Knipogen tegen het leven Je prettig voelen, fit... 't Begint met gezond eten En gezond eten begint met Brio! Nu dekens kiezen... a Bouwlonen niet mogen achterblijven Europa in greep van de winter Bevolkingstyphoon" vereist aanpak op korte termijn Prachtig gelijkspel van Tsjechisch elftal (0-0) Heerlijke, zuivere Brio heeft de fitheid in zich: mais-, zonnebloem en sojaolie. 3 gouden oliën! Nog gezonder dan gewone plant aardige oliën door hun bijzondere samenstelling Breng daarom Brio in uw leven. Voor frisse veerkracht, elke dag opnieuw! Brio de moderne planfenmargarine die u helpt om fit te blijven. NCB-voorzifter meent: V. d. Linden zorgde voor gelijkspel Croiset naar Australië Accijnsverhoging op gedistilleerd geen resultaat f 50 boete voor demonstranten Nobelprijswinnaar Debye overleden Slagboom terug bij De Zwerver Tegenoffensief in melkoorlog aangekondigd mmmmm m mÊmmê Sittardia won na fel offensief Tafeltennissers ook Europese competitie Man gewond bij val uit personenauto Ondanks goed spel verlies van Hokij PROFMUNTENDAM OP CONGRES: Roemenen bedwongen Zwitsers met 4-2 Mark Lane dreigt met proces Machteloze voorhoede van Engeland Ruime zege schakers op Tunesië (3 DE ROTTERDAMMER 2 A DONDERDAG 3 NOVEMBER iqJ P; betekent straks heerlijk warm slapen. Wacht dus niet te lang, na is onze col lectie nog enorm. Zuiver Scheerwol, of lichte, warme Dralon. Effen double-face, fantasie-dessins, moderne ruiten. De allerbeste mer ken: AaBe, Woolly, Sole Mio. U ziet het, na Jamt u nog kiezen. Overdag geen tijd om langs te komen? Geen enkel bezwaar. U belt ons (122793) en wij komen bij u thuis met onze deken-col lectie. VAN HENGEL *De Brio oliën zijn ia hoge mate meervoudig onverzadigd: gezond, zegt de moderne voedingsleer. INSTITUUT NODIG Werkgelegenheid Vakraad Pagina 4 FAMlt!E-ADVHT£NTIES wordon opgenomen lm 'Do a Wlww» Haagt» Crt Nloirwe laid» Crt Dordts Dagblad prifs «2- par -mm Op vorxoefc kunnen xa ook allMn n ona blad worden opgenomen k 26 ei pa» mm. „Dan ga ik op tot Gods altaren tot God myn God de bron van vreugd". Psalm 43 Na een langdurig ziek bed is van ons heen gegaan mijn geliefde man, onze zorgzame vader en grootvader JACOB VAN VLIET echtgenoot van Wilhelm ina van Itersón üi de ouderdom 59jaar. van 's-Gravenhage W. V. VLIET— v. Iterson Delft: ,-W. v. VLIET N. v. VLIET— Waterman Veldhoven: W. JOCHEM— v. Vliet C. U. G. JOCHEM 's-Gravenhage N. BRINKMAN— v. Vliet F. BRINKMAN INEKE JACQUES NETTY en kleinkinderen 's-Gravenhage, 31 oktober 1966. Boendalestraat 9. Geen bloemen. De teraardebestelling is bepaald op vrijdag 4 nov. a.s. op de Alg. Begraafpl. Westduin, Ockenburghstr. Loos duinen. Vooraf zal een rouw dienst worden gehou den in de Mirtekerk, Vierheemskinderenstr. SI, welkeaanvangt om 2 uur. Aankomst be graafplaats ca. 3 uur. Psalm 23 Heden nam de Here tot Zich, voor ons- geheel onverwacht, onze lieve zorgzame man en va der, tzoon, schoonzoon, broer, zwager en oom JAN PERFORS in de leeftijd van 59 jr. C. PERFORS— den Heijer ALINE, JAN, FRANCIEN en KEES en verdere familie Oegstgeest, 2 november 1966. Balistraat 2. Rouwbezoek 's avonds van 7—9 uur. De' begrafenis is be paald op zaterdag 5 no vember a.s. om 12 uur op de begraafplaats bij de' „Groene- of Willi- brordkerk" te Oegst geest. Geen bezoek. FamUlebencnten af» andere bladen Leaden: i november IStS Ondertrouwd: Pieter Nijd am en Cornelia Bijl, Sneek/Wolve- ga. Geboren» Joris Philippe, z.v. pelahay-Oosterbaan, Amster dam: Pieter Geerta, z.v. Jon- ker-Eifteartch, Fapendrecht: Geert Ate, z.v. Visser-de Boer. Xjeeuwarden; Maaike, d.v, Boskma-Hetkamp. Meienend; Janke, d.v. Joustra-Leij endek- ker, Witmarsum; Bernard, z.v. i. "stra-Douma, Nes. Overleden; Bernardus Johan nes Middendorp, 63 jaar, Rot terdam; Dirk Renaud, 57 jaar. Delft; Johannes Hendrik van Bantwijk, 77 jaar. Doorn: Jo hannes Theodoor Piek, 83 jaar, V assenaar; Adriana Ver- speciaalzaak Oucjddijk; 201, Tel.. 122793; Rotterdam-" boom-Moret 70 Jaar, Dor drecht; Elizabeth Helena Groe nendijk, 78 jaar, Dordrecht: Georg Friedrich Meijer, 80 Jaar, Dordrecht: Cobus Hendri- kus Braad, 67 jaar, Dordrecht; Durk Kootótraa. 83 jaar, Gro ningen; Frederlk Hendrik van Kempen, 87 jaar, Rotterdam; Jaeobua AdrianuE Anthony .Ge luk, 6$ jaar, Wieringerwerf; Pauius Ravensbergen, jaar. Rijnsburg; Roelf Datema, 61 jaar, Feerwerd: Marritje van Donkelaar. 78 jaar, Zeist; Wil- heimina Margaretha Rakers, 83 jaar, Amsterdam; Jantien Nij- hoff, 6Z jaar, Zeist; Jan Johan nes Roelof Schraal. Rijswijk; Sipke Algra, 71 Jaar, Franeker; Jetske Wierstra. 86 jaar. Oude- mirdum; Neeltje Travail- le-Post, 70 jaar, Tzummarum; Klaske Hylkcma, 60 jaar, Mi- nertsga; Bastiaan de Haan, 68 jaar, Makkum: Eeke Wiersma, 55 jaar, Leeuwarden. PARIJS De vroege winter heerst thans vrijwel overal in Europa. Wel iswaar slaagde de zon erin overdag hier en daar de temperaturen tot bo ven het vriespunt te doen stijgen, Maar op andere plaatsen sneeuwde het de gehele dag. Vielsalm ia de Belgische Ardennen sloeg gisteren het record met veertien graden be neden het vriespunt. Op de bergen ligt al vrij veel sneeuw, ook op geringe hoogte. Pa-5 rijs had,zelfs zijn eerste sneeuwval van dit jaar, UTRECHT De eerste wedstrijd In de tweede ronde van het tornooi om de j&arbeursstedenbeker tussen DOS {Utrecht) en West Brom wie h Albion Is woensdagavond in Utrecht in een 1—1 gelijkspel geëindigd. Bil rust leidde West Brcmwich Albion met 10, door een treffer van B«b Hope in de 21ste minuut. Tonny van der Linden scoorde in de giste minuut de gelijkmaker (1—1). Ongeveer 5.000 toeschouwers woonden de wedstrijd bij. De returnwedstnjd wordt vrijdag 11 november in West Bromwich gespeeld. NAPELS Het elftal van Napels heeft zich woensdag geplaatst voor de achtste finales van het tornooi om de Jaarbeurs- stedenbeker. De Italianen wonnen op eigen terrein de return wedstrijd tegen het Deense BK Odense met 2—1. Bij rust leidden de Denen met 10. Napels had de eerste ontmoeting in Odense reeds met 4—1 in zijn voordeel beslecht. BOEDAPEST De returnwedstrijd Fermcvaros (Hongarije) Oergryte (Zweden) in Boedapest is in een 7—1 zege voor de Magyaren geëindigd. Bij rust was de stand 3—6 voor Hongarije. Door deze overwinning plaatste Ferencvaros zich voor de achtste finales, aangezien de eer ste ontmoeting in Gotenburg in een doel loos gelijkspel was geëindigd. pinamo won de returnwedstrijd tegen het Schotse Dunfermline Athletic met 2—0, na bij rust reeds met 10 de leiding t« hebben genomen. Weliswaar wonnen de Schotten de eerste ontmoeting met 42, maar aangezien de doelpunten in een uitwedstrijd gescoord dubbel tellen hij een gelijke eindstand, gaan de Zuid- slaviërs over naar de derde ronde. HET SCHOTSE Kilmarnock plaatste zich woensdag eveneens voor de derde ronde door een duidelijke zege met 7—2 op eigen terrein over F.C. Antwerp. De eerste ontmoeting hadden de Schotten gewonnen met 10. WILRIJK Sittardia, dat met een zeer jonge ploeg tegen de Belgische kam pioen Schaarbeek uitkwam, heeft ge toond over schatters te beschikken. Direct na het eerste fluitsignaal schoten de Limburgers bijzonder zuiver en ston den binnen vijf minuten met 10 voor. Sittardia bleef aanvallen en scoorde met gevaarlijke break-outs naar harte lust. Bij de stand 82 ia het voordeel van onze landgenoten Het men de teugels vieren en daardoor kwamen de Belgen via 11—8, 12—9 en 14—9 terug. Het werd zelfs 15—10 en 1712 Voor Schaarbeek, maar toen kreeg Sittardia onder leiding van Guus Cantelberg ronduit de beste speler van het veld met vijftien doelpunten de inspiratie terug en won met 25—15. FRANKFURT Tafeltennis, de enige sport die geen onderscheid maakt tassen amateurs en professionals, zal opnieuw de spits afbijten door met Ingang van bet seizoen 1987-1968 een competitie voor nationale teams in te stellen. Dit besluit werd door het bestuur van de Europese tafeltennis-unie genomen dj. dens een zitting ln Wenen. De teams zul len bestaan uit twee heren en een dame. Het ligt in de bedoeling te komen tot de formatie van een A- en een B-klasse van elk acht landen. Na afloop van het seizoen zullen de twee laagst geklasseer de teams uit de A-afdeling degraderen en de twee beste ploegen van de B-afde ling promoveren. Welk land in welke groep wordt geplaatst, zal worden beslo ten tijdens het congres van de ETU in 1967 in Stockholm. HAARLEM De 67-jarige banket bakker W. A. A. Roijers is gisteren bij een verkeersongeluk om het leven ge komen. Hij botste met zijn auto tegen een voor hem van links komende vrachtwagen. Roijers' auto werd mee gesleurd; het portier ging open en de banketbakker viel op straat Hij kwam in aanraking met het rechterachterwiel van de vrachtauto en overleed ter plaatse. DEN HAAG Ondanks een 43 neder laag heeft het Haagse ijshockey-team HIJS Hokey een prachtige wedstrijd gespeeld tegen het Finse Töölón vese. In het Haagse team blonk de Canadees Sever, hij scoorde driemaal, uit. HUS was aanvankelijk sterker, maar de Finnen namen een voorsprong door Kekkonen, maar Sever scoorde 1—1. De eerste speelperiode werd evenwel met 1—4 afge sloten. hetgeen de Hagenaars overigens niet deprimeerde. Dat bleek in de beide andere speelperioden die dank zij treffers van Sever met 1—0 werden gewonnen, waardoor de eindscore op 3—4 kwam. EINDHOVEN De bevol-t In alle sociaal-economisch en gods kingsgroei in. Nederland zal een maatschappelijke problematiek met zich meebrengen, waarvan de aard en omvang nauwelijks te peilen zijn. Dit constateerde prof. dr. P. Muntendam, hoogleraar in de sociale geneeskunde aan de universiteit van Leiden in Eind hoven op een vanmorgen begon nen tweedaags congres over „be volkingsgroei en volksgezond heid". Het congres wordt georga niseerd door „Nederlands con gres voor openbare gezondheids regeling." Prof. Muntendam introduceerde in zijn openingsrede het woord „be- volkingstyphoon" en benadrnkte, dat de noden daaraan verbonden zich zul len opstapelen indien wij op dit Ogen blik het oog zouden sluiten, en niet de moed zouden opbrengen ons oog gericht te houden op de op ons land afstormende bevolkingsorkaan. „Vooral de overheid", aldus prof. Muntendam, „dient „dagelijks en ieder uur" op de hoogte te zijn van de ont wikkeling van de bevolkingsgroei, ten einde haar beieid met betrekking tot de gezondheidszorg op wetenschappe lijk verantwoorde wijze te kunnen voeren." De Leidse hoogleraar wees op de noodzaak in ons land op de kortst mogelijke termijn te komen tot de op richting van een instituut voor weten schappelijk bevolkingsonderzoek. Ook drs. T. van den Brink, hoofd afdeling algemene tellingen en bevol kingsstatistiek van het CBS, zei in een inleiding dat een zeer krote krachts inspanning zal worden gevraagd voor een beleid aangepast aan de ontwik keling ontstaan door een omvangrijke bevolkingsgroei. In de middagzitting behandelde prof. dr. R. A. de Moor, hoogleraar in de algemene sociologie aan de katho lieke hogeschool te Tilburg, enige „sociale aspecten van gezinsgrootte en bevolkingsgroei". Prof. De Moor had zijn inleiding gebaseerd op Amerikaan se onderzoekingen omdat studies over de huwelijksvruchtbaarheid in Nederland vrijwel geheel ontbreken. dienstig verschillende categorieën in Amerika doen de echtparen in over grote meerderheid aan geboortenrege- ling en hebben zij ongeveer dezelfde opvatting omtrent gezinsgrootte. Die regeling gebeurt door het ge bruik van contraceptieve maatregelen, waartoe ook periodieke en absolute onthouding werden gerekend, doch niet sterilisatie. De keuze van methode wordt vooreerst bepaald door het ge noten onderwijs. Van de echtelieden die beiden alleen lager onderwijs heb ben gevolgd deed 45 pet aan contra ceptie. Dit percentage stijgt tot 63 als een der echtgenoten meer onderwijs, en tot 88 als beiden een college-oplei ding hebben gehad. Voorts is gebleken dat 59 pet van de vrouwen met zulk een opleiding al hun zwangerschappen met succes planden, nadat zij met contraceptie waren begonnen, tegen 34 pet van de lagere school-vrouwen. Uit de analyse blijkt dat, hoewel in komen en beroep ook enige eigen invloed uitoefenen, het onderwijs niveau de belangrijkste determinant is. Prof. De Moor kwam tot de volgen de conclusies: op grond van de Ameri kaanse onderzoekresultaten en de Nederlandse cijfers moet er van wor den uitgegaan dat het door de indivi duele echtparen gewenste kindertal hoger ligt dan gewenst is voor een bevolkingsgroei, die is aangepast aan de beschikbare ruimte in Nederland, Afgezien van de vraag of het mogelijk is een afzonderlijke Neder landse bevolkingspolitiek te voeren, lijkt het niet mogelijk voldoende in vloed uit te oefenen op het gewenste kindertal zonder de vrijheid funda menteel aan te tasten. Wel lijkt het gewenst door goed georganiseerde voorlichting de echtparen in staat te stellen hun feitelijke kindertal in be paalde gevallen tot het gewenste aan tal te beperken. BOEKAREST Roemenië heeft de woensdag ln Boekarest gespeelde thuis wedstrijd in poule 6 van het Tornooi om het Europees voetbalkampioenschap voor landenteams tegen Zwitserland met 4—2 gewonnen. Bij rust hadden de Roemenen reeds een voorsprong van 4—0 opgebouwd. Behalve Roemenië en Zwitserland zijn ook Italië en Cyprus in poule 6 ingedeeld. COLUMBUS (Ohio) De NewyorkSe advocaat Mark Lane, die een boek ge schreven. heeft waarin de officiële uit spraak over de moord op president Ken nedy in twijfel getrokken wordt, heeft gisteren met een proces gedreigd, als de 65 foto's en röntgenopnamen, die tijdens de lijkschouwing zijn gemaakt, ontoegan kelijk blijven. De regering heeft de platen aan het Nationaal Archief overhandigd, wat be tekent dat ze jarenlang achter slot en grendel zullen blijven, volgens Lane is hiermee het bewijs geleverd dat „de commissie-Warren een aantal van de meest relevante en vitale documenten niet heeft onderzocht". ADELAIDE—Volgens het persbureau AP zal de Nederlandse helderziende Ge rard Croiset in het komende weekeindje- naar Adelaide (Australië) gaan om mee te werken aan de opsporing van drie kin deren, die sinds 26 januari worden ver mist. Croiset heeft reeds in Nederland aanwijzingen gegeven omtrent de cmge* ving en de omstandigheden waaronder de kinderen zullen worden gevonden. De kinderen verdwenen in een badplaats enkele kilometers van Adelaide, waar zij per autobus naar toe waren gegaan. Het bezoek van Croiset aan Australië wordt gefinancierd door een aantal za kenlieden. (Van onze soc.-econ. redactie) OOSTKAPELLE Wanneer in de metaalindustrie, zoals in lang lopende contracten is vastgelegd in 1967 de loonkosten met 7 pet. omhoog gaan, dan denkt het bouwbedrijf er niet over met min der dan 7 pet genoegen te nemen, Deze woorden sprak hedenmiddag de voorzitter van de Nederlandse, Christe lijke Bond van Werknemers in de Hout- cn Bouwnijverheid, de heer J, H. Hazes. De NCB voorzitter betoogde bij de opening van de tweejaarlijkse bonds raadsvergadering ln het CNV vacantie- oo rd Bos en Duin, dat ln de bouw toch at genoeg bedrijfstakken met ach terstanden hebben te kampen. Er zal alles op gezet worden om te voorko men dat er nog grotere of nieuwe achterstanden ontstaan. Hij stelde deze voorwaarde, ondanks zijn verklaring, dat juist Ln verband met de werkgelegenheidssituatie beper king van de looneisen geboden is. Te vens vroeg hij een stukje vrijheid voor de vakbeweging, omdat de vakbonden reeds duidelijk getoond zouden hebben hun verantwoordelijkheid te kennen. Ook wenste hij een mogelijkheid tot invoering van een stuk spaarloon. Gepremieerde spaarregelingen vond de heer Hazes weinig Interessant, om dat de laagste inkomens niet aan spa ren toekomen en dus ook niet aan de premie. Lettend op de opvattingen in het werkgeverskamp meende hij nu reeds op een hard gesprek aan de on derhandelingstafel te moeten rekenen. De werkgelegenheidssituatie noemde de heer Hazes verontrustend. 'Wel iswaar is het aantal open plaatsen in de bouw nog tweemaal zo groot ais het aantal werklozen, maar voor de toe komst verwachtte hij een verslechte ring. Het bedrag dat in de miljoenennota is uitgetrokken voor de woningbouw in 1967 ts hoger dan voor 1966, maar de kostenstijging kan hiermee toch niet opgevangen worden. De heer Hazes verwachtte voor 1967 ln de bouw een produktiedaling van 6 pet., daarbij de sterke daling ln de particuliere sector nog niet meegere kend. Vooral 1n het Noorden en Noord Bra bant is de arbeidsmarkt reeds bedenke lijk. Zou een nieuw kabinet het aantal woningwetwoningen dat gebouwd moet worden, met 5000 verminderen, dan zal de particuliere bouw deze 5000 niet over kunnen nemen, aldus de heer Ha- zes. Hij vond het onjuist op de wonin gen te bezuinigen, dan maar liever geen belastingverlaging. Bij de aanbesteding van bouwwer ken is nu reeds een grote terughou dendheid. Bil kapitaalschaarste en ho ge rentestand, Iaat nu ook de overheid ons in de steek, zo meende de NCB- voorzitter. Het aantal in uitvoering ge nomen woningen is op dit moment 3500 minder dan een jaar geleden. Bedenkelijk noemde hij ook de ont wikkeling in de meubelindustrie, waar de export met ƒ12 miljoen maar DEN HAAG—De. verhoging van de accijnzen op gedistilleerd heeft dit jaar geen enkel resultaat opgeleverd. De op brengst van de verhoging is net zo groot als die van voor de verhoging. Het Rijk bad gehoopt met deze accijnsverhoging een extra bedrag te verkrijgen van onge veer 80 miljoen gulden. De heer Flaten burg, voorzitter van het bedrijfschap vóór de detailhandel ln alcoholische dranken, zal dit gisteren 1 op een vergadering van het bedrijfschap. Het enige wat met de verhoging is bereikt, tó-dat de consumentenprijs is verhoogd en ook de detailhandel in alcoholische dranken in de toekomst minder winst zal maken. De heer Batenburg toonde zich ernstig bezorgd over de toestand waarin het bedrijfschap Zich thans bevindt. De om zetten zijn met ongeveer twintig procent gedaald. Zelfs met december voor de deur kan deze daling niet worden opge vangen. schriel afsteekt tegen de ƒ38,8 miljoen' import aan meubelen. Ook de man' den-, klompen- en houten embaife", ge-industrie klagen. Dat het bouwbedrijf niet tot een bei drijfschap kan komen, maar slechts tot' een bouwraad betreurt de heer Hazed ernstig. Hij verwacht dat deze bouw? raad niet veel meer zal kunnen doen- dan loononderhandelingen voeren, wat' geen verbetering betekent. Een zaalA. die hard nodig is, betreft de sanering en gezondmaking van het bouwbedrijf maar dit zal niet tot de gevoegdheid- van de bouwraad gaan behoren. De heer Hazes constateerde dat er In- het bouwbedrijf een groot aantal mal* fide onderaannemers zijn. Mensen dl*' voorheen werknemer waren, maar tw,i een bedrijfsnummer hebben wetèn toe" te eigenen en zich tot onderaannemer hebben opgeworpen. Financieel hnn^- zij geen enkel risico dragen. Elke wetk moet de hoofdaannemer een voorschot op de afrekening geven, anders kunnen deze onderaannemers hun personeel niet betalen. Vacantiebonncn worden niet, of onre gelmatig verstrekt. Blijven zij in eebr*. ke dan luidt het antwoord: JPak m» maar aan, bij mij valt toch niets te halen". Volgens de heer Hazes bederven dew onderaannemers de verhouding binnen de bouwnijverheid. Hier vallen ook de meeste faillissementen, De NCB-vocrzitter prees zich geluk kig, dat bet ledentaf van zijn bond de afgelopen twee jaar met 11 pet is geste- gen van 38.178 tot 43.094. Op dit mo ment Is zelfs de 45.000 overschreden. HILVERSUM Na ontdekkingen in Soest, Baarn en Den Doider is thans ook bij enkele honden in Hil versum de ziekte van Weil ontdekt. Men acht hef nodig ook daar nu de honden te laten inenten, hoewel de ziekte geen epidemisch karakter heeft. AMSTERDAM De Amsterdamse kantonrechter heeft gisteren een begin gemaakt met de berechting van onge veer 220 deelnemers aan de vijfde pro- testmars tegen de oorlog in' Vietnam, die op zondag, 21 augustus j.l. werd gehouden. De organisatoren, die tot de Aktiegrocp-Vietnam behoren, hadden geen vergunning aan de burgemeester gevraagd. De kantonrechter mr. J. D. Carrière, die vijf zittingen aankondigde, veroor deelde 14 demonstranten conform de els tot een boete van 50 gulden, subside air 10 dagen hechtenis. Zee werden vrij gesproken, terwijl een aantal zaken werd aangehouden voor het horen van hoofdinspecteur J. Valken, een van d« drie commandanten van de mobiele po- lltie-eenheld, die na de beruchte, hoofdstedelijke relletjes werd ingesteld. ITHACA Professor P. J. W. Be- bye, die In Nederland werd gebaren «n in 1936 de Nobelprijs in de chemie kreeg, is na een 'angdurige riekte ei 82-jarige leeftijd In de VS overleden Prof. Debye was hoogleraar in Zu rich, Utrecht, Göttlngen, Leipzig en Berlijn (tevens directeur van het Max Planck-institüut) voor hij in 1939 naar de Ver, Staten emigreerde. Daar gaf hy colleges aan de Connell-universi- teit. Hij verwierf behalve de Nobel prijs nog negen andere belangrijke wetenschappelijke onderscheidingen en niet 7ninder dan vijftien eredoctoraten. HAVANNA Bet Nederlandss schaakteam heeft woensdagavond ia de Cubaanse hoofdstad Havanna ook de laatste partij van de afgebroken wedstrijd uit de vijfde ronde op zijn naam gebracht. Nederland, dat de af gebroken party zonder Verder spelen gewonnen kreeg, behaalde hierdoor een zege van t%—Mt. KINDERDIJK Gerrit Slagboom, smds vijf jaar speler van het Nederlands "ederen terdag ln het zaterdagelftal, is terug in de gelederen van De Zwerver in Kinderdijk. Za' Speelt hij weer als linksbuiten mee van De Zwerver LONDEN Het Tsjechische nationale elftal beeft woensdag een zeer verdien stelijk gelijkspel behaald tegen wereld kampioen Engeland. Onder leiding van onze landgenoot Plet Roomer werd het 0—0 in een wedstrijd tussen twee zeer defensieve ploegen waar tegenover de aanvalslinies machteloos stonden. Het Tsjechische elftal toonde dat het diep tepunt, na het succes in Chiü toen de ploeg tijdens bet tornooi om bet wereld kampioenschap 1962 in de finale van Bra zilië verloor, voorbij waa. De 75.069 „Engelse fans" die onder een gescan deerd „England, England" htm team aan moedigden, inspireerden eerder de tech nisch beter spelende Tsjechen. Engeland kwam ln het veld met de zelfde ploeg die de finale om de Coupe Juies Rimet won. De defensie zo lang zamerhand beroemd was waterdicht en doelman Gordon Banks behoefde slechts zelden in actie te komen b|j gevaarlijke situaties. De voorhoede daarentegen toonde een zelfde gebrek aan schotvaardigheid uitgezonderd die gedenkwaardige finale als tijdens het wereldkampioenschap en zag geen mogelijkheid het experimen tele Tsjechische team, bestaande uit en kele routiniers en een aantal zeer goede jonge spelers, te Verslaan, Het vuurwerk begon reeds in de eerste minuten van de ontmoeting. Aian Ball, Martin Peters, Roger Hunt en Geoff Hurst lieten enige kansen onbenut, mede door het krachtige ingrijpen van de zeer goede Tsjechische doelman Ivo Viktor en de veteraan Jan Popluhar. De Britten die bet meest in de buurt van het Tsjechische doel kwamen, misten nog enkele keren en de wedstrijd eindig de zoals hij begonnen was, namelijk met een hard schot van Bobby Charlton, die zijn 76ste interland speelde, dat echter ln de tribunes belandde. Tevoren zag broer Jackie Charlton een ferme kop stoot na een corner juist tilt het doel getikt door Viktor. Intussen waren de Tsjechische tegenstoten niet van gevaar ontbloot, maar niet eenmaal kregen de aanvallers kans om Banks te passeren. eerste elftal dat op bezoek moet bil Heer- jansdam. Slagboom bedankte twee wéken gele den als lid van de Kinderdijkse voetbal club na een door het bestuür aan hem opgelegde schorsing. Deze kwestie wa aanleiding tot een buitengewone leden vergadering tijdens welke een commissie in het leven werd geroepen die het ge schil tussen bestuur enerzijds en elftalcom missie anderzijds en elftalcommissie an derzijds nog steeds In onderzoek heeft UTRECHT - MelMndustrie en melkhsn- del zullen scherp reageren op de "onheu se concurrentie" die hei grootwinkelbe drijf Galeries Modernes hun heeft aan gedaan. Galeries verkoopt Immers 4* melk acht tot twaalf cent per liter onder de gebruikelijke prijs. Men beraadt rich nog op te nemen tegenmaate«jelen, Het gaat overigens, zo deelt Galeries Modernes mede, om een tijdelijke zoge naamde introductieprijs. Het denkbeeld in plastic verpakte melk in de super markt te brengen is niet van het groot winkelbedrijf maar van de Zuivelindus trie-Woerden, die "inwoont" bij de zui velfabriek De Volharding in Nijkerk. Deze nieuwe industrie heeft het pis® ook aanbiedingen te doen aan andere grootwinkelbedrijven. ACAbEHISCHE EXAMENS DELFT TH - kand, ex. elektroteeM. ing.: W. G. Bax; P. M. v,d. Borg: T. Kranst; H. P. v. Meetoren; J, D. Nl)e; J. S. v*a Sinttriien, Rotterdam: F. P. P. de Vries, Schiedam; ing. elekirotechn. ing.: B. Braspenning, Dordrecht: J. KofloÖei, Rottof" dam; B. J. Leenhouts, Tholenj lag. mijnlBS- E. v. P. Miranda, Rotterdam.

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 2