Stoomspuit betekende ommekeer bestaat 1 ilmda AGENDA J nü rente tot Koreaan karate-leraar aan selioöï Van Gorsel Mist verlamt verkeer Schiedam str twmti naar en Verkeer vanmorgen onwrikbaar vast mm JA ■m W _r SSL Totale sterkte bedraagt thans 98 spuitgasten NIEUWE SPAARMOGELIJKHEDEN VLAER&KOL Vluchtelingen Burgerlijke stand Vijfde dan Park Jong Soo Actie Vluchtelingenhulp 1966 Dr. L. Meiiisina naar Schiedam Mist en een slippartij oorzaken Astmafonds wil afdeling MA 'Wik Dr. J. M. van Minnen over modern denken in de theologie DEXLERK&ZN NU' 1 SCHIEDAM De Schiedamse brandweer bestaat zestig jaar. Op 31 juli 1906 stelde gemeenteraad een nieuwe verordening- vast ter reorganisatie van. de vrijwillige brandweer, die toen een stoom spuit aanschafte. De pomp levérde (bi) liter water per minuut tegen over ISO liter per minuut door een kndspuit. die tot dan wërcL ge bruikt.. exclusieve modellen dameshoeden UJNBAAN 37 Vandaag en morgen en dagelijks Grotebranden Materieel Voorlichting over kanker MODERNE MAN FORTEX Fsrtex heelt een geheel eigen stijf toot de moderne man, die weet wat hl! i IwtL Korte Hoogstraat 11a - Tel. 6151 VLAARDINGEN Twee namen staan garant voor warme winternachten: De Klerk heeft èlle dekens van s u is Mi (Van een onzer verslaggeefsters) Dit betekende een geweldige verbete- ring ia bet blussen van branden, VVaak- luroheld tegen brand Is een voortduren de zorg geweest van de vroede: vaderen. Was niet In 1428 nagenoeg de gebele stad h de ss gelegd? Dak? vroeger werden branden geblnst mét trapleren, emmers en ladders. Men wonde-twee rijen mensen van „broers metsusteren endc die vrouwen en de meissens en de jonge vrtiers". In de ene rü gaf men de'volle en in de andere le ge emmers aan elkander door. Rond dé nieuwe stoomspuit werd een klein geoefend korps geformeerd, de Mgenaamde eerste brigadp, de eerste in- zetibij de brand. De elekïrigitéit bood gelegenheid tot verhoogde paraatheid. De stoomspuit had overigens nog paar- Modehuis Hol ad res voor TOPMODE OP BOULEVARD-ZUID Gr. 184 en IVC Telefoon 191564-199210 .(Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN In de serie bij éénkomsten, die boekverkoper Aart Pontier belegt over „Het modem the ologisch denken" met als thema „de dood van God", komt vrijdag dr. J. M. van Minnen spreken. Dr. van Min nen, studentenpredikant in Utrecht, tal het hebben over „leven met een verborgen God". Dit is de tweede bijeenkomst over dit actuele ondbrwerp. De Amster damse hoogleraar prof. dr. J. Sperna Weiland sprak enige tijd geleden over hetzelfde onderwerp met als the ma onder meer de ideeën van Bon- hoeffër en Dorothe Sölle. De bijeenkomst wordt gehouden in Triangel en begint om 20.00 uur. Magualia Deiberk Siso-bazar 14.30-17, 1930-22. Irene K.N.M.T.P. lezing met dia's, 20. De Rank N.C.V.B. Kethel ledenverga dering, 20. Magnalia Detkerk: «•30-17,19.30-22. Siso-bazar Bijkantoor: De Rotterdammer: Lange kerkstraat 82, uitsluitend redactieza- M- 263954 (b.g.g. 010 - 115588 en "'698-6619). Agentschap: J. v. Gogh, Dr. Zamen- wfctraat 139, tel. 152400. Klachten bezorging: Agentschap zie "en dag. van 18.30-19.30. Belangrijke telefoonnummers: Alarm Politie 264656, alarm brandweer 262923, G.G. en G.D. 269280. Apotheek: Evers, Lange Haven 81, fel 268242. dentractie (in de brandweerkazerne laat men. nog een oude gele foto ervan zien) en een drijvende spuit De paarden ston den in de stalhouwerij Van Velzen, hef voormalig Beijersbergen. De koetsier moest met het paard van de Vellevest naar de Lange Kerkstraat hollen, waar de spuit stond in de Waag. Dan .werd het paard ingespannen en vervolgens reed men naar de brand. De drijvende spuit was een kleine sleepboot, Mentor genaamd, die voorzien was van een grote pomp. Zij lag in de Voorhaven en was eigendom van Smit Co. Bij brand kon de brandweer over de boot beschikken." Na de havige brand in de mouterij „Haarlem" aan de, Bui tenhavenweg besloot de raad in zijn ver gadering van juli 1912 tot de aanschaf van de autostoomspuit. Het probleem van de paarden was hiermee opgelost. De groei van materieeV hield gelijke tred met de, groei van de stad. 'i De oude materleelplaatsen aan de Gro te Markt, Broersvest en St. Anna Zuster straat maakten plaats voor de nieuwe kazerne die op 19 juni 1931 in gebruik werd genomen. Gelukkig werd Schiedam tijdens de oorlog voor een zware lucht aanval gespaard- De stalen, magirusladder mei 78 treden werd na de capitulatie'van Duitsland in Berlijn teruggevonden 'als een wrak. Technici van de brandweer brachten de wagen weer in een nieuwe staat S*.i De laatste grote brand die men zich herinnert is die van de chocolade fabriek De Baronie op 10 oktober 1951. De meest spectaculaire brand woedde op de Griekse taüker Petrakis'N'omikós op 31 oktober 1936- Twee leden, de brandmeester J. yan der'Plas en -de kringcomamndant J. Nieuwenhuyze, lieten daarbij hun leven.' Een pla quette In de kazerne herinnert aan deze droeve gebeurtenis. - De spuitgast A. van Eyk stond, op dat moment, dat het Griekse schip ontplofte, op een betel 'yan de tanker. Hij werd dertigmeter in de lucht geslingerd en na zijn val boog een stuk staalplaat zich over hem heen. Dat was zijnyredding. Toen hij om zich heen keek zag hij de lichamen van Van der Plas en Nieuwe- huyze: deerlijk verminkt. Van Eyk en de brandgast B. W. Frederiks ontvingen na de brand de medalje van het Camegi heldenfonds en een .bewys van bijzon dere waardering en erkentelijkheid" van de directie van Wilton-Fijenoord. Het parate deel yan de wachtdienst woont thans in een straal yan 500 meter rond de kazerne. Zij zijn ingedeeld in een ploeg bestaande uit vier groepen van elk twaalf man. Alle twaalf zijn bij toerbeurt verplicht een volle week na werktijd voor brandbestrijding be schikbaar te zijn. Zij hebben éen alarm- schel in huis en telefoon, die beide recht streeks met de kazerne in verbinding staan. De totale sterkte bedraagt thans 98 man. Maandag en donderdag rinkelt het in de huizen in oostelijk Schiedam, dan is het proefalarm! Na thuiskomst van het werk moeten de spuitgasten zich om middellijk aan de kazerne melden. Velen van hen zijn in dienst van de gemeente: de eerste daguitruk bestaat uit het per soneel van de gemeentesmederij, die op het terrein van de kazerne ligt, en be. staat uit twaalf'man. De technische be drijven en de timmerwerf leveren vrij willige brandweerlieden. De commandant, de heer D. de Jager, die als zodanig sinds 26 juni 1959 in dienst is, is heroeps. Waarnemend commandan ten zijn de heren J. Keuzenkamp en J. C. Putter. Als commandant dienden sinds 1906 de Schiedamse vrijwillige brand weer Ch. Krijger van 1906 tot 1922, H. B. J. Aikema van 1922 tot 1941, C. E. Alexander van 1941 tot 1946 en S. Moes- ker van 1946 tot 1959, In het kader van nieuwbouw van het stadhuis zou de kazerne aan de Singel moeten verdwijnen. De nieuwe brand weerkazerne is gepland aan de Zijlstraat ter hoogte van de SWM. Er dient daar ook een nieuwe alarmcentrale te komen, die mogelijk een rechtstreekse verbin ding krijgt met brandgevaarlijke bedrij ven en instellingen. Op dit ogenblik be schikt de brandweer over zeer modern materieel, waaronder twee ladderauto's, twee hogedruknevelspuiten, twee auto spuiten lagedruk, vijf motorspuiten, een gereedschapsauto er, een droogpoeder- wagen. Naast dit zware belangrijkste ma teriaal heeft de brandweer de be schikking over alle soorten blustoe stellen, adembeschermende middelen, redmiddelen en diverse gereedschap pen. Ook in voormalig Kethel en Spa- land zijn twee brandkasten gevestigd. Het zestigjarig bestaan van de vrij willige brandweer Schiedam zal wor den op vrijdagavond 21 oktober om acht uur in Musis Sacrum. randweercömmandant D. .de Jager XfEN show van het brandweermate- rieel op de binnenplaats, van de brandweerkazerne toont hei verschil lussen vroeger en nu.' afhankelijk van bedrag en termiin Bankiers anno Utrecht, Oude Gracht 159, tel, 26351 Rotterdam, Coofiïnoel 75lteU2Qt» Bllthoven,Julfana]un4»teL2S71 -Usaaistofr, Kloosterstraat 7, tol.2195 r Het is alweer drie jaar geleden dat loc in Europa en dus ook in Nederland, een grootscheepse inza melingsactiviteit hebben ontwikkeld teneinde de nood onder de vluchte lingen in Europa op te lossen. Dat is toen wonderwel geslaagd. De be kende bliksemactie van één uur" leverde in Vlaardingen 23.000 op, dank zij 500 medetverkersfsters). Nu, drie jaar later, wordt myn medeicerking weer ingeroepen voor eenzelfde actie van één uw voor vluchtelingennood in Azië en Afrika. Zestien landen, tenor welvaart is, zul len zich deze maand daarvoor inzet ten. Ieder land niet een gericht doel. Nederland, Duitsland en Zwitser land willen op ziek nemen de nood onder de. vluchtelingen uit Tibet te lenigen. Duizenden mensen leven onder de meest kommervolle om standigheden in een bar klimaat, ge scheiden van vrouw en kinderen. Er is voldoende grond aanwezig oni deze. agrariërs te helpen, maar er moeten woningen en werktuigen komenteneinde hen in staat te stellen een nieuw leven te beginnen. Ik doeeen ernstig beroep op de Vlaardingse bevolking te helpen op 24 oktober a.s. des avonds eau 21.00 tot 22.00 uur. Er zijn 500 mede- werkers(sters) nodig teneinde in één uur de gehele, stad te bewer ken. E én uur hulp betekent voor naamloos velen een hieuw begin. Help mee een beetje geluk te bren gen, tcaar ongeluk 'eh armoede ein deloos schijnen! In dit blad vindt u die adressen, met de telefoonnummers tcaar u ziek kunt opgeven. De burgemeester van Vlaardingen, rnr. J. Hensdena.' SCHIEDAM Geboren; Deborah- d v C. M. Kemper en ,A.* Teeirw; Jacqueline d y F. Knrnner en F. W. Wiersma; Johanna E. W. d v T. L. C. van der Hoeven en J, E. Roctus; Hester J. d v M. Koudenburg en E. M.'Lor; Jacob R. 2 v J. R. Sjoer en J. J. Haèsakkers. >- overleden: H. G. Hofman,, 76; G. H. dan sen, 35 j; A. Tieleman, 85; M. J.: J.. van Doom, 30 echtge. van Holten. AMSTERDAM Tegen.de 19-jarige fabrieksarbeider H. Cv is gisteren door de officier;-van 'justitie negen maanden- plus' vijf jaar: ontzegging van des be voegdheid om motorrij tuigen (ookvoor bromfietsen); te besturen geëist, C. heeft op 20 juni op de Zuiderzeeweg met zijn auto een botsing veroorzaakt waarbij een- persoon werd gedood en verschillende anderen gewond. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN— De verleden jaar gestarte karate-cursus aaa de Sportschool Van Gorsel wordt het vol gend seizoen, te beginnen metl novem ber, voor de liefhebbers van deze sport bijzonder aantrekkelijk. De lieer J. van Gorsel heeft namelijk een zeer kundig leraar aangetrokken, de Koreaan Bark Jong Soo. Deze 28-jarige vijfde dan in de karatesport gaat de heer-. J, Bruins na een jaar vervangen. De heer Van Gomel heeft contact gekregen met de heer Park in Duitsland, waar hij, aan enkele sportscholen les; gaf. In samenwer king met een Haagse sportschool heeft de heer Van Gorsel hem weten te contracteren voor twee jaar in Ne derland op voorwaarde, dat na die twee jaar de sportscholen de: reis naar Korea betalen. - Als de heer Park komt zal hij ook aan de Hobgvlietse school van Van Gorsel les gaan geven. Te- DEN HAAG Dc plaatselijk zeei dichte mist, die vanmorgen vroeg over ons land hing, heeft het verkeer moei lijkheden bezorgd. Op Schiphol was het luchtverkeer, enkele uren stilgelegd. De twee toestellen die tussen zeven en negen uur uit New Vork kwamen, moesten naai Shannon uitwijken. Op tal van plaatsen deden'zich tijden» de spitsuren verkeersongelukken voor. Zo ontstonden op rijksweg 13 (Den Haag- Rotterdam) enkele kettingbotsingen. SCHIEDAM Voor het plaatselijk comité tot behoud van de Statenverta ling spreekt morgenavond (donderdag) ds. J. G. van Minnen, predikant van de Christelijke Gereformeerde. Gemeente te Hoofddorp, De avond wordt gehou den in gebouw Irene, Nieuwe Haven 155 en begint om 20 uur. vens zijn er besprekingen gaande over lessen aan een Rotterdamse school. Karate of „Teakwon do", zoals deze sport in het Koreaans wordt ge noemd, staat de 'laatste tijd nogal in de belangstelling. De heer Park is in zijn land een van de cracks op dit gebied. Hij trainde onder andere instructeurs vancommandotroepen die nu in Zuid-Vietnam vechten. Een van de spectaculaire stunts in deze harde sport is het kapot slaan van planken en stenen met handen of voeten. De heer Van Gorsel il lustreerde de kunde van zijn nieuwe leraar op dit gebied, door te wijzen op zijn vermogen over zes gebogen naast elkaar staande mannen te springen en dan een plank kapot te schoppen. SCHIEDAM Vijftien landen van Europa zullen maandag 24 oktober een gelijktijdige actie on dernemen voor hulp aan vluchte lingen in Azië en Afrika. In Schie dam is een werkcomité gevormd waarinzitting hebben burgemees ter H. Roelfsema, oud-wethouder H. Sabel, mevrouw A. H. Moll- Tromp, presidente van het Vrou wencomité, de dames A. J. Lands- méer-Gelijnse, N. Bootsman, A. Boudestein, de heren A. de Heer, J. van Oudheusen, F. J. Toxo- peus. Het secretariaat wordt waargenomen door de heer G„ Rens. Het Schiedamse comité heeft al toe zeggingen tot medewerking van sport-, jeugd- en vrouwenverenigin gen. Ook op de schooljeugd van het voortgezet onderwijs zal een beroep worden gedaan. Vijfhonderd mede werkers zijn nodig om Schiedam dat in wijken is verdeeld, te bewerken. Zoveel mogelijk zal elke vrijwilliger in zijn eigen omgeving aan de actie ...deelnemen,.'.. Radio en televisie zullen de inzame ling in belangrijke mate steunen. Na het-sein daartoe zullen de Schiedamse medewerkers uitzwermen. Ieder hoopt in één uur tijd veertig vijftig wonin gen te bezoeken. De kartonnen collecte- dozen, beschikbaar gesteld door Schie- carton, zullen worden ingeleverd op de filialen van dé Spaarbank Anno 1820 en wijkcentrum Nieuwland. Daar wordt het geld voorgesorteerd om in het hoofdkantoor aan de L. Nieuwstraat 's nachts te worden, geteld'; zodat de volgende morgen het Schiedamse bedrag bekend is. SCHIEDAM De heer K Kramer Freher heeft in verband met-zijn hoge leeftijd zijn functie van voorzitter van de Koninklijke Nederlandse mid denstandsbond, afdeling Schiedam neer gelegd. Hij heeft deze functie zeventien jaar vervuld. Donderdag 20 oktober wordt in het restaurant Europoort aan de Maasboulevard-van 16 tot 19 uur een afscheidsreceptie gehouden. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Dinsdagavond 18 okto ber in de grote zaal van Irene een voorlichtingssamenkomst worden gege ven door het Koningin Wilhelmina- fonds afd. Schiedam. Op deze avond zal de expert op kan- kergebied, de arts dr. L. Meinsma een lezing houden die tot doel heeft de dikwijls ongemotiveerde angst die er onder de mensen leeft voor kanker weg te nemen. De lezing is gratis toe gankelijk en er is gelegenheid tot het stellen van vragen. Na de pauze wordt een kleurenfilm over Engeland vertoond. Voor het'voorjaar van 1967 heeft de afdeling Schiedam een grote ledenwerf actie op het oog; Het KWF heeft hier een vast collectaritenkorps en met me dewerking van verenigingen wil men heel Schiedam met voorlichtingsmate riaal bewerken. Op woensdag 19 oktobr zal dr. Van Je Kuy in De Rank een soortgelijke avond verzorgen. Hier-'zetten de co- mitéleden mevrouw M. van de Wa- ter-Corveldjn,„ mejuffrouw Schmidt en de heren Breman en Poot wél een le denwerfactie op touw, aansluitend aan de voorlichtingsavond. Schiedam, met 80.000 inwoners telt 5,40 lederi, landelijk gezien het laagste aantal naar verhouding. Hierin hoopt men verandering te brengen. (Van een onzer verslaggevers) D OTTERDAM Het verkeer heeft 11 vanmorgen in Rotterdam hopeloos Vast gezeten. Automobilisten kwamen uren later dan zij hadden verwacht en via andere routes die zij zich hadden gedacht de stad binnen. Soms zat het hele verkeer onwrikbaar vast. Af en toe kwam er wat beweging in de zeer lange files. De politie zat meestal met de handen in het haar en kon niets anders doen dan te proberen en chaos te voorkomen. Dat is het gelukkig net niet geworden. De oorzaak moet worden gezocht in een combinatie van omstandigheden. Allereerst was er een potdikke mist, vooral op de wegen naar de stad zodat KhWtailtld *m hltiw hritrl daar; zoals op de Groene Kruisweg, zich filevorming had voorgedaan. Toen deze files in de stad kwamen was er geen vlotte afvloeiing mogelijk. Bovendien is het verkeer over de Wil lemsbrug tussen 7.55 en 8.45 uur ge stremd geweest. De ophoping van trams op beide oevers bevorderde de vlotheid van het verkeer evenmin. Het verkeer werd omgeleid via Maastunnel en Van Brienenoordbrug, maar aangezien daar al een topcapaciteit was bereikt ging de omleiding met grote vertragingen ge paard. De stremming van het verkeer over de Willemsbrug ontstond om even over achten tien een file auto's op de brug in de richting van de Van der Takstraat plotseling moest remmen. In die file reed een Duitse vrachtauto. Bij het rem men slipte deze wagen en kwam dwars over het wegdek te staan klem tussen de bovenbouw. Er deden zich geen persoonlijke on gelukken voor. De vrachtwagen moest worden weggetakeld. BELGRADO Premier Boume- dienne van Algerije en president Tito van Zuid-Slavië hebben in een ge meenschappelijke verklaring bezorgd heid uitgesproken over de huidige inter nationale situatie. Zij zijn overeengeko men zich verder in te spannen voor de vrede. Zij vinden, dat machtspolitiek een van de hoofdoorzaken is van de bestaande wereldconflicten. De verkla ring werd uitgegeven na afloop van het officiële bezoek van Boumedienne aan Zuld-Slavië. Men streeft naar 20.000 -hetgeen een haalbare kaart lijkt. In 1983 werd in Schiedam 19.000 bijeengebracht voor Griekse vluchtelingen. Het Stad huis zal centraal punt zijn,..van waar uit op „vluchtelingen-maandag" de ac ties worden geleid. Hier kan men ook, iri de benedenzaal, giften tegen kwitan tie kwijt. In de bovenzaal is namelijk raadsvergadering. Het geld wordt besteed voor hulp aan zesduizend Tibetaanse gezinnen, die onder de meest ongunstige omstan digheden in India en Nepal in afgele gen gebieden in schamele tenten leven. - Vrijwillige medewerkers kunnen zich melden bij de heer G. Rens, stadhuis, tel. 269051 (toestel 67). en 's avonds tel. teL 265232. Een medewerkersbijeen komst zal op 19 oktober worden ge houden in het stadhuis, waar de film gedraaid zal worden die op_ vluchte lingen-maandag voor de .televisie wordt getoond. Bovendien zullen nadere in structies worden gegeven. $0i - i staat ons té wachten: een kwakkel- of een bibberwinter? 0ndereen100%schee rwollen Zaalberg deken zult u 's nachts het verschil niet merken. Zaalberg-dekens zijn warm maar-tóch licht, c-e-n-t-i-m-e-t-e-r-s royaler van formaat én ongeëvenaard mooi. Komt u zelf eens kijken :bij De Klerk vóór.de nachten kouder worden? zuiver scheerwol ES ■UHi ICOMPLETE WONINGINRICHTING ROTTERDAM' WN HAAG/UTRE C>HAA»S?4GEN/DeveNI£R/HOORfl SCHIEDAM De vereniging tot steun aan het Nederlands astmafórids zal op dinsdag 18 oktober een afdeling Schiedam installeren in restaurant Eu ropoort. De installatie van het comité geschiedt door de heer rnr. J. L. Jans sen van Raay, voorzitter van de lande lijke vereniging en tevens bestuurslid van de afdeling Rotterdam. Het voorlopig bestuur is als volgt samengesteld: B. A. C. van 't Hoff, voorzitter; Mevr. Mr. M. J. Spier-Walraven, secre taresse; R. C. M. de Kuyper, penning meester; Ch. A. Poll, arts, medisch ad viseur; mevr. P. van der Tempel-Vet- haak) mej. zr. G. Burger; mej. A. C. Suyver; Mej. A. Jeysman; Mevr. A. HL Moll-Tromp; Mr. G. M. Hovingh; P. Mak; G. W. van Bergen Walraven. m T> OTTERDAM heeft nog maar steeds geen vaste koopavond:. Hoe u er over denkt weet ik niet Maar ik vind het een gemis. Mis schien herinnert u zich dat de Ka mer van Koophandel er een poosje geleden nog een discussie aan heeft gewijd. Nou, dat was hier te lang en daar tekort als u me begrijpt. Het kon niet, zeiden sommigen, het personeel wil - het niet, de onderne mers vinden het te duur. Anderen zeiden: de leefbaarheid van de stad zou er mee zijn gediend. En zo kun ja natuurlijk lang heen en. weer pra ten natuurlijk. Ik hoop maar dat 'dé gemeenteraad er. nog eens over mag praten aan de hand van een be paald voorstel. En dan ben ik heel benieuwd. Ja. wc hebben koopavonden tnet Sinterklaas en Kerst. Totaal negen. Dat is dan echt een uitzondering. De laatste jaren is bewezen dat het'dan- behoorlijk druk is. Of het druk zou zijn als er elke week, laten we zeg gen op vrijdag een koopavond zou zijn? Ik-durf het niet met zekerheid te zeggen. Maar ik het zo'n idee: van. wel. Het is me een raadsel waarom men niet eens een proef neemt. Die leefbaarheid hè? Rotterdam moet meer aan zijn leefbaarheid doen. Waarom kan het elders wel? Er gaan nu al Rotterdammers vrijdags eens in Capelle kijken. Ja, in Capelle,.want daar is een koopavond. Dat trekt' mensen, met name naar het pas geopende winkel centrum „De- Koperwiek". Een heel. aardig winkelcentrum, lijkt wat op de Lijnbaan. Het is niet één lange promenade, maai;. ,een geheel van beschutte pleintjes, waaromheen de winkels zijn gegroepeerd. Echt wel de moeite waard. Maar later dan negen uur moet *a niet komen,- Want dan is alles gesloten. Ik zou er .voor voelen om dat sluitingsuur op' tien uur „te stellen. Ben alléén bang dat" het personeel... ja u begrijpt" bet. al. TT/"AAR IK naar toe wilde is dit: Er komt zo maar- een koop-,-; avond, die niet.in de z.g. feestweken ligt. Vrijdagavond 18 .november houdt De Bijenkorf een. koopavond,;; speciaal voor gehandicapten. ..Bij.- mijn weten een uniek evenement,, dat zeker, veel deelnemers zal trek ken. Het Warenhuis doet- dit samen- met het Comité Auto en Boottoch- ten en het Rode Kruis. Men ver wacht wel een 600 invaliden en be- geleiders voor een toeroeelangs de,, vele afdelingen. 1 De datum is goed gepland, want dié ligt in de weken voor Sinter klaas. Alle surprises liggen vdus-suit-S gestald en de gehandicapten -zullen' in alle rust hun keus kunnen doem lijkt me zo. Kopen, hoeft helemaal 'niét'kijken-verplicht tot niets; BcP -langrijk is natuurlijk dat er op zo'n". speciale avond ruimte is omde- mensen, die aan wagentje'zijn ge-- kluistere!, behoorlijk rond te rijden. "Voor degenen, die lopen, worden hier en daar zitjes ingericht óm vermoeidheid te voorkomen. En tot slot worden de bezoekers ontvangen en onthaald. Een mooi initiatief! ff -L1 1,;4I IK 'TOCH óver kópen.en kijken bezig ben wil ik u nog even zeggen dat ik naafcde-Femina ben geweest.Meer i&n:gïGO^OOO mensen hadden'dat al gedaan vóór dat ik' er aan tóe" kwarn. Zóals meestal was ik wel onder de. indruk; En ik had het warm.. En mijn schoe nen waren;- kaal. 'Want het was- druk. Als u ook nog wilt 'móet u gauw gaan. Het kan,.nog tot en met donderdag. En het is. de moeite waard. Zeker niet alleen voor da mes. Nee, ik ga niet vertellen wat er zoal te zien is. Collega's hebben dat al eerder gedaan. Er was overigens dinsdagmorgen hoog bezoek op de Fenrina in dë aluminium hal. Mevrouw en burge meester Thomassen deden een in druk van dë beurs óp.Hierbij een plaatje, dat de indruk geeft alsof 'dé echtgenote van Rotterdams, .burger «neester speciaal kwam om in een auto de nieuwe verkeersregelstè leren. Of het zo is weet ik niet- Ik heb het.haar.niet gevraagd. 'I/D.: Maar mevrouw A. N. Thomas sen-land had ernstige plannen om te rijden. Ze hoeft alleen nog maar te starten. Haar man en o.a. Femi- na-directeur John Hoffmann (met donkere bril) kijken al naar' het einddoel: de wand van de hal, die het niet zal houden onder het ge weld van de op hol geslagen au io„. Het liep goed af, zodat de heer Thomassen vanavond met een ge rust hart in de voorlichtingsstand kan staan om op zijn beurt de bevol king te antwoorden op vragen. U kunt de burgemeester spreken van af kwart over acht!

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1