0 Jaarverslag van GGD: Schiedamse bevolking is redelijk goed gezond Burgerlijke stand AGENDA VANAVOND GEOPEND BOOGAARD luna term Deel Maassluis niet löeveiligk Sloop van 100 huizen voor hoogwaterkering? VANAVOND GEOPEND HOOGERWERF; yje HOOGERWERF AAN DE LU JAN? m7 Storm richt schade aan: een gewonde Jaarvergadering van Ger. Schoolonderwijs Hygiëne van de scholieren laat te wensen over Vijf boetes voor dronken rijder, in slechte anto In oktober totaal 235 aanrijdingen CJP-ers gaan dolen in de Doelen Oliebollen voor de kerk Expositie van Kerstlectuur MACHINES GEVRAAGD éi KANTOORMEUBELEN INTERIEUR BOUTIQUE fFARGHi IDEALE CADEAUX VERLICHTING WANDSPIEGELS TAFELS VLAARDINGEN VLAARDINGEN 398 gulden BOOGAARD sinterklaas VLAARDINGEN ptt rotterdammer SCHIEDAM De gezondheids toestand van. de Schiedammers is in het algemeen goed. Het aantal verkeersongelukken blijft hoog, hoewel in 1965 ongeveer evenveel ongelukken zijn gebeurd als in het jaar daarvoor. Deze gegevens ko men naar voren uit het zojuist ver schenen jaarverslag 1965 van de Gemeentelijke Geneeskundige Dienst, dat interessante cijfers be vat. Transporten Een huldiging BLOEMSIERKUNST fn.v. verzekerings maatschappij de £ovngzen6? Voor een goede particuliere ZIEKTEKOSTENVERZEKERING kiest u dan het beste een polis van de RIJNMOND. Verpleging in klasse m perjaar voiw. 196.- 260.- per maand volw. 'Toeslagen bij hogere leeftijden: 55-60 jaar: 30%; 60-65 jaar: 50%; voor vrouw(en)-alleen tevens 30%. Per gezin wordt premie berekend voor hoogstens drie kinderen beneden 16 jaar; voor studerende kinderen tot 27 jaar kinderpremie. in de verzekering is begrepen: verpleging in een ziekenhuis, sa natorium, psychiatr.inrichting, inct. bijkomende kosten, ziekenver- voer. Specialistische behandelin gen inclusief medicijnen, röntgen foto's, laboratorium-onderzoek, bestraling, enz., enz. Huisartskosten kunnen worden medeverzekerd. Vraagt uw assurantieman of rechtstreeks: westblaak 22-r'dam tel.010-110004* Vandaag. en morgen en dagelijks Hygiëne musiifi! 3 VAN HENGEL üflf ruimtelijke regelmaat scheppen rust in uw ruimte CALLENBURGSTRAAT 41 komt u naar de taonkamer: luna terra is uw bezoek waard Kinderen genoten van Swiebertje KÖRTING-"MaiIand" VLAARDINCEN torus nylon Pagina 3 U:»bR".,l9e6' komt ook voor U Voor het klapstuk van de Sint avond zorgt deze brandweer auto metB-delige, automatische uitschuiffcare ladder... Een knots van een brandweer wagen met frictie-aandrijving, sirene en drie spuitgasten, een wagen van liefst 32 cm lang. morgen voor nog Morgen om 9 uur begint de ver koop van deze brandweerwagen die uitrukt met loeiende sirene, voor w Zaterdag om 6 uur gesloten. Gün tel, of schrift. bnt. Uit het verslag blijkt o.a. dat het aastal aangegeven gevallen van besmet telijke ziekten laag blijft, maar dit be tekent niet dat het werkelijk aantal gevallen laag is. Vooral roodvonk kwam in 1965 vee! voor. Een Influenza-epidemie in Rusland begin januari door een A 2 virus ver oorzaakt, deed de belangstelling voor influenza-vaccinatie sterk toenemen, zodat in februari landelijk een soort distributie hiervan werd toegepast In maart deden zich nogal wat goed aardige griepgevallen voor. Tot een epi demie kwam het echter niet. Deze liep in het vergevorderde wintersei zoen in midden-Duitsland dood. Gedurende het verslagjaar werden 3062 (v.j. 2883) transporten verricht voor het vervoer wan zieken, waarbij 3540 (3225) patiënten werden vervoerd. SCHIEDAM GrBoren: C van Aarden. 24 tn D P Boender. 13, M J J van Bcnthem, 24 .M I Batenburg, 2£; W P Blok 20 en A M Wilkes, 20; J G de Boer. 20 enW H de Fa. JAC. ZWAAN v. Oldenbarneveltstraat S® - Rotterdam Telefoon 28 55 85 SCHIEDAM De storm heeft woensdag een groot.aantal over het al gemeen genomen*" vrij 'lichte schadege vallen veroorzaakt In de Puttershoeksestraat verwijder de de politie de televisie-antennes, die van het dak dreigden te vailen. De brandweer moest in het Nieuwsticht 13 een tv-antenne verwijderen, die even eens gevaar opleverde. Aan de Tuin- laan 50 haalde men een klapperend stuk zink van het dak. Bij de bushalte in Groenoord werd de 78-jarlge mevrouw M. C. den Hofste de uit Delfgaauw, die vergezeld was van haar drie zusters, door een hevige windruk tegen de grond geslagen. Een juist passerende automobilist bracht haar naar het bejaardentehuis Spa- iana Vandaar werd zij door de GGD naar het Gemeenteziekenhuis vervoerd. Haat toestand bleek vrij ernstig te ajn Vannacht om half twaalf is in Schie- dan de beperkte dijkbewaking in gesteld. PREMIE-TARIEP "(tot 1-1-68) 2b ïïa 320.- kind 118.- 150.- 192. 17.48 23.18 28.53 kind 10.52 13.38 17.12 Boer, IS. C L Bom, 54 en J A Jurgens 35; P Glossen. 27 en H A M Balm, 22; C A A Gunnewegh, 213 en H A Derksen, 25; H W den Haring. 24 en C de Leeuw, 24; E VJam-eld, 23 en A Ouborg, 19; H MJMeijer. 26 en E til D G Zwanenburg, 36; J L Hit man, 22 en M C van Gulik, 21; P Bobberegt. 29 en M van Wieringen, 29; A G Bomhof, SI en J E Visser. 58. Getrouwd: Jde Jager, 24 en L S Apon, 19; R G Kuipers. 22 en P Hoorman, 21; W Koorman, 22 en J J Brunner. 22; G J Helsma, 23 en H A van der Beek, 18; G Verdam, 23 en S Brand. 20; A Buth, 24 en C A M Salarl. 18; W Versteeg. 1? en J Gund- lach, 18; F M Hout. 26 en L HC Hellemons. 21; A Oostenveld. 21 en J K Bakker, 21:1>K Litzau, 28 en M C Schonk, 30; J A H Vis, 23 en B A M Clarlji, 23: C P Spruit. 22 en J H X, M van Hooidonk, 21; J Bals, 25 en J Goudappel, 19: S J van Vliet, en en J W van 21; P L J Sprokkelt, 25 en E G M Dlags- nouts, 24; M J J Geeraitz, 23 en M C Ver beek, 18: W Baljeu. H van Vendeloo. 22; L J Vleesleen*. 25 en J S den Ouden, 26: K .T Steenbergen, 24 en C O van 't Geloei, 20; C W X FJévex, 25 en J M Batm, 28. Geboren: Ingild C d,v, H J M Smakman en G M Kortekaas; Christina M G d.v. W Brljs en H Epskamp; Johannes J M z.v. J J M Muishout en M van der Most; Lucienne J d.v. L J Snel én J P van der Meer. Overleden; P B Regeer, 81 wed. Gakker. SCHIEDAM Geboren: Theodoras P.. ear. T. P. van Pelt en W. J. Schotte; Egbert W., z.v, J. C. W. Berkhof! en P, M. Spreij: Wendy E„ d.v. W. J. Bruins en H Hoexum; Sjoerd, zv. M, Visser en P, A. van den Berg; Marjolijn, d.v. J. A. Lucas en K. J. van de Vaart; Marcel W., z.v, M. P Bakker en G, Kramer; Cornelia J. M., d.vAU. van Veggel en A. H. M. Zoetmulaer; Abraham, z.v. J. P. van de Water en M, H. Boza; Margary, d.v. J F. Putters or, M. J. van Mourik. Overleden: A M. Kloos, 53 wed. v. Van der Kamp: A. F, van Mens. 82 wed .vie Baschant; H. de Ronde. 78; J. M. Jansen. 60: F. Rijnberg. 84. (Van een medewerker) SCHIEDAM De Vereniging voor Gereformeerd Schoolonderwijs heeft op haar woensdagavond in het Gerefor meerd jeugdhuis gehouden jaarvergade ring dne nieuwe bestuursleden geko zen, Het waren de heren Ph. van End- hoven, J. Keizer en W. Leeuwenstein. Zij traden in de plaats van de afgetre den bestuursleden A. den Hond, J. van Pel* en a. Sterenberg. De vergadering stelde ditmaal twee jaarverslagen vast, omdat verleden jaat door ziekte van secretaris-penning meester i*Bovenberg Jzn. geen verslag kon worden uitgeoracht. in het verslag over 1964 werd de om bouw van de centrale verwarmingsin- staliatie van de Ulo-school een groot succes genoemd. Het bestuur streeft er naar zo spoedig mogelijk eenzelfde om bouw voor de Dr. Kuyperschool, de O- ranje-Nassauschool en de Groen van Prmstererschool tot stand te brengen. Hel verslag over 1965 meldde o.a. dat op verzoek van het bestuur der Christe lijke Nijverheidsscholen werd goedge vonden-medewerking te verlenen aan een samensprekmg over de vorming van een zogenaamde scholenge meenschap. Ook was er een samenspre- king met - het bestuur van de LOM-school voor Schiedam-Vlaardin- gen. Sursura Corda: NCGOV, vergadering, 20 Irene: Chr -Hist. Kiesvereniging „Schie dam vergadering, 20 Arcade: Eurotax. sinterklaasmiddag. 14 30: Politie Schiedam, sinterklaasochtend. 10; Ex portservice v. d. Vlies, sinterklaasochtend. Sacrum: Caltex, vergadering, 10.30. OpstandmgskerkD O.K., kinderfeest 13-18. Tlvoli: Schied. Jazz Soc. Gulllaume", bij eenkomst. 2030. Geref. Jeugdhuis: Chr Leesbibliotheek, uit lening, 15-17. Bijkantoor De Rotterdammer: Lange Kerkstraat 82, uitsluitend redactiezaken, tel. 263954 fb.g.g. 010 - 115588 en 0189B - 6619), Agentschap: J. v. Gogh, Dr. Zamenhofstr. 139, tel. 152400 Klachten bezorging: Agentschap zie boven. Belangrijke telefoonnummers: Alarm poli tie 264666, alarm brandweer 269123, alarm GG en GD 269280. Apotheek: Rembrandt, Rembrandtlaan 5b. tel 268855. (Van een onzerverslaggevers) Voor het vervoer van eerste hulp bij ongevallen werd 1060 maal uitgerukt Aan 1123 mensen (1103) werd eerste hulp verleend, terwijl het aantal transporten 857 bedroeg. In 183 geval len was vervoer niet nodig en werd de patiënt ter plaatse behandeld. In 20 ge vallen was bij aankomst de patiënt ver trokken. Het bureau Huisvesting vroeg 661 maal advies over de medische nood zaak voor verhuizing. Het aantal uitge brachte adviezen bedroeg 624 Aan de Dienst voor Sociale Zaken werd voor plaatsing in rusthuizen of andere tehuizen 393 maal (308) advies uitgebracht. Voor plaatsing in rusthui zen werden 237 gevallen toegestaan en 22 afgewezen. Ten behoeve van de politie werd 18 maal (v.j. 16) lijkschouw verricht en bij 31 (28) automobilisten werd ter be paling van het alcoholgehalte bloed af genomen, terwijl 22 maal hulp aan ar restanten werd verleend. In de beperkte mogelijkheid van op name van geestelijk gestoorden in een psychiatrische inrichting kwam geen verandering, zodat het plaatsen van pa tiënten dikwijls niet gemakkelijk was. Er werden 49 patiënten (v.j. 42) ge plaatst, namelijk 18 mannen en 30 vrou wen. Twee patiënten werden tweemaal geplaatst Er waren 44 gevallen van besmette lijke ziekten, waarvan 33 roodvonk. Aan 2214 babies werden injecties gege ven. Het aantal kinderen, dat werd ge vaccineerd tegen pokken, bedroeg 1105. Bij de aanvang van de schoolcursus in september waren er van 85 scholen 8623 jongens en 7215 meisjes onder con trole. Het aantal onder toezicht staande scholen bleef ongewijzigd. Over het al gemeen waren de gezondheidstoestand en de voedingstoestand van de school kinderen goed, maar liet de lichaamshy- giene, vooral op scholen voor voortge zet onderwijs, nogal eens te wensen. De schoolmelkvoorzienmg gebeurde op de gebruikelijke wijze. Vanaf 25 au gustus 1965 werd de prijs van de schoolmelk met een cent verhoogd en op vijftig cent gebracht. De deelname van kleuter- en glo-scholen bleef dezelf de als in 1964. Wegens geringe be langstelling werd de melkverstrekking op de Ulo-scholen stop gezet. ««1*1. (01898) 3697 (Van een medewerker* SCHIEDAM - Een zware straf kreeg de Schiedammer V. C., die woensdagmorgen voor de kantonrech ter moest verschijnen, omdat hij zijn auto, waarvan bovendien de remmen, het stuur, de banden ën de claxon niet in orde waren, onoordeelkundig had bestuurd. Naar op de zitting bleek had C.. na in enige Rotterdams nachtgelegenhe den een vrolijke avond te hebben door gebracht, zijn auto onder invloed naar huiwillen sturen. Hierdoor was zijn macht over het stuur niet zo groot en dat leidde ertoe dat hij op een glad weggedeelte was gaan slippen en in botsing was gekomen met een aantal aar de weg geparkeerde auto's. Een rare schuiver, die u daar hebt gemaakt, merkte de kantonrechter op. „Maar iets anders is ook niet te ver wachten wanneer u zelf niet al te fris in het gezelschap van vier dronken vrienden achter het stuur gaat zitten." In zijn rekwisitoor zei de officier van justitie het een bijzonder ernstige zaak te vinden, waartegen hij graag strenge maatregelen genomen wilde zien. Nu, besloot hij zijn eis, is het ongeluk nog beperkt gebleven tot enige geparkeerde auto's. Maar stelt u zich eens voor dat dit was gebeurd op een weg vol met verkeer. Hij eiste tegen C. boetes van 100 gul den of 20 dagen, 25 gulden of vijf da gen, 30 gulden of zes dagen, tien gul den of twee dagen en 40 gulden of acht dagen plus een onvoorwaardelijke ont zegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden. De kantonrechter veranderde dit tenslotte in 100 gulden of 20 dagen, 20 gulden of vier dagen, 30 gulden of zes dagen, zeven en een halve gulden of twee dagen en 40 gulden of acht dagen met een voorwaardelijke ontzegging voo»* de tijd van drie maanden met een proeftijd van twee jaar. een nieuw gezellig winkeltje roet eigen ingang (Goudsesinge! 217a) vol verrassende speelse en kleur rijke geschenken. Goudsesingel 221 Rotterdam tel.116673-120082 zijn wij U vindt bij ons zoals sfeervolle, klassieke sierlijke zeldzame met marmeren blad U bent van harte welkom bij KORTE HOOGSTRAAT 15 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In- oktober zijn 235 verkeersongevallen gebeurd, waarvan 26 met zware, 196 met lichte en dertien zonder schade. Er waren geen doden te betreuren, maar er waren wel drie zwaargewonden en 58 lichtgewonden. Van deze aanrijdingen gebeurden er 28 tussen 17 en '18 uur, 25 tussen 15 en 36 uur en 20 tussen 13 en 14 uur. DE PANNEKOEKSTAAT ii ROTTERDAM» een herinnering aan vroeger...! VAN HENGEL H.V. ook een oude neem en een vertrouwd adres voor Klavierinstrumenten ACCORDEONS-PIANO'S EIECTRONISCHE ORGELS «xa. Paris, Yamaha, Eminent, Solina, Hohner, Gulbransen, Paolo-Sopram. Finger, Sauterea. Kom eens luisteren en lest u terdege adviseren (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Onder het motto „Do len in de Doelen" krijgen de Schie damse houders van een cultureel jeugd- paspoort zaterdag 17 december gelegen heid het nieuwe Rotterdamse concertge bouw De Doelen te bezichtigen. Het commissielid, de heer M. P. P. Diele- mans, employé van De Doelen zal de rondleiding verzorgen. Het Mededelin genblad voor de paspoorthouders, dat deze gebeurtenis aankondigt blijkt een uitstekende wegwijzer te zijn voor ve lerlei evenementen in het kunstzinni ge vlak. De meeste musea en exposi tiezalen worden erin vermeld. Ook bevat het blad een aantal tips. Ze kunnen de C.J.P.-houders lezen, dat het met een Schiedams CJP ook moge lijk is culturele voorstellingen in de Stadsdoelen in Delft bij te wonen en dat in de Rotterdamse Schouwburg de houders van CJP op alle rangen meestal slechts de helft van de norma le toegangsprijzen behoeven te betalen. Het maandblad klaagt erover dat door het wegvallen van het Passage Theater een belangrijk deel van het toch al summiere Schiedamse culturele programma is verdwenen. SCHIEDAM De hervormde ge meente houdt ook dit jaar weer een oliebollenverkoop. Ondanks de opgetre den prijsstijgingen is het gelukt, dank zij veler medewerking, de prijs van verleden jaar te handhaven. Dit bete kent dat op Oudejaarsdag zeven oliebol len voor een gulden franco worden thuisbezorgd. De Rijnmondband ver leent muzikale medewerking De baten van de verkoop komen ten goede aan het kerkewerk van de her vormde gemeente en aan de Rijnmond band. Bestellingen en opgaven tot me dewerking worden gaarne ingewacht bij: J. Brouwer, Nieuwstraat 12, telef. 260184 - W. v.d. Gaag, Vondellaan 13a, tel 261687 - D. Krommenhoek, P.K.Q,Laan 106b - J. A. v.d. Peppel, Kotterdamsedijk 174c, tel 267015 - A. Plaisier,Troelstralaan 42 - C. H. Schwagerman, Beierlandsestraat 23, tel. 268023 - L. A. Snikkers, de Wildestraat 15, tel. 264189 - J. Sotffleveld, van Ruysdeallaan 60b, tel 2673P3 -- C. de Vries, v, Swindenslngel 16, tel 263312, - W. Chr. de Bree, Engelsestraat 41b, Rot terdam, tel 155945. accordions PANNEKOEKSTRAAT 80 TEL. 010-12.45.14 ROTTERDAM SCHIEDAM De Renners Club Schiedam houdt zaterdagmiddag een Sinterklaascycle-cross in de 's-Graven- landse polder. Aan deze cross nemen ook renners van de Rotterdamse, Vlaar- dingse, Goudse, Dordtse en Westiandse zusterverenigingen deel. De adspiran- ten starten om 14.00 uur, de nieuwelin gen om 14.45 en de amateurs om 15.30 uur. ROTTERDAM De wijkraad voor Heyplaat vergadert maandag 12 decem ber om 20.00 uur in de D. C. Endertstich- ting. De agenda vermeldt verkiezing van een voorzitter en een secretaris. 1'erder zullen enkele commissies worden inge steld F^inp (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de openbare Ge meentelijke Bibliotheek aan de Lange Haven is een tentoonstelling van Kerst lectuur te zien. Een van de mooiste Kerstverhalen blijft de klassiek gewor den „Kerstzang in Proza" van de grote verteller Charles Dickens met de onver getelijke woorden. „Om te beginnen, Marley was dood. Daaraan is hoegenaamd geen twijfel. Zijn overlijdensacte -was ge tekend door de dominee, de voor zanger en ae begrafenisondernemer. Ook door Scrooge. En de naam Scrooge was goed voor alles wat hij lekende. De oude Marley was zo dood als de spijker onder de klop per." „Stille Sta! Heilige Stal" is een bun del overdenkingen rondom Kerstmis. De auteurs zijn bekende predikanten. Het boek met eers rijke geestelijke in houd heeft de volgende hoofdstukken: Kerst-idylle en Kerst-feit door ds, G.v. Duinen, Worden als het Kind door ds, O. Jager. Afgezaagd door ds. mr J. A. Vaandrager, God komt er door ds, A. G. Barkey Wolf en Het teken van Kerstmis door ds. W. I. Doude van Troostwijk. Verder ligt er een groot aantal ande re boeken met Kerstverhalen, o.a.: Vijf tien Kerstverhalen bijeengebracht door Anthonie van Kampen. Ab Visser en anderen. Twee pockets: Nieuwe Kerst verhalen en de Nieuwste Kerstpoc ket. Uit Hoge Hemel, vertelboek met nieu we Kerstverhalen en enkele gedichten voor jonge en oudere kinderen, samen gesteld door Aart Romijn. Aardse weerschijn, een bundel Kerstverhalen bijeengebracht door ds. E. B. A. Poort man. Heilige Kerstnacht door C. M. van Hiile-Geerthe en Kerstvertellingen door M. A. Renes- Boidingh, waarvan het eerste verhaal aldus begint: „Er was eens een aardig huisje, dat erg eenzaam stond. Midden in een groot dennenbos. Nee, nee, het is geen sprook je..." (Van een onzer verslaggevers) DELFT In verband met de uit voering van het beginselplan voor de Deltawerken en de aanleg van de waterkering zullen in'Maassluis voor de aanleg van een Deltadïjk negentig tot honderd woningen moeten worden gesloopt, terwijl een aanzienlijk deel van de bebouwing van Maassluis bui ten de hoogwaterkering zal blijven liggen. Hierover discussieerde het Hoogheem raadschap van Delfland vanmorgen in het Gemeentelandshuis. Delfland heeft inmiddels een directeur ingenieur van de technische dienst op gedragen om in overleg met de betrokken diensten van het rijk, de provincie en de gemeente het door de rijkswaterstaat op gestelde beginselplan nader uit te Wer ken. De hoofdingenieur van Rijkswaterstaat in het arrondissement 's-Gravenhage heeft 6 juni meegedeeld dat de directeur- generaal instemt met het van de kant van de rijksdienst voorgestelde beginsel plan voor dit dijkgedeelte, dat afwijkt van het in 1958 door Delfland ingediende olan. Daarbij werd Delfland verzocht een op dit beginselplan gebaseerd uitgewerkt plan ter beoordeling in te dienen. Om de vergadering nu een goed inzicht te verschaffen in het beginselplan. en het Delfland-plan van *58 deelde de voor zitter mee, dat de belangrijkste verschil len tussen deze plannen waren dat in het plan van de rijkswaterstaat de directe ZIJN WIJ Kom samen met Uw man eens kftken! (Van onze correspondent) ROZENBURG Voor de Rozen- burgse schooljeugd was het donderdag een feestdag. In vier voorstellingen in de eivolle Schans maakte de mid denstand een prestigegebaar voor de kinderen van haar klanten. Voor een laaiend enthousias t publiek traden de nationale helden Swiebertje, Bromsnor, Saartje en de feule op. Ro zenburg was ook weer een dag een bur gemeester rijk, zij het met een grote lap om zijn duim. Het optreden vond zijn hoogtepunt in een grote slagroom taart in Bromsnors gezicht. Na de pauze trad de Haagse gooche laar Franklin op. Hij bleek ook een zeer verdienstelijk buikspreker en snel tekenaar te zijn. Radio- grammofooncombinatie - Sieraad voor Uw interieur. Vol- i hicakfe^STEREO-geiurdswéërgóVc" door 6 LUIDSPREKERS. officiële prijs 598.- koopf U nu bij Boogaard met SCHIEDAM De Aquarium- en Terrariumvereniging „Natuurgenot in Huis" houdt dinsdag 6 december 's avonds om 8 uur in gebouw Arcade een .ledenvergadering. De heer N. van der Tuin houdt een lezing over „Het polderland", die met dia's en vogelgelui den wordt opgeluisterd. Na de pauze heeft hij een demonstratie over de wij ze -waarop macro- en micro-opnamen kunnen worden gemaakt. n komt ook "voor Zoek nu Uw brushed Nylon nachthemd uit... een aanschaf die voor kort een luxe was maar nu voor iedereen betaalbaar is. Brushed Nylon nachthemden, koesterend warm, zacht en soe pel, zó gewassen en niet strijken, morgen voor nog géén acht gulden. Morgen om 9 uur begint de ver koop van deze luxe damesnacht hemden, Brushed Nylon in di verse dessins en kleuren en in alle courante maten, Zaterdag om 6 uur gesloten. Géén te/, ef schrift, best. relatie tussen de plannen voor de water kering en de haven van Maassluis is vervallen. De vergadering drong er tenslotte op aan dat niet alleen op technisch, maar vooral op bestuurlijk niveau een goed samenspel met het rijk mogelijk zou zijn. Besloten werd het voorstel medio januari opnieuw aan de orde te stellen. Waar U mensen en handen te kort komt kunnen machines U helpen. Profiteer - Mechaniseer! Schrijven.optellen, aftrekken, fak- turerenj'a zelfs Uw gehele boekhouding kuntU mechaniseren. Maak het nieuwe U eigen! Bel 9061 of kom en overtuig U in onze showroom. CALLENBURGSTRAAT 41 KANTOORINSTAI-LATIES TJET wordt tijd voor een Sinter- -*-*• klaasverhaal en hier is er dan een: Een van mijn collega's heeft een zusje van veertien jaar dat wei- - gert om niet in Sinterklaas te gelo ven. Elk jaar brengt dat weer moei lijkheden met zich mee en het ziet er naar uit dat het voorlopig nog jaren zal duren voordat zij van haar dwaze geloof afstapt. De moei lijkheden beginnen- reeds ver voor de werkelijke verjaardag van de. Sint, namelijk bij het schoenen-zet-." ten. Zij zet r gedurendev-' twee- -weken voor de vijfde december- elke -avond trouw haar witte laarsje. ;Nu kun je natuurlijk de hele zaak aan je laars lappen en geen pop met vlechtjes, in het haar, geen snoezig-jurkje kant en klaar, geen twee voetballen in een net en geen letter van banket in haar schoen stoppen. Maar dat'gaat gewoon niet. Elke avond weet ze op de typisch zo vrouwelijke^ manier de harten te vermurwen. Weet u hoe dat gaat? Met heel de lengte van veertien jaren gaat ze na haar huiswerk Sinterklaasliedjes zin gen. Liedjes die ze eigenlijk niet meer goed kent, omdat ze er te oud voor is geworden. De wijs vertolkt ze echter prima en de ontbrekende regels vult ze in met lalalalalalala. Nu moet u niet denken dat het daarmee afgelopen is. Nee. Ze speelt het spel volledig, 's Morgens staat ze in alle vroegte op, h-.-", zelfs mid den in de nacht, om de goede gaven uit haar laars te kapen. Ze presteert het zelfs haar ouders wakker te ma ken en te vragen (ze is goed opge voed) of ze in haar schoen mag kij ken. En daarmee kweekt ze tonelen van, tien jaar terug. Boze stemmen, slaande deuren, slaperige gezichten en de triomfantelij «e stem van dat zusje luid voor Sinterklaas danklied- jes zingend. Maar wanneer we vlak voor de Sint verjaarlootjes gaan trekken weigert ze. Ze doet niet mee. Waar om niet? Omdat ze in Sint Nicolaas gelooft!- En of je nu hoog springt laag springt of helemaal niet springt; je komt er niet onderuit. Iedereen moet voor haar apart een cadeautje kopen of maken. OAAR geloof in het bestaan van de „heilige fbissehop" legt haar overigens geen windeieren. Ze krijgt totaal acht pakjes tegen de rest van het gezin één. En omdat zij de jongste is wordt het ieder jaar weer haar feest, want ze heeft, om het in de oude stijl te zeggen, aller hart gestolen. Ze speelt haar geloof in de Sint voortreffelijk. Na eik ca deautje zingt ze een bedankliedje, ondanks het feit dat de familie haar m de gedichten flink met haar kin derachtigheid heeft gevoerd. Maar aan alle bravoure komt ook een eind. Elk jaar, hoe ze het x-oor elkaar krijgt weet niemand, komt een echte Sinterklaas opdraven. En elk jaar raakt het gezin weer onder de indruk en in de ban van deze oudeoude man, die allen aan de hand van het grote rode boek de mantel uitveegt Maar dit jaar doen ze het anders. Ze hebben allemaal gezegd dat ze zonder meer in het bestaan van Sin terklaas geloven. En ze krijgen nog gelijk ook. Want het is de kamer van dat zusje waar niemand ai een week lang mag komen. Ze heeft bet erg druk met het maken van Jraar zestien pakjes: acht voor haar ou ders, broers en zusjes en nog eens acht voor haarzelf. Want ze laat zich beslist niet kennen. Toch bestaat de mogelijkheid dat ze dit keer* zestien cadeautjes krijgt. Het is een manier en dat wilde ik u maar even vertellen. O Vt

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1