Unificatie hinnenhavengeld Schiedam start vrijdag behandeling begroting AGENDA BRINK Begroting '67 laatste werkstuk van mr. Knape Tafeltennissers wonnen vijftiental wedstrijden Spaarbankgebouw" weer bewoond mm r - W eovanienand Auto rijdt man omver DfUJ J HAVENLOODS iSiMlPi if DAGWINKEL TE HUUR Val onderbroken, ontvellingen en blauwe plekken Ds. Klaassen leidt onderwerp in op forumavond MODENIEUWS Gemeente-ontvanger met pensioen Overzicht van laatste ronde: Hoofdstraat viert feest Eerste huizen in „Oost?1 bewoond Wagen over de kop geslagen Burgerlijke stand ADVERTENTIES LEEST 5?) WIE GEREGELD KOOPT VOORDELIG DE-ROTTERDAMMER sinterklaas Sint komt dit jaar wel in Rozenburg Uniform tarief Abonnementen Verlichting Vandaag. SVC speelde met wisselend succes Fortei iaft es» getal eigen liill nor de osÉrw min, Se wwt wal 11} *11. Forten terenklgding wkrijgbar Bij Jongen brak been BnUant met garantie Garantie voor zuiverheid, kleur, slijpsel en proportie. Uitsluitend deze vier faktoren bepalen kwaliteit, schoonheid en waarde van briilant. ENIGE ZAAK IN NEDERLAND waar elk brillant-objekt, behoudens een enkele occasion, door onszelf wordt samengesteld uit loupe-zuivere briilant van 1ste kleur en slijpsel. Voor deze waarheid ontvangt U een loupe-zuiverheidscertificaat. DCS speelde gelijk tegen Constant 2 In de woonwijk Nieuwfand-West te Schiedam is een Gegadigden bij voorkeur in de textielbranche worden uitgenodigd binnen 10 dagen schriftelijk te reflecteren bij de Directeur van de Gemeentelijke Woningdienst, Lange Haven 145 te Schiedam. GEMEENTE SCHIEDAÉ Bij de Havendienst is plaats voor een Gegadigden moeten in het bezit zijn van het diploma Ie Rang Grote Handelsvaart. Max, leeftijd omstreeks 35 jaar. pagina 4 DINSDAG 15 NOVEMBER Mte kömt ook voor u Ze staan niet alleen bijzonder chique en elegant... maar se zijn .ook zo heerlijk warnu. deze modieuze bontshawlt, In een,prachtige Imitatie-nerts of bisam uitgevoerd. Morgen kiest U Uw bont- cravatte uit, om er gezellig modieus uit te zien... en om 't i heerlijk warm te hebben... voor nog géén zes gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze luxe en verfijnde bont-cravattes In de kleuren zwart, donkerbruin en zilvergrijs, voor JP Gêin «f. of tchrtft. feest. ROZENBURG Vorig jaar heeft de middenstand weinig aandacht geschon ken aan de viering van Slnt-Nieolaas; de optocht bijvoorbeeld bleef uit. Dit jaar zet de Algemene Middenstandsver eniging, die zoals bekend een. voortzet ting is van de Christelijke Midden- standsvereniging, er goed de schouders onder. Zaterdag zal de Sint, vergezeld van een legertje Zwarte Pieten, zijn intocht ta Rozenburg doen. De twee volgende zaterdagen zullen Sinterklaas en ver scheidene Pieten winkels bezoeken en het kooplustig publiek waardebonnen van vijf gulden en cadeaus uitreiken. Vanaf 14 november krijgt' iedere klant in de winkels van de leden van de Middenstandsvereniging bij elke bestede gulden een zegeltje. Vijftig van deze op een kaart geplakte zegels,kan men'inwisselen voor een toegangsbe wijs voor, een van de jvier voorsteRta- gen,' die Swieberije en zijn gezelschap voor de jeugd geeft. Volgeplakte kaarten, waarop geen toegangsbewijs is verstrekt, komen in aanmerking voor een trekking van ■waardebonnen, die van 28 tot 30 novem ber en van 2 tot 5 december dagelijks zuüen worden gehouden. MAASDIJK Tijdens werkzaamheden aan de toren van de m aanbouw zijnde gereformeerde kerk kwam de metselaar A. v. tl. W. op derhg meter hoogte in het inwendige van de toren te vallen. Een balk waar hu op ging staan, brak ah Tij- dens zijn val wist. de man een uitste kend stuk hout te grijpen, zodat hij Weef hangen. Collega's konden hem helpen. De metselaar liep slechts lichte ontvel lingen en enige blauwe plekken op. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vrijdagavond om acht uur zal de gemeenteraad de begroting voor 1967 in behan deling nemen. Allereerst zullen de fractie-voorzitters van de di verse politieke partijen hun alge mene beschouwingen houden, waarna B. en W. de debatten in eerste en tweede instantie zullen beantwoorden. De behandeling van de gemeentebegroting zal vermoedelijk verscheidene avon den in beslag nemen. Zo zal de gemeenteraadsvergadering van vrijdagavond worden voortgezet op maandag 21 november en, indien nodig, op woensdag en donderdag en eventueel op vrijdag 25 november. Op de afdoening van de gemeentebe groting voor 1967 volgt een normale raadsvergadering, die een agenda be staande uit negentien punten heeft. B. en W. stellen onder meer de raad voor een ontwerp-verordening „Binnen havengeld" vast te stellen. Tijdens de besprekingen tussen de gemeenten Rot terdam, Dordrecht, Vlaardingen, Maassluis en Schiedam over het zeeha vengeld is namelijk de wens uitgespro ken ook voor het binnenhavengeld een uniform tarief voor alle in het Rijn mondgebied liggende gemeenten in te voeren. Deze unificatie zal op 1 januari 1968 van kracht worden. De grondslag van de bestaande veror dening is het laadvermogen van sche pen. Voor de vrachtschepen komt hier in geen verandering. Voor sleepboten en passagiersschepen zal echter een op pervlakte per m2 als grondslag gaan gelden. De tonnenmaat geeft namelijk voor deze schepen geen juiste afspiegeling van de mate, waarin van de gemeente lijke wateren gebruik wordt gemaakt. Zo meet bijvoorbeeld een en hetzelfde vaartuig als vrachtschip 327 ton, maar als passagiersschip 22 ton. De toegestande verblijfsduur per reis bedraagt in Schiedam thans acht, tien of veertien dagen. Ter vereenvoudiging van de tarieven is overeengekomen, dat zal worden voorgesteld de geldig heidsduur der reisbrieven te stellen op zeven en 21 dagen. Het tarief van ze ven dagen is gekozen, omdat de meeste schepen, zoals uit de praktijk is geble ken, de haven binnen zeven dagen j weer veriaten. Het doorvaarttarief komt. te verval len. In plaats daarvan moet voor de doorvaartschepen het normale binnen havengeld worden betaald. Voorts is overeengekomen, dat in de havens van het Rijnmondgebied voor vlotten en pontons, waarvoor thans zeer uiteenlo pende tarieven gelden, een uniform ta rief vast te stellen. Voor de roeiboten, kano's en zeilbo ten bestaan la de gemeenten even eens variërende tarieven, die niet in de harmonisatie zijn betrokken, om dat hier rekening is gehouden met de bijzondere lokale omstandigheden. De tarieven voor de abonnementen zijn voor Schiedam aangepast aan de geldigheidsduur van de reisbrieven en aan de wijziging van de grondslag van inhoudsmaat en oppervlaktemaat. Schiedam heeft ten opzichte van de andere gemeenten reeds iets hogere bin nenhaventarieven. Desondanks zal de opbrengst van het binnenhavengeld bij toepassing van de voorgestelde tarie ven toenemen met ongeveer ƒ20.000. De opbrengst over 1965 bedroeg f 113854. B. en W. stellen de raad voor goed keuring te verlenen aan een besluit om de Technische Bedrijven voor rekening van de Rijkswaterstaat de aanleg van de straatverlichting te laten verzorgen op een gedeelte van de Riijksweg 20, de Zoomweg en op een gedeelte van de omgelegde Provinciale weg 14 met de aansluitende verbindingswegen en te vens in de kunstwerken, die zich in deze weggedeelten bevinden, alles voor zover gelegen op Schiedams grondge bied Dit alles op aanvraag van de Di rectie van de Rijkswaterstaat. SCHIEDAM Het oecumenisch fo rum, dat zoals bekend maandag 21 no vember om 20 uur in een der zalen van de r.k. Nieuwlandkerk (Mgr. No- lenslaan) wordt gehouden, is als volgt samengesteld: Voorzitter ds. D. J, Spa- ling, vice-vocrzitter van de Oecume nische raad, ds. A. D. Klaassen, die het onderwerp zal inleiden, en de heren pater dr. J. J. Lub (r.k.). drs. C. J J. v. d. Maas (herv.), Jan Mackenbach (ge rei) en ds. A, Steinhart (luth.). Het forum bestaat dus, voorzitter en inlei der buiten beschouwing gelaten, uit twee geestelijken en twee gewone ge meenteleden. Het onderwerp is: „Heeft de Kerk nog zin m deze tijd?" De Kant: Herv. Gemeente, avond, 20, Chr. Soc. Belangen: N.C G. O.V bestaan, feestavond, 20. gemeen te- 75-jar!g en dnuelijkt. ....EN" DAGELIJKS Bijkantoor De Rotterdammer: L ange Kerkstraat 82. uitsluitend redactiezaken, tel. 203954 (b.g g. 0» - 115588 en 01893 - 6619). Agentschap: J. van Gogh, dr Zamenhofstr 139, tl. 152400. Klachten bezorging: Agentschap zie boven Belangrijke telefoonnummers: Alarm poli tie 2S465S, alarm brandweer 262923, alarm G G. en G.D. 28S280 Apotheek: Van Westendorp. Parkweg 207, tel. 267674. ,'Van een onzer Verslaggevers) SCHIEDAM Het eerste dameszestal van de Schietlamse Volleybal Club hegft zich hersteld In eigen zaal ontvingen de dames het ex-hoofdklasse-team van PVC uit Den Haag. Het werd een spannend volleybalge vecht, waarbij vooral de sterk verbeterde aanval van de Schledamse dames opviel. Een 3—0 zege voor SVC na de setstanden 1614, 159 en 1614 was het resultaat. Dames 2 stelde teleur. Na een goede start en winst In de eerste set, verspeelde het team onnodig beide citaten aan AMVJ 2. Het werd de eindstand 1—3- Dames 3 klopte VCK 2 met 3-0, terwijl dames 4 met 3—1 van SheU 1 verloor Heren l begon zeer goed tegen koploper Achilles in Delft. Na veel spanning kwamen de twee eerste sets bij de Schiedammers terecht, 1315 en 1418. Toen bleek het SVC-kruit te zijn verschoten en kreeg Achil les alle kans de zege veilig te stellen. Na driemaal 15—0 bleven beide punten dus bij de sterkere ploeg. Heren 2 won verdiend met 3—1 van Leskerkerk 1 en heren 3 verscheen voor niets omdat Spivo 2 niet opkwam, He- ren 4 tenslotte gaf tegen een zwak DOS 2 een 20 voorsprong uit handen. Eindstand 22. Vijf dames en twee beren van SVC zijn geselecteerd voor de training van de afde- lingsteams Rotterdam, terwij! één meisje deelnam aan de training van de nationale selectie MARKTBERICHT VLAARDINGEN VLAARDINGEN, 15 november Volle ha ring 80—f 92, kleine volle 78, steurhartag 61—85. kleine steurhartag 74,90, makreel 54.40. Aanvoer* VL 16, 465 kantjes en 24 kantjes makreel: VL 121, 459 kantjes en 3 kantjes makreel. (fint *lti|4 M* klant fettarl Korte Hoogstraat 11 a Tel. 8151, VUardinger Met dit werk is een bedrag van ƒ1.421 000 gemoeid, dat geheel voor re kening komt van de Rijkswaterstaat, zodat de gemeente met de financiering geen enkele bemoeiing heeft, ook niet in die zm, dat zij voorfinanciert Het is een gebruikelijke gang van zaken, dat het plaatselijke energiebe drijf de gehele installatie van de straat verlichting op rijkswegen e.d. binnen de gemeente bij wi jze van werk voor derden verzorgt en na de vo itooiing met het onderhoud eveneens voor Rijksreke ning wordt belast. ▼af» utr* UAISON VAN DEN f^Hsu Couture muts. Nerts imit. Art. sus 24,95 Amsterdam. Kaïverstraat 23 Te! 020-234677 Den Haag, Spuistraat 42 Fel 070-112484 Rotterdam. K Hoogstraat 7 Tel 010-137889. Maashaven 21. Tel 010-171238. Mathenesjerploa S. Tel. 010-32920. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM r De gemeente ontvanger mr. J. Knape zal per 1 januari 1967, wegens het be reiken van de pensioengerechtig de leeftijd, zijn functie neerleg gen. Met de heer Knape gaat een nauwge zet, plichtsgetrouw en sociaalvoelend ambtenaar heen. Hij stand altijd voor iedereen klaar en is prettig pn vriende lijk voor leder die met hem te maken krijgt. Niet minder dan twintig jaar heeft mr. Knape de gemeente in Schiedam gediend, waarbij zijn werkzaamheden hoofdzakelijk in het financieel-economi- sche vlak lagen. Vele jaren lang heeft hij zitten cijferen aan da begrotingen SCHIEDAM Met veie honderden kleurige vlaggetjes heeft een aantal zakenlieden uit de Hoofdstraat m Schiedam-Zuid vandaag uiting gegeven aan zijn vreugde dat eindelijk na veertig jaar de oude straat een nieuwe be strating heeft gekregen. Vanmiddag om vijf uur hield de heer L. Jurgens, eige naar van-een loodgietersbednjf. in een van zijn lokaliteiten een onofficiële re. receptie voor allen, die bij de ver nieuwing van het wegdek betrokken zijn geweest. Het karwei heeft ongeveer een jaar geduurd. HOEK VAN HOLLAND De eerste huizen in het bestemmingsplan „Oost" zijn door nieuwe bewoners betrokken. Het gedeelte van plan Oost dat momen teel in uitvoering is omvat 89 woning wetwoningen, vijftig bejaardenwonm* gen en vijftig particuliere woningen. De bejaardenflats worden het eerst opgeleverd en bejaarden uit Hoek van Holland en Rotterdam hebben met het betrekken van hun nieuwe woning het spits afgebeten. Voorlopig zijn zij de pioniers, want „Oost" ligt vrij ver van het dorpscentrum en heeft nog geen winkels. Met de winkelbouw zal bin nenkort een begin worden gemaakt. Verwacht wordt dat binnen enkele we ken ook de eerste woningwetwoningen zullen worden betrokken. ROTTERDAM Op de Burg. Josse- im de Jonglaan is de 38-jarige vrouw P. v.d. Berg uit de Van Beunin- gens'.tat met haar wagen gaan slip pen, Nadat de wielen de verhoogde wegkant hadden geraakt, sloeg de auto over de kop. De vrouw bleef onge deerd. De wagen werd zwaar bescha digd. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vanaf 1 november is in het oude gebouw van de „Spaar bank Anno 1820" aan de Lange Haven 80, die zoals bekend een nieuw pand aan de Lange Nieuwstraat heeft betrok ken, de N.V. Furi-Gas gevestigd, Deze onderneming, die uit Rotterdam is ge komen, houdt zich bezig met de fabrica ge van en de handel in technische arti kelen en installaties; op het terrein van de verwarmïngstechniek, verlichting en luchtbehandeling. Furi-Gas N.V. heeft het gebouw in huur. Er zijn onder meer een showroom en kantoorruimten SCHIEDAM Bij het springen over vuilnisbakken viel maandag de 10-jarige Huib Srewe. Hij brak zijn rechter been. De G.G.D. bracht hem naar het Gemeen teziekenhuis. SCHIEDAM De 30-jarlge calculator G J S. ontdekte maandagmorgen dat van zijn personenauto, die in de Van Cou- wenhovengtraat achter de Grensflat ge- narkeerd stond, het nieuwe rechter ach terwiel was verwijderd.'Er was een oud achterwiel voor in de plaats gezet- tn ondergebracht Op de etages komt ïen van de directeuren te wonen Overigens staat dit monumentale koopmanshuis met parterre en twee verdiepingen met omlopend schilddak op de lijst van onroerende monumen ten. Het fraaie gebouw heeft een een voudige, maar harmonische structuur in is van oudheidkundige waarde. Het reeft een brede lijstgevel van vijf vensters. Het huis heeft een hardste- ren plint met vensterdorpels, geblokte roeklijsten en geblokte omlijsting van ie ingang. Gesneden deuren en een ralfrcnd bovenlicht, waarboven een ge beeldhouwde Hermeskop, geflankeerd loor in Lodewijk XVI-trant bewerkte :onsoles, die een kroonlijst dragen. Tus sen de parterre en de eerste verdieping revindt zich een waterlijst. De midden vensters hebben eenvoudig omlijstin gen in Lodewijk XVI-trant. Sierlijk is vooral het zware dakfront met de grote »esneden beelden van Neptunus en Mercurius. De vensters hebben vanaf ie parterre naar de verdiepingen ge ro tend achtereenvolgens acht-, zes- en vierruitschuiframen met gegroefde mid denstijlen. Bijzonder fraai is ook het nteneur, vooral het trappenhuis met djn gesneden trapleuning. £±Vt&- en die van 1967 is dus zijn laatste lijvig werkstuk geweest. Nadat de heer Knape was afgestudeerd aan de Vrije Universiteit te Amster dam, begon hij zijn loopbaan als ambtenaar in Beverwijk en daarna in Noordwijk. Vanaf I januari 1940 was hij commies-redacteur en chef algemene zaken in de gemeente Haar lemmermeer. Ook in organisatieleven heeft hij zich verdienstelijk gemaakt Hij is on der meer bestuurslid geweest van de A.R.-kies vereniging „Nederland en Oranje" en thans nog penningmeester van de Wetenschappelijke Knng, een organisatie van oud-academici. Mr. Knape is reeds twaalf jaar voorzitter van de afdeling Schiedam van de Ne derlandse Christelijke Bond van Over heidspersoneel. Vooral in deze laatste bestuursfunctie heeft hij in de loop der jaren veel bekendheid gekregen en waardering ervaren. Mr. Knape die tot de Gereformeerde Kerk behoort, blijft althans voorlo pig in Schiedam wonen. Al komt hij er nog wel eens, het ligt niet in zijn bedoeling naar zijn geboorteplaats Som- meisdijk terug te keren. SCHIEDAM Geboren: Robert J :vD H van Toledo en M Qverdum: Stefan zv J A de Kleiin en J Hafman: Abraham P zv J P M van Wijk en A van Staalduinen: Retaier AzvJJH Jacobs en J M M Kop; MareelU- nus G B zv J H Veltman en B MJde Graat; Caroline I dv B Roelfsema en K Posthumus; Astrid dv H W Krabbendam en W M van Rij. Overleden: J Klapwijk, 63 De Vlaardtafse tafeltennissers hebben zieh in de algelopen ronde weer behoorlijk ge weerd. Er werden in totaal dertig wedstrij den gespeeld, waarvan er vijftien werden gewonnen, elf verloren en vier in een verde ling van de punten eindigden. intiem noteerde 13 punten uit tien wedstrijden. De Holiandiaan 7 uit 6, URTTC 5 uit 5; Shell 4 uit 3. De "Windmolens 2 uit .1, Flard inga 2 uit 1 en Sunlight behaalde één punt uit twee ontmoetingen. Hoogendijk, De Bruijn en Versteege waren met Intiem 1 niet opgewassen tegen Favoriet 2 dat met 7—3 zegevierde. Intiem 2 versloeg Noad 4 met 8—2 waarbij Dossm de hattrick ooi zijn rekening nam en Stolk en Mudde ieder twee punten lieten aantekenen Het derde team verloor uit met S--4 van Cebeco 1 Intiem 4 zond SVS 1 met een 7—3 neder laag naar huis. Het vijfde team behaalde twee overwinningen in één week. Van Ser vice 3 met 6—4 gewonnen en van PVA 1 met 82 TBSM 4 —Intiem 6 5—5, Intiem 7 Nationale 3 6—4; Intiem 8 NS 3 7—3. Stokvis 4 Intiem 9 lft—0. Het eerste team van De Holiandiaan moest zells het dubbelspel winnen om tegen 21 Up 4 nog juist met 5—5 gelijk te spelen. Dezelf de spelers wonnen uit met 64 van Favoriet 3. te weten Pattiapon, Olivier en Strujs, Het tweede team bleef ta eigen huis met 64 baas over Centrum 1 Fraai werk leverde Hol! 3 dat een 10—0 monsterzege behaalde op TJSV 5 Holi 4 Telefoon 3 2—8, Holl 5 Diveko 4 37 Vrijbloed, Van 't Oever en Invaller Jan van Luyk wonnen met Shell 1 van Herman dad 2 met 9—1. Shell 2 deed het nog beter door URTTC 4 met 10—0 er ondér te hou den Lijnrecht daartegenover valt de 16—0 nederlaag op die Shell 3 te incasseren kreeg van het bezoekende Favoriet 4 De Jotgh van Sunlight 1 was tegen Natio nale 1 goed voor drie matehpunten maar omdat het daarbij bleef werd met 73 verlo ren. Sunlight 2 kwam van Hoogvliet 3 terug met een 55 gelijkspel URTTC 2 kwam tegen Atlantic 2 ook met verder dan een puntenverdeling Het derde team won in Rotterdam met 82 van Justi- tia 1 en het vijfde team behaalde een nog grotere overwinning (91) op Co-op Vr. 2. ÜRTTC 6 kreeg tegen Hoogvliet 6 een 9—1 nederlaag te pakken LIJNBAAN 50 - ROTTERDAM DIAMANTAIRS .SIMDS TWEE GENERATIES SCHIEDAM Bij het oversteken van de Aleidastraat hij de Vlaardinger- dflfc is maandag de 34-jarige distülateursemploye P. V. tegen de grond gesmakt door een personenauto, waarvan de bestuurder doorreed. Het slachtoffer ,dat over buikpijn klaagde en verwondingen aan zijn benen had opgelopen, is naar de Dr. Noletstichting gebracht. Later vond men op straat een buitenspiegel van de doorgereden auto. In zijn eigen belang wordt de bestuurder aangeraden zich alsnog aan te geven bij de politie, die een verder onderzoek heeft ingesteld. Jan Braber kon het tegen Service 1 ook niet helpen dat zijn Windmolens l met 7-5 In eigen huis verloor: hij was goed voor twee overwinningen... De Windmolens 2 won uit met 7—3 van Telefoon 4 en het derd» team kreeg tegen Stad Rotterdam 4 voet aan de grond en verloor daarvan rett Flardinga 1 nam tegen Roteka 5 Keen halve maatregelen: de uitslag was 10—9 mm de thuisclub. Het Maasslulsse TOG had bit ter weinig in te brengen tegen het bezoeken" de Eendracht 5 dat met 91 belde punt»» meenam. Van Capelle redde de eer SCHIEDAM Na drie maal verloren en drie maal gewonnen te hebben heeft Dam club Schiedam haar zevende wedstrijd tegen Contant 2 met een gelijkspel beëindigd. DCS had een zekere winst ta handen, maar door enkele grote fouten ontkwamen de Rotter dammers aan verlies. Vrijwel de hele wedstrijd ging de strijd geUjk op. De eerste uitslag Kwam na drie uur spelen. Aan alle borden was er spanning èn beide tientallen hebben zich volledig ingezet voor de winst. De krachten waren ook ongeveer gelijk, zodat een gelijkspel wel de beste uitslag is voor deze bijzonder spannende en sportieve krachtmeting. Dat alle spelers duidelijk op winst speel den, dijkt uit het geringe aantal remisepar- tijen. namelijk 2. L Vrijland verkeek zich m een gewonnen stelling zodat hij genoegen moest nemen met remise. M. den Houttog speelde, zoals steeds, een rustige wedstrijd, die ook remise werd. De heer H. Mirck blunderde In een gewonnen stemng, wat hem verlies bracht. Hier staat tegenover dat H Klein van Constant 2 ook fouten maakte, wat de punten bij J. de Wilde bracht. Voor wtastparfljen zorgden J. C. On Ink, J. de Wilde, W. C. Heuvelman en C. W. van Dam Verlies leden C. den Boer, H. Mirck, C. W. Sleeuwenhoek en B. Quist, terwijl L. Vrijland en M. den Houttag remise speelden. DCS. heeft nu zeven punten uit zeven wedstrijden en Constant 2 A uit 6 De Schie- dammers mpeten nog één wedstrijd spelen en wel tegen Excelsior, dat met 3 punten uit 7 op de voorlaatste plaats staat en winnen most om in de hoofdklasse te blijven. DCS daarentegen is ook erg gebrand op een winêt, zodat het weer een spannende strijd belooft te worden Beide tientallen ontmoe ten elkaar op dinsdag 22 november bij Ex celsior te Rotterdam. m AL is het zwembad aan de Kra- llngse Plas nu geruime tijd dicht, bepaald stil is het 's zater dags aan de oever van dit voor wa tersporters en natuurminnaars waar devolle binnenmeertje toch niet. Toen ik zaterdag een enkel uurtje frisse lucht opdeed tussen en onder de bomen van het Kralingse Bos (Wat heerlijk herfstig rook het «n hoe heerlijk rustig was het daar') werd ik opmerkzaam gemaakt op een wat nieuw soort (noodzakelijk) tijdverdrijf: autootje wassen aan de plas. Op de met gras begroeide oever langs de Plaszoom stonden enkele tientallen mensen te wassen en te poetsen dat het een lust was. Water voldoende bij de hand. Ze hadden allen één of meer emmers en wierpen die aan een touw het water in, als volleerde schippersknechten. Ande ren gingen nog verder dan schoon maken alleen, want naast diverse auto's lagen complete motoren mt elkaar. Ik heb me een beetje verwonderd over dat ongebruikelijke tafreeltje langs de plas. Ik heb me ook afge vraagd wat er voor die mensen nu zo aantrekkelijk is aan dat karwei en langs het water. Zijn het Kralin- gers die voor de buren niet willen weten dat ze zelf hun auto schoon maken en daarom maar een eindje uit de buurt gaan? Zijn het autobezit ters die twaalfhoog op een flat wo nen en op deze manier gemakke lijker aan water komen dan het bo ven te halen of rijn het stuk voor stuk natuurliefhebbers die het nood zakelijke met het aangename combi neren? Er zal van elk soort wel wat on der die wassers en poetsers di verse waren met complete gezinnen, bezig zitten. In elk geval wasJiet een vreemd gericht' die doe-het-zel- vers daar zo aktief te zien. IJET zou wel leuk zyn als de pers nu eens schreef dat ons bedrijf niet meer stinkt". Dat lees ik in het blad „In geuren en kleu- ren", voor het personeel van de Fa briek voor Chemische Produkien Vondelingenplaat NV. Nou, wat mij betreft, ik wil wel schrijven dat „Vondelingenplaat" niet meer stinkt. Kijk, daar staat het dan en. dat betekent meteen een vriendelijk heid aan het adres van de heren bij deze industrie, die indertijd zo vrien delijk waren een verslaggever van ons blad zo duidelijk in te lichten Het was een prettig contact weet ik, helaas opvallend ornaat men een dergelijke openheid bij nog te wei nig bedrijven aantreft. Misschien herinnert men het zich nog wel. Er kwam stank, hevige stank uit de mercaptaanfabriek, een nieuwe afdeling van „Vondelingen- plaat". Het produkt dodecyimercap- taan had deze uitbarsting op zijn geweten. Ons blad had de primeur van de herkomst van het luchtje, dat vooral Vlaardingen plaagde, maar tot in het Westland en Den Haag werd „gesnoven". Enfin, alles kwam in liet geweer met als voor naamste de Hinderwet. De afdeling moest sluiten als men niet kon garanderen dat stank verspreiding uitgesloten werd. Zo ver is het gelukkig niet gekomen, de moeilijkheden werden opgelost en de mercaptaanfabriek werkt met succes. En trots meldt „In geuren en kleuren": „Tot op heden snuffelt de Vlaardingse snuffelaar (een man, die tot zeer nuttige taak heeft lucht verontreiniging aan te tonen en te lokaliseren) vergeefs naar een spoor tje mercaptaan afkomstig van Von delingenplaat" Waarvan dan akte, heren var. de ze industrie. De aan deze functie verbonden sala- risgrenzen bedragen van 1130,— tot 1611,— per maand. Vakantie toeslag 6% per jaar. Kinderbijslag volgens Rijksregeling. De gemeente Schiedam is aangeslo ten bij het Instituut riekekosten- voorziening ambtenaren. Medewerking voor het verkrijgen van een woning zal worden ver leend. Sollicitaties binnen 14 dagen na het verschijnen van dit blad aan Burgemeester en Wethouders.

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 2