Oververbmik water is oorzaak onenigheid in clinch anders Éjr^ dan andere f 1 ijd gekomen om achter tafel te verdwijnen" MsÊX. 'ma Onderbouw voor Harmsenbrug aanbesteed Miep v. Leeuwen naar Hoogstraat verhuisd sinterklaas Sinterklaas ZES GEZINNEN OP ÉÉN METER KRITISCH BEKEKEN C0NN HUIS ORGEL Gepensioneerden WF vierden weer feest ïapijfhandel Centraal constante kwaliteit CooJsingel bij het metrostation stadhuis ROTTERDAMMER VRUDAG 25 NOVEMBER 1966 {Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De begrotingsmarathon, die vier avonden heeft geduurd, is donderdag geëindigd in een zege voor het college van B. en W. Na de gemeentebegroting voor 1967 post voor post te hebben nagelopen heeft de raad haar onveranderd aanvaard, behoudens enkele kleine wijzigingen. Alleen de fractie van de PSP liet aantekenen-tegen een drietal posten te hebben gestemd, namelijk tegen de uitgaven die betrekking hebben op de Europese Beweging, de militaire tehuizen en de BB. Verkeer sdeskundige H. ROELFSEMA Alleenstaanden Riool Bijdorp Denkt Sint aan 'n grammofoon, 'n radio,"'n bandrecorder, of mis schien zelfs wel aan een geluidsinstallatie? Mogen wij u dan een goede raad geven? Koop In Ieder geval 'n PHILIPS. Koop bij DANKERS, dat geeft dubbele zekerheid. PHILIPS, het merk met wereldreputatie; DANKERS, 'n naam die een garantie inhoudt vooreen goede technische nazorg en dienstbetoon in de ruimste zin van het woord. Geen geld voor predikant HI-FI GELUIDS- - W INSTALLATIES GRAMMOFOONS BANDRECORDERS DRAAGBARE RADIO'S RADIO'S FEESTELIJKE PREMIEPLAAT 13,95. HET DANKERSTEAM STAAT VOOR U KLAAR komt ookvoop-'Ü' komt ook voor li Pagina 5 A LS tweede gemeente in het Rijnmond- gebied heeft Schiedam (na Barendrecht) donderdagavond de gemeentebegroting voor 1967 aanvaard en daarmee in grove lijnen hm beleid voor de komende jaren uitge stippeld. Duidelijk is de slechte financiële positie naar voren gekomen die, evenais vele an dere genieenten, ook Schiedam in haar knellende greep houdt. Belangrijke voor zieningen die liet leefklimaat van een ge meente moeten bevorderen, zoals zwem baden, ijsbanen, dienstencentra, ontspan- ningsrnimten voor de jeugd en kunstenaars centra, zullen niet kunnen worden gereali seerd. Het belangrijkste punt was echter het structuurplan. Dit plan, dat de algehele sanering van de binnenstad en het creëren van nieuwe woonwij ken inhoudt, zal voor een belang rijk deel het ge meentebeleid tot 1989 gaan be heersen. Schie dam is een oude stad met een eigen sfeer. Het structuurplan zal er echter voor moeten zorgen dat Schiedam geen verouderde stat! wordt, niet alle gevolgen van dien. De behandeling van de gemeentebegro ting is, behoudens een enkele dissonant, in een goede harmonie verlopen. Ondanks de soms zware en vermoeiende betogen was er altijd ruimte voor humor, die een mo ment van verademing bracht Bij de alge mene, beschouwingen hebben de diverse partijen, de een meer en de ander minder, politiek bedreven. Maar toch hebben de leden van de raad over het algemeen ge nomen zich bijzonder zakelijk van hun be stuurlijke taak .gekweten. Lof komt in de eerste plaats toe aan burgemeester Roelfsema, die met een grote dosis geduld en veel ;tact de vergaderingen heeft geleid. De democratie heeft hij hem voorop gestaan, want ondanks een vrij strak beleid beeft hij de raadsleden zoveel mo gelijk vrijgelaten in het uiten van hun mening. ning een gevaar voor de volksgezond heid betekent. In de Schiedamseweg is namelijk destijds en riolering aange legd voor de toiletten, maar niet voor het huishoudelijk water dat via de slo ten achter de huizen wordt afgevoerd. Burgemeester Roelfsema antwoordde dat de aanleg van een hoofdriool in de Nieuwe Damlaan-Churchillweg in 1968 vermoedelijk deze kwestie kan oplossen. Dan zullen echter de bewoners van de betrokken huizen, voor hoge onkosten komen te staan, omdat in de plaats van beide afvoerstelsels één leiding moet worden aangelegd. Aan het slot van de .begrotingsvergade ring hield de heer Roelfsema nog een kleine beschouwing: Hij zei dat verschillen van mening tussen de di verse. fracties zullen blijven bestaan en dat over én weer rake woorden zijn gewissld. Toch vond hij dat alle raadsleden hebben gepoogd de ge meentebelangen voorop te plaatsen, „Indien er een angeltje in de harten is blijven' steken, hoop ik dat, dit de komende dagen door onderlinge gesprekken zal worden 'weggenomen. Tot slot dank ik u allen voor de vlotte wijze waarop u de begrotingsbehandeling tot een goed einde hebt gebracht", aldus burgemeester Roelfsema. twee leden van de raad. de wethouders II. Eijkenaar en Van Kinderen, in deze commissie zitting. De gecommitteerden van Rijnmond hebben tijdens de laatste vergadering besloten dat in samenwerking met Rot terdam en Vlaardingen een meld' en regelkamer zal worden ingesteld. Een Rijnmond-staffunctionaris zou de alge hele leiding krijgen, aldus de wet houder. SCHIEDAM Mevrouw J. Krik- ke-Hein (soc.) heeft donderdagavond bij de puntsgewijze behandeling van de gemeentebegroting vragen gesteld over woningen in de binnenstad, waar In een aantal gevallen het waterver bruik van zes gezinnen over één meter loopt. Dit wordt, aldus mevrouw Krik- ke, gezien alseen grote onbillijkheid. Zij vroeg of de technische dienst aan deze situatie iets kon veranderen. Wethouder mr. J. M. J. van Kinde ren antwoordde dat het plaatsen van een meter per gezin grote onkosten voor huiseigenaren of huurders met zich brengt. Bovendien moeten dan de bewoners ieder het vastrecht en het minimum waterverbruik betalen. Mevrouw Krikke'gaf nog als nadere toelichting dat de verdelingvan het oververbruik, dat de zes gezinnen geza menlijk .moeten betalen, vaak tot one nigheid aanleiding geeft omdat de een de ander verwijt meer water te ver bruiken. Wethouder Van Kinderen betoogde, dat de gemeente bemiddelt indien de bewoners het over de verdeling van het oververbruik niet eens kunnen wor den. In het uiterste gevai wordt een extra meter aangebracht met alle finan ciële gevolgen van dien. Een andere kwestie stelde de heer C. Boerman (soc.) aan de orde, namelijk de commissie voor milieu-hygiëne. Wet houder Van Kinderen deelde mee, dat het onderzoek wat betreft de milieu-hy giëne vermoedelijk in 1968 geheel zal worden overgenomen door het open baar lichaam Rijnmond. Thans hebben Een ongehoorde aanbieding van honderden echt-lederen nageletuis met zijde gevoerd en meteen vulling van Solinger- staai (op zich zelf tl een kapitaal waard'.).- Luxe garnituren van 10 tot-15 gulden, waaronder met nagel- tang en uitgebreide vulling, 'rondlopende treksiuiting... zo'n garnituur is een bezit voor 't leven. Ons Bel-O-Fast overhemd is van een beste kwaliteit en heeft een onberispelijke pasvorm (en dèt kan heus niet van alle Bei-O-Fast overhemden gezegd worden). Ons Aan het begin van de vergadering van gisteravond ontstond wrijving tus sen het raadslid ir. C Boerman (soc.) en wethouder van financiën mr. P. van Bochove, die zich scherp verwijtend over zijn partijgenoot uitliet. Deze ge prikkelde stemming van de wethouder was het gevolg van twee weinig belang wekkende vragen van de heer Boer man over het gemccnteapparaat. - Het socialistische raadslid wilde het formaat gemeente-enveloppen gewij zigd zien en pleitte voorts voor de nor malisatie van het bestuursapparaat. Hij zei de indruk te hebben dat de gemeente bij het bedrijfsleven ten ach ter loopt. „Schiedam schijnt nog een boerenland tè zijn' waar de' stoomtram veel bekijks trekt,".beto'ogde hij. De heer Van Bochove antwoordde losjes in Sinterklaassfeer, dat mét het dreigement „roe en zak" het formaat van de dienstenveloppen aanhangig zal worden gemaakt. 'Over de normalisatie van het gemeenteapparaat zei hij, dat hij reeds maandagavond uitvberig„op dit punt was ingegaan en voorts dat het systeem bij de gemeëntë 1 anders ligt dan bij het bedrijfsleven. Beide antwoorden bevielen de heer Boerman niet en dat was de reden dat hij in tweede instantie scherp atta queerde. Wethouder Van Bochove viel «veneens fel uit: „Met deze uitermate zure toon, waarmee de heer Boerman over onze gemeente-ambtenaren spreekt, acht ik voor mij zo langzamerhand de tijd gekomen„achter deze coUegeiafel te verdwijnen. .Yte* wens voor dergelijke kleinigheden niet op deze manier te worden toegesproken," aldus dewet houder van financiën. Dit antwoord bracht de handen van enkele raadsle den op elkaar. Hoewel men aan de meeste posten zonder meer voorbijging waren er énke le die tot duscussie noopten. De heer J. Scheffers (soc.) zei tot de conclusie te zijn gekomen, dat het t college nog steeds afwijzend staat tegenover hét aanstellen van een verkéérsdeskundige. Hij vond dit een vreemd standpunt, omdat burgemeester H. Roelfsema nog bij de opening van d£.Horvathweg zijn verontrusting over het- toenemen van de verkeerschaos had uitgesproken. De burgemeester had toen nogal plastisch gezegd: „De overheid is een hijgende hazewindhond, die jaagt op een ongrijp bare kunsthaas." De heer Scheffers zei dat, rekening houdend met de sanering van de bin nenstad en met de. stadsuitbreiding, het inschakelen van een 'verkeersdeskundi- ge van het grootste belang is, ondanks het feit dat het openbaar lichaam Rijn mond voor het gehele gebied een stu die zal instellen. In het bijzonder voor een technisch onderzoek van het ver keer binnen de gemeente Schiedam wilde hij een deskundige aangesteld zien, evenais dat in Vlaardingen was gebeurd. Burgemeester Roelfsema antwoord de, dat over dit punt eerst met, de Rijn- mondraad contact moet worden opgeno men. De burgemeester zei er van over-1 b-l-ij-f-t in model (ook de boord) b-l-ij-f-t stralend wit én boord én manchetten zijn extra versterkt dit ideale, niet-strijken herenoverhemd normaai 13.95 Als speciale SLNicoiaas aanbieding Als buiten de velden afgekeurd zijn, kunt U in Uw huiskamer eeri pittig spelletje voetbal vér- wachten met dit voetbalspel. Een felle-strijd word 't, waarbij hét-enthousiasme van jong en oud tot Feyenoords kookpunt zal stijgen,., zó spannend is dit spel! Compleet voetbalspel met 2 elftallen, doelèn en een bal, normale prijs 7.50, morgen als speciale aanbieding voor nog géén vier gulden. Zien is kopen. Een practisch geschenk. In alle filialen van Morgen om 9 uur begint de verkoop van deze magnifieke echtlederen nagelgarnituren, in een veelheid van soorten en modellen, met zijde gevoerd voor prijzen, die U alleen in deze serie kunt verwachten. Géén xtl. of tchrlft. heit. ungelt je tuigd te zijn dat ook het verkeersonder- zoek van Vlaardingen in de studie over het gehele Rijnmondgebied zal worden opgenomen. Ook zei de burgemeester met nadruk dat het Schiedamse struktuurplan tot stand is gekomen met behulp van uit voerige studies op intern verkeerstech nisch gebied. Hij gaf overigens de toe zegging dat de suggestie van de heer Scheffers; in het college van B. en;,W.. nader zal'worden bekeken. iï'k- De heer J. J. Hbogcarspel (soc.) "hield een. pleidooi voor de huisvesting van alleenstaanden. Deze categorie woning zoekenden is grotendeels aan de aan dacht ontsnapt, zei hij. Nu de nieuwe richtlijnen ruimer mogelijkheden bie den voor aanstaande echtparen wat be treft het huren van drie-kamerwonin gen, wilde hij dat ook alleenstaanden van deze verruiming zouden kunnen profiteren. Wethouder M. Eijkenaar antwoordde dat er niet genoeg 'drie-ka merwoningen zijn en dat daarom gezin nen voorrang zullen hbben. De heer C. P. M, Lansbergen (kath.) 'stelde vragen naar aanleiding van de riolering in Bijdorp, die naar zijn me- Een huisorgel" kiezen is een belangrijke zaak: éérst het ROTTERDAM De dienst van ge meentewerken heeft vanmorgen aanbe steed het maken van twee landhoofden en drie pijlers in gewapend beton als on derbouw voor een gedeeltelijk beweeg bare stalen overbrugging voorshands. „Harmsenbrug" over het Hartelkanaal in de gemeente Rozenburg. Van de veertig inschrijvers was laagste Aann. Mij. v. t,. A. Dubbers. Malden (Gld.) met risicore geling 1.774.800, zonder 1.780.000; op volger;. Van der Vorm's Aanni bedrijf N.V. Rotterdam, '1.847.000 en ƒ1.857.000. Van maandag t/m vrijdag tot 9 uur geopend. CONN orgel, het ideaal van kenners, nu binnen uw bereik I Kwaliteit is een CONN-traditie: beroemd sinds 1875. Hoor het CONN-orge! in de concertzaal van Joh. de Heer. Onze medewerkers ontvangen u geheel vrijblijvend én kunnen u. adviseren over betaling, huur met recht van koop en het nieuwe unieke (es-systeem voor zelfstudie. SCHIEDAM Geboren: Hans E, z.v. G A Geertsma cn L M H Rosbergen: Annemiek d.v. L Rodenberg en H Konings. Overleden: G van Kampen, 73, wd Grdeneé wegen: W Oostrum, :86; Riva nButten. 77 horen, zien en zélf bespelen, vóór u een beslissing neemt. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het naaimachinehuis Miep van Leeuwen is sedert donderdag verplaatst van Broersvest 43. waar het precies een jaar en twee weken ge vestigd was gewtest. naar Hoogstraat 10. Tot voor kort was hier een zaak In baby-artikelen van de firma D. E. Fore head. Hoewel in de winkel aan de Broersvest de verkoop van de eerste dag af in sterk opgaande lijn ging, wist de eigenares dat zij hier maar tijdelijk onderdak had, want Van Dalen's Schoenhandel iaat hier een groot pand zetten. Ernaast was alles al lang afge broken, toen mevrouw Van Leeuwen in augustus j.l. aanzegging kreeg, dat ze er voor 1 november uit moest zijn. Aan de Hoogstraat huurde mevrouw Van Leeuwen twee vrijkomende win kelpanden. In het ene vestigde zij haar naaimachinehuis en in het andere komt in februari een. nieuw bedrijf van Miep van Leeuwen. Wat het zal worden, blijft voorlopig een verrassing, deelde zij mee. Het naaimachinehuis aan de Hoogstraat is van binnen helemaal ge restaureerd. Gelijkvloers is er een rui me winkel met een permanente show. In het souterrain zijn de naaimachine- meubels op overzichtelijke wijze geëxposeerd. Hier wordt ook gede monstreerd. Op de eerste verdieping is het kantoor. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van dit gezellige voetbalspel 62 x Ooslzeedlik 330 Rotterdam Tel. (010)115255 PHILIPS (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Voor de oud-werkne mers van Wilton-Feijenoord was er donderdag een kontaktmiddag in Musis Sacrum. Ook hun dames waren meege komen, zodat de grote zaal goed was bezet. Kennelijk viel het cabaret van Frans Vrolijk, die zelf als conferencier op trad, in de smaak. Medewerkenden wa ren Annie de Reuver, cabaretière, „The bandy fool en Trudi Dile", comedian- ten en „The Calthens" elegante acroba tiek. Wim Moens zorgde voor de muzi kale begeleiding. Op woensdag 30 november wordt het programma in Musis Sacrum herhaald en op donderdag 1 december draait het zelfde programma voor de Rotterdamse oud-werknemers in het Rijnhotel te Rotterdam. De bewoners van Rotterdam-West waren gisteren reeds in Musis Sacrum te gast. "Je kunt geen HI-FI Installatie vérkopen ais je technisch niet weet wat je ver koopt", zegt onze Hr. Mooren 'altijd. De uitgebreide PHILIPS-H!-F!-s>r?e geeft onze deskundlgen.de mogelijkheid juist dié installatie te demonstreren, die in uw huis het best tot zijn recht komt. Prijzen versterkers van 159.— tot 899.—. Luidsprekerboxen van 79.- tot ƒ399.-. O KJ Nieuwe Haven,. Lange Nieuwstraat en Tuiniaan. IC flïlD'RnPVP11 De "betrokken bewoners weten dus, J.O VA MCV'XXV-' v vu dat zij voortaan pastoraal vallen onder wijkgemeente I van drs. R. H. Wissink (Van een onzer verslaggevers) en tot de Bethelkerk behoren. Binnen- SCHIEDAM De predikantsvakatu- kort zullen zij een- persoonlijk schrij- re die bij de Hervormde gemeente door ven ontvangen, waarin zij worden inge- het vertrek van ds. H. W. Hemmes licht over de kerkelijke aktiviteiten in ontstond wordt wegens geldgebrek dit stadsdeel. voorlopig nietbezet De wijkgemeente Men verwacht, dat de integratie een is nu opgeheven en de grenzen van vlot verloop zal hebben én dat men wijk I zijn verlegd naar het Juliana- zich spoedig zal thuis voelen in de nieu- park, Burg. Knappertlaan, Warande, we wijk. tientallen typen met of zon der versterker van 79.- tot599.-. Naast de normale band recorders zijn er draagbare batterij-recorders en cas sette-recorders van 310.— tot 928.-. caballero U kunt al voor 79.50 'n voortreffelijke PHILIPS-por- table kopen. Er is er echter óók een die 700.— kost. Tientallen modellen in prijs variërend van ƒ99— tot ƒ999.—. In elke prijsklasse- biedt PHILIPS 'n maximum aan kwaliteit en mogelijk heden. Botersloot 40 - Rotterdam Tel. 12 87 59. Alle soorten vloerbedekking gratis gelegd en gratis viitpapier of ondertapijt. Van 18 nov. t/m 31 dec. voorledere klanteen fan tastische 30cm.l_R"DAN- KERS HAMMONDPARTY" SCHOTS EN SCHEEF SCHIEDAM Het concert dat Frida van Straaten op maandag 23 november in Musis Sacrum zou geven, Is wegens gebrek aan belangstelling uitgesteld tot het komende voorjaar. 0 Het Politiek Jongeren Contact Schiedam vergadert woensdag 30 november in de raad zaal. Het onderwerp luidt: „Het woning vraagstuk". De inleiding wordt gehouden door de fracties van de F.J.C. en P.S.J.W. Na de pauze is er een discussie over de inleiding. De vergadering begint om 20 uur. 9 Onder auspiciën van de Vereniging van Vrienden van het Stedelijk Museum en de Mij tot bevordering der Toonkunst, afd. Schiedam, wordt op woensdag 30 november om 20.15 uur in de aula van het Stedelijk Museum een concert gegeven door Theo Olof, viool, en Willem Hielkema, piano. Er zullen oa.a werken van Mozart, Beethoven. Paganini eh Krelsler ten gehore worden ge bracht. In de pauze is er gelegenheid tot bezichtigign van de tentoonstellingen. 25 STUKS f 1.50 EEN LAURENS PRODUKT

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 3