botterdam Herfst in Schiedam mdn taentelieslinir schenkt Zonnehuis plastiek AGENDA J AI in de tijd van Comelis Tromp... V VLAER KOL r Vacature drs. Hemm blijft vermoedelijk es Kilo-aktie voor Genk bijzonder geslaagd EEN SCHOONMAKER L FORTEX Bronzen beeldje krijgt plaats in tuin Weer gratis naar hetStedelijk Dierenasyl vergt veel geld Rattenplaag YCB organiseert gesprek Kerk en vakbeweging Na vertrek naar Leiden Voldoende voedsel voor winter Verkeerscursus vooï brommers Jongen verzet zich tegen politie Uw rekening draagt een naam bij Vlaer Kol INENTING ffl? rotterdammer WOENSDAG S OKTOBER I960 DAMESHOEDEN LIJNBAAN 37 Vandaag.... en dagelijks het voorstel van B. en W. ver schenen. HVD-schaakteam brak wedstrijd af (2 V2 -2 V2 Na j aarsbij eenkomst voor gezinnen zeevarenden Onwel en overleden Dierenbescherming (1629-1691) Ned. vlootvoogd ...deed Vlaer Kol (van 1691) bankzaken. Dat is misschien wel interessant. Maar onze huidige cliënten vinden het belangrijker, dat Vlaer Kol is uitgegroeid tot een eigentijds en efficiënt bankbedrijf. Een bedrijf, dat ook uw zaken behandelt alsof het die van henzelf waren: direct en persoonlijk. Geen wonder dat men zegt: bankgiro, buitenlands betalingsverkeer, kredietverlening, effecten, vermogensbeheer, beleggingsadviezen, belasting-aangiften, spaarrekeningen; reisdeviezen, assurantiën, deposito, open en gesloten bewaarneming, safeioketten, handelsvoorlichtïng. Utrecht, Oude Gracht 158, tel. 26351.% Rotterdam, Coolsingel 75, tel. 120126. Bilthoven, Julianalaan 4, tel. 2571/72. Usselstein, Kloosterstraat 7, tel. 2195. Foriei iiesft een geheel eigen stijl m de moderne man, die weet wat hl! wil, Fodsi herenkleding rerfcrijgto k Korte Hoogstraat 11 a - Tel. 6151 VLAARDINGEN VDV won met 13-7 van Maeslandtsluys Licht brandde niet Twee namen staan garant voor warme winternachten: De Klerk heeft Slle dekens van GEMEENTE SCHIEDAM P Pagina 3 meer provo's en zij die zich daarvoor uitgeven, beginnen waarde- CTEEDS J daarvn- ins te krijgen voor politie en «tadsbestuur. JpJ („t onlang" de politie die een goede Itnrt maakte door de gestolen solex van provo terug te vinden, waarop de be trokkene in een ingezonden stuk zijn waar- dering daarvoor uitte, maandagavond va# jet wethouder G. Z. de Vos (van sociale en volksgezondheid) dio enkele op wken arovo's verbijsterd achterliet door op te Lrken dat bij wel achter hun verlangens kort staan. Hun verbazing "teeg nog meer lota <je wethouder rei: „Ik ga «Tr achter aan. Bel me over cnige maar op Ut wethouder had dit gesprek met de mavo's in de eigen gemeentelijke stand op He Femina. In dit „Open Boek" zullen de ye week vier wethouders ieder een nirenavondje houden. De heer De Vos, net terug uit Leningrad, beet de spits af. De drie provo's moesten er eerst om to"«en „je woordvoerder zou zijn. „We willen recreatieve centra maken van de atoom- njje schuilkelders, we willen er heatkelders ■ran maken", klonk het. En de wethouder «roeit: „Is daar wel voldoende ruimte in?" .Geen bezwaar, we kunnen het proberen, ijy willen de jeugd van de straat houden, liet lijn nutteloze dingen die creatief jnofcn worden gemaakt." Wethouder De Yos: „Non ja..." Provo: „Wilt u dat in de gemeenteraad brengen?" „In ieder geval ;n het tollege", aldus de heer De Vos, „ik vmd het ook zonde dat die dingen ©n- hmUiaar leeg staan". Even sloeg provo Thom Holterman door: „Voor wie zijn de schuilkelders gemaakt? Voor de jeugd om te happenen„Mag ik ook nog wat leggen", vroeg wethouder De Vos. Dat macht nadat de twee anderen hun collega provo hadden gezegd even zijn mond te houden. „Ja, meneer Lems zou het ook al ia de raad brengen." „Oh, maar die zit pas ia de gemeenteraad. Die heeft geen tijd, die moet de begroting nog bestuderen", was het lachende antwoord van de wet houder. „Maar ik ga er in ieder geval Cf hieraan." Verder was er nog een vrouw die over de verbetering van oude woon- bmmeo sprak- Ze meende dat haar straat als automarkt werd gebruikt, en of de wet houder er maar wat aan wilde doen. En een andere vrouw die in de clinch lag met de volkshuisvesting en een heer die mopperde over de wijze waarop de huiseigenaar zijn flatbewoners wil dwingen te zijner tjjd centrale verwarming te nemen. De wet- louder noteerde alles, vertelde waar de moeilijkheden voor de gemeente lagen, kortom hjj verkocht zijn stad goed, en dat alles in de broeihitte van de hal met op zich gericht de Schijnwerpers van een televisieploeg. SCHIEDAM Een plaatje dat aanleiding zou kunnen geven tot weemoedig filoso feren' bomen worden kaal, bladeren bedekken het trot toir, het gesloten hek, de ge bogen rug, de wankele tred. We willen maar zeggen: het is herfst geworden ook op dit mooie plekje in de stad Schiedam. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Burge meester mr. J. Heusdens heeft zoals gisteren gemeld, bij de opening van „Het Zonnehuis" namens de gemeente een beeld houwwerk aangeboden. De burge meester deed dit onder voorbe houd, „want", zei hij, „de raad weet er nog niet van". Intussen is Opstandingskerk: gesprekskring voor longeren, 20 Chr. Sociale belangen: uur A. R. kiesvereniging, ledenvergadering 20. Bijkantoor: De Rotterdammer: Lange Kerkstraat 82, uitsluitend redactieza- k® tel. 263954 (b.g.g. 010- 115588 en 01898 - 6619). Agentschap: J. v. Gogh, Dr. Zamen- hofstraat 139, tel. 152400. Klachten bezorging: Agentschap zie Wen dag. van 18.30-19.30. Belangrijke telefoonnummers: Alarm Politie 264656, alaram brandweer 232923, alarm G.G. en GJX 269280. Apotheek: P. Mulder, Rembrandtlaan 5b, tel. 268855. De burgemeester zei dat het beeld, „Stoeiende kinderen", hem deed denken aan bokje springen. „Ik moet echter zelf oppassen geen bokkesprongen te maken op staatsrechtelijk gebied, want de ge meenteraad moet het krediet voor dit beeldhouwwerk eerst nog goedkeuren. Ik meen echter dat de reactie uit de raad gunstig zal zijn. Vanmiddag gaat er nog een voorstel naar de raadsleden met het betreffende verzoek om geld". De burgemeester zei dat er dan nog een obstakel op de weg naar de realise ring van het beeldhouwwerk ligt, name lijk de goedkeuring door Gedeputeerde Staten. Gezien echter de woorden van de commissaris van de Koningin mr. J. Klaassesz die het tehuis tevoren had geo pend meende mr. Heusdens dat die goed' keuring er wel zou komen. De commissa ris had juist beweerd dat het vroeger moeilijker was om zeven stuivers bij elkaar te krijgen dan nu zeven mil joen. Mr. Heusdens overhandigde hierna een schaalmodel van het beeldje aan mr. W. de Vries, voorzitter van het te- huisbestuur. Deze dankte het gemeente bestuur hartelijk en zei met te twijfelen aan de verwerkelijking van het geschenk. Het voorstel dat inmiddels door burge meester en wethouders aan de raad werd gestuurd en dat donderdagavond zal wor den behandeld behelst een verzoek voor een krediet van ƒ7500. Voor dit geld zal de beeldhouwster Marian Gobius in op dracht van de gemeente de bronzen plastiek maken. Het beeldje zal ongeveer 90 centimete hoog worden. Het wordt geplaatst op een sokkel in de tuin van het Zonnehuis. De plaats zal in overleg met de gemeente gekozen worden. De tuin van het Zonne huis gaat namelijk zonder onderbreking over m openbaar plantsoen. VLAARDINGEN In de promotie klasse van de Rotterdamse Schaakbond heeft het eerste tiental van de Vlaar- dingse Schaakvereniging HVO zijn wedstrijd tegen Spangen 2 afgebroken in een 2Vj—21/: stand. Van den Akker zorgde op zeer snelle wijze voor het eerste punt voor HVO. Korpershoek zorgde voor het andere punt Van der Mark noteerde het enige remisepunt. De twee nederlagen werden toege bracht aan Hoogerwerf en Korpel. De afgebroken partijen, die op maandag 17 oktober worden uitgespeeld staan op naam van Vissdher, Auwerda, Heyna, Uithol en Van Dnel. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De commissie Zeevarenden van de hervormde kerke- raad en de hervormde Zeemansraad Maasmond beleggen donderdag 13 okto ber in een zaal van de Rehobothkerk een koopvaardijbijeenkomst. Huisgeno ten van zeevarenden, familie en keimis sen zijn op deze avond welkom. Er zullen twee Shell-films worden vertoond, waaronder de deze zomer uit gekomen rolprent „Voortvaren". De ge legenheid wordt tevens te baat geno men de pakjes voor „Kerstfeest op Zee" in te zamelen. De heer J. Hoogendam, hulpprediker van de Hervormde Gemeente, zal een dagsluiting houden. Rondom deze acti viteiten is de opzet van deze avond het gezellig bijeen zijn, vooral voor hen die vaak alleen moeten zijn. De avond be gint om 20.00 uur. SCHIEDAM Traditiegetrouw zal het Stedelijk Museum gedurende het komende weekeinde gratis toegankelijk zijn. De volgende tentoonstellingen zijn dan voor het laatst te bezichtigen: de tentoonstelling van Hannes Fostma en Dick Cassée, winnaars van de grafiek- prijs A.I.C.A. en de eervolle vermel ding, en die van Bonies, Rous en Staak- man schilderijen, objecten en inktte- keningen; de twee Japanse exposities van Shimizu Shohachi, die woont en werkt in Parijs en van Onuma Teruo, die tijdelijk in Amsterdam verblijft. Bovendien is er nog de tentoonstelling van Van Golden made in. Japan '66. Zoals bekend kunnen bij een aantal tentoonstellingen aankopen worden ge daan met gebruikmaking van de 30 procent-subsidieregeling van het mi nisterie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De Nederlandse Vere niging tot Bescherming van Dieren af deling Schiedam houdt deze week een lijst- en speldjescollecte. De vereniging staat nieuwbouw voor ogen. Het verou derde dierentehuis aan de St. Anna Zusterstraat 47 maakt deel uit van een saneringsplan en zal vroeg of laat moe ten verdwijnen. Er zijn plannen voor nieuwbouw, een goed geoutilleerd, winstgevend die rentehuis met een dierenpension waar aan in Schiedam, vooral in vakantie- tijd, een behoefte bestaat. Zaterdag zal op de Koemarkt een kraam worden geplaatst met een geluidsversterker, waar men allerlei gebruiksvoorwerpen kan kopen. Collectanten kunnen zich mondeling of schriftelijk melden bij de heer J. S. van Melis, Vlaardingerdijk 215, tel. 26.85.29, of zaterdagmorgen aan het ge bouw van het Roode Kruis, Warande 95. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De 55-jarige winke lier W. J. A. v. d. Kamp van de Rotter- damseweg te Zwijndrecht is ui zijn wa renhuis aan de Jan Kruyffstraat plotse ling onwel geworden en overleden. SCHIEDAM Dierenbescher ming betekent niet een extra stukje worst, maar wel de bereid heid om aan het dier in onze samenleving onnodig leed te besparen. Hierbij stuit men soms op onwil, vaker op onkunde of wordt voortdurende aandacht ge vraagd om het leed te beperken. Uw medewerking daarbij is van belang! De collecte van a.s. zaterdag beveel ik met klem bij u aan. De burgemeester van Schie dam, II. Reelfscma SCHIEDAM De laatste dagen wor den herhaaldelijk ratten gesignaleerd m tuinen en bij woningen. De gemeen telijke reinigmgs- en ontsmetüngs- dienst wijst er nog eens met na druk op, geen voedsel in tuinen en straten neer te gooien. Brood, voor vo gels en eenden bestemd, blijft vaak liggen en de ratten lopen op klaarlich te dag op zoek naar voedsel tussen struiken en zelfs op garage-dakjes. Wie klachten heeft, kan zich tot de dienst wenden (Buitenhavenweg 154, tel. 264895, hr. De Vries) wenden. Het meest effectieve bestrijdingsmiddel is "chter: zorgen dat er voor de hongeri ge knagers niets te eten valt. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De Vlaardingse Christelijke Besturenbond organiseert dinsdag 11 oktober in Triangel een gesprek tussen ambtsdragers van di verse kerkgenootschappen en het kader van het CNV in Vlaardingen. Het gespreksthema zal zijn „Kerk en vakbe weging". De heer H. Beenhakker, districtsbe stuurder van het CNV en bestuurslid van de Rotterdamse Christelijke Be sturenbond zal over dit thema een in leiding houden. De bedoeling van de organisatoren is dat er hierna ruim schoots gelegenheid komt voor discus sie. De besturenbond hoopt dat er een grote opkomst zal zijn en dat ook de vrouwen van de leden mee zullen ko men. De avond begint om 20 u,ur. SCHIEDAM De eerstvolgende gelegenheid om zuigelingen gratis te laten inenten tegen pokken is van 15.00-15.30 uur bij dokter P. van der Kuij, Noordeinde 5 (v.m. Kethel). Bankiers anno 1691 (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Drs. H. W. Hemmes van wijkgemeente drie van de Hervormde Gemeente heeft de benoeming tot diaconessenhuis- predikant te Leiden aanvaard. Tevens is hij benoemd tot predi kant voor bijzondere werkzaam heden aldaar. Vermoedelijk preekt (Advertentie) CiDe K Natuurlijk: Citroen De Kuyper. Dit vond ook de bartender die in 1952 met zijn longdrink „Bazi" de Eerste Prijs won op" de Nationale Cocktail Longdrink Competitie. Het recept is heel eenvoudig Neem een normaal drinkglas, giet hierin een glaasje De Kuyper Citroen- jenever en vul het glas verder met tonic. Houdt u van een extra-koude longdrink, dan een paar stukjes ijs toevoegen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De jaar lijkse „kilo-aktie" voor het Kin dertehuis in Genk (B.) is dit jaar een nog groter succes geworden dan in 1965. Bijna anderhalf maal zoveel voedsel als vorig jaar werd door de leerlingen van een groot aantal scholen bijeenge bracht. Er deden dit jaar dan ook weer meer scholen mee, waaronder de Christelijke Huishoudschool en de Christelijke Detail handelsschool „Beneden Maas" voor bet eerst. De reacties op de Detaflschool waren bijzonder enthousiast. Adjunct-directeur J. Eikerbout en leraar etaleren K. A. de Vries wilden graag nog wat extra accent geven aan de actie. Zo werd het plan geboren van de meegebrachte levensmid delen een etalage te maken. De leerlingen hebben onder leiding van de heer De Vries met elan aan deze opdracht gewerkt. De etalage werd zo gebouwd dat zij van buiten de school duidelijk te zien is, en daarmee de voor bijganger nog eens wijst op de actie voor de mensen in België die onder moeilijke omstandigheden een grote groep kinde ren verzorgen. De organisatoren van de actie hebben naast de levensmiddelen van de school kinderen ook weer een grote partij aard appelen, uien en groenten verzameld. mi ttMM U<wf T\E LEERLINGEN van de Chr. Detailhandelsvakschool te Vlaardingen maakten deze eta lage van de levensmiddelen die zij voor het Kinderhuis in Genk (B) hebben ingezameld. Zaterdag 15 oktober wordt de vracht naar Genk gebracht door de heer Dijkshoorn van de Samenwerking. Zoals het nu is heeft het tehuis voor de komende winter voldoende voedsel voor iedereen. Het schaarse geld hoeft daaraan dus niet te worden uitgegeven Ook heeft men voldoende kleding bij Het pas nieuwe gebouw is nog niet afbetaald. Het tehuis heeft zelf geen mid delen en is helemaal afhankelijk van gaven uit Nederland. De op vier ton geraamde bouwkosten zijn door allerlei oorzaken opgelopen tot bijna 600,000 gul den. Bijna twee ton moet nog op tafel komen. Giften zijn altijd welkom op het gironummer van de „Vrienden van Genk": 1150, Hilversum. (Van een medewerker) VLAARDINGEN Het eerste tienial van de Vlaardingse Damvereniging heeft ook zijn derde competitiewedstrijd in de hoofd klasse van de RDB in een overwinning om gezet. Dinsdagavond werd Maeslandtsluys met 13—7 verslagen. Biel, Van Veelen, Ver burg. lansbergen er. Invaller Smits wonnen allen. Van den Kerkhoff. Van Splunter ea Voogt speelden remise. Nlestadt en Vermeu len verloren VDV 2 opende het damseizoen met een competitiewedstrijd tegen Constant 3 uit Rot terdam. Binnen enlcele uren had VDV een 6—0 voorsprong maar het venijn bleek in de staart te zitten. Bij de stand 108 voor VDV 2 zag het er r.aar uit, dat Tamboer zijn partij vla een slagzetie ln een overwinning zou omzetten. Er zat echter een addertje onder het gras, waarvan ook zijn tegenstan der niets af wist en dit had tot gevolg dat de „geplande" overwinning een onverwachte nederlaag werd. De Constantenaren waren overigens zeer ongelukkig met hun 1010 eindstand. Wlnstpartben werden gemaakt door Lucas- sen sr Albias, Achterberg en Vos. Remises boekten Poot en Mast, en de nederlagen kwamen op naam te staan van Van Oud- heusden. Van Woerden. Tamboer en Kor- ver. hij in november afscheid. Met de aanvaarding van dit beroep is in Schiedam een vacature ontstaan die mogelijk niet meer zal worden vervuld. Vorig jaar schreef de kerkvoogdij aan de Centrale Kerkeraad, dat bij de eerstvolgende vacature rekening moet worden gehouden met het feit, dat in de vacature niet zal worden voorzien. Het aantal predikants plaatsen zou dan van zeven op zes moeten worden gebracht. Momenteel is er beraad gaande tussen de voor zitter van de kerkvoogdij en het mo- deramen. Het besluit zal eerst de Centrale Kerke raad moeten passeren, waarna goed keuring door andere kerkelijke instanties dient te volgen. Een predi- kantsvermindering kan alleen volgen, uit een besluit van een classicale ver gadering. Vermindert het aantal predikantsplaat sen van zeven, tot zes, dart zal men de wijken moeten hergroeperen. Gevraagd naar de stand van zaken zei mr. H. Snoep dat de financiële situa tie niet zodanig is veranderd, dat de toekomst er rooskleurig uitziet Hij vertolkt daarmee uiteraard het kerk voogdij-standpunt Zoals men weet is dit jaar ook het'vicariaat in Schie dam opgeheven en moest mejuf frouw ds. E. A. Bos haar toga aan de kapstok hangen. Ter delging van "het financiële tekort houdt de Hervormde Kerk iedere eerste zondag van de maand een nood-collecte. Men streeft naar 2000 per maand. In april werd voor dit doel 2500, in augustus 1500 gecollecteerd. SCHIEDAM Nog altijd is er een categorie weggebruikers die onnodig een ongeluk krijgt Het zijn de brom fietsers, die uiteenvallen in een groep heel jonge, en een. groep tamelijk oude verkeersslachtoffers. Daarom orga- nisert de afdeling Schiedam van het Verbond voor Veilig Verkeer in samen werking met de politie bij voldoende deelname weer een „Verkeerscursus voor bromfietsers". In 1957 startte men met de lessen. De cursus wordt gehouden in de maand november op de dinsdagavon den van 20.00 tot 22.00 uur en bestaat uit vier lessen. Aan het eind van de cursus wordt een schriftelijk examen afgelegd. Aan de geslaagden zal een diploma worden uitgereikt De kosten van de cursus bedragen 5, het lesma teriaal is daarbij inbegrepen. Aanmel dingsformulieren zijn verkrijgbaar bij het hoofdbureau van politie, Lange Nieuwstraat 55. Aanmelding is moge lijk tot 15 oktober 1966. VLAARDINGEN Maandagavond heeft de politie op de Geert .Grootelaan een zestienjarige jongen uit Maassluis aangehouden wegens.belediging van het gezag er. het plegen van verzet. De jon gen werd aangehouden omdat het ach terlicht van zijn bromfiets niet brandd. Hij nam dit niet en begon hierop de politieman uit te schelden. Toen deze hem vastpakte om naar het bureau over te brengen verzette hij zich heftig, waar op een vechtpartij ontstond. De jongen is op het politiebureau ingesloten. Maandag werd de 38-jarige wielrijd- ster M. S.-V. aangereden door een per sonenauto. De bestuurder van deze auto, de 7I-jarige H. B. uit Den Haag, wilde op het Emous een voor ham rijdende auto passeren. Hierbij reed hij de wiel- rijdster aan die uit de tegengestelde richting naderde. De vrouw liep, even als haar achterop de fiets zittende zoon tje, schaafwonden op m staat ons te wachten: een kwakkel- of een bibberwinter? Ondereenl 00%scheerwollenZaalberg- deken zuit u 'snachts het verschil niet merken.Zaalberg-dekens zljir wamr paar- tóch licht, c-e-rrt-bm-e-t-e-r-s royaler van formaat en ongeëvenaard mooi. Komt V zelf eens kijken'bij De- Klerk, vódr de nachten kouder wordent BVraeiWaH>MM!UTI1EOOfWS8MGSU«ll8an«Ca>t VEILING WBSTEHLEE DE LIER, 4 oktober Komkom AA 62-64, 2SJ800 stuks Extra; A 53—57, 47.480 stuks I; B 48—4S, 14.100 stuks Bin., 671180 stuks totaal; I C SS—40, D 3031; Paprika 4—15, 700: Sla I 514-8(4. 25500; Bloemkool 20—44, S 14—36, 15000, 10 14-43, 12 16: Toma ten A 485525; -Extra C 460-510, 18910 bak es Export; Tomaten A 405425, 3861 bakje* 3in„ 22.571 total; B 385—400; I C 380—390: CC 225—240; Andijvie 24. 200 kg: Dubb. bo nen 85—30. 700; Snijbonen 80—110, .1000; AU- cante 150—3G0, 2800; Komkom krom 54—60, 8200: Spruiten AI 59-66, AH 63-67. BI 3269» I Bil 6267, CU 36—47, 2SOOO, Dl 4248: Pepers 75-^125, 100; Spinazie 19—35, 50; Groene kooi 17. 400; Prei AL 33, BI 15—IS, 1000: Peterselie 4, 240 bos; Selderij 6, 500 bos. Bij het Gemeentelijk Woningbedrijf kan worden geplaatst voor het schoonhouden van trappenhui zen en openbare ruimten in flatgebouwen Salaris 485,647,per maand. Vakantietoelage 659, 15 werkdagen va kantie. deelname aan de Ambtenaren- spaarregeling is mogelijk. Werkkleding wordt verstrekt. De gemeente Schiedam is aangesloten bij het LILA. Eigenhandig geschreven sollicitaties worden in gewacht bij de Directeur van de Gemeentelijke Woningdienst, Lange Haven 145 te Schiedam bin nen tien dagen na het verschijnen van deze ad vertentie. teren Difterie - Kinkhoest - Teunas Kinderverlamming en tegen Pokken Op donderdag 6 okt 1966 van 1.302.- uur ran. zal er ten huize van de Vlaardingse art sen gelegenheid worden gege ven voor kosteloze inenting: tegen pokken voor kinderen, die de leeftijd van twee jaar nog niet hebben bereikt; tegen difterie - kinkhoest - tetanus - kinderverlamming voor geborenen in 1960 of later. Aan kinderen, die een half jaar geleden driemaal werden ingeënt tegen difterie - kink- hoest - tetanus - kinderver lamming. moet nog een vierde Injectie worden gegeven om de verkregen immuniteit voor een aantal jaren te bestendi gen. Men kan zich zonder voorafgaande aanmelding ver voegen bij de huisarts, waarbij het oranje inentingsboekje moet worden overgelegd. Ouders, die hun kinderen ge boren in 1962 volledig lieten inenten tegen difterie - kink hoest - tetanus - kinderver lamming. worden er aan her innerd, dat deze kindereen nu voor een herinenting In aan merking komen. Hierdoor wordt de immuniteit weer verlegd. Deze herin enting vindt plaats door gebruik van gemengd vaccin tegen de ge noemde ziekten. Door de huls- arts za! bon 5 uit het oranje inentingsboekje worden Inge nomen. "r Jïl #1

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1