding and Engineering Com pany Ltd. toestemming verleend om in Chiba bij Tokio een dok te bou wen dat, naar men zegt, het gtoot- ste ter wereld zal worden. De toe gestane grootte van het dok wordt opgegeven als 250.000 ton dw., maar scheepsbouwdeskundigen zijn van oordeel dat er supertankers tot 500.000 dw. zullen worden gebouwd. Het dok krijgt een lengte van 400 meter, een breedte van 72 me ter en een diepte van 12.5 meter. Mitsui zal binnenkort met de bouw beginnen. Het is de bedoeling in juni 1968 met het projekt gereed te zijn. De kosten worden geschat op ongeveer 42 miljoen gulden. Het dok zal het vijfde zijn in Japan waarin supertankers van meer dan 200,000 ton kunnen worden ge bouwd. WiltonFijenoord heeft de afge lopen jaren in de scheepsbouw goede resultaten kunnen boeken, zo is het commentaar van de direktie van deze scheepswerf op het Rap- port-Keijzer over de Nederlandse scheepsbouw. In een beschouwing voor het personeel in „Wilton Fijenoord Nieuws" zegt de direktie dat veel van wat de commissie aan beveelt bij de werf reeds wordt toe gepast. „Ons ondernemingsbeleid is sinds jaar en dag gericht op aanpassing aan de veranderingen die zich in de wereld op de markt voor nieuwbouw en reparatie voordoen. Wij wijzen in dit verband ook op de fusie met Bronswerk, die onze positie ongetwijfeld heeft versterkt. „Het is echter niet de bedoeling de indruk te wekken dat wij er al zijn. Wij zijn er ons te zeer van be wust dat er ook bij ons nog veel en hard aan getimmerd zal moeten worden", zo vervolgt dit commen taar. „Het rapport van de commis sie Nederlandse Scheepsbouw 1965 heeft ons er weer eens met de neus op gedrukt, dat ook het arbeids klimaat en de werkomstandigheden op de werven de grootst mogelijke aandacht verdienen en dat de ar beidsprestaties nog niet zijn wat ze zouden moeten zijn. Het is ons in ziens de grote verdienste van de Commissie-Keijzer dat het rapport als het ware op een rijtje legt waaraan wij in de komende jaren zullen moeten werken." Zo zal de stoomsleephopperzuiger er gaan uitzien die de I.H.C.-HoI- land op de werf van Smit-Kinder dijk zal bouwen voor de regering van Irak. Als eerste krijgt dit vaar tuig een elektronisch brein, dat een zeer groot aantal gegevens op tekent en verstrekt, hetzij automa tisch, hetzij op verzoek wanneer dit wordt gewenst. De houw van dit 120 meter lange en bijna negen tien meter brede schip zal twee jaar duren en twintig miljoen gul den kosten. De zuiger zal worden gebruikt voor de verbetering van de Iraakse havens. geschetst als „een schaap met vijf po' ten", wat genuanceerder gezegd, als een man, die vijf eigenschappen, collegiali teit, menselijkheid, geestelijke span kracht, slagvaardigheid en vechtlust, opvallend goed combineert„Deze ei genschappen hebben van u een ideale verkoopdirecteur gemaakt," zo zei de heer Metzelaar. Hij overhandigde de heer Koster een enveloppe met inhoud. Namens vrienden en collega's bij Uni lever en de dochterondernemingen bood de heer Van der Burch een tele visietoestel aan. Een zilveren theepot een aanvulling op een servies, dat het echtpaar Koster.al eerder was aan geboden werd door de heer F. Wie- bosch gegeven namens districtsleiders en vertegenwoordigers Van de Lever's Zeepmaatschappij. De heer Koster begon zijn loopbaan op 1 oktober 1926 als medewerker van de expeditie-afdeling van Calvé-Delft. Op 1 mei 1929 werd hij overgeplaatst naar het Algemeen Vrachtkantoor. Ge durende de oorlogsjaren bekleedde de heer Koster een leidende functie bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Den Haag. In 1946 werd hij na een commerciële training bij Lever's Zeep-Maatschappij assistent-verkoopleider bij Lever's Zeep-Maatschappij en op 1 januari 1953 tot verkoopleider. Een jaar later werd hij adjunct-directeur van deze maatschappij. Op 1 februari werd de heer Koster lid van de directie. werd aangedrongen op eigen scholen. De rooms-katholieken vroegen' de no- digverklaring voor de school aan. Deze werd verleend. Later is men toch weer bij elkaar gekomen. Dankzij een reorganisatie van het KOFS is het nu zo dat de cholen in Delfzijl, Haringen en één in Rotterdam algemeen z.'jn en die iri Amsterdam en één in Rotterdam bijzon der. Een schoolbestuur adviseert het hoofdbestuur en is voor het leven op de school zelf verantwoordelijk. Dit is vooral van belang voor het internaat. Er zijn 52 leerlingen voor de eerste klas. De -totale capaciteit van het schoolgebouw is 140. Directeur van school en internaat is de heer H. A. H. M. van Eeuwijk. Mr. Banning (hij kwam in de plaats van wethouder R. Langerak die nog in Leningrad is) memoreerde bij de ope ning de moeizame voorgeschiedenis. Hij vond dat nu een efficiënte oplos sing is gevonden die recht doet aan de ouders die voor hun kinderen onder wijs op levensbeschouwelijke basis wensen. De voorziter van het schoolbestuur, aalmoezenier C. Nieuwenhuizen, merk te op dat de samenwerking echt niet probleemloos zal zijn, maar dat men met .gezond verstand en een soepele', interpretatie van de overeenkomst ver komt. De heer C. Moolenburgh, waarne mend voorzitter van het KOFS, zei dat ondanks de moeilijkheden bij de bin nenvaart er steeds vraag blijft naar goed geschoold personeel Dat blijkt wel uit de 571 jongens die op het ogen blik de vijf scholen bevolken. (Van onze onderwijsredactie) DEN HAAG De data voor de eindexamens van de middelbare scholen zijn vastgesteld. Het eerste examen (wiskunde h.b.s. A) wordt 18 april afgenomen. De examendata zijn: Gymnasium A en 'staatsexamen gymna sium A: 19 april: 9.00—10.00 Latijn, 13.30 —15.30 Engels; 20 april: 9.00—11.00 Grieks, 13.3015.30 Frans; 21 april: 9.00—11.00 Nederlands, 13.30—15130 Duits; 24 april: 13.30—16.00 Nederlands. Gymnasium B en staatsexamen gymna sium B: 19 april: 9.00—11.30 Algebra. 13.3015.30 Engels; 20 april: 9.GÖ—11.30 Goniometrie en analytische meetkunde, 13.3015.30 Frans; 21 april: 9.G0—11.00 .Nederlands, 13.30—15.30 Duits; 24 april: ,9.0011.30 Stereometrie, 13.30—16.09 Ne derlands. 5 Hogereburgerschool A en staatsexamen hogereburgerschool A: 18 april: 9.00— 12,00 Wiskunde (staatsexamen hbs A); 19 april: 9.00—11.30 Engels, 13.30—15.30 Organisatie en techniek van de handel en (handelsrekenen; 20 april: 9.9011.30 Nederlands, 13.30—15.30 Engels; 21 april: 9.0012.00 Boekhouden en bedrïjfsiiuis- houdkunde, 13.30—15.30 Duits; 24 april: 9.00—11.30 Frans, 13,30—16.00 Nederlands; 27 april: 9.0012.00 Boekhouden en be- drijfshudshoudkunde, 13.30—15.30 Frans; 28 april; 9.00—11.30 Duits, 13.30—15.30 Organisatie en techniek van de handel en handelsrekenen. Hogereburgerschool B en staatsexamen hogereburgerschool B: 19 april: 9.00 11.30 Algdbra, 13.30—15.30 Nederlands; 20 april; 9.0011.30 Goniometrie en ana lytische meetkunde, 13.30—15.30 Engels; 21 april 9.00—12.00 Scheikunde, 13.30— 15.30 Duits: 24 april; 9.00—1L30 Stereo metrie, 13.30—16.00 Nederlands: 27 april: 9.0012.00 Natuurkunde, 13.8015.30 Frans. Middelbare school voor meisjes: 19 april: 9.0011,30 Engels, 13.30—16.00 Ne derlands; 20 april:- 9.00—11.30 Frans; 21 april 9.00—11.30 Duits, 13.30—16.00 Ne derlands. ROTTERDAM Donderdag komt in de gemeenteraad als aanvullend agendapunt aan de orde de benoe ming van de heer, TV. A. Fibbe tot tijdelijk wethouder als vervanger van mr. H. Bavinck, die, zoals men weet reeds geruime tyd ernstig ziek is. De heer Bavinck heeft de gemeen teraad doen weten, dat hij niet voor het eind van dit jaar zijn zetel in de gemeenteraad en zijn wethouderschap zai kunnen hervatten. AMSTERDAM Een van de taken, die prof. dr. A. Stolk zich gesteld had bij zijn derde expeditie naar het Ama zone-gebied, was het bergen van het grote materiaal dat tijdens zijn expedi tie in 1965 ontdekt was. Hij ondervond hierbij echter een te genslag, doordat een van de belang rijkste vondsten, een vrouwenbeeld van meer dan twee meter lengte, ver dwenen was. In afwachting van het transport was dit beeld in 1965 onder de struiken neergelegd maar het is waarschijnlijk door Indios uit omliggen de nederzettingen weggesleept Andere grotere vondsten zijn nu ge transporteerd met behulp van balsa- vlotten. Balsahout is de lichtste houtsoort die we kennen, Het overige gedeelte van de expedi tie is een succes geworden. Bij opgra vingen werden allerlei voorwerpen ge vonden. (Van onze kunstredactie) AMSTERDAM Het moet wel ver band houden met de financiële proble men in Engeland, dat het vooral Brit ten zijn die op de kunstveiling bij Mak van "Waay in de hoofdstad grote bedra gen beleggen in oude schilderijen. Een landschap van Drooghsloot ging voor 10.590 gulden van dé hand. „Vismarkt bij avond" van Schendel haalde ƒ9.200, een gezicht op Hoorn van Berckheyde ƒ6.400, een genrestuk je van Craesbeeck 7.800 (uitzonderlijk hoog voor dit werkje) en een kleine „Springer" bracht het maar liefst tot ƒ7.000. Voor respectievelijk 10.200 en ƒ9.200 kwamen twee werken van Si mon de Vlieger in Brits bezit. Een Ne derlandse handelaar kocht een Ver boom voor 23 mille, en voor 30 mille bleef een bloemstuk van Jan (de fluwe- le) Brueghel (voorlopig?) in eigen land. ROTTERDAM Het Congres „De prijs van onze welvaart" (georga niseerd door het Verbond van we tenschappelijke onderzoekers) zal op 28 en 29 oktober niet, zoals eerst het plan was, in Rotterdam worden gehouden, maar in de aula van de Technische Hogeschool in Delft ROTTERDAM De heer H. Roozen- berg, voorzitter van de vereniging voor chr. nationaal schoolonderwijs in Rot terdam - Schiebroek is tijdens de jaar lijkse ledenvergadering bij acclamatie herkozen. Op deze zelfde vergadering werd afscheid genomen van de heer D. J. H. van Wijk. Hij is jarenlang secreta ris geweest van de schoolvereniging.

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1