Strijd over de bouw winkels in de wijk van J. Ligthart verliet ontstemd raadzaal AGENDA eeuw voortgezet onderwijs in De Hoek roept de Mok m BAS VOOR OM FOR T If Wethouder laakt trage werkwijze van middenstand 9,Voor leugenaar uitgemaakt"" ion iOöerinTiiJöIi Huwelijksgeschenk Medischt» dienst' Clir. Ger. Gemeente herdacht Luther Verolme personeel kwam naar Schiedam Varia streefdenaar ouderwets feest met ,9niemandalletje *üit jtaa» «ur&xosar Grond bestemd voor dokterswoning of kleuterschool DE ROTTERDAMMER VLAARDINGEN Vandaag. en morgen en dagelijks SCHIEDAM Vandaag. en maandag .en dagelijks Geladen Te gek 95 5? - voor geyser, gasfornuis, verwarming... Esso Gas in fles i Pagina ZATERDAG 5 NOVEMBER Hka (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De betekenis van Maarten Luther en de betekenis van zijn Ideeën, ook voor deze tijd, stonden vrijdagavond centraal tijdens de Jieryormingsherdenking in de zaal van dé Christelijk Gereformeerde C-e- meete aan de Dijksteeg. Ds. J. Zwijnenburg maakte zijn gehoor duidelijk dat de verkondiging van het zuivere evangelie door Luther begonnen, van het grootste belang was. Hij wees er op dat de reformatie ook vandaag gelukkig nog uit deze gedach te leeft, maar dat er voortdurend gelet moet worden op de vele gevaren die er dreigen. Ds. Zwijnenburg herinnerde 2ijn toehoorders aan het bijbelwoord „Maa die zich aan den Heere hecht is één geest met Hem". Dat is uiteindelijk de zaak waar het om gaat, aldus de predikant. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vrijdagavond gaf de personeelsvereniging van Verolme een feestavond in Musis Sacrum. Voor de eerste maal gebeurde dit in Schiedam. Na een kort welkomstwoord door de voorzitter, de heer J. C. Nouwt, volgde een 'hoont en vlot cabareiprograanma onder meer met het accordeon-duo „The Melody Makers", „Corasso" en zijn assistente met een huis vol duiven, „The Jackets", bekende raddo- en tele visie-artiesten en „The Wimies" met hun succesnummers. De muzikale omlijsting verzorgde Huug Rosman, terwijl Jos Tepèl de productie en algehele leiding had. Als conferencier trad op André van Heyst. Na afloop was er een geanimeerd bal onder leiding van maïtre de plager" Henk van der Polder en met medewer king van het dansorkest ;,The Rhytm Aces" van Jos TeppeL Een aantal auto bussen zorgde voor het vervoer van de talrijke bezoekers van wie er velen van Rozenburg kwamen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Wanneer eind 1967 tweéduizend gezinnen in Holy wonen zullen er nog steeds geen winkels zijn. Dat is triest voor de bewoners, maar vooral een betreurenswaardige zaak voor de middenstandom dat, wanneer de winkels in de .loper" in midden-Holy worden geopend, de eerste paal voor de zaken in het reeds bestaande deel nog moet worden geslagen. Zoals de situatie zich nu voordoet duurt dat zeker nog drie jaar en het kan alleen nog maar langer wor den, indien de middenstand te werk blijft gaan zoals thans. Dese harde woorden sprak de wethouder van stadsontwikkeling, de heer T. de Bruin, vrijdagavond tij dens de voortzetting van de gemeen teraadsvergadering In een debat over de winkelvoorziening in Holy. De heer J. Llghtart (prot) zei dat de middenstand ontstemd was over het feit, dat het gemeentebestuur de op dracht wilde geven voor het bestekma ken van een plan voor de winkelbouw. De middenstand had zelf een plan en naar zijn mening kon de gemeente nog wel even wachten met het geven van de opdracht, omdat nog geen goedkeu- (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De heer J. Ligt hart (prot) heeft vrijdagavond tij dens de gemeenteraadsvergadering het slot van het debat over de winkel bouw in Holy, waarin hij een van de hoofdrollen speelde, niet meegemaakt. Voordat het laatste woord over deze kwestie was gezegd bad h ijde raads zaal verlaten, na een emotionele woordenwisseling .met wethouder E. P. van der Veen. De wethouder onderbrak namelijk eerder op de avond de toespraak van de heer Ligthart toen dese zei, dat er een gesprek was geweest tussen' de middenstand en een woningbouwver eniging... Wethouder Van. der -Veen merkte op dat dit niet zo was. De beer Ligthart kwam in -tweede in stantie op de woorden van de wethouder terug door te zeggen, dat hij vm nie mand in de raad en zeker niet van wet houder Van der Veen een dergelijke op merking 'had verwacht. „De wethouder zet nüj voor leugenaar", zo zei hij. De heer Van der Veen antwoordde dat er «prak® was van begripsverwarring. Hij (had met zijn opmerking alleen willen zeggen, dat cfe suggestie van de heer Ligthart niet Juist was, namelijk dat het gesprek tussen middenstand en woning bouwvereniging resultaten zou hebben gehad- Er was wel overleg geweest, maar er waren geen loncrete plannen gemaakt. De heer Ligthart zei dat hij toch voor leugenaar was uitgemaakt en dat de heer Van d«r Veen zijn woorden moest terug- VLAARDENGEN Trianeel: Floovoorstel- Itafjen, 1850. 30.45. Harmonie: CSLD-avond mjm.v. beatgroep The Sect, 30.00. Bethel- kerk: Avondgebed. 1950. VLAARDINGEN' Bethelketk: Dynamo Jeugddienst, onderwerp „Rome-Reformatie' MM». bezorging vlaardix heii. Wagnerrtr. 24b. tel. 3345. tr vrijdag 18-19.30, zaterdag 1750-18 i Klachten bezorging vlaai-dingen: H. Ver- 24b, tel. 3345, maandag t/cn zaterdag 1750-18 uur. Bijkantoor b« Rotterdammer, Smalle Ha venstraat 11. tel. 6775. Uitsluitend redactloza- ken, tel. 9493, bgg. ««19, b.g.g. 010 - 115588. Apotheek: Delta, Flor!» do Vijfdelaan 112, tel. 8888. Volk «gebouw. geestavond, 20. Tlvoll: Schled. bijeenkomst, 0959. Oatspennlngiver. PTT. Jeugd Soc. „GuUlaume", Snrttun komst. 20. Corda: Centraal HVD, bijeen- Bijkantoor De Rotterdammer: Lange Kerk straat «2. uitsluitend redactlezaken. tel. 383854 (bxg. 010 - 115588 en 01808 - 6683). Agentschap: J. van Gogh, Dr. Zamenhof- straat 138. tel. 152400. Klachten bezorging: Agentschap zie boven. Belangrijke telefoonnummersAlarm poli tie 264656. alarm brandweer 263333, alarm G.G. en CD. 266280. Apotheek: Gouka. Groeaelaaa 127. tel. nemen. Indien de wethouder dat niet deed zou hij maatregelen nemen. De hoer Van der Veen bleef bij zijn eerste verklaring. Hij had die woorden van de heer Ligthart niet in twijfel ge trokken, maar wel had hij willen zeggen dat er geen resultaten uit het gesprek waren voortgekomen. Hij betreurde het dat hij verkeerd was begrepen, want hij wilde de heer Ligthart zeker geen leuge naar noemen. De hieei' Ligthart hield echter vol dat de wethouder hem van leugens had beschuldigd en dat hij dit niet voldoende had teruggenomen. Na de- de woorden verliet hij opgewonden de vergadering, de leden van de raad min of meer beduusd achterlatend. (Van een medewerker) VLAARDINGEN - Champagne, cocktail jurken en donkere costuums moesten vrijdagavond in de Stadsge hoorzaal de Franse sfeer, die het blijspel „Au coin des voleurs", het dievenhoekje, ademde, onderstrepen. De toneel- en letterkundige vereniging VARIA wilde er opnieuw een ouder wets feest van maken. Of dit gelukt is is een open vraag. Het dievenhoekje van Mateo Letti- nisch is een luchtig niemandalletje. Een verhaal met een lach en een traan en vele intriges, die, en hoe kan het ook anders, toch weer uitmonden in een „happy end". Het verhaal speelt zich af in een antiquiteitenwinkeltje in Parijs, dat gedreven wordt door een zekere mon sieur Maxime en zoon André. In dit winkeltje, naar decor van Jan de Rijke, speelt het toneel zich af. Onder regie van Babs van der Vaart-Bink en met in de hoofdrol Charles de Menthon Bake is Varia niet tot groots spel gekomen. Wel kan het spelpeil redelijk worden genoemd. Verscheidene malen moest de souf fleur'de reddende engel spelen als men de tekst kwijt was. Naast Charles de Menthon Bake als Maxime moet Janka Verhoeff wordengenoemd als sterke speelster. Zij maakte Berthe tot een heel goede dienstbode. Jammer was het dat Gusti Struis Kiftner soms wat haperde met haar tekst, terwijl haar spel toch heel leuk en levendig was. Zoon André kwam- niet altijd even ring voor de bouw van de winkels was gegeven De verzekering van B. en W., dat de middenstand zelf had mogen bouwen en dat deze groep daartoe de plannen had kunnen indienen was niet duide lijk, aldus de heer Ligthart. Hij be treurde het dat de - verhouding tussen college en middenstand, in casu de Vlaardingse Middenstandscentrale, zo achteruit ging. Het college had van de middenstand, op 30 september nog een brief gekregen, waarin werd meege deeld dat de centrale met. een woning- de winkelbouw. Het college had gesteld dat de middenstand voor 1 oktober moest antwoorden. Dat was dus ge beurd, zei de heer Ligthart, Indien de zaken plotseling zo urgent zijn had het college wel eens een gesprek met de middenstand kunnen hebben in plaats van pas na drie weken met de mededeling te komen, dat het college zelf ging werken aan de plannen. Bovendien had de midden stand dit uit de krant moeten verne men. De heer Ligthart zei dit alles bij elkaar een droevige zaak te vinden, maar hoopte dat er nog verbetering zou komen gezien de laatste regel in de toelichting van B. en W. op het voorstel, waarin staat dat de onderhan delingen met de middenstand zullen worden voortgezet. Een geladen wethouder De Bruijn, in later instantie bijgestaan door burge meester mr. J. Heusdens, bestreed de woorden van de heer Ligthart. De wethouder gaf chronologisch een op somming van de feiten. De middenstand is verscheidene keren duidelijk gemaakt dat hij zelf een plan kon maken. De raad heeft in het openbaar daartoe een besluit genomen. We hebben op een plan van de middenstand gewacht, maar dat kwam niet. De bouwcommissie uit de middenstand heeft zelf gezegd, dat op korte termijn een beslissing moest vallen of men wei zelf ging bouwen of niet. In overleg met het college is toen 1 oktober aangehou den als datum, waarop deze beslis sing moest vallen. De wethouder zei dat er op de briaf van 30 september niet direct een antwoord kon konien, omdat een paar weken nodig zijn om alle facetten te bekijken. Bovendien wérd in de be wuste brief geen >,ja of nee" gezegd, er overleg met een woningboüwvereniT ging gaande was. De wethouder be treurde deze gang van zaken, maar zei dat de gemeente niet langer kan De heer Ligthart had op deze woor den weinig verweer. De - heer J. Mo dem (lib) was het met de heer Ligthart eens. Ook hij was van mening, dat het college niet ineens zelf met de uitvoe ring van de plannen moest beginnen. Indecomredsaië.had 1 hij., reedsgezegd dat men 'beter nog even. kon wachten, omdat. de. zaak dartewel; zou;.;>.worden SCHIEDAM Wegens het enorme succes tijdens de grote avond van 8 oktober, welke feestavond trouwens in alle opzichten geslaagd mocht worden genoemd, laat het' bestuur van de Schiedamse Jeugd Sociëteit „Gull- laume" vanavond (zaterdag) in gebouw ïïvoli de Haarlemse Jazz- and Beat- foiraaéion „The Bkseptkxn" opnieuw optreden. Deze groep bezit een opvallende muzikaliteit met als gevolg een gemak kelijk verwisselen van muziekinstru menten, waarvan de vijf man zich met veel variatie bedient. Ze beschikken over een gitaar, trompet, bongo, saxo foon, dwarsfluit, drums, mondorgel en elektronisch orgel. „'The Ekseption", geschreven in Hlt- weekspelliing, ós al de derde 'naam van de Haarlemse beatgroep, die indertijd startte onder de naam „The Jokers". Een Belgische groep was hen al voor geweest. Na veel zoeken kwam toen „The Incrowd" uit de bus. Een Jaar geleden wand echter een Haagse beat groep bekend door een plaat, die eveneens „The Incrowd" heette en aangezienze de auteursrechten eerder had aangevraagd dan de Haarlemse groep, moest deze laatste naar een andere naam uitzien en deze werd uiteindelijk „The Ekseption". goed uit de verf, het spel was soms goed, soms aarzelend. Al met al was het voor de aanwezi gen een prettig kijkspel, dat veie malen aanleiding gaf tot een gulle lach en later tot heel wat open doekjes. De JJ 20" gestrand en vernietigd. Berlijn, 5 November. Ciüeravond is de „U 29" »n den nevel «en Noorden van Bovbjergk op de Westelijke kust van Jutland vastgeloopen. Alle pogingen van onmiddellijk te hulp geroepen torpedo booten otn den onderzeeër vlot te ma- ben bleven vruchteloos. Deie werd daarom hedenmiddag opgeblazen, nadat de bemanning door onze torpedobooten geborgen was. Wijkgemeente-Zuid van de Gerefor- ber meerde Kerk zal woensdag 9 november 's avonds om 8 uur in „De Goede Haven" een wijkavond houden, waarop Willem van der Loos en Riek Sprong het bekende toneelwerk „Peer Gynt" van Henric Ibsen zullen voordragen. Muziek van de Noorse componist Ed- vard Grieg zal de voordracht sfeervol omlijsten, het kamermuziek-gezelschap Inter- texta, met ais solist Daniel Otten (viool), geeft zaterdag 12 november 's avonds om 8 uur in de aula van het Stedelijk Museum een concert met muziek van Bach, Gabrieli, Telemann en Vivaldi. De toegangsprijs voor leden van de ver. Vrienden Stedelijk Museum is ƒ2, voor niet-leden ƒ3 en voor jeugdleden en houders van een cultureel- jeugd- paspoort ƒ1. Voorverkoop dagelijks van 10 tot 17 uur aan het museum (telefoon 266491). In de pauze is er gelegenheid tot het bezichtigen van tentoonstellingen. De afdeling Schiedam van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkun de houdt gedurende de maand novem- twee interessante lezingen. Op donderdag 10 november is er een lezing met bloemschikken door de heer K. de Wit te Rotterdam en op woens dag 23 november een causerie over een ris door Macedonië door de bekende TV-spreker, de heer Quint. Beide avonden beginnen om 8 uur in het ge bouw Irene. opgelost. Hij vond de communicatie tussen middenstand en college slecht De heer M. Hoogerwerf (soc.) vond dat als er minder goede contacten waren deze verbeurd dienden te wor den. Zijn partijgenoot F. de Graaf stelde zich achter het college. Hij voni alleen belangrijk dat de mensen in Holy winkels krijgen. De gemeente kan daar voor zorgen dus moet ze dat doen." Wethouder De Bruijn bleef bij zijn uitspraken dat de zaak veel te lang duurde. De middenstand heeft haar kansen gehad. We willen doorgaan met het onderhouden van contacten, met de VMC maar we moeten nu zelf wei beginnen andesr komt er niets van terecht Een stadsdeel zo groot als de halve 'westwijk kan niet zonder win kels. Dat is te gek. Dat de middenstand dat zelf niet begr;jpt is vreemd, aldus de wethouder. De heer Dubbeldam (lib.) meende tenslotte dat er nog best even gewacht kan worden. Hij wilde het college er op wijzen, dat zijn fractie op dit moment te gen de opdracht tot het besteks- klaar maken van het winkelplan was. De rest van de raad ging akkoord. (Van e enonzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het college van B. en W. heeft vrijdagavond een voorstel tot uitgifte van grond weer Ingetrokken, na dat de heer M. Mooy (prot.) erop had gewezen dat er een bezwaarschrift tegen deze uitgifte was ingezonden door de Ver eniging voor Bijzonder Christelijk School onderwijs. De grond aan de Lorentzlaan, waar het om ging, was oorspronkelijk in optie bij de schoolvereniging voor de bouw van een kleuterschool. De vereniging had echter volgens wethouder T. de Bruyn laten weten geen .behoefte meer te heb ben aan deze grond, omdat in de vraag naar kleuterscholen in de Weteringbuurt reeds was voorzien. De afdeling onder wijs had dit bevestigd» Het college zag daarom geen bezwaren om de bedoelde grond in erfpacht uit te geven voor de bouw van een woning met praktijkruimte voor een arts. De heer Mooy wilde van het college weten waarom tot dit voorstel .was be sloten, omdat de schoolvereniging het hier kennelijk niet mee eens wastgezien hét bezwaarschrift Wethouder'De-Bruijn was enigszins verwonderd over deeze be zwaren. omdat hij meende te weten dat de vereniging niet meer voor dé grond voelde. Nu' de zakenzo lagen wilde de wethouder liever het voorstel terug nemen omdat hy .de brief van de school vereniging, nog niet. had gezien. De raad ging daaropvakkoord met de intrekking van het voorsteL J; '""'Vji VERENG WESTBELEE V fc 4 ;.nov„. Andijvie 27—13 7.000 kgj 'dubti:-boden-'.ries-JMÖ' 3.100:- snijbonen 300310 SOO: 'Alicante 1TCVL330 13.200; Muscaat 330435; komkom (toom) 104—105 4.000: spruiten. AI .107—HU. AR 403—113, BI 110-418. BR 117—123. 'CR 31—93. DJ .116—120 42500;- pepers »te~lC5. 450; postelein 58 60; spinazie 41—66 ,700; boerenkool 21—23 1.700; Chinese-koot 12—14 390; 'rode kool 15—<23 SOC; groene kool 23—55 900;.-savoye -kool OB 300; bospeen 34 300 bos; peterselieS—7% 1500; selderij 7*4—<13)4 3.800: tomaten extra A 870-010. C 320, I A 6SO-880, B 800—830. C 770-600. CC 510 3.708 bakjes export 1504 bin 5.010 totaal; mien 3132 ZOO kg; kroten 1600 500; prei Al 33—48 9500, BI 85-31; konjfown AA 03, A 89—92, B 7S—34, C 69—71v D. 46—47, E 27—20 '16.700 «tuks export 4,100 bin £2.800 totaal; papmUka 4—(27 3.700; sla X 16—38*4 140 B00; MoemSccol 6 96, 8 75-85, 10 43—72, 12 44-60 3500; knolselderij A 24—29, B 12—20 3.700. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De acties voor het geschenk van prinses Margriet en mr. Pieter vanVol lenhoven ter gelegenheid van hun huwelijk beginnen i Schie dam op gag te komen. Het bestuur van de stichting VNFG heeft, in over leg met de stichting Schiedamse Ge meenschap en het Centraal Vrouwen comité Schiedam, thans de leiding in handen genomen en treedt coördine rend op. Hierdoor zal het mogelijk zijn één behoorlijk geschenk vanuit Schie dam aan te bieden. De directies va bedrijven zullen worden benaderd en de besturen van verenigingen zijn verzocht in eigen kring acties te voeren. Aan het kantoor van het Nieuwe Stadsblad aan Broers- vest 125 zal gelegenheid zijn he felicitatie-register te tekenen. De volgende banken hebben hun girorekeningen opengesteld: Amster dam- Rotterdam Bank NV (nr. 5093); Algemene Bank Nederland, kantoor Schiedam (nr. 278382); Boerenleenbank Kethel (nr. 382623);'Nederlandse Mid- denstandsbank NV, kantoor Schiedam (nr. 9399); Mees en Hope, bijkantoor Schiedam (nr. 4444);. Spaarbank Anno 1820 Schiedam (nr. 2717, t.g.v. rek.nr. 146800); NV Slavenburg's Bank, kan toor Schiedam (nr. 350972). Bij het storten van een bijdrage dient men op de girostrook te vermelden: t.b.v. VNFG-huwelijksgeschenk. Schiedam: J. Mdkkenstorm, Graaf Florisstraat 75, tel. 264098; C. J, M. Vlootman, Singel 151, tel 267760; P. van Santbrink, Van Heuven Goedhart- straat 97ill, tel. 262562. Vlaardingen: M. Prins van Wijngaarden, Van Ho- gen'dorplaan ,28, tel 6264; D.'Wieringa, Karei de Groteiaan 143, teL 6669. Maas sluis: G. A. A. v. d. Poel, Aïb. Cuyp- plein 11, tel 2900; verloskundige-mej. v. <d. Hoeven, Willem Pijperplein 64, Maassluis-West, teL 4380 en mej. v. d. Veen, Jac. Catsstraat 24, tel.- 2378. Maasland: J. W. Oltmans, VHeren- straat 4, tel. 01800-2039; veearts voor Maasland en Vlaardingen C. v. d. Most, Kethelweg 13a, Vlaardingen, tel. 01898 -3064. (Van onze correspondent) HOEK VAN HOLLAND Het is 10 november vijftig jaar geleden dat in Hoek van Holland een begin werd ge maakt met het geven van onderwijs op basis van MULO. Het ULO is de enige vorm van voortgezet onderwijs die De Hoek kent. Voor mogelijkheden als HBS, lyceum en ambachtsschool is men aangewezen op omliggende plaatsen. Alleen al om die reden is de - ULO-school In de loop der jaren een belangrijk onderdeel geworden van het Hoekse onderwijsweren. Tot 1916 bezat deze gemeente alleen maar een openbare lagere school terwijl het bijzonder onderwijs bezig was zich te ontwikkelen. Nadat het Hoekse gebiedsdeel in 1914 door de 'gemeente "Rotterdam was overgenomen, hadden verscheidene mensen zich beijverd voor de vesti ging van een gemeentelijke MU- LO-school en in 1916 kwam het zo ver. Dé eerste hoofdonderwijzer van de MULO was de heer K. R. Westen- torp." Tijdens-de oorlogsjaren kon de school slechts gedeeltelijk bestaan en na de massale evacuatie van de inwoners van Hoek van Holland kwam ze zelfs enige jaren geheel stil te liggen. Het >is té danken aan de heer H. J. Nij- land dat de school reeds vier maan den na dé oorlog weer volledig draai de. De heer Nijland werd in 1945 hoofd van de lagere school. Volgens de Rotterdamse autoriteiten was er op dat moment aan ULO on derwijs nog niet direct .behoefte. Ve len konden een andere opleiding niet bekostigen in verband met de daar aan, verbonden reiskosten en daarom nam'de heer Nijland ULO-leerlingen op als gasten van de lagere school. Hij gaf op dat moment reeds les aan de vijfde en de zesde klas tn daar naast moet hij een aantal jongelui de eerste beginselen van vreemde talen gaan bijbrengen. MAASLAND Herv. Gem. 10 en 7 d«. Keijzer Gerei lo ds Aalbersberg te Vlaar dingen 250 ds. Koster te Monster. MAASSLUIS. Herv. Gem. Grote Kerk 10 ds. Hemmes te Schiedam 7 ds. Zimmerman te Schiedam Rusthuis 9 en Ichthuscentrum 10.30 dhr. Verhare Geret. Immanuelkerk 9.30 ds. Dercksen 450 ds. Bohlmeijer Mara- nathakerk 950 ds. Bohlmeijer 4.30 ds. Dercksen Andreakapel 7 ds. Bohlmeijer Chr, Geref. 950 en 450 ds. De Jong Geraf. Vrijg. 850 en 6.15 ds. Van Tongeren Ned. Prot, Bond 10.15 ds. Beukman te Vlaardin gen Leger des Hells 10 samenk, 8.15 pen!. Samenk. 750 samenk. ROZENBURG Herv. Gem. Xmmanuelkerk 9.45 ds. Evelein 650 ds. V.d. Bosch De Schans" 9.45 ds. Westerveld. Geref. 8.30 en 650 ds. Mantz Chr. Geref. 950 en 5 dji Bikker Geref. Vrijs. 10.15 en 4.15 ds. Van Tongeren Geref. Gem. (Poortugaal) 10 en 350 leesd. VLAARDINGEN. Herv Gemeente: Grote Kerk 10 u. de heer J. Hoogendam, 5 uur ds. J. Bouterse: Nieuwe Kerk 10 uur ds. A A. Bos. H. Doop, 5 uur de heer A. van Zetten; Beihelkerk 10 uur ds. J. E. van Veen, Jeugddienst, 7 uur ds. A. P. Nauta. Immanuêlkerk 10 uur ds. w. J. Kolkert. 7 uur ds. J Kooien; Rehobothkcrk 9 en 1050 uur ds. I. Bouterse. 7 uur ds A. A. Bos: ïchthuslcerk 10 uur ds. H. Harkema te Zeist. 7 uur ds. J. W. de Jong, ïangdlenst mrnv cantate Deo; Holy-kapel 10.30 uur ds. J. Kruijt. Holy-ziekenhuis 9 uur ds. L. de Boer. Zonnehuis 9 uur ds C Beukman. Geref. Kerk. Oosterkerk 10 uur ds. J. Tlemersms, 5 uur ds. Joh. Levor; Em- mauskerk 10 uur ds J. P. ter Hart, run ds. V. J. Tiemerema; Holy-kapel 9 uur ds. Joh. Lever 5 uur ds H. J. Knuwenhoven; Pniëlkerk 9 en 1050 uur ds. H, J. Kouwen- hoven 5 uur, ds. J. F. ter Hiirt; Maranatha- kerk 10 uur ds. Potjer. 5 uur ds. Th: Swen. Geref. Gemeente, (Vestnieuwland 58,10 en 5 uur ds. L, Huisman. Chr. Geref. Kerk, Dijksteeg 6, 10 en 5 uur dienst des Woords. Item. Geref. Gemeente, Hoflaan, 10. uur dienst. Leger des Heils, Baanstraat 10, «n 750 uur samenkomsten. SCHIEDAM. Geref. Oosterkerk 10 ds. Jans- eens te R'dam 5 ds. V.d. Zwan te R'dam. KETHEL: De Ark 9.30 ds Streefkerk te Veere 5 ds. V.d. Werff te Nlezijl. Magnalla pel Kerk 10 ds. V.d. Zwan 5 ds. Krol te Vlaardingen. De Goede Haven 10 ds, V.d. Werif 5 ds. Streefkerk. Jutlanakerk 10 ds. Krol 5 ds. Janssens. Leger des Heils (Lan- Haven 27) 10 dienst. 6 openl. samenk. .30 samenk. VriJe Chr. Geref, Gem.: 10 en k.4 ds. IJaselstein (Tuinlaan 50), Oud Geref. Gem. (Haven 97) 10 en 3.45. Gem. voor Oorspr. Christendom 4 (Lange Haven 129). Chr. Geref. 9.30 leesd. 2.30 ds. De Jong. Ned. Herv. Geref. Evang. geb. „Irene" 10 dhr. -V.dJCamp te Den Haag 7 Opstan- dingskerk ds. Gerssen te Utrecht. Herv. Gem. Grote kerk 10 da. Jansen, 5 ds. .S. P. de Roos. Rotterdam Bethelkerk 10 ds. Zim- merman, 7dra. Wissink, Opstandingskerk J0 ds.<-SpaUn«, 7 ds 'Gerssen. te Utrechte' Vredeskerk 10 ds. Hoffman, 7 ds. Van der KETHEL' Db'.Rank 850'ds. Nauta to'Vlaatl dingen, Dorpskerk 10 ds. Naüta te VJaar- - dingen, Dorpskerk 7 ds. Van Veen te Vlaar dingen. V Y''-. .;SS- -"v. Tir; ■p OTTERDAM Dat Rotterdam het tot de gemeente Heenvliet behoord hebbende dorp Nieuwesiuis heeft geannexeerd, bemerken de bewoners van dat dorp nti aan den lijve. Rotterdam maakt heel Nieuwesiuis met de grond gelijk om op het vrijkomende gebied industrie te doen vestigen. Gegadigden staan ongeduldig te wachten. De opruiming gaat snel: de bulldozer op de foto heeft aan een flinke woning slechts een dag werk. Meer dan driehonderd Nieuwesluizers gaan een toekomst tegemoet in moderne woningen in Heenvliet. Drie huiseigenaars, onder anderen oud-wethouder De Knegt vari Heenvliet, houden de bulldozer nog enige tijd van hun bezit af. Zij zijn het niet eens met de taxatieprijs. „Rotterdam wil ons voor drie huizen met tuinen maar vijfentwintig mille geven", zegt mevrouwDe Knegt. „De bakker aan de overkant kreeg dat bedrag alleen al voor zijn ene huis. Daarom hebben wij geprotesteerd. Wij willen meer hebben." De heer J. L. van Ingen, eigenaar van hotel-café „De Watergeus", haalt zijn schouders op. „Ik weet het niet", verzucht hij. Na een respectabel bestaan van enige eeuwen wordt Nieuwesiuis nu in enige dagen van de kaart geveegd. Een karwei van historische betekenis. Een vrijwel onmogelijke opgave, daar van raakten ook de autoriteiten al spoedig overtuigd en in november werd de ULO heropend onder leidimr van de heer Nierop, die hoofd van de combinatie lagere school en ULn werd. VANDAAG, ZATERDAG, dus nieuws van de bijbelactie! Ik Ea u een kleine bloemlezing geven van reacties die ik deze week op de een of andere manier heb ontvangen en dan moet u zelf maar oordelen ot dit een top- of een flopactie wordt Op het depot in Rotterdam Centrum is een prachtige oude bijbel met pla ten van bijbelse taferelen bezorsd. Verscheidene liefhebbers 'hebben reeds veel geld geboden voor dit museumexemplaar, maar tevergeefs de bijbel gaat naar België. Mooi zo' Meneer De Groot uit de Schie- broeksestraat in, Rotterdam meldt mij dat hij van een echtpaar bericht kreeg dat hem een bijbel zou wor den toegestuurd. Tot zijn verrassing bezorgde men hem vier splinternieu we bijbels en vier id. psalmboeken Het echtpaar stond op het stand punt dat als je iets weggeeft, het niet oud moet zijn. Tja, dan sta je even met stomheid geslagen, want dit gaat veel verder dan de bedoeling van de actie. Ver geet niet dat de opzet is, bijbels die in ons land overtollig zijn en dus nergens voor gebruikt worden, in België een nuttige en hopelijk heil zame functie te geven. Meer wordt er niet gevraagd. Maar niettemin met deze gift ben Ik natuurlijk er» verrast PELUKKIG KOMT de zaak in de rest van Nederland ooit in bewe ging em ik stel er prijs op ook daar van melding te maken. Anders zou wellicht iemand kunnen denken dat al die mooie resultaten aan mijn lijnen te danken zijn. In Den Haag is de figuur Jan Krant volslagen onbekend, maar een jongeman in de residentie die deze zomer aan de kruistochten van de Belgische Evan gelische Zending heeft deelgenomen, weet-;ook vatl'wanten. Hij had er eerst over gedacht' predikanten* 'en kerkeraden te bewegen de actie van de kansel af te kondigen, maar hij wist dat dergelijke Verzoeken vaak eerst aan alle kanten moeten wor den bekeken en dan is het nog maar afwachten of er iets van komt Hij hakte resoluut de knoop door en plaatste voor eigen rekening adver tenties (en niet van die kleintjes) in de Haagse kerkbodes. Het resultaat? Driehonderd bijbels! Een depothouder uit Arnhem kreeg een gift van honderdvijfenze ventig gulden met het verzoek daar voor bijbels voor Vlaanderen te ko pen. Zo zou ik nog even kunnen door gaan, maar ik schei er voor vandaag mee uit. Wel meld ik nog' even, en daarmee kom ik dan weer terug in Rotterdam, dat ik voor hét werk in 'België een pracht van een geschenk aangeboden kreeg i. uit dé wijk Lom- bardijen. Het is een zomerhuisje, dat de komende zomer nuttige diensten kan bewijzen bij de kruistochten, als bijbelkiosk of iets dergelijks. Hartelijk dank! yOOR IK HET vergeet: willen al le schoolhoofden en zondag schoolbestuurders er dit weekeinde nu eens over nadenken waar toeh al die oude bijbels gebleven zijn? En als ze terecht komen, mag ik het dan horen? Voor het geval u het nog niet mocht weten: ds. Gravendeel van de Belgische Evangelische Zending heeft tienduizend Nederlandse bij bels nodig voor de zomerkruistoch- ten 1967 in Vlaanderen. Ik zei tien duizend! (PS Sorry, ik kan het toch niet laten nog even verder te gaan. Als er ook zoveel hartverwarmende be richten zijn... Koster De Haan van de Putsepleinkerk in Rotterdam Zuid meldt me dat er 36 bijbels tilt de kast van een opgeheven jeugdver eniging zijn opgedoken. De BEZ kan ze krijgen en of ze weggehaald kun nen worden? Hij moet nog even ge duld hebben, maar ze worden in dank aanvaard. Depothouder D. Kampen, Burg. Baumannlaan 71a, Rotterdam - Overschie, meldt een verzameling van 40 bijbels 1 Prach tig! Zo maar binnengebracht op de één trouwbijbel Ik weet alleen dat ze uit de richting Schiedam komen, Fantastisch en we gaan door!) (T

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 2