VANAVOND GEOPEND OOGAARD Veel waardering op drukke receptie Tuinman van Ylaarcliiigen D. v.d. Weijden vertrok VANAVOND GEOPEND BOOGAARD AGENDA was Vlaardinger gestraft Gevarieerde kunst beeldende in Punt Vier Indien ooitdan nu een christelijke hond Dijken nog niet in gewenste toestand AGENDA GAARDINGEN Huwelijkscadeau voor Margriet h best Groenvoorziening deel van leven {TWINTIGSTE VOGELEXPOSITIE GEOPEND IN TRIANGELZAAL Inbraken J. ten Heuvelhof voor NCVR: Burgerlijke stand Burgemeester stelt jaarlijkse medaille in IDEALE CADEAUX VERLICHTING WANDSPIEGELS TAFELS K DI MG S N Oecumenische dienst Sint komt zaterdag naar De Hoek Twee mensen gewond WETHOUDER OPENDE EXPOSITIE 95» ?5> CHU doet pogingen tot het opnieuw oprichten CHJO SCHIELAND VERONTRUST OVER SLUIS 1966" s ROTTERDAMMER DONDERDAG 1 DECEMBER 1966 (Van een onzer verslaggevers) VLAARDIN GEN „Tuinman van Vlaardingen", zo typeerde wethouder T. de Bruijn dinsdag middag namens het gemeente bestuur de functie van de heer D. J. van der Weijden bij diens 'afscheid. De heer Van der Weij den verliet namelijk na 33 jaar de plaatselijke plantsoenendienst. m' zeldzame lancfaag. ••era morgen en dagelijks Prijzen Mei het blote oog 95 VLAARDINGEN "D OTTERDAM De waterkerin- gen van Schieland zijn nog lang niet in de gewenste toestand. Dit bleek uit een toespraak van mr. G. Schilthuis, dijkgraaf van Schieland, in de verenigde verga dering van dinsdag. Met name zijn er zorgen over de situatie in de Voorhaven te Schiedam. SCHIEDAM Vandaag. en morgen .en dagelijks Pajrina 5 2 xijn wi| «men met Uw man eens kijken Nieuwste model 1967 Telelunkon TV met olie kwaliteiten, automatise- fïngen en bedieningscomfort, die Telefunken beroemd hebben ge maakt. QOtt officiële prijs '30,- koopt U nu bii Boogaard met 665,* gulden SCHIEDAM Dfc i oor het Schiedams huw^jji.. ai prinses Margriet en mr. P. van "oltenhoven heeft de laatste dagen zo- si bijdragen opgeleverd dat het schenk nu besteld is. Zoals eerder aueld bestaat dit uit 24 zwaar zilve- m lunchcouverts en een idem koek- jstronunel met schaal. De geschenken ijn gekozen uit de verlanglijst van het ruidspaar. Hoewel het te besteden bedrag nog let geheel is behaald vertrouwt men st tot midden volgende week nog zo- «el geld zal binnenkomen dat het stelde doel wordt bereikt en wellicht serschreden. Dat laatste is geen. be daar want het bruidspaar heeft nog ster verlangens op zijn lijstje rtaan. Verenigingen, scholen, instellingen, edrijven enz. die In eigen kring inza- telingen hebben gehouden worden ver- scht hun bijdragen zo spoedig moge- jk in contanten af te geven aan het antoor van de Spaarbank Anno 1820, ®ge Nieuwstraat. Het is de bedoeling e actie midden volgende week af te lullen. 1*4* - ïn 1933 kwam hij naar Vlaardingen als opzichter, na zeven jaar als tuin man in Wapeningen te hebben ge werkt. Hij bleef opzichter tot 1946, toen begon een gestage opklimming in de ambtelijke rangen tot hij in 1962 technisch opzichter eerste klasse A was geworden. Dat was voor hem dc top van de ladder. In het voorjaar werd reeds de na druk gelegd op de verdiensten van de scheidende plantsoenenchef, bij zijn veertigjarig jubileum, toen hij de gouden eremedaille van Oranje Nassau kreeg. Wethouder De Bruijn memoreerde de vele objecten waaraan de heer Van der Weijden heeft gewerkt. De grote vooruitgang die de groenvoorziening in de stad heeft gemaakt is voor een zeer groot deel aan hem te danken. De aanleg van het Oranjepark was voor een belangrijk deel het werk van de scheidende chef. Zijn opvattingen (Van een medewerker) VLAARDINGEKT r— Dc grote zaal ia Triangel is het centrum van ruim («honderd vogels, bijeengebracht sor de leden Van de plaatselijke afde- 9f van dc Nederlandse Bond van Vo- tiïiefhebbers. Uiteraard zijn het weer de Sie- het me te «rd in- het Van 3 er (ode 1 en >en- au- iten en dj. de Gê- de Hit lers 467 71), •ale iet ea- t 213 aal ou- zijn wu U vindt bjj ons zoals sfeervolle, klassieke sierlijke met marmeren blad U bent van harte welkom bij KORTE HOOGSTRAAT 15 Gaardingen Bode Kroisgebonw, Em- SJraat 38: Herv. Ger. Comité cis. L. Vroeg- JjfWfcJJ. 20.00 Triangel: Tentoonstelling van Vogelliefhebbers, tot 22.00 «ttnuis: Openbare raadsvergadering, -29.30. IJAARDINGEN: Triangel: Tentoonstel. Bond van Vogelliefhebbers, 30.00- •J». Harmonie: Nationaal muziekconcours, Mtratle van Vlaardingse Muziek gezelschap- n, 19,30. >Hh5ttD bezorging VlaardlngenII. Ver- agcer5tr- 24b, tel. 3345, maandag t/in ï'Mag 18—1930, zaterd. 17.30-18 uur. i;H~ltoor Be Rotterdammer, Smalle Ha rtvaat ij, tei, 8775, uitsluitend redaetleza- Tel. 9493 B.g.g. 6619. b.g.g. 010 - 115588. (12883 Wester-Apctheek. Voorstraat 53. vogels van diverse pluimage waaron der zich ditmaal rond 250 tropische vo gels bevinden. Sinds de oprichting op 17 juli 1947 Is het de twintigste tentoonstelling. Burge meester mr. J. Heusdens had zich be reid verklaard deze bijzondere exposi tie te openen. Hij deed dat met een toespraak waarin hij veel waardering toonde voor het werk van de vereni ging. Veel respect had de burgemeester voor de manier waarop men ieder jaar weer probeert de tentoonstelling beter te doen slagen. Aansluitend op de woorden van voor zitter G. D. de Willigen sprak mr. Heusdens de wens uit, dat de vereni ging er in zal slagen ook de jeugd te boeien. Dat het hem ernst was met deze wens bleek uit zijn persoonlijk» bijdra ge, bestaande uit een medaille voor het jongste lid van de vereniging, dat aan de expositie deelneemt. Het is zijn be doeling bij wijze van stimulans deze medaille elk jaar toe te kennen. Elsje de Willigen bood mevrouw Th. A. Heusdens-Mansholt na de opening bloemen aan. De plaquette, die het gemeente bestuur had beschikbaar gesteld voor de mooiste vogel, werd toegekend aan M. KJjne voor zijn Masker Tangara (tropische insecteneter), waarvoor hij 91 punten kreeg. In de vrije klasse behaalde J. de Snayer de kampioenstitel met 89 pun ten. Kampioen van de bastaarden werd L. Moerman met 89 punten (eigen kweek), A. Engelbrecht kreeg 89 pun ten en werd daarmee kampioen in de vrije klasse tropische zaadeters. Het zelfde aantal punten viel ook ten deel aan J. de Graaf, kampioen kanaries ei gen kweek. Kampioen van de kwartels en duiven werd J. J. Henneveld met 87 punten, die met hetzelfde aantal punten ook de kampioen van de parkieten had inge zonden. De heer L, Moerman behaalde het hoogste aantal punten over vijf num mers, namelijk 443. Het bondskruis werd toegekend aan J. de Graaf. De bondsmedailles gingen naar de heren L. Moerman (2x) en J. J. Henneveld. De tentoonstelling is vanavond (don derdag) geopend tot 22 uur, vrijdag van li) tot 22 uur en zaterdag van 10 tot 20 uur. SCHIEDAM Onder auspiciën van de Oecumenische Kaad van Kerken te Schiedam wordt zondag in de Grote Kerk een bijzondere adventsdienst ge houden. Voorgangers zijn de hervorm de predikant ds. D. J. Spaling Dzn, plaatsvervangend voorzitter van de Oe cumenische Baad, en dr. E. Bobben, pastoor van de rooms-katholieke Nieuw- landkerk. De dienst begint om 17.00 uur. over plantsoenaanleg strookten niet al tijd met de inzichten van de stedebou- «exs, maar niettemin kreeg hij toch dikwijls gelijk. Een voorbeeld is het Mamixplantsoen, dat een geaccidenteer de vormgeving kreeg door de vasthou dendheid van de chef van de plantsoe nen. De boombeplanting in de P. K. Drossaërtstraat kwam er zelfs tegen de wil van de gemeente, hóewei men er nu wel blij mee is. De veie verdiensten van de heer Van der Weijden 'Werden niet alleen door de wethouder bezongen. Voor hem had de directeur Gemeentewerken ir. J. C. Gerrltze, de kundigheid en de tact van de heer Van der Weijden uitvoerig ge prezen. Als afscheidscadeau bood hij hem een set bijzettafels aan. De opvolger van de plantsoenenchef, de heer A. Davidse, prees zijn voorgan ger om zijn grote kennis van zaken en voor de wijze waarop hij met zijn tijd is meegegaan. De samenwerking was altijd voortref felijk geweest. De heer Davidse wenste zijn chef een goede pensioentijd toe. „U zult nog genoeg te doen hebben, maar u verdient uw rust". Als wijs woord gaf de heer Davidse de heer Van der Weijsen de woorden uit Pre diker mee „Een handvol rust is beter dan twee vuisten met arbeid en het najagen van wind". Namens deopzichters sprak de heer A. A. Tiggeler. Hij benadrukte de wij ze waarop de chef altijd tussen zijn mensen heeft gestaan inplaats van erbo ven. „De vele vrienden van de schei dende chef betreuren het dat hij weg gaat, maar zij hebben vertrouwen in zijn opvolger." De personeelsvereniging ,,'t Hof", liet haar waardering blijken bij jnonae r van de-heer J, Zondag. Deze 'pleitte voor1 meer consideratie, met name van de jeugd voor het werk dat de plantsoenendienst doet Hij betreur de het dat zoveel wordt kapot ge maakt Vooral de rots tuin in het Oranjepark, een stuk werk van de heer Van der Weijden, wordt ver waarloosd. De heer Zondag hoopte dat het werk van de heer Van der Weijden en daarmee van de hele plantsoenendienst meer gerespec teerd zou worden. Namens het personeel voegde de heer J. van der Velden een enkel woord bij de vele goede die reeds gesproken waren. Naast de cadeaus die al waren overhandigd bood hij namens alle medewerkers de heer Van der Weijden een horloge aan. De heer A. Pleljsier voerde nog het woord namens de VBLO en de heer D. Haddman namens Fortuna. Ook zij kwamen iet met lege handen. De verschillende sprekers lieten ook me vrouw Van der Weijden in de hulde delen met diverse boeketten. De heer Van der Weijden was getrof fen door de grote opkomst Het viel hem wel wat zwaar maar ihij voelde zich nog niet oud. „Pessimisten zeggen je bent vandaag de oudste ambtenaar, optimisten vinden: je bent morgen' de jongste gepensioneerde". Hijzelf hield het maar op een „wijziging van werk zaamheden". Hij droeg de heer Davidse SLEUTELOVERDRACHT van de plantsoenen. De scheidende chef D. J. van der Weyden draagt het be heer over het stedelijk groen over aan zijn opvolger de heer A. Davidse symbolisch de leiding van het bedrijf over met een ketting waaraan enige tientallen sleutels hingen. Velen maakten gebruik van de gele genheid de heer Van der Weijden de hand te drukken. Vertegenwoordigers van sportorganisaties waren" aanwezig. Onder anderen waren dit oud-wet houder H. K. van Minnen, de heer M. Goumare oud-chef bureau Sportzaken, de wethouders G, Walstra en A. P. Weeda, chefs van afdelingen en hoof den van dienst en het bijna voltallige personeel van plantsoenen. (Van onze correspondent) HOEK VAN HOLLAND Wanneer de zware stormen de stoomboot niet al te zeer ophouden, zal Sint Nicolaas za terdagmiddag om half twee in de Berg- haven arriveren. Onder leiding van on derwijzers zullen schoolkinderen weer aan de Bergbaven staan om de „goed heilig man" op te wachten. Het publiek wordt verzocht het afgezette gedeelte te respecteren ten behoeve van de kin deren, die vaak in het gedrang van de ouderen de Sint niet kunnen zien. Na zijn intocht, waarbij Sint Nico laas wordt verwelkomd door de wijk raadsvoorzitter, zal hij een rondrit door Hoek van Holland maken. Daarbij zal de volgende route worden gevolgd: Kietdijkstraat - Planciusstraat - Bonte koestraat - 'Cordesstraat - Columbus- straat - Ericksstraat - Nahustraat - Boggeveenstraat - Tonnemanplein, Cor desstraat - Tasmanweg - Huydeco- perstraat - Prins Hendrikstraat - Riet dijkstraat tot politiebureau. Aan de automobilisten wordt ver zocht de straten zoveel mogelijk vrij te houden, ook in hun eigen belang omdat er bij een dergelijke optocht nogal eens beschadigingen worden veroor zaakt. v Op maandag 5 december zal de Sint in de morgenuren een bezoek brengen aan de kleuterscholen en de le en 2e klassen van de lagere schooL Vervol gens zullen zieke kinderen en een aan tal bejaarden thuis worden bezocht. SCHIEDAM De 56-jarige H. W. Z. hield woensdagavond op de Burge meester Van Haarenlaan niet voldoen de remafstand en botste tegen de wa gen van de 27-jarige electro-technicus A. D. H. Deze wagen schoot door en ramde de achterzijde van een personen auto, bestuurd door de 41-jarige aanne mer P. J. Z. Beide wagens liepen vrij ernstige schade op. De eleetrotechnicus moest zich met een buil op zijn hoofd in het Gemeenteziekenhuis laten behandelen. -Vermoedelijk door het stormachtige weer botstè de 23-jarige deurwaarder P. C. v. d. D. woensdagavond op het Spinhuispad met zijn personenauto te gen een geparkeerde vrachtwagen. De deurwaarder brak zijn neusbeentje en liep verscheidene wonden aan hoofd en handen op. Hij werd opgenomen in de Dr Noletstichting. (Van een medewerker) SCHIEDAM De Vlaardinger D. v. d. K. moest woensdag voor de kanton rechter verschijnen omdat hij met zijn auto verkeer van rechts geen voorrang had verleend, waarvan een ernstige botsing met gevolg was geweest. K- zei dat hij zich van het ongeluk niets kon herinneren. Hij was bewusteloos ge raakt en kon zich pas na lange tijd iets van het ongeluk herinneren. Alles wat hij wist had hij echter van anderen moeten horen. De kantonrechter sprak in de ten lastelegging over een bijzonder zwaar ongeluk ten gevolge waarvan K. nog altijd invalide is. Hij noemde het een bijzonder ernstige ver- keersfout die K. had begaam, met een ellendige nasleep door de grote materiële schade die was aangericht en het zware lichamelijke letsel dat aan hemzelf en de inzittenden van de andere wagen was toegebracht. Ook de officier van justitie zei in zijn rekwisitoor, dat hij het een bijzon der ernstige zaak vond. Hij was echter van mening, dat de verdachte al ge noeg was gestraft. Daarom wilde hij het laten bij een geldboete van elf gut den of twee dagen. Hiermee kon de kantonrechter zich niet verenigen. Hij wilde in de boete de ellende zien uitgedrukt, die K. de inzittenden van de andere auto had aangedaan. K. werd veroordeeld tot een boete van 25 gulden of vijf dagen. Tamelijk ernstig was de verkeersfout waarvoor de Vlaardinger J. de L. te recht moest staan. L. had met zijn wa gen de bocht naar links te kort geno men, waardoor hij in froktale botsing was gekomen met een hem tegemoetko mende Wagen. De gevolgen daarvan waren bijzonder ernstig. Naast zwaar lichamelijk letsel was er ook aanzien- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De wethouder van on derwijs en culturele zaken mejuffrouw G. cL de Graaft opende woensdagavond in galerie „Punt Vier" een tentoonstel ling van zevenendertig schilderijen. Zij merkte onder meer op, dat elk kunstwerk op zich zelf reeds een avontuur is, dat we in onze huiskamers kunnen beleven, als we er maar een kopen en ophangen. „In vela huiskamers hangen schil derijen, waarvan men zegt, dat ze net echt zijn. Of dit het juiste criteri um 's, is een andere zaak. Maar het passief kijken.naar zo'n schilderij is ongetwijfeld een goede en zinvolle vorm van vrijetijdsbesteding" Er was veel belangstelling voor deze openingsavond. Galerie Punt Vier blijkt hoe langer hoe meer het trefpunt te worden van het kunstminnend pu bliek, dat elkaar weet te benaderen in een gespreks«feer, afgestemd op de es thetische beleving. Alleen reeds hier door voorziet ze in een behoefte. Dit is dan de tweede „Kijk-Koop- Kunst-expositie", waarmee inder tijd ook de Termeulen-aktie van start ging. Het tweeledig doel is het bieden van een zo groot mogelijke verschei denheid en de aantrekkelijke manier van betaalbaarheid. Het nieuwe van deze tentoonstelling, die tot en met 20 december duurt, is het internationale karakter. Nieuw zijn eveneens de keramiek en de wandkle den. Fraai is de bronzen schulptuur van de Rotterdamse beeldhouwer J. van Dijk. Deze december-expositie biedt veel variatie. Het is niet alleen het non-figu ratieve, dat hier in velerlei vormgeving wordt getoond, er zijn ook werken in het meer naturalistische genre, waarbij het „verhaal nog niets van zijn oude realiteit heeft ingeboet. Het werk van de Pool Detyniecky is gemaakt buiten het officiële Poolse Staatsmonopolie om en naar Nederland gesmokkeld. SCHIEDAM Door het inslaan van een ruit zijn onbevoegden van nacht aan de achterkant het be- bedryfspand van de groothandel in lampen Massive aan de Nieuwe Ha ven binnengedrongen. Uit een van de bureaus in een busje met twintig guden ontvreemd. Op het terrein van de N.V. Eerste Nederlandsche Fabriek van Mano meters aan de Nieuwpoortweg werden twee vaten met messingdraad, elk van 50 kg ter waarde van 300, ont vreemd. 0 VLAARDINGEN In verband met de vervroegde verkiezingen in februari kan ie dereen In het gemeentehuis gratis inlichtin gen krijgen uit het kiesregister. Men kan dan nazien of de namen juist In het register zijn opgenomen iijke materiële schade, zowel aan de zijde van L. als van de tegenligger. De officier van justitie, mr. G. G. Abein, zei in zijn rekwisitoor niet een lichte straf te willen eisen. Weliswaar is de verdachte al zwaar gestraft, zei hij, maar hier is aan beide zijden even veel ellende toegebracht Hij eiste te gen L. een boete van 30 gulden of zes dagen met een voorwaardelijke ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor de tijd van drie maanden met een proef tijd van twee jaar. De kantonrechter deed hiervan ten slotte nog vijf gulden af. Als u alles met het blote oog niet meer zo goed kunt onder scheiden, is het verstandig uw oogarts te raadplegen. De voor geschreven bril die zich zal onderscheiden heeft Mostert hoogstraat ISO vlaardlngen telefoon 3007 (Van een medewerker) VLAABDINGEN De voorzitter van de Nederlandse Christelijke Bond van Overheidspersoneel, de heer J. ten Heuvelhof, die te gast was bij de plaatselijke afdeling van de NCBO, vond het prettig te kunnen spreken over „actuele vraagstukken". Daar kan ik alle kanten mee uit, zei hij woensdagavond tijdens de vergadering In het gebouw van de CBB aan de Meter Karei Drossaartstraat De heer Ten Heuvelhof zei dat men zich intensief gaat bezighouden met het vraagstuk van de sociale, ethische en economische gevolgen van de automatisering. Hij betreurde hei^ dat het Rijk daartoe een commis sie heeft ingesteld zonder de Ambte naren-organisaties daarin te betrek ken. Wat betreft de samenwerking met an dere vakorganisaties zei de bondsvoor zitter dat men in geen geval tot een fusie moet overgaan met de katholieke (Van onze correspondent) MAASSLUIS Het plaatselijk afde lingsbestuur van de CHU heeft stappen ondernomen om te komen tot deelname aan een te vormen jeugdgemeenteraad. Het bestuur heeft een bespreking ge arrangeerd tussen jongeren, van wie mag worden aangenomen dat zij met het beginselprogram van de CHU instemmen, en een vertegenwoordiging van de provinciale Christelijke Histo rische Jongerenorganisatie. Deze bijeenkomst, die op 12 decem ber zal worden gehouden, moet leiden tot her-oprichting van een CHJO, afde ling Maassluis. - Uit deze organisatie kunnen dan Ver tegenwoordigers- worden gekozen, dia het CHÜ-geluid in .de jeugdgemeente raad zullen laten horen. VOOR DIRECT IN GEHEEL VLAABDINGEN, ENKELE FLINKE Aanmelden: gevraagd. „Agente: Mevrouw VerheyVan Dijk, Wagnerstraat 24 b TELEFOON 3345. Dc Buitensluis in de Voorhaven keert tot een hoogte van 3.61 m NAP, op zichzelf al onvoldoende. Daarbij komt dat de sluis in slechte staat ver keert en in geval van hoge buitenwa terstanden niet meer betrouwbaar is. De sluis maakt deel uit van de z.g. buitenringdijk en niet van de reglemen taire hoofdwaterkering. De eigenlijke hoofdwaterkering bestaat uit de Rotterdamsedijk, de Hoogstraat, Kortedam, Dam en Vlaar- dingerstraat. Als eerste waterkering is deze dijk al lang niet meer bruikbaar. Zij is te laag en keert slechts tot een hoogte van 2.08 NAP. Omdat het fei telijk onmogelijk is deze reglementaire hoofdwaterkermg te verhogen heeft Schiedam volgens aanwijzingen van Schieland, de buitenringdijk aangelegd en onderhouden. Na verbetering en* verhoging wordt dit de officiële Delta dijk, waarin op de plaats van de huidige Buitensluis een nieuwe sluis moet worden gebouwd. Al vele jaren is het overleg over de plan nen voor deze nieuwe sluis gaande. Mr. Schilthuis vindt het teleurstellend dat er nog steeds geen ontwerp is. Schieland heelt echter begrip voor de moeilijkheden van Schiedam. Maar het is nu noodzakelijk dat op korte termijn spijkers met koppen worden geslagen. Want daarna kost het nog ja ren voordat dc nieuwe Sluis gereed zal zijn. De problemen liggen merendeels op technisch gebied. Tevens is er een discussie met de Rijkswaterstaat aan de gang over de vraag in hoeverre de nieuwe sluis een Deltawerk moet zijn. Intussen blijft de bestaande sluis een gevaarlijke schakel in de water kering. Schieland vreest dat de sluis een te hoge druk ingeval van storm vloed niet zal kunnen weerstaan. In dien de sluis het begeeft zou overstro ming het gevolg zijn. De officiële wa terkering, die in de praktijk fungeert als tweede, zou een overstroming waarschijnlijk niet kunnen beletten. Middelen zijn in overweging om eventuele gevaren te voorkomen. Een mogelijkheid om de sluis enige steun te geven zou kunnen worden gevonden door het binnenwater tussen de buiten- waterkering en de hoofdwaterkering op te zetten, Daardoor zou men de druk van het buitenwater bij storm vloed enigszins kunnen opvangen. Deze maatregel zou echter ernstige moeilijk heden veroorzaken voor het min of meer te inunderen gebied. Schieland zou daartoe slechts in laatste instantie kunnen overgaan. Een andere mogelijkheid is afdam men van de siuis. Dat zou tijdig moe ten geschieden omdat dit tijdens de stormvloed waarschijnlijk niet goed meer kan gebeuren. Ook in dat geval ontstaan moeilijkheden voor het ach terliggende gebied, maar die zijn wel licht van minder betekenis dan bij inundatie. Dijkgraaf en hoogheemra den hebben in deze zaak nog geen beslissing genomen. Zij zullen zo spoedig mogelijk nader overleg met het Schiedamse gemeentebestuur ple gen. De dijk in Rotterdam is ten dele wel laag, maar de situatie verontrust Schie land niet in het bijzonder. De nieuwe Maasboulevard beschermt al grote de len der stad. De Westzeedijk en het tracé naar het westen zijn te laag. Ram pen dreigen nog niet direct. Het is een grote vooruitgang dat de Ruige- plaatsluis kon worden afgesloten. Het definitieve plan voot verhoging en/of aanleg van het dijkvak tussen de Parksluizen en het Marconiplein ligt nu bij de minister van verkeer en wa terstaat. Deze bewindsman dient over de uitvoering te beslissen en tegelijk over de financiële bijdrage. organisaties. Wel is hij van mening dat men zich ernstig dient te bezinnen op de vraag, op welke punten zou kunnen worden samengewerkt. De heer Ten Heuvelhof noemde enke le punten op, die men voordeliger ge meenschappelijk zou kunnen doen, zo als het inkopen en het verkrijgen van juridische bijstand. Hij toonde zich een voorstander van samenwerken^ met de katholieke organisaties, zonder dat daarbij sprake is van samengaan. Ook zei de heer Ten Heuvelhof, dat intern nog wordt gezocht naar een op lossing hoe de vele kleine bonden in het CNV samen te bundelen. Hij achtte het wenselijk het aantal van 27 bonden terug te brengen op achttien. De Christelijke Politie Bond heeft een der mate eigen sfeer en klimaat, zodat vaststaat dat deze bond als zodanig zal blijven voortbestaan, aldus de bondsvoorzitter. De vraag of het noodzakelijk is nu nog een Christelijke Bond te houden beantwoordde de heer Ten Heuvelhof met: „Indien ooit, dan nu". Men moet er bij het bondswerk van uitgaan dat het een roeping en. opdracht is er voor te zorgen, dat de richtlijnen die de Bijbel geeft zoveel mogelijk worden gerealiseerd. In dit verband zei hij ook, dat de samenwerking met de katholieke organisatie reeds prettig is, omdat beide bonden de Bijbel als richtsnoer hebben. Vragen van meer persoonlijke aard werden eveneens beantwoord. De bij eenkomst die onder leiding stond van voorzitter S. Klein had een geanimeerd verloop en werd goed bezocht Janng it VLAARDINGEN Ondertrouwd: Cornells Hillegers, 30, P. K. Drossaartstraa: 240 en Jacoba Hendrtka van der Windt, 20, P. K. Drossaartstraat 240: Henry Nicolaas Dossin, 27, v. Beethovensingel USA en Mari anne Spuijbroelc, 22, v. Hogendorplaan J02C; Hubertus Adriamis Maria Sijs," 291 Alpben. a/d Rijn en Lena Maria Hofman, 25, LOm- bokstrast 37: Frans .Spelt 17,'Schiedam en Bona Mjartha .Arkenbout, 16, Madoerastraat 63; Arie Zonneveld, 19, Soendalaan 128A eil Gertltje Jongejac, 19, HutjgenJStraat 1; Pie- ter Steenhoek, 21, Broekweg 130 en C&tharl- na Meclileïsen, 17, Landstraat 14; Maarten Johannes Zmema, 23, Hoogstraat 73 en Jaime- aetje van Vugt, 20, Prof. Teldersstraat 5; Joannes Petrus kambertua Maria van Ouden hoven, 22, Lelden en Maria Johanna van Vefeen. 21, v. d. Heinstr. 57: WaBI IWmou- rl, 24, Trompstraat 12 en Cornelia PetroneUa de Koning, 22, Venlo; Vtacenzo Füareto, 25, Van Hogendorplaan 143A en Susanna De gens, 21, Van Hogendorplaan 143A; Berend Evert Jacobus Bos, 18, Van Aerssenstraét 28B en AJida Johanna van de Graaf. 18, Klaproosstraat 2; Werner August Albert GUszmann, 25. Richard Holstraat 7A en Jaco ba Johanna Vleij, 23, Richard Holstraat 7A. Getrouwd: Dirk Plooij, 23 en Cornelia de Wit, 18. Overleden: Johanna Catharina Polderman, 82, Claudius Civilislaan 40; Marimis Ver- hoeckx, 78, echte. v. A. Verbaarschot, Prins Hendrikstraat 38; Lena Margrietha de Bruijn, 38, echt;-', v. J. Visser, Kethelweg 153A. HOEK VAN HOLLAND Geboren: Ed win, z.v. J. Gunnemart en F, C. Zwaak; Rijk N„ z.v. R. Joosse en J. B, Matthijsse; Johan na S., d.v. L. T. Vermeer en J. S. van den Berg; Richard, z.v. P. I. de Hooij en L Aalbrecht; Allee, d.v. C. van der Heiden en W. MuJler, Ondertrouwd: P. J. Verhagen, 29 en N. E. Prins 24; J, Bongaards 30 en H. Versluis 21; J, Vermeer 26 en E. van Wtlgenburg 26; J, J. Lokers 26 en H, J. Sptts 24. Getrouwd: C. Pense 21 en N. K. Ee in de ra 20; C. Verhoom 23 en A. L. Jongman 31; P. W. G. Stam 28 en I. A. HogtingWarmelts 22: C. L. Poulus 21 en Y. M. Smits 20; J. van WoMeren 23 en R, Noorman 21; J. A. Immerzeel 23 en M. van den Berg 20: N. A. M. Dekk er 24 en E. K. Bijsterveld 21. Irene; Ned. Ver. van Huisvrouwen, Sinter klaasmiddag. 14. Arcade: HBS-ver. „Onder Ons", feest avond, 20. Sursmn Corda: NCGOV. vergadering. 20. Bijkantoer De Rotterdammer: Lange Kerkstraat 82, uitsluitend redactiezaken, tel, 263954 <b g.g. 010 - 115588 en 01898 - 6619). Agentschap: J. v. Gogh, Dr. Zamenhofstr. 139. tel. 152400. Klachten bezorging: Agentschap zie bo ven. Belangrijke telefoonnummers: Aiarm poli tie 264685, alarm brandweer 289123, alarm GG en GD 269280. Apotheek: Rembrandt, Eemhrandtlaan 5b, tel. 268855.

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1