H. Roelfsema besprak allerhande zaken AGENDA Oecumenisch forum kwam in verzande positie BRUSHED NYI9N mmmm 9.95 13.95 Sloop tot van kerk station Plechtige kransl egging monument erboonstr. AAN IWC lil W bruynzeel keukens Beroep voor cis. Krijger „De functie van de kerk Tankauto sleurt jongetje tien meter mee zaandam EERSTE FASE STRUCTUURPLAN heetman^j II l\l .sleUijodjCik/d KRITISCH BEKEKEN NTERIEUR BOUTIQUE d'ARCHI lis: ROTTERDAMMER Pagina 5 DINSDAG 22 NOVEMBER 1966 LNVESTERINGSNOTA Een keuken kan meer zijn dan alleen keuken. Een Bruynzeel keuken bewijst dat I Daarin is letterlijk aan alles gedachthet gemak van een pannen- kast naast het fornuis, een handige lade voor het brood en een uitge kiende kast voor flessen. Maar in een Bruynzeel keuken is ook plaats voor mensen I Voor mensen die gezellig willen eten én die snel en handig willen werken. Bruynzeel maakt de keuken tot het middel punt van de woning waar met plezier wordt gewerkt en gelééfd. CULTUUR EN SPORT Vandaag Woensdag en dagelijks vraag onze nieuwe keukenfoiderl O O SPAANSS SINAASAPPELEN „.binnen 48 uur hierl Binnenstad Winkelcentra Schaffhausm HOOGSTRAAT 150 VLAARDINGEN Uw bril 1 jaar gratis verzekerd. FINANCIËLE POSITIE IS UITZICHTLOOS j (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De financiële positie van de gemeente Schiedam is jaéér hachelijk aan tot daver ook maar iemand heeft aangeduid of geschreven. Hadden de voorzitters van de raadsfracties vrijdagavond in hun algemene beschouwingen reeds het woord „zorgelijk" laten vallen, wethouder van financiën, mr. P. van Bochoven noemde de toestand maandagavond „erbarmelijk" en hij voegde er aan toe dat er sprake is van een totaal ontbreken van enig perspectief. Belangrijk n£ Schiedsmse Itegrolingsiergadering U J,eeft vandaag landelgk nieuw» ge. tritht Het betrof liet uittreden van het naislid Muijs uit de Boerenpartij. De be- ImjnjStheid is echter zeer betrekkelijk. Belangrijk is dit besluit in de eerste pis»» voor de betrokkene zelf en vervol «as voor „de gemcen.chap", omdat weer remand tot de verstandige openlijke erken- mag is gekomen dat van de Boerenpartij „einig goeds te verwachten valt. Wat dat betreft kunnen wij de beer Muy» met zijn kdoit feliciteren en in feite hebben de isorzitters van de andere gemeenteraads- fraeties dat gisteravond mei Imn verklarin gen ook gedaan. Belangrijker dan deze incidentele uittreding uit de Koekoekiclub is echter de hache lijke positie van de Schiedomse financiën, die wethouder Van Bochove zonder meer uitzichtloos noemde De zaak, zo is gisteravond gebleken, is aanzienlijk ernsti ger dan de raad zelf meende te weten. - Duidelijk is ook dat er weinig aan vait te doen. De wethouder zag als enige oplos- tint dat een hoger percentage van het na tionaal inkomen aan de gemeenten ter be- telitkkitig komt. Daarmee is een wethouder van financiën uitgepraat, want als hg verder gaat raakt bij het terrein van de landspolitiek. Zijn senittgen daarover mogen bekend worden rmmderateld en wie het nog niet wist heeft bet gisteravond van hem kunnen horen. Hij tei „eieren leggen en minder kakelen". En dat was duidelijk! SCHIEDAM De Smalillmclub De Driehoek houdt zaterdag in de gro te zaal van gebouw Irene haar jaar lijkse filmavond, die om 20.00 uur be gat Na afloop is er gezellig samen- rija. In zijn uitvoerige beantwoording van ae vragen etaleerde de wethouder een veelheid van financieel cijfermateriaal, Aan de hand van allerlei voorbeelden liet hij zien dat in de ontwerp-begro- ta feite nogal wat is „weggegoo- cheid". De begroting geeft hoe onvoor delig zij er ook mag uitzien, In werke lijkheid nog een geflatteerd beeld. En dat terwijl zcwel de raad als het colle ge zoals mr. Van Bochove het uitdruk te, staan te steigeren om rendabele uit gaven te doen. Voor de wethouder deze verzuchtin gen slaakte ging hij in op details die bij de algemene beschouwingen aan de orde waren gesteld. Zo zei hij o.a. dat B. en W. willen trachten met een be leidsnota te komen, maar dan niet m de geest zoals Rotterdam dat doet In de eerste plaats is het Schiedamse apparaat daarop nog niet voldoende in gesteld en in de tweede plaats geloofde de heer Van Bochove dat Rotterdam nu al wat spijt heeft van deze werkwij- ze. De waarde van een Investeringsnota of prioriteitenschema achtte de wet houder slechts zeer betrekkelijk. Hij beschouwde het afwegen van urgenties voor een groot deel ais een IJdele zaak, maar ïei er niettemin begrip voor te kunnen opbrengen dat de raad wil mee-oordelen over de mogelijkheden die zich misschien in de toekomst wel eens kunnen aanbieden. Daarow deed de heer Van Bochove dan ook de toezegging dat B. en \V. serieus zullen trachten in de komende zomer met „iets in de geest van een meerjarenplan" op tafel te komen. Daaraan wordt dan voor de raad de mogelijkheid verbonden om mee te discussiëren over de urgenties. B. en W. zullen er tevens naar streven de informatieve nota voor 1968 wat meer inhoud te geven dan haar voorgangers. Mr. Van Bochove ontkende dat de in vestering per inwoner in het alge meen in Schiedam achterblijft bij het landelijk gemiddelde. Aan de hand van een reeks getallen toonde hij aan dat dit alleen in 1965 het geval was. De negen daaraan vooraf gaande jaren lag de investering per inwoner in Schiedam aanmerkelijk hoger dan het landelijk gemiddelde.) UITVOERIG ging de wethouder In op de vragen die over de Be- drijfs-Economische Dienst waren gesteld. Hij zei dat deze dienst bezig is met een centralisering van de loonadmi nistratie en met mechanisering van verscheidene andere administraties. Dit geschiedt ter voorbereiding van een on derbrenging bij derden. Verder zullen de incasso's van de technische bedrijven en de woning- dienst worden gemechaniseerd en zijn woningdienst en onderwijs reeds „door gelicht," De suggestie van de heer S. Kuiper (prot.) om ook de openbare bibliotheek en leeszaal eens op de korrel te nemen nam de wethouder over. Voorts deelde de heer Van Bochove nog mee dat B en W positief staan tegenover da wensen voor een '."^tlST-NST7Tr-< een ijsbaan gestelde vragen beant woordde de wethouder met te verwij zen naar de komende sportnota. Of kamperen in het Prinses Bea- tnxpark gewenst is trok mejuffrouw De Graaff in twijfel. Hierover wordt contact met de ANWB opgenomen. Wat betreft het verlangen naar een wielerbaan deelde de woordvoerster van B en W mee dat de plaatselijke, verenigingen het voornemen hebben! zelf in contact te treden met aanne- mers, omdat zij in de veronderstelling j verkeren op deze wijze het plan goed koper te kunnen uitvoeren. B. en W.' nemen nu voorlopig een afwachtende' houding aan. Uitbreiding van het praktisch ver- keersonderwijs wilde de wethouder overlaten aan de inventiviteit van het onderwijzend personeel. Uit ervaring wist zij dat met enige fantasie meer mogelijkheden zijn te benutten. Een plan tot aanleg van een totale oppervlakte van negen hectare spel- en sportterrein, verdeeld over de gehele stad, 'is in voorbereiding en het pro bleem van gemis aan ontmoetingsruim ten voor de oudere jeugd heeft de volle aandacht van het college, aldus de wet houder van onderwijs, sport en culture le zaken mejuffrouw De Graaf, (zie ook elders). (Van onze verslaggevers) SCHIEDAM Als laatste van het college heeft burgemeester H. Roeltsema vrijdagavond bij de beaat wording van de algemene beschouwin gen het woord gevoerd. De heer J. H. Sintons (soc) kreeg antwoord op zijn vraag waarom de burgemeester de be langrijke portefeuille gemeentewerken voor zijn rekening had genomen. De heer Roelfsema zei, dat ook in andere gote gemeenten de burgemeester een ruime taak is toebedeeld en dat dit geen moeilijkheden behoeft te geven. „Als het ene belangrijk is, Is het andere even belangrijk. Bovendien is het college na uitvoerig beraad tot deze verdeling gekomen, die voor het algemeen belang het meest wenselijk is", aldus de burgemeester. Hij zei verheugd te zijn over de lof die de raad in het openbaar de politie had toegezwaaid. De politie heeft jet riet makkelijk in deze tijd. Onze poli- hé treedt soepel, rustig en toch reso luut op. Het is prettig werken bij ons '«rps, zodat we praktisch geen vacatu res hebben. Het is daarom niet noodza- kelijk gebleven vrouwelijke agenten tón te trekken. Dit is dus geen princi pieel maar een praktisch standpunt van B. en W., zei de burgemeester. Wat betreft het vragenuurtje gaf de een nieuw gezellig winkeltje met eigen ingang (Goudsesingei 217a) vol verrassende speelse en kleur rijke geschenken. Goudsesinge! 221 Rotterdam tel. 110673-123082 heer Roelfsema de toezegging dat met alle acht fractie-voorzitters overleg zal worden gepleegd over de vorm die het vragenuurtje moet krijgen. Wethouder M. Eijkenaax had over het woonwagenkamp gezegd, dat het treffen van definitieve voorzieningen niet mogelijk is. Wel zal met Maassluis en Vlaardingen worden gesproken over de wenselijkheid enkele verbeteringen aan te treffen. De burgemeester voegde hieraan toe, dat het kleinste plan mg altijd drie ton zal gaan kosten. ,.In totaal vijf verschillende instanties heb ben ons advies gegeven over de plaats van het regionale kamp. Dat heeft ons volledig in het slop geholpen." Aan het slot van dit betoog, dat hij de naam „allerhande" gaf sprak de bur gemeester over de koopavonden. Wan neer ook Rotterdam daartoe overgaat zal Schiedam noodgedwongen niet ach ter kunnen blijven, omdat de buurge meente anders een grote hoeveelheid koopkracht zal wegzuigen. (De behande ling van de begroting wordt woensdag avond om acht uur voortgezet. Tijdens deze vergadering zuilen de raadsleden in tweede instantie spreken, red). MR. P. VAN BOCHOVE uitzichtloos tweede weekmarkt. Hij zei dat Ge meentewerken reeds de vraag waar deze zou kunnen worden gehouden in studie hebben. Uiteraard zal voor de plannen in bespreking komen met alle belanghebbenden overleg wor den gepleegd. Dat het algemeen voorzieningspeil te rugloopt gaf mr. Van Bochove vol mondig toe. Hij noemde het hele beeld van de gemeente-financiën zon der meer uitzichtloos en zei dat hier voor uiteindelijk maar één oplossing is, namelijk het ter beschikking ko men van een belangrijk hoger percen tage van het nationaal inkomen. Schiedam kan dit probleem zelf niet oplossen, evenmin als welke,,andere gemeente dan ook, „zelfs niet ai zou den we met z'n allen in optocht naar de minister gaan", aldus mr. Van Bo chove. In de sector onderwijs en culturele zaken deed wethouder mejuffrouw G, D. de Graaff enkele concrete medede lingen. Zij vertelde dat de culturele nota in 1967 gereed komt en dat de sportnota de raad binnenkort zal wor den aangeboden. De over een zwembad in Zuid en SCHIEDAM Ds. W. A. Krijger heeft een beroep ontvangen van de Gerefor meerde Kerk van Wierden (O.). Het be roep is uitgebracht in de vakature van ds M. Kamper die diit jaar met emeri taat is gegaan en nu sinds januari hulp prediker is m Costzaaa. Ds. Krijger werd m oktober 1947 ver bonden aan. de Gereformeerde Kerk van Schiedam. ling van de NCVB vergadert woensdagavond In een Sokaal van de gerei, kerk aan het Düienburgplein. Ds. C. -T. Tissink uit Amster dam spreek over .JEs de jeugd zo onbegrijpe lijk?" Aanvang 10.45 uur. Monopole Theater: Schiedamse Filmknng, «umavond, 20. '/ebt: KjijCT-P.. lezing 20. Hakkert's Muziekschool, uitvoe ring, 20 Sociale Belangen: Rchoboth Ulo, Kïl'® oud-leerlingen 20. 20 ""«tJi»: Voortzetting gemeentebegroting. v5.W?nto°r De Rotterdammer: Lange JgJkstraat 82, uitsluitend redactiezaken, tel ft>4r.g. 010 - 115588 en 01898 - 6519). «tentachap: J. van Gogh, Dr. Zamen- 139. te] 152400. «.lachten bezorging: Agentschap zie boven. •i^'ijpgfijke telefoonnummers: Alarm poii- 264858, alarm brandweer 252S23, alarm O.G. en GJ>. 269280. vjWoüieeJc; Evers, Haven 81, tel. 268242; ««hei, Schiedainseweg 41, tel. 269927. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De zesjarige J. P. Baa. yens mt de Donker Cutiusstraat is maan dag op de kruising Burgemeester Van HaarenlaanPiersonstraat aangereden door een tankauto met twintigduizend liter olie, bestuurd door de 29-jarige chauffeur B. van N. uit Rotterdam. Het kind sloeg met zijn hoofd tegen de kop lamp van de wagen en. werd tien meter meegesleurd. Met een zware hersenschudding en schaafwonden aan het gezicht bracht de GGD het slachtoffertje naar het Gemeen teziekenhuis, D chauffur van de tank auto verklaarde dat bet licht op geel sprong toen hij de stoplichten op vijf meter was genaderd. Hij kon zijn wa gen niét meer tot stilstand brengen. -i De politie roept getuigen op die het ongeluk hebben zien gebéuren. Zij wor den verzocht zich in verbinding te stel len met het hoofdbureau van politie aan de Lange Nieuwstraat De 29-jarige Turk B. M. A. uit Rotter dam verleende maandag met zijn perso nenauto op de kruising Van Deventer- straat—Rntterdamsedijkgeen voorrang aan een bromfiets, bestuurd door de negen tienjarige M. de KL uit Vlaardingen. De bromfietser kwam te vallen en hep een hersenschudding op. Hy is naar de Dr. Noletstichting .gebracht. SCHIEDAM In een zaal van de St. Jan de Doperkerk aan de Mgr. Nolens- laan werd maandagavond een ge- spreksavond gehouden van de Oecume nische Raad van Kerken over het on derwerp: „Heeft de kerk nog zin". Aan ds. D.J. Kiaassen van de Neder landse Protestantenbond was gevraagd om dit onderwerp Sn te leiden. Hij kon zich echter niet geheel met het onder werp verenigingen en sprak daarom hoofdzakelijk over het praktische nut van de kerk. Ds. Kiaassen legde de nadruk op het bewaren van de eenheid in de kerk en vond de kerk zinvol wanneer zij een gemeenschap is die vooruitziet. Het moet haar daarbij gaan om de be woonde wereld (de gemeenschap). Rector J. J. Lub van het Spierings lyceum sprak hierna over verkondiging van het Woord, waarin vooral de laat ste tijd veel veranderingen zijn aange bracht. „Het geopenbaarde Woord van God wordt op een andere manier ge formuleerd (hierbij dacht hij aan de nieuwe r.k. catechismus), het gaat om hetzelfde Evangelie, alleen de taal moet aangepast worden aan de moder ne tijd zodat hij begrepen wordt", al dus dr. Lub. Het debat wed hierna weinig rea listisch en men dwaalde enigszins van het onderwerp af. Na een gezegde: „Ik vind het onderwerp zinloos en vind dat de vraag al beantwoord is" van iemand uit de zaal, wist het forum, dat bestond uit leden van verschillende ge loofsrichtingen, weinig zinvolle din gen te zeggen. Even leek het erop dat de zaal het forum vertegenwoordigde. In het verdere verloop van het gesprek werd voornamelijk nog over de functie van de kerk in de wereldpo litiek gesproken, zodat van het eigen lijke onderwerp weinig overbleef. U krijgt ze dirskt uit Spanje op uw tafel phikvers; boordevol sap en met 30% meer vitamine C. Pure "zonne-energie" voor een hele winter! vlinderlicht nachthemd met fraaie kant Koesterend warm en héél makkelijk in de was. Of voelt U meer voor een nylon overtrokken met een rijke sluier van mooie kant? Welk nachthemd U ook kiest, U profiteert van een speciale St-Nicoiaasaanbieding met g-u-l-d-e-n-s voordeel Draagt U liever een pyama, vraag dan naar de beeldige brushed nylon pyama voor de spectaculair lage prijs van in alle filialen van en van B RUYNZEEL-keukanspecialisten staan u gaarne met raad en daad ter zijde bijhet inrichten van uw eigen keuken, aangepast aan deeisendie u en uw geïin daar aan stellen. Zij zijn bereikbaar in onze showroom Rotterdam, Westbiaak 61. Tel. 010-13 56 72 Wenst «onze nieuwe keukenfolder te ontvangen 7 Een briefkaart naar Bruynzeel Keukens NV Postbus 204, Zaandam is voldoende. (Van onze verslagever») SCHIEDAM Binnenkort zal het structuurplan de gemeenteraad ter vaststelling worden aangebo den. Zoals het plan thans is op gezet zullende, sanering van de binnenstad en nieuwbouw pas in 1980 gereed zijn. De eerste fase zal zijn het gebied tussen de Grote Kerk en het station. Dit heeft burgemeester H. Roelfsema maan dagavond tijdens de behandeling van de gemeentebegroting voor 1967 meegedeeld. Pas wanneer het structuurplan is aanvaard kan het college van B. en "W, een bestemmingsplan samenstellen, waarna de nieuwbouw in het oude cen trum kan worden uitgevoerd. Dit was het antwoord op de vraag van. mr. J. B. Schueler (kath) waarom niet onmid dellijk tot de bouw op reeds gesaneer de plaatsen kon worden overgegaan. De heer Roelfsema zei voorts dat klei ne bedrijven in de binnenstad niet be hoeven te verdwijnen. Bij uitgifte van de nog beschikbare Industrieterreinen, totaal nog ongeveer vijftig ha., zal men overigens selectief te werk moeten gaan. Onder meer zal als maatstaf gel den dat de bedrijven geen vuile lucht verspreiden. Wethouder mr. M. J. M. van Kinderen heeft zich kritisch uitgelaten over de suggestie van drs. J. H. Simons (soc.) over het verbeteren van leefklimaat en woningen in de binnenstad urgent te stellen en de nieuwbouw in Kethel te temporiseren. De wethouder acht te dit niet juist, gezien het grote aan tal woningzoekenden, dat evenals be woners van gesaneerde huizen in Ke thel onderdak moet vinden. De heer Van Kinderen zei dat in de nieuwe wijken voor al deze mensen voldoende ruimte is. Dit in tegenstel ling tot wat de socialist als zijn mening had uitgesproken. Hoewel enige begripsverwarring bestond over een rekensommetje van de heer Simons kwam de burgemeester in zijn betoog vermoedelijk enigszins tegemoet aan de gedachte van de heer Simons, namelijk dat er stellig een coördinatie moet komen tussen sane ring en nieuwbouw. Bij zijn algemene (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Burgemeester H. Roelfsema heeft zondagmorgen aan het Monument voor de Gevallenen in. de Gerrit Verboonstraat de traditionele krans van het gemeentebestuur van de Engelse stad Wandsworth gehecht. Dit is een jaarlijkse gebeurtenis ter gele genheid van Klaproosdag, die jaren ge leden is ontstaan uit sportkontakten tussen beide steden. Op dezelfde tijd wordt elk jaar in Wandsworth namens het Schiedamse gemeentebestuur aan het oorlogsmonu ment aldaar een krans gehecht. Het had eigenlijk verleden zondag moeten gebeuren, maar de burgemeester was toen verhinderd. Het ceremonieel heeft elk jaar zijn vast patroon. Eerst komen de deelne mers Dij elkaar in het kantoortje van de Schiedamse Gemeenschap in de Plantage. Zijn allen aanwezig, dan be geeft de kleine stoet zich naar het mo nument en keert na de kranslegging nog even terug naar het S.G.-gebouw- tje. Een eenvoudige, sobere maar niette min. stijlvolle plechtigheid, die men niet meer kan wegdenken. Gisteren waren onder meer aanwezig, behalve de burgemeester, commissa ris van politie K. Rijpma, de wethou ders mejuffrouw G. D. de Graaf en de heer M. Eijkenaar, gemeente-se cretaris mr. M. J. Blok, KVP-fractle- voorzitter mr. J. B. Schueler, ambte naar algemene en perszaken, C. Brunt, namens de Stichting Feest- en Gedenkdagen, de heren J. v.d. Griend, voorzitter, P. Drenth en G. Rosman, bestuursleden en de oud-voorzitter L. Kamp, A. Aardoom, secretaris van de Ned. Ver. van Ex-Polirieke Gevangenen en de secre taris van het Nederlands Oorlogsgra ven Comité P. J. Th. Colligcon. H. ROELFSEMA allerhande beschouwingen had de socialist gezegd, dat er in verhouding tot bijvoorbeeld Kethel te weinig wordt geïnvesteerd in de te saneren wijken. Daarom pleit te hij voor woningverbetering in de binnenstad. Over dit punt heeft het college zich echter niet uitgelaten. Wel gaf wethouder Van Kinderen de toezegging dat de raad over de verbete ring van woningen m de binnenstad schriftelijk zal worden ingelicht, omdat het tijdens de begrotmgsvergadermg niet doenlijk'wss op deze gecompliceer de materie uitgebreid in te gaan. In het structuurplan is grote aan dacht besteed aan de aanieg van par keerterreinen, o.a. bij het nieuw te bou wen winkelcentrum rondom Hoogstraat en Passage, aldus luidde het antwoord van de burgemeester op vragen van drs. J. Houtman (lib). Voor parkeerterreinen in Kethel zullen ech ter de normale maatstaven gelden, daar de aanleg onmiddellijk op de grondkosten van de woningbouw druk ken. De heer Roelfsema verwachtte wei nig van een Hoogstraat als winkelpro menade. Hierover waren de winkeliers het niet eens, omdat bij het aflsuiten van de promenade voor verkeer de win kels niet kunnen worden bevoorraad. Het contact dat het gemeentebestuur heeft gehad met B. en W. van Vlaardin gen over een eventuele samenwerking voor de bouw van winkelcentra in Ho ly en Kethel is op niets uitgelopen. Vlaardingen achtte het overleg niet nodig. TUTISSCHIEN kunnen velen buiten onze directe omgeving dat niet direct hegrijpen, maar ieder chris telijk gezinde Rotterdammer of bewoner van een der plaatsen m de omtrek van deze stad, vooral als het iemand geldt die bezuiden de Nieuwe Maas of de Nieuwe Waterweg woont, heeft er gens in zijn hart een zwak plekje voor het Ikazia-ziekenhuis, Dat heb ik net zo goed als de anderen. Want Ikazia is ons eigen christelijke zie kenhuis. Wij gevoelen er ons alle maal verantwoordelijk voor, we heb ben het tot stand komen van 'de plannen, de bouw en alles wat daar mee samenhangt van het begin al meegemaakt en we zijn er heel trots op. Ikazia is niet zomaar een christe lijk ziekenhuis, het is ook een monu ment van christelijke naastenliefde, gemeenschappelijk door verschil lende kerken tot stand gebracht. En dat is in deze tijd van verdeeldheid, van spanningen en van discussies heel wat We gevoelen in dit symbool van kerkelijke samenwerking iets ven een handreiking over de muren heen, die verschillende overtuigin gen scheiden. Wij beleven in en door het Ikazi a-ziekenhuis iets van het besef, dat het er in al die protestants-christe lijke kerken ten slotte om dezelfde Boodschap, hetzelfde Evangelie gaat, dat de verschillen als het gsat om de liefde niet zo groot zijn als velen veronderstellen. Dat hebben we tot onze grote blijdschap kunnen vastleggen in du naam. Het Ikazia-ziekenhuis is tot stand gekomen door de interkerkelijke ac tie voor ziekenhuisbouw. Die actie werd bij wijze van afkortingIKA ZIA genoemd. De naam is overge gaan op het resultaat van de act c en op de aanduiding Interkerkelijk, die nu in de naam van het zieken- huis is „opgesloten", zijn wij terecht trots. Die trots legt ons verplichtingen op. Een van die verplichtingen fs dat, wat er ook gebeurt, de t bouwsom bijeen moet zijn. Dat is nog niet het geval. Nu kan men wel stellen, dat het tekort van tweehon derdduizend gulden op het totale be; drag, dat dik in de miljoenen loopt, maar een peuleschilletje is, maar dat naar verhouding geringe tekort is er dan toch maar en volgens een I goed Nederlands spreekwoord we gen de laatste loodjes het zwaarst Dat geldt klaarblijkelijk ook voor; deze laatste loodjes. s-rJk Ikazfai J.TET BESTUUR van 14 heeft een mogelijkheid aan.de laatste twee ton te komen, ais christelijk Rotterdam het ziekenhuis daarbij i.elpt, Want als er van die twee ton tienduizend gulden wordt Ingezameld, kan de rest van het be? drag worden geleend. Om die tien duizend gulden in te zamelen zijn er zilveren lepeltjes gemaakt Die kosten een rijksdaalder per stuk en van elk lepeltje komt één gulden ten goede aan het tekort van het Ikazia-ziekenhuis. Tienduizend lepeltjes moeten er dus worden verkocht en dat mag niet moeilijk gaan, want er zijn héél wat meer dan tiendui zend christelijke gezinnen m Rotterdam en omgeving. In het lepelbakje op de theetafel van elk van die gezinnen behoort zo'n Ikazs- a-lepeltje. Als het een beetje wfl, zijn alle lepeltjes voor Sinterklaas de deur uit Dat moet, want de tien duizend gulden moeten nog voor het eind van het jaar op tafel komen. Uw lepeltje kunt u krijgen bij de heer W. van Tuijl, Randweg 92b, Rotterdam Zuid, telefoon 19.30.80. De heer Van Tuyl is propagandist van Ikazia. Het giro-nummer is 368420. En vanzelfsprekend bestelt u niet alleen een lepeltje voor uzelf, maar ook om als Sinterklaasge schenk of als Kerstgeschenk aan uw goede vrienden te geven. En nog mooier is het, als u met een „partij tje" lepeltjes „de boer opgaat". Er zijn twee dames en een heer die dat hebben geprobeerd. De twee dames verkochten er honderd en de neer raakte er zelfs vijfhonderd kwijt aan een enthousiaste clientèle! Beroemd,zowel om hun grote betrouwbaarheid en precisie als om hun tijdloze elegance. ref.603AD 18 kt goud automatic 835,- edeisteenkundige f.g.a. diamantexpert g.i.a. LIJNBAAN 82 tel. 116670 iilliaal: oostzeedijk 155*157 rotterdam '„HEB, VAN OS

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1