Gehele Bank op vrijdag geopend vestigt de aandacht Wereldspaardag Doorstromiiigsfoiids is voorlopig experiment AGENDA Stichting coördineert alle bejaardenwerk fris inde mond Sociaal Pedagogisch Centrum opgericht KSDompo Plaat jes en boekje voor scholieren Veel plannen op stapel 25 c ttelZotterdmumri DANK Raad had het er moeilijk mee Donderdag opnieuw verkeersonderzoek „Jeu de Boules-baan" voor bejaarden open Na jaren van voorbereiding Burgerlijke stand verpleegster/docente HOLY-Z1EKENHUIS VLAARDINGEN nachthoofd eerste verpleegster operatiezuster of -broeder IIRELLI BANDEN CENTRUM Tlaardingen Pompbediende maakte goede sier van benzinegelden Eis 6 maanden voor poging tot doodslag MODERNE MAN VLAARDINGEN ONGETWIJFELD slaagt U beter met Uw inkopen als U eerst de advertenties leest Zeven beroepen voor ds. W. H. den Boer Van de Hoek tof Vlaardingen VDV-tientallen nog steeds aan de kop li 1968* E an., ill St np ROTTERDAMMER Pagina 5 WOENSDAG 26 OKTOBER 1966 staat er op •staat er achter y* met een 35-jarige ervaring in bandenservice UITLIJNEN BALANCEREN SPECIALE GARANTIE ROTTERDAM Vandaag SCHIEDAM en morgen en dagelijks en dagelijks Activiteiten Mevrouw Van Dijck legt functie voorzitster neer Een frisse en aangename adem maakt u aantrekkelijk. Doublemint helpt mond en adem fris te houden, want Doublemint is fris en zuiver van smaak. Doublemint is ge maakt van speciaal geselecteerde ingrediënten en de smaak is dubbel gezuiverd. Daarom is Doublemint dubbel goed. Neem mee plezier voor twee en merk zelf hoe goed Doublemint u doet. fars&iMi nmj&sms Fortex heeft seis geheel tip stl)i «sor de moderne man, die «reet wat li «!L Fortex herenkleding «erkrijghair bij Korte Hoogstraat 11a - Tel. 6151 VLAARDINGEN voor de kinderafdeling (in bezit van de kinderaantekening) en c) een VLAARDINGEN De vluch- telingenaktie 1966, ingezet door 2KH Prins Bernhard, heeft m een uur tijds haar werk m Ne- I jjeriand gedaan. Ook m Vlaar dingen hebben 43 wijkhoofden en 519 medewerksters en mede werkers hun werk gedaan. En hoe! Het resultaat is verbluffend geweest. Ruim 49.300i s inge zameld voor de vluchtelingen uit Tibet Het is mij een behoefte alle medewerksters en medewerkers hiervoor bijzonder dank te zeg gen. De Vlaardingse burgerij weet waar nood is ook te geven gji te helpen. Dat is iets om dankbaar voor te zijn. De burgemeester van VlaarcUngen, Mr. 3. Heusdens. Door grootste omza^taagste ptQzcn! fAvë W-SV (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Om de aandacht op de Wereldspaardag te vestigen verspreidt de „Spaarbank Anno 1820" op de aan het sparen deel nemende lagere scholen plaatjes uit de vaderlandse geschiedenis en voor de lagere klassen een boekje „Meneer Tombola en de Bloemen" met de bijbehorende bloemenplaatjes. Het hoofdkantoor van de spaar bank is op vrijdag 28 oktober de wereldspaardag onafgebroken geo pend van 's morgens half negen tot 's avonds half negen. Alle bezoekers ontvangen dan een kunstkalender, ge titeld „Nederlandse schilders in het buitenland". Bovendien krijgt elke nieuwe inlegger in verband met de opening van het nieuwe kantoor een theelepel. Do directeur van de Spaarbank anno 1820, de heer D. Holtkamp, staat op het standpunt dat welvaart twee kan ten heeft: „We hebben een aantal dingen no dig m onze eigen huishouding, maar ook voorzieningen voor ons allemaal Het is een gelukkige omstandigheid, dat het sparen een middel is om in beide behoeften te voorzien. De ge meenschap heeft enorm veel nodig voor een groeiende bevolking in een uitdijende maatschappij, zoals we- (Van een onzer verslaggevers) SchiisDAM De hoofdschotel van W overigens niet zo bijster copieuze menu van de Gemeenteraadsvergade ring van maandagavond was het agen- &ywt over de toepassing van de rege- liïf „Doorstromlngsfonds". Het is een cv {tl verwarde en weinig overziehte- üjie discussie geworden. Een vaste lijn v« er in dit niet van rethoriek gespeende debat nauwelijks te ontdek te. De reden hiervan was ongetwij feld, dat het hier ging ona een ingewlk- Wd onderwerp met vele, soms weinig houvast biedende facetten. De gehele mtterle van deze doorstromings-proble- jttUek lag grotendeels in een sfeer van iaffiedik-achtige prognoses. De heer A. van Rossum (soc.) vond een huur van 70 per maand geheel Arcade: Schildersclub „Studievrien den", cursusavond, 20. livoli: Sehied. Gymnasiasten Bond, tentaktavond, 20. Volksgebouw: NTVON, film- en dia- wond, 20. Stttsum Corda: Wandelsportver. „De trekvogels", verga 'cring, 20. Bijkantoor: De Rotterdammer: Lange Kerkstraat 82, uitsluitend redactieza- te tel. 263954 (b.g.g. 010 - 115588 en "1898 - 6619). Agentschap: J. v. Gogh, Dr. Zamen- oofstraat 139, tel. 152400. Klachten bezorging: Agentschap zie teen dag. van 18.3019.30. Belangrijke telefoonnummers: Alarm PC'litie 264656, alarm brandweer 262923, «tan G.G. en G.D. 269280. Apotheek: Nieuwland, Dr. Wibaut- ïleia 17, telefoon 267532. Lekteen bezorging Vlaardiuccn: H. Ver- ffifc Wagnerstr 24b, tel. 3343, maandag t/m hiiu® '8-19.30, zaterdag 17.30-19 uur. c... lntoor Dt Rotterdammer, Smalle Ha- 'Wltaat n, tel. 6775, Uitsluitend redactleza- M93. bg.g, 6819. IXRE. 010 - 115588. «POtheek: Bot, Billitonlaan 66, tel. 472B. willekeurig. Ook de heer B. E. Collé (comm.) was deze mening toegedaan. Bovendien achtte het socialistische raadslid een economische verbonden heid aan eigen gemeente een vooruit lopen op de komende ontwikkeling in het Rijnmondgebied. Het moet mo gelijk zijn ook buiten de gemeente, althans binnen het Rijnmondgebied, een duurder huis te krijgen, was zijn mening. Dit amendement werd met achttien tegen zeventien stemmen aangenomen. De heer Collé (comm.) zei nog, dat hij het helemaal niet eens was met de doorstromingsprocedure, die hij kwalifi ceerde als „het berijden van een stok paardje van ex-mimster Bogaerts" Het zou ons land minstens op 11,5 miljoen gulden komen te staan. (De burge meester wees er terloops op, dat de demissionaire heer Bogaerts nog steeds minister is). Controle zal hard nodig zijn bij het verlaten van de oude wo ning. Wie controleert, of een nieuwe huurder een uitgewoonde woning niet voor eigen rekening moet opknappen, aldus het communistische raadslid. Het liberale raadslid G. F. Verhulsdonk vroeg, of iemand die uit een andere gemeente komt dezelfde faciliteiten krijgt als een Schïedamse ingezetene. Mevrouw A. C. M. Blaauw-Rieu (pac.-soc.) vreesde, dat de mensen met het betrekken van een duurdere wo ning wel eens in ernstige financiële moeilijkheden zouden kunnen geraken. Ze worden er als het ware toe „ver leid" door de aantrekkelijk schijnende voorwaarden. Het raadslid H. W. Me taal (kath.) vroeg, hoe men bekendheid wilde geven aan deze verordening. Wethouder M. Eijkenaar (prot) zei in zijn antwoord ondermeer. „Ik heb de mdruk, dat er bij de behandeling van deze verordening enige misverstanden zijn gerezen". Ten overvloede las hij het ministeriële exposé nog eens voor. Het gaat er in eerste instantie om een doorstroming te bewerkstelligen. Het is een zuiver zakelijke actie, doch met een sociale achtergrond. B. en W. wil len met dit fonds de mensen een duw tje geven in de goede richting. In ver band met onze precaire financiële toestand kunnen we niets bijleggen bij het bedrag, dat het rijk beschikbaar stelt. We moeten roeien met de riemen, die we hebben, aldus de wethouder. De wethouder stelde de raad voor eerst een half jaar te experimenteren met deze nieuwe verordening. Met een zelfde idvies kwam wethouder mr. P. van Boehove. „Daarna kunnen we zien, hoe wc gereild en gezeild hebben". Wethouder Eijkenaar deelde nog mee, dat er in de vrije sector 254 wo ningen leeg staan, en dat er 1274 wonin gen in aanbouw zijn, waarvan 959 in gen, woningen, recreatiemogelijk heden, bejaardentehuizen, kerken en scholen, dijke- en drinkwatervoorzie ning. De besparingen van de enke ling verdwijnen in het niet bij deze geweldige investeringen. Maar als de ze besparingen samenstromen via de spaarmstellingen worden het inder daad grote kapitalen, die voor deze collectieve oehoeften nodig zijn." Op de vraag of er dan geen moeilijk heden rijzen, als de spaarder op zijn beurt zijn spaargeld wil gebruiken voor grotere aanschaffingen, antwoord de dc heer Holtkamp ontkennend. De ervaring van bijna 150 jaar spaarbank praktijk heeft geleerd, welk percentage van de ontvangen gelden de spaarbank onbelegd moet laten. Bovendien neemt het aantal spaar ders toe. Terwijl de ene spaarder spaar geld terugvraagt, komen anderen nieuw spaargeld brengen. Zo blijft er, over langere tijd gezien, altijd een groeiend totaalbedrag bij de spaarban ken staan. Op de vraag wat er met het oude pand aan de Lange Haven 80 gaat ge beuren antwoordde de heer Holtkamp, dat hij nog niets kon mededelen. Waarschijnlijk valt deze week de beslissing. Er is kans, dat er een mooi Schiedams doel kan worden gediend. Overigens gaat het niet om verkoop maar om verhuur van het oude pand AMSTERDAM De fusie tussen de NV Union Rijwielfabriek (Den Hulst) en van de motomjwielfabriek Kapitein NV (Arnhem) is vrijwel rond. Dit is gisteren in een vergadering van de gezamenlijke besturen bekendge maakt. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Raad voor het Be jaardenwerk, die reeds ongeveer twee jaar in oprichting was, is op 1 septem ber 1966 een stichting geworden. Inmid dels werd een dagelijks bestuur geko zen: Voorzitter Is de heer A. van Wie- ringen, secretaris mr, G. J. Roelofsen, directeur van Sociale Zaken, penning- meesteresse mejuffrouw C, Niemants- verdriet Verscheidene instellingen hebben reeds jarenlang bejaardenwerk ver richt Meestal deden zij dit afzonder lijk. Juist door dit particularisme en door gebrek aan kapitaal kwamen hun aktiviteiten niet van de grond. Bij een bepaald geval bleek bijvoorbeeld, dat de ene organisatie wel subsidie ontving en de andere niet Mr. Roelofsen besloot dan ook een coördinerend „bestuurorgaan" te stichten, dat in eerste instantie initiatieven zou moeten nemen, en als gangmaker zou dienen voor het weven van de structuur van een gemeenschappelijk patroon voor de deelnemende organisaties. Hij maakte direct al een goede start met de her vormden en rooms-katholieken. De Stichting heeft volgens art II der statuten ten doel in nauwe samenwer king met andere organisaties op maatschappelijk gebied de culturele en maatschappelijke belangen der bejaar den in Schiedam te behartigen en te bevorderen. Het bestuur is samengesteld uit elf vertegenwoordigende leden van de deelnemende en reehtspersoonlijkheid- bezïttende instellingen als de Ge ref. Vereniging voor Ziekenzorg, en Maatschappelijk Werk met het Oran je-Groene Kruis, het Inter Parochiaal Contact met inbegrip van het Wit-gele Kruis, Humanitas en de afdelingen Schiedam en Kethel van het Groene Kruis. De stichting gaat velerlei activiteiten ontplooien, zoals ten aanzien van be- jaardensociëteiten, waarvan er niet min der dan achttien in Schiedam zijn, be jaardenmiddagen, toneel en zang, ver- keerinschakelmg van gezinszorg voor bejaarden, ziekenpuzzels, welfare-werk, mededelingenblad, speciale werkgele genheid voor bejaarden, opname be jaardentehuizen, registratie der bejaar den en warme maaltijden. De lijst van mogelijke taken is hiermede niet volle dig. Deze gespecialiseerde secties worden geleid door een team van leden van de deelnemende instellingen. Het is thans weer mogelijk ingeschreven te worden voor de warme maaltijden, waarvan men er in totaal zestig kan verstrek ken. Door allerlei oorzaken, o.a. overlij den, is geleidelijk aan een twintigtal mensen van de wachtlijst afgevoerd. Voor het wegbrengen van de maaltij den heeft men vijf wagens of tien me dewerkers per dag nodig. Men beschikt nu over 60 a 70 vrijwillige krachten. VLAARDINGEN" De afgelopen twee dagen hebben 26.000 inwoners van Vlaar dingen een formulier voor de schrifte lijke verkeersenquête, die donderdag wordt gehmouden, thuis gehad. Op dit formulier moeten de ritten dae men don derdag maakt nauwkeurig worden inge vuld. Ook de ritten m de avonduren zijn van veel belang. Op verschillende punten in de stad zul len leerlingen van de vierde klassen van het Groen van Prmstererlyceum tellin gen verrichten. Deze tellingen zijn ter controle van de gegevens oie men uit de enquêteformulieren haalt. Naast het onderzoek dat enkele weken geleden werd gedaan naar het verkeer van en naar Vlaardingen, kan men zich niét de uitslag van de donderdag te houden en quête een indruk vormen hoe het ver keer zich binnen Vlaardingen beweegt. De heer ïr. A. G. Soegies van het ver keersbureau H. M. Goudappel, die het onderzoek leidt, meent dat denquête staat of valt met de medewerking van de bevolking. VLAARDINGEN Een rechercheur van da Ridderkerkse politie heeft in Vlaardingen de 33-jarige Ridderkerkse pompbediende K.W. van Z. aangehou den. De man was enige dagen geleden met de opbrengst uit benzinegelden ver dwenen. Het grootste gedeelte van de 600 gulden die hij meenam, had hij wordt gegokt of dat de wapenwet wordt gië. De politie heeft hem bij familiele den opgespoord. fVan onze correspondent) MAASSLUIS Wethouder van Soci ale Zaken P. van der Snoek heeft dinsdagmiddag in de tuin van de be jaardensociëteit aan de Govert Wijnka de de „Jeu de Boules-baan" in gebruik gesteld. Met het openen van deze baan zijn de ontspanningsmogelijkheden voor de ongeveer 65 bejaarden op nieuw toegenomea De wethouder zei dat de investerin gen van de gemeente in de bejaardenso ciëteit succes hebben gehad. Het rende ment is zelfs zo hoog, dat het gemeente bestuur zonder meer gunstig heeft gere ageerd op het verzoek van het Comité Bejaardensociëteit gelden voor de baan beschikbaar .te stellen. Mevrouw J. W. C. Hamakers d'A- chard van Enschut, waarnemend voor zitster, zei dat de baan speciaal voor de dames zeer geschikt is en dat ook zij thans in de gelegenheid zijn meer aan lichaamsbeweging te doen. De echtgenote van burgemeester W. J. D, van Dijck, voorzitster van het comité voor bejaarden deelde mee, dat zij zich genoodzaakt ziet de voorzitster- hamer neer te leggen gezien de vele representatieve taken die zij, mede door de uitbreiding van Maassluis, te vervullen heeft Mevrouw Hamakers zal haar als voorzitster opvolgen. MAASTRICHT De auto wordt steeds vaker gebruikt als wapen om ruzies te beslechten. Hiertegen moet streng worden opgetreden, aldus de of ficier van justitie bij de rechtbank van Maastricht in zijn requisitoir tegen de 26-jarige chauffeur W. B. uit Kerkra- de. Wegens poging tot doodslag vorderde hij zes maanden onvoorwaardelijke ge vangenisstraf tegen B. die ervan wordt beschuldigd op 12 april te Heerlen met zijn auto te zijn ingereden op zijn me deminnaar, montage-arbeider K. S. ROTTERDAM Steeds meer zaken mensen melden de politie dat zij zijn benadeeld door het aannemen van valse travellercheques van de Continental- Bank ter graotte van honderd dollar. Gisteren deden twee herenmodemagazij nen, een lederwarenhandel en drie foto zaken aangifte dat zij voor 2500 wer den opgelicht. (Van een onzer verslaggevers) "VLAARDINGEN Dinsdagavond is in de koffiekamer van het stadhuis het besluit genomen tot oprichting van de Stichting Sociaai Pedagogisch Centrum Vlaardingen. Vertegenwoordigers van het Diaconaal Convent van kerken, de Kruisverenigingen, Humanitas, „Helpt Elkander", „Philadelphia" en mensen van de gemeentelijke sociale dienst overlegden met elkaar over de taak van deze stichting, die zich zal richten op de belangenbehartiging van het zwakzinnige kind. De vergadering stond onder voorzit terschap van de heer C. M. de Jongh, directeur van de sociale dienst. Hij was het die zeven jaar geleden werd benaderd door het college van B. en W. om te komen tot de oprichting van een sociaal pedagogisch centrum. Jarenlang is deze zaak slepende ge weest, maar dinsdag was het zover dat er spijkers met koppen konden worden geslagen. De stichting zal zich vooral gaan be zighouden met de zorg voor en de bege leiding van het zwakzinnige kind en de coördinatie van alles wat er moet ge beuren op het terrein van ouders voor lichten, het adviseren over schoolkeuze, het benaderen van het bedrijfsleven voor plaatsing na schoolopleiding en dergelijke zaken.. De vergadering besloot tot het kiezen van een stichtingsbestuur. Voorzitter werd mr. G. Buijse, vertegenwoordiger van de zeven samenwerkende kerken. Mejuffrouw M. B. van de Voorde van Humanitas werd secretaresse en de heer M. Valster van „Helpt Elkander", Advertentie VLAARDINGEN Getrouwd: Harry Lu cas van der Wal, 21 en Louise Theodora van Dtest, 20. Gebaren: Bastiaan, z.v, L Bel en C Hane- graaff, P C Hooftstraat 18, Joyce, d.v. F H G Mars en J Stellers, Maassluis: Astrid Johanna, d.v. J B G van Pelt en A Hoogstad. Joh de Wlttstr 117B; Robertas Jacobus Josephus, z.v. W A J Hugens en H I A La Haye, Maassluis: Sandra Gerrie. dv J Jonkheid en K 3 van der Meer. men- delsshnplein 19 C; Aria Johanna, d.v. A Bamhoom en F J van der Linden, Delftse- veerweg 17 B. SCHIEDAM Geboren: Marinus J, z,v. L van Wagtendonk en H J Blom: Jolanda M, d.v. J J Kazenbroot en M T van der Ven; Petronalla, d.v. J de Wolf en M van den Heuvel. Overleden: A. Roza, 73. 6 13 R 1520 0 MAASSLUIS Het bestuur van de voet balvereniging „Excelsior M" houdt zich in tens bezig met de financiële afronding om te komen tot de bouw van een nieuwe kantine nabij het derde terrein. De acties om finan ciële bijdragen gaan door. Wanneer er mensen zijn die Excelsior willen steunen kan men zich opgeven bij de leden van het dames-comité, onder meer bestaande uit me vrouw D. J. Sartntok, Fred. Hendrikstraat 41. tel. 4070 en mevrouw A. J. Assink. Schu- bertlaan 89. tel. 3703. De route door het Suez-kanaal. De 3 stoomvaartmaatschappij Nederland en 3 de Rotlerdamsche Lloyd zullen half 3 Februari van het volgende jaar -weder 3 als vroeger niet hun mailboten op de uit 3 en thuisreis door het Suez-kanaol varen. 3 Een der overwegingen voor dit besluit 3 is, dat de vaart via de Kaap te lang 3 dunrt, waardoor het in verband met het 3 aanlal beschikbare schepen niet moge- 3 Iyk is, om het groote passagiersvervoer 3 te bevredigen. - Een andere overweging is deze, dat de 3 gelegenheid om kolen in te nemen ie 3 Fort-Said en te Suez thans beter is dan 3 vroeger. - UMtMUUbUUZUUiUilitUUUlUt. de gemeentelijke en 315 in de particu liere sector. Het raadslid A. Sonneveld (prot) had reeds eerder eenzelfde voorstel gedaan als later wethouder Van Boehove deed, terwijl het raadslid J. van Katwijk (prot) evenals wethouder Eijkenaar van mening was, dat men eerst maar eens een hall jaar met de nieuwe door- strorrungs-verordening moest gaan ex perimenteren. Yln4t»«Ui4 ma Mm*» fc«t*rf In ons ziekenhuis is plaats voor een die samen met de hoofddocente de leer ling-verpleegsters zowel theoretisch als praktisch, begeleidt. Ook zij, die de docenten-opleiding nog niet hebben voltooid, kunnen solliciteren. Sollicitaties te richten aan de Adjunct-directrice, Holy- singel 3, Vlaardingen. In ons ziekenhuis kunnen worden ge plaatst: a) een b) een of een verpleegster/verpleger voor wil worden opgeleid. die hier- Sollicitaties te richten aan de adjunct-directrice, Holy- singel 3, Vlaardingen, penningmeester. Ais de formaliteiten voor de stichtingsoprichting zijn ver vuld gaat men proberen subsidie te krijgen bij rijk en gemeente. De heer E. Daams, directeur van het bureau van de Nederlandse Vereniging voor Sociaal Pedagogische Zorg, was aanwezig om de nodige toelichting te geven aan de initiatiefnemers voor de Vlaardingse Stichting. De stichting zal ook toetreden tot de landelijke vereniging. Zodra de zaak eenmaal is opgezet gaat men een soci aal-pedagoog aantrekken. Ook een psy chiater is nodig, deze zal echter maar „part-time" aan het centrum verbon den worden. VLAARDINGEN Ds. W. H. den Boer) voormalig predikant van de Gere formeerde Kerk (Vrijgemaakt) te Vlaar dingen heeft opnieuw een aantal beroe pen ontvangen. Naast Alblasserdam, Haamstede, Hellevoatsluis enZaamslag hebben, thans ook: de. Gereformeerde Kerken van Andijk en, Augwstinm- ga-Surhuizum een beroép' op ds. Dea Boer uitgebracht.* - 0 MAASLAND De S.V. Maasland hield onderlinge schietwedstrijden. Uitslag korps-wedstrijd op basis van 50 punten: M, P. Hanemaaier 46. J. Hanemaaher 45. C. J. Poot 45. J. van Zwienen 44, C. Klein Hesse- Ltnk 44, A. Korpel 43. A. Poot 43, M. C. Verploegh 43, J. Kleiwegt 43, P. Beefcestijn 43, P. Kalkman 43, G. Poot 43, J. J. van Buuren 42, W. Sonneveld 41. J. Schut 41, W. van Wljk40, L. K. V. D. Pol 40; P. J. A. Klngraa 39, G. Bakker 39, J. W. Groene we gen 39, Fr. van Staalduinen Wzn 38, en ET. Boekestijn 30 punten. Vrije baan op basis van 30 punten; M. P. Hanemaaijer 30, J. J. van Buuren 30, C. Klein Hêsselink 28, Fr. van Staalduinen Wzn 28, M. C. Verploegh 28. L. v. d. Pol 28„ J. Schut 28, P. Kalkman 28. C. J. Poot 28, A. Korpel 27, A. Poot 27, 1. Hanemaaier 27, G, Bakker 27. G. Poot 28- J. A, Kingma 25, J. Groenewegen 25. J. Kleiwegt 25» P. Boe kestijn .75, J. van Zwtenen 24. W. Sonneveld 22 en IJ. Boekestijn 20 punten. 0 MAASLAND De voorlopige opbrengst van de bliksemactie voor de Tibetaanse vluchtelingen Is voor Maasland ruim 5000. Aan de Inzameling hebben 65 collectanten meegewerkt. 0 MAASLAND De heer H. E. van de; Kieft te Maasland is te Amsterdam geslaagd voor het vaktüploma drogist. VLAARDINGEN.— Beide tientallen van de Vlaardingse Damvereniging hebben hun posities aan de kop van de ranglijst gehand haafd. VDV 1 speelde thuis tegen Excelsior uit Rotterdam een sterke wedstrijd, die ein digde in een 164 overwinning. Biel. Van. Veelen, Verburg en de Invallers Smits en Albtas wonnen hun partijen. Niestadt, Ver meulen, Van Splunter en Voogt hielden bet op ramise en Lansbergen was de enige VDV-er die een nul moest incasseren. VDV 2 moest op bezoek bij KBV in Krim pen aan den IJssel waar de derde overwin ning in successie werd behaald. Het midder nachtelijk uur was al ver gevorderd toen tie spelers :n Vlaardingen arriveerden. Overi gens in een beste stemming want met de i3—7 overwinning was men zeer tevreden. De winstpunten werden behaald door de overwinningen van Van den Akker, Van Woerden, Achterberg en Mast. Remisepartij en werden gemaakt door Tamboer, Van Oud- heusden, Lucassen sr.. Korver en Vos. De enige nederlaag werd aan Poot toegebracht. SCHIEDAM ra In het Stedelijk Museum wordt weer een Pop-Art ten toonstelling gehouden, ditmaal onder de naam „The New Image". Tevens wordt een driedelige Pop-Art reproduk- tie geëxposeerd, die in het museum ver krijgbaar is. De kunstklasse, die in het museum zal worden gehouden, is om technische moeilijkheden voorlopig uit gesteld. De Hervormde Vrouwengroepen hielden dinsdagavond in gebouw Irene o.l.v. mevrouw IJ. Spaling-Talsma hun jaarlijkse kringavond, waarvoor grote belangstelling bestond. Er werd veel en spontaan gezongen. Het eerste gedeelte van de avond werd gevuld met een openingswoord, de jaarverslagen en en kele mededelingen. Na de pauze werd de documentaire „Schiedam, vroeger en nu" vertoond, die werd opgenomen door de cineast Jan Schaper. Kennelijk met veel genoegui volgden de aanwezi gen dit beeld-reportageverhaal, dat voor de meeste dames ontdekkend was. De H.V.G. had de primeur om deze film in het openbaar te vertonen.

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1