H Eeuwige misverstand Waaren wat? rotterdammer ZATERDAG 19 .NOVEMBER 1966 Uit rijke historie van de 9,Lely Leuke, gloednieuwe ..winkel" voor de liefhebbers „Mijn eigen sterkste kant is het alge meen goochelen. En het liefst iets waarbij ik kan manipuleren. Zo in het genre met duiven, linten en gekleurde doeken. Na een uurtje in het gezelschap van twee goochelaars vertoefd te heb ben voelt de leek zich niet meer safe. De sigaretten vliegen door de lucht, het glaasje cognac bij de koffie komt uit een doek,maar het smaakt toch goed. En als je bij het weggaan inder daad je portemonnee nog hebt, is dat een hele opluchting. Om aan geld te komen heeft Ted Lion wel andere mo gelijkheden. Hij plukt argeloos de gul dens en rijksdaalders uit de lucht, en ze zijn nog echt ook. TTT1J hebben getracht n een beeld te schetsen van een stuk geschiedenis van één der RTM-veerboten en vmtr een deel ook van haar bemanning. De geschiedenis van de Minister Lely munt uit door gevarieerdheid. Mirt al les hebben wij kunnen vermelden wal in dezen vermeldenswaard is. Daarom doen wij een beroep op lezers, die her inneringen, hetzij prettige of minder prettige, aan de „Lely" besvaren, mis die schriftelijk te doen toekomen. Ook foto's van de „Lely" of een der andere HTM-veerhr.ten zijn ons welkom. Voor uw médewerking zeggen-wij u hij voor baat dank! ZIJPE, 1 september 1966: het s.s. Minister C. Lely (voorgrond) Is zojuist verhaald naar een rustig hoekje in de tram- haven. Daarachter ligt de RTM-veerpont „Kram met" onder stoom, om als tweede pont in de vaart te worden gebracht Indien er een groot aanbod van auto's is, die moeten worden overbezet naar Anna-jacobapolder. De veerpont „Züpe" verlaat, afgeladen met auto's, de haven. TED LION (Theo van Leeuwen) de monstreert aan z(jn micro-bar een amateur-goochelaar een kaarttruc. hoeft ij ze gehad'/ 9. Mei welk uitzendbureau heefl u prettige ervaringen? 10a. Waaruit bestaan deze prettige ervaringen? Welke prettige ervaringen heeft u met dit bureau (deze bureaus) opgedaan? h. Wat kunt u er nog meer aver vertellen? 11. En met welk uitzend bureau beeft ii minder prettige ervaringen opgedaan? 12a. Waar uit bestaan deze minder prettier ervaringen? Wretke. minder prettige ervaringen beeft u met dit bureau (deze bureaus) opgedaan? b. En wat kunt u er nog meer over vertellen? El. Waanton moet volgens u een goed uit zendbureau voldoen? Ik Nu nog een paar vragen over fiel bedrijf waar u werkt. Hoeveel mensen werken er?. 15» Wat voor bedryf is liet? 16. Wal is uw functie? TF/E gaan vrolijk verder met het beantwoorden. Vraag 8. Welke bureaus hebt u gehad? Wonder boven wonder zijn het weer de grootste, die bovenaan staan. Hel NIPO zet er dan ook in een noot onderaan hij; De bekendheid van een bureau en her gebruik maken van krachten van het bureau hangen in hoge mate samen (heeft u overigens wel eens boodsehappen gedaan bij een u volkomen onbekende zaak?). JJA, we 7.{ju er zelf ingevlogen op 5 november, 't Was veel te ge. 'nakkelyk! Dat invliegen klopt figuur, lijk "og ook, want bet ging om reit 7O," tt weet nu tie vragen Diet lijkt wei een psycholo gische test). Nu de antwoorden. Dp vraag één, de onafgemaakte zin. antwoordde 31 Nuttig, een nuttige instelling. De rest antwoordde, zij het dan in iets mindere mate, evenzo. Slechts een paar snoodaards vonden ze: Waardeloos, ondingen, onder de maat. te duur, of te weinig goede sociale voorzieningen. Op vraag 2, welke nomen men kende, antwoordde men zoals ook u liet zou doen: e»Tst de grote, dan de kleine. Op vraag 3 antwoordde men zoals verwacht; wie de grote bureaus kende, vond (lat deze een goede naam hadden. Een enkeling deed een slechte ervaring op met een groot bureau. Vraag .5. Hij mi 3 op de 4 ondervraagden heeft wel eens gebruik gemaakt van uitzendkrachten. Slechts drie van de 101 ondervraagden heefter ttog nooit gebruik van gemaakt. Vraag W aarom worden er nu geen krach- ten moer gebruikt? Wel, wordt er hoofdzakelijk gezegd, we hebben nu genoeg eigen personeel, het was maar voor een noodgeval. En op vraag 7 antwoordt de enke ling: omdat ik ze niet nodig had. (U zie overigens wel hoe sprankelend origineel en verrassend de uitkomsten van een dcrgelyk onderzoek zijn. W;ie had ooit gedacht dat iemand geen uitzend kracht zou nemen, enkel en alleen vanwege het feit dat hij ze niet nodig heeft?) De soort bedrijven waren (40 r/c) Fabrieken en indus trieën, 134 groothandels- en handelsondernemingen, en de rest liep dooreen. De ondervraagden ten slotte waren hoofdzakelijk personeelschefs. Zo, dat weet u dan weer.

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1