Vlaardingen Rotterdams maandag in telefoonnet slijter weet Brand vernielt deel van compostfabriek AGENDA Raad Maasland stelt watertarieven vast Telefoon nai vlucht na oorlog AyAyAyAyA- Consumentenbeurs in de sporthal MN DfUJ J jfc Zes cijfers één tarief eigen gids Schade 10.000 van stam tot meubel voor meubelen naar de stam Schiedam expositie-centrum voor Rijnmond Burgerlijke stand Vlaardingen krijgt er 3 monumenten bij Met rug tegen de muur In 1942 1000nu 9000 abonnees top form „Actie Altijd Prijs" om vrij te bekijken ABDIJSIROOP DE ROTTERD UTMF.R (hij adviseert u vakkundig) VLAARDINGEN Donderdag morgen 15 december om 10.30 uur zal burgemeester tnr. J. Heus- dens de nieuwe automatische te lefooncentrale aan de Westhaven- kade officieel in gebruik stellen. Hij zal waarschijnlijk een tele- toongesprek voeren met zijn Rot terdamse collega burgemeester W. Thomassen. SNEL GIDS VLAARDINGEN V-andaag .en mórgen en dagelijks SCHIEDAM en morgen en dagelijks Vlam sloeg in pan: bewoners afwezig In de Zuidbuurt Wij, van boekhuis den draak, laten u graag met rust. U kunt bij ons vrij kijken, vrij langs de rijen voi boeken lopen: kijken en zoeken en vinden wat u zoekt. Eén boek misschien, uit een voorraad van twintigduizend boeken... Komt u maar eens kijken, dan zult u het zelf zien l boekhuis den draak Fortei beeft sen geheel eigen stlii voor de moderne man, die weet wat bij wiL Fortei berenbieding verkrijgbaar sij rauwe hoest De zacht maar betrouwbaar werkende ABDIJSIROOP (Ak kersiroop) jaagt die gevaariijke griephoest weg uit Uw gezin. 's werelds beste hoestsiroop Pagina 3 SA WOENSDAG 7 DECEMBER. 1966 I Zoveel smaken. I zoveel soorten wijn ROZENBURG Donderdagavond om halt acht houdt ds. Abelsma van Wateringen over „Het laatste oordeel" m wijkgebouw „Blankenburg" de tweede lezing van dit seizoen. De'toe gang is vrij. (V an een onzer verslaggevers) De nieuwe centrale van het type Eriesson-ARF zal overigens maandag al in gebruik worden genomen. De omschakeling van de oude viercljferige telefoonnummers op nummers van zes cijfers zal beginnen om precies 13.00 uur. Na een kwartier zullen alle Vlaar- dingse abonnees te bereiken zijn onder netnummer 010 en een abonnee num mer van zes cijfers. In verreweg de meeste gevallen bete kent dit dat het oude nummer blijft met daarvoor geplaatst het cijfer 34 of 35. Een aantal nummers moet om speci ale redenen helemaal worden gewij zigd. Gesprekken met Rotterdam kunnen in het vervolg sneller gebeuren .door dat men rechtstreeks kan bellen. Een prettige bijkomstigheid is dat voor gesprekken met Rotterdam het stadsta- rief geldt Tot 1 januari blijft dit vijf cent per gesprek ongeacht de duur. Na 1 januari wordt dit tarief tot zeven i centrale waren ondergebracht, zullen cent verhoogd. De overschakeling zal maandag zeer snel tot stand komen. Niettemin kunnen er daarna storingen optreden. In dat geval moet men van acht uur 's morgens tot vijf 's middags niet het normale storingsnummex 007 bellen maar een speciaal nummer namelijk 34.33.33. Dit nummer zal tot en met 16 december bereikbaar zijn. Daarna geldt weer nummer 007. Vlaardingen telt op het ogenblik ruim 9000 abonnees. Er is een wacht lijst van 2000 aanvragen. Nu de nieuwe centrale in gebruik wordt genomen kunnen 1750 van die 2000 aanvragers binnenkort geholpen worden Ongeveer 1400 van hen krijgen nog voor het einde van het jaar een aanslui ting, de andere 350 komen in januari aan de beurt. Zij die nog niet worden aangesloten zullen moet wachten ir verband met bepaalde technische of an dere problemen. In de loop van het volgend jaar ko men er nog weer 4000 nummers bij, zodat de wachtlijst de eerste jaren vrij wel nihil zal zijn. De ruimte in het gebouw aan de Westhavenkade is groot genoeg voor een uiteindelijke centrale voor 25.000 aansluitingen. De Vlaardingse abonnees zullen niet vermeid worden in de Rotterdamse tele foongids. Zij blijven in de districtsgids staan, waarin ook de Sehiedamse abon nees worden vermeld. Alle Vlaardin- gers die een Rotterdams nummer heb' ben worden in de Vlaardingse gids ge. plaatst De gids waarin Vlaardingen en Schiedam zijn opgenomen wordt in de toekomst wel aan de abonnees in Rot terdam verstrekt De Vlaardingse en Sehiedamse abonnees krijgen in het vervolg ook de Rotterdamse gids. De tachtig Vlaardingers die een Schiedams nummer hadden, omdat zij wegens plaatsgebrek bij de Sehiedamse VLAARDINGEN Vanavond om acht uur begint in Triangel de laatste trekking in de „Actie Altijd Prijs" van het Middenstands Actie Fonds. Tijdens deze avond zullen-de winnaars bekend worden gemaakt van, dehoofdprijzen de Daf-44, de kleurentelevisie en de zeilboot Het trio Relax 31-onder leiding van Ben van der Linden met zang van Di- öy Parels zal het geheel opluisteren. De toegang is gratis» - VLAAHDiliNiGEN Weeshuis: Kerstyeisie- Jtofen maten -(org. VJC) EO.W; Triangel: Trdckine hoofdprijs (Altijd Prijsactie, 20 00. jVLAAEOHNeaEN' Rode Kralsgelibnw: JJunastraa't 08: Herv, Gei-, Comité, ds. D. ran-der Ent Braat, 2(UW-; Triangel: Centrale (kiesvereniging. 20.00. ('bezorging Vlaardingen:H.'*-Ver- ÜÏÏri «agnerstr. SMib, tet.3®5. maandag t/ni 10'19.30, zaterd. 3.7.30—18 Uur." aijkantoor DeRotterdammer, StnaMe Hs- 11. tel. 3775. Uitsluitend redacUeza- ïen.Tel. 34fr3, bg.g. 661S, b't-S- 010—1(15583. «ti?3?, Stedelijk Museum: Ver. Vrienden "'Ml'Museum, lezing, 20,15. hn? 20 'Belangen: NCBO, leden vergade- sr£feat00!r he Rotterdammer: Lange ?iSï?faat 82. uitsluitend redactiezaken, tel. f54 ibjgg. 010 - 115588 en 01898 - 0819). «Sentschap: j. v. Gogh, Dr. Zamenhofstr, 13M«„1524O0. ■"•Jachten bezorging: Agentschap zie boven, „^'.Jaesrijke telefoonnummers: Alarm poli- e 264886, alarm brandweer 269123, alarm Wf en GD 269280. Goud<:n Hert' st.-(L!d'uinastraat (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vannacht is om tien over half drie brand uitgebroken in het bedrijfspand van de NV VAM vui- lafvoermaatschappij aan de Jan van Riebeeckweg. De oorzaak Jis smeulend yuur in een hoop afvalpródukten, dat 'zich spoedig uitbreidde' tot een fel uitslaande brand. De brandweer, onder leiding van commandant D.de Mager die spoedig met'drie wagens' ter-plaatse verscheen, was de brand Om vier uur vannacht met behulp van zes waterstralen meester, waarna men met de nablus- sing kon beginnen.- Behalve waterschade" ontstond er vrij ernstige schade aan het dak van de opslagplaats voor de compostr en aan de sorteermachine, waarin de brand was ontstaan. De totale schade wordt geraamd op* 10.000. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een pan met vet bij de familie K. aan de Burgemeester Knappertlaan 201 a, die men vergeten had van het vuur te halen, vloog dinsdag in brand nadat de bewoners het huis hadden verlaten. De buren be merkten het brandje en gooiden de pan met vet het raam uit, zodat de brand weer onder leiding van de waarne mend commandant J. Keuzenkamp geen dienst behoefde te doen. De scha de beperkte zich tot een geblakerd pla fond en een vernielde pan. Door kortsluiting vloog dinsdag avond in de Burgemeester Van Haaren- laan de personenauto van de heer H. v.d. W. uit Rotterdam in brand. Ook hier behoefde de brandweer geen dienst te doen, daar de eigenaar van de wagen het bramdje met eigen midde len bluste. De bedrading van motor en verlichting werden vernield. De scha de, die de verzekering dekt, bedraagt ongeveer 200. VLAARDINGEN Geboren: Leendert, ziv K 'M (BaJdker en M J van rder Linden, rv -d SpiegeJstr 80 A; Johannes lAirbonius, zv A Jcehems en L C H-arteveld, Fafefcstraat 3; Aart. zv C van Krimpen en L van der Slikte. Speenkruidstraat' 7 D. Overleden: (retronelia van der Nat. 73, ecblg v 'N van Balen, Hoek van Holland; Barbara Reglna ©sterman, i jaar. Maassluis; Jacobs Mania Bernard, 51» eehtg v H J I van de Water, Veerp-lein 4J, SCHIEDAM Geboren: Caballero en L. Cantero Bastido; Anita dv F Sanchez; Franci- na G J dv P J Ouwens en H Marlijn; Sander J T zv T A J Heutinck en T M Maarse; Edwin zv C A Marinus en M P L Oamen; Johanna J dv L J D Tintel en A J Meijer; Suzanne P dv W van Ravens en J van Wouiwe; Elisabeth dsrlDd Berkhout en K P Poot. Overleden: A A Jongste, 83; A Fakaila, 59 wed van de Weteringe Buys. vanaf maandag weer bij de VIaar dingse centrale komen. Schiedam krijgt daarmee tachtig nummers vrij, wat echter geen oplossing brengt voor de grote wachtlijst die daar bestaat. Vlaardingen kan er echter voorlopig te gen. Er is een kans op wat moeilijkheden in het begin. Zolang er nog vier cijfers worden gedraaid zal verwezen wor den naar de gids of de informatie dienst. Dat is echter alleen mogelijk bij de nummers die beginnen met een vier, vijf, zes, zeven of acht. De nummers die met een, twee drie of negen beginnen geven vanaf maan dag geen geluid meer. Het is met mogelijk hier een spreekmachine in te zetten omdat er ook in Rotterdam nummers zijn die met deze cijfers beginnen. De telefoondienst hoopt dat men zo min mogelijk de oude num mers zal draaien, waardoor verve lende storingen kunnen worden voor komen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Door de grenswijziging met Maassluis en Maasland van september heeft Vlaar dingen er drie beschermde monumen ten bijgekregen. Op de lijst van beschermde monumenten komt voor de boerderij Zuidbuurt 30. Dit is een ze- ventiende-eeuwse boerderij met woon gedeelte onder strodak, dat lmks tegen een puntgevel met vlechtingen aansluit. In de voorgevel zijn ont- lastingsbogen en lmks een opkamer met kruiskozijnen. De deel is ver nieuwd. De Sarynchoeve aan de Zuidbuurt 34 staat ook op de lijst van monumenten. Deze boerderij met woongedeelte da teert volgens een in een deurkalf aan gebrachte datum uit 1644. Het gebouw heeft een zadeldak tussen trapgevels en boven de voorgevel twee kleine trap gevels met overhoekse toppilasters en gebeeldhouwde koppen. Er zijn verder geblokte en geprofileerde ontlastingsbo- gen. In het middeldeel is een opkamer boven een kelder met getoogde venstebs. Het derde monument is het smeedij zeren hek in Lodewijk XVI-stijl aan de toegang van de oprijlaan naar de boerderij Schinkelshoek, Zuidbuurt 81. 81. (Van onze correspondent) MAASLAND Tijdens de dinsdag avond gehouden gemeenteraadsverga dering is uitvoerig gesproken over het voorstel van B. en W. de tarieven voor de levering van drinkwater met ingang van I januari 1967 aanmerke lijk te verhogen. De heer J. B. v. d. Wel (ar) zei te begrijpen dat de prij zen moeten worden verhoogd, maar vroeg of de prijs voor-de veehouders- bedrijven niet kon worden herzien, omdat deze bedrijven enorm veel wa ter afnemen. De heer Van der Hoeven zei dat de verhoging van het drlnkwatertanef niet prettig aandoet. Toch was ook hij van oordeel dat de raad tot de ver hoging moet besluiten indien men het bedrijf staande wil houden. „We staan met de rug tegen de muur." De heer Keijzer (ch) had uitgerekend dat bet 78.000 goedkoper zou zijn indien de gemeente zijn water zou betrekken van de "Westlandse Drinkwater Maatschap pij. Hij vroeg of de mogelijkheid be stond alsnog op het Westlandse water over te gaan. Burgemeester F. J. Groot Enzerink zei hoogd en' dat Maassluis"'deze"Verhoging heeft doorberekend aan Maasland. De prijs van de levering van water aan de veehoudersbedrïjven kan niet worden verlaagd, daar B. en W. reeds rekening hebben gehouden met de grote afname van deze bedrijven. De burgemeester deelde v «ris mee dat jaren geleden pogingen zijn gedaan wa ter bij de WDM aan te trekken. Alleen dat gedeelte waar de heer Keijzer woont (onder De Lier) kon worden aangeslo ten. Het overige deel van Maasland kon de Westlandse maatschappij echter niet van drinkwater voorzien. Na de uiteen zetting van de heer Groot Enzerink werd het voorstel tot verhoging van de drink watertarieven aangenomen. De heer Van der Hoeven was het niet eens met de huur die de korfbalvereni ging ODO voor een perceeltje grond bij de Molenweide betaalt, namelijk een symbolisch bedrag van een gulden. De VLAARDINGEN Rijksgoedkeu- ring werd verleend aan het bouwbe drijf S. de Lange te Maasland voor de bouw van zestien eengezinswoningen en zeven garages in Holy IB; het ge meentebestuur van Vlaardingen voor de uitbreiding van het gemeentelijk ar chiefgebouw Pein-Emaus 5; de heer H. Joanknecht voor de bouw van een woonhuis met praktijkruimte in Holy IA; de Butagas Centrale A. A. Spron- kers N.V. voor de bouw van een garage- pand bij het bedrijfspand, le In dustriestraat 3, heer Van der Wel zag gaarne dat de huur vn de Chr. Landbouwschool nog nader zou worden bekeken. De burge meester zei dat de huren van korfbal- velö en school inderdaad laag zijn en dat de gemeente met de betrokkenen over deze huurprijs zal spreken. Voorts stelde de raad kredieten be schikbaar voor de verlichting van de Commandeurskade en de Huis te Velde- laan. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De eerste bemoei enissen met de telefoon kreeg de ge meente Vlaardingen in 18S4 toen de burgemeester een adres kreeg, van de Bell Telephon Maatschappij te Rotter dam voor het leggen van een „elek trische geleiding tussen het kantoor des Heeren Dirkzwager te Maassluis cn haar Centraal Bureau te Rotterdam". De leiding moest door Vlaardingen worden gelegd en de gemeente besluit de vergunning te verlenen. Als de scheepvaart in de haven de kabel ech ter beschadigd, is dat voor risico van de telefoonmaatschappij, wordt erbij gezegd. Op 21 augustus 1891 wordt in de raad de aandacht erop gevestigd dat de gemeente belang kan hebben bij een aansluiting op het telefoonnet. Men sluit met de Bell Maatschappij een overeenkomst en op I mei 1892 wordt de telefoon in gebruik gesteld met 25 abonnees en drie gratis gemeente- posten. Bij tien abonnees stelde de Bell Maatschappij namelijk een gratis aansluiting ter beschikking van de ge meente. In de eerste acht maanden van 1982 wordt er aan intercommunale gesprek ken een bedrag van ƒ393,25 „verbeid". Het rijk krijgt hiervan driekwart. Bell een kwart. De gemeente moet het te kort tot de garantiesom, die 200 gulden bedraagt aanvullen. Op 1 oktober komt er wat meer le ven in de telefoonzaken. De minister van Verkeer trekt alle intercomunale lijnen aan het Rijk. Daarnaast blijft de Bell Maatschappij bestaan. Vanaf 1 ok tober tot 1 januari 1898 worden er 904 intercommunale gesprekken gevoerd. Op laatstgenoemde datum zijn er 37 telefoonaansluitingen, waarvan vier gratis voor de gemeente. In dit jaar bedraagt het aantal intercommunale gesprekken gemiddeld 26 per werkdag. In 1907 wordt' de honderdste telefoon aansluiting bereikt. In 1912 zijn er 200 aansluitingen. Op 1 januari neemt het Rijk het lokale telefoonnet van de Bell rijen vol ve@rpletn27 viaardingen tel. 343760 Kfotdf ««tijd «cm blifit btt«r! Korte Hoogstraat 11 a Tel. 6151, Vlaardingen .VLAARDINGEN Op 30 novem ber waren 3309 mensen ingeschreven op de lijst van woningzoekenden tegen 3357 op 1 november 1986. In november werden 168 aanvragen afgevoerd van de lijst, waarvan 23 wegens gewijzigde omstandigheden en 145 wegqns toewij zing van woonruimte. Het aantal nieu we aanvragen om woonruimte in no vember 1966 bedroeg 120. UW TOP-FORM »dTl»«nr ROTTERDAMMARINIERSWEG 39-47 MEENT 7 A.AFD. KLASSIEK TELEFOON (010) 12040S VRAAGT ONZE GRATIS CATALOGUS (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het bestuur van dc Sehiedamse Handels- en Bedrijfsraad heeft besloten van zaterdag 15 tot en met zaterdag 22 april 1967 in desport hal Margriet een consumentenbeurs te houden onder de naam Industrie- en Handelsbeurs „Inhabé 1967". Dit heeft de heer H. Geerlofs van Europoort Ten toonstellingen NV, die de organisatie van de beurs in banden za! nemen, tijdens een bijeenkomst in „De Amstel- bron" meegedeeld. De bijeenkomst stond onder leiding van de heer F. Ste- renberg, voorzitter van de Christelijke Middenstandsorganisatie. Om de financiële basis van de sport hal rendabel te maken wil het be drijfsleven onder auspiciën van de Sehiedamse Handels- en Bedrijfsraad het projekt ten uitvoer brengen. De sporthal mag dan voor het houden, van een dergelijke tentoonstelling niet bij zonder groot zijn, ze is uitermate prak tisch gebouwd, namelijk zonder lastige kolommen. Men rekent op ongeveer 75 stands. In eerste instantie is deze beurs, waar men ook kan kopen, bedoeld als een aantrekkelijke presentatie van het Sehiedamse bedrijfsleven. Men zal er voor zorg dragen dat geen enkele bran che de overhand krijgt en wil het assor timent zo ruim mogelijk houden. Elke exposant kan zijn stand naar eigen in zicht opbouwen, maar een expositielei- ding zal letten op een esthetisch verant woorde stylering van het gehele exposi tiepatroon. Hier en daar wil men enkele blikvan gers plaatsen. Ook zullen tal van attrac ties het expositieprogramma smakelijk larderen. Een modeshow zal evenmin ontbreken. Bijzondere aandacht zal worden geschonken aan voldoende parkeer ruimte. Eventueel zal men hieroyer nog overleg plegen met de gemeente lijke autoriteiten. Ten gerieve van de voetgangers wil men van en naar het centrum van de stad een autobus-pen deldienst instellen, waarover men met de directie van de RET wil praten. En kele maatschappelijke instellingen, waaronder het Roode Kruis, zullen op de „Inhabé 1967" vertegenwoordigd zijn. De EHBO krijgt er een permanen te post. Voor de nodige lafenis is er de ruime kantine, geëxploiteerd door de heer R. v. d. Most De toegangsprijs wordt 1,50 per persoon. 's Avonds om elf uur gaan de poor ten van de tentoonstelling dicht. Men zal er drie dagen over doen, om haar op te bouwen. Om er meer bekendheid aan te geven, zal het gehele Rijnmond gebied worden bewerkt De heer Geerlofs deelde nog meer planner, mee. In 1967 zullen in de Sport hal drie exposities worden gehouden; de „Inhabé 1967" in april en de twee volgende in juni en september denkt daarbij aan tentoonstellingen „Modern Wonen", „Schoolwezen en Onderwijs" of de „Sehiedamse Alcoholindustrie." „Inhabé 1967" betekent een debuut. Men wil de NV Sehiedamse Ten toonstellingen oprichten, die bijvoor beeld drie maal per jaar in de Sporthal een tentoonstelling zal houden. Door zijn gunstige ligging, o.a. vlakbij de Beneluxtunnel die in 1967 in gebruik zal worden genomen, kan Schiedam voorbestemd zijn om een tentoonstel- imgscentrum voor de gehele Rijnmond- agglomeratie te worden, waarbij men Rotterdam moet denken als behorend tot een heel andere categorie van econo mische bedrijvigheid. Het ligt voor de hand, dat als deze plannen effect sorteren dit ten goede komt aan de gehele Sehiedamse handel en nijverheid. De heer Geerlofs acht de sporthal ook uitstekend geschikt voor het hou den van vakbeurzen. Eveneens meent hij, dat een groots-opgezette ten toonstelling afgestemd op het nog steeds toenemende sociaal-toerisme van de wintersport bijzonder „in" zou zijn. Schiedam zou hiermee de primeur van het gehele vasteland van Europa hebben. Daar zit zoveel aan vast, dat men er makkelijk de gehele sporthal mee kan vullen, aldus de heer Geer lofs. Telephon Maatschappij over. In 1913 worden ruim 92000 interlokale gesprek ken en bijna 6000 internationale gesprekken gevoerd. In 1916 wordt voor het eerst vermeld dat er 537.990 lokale gesprekken zijn gevoerd. Op 1 januari van dat jaar zijn er 334 aansluitingen. De interlokale gesprekken overschrijden dan per jaar de honderdduizend al. In 1942 wordt eindelijk de duizendste aansluiting ge boekt. Door de oorlog ontstaat stagnatie. Wel wordt in 1942 de automatische Sie- menscentrale in gebruik genomen. In 1946 zijn er 1200 abonnees en dan gaat het heel snel in opwaartse lijn. De tele foondienst kar» de aanvragen vanaf dan niet meer bijhouden. In 1950 2000 abonnees, in 1954 3000, in 1956 4000, in 1959 5000, in 1961 6000, in 1962 7000 en in 1964 8000. De centra le die tot maandag gebruikt wordt is nog steeds van het Siemenstype en telt nu 9000 abonnees. Met de nieuwe centrale is Vlaardin gen een wijkcentrale van Rotterdam geworden, waardoor voor het verkeer met Schiedam, Rotterdam en in 1967 ook met Capelle aan den IJssel het lo kale tarief verschuldigd is. AAET hartelijke' trouwe lijn-le- "ifl zers groet", zo besluit een schijjver een brief die velen uit het hart gegrepenzal zijn. Deze lijn-lezer is geschrokken over de plannen van de gemeente Rotterdam om een par keerbelasting in te stellen. Deze plannen staan in een van de be leidsnota's. Op het ogenblik "wordt bezien of deze belasting per woning (onafhankelijke.,van het werkelijke autobezit) of per autobezitter dient te worden geheven. - - - Hij schrijft -namens „de groep «die men pleegt aan, te duiden met,be jaarden, AOW-,- IW-, of WW-trek- kenden, Dus zij die buitenhun schuld aan de kant van onze wel vaartsstaat staan.". Hij vindt het on redelijk dat vooral deze zwaar, be laste groep die er echt geen auto's op na kan houden toch wordt be- - last, mede voor de Juxe van ande-, ren. Hij schrijft: „Dat istoch al te zot" De geachte briefschrijver stelt; „Hetzelfde zou, men kunnen gaan toepassen met hondenbelasting af precariorechten. Dat' doét men' toch ook niet?" Hij. wil er hij "de "wet houder op aandringen "slechts' die 1 mensen te belasten die voor htm au to's gemeentegrond gebruiken. Ik geloof dat 'de briefschrijver zich iets te vroeg zorgen maakt' In feite zijn het nog slechts ideëen die nog niet in een voorstel zijn Vervat Bovendien zal de gemeenteraad het nog moeten goedkeuren, anders gaat die belasting niet door. Hij kan er van overtuigd zijn. dat de gemeente raad er voor zal waken dat er recht vaardig belasting wórdt opgelegd en dat er zeer zeker met de genoemde groepen rekening zal worden gehou den. 4 KEN DAG of wat geleden schreef ik over de actie om de laatste duizendjes bij elkaar te krij gen voor het Ikazia-ziekenhuïs. De heer W. van Tuijl, rje bekende Ika- zia-propagandist, vertelde me -wat van het verloop van die actie. Zoals hij zei: „daar word je stil van!" Ie mand bestelde een. lepeltjevoor duizend gulden. Een ander gaf vijf tig gulden voor vier lepeltjes. Ie mand anders haalde twintig lepel tjes op om die verder te verkopen. Spoedig daarna kwam die er wéér twintig halen: de twintig eerste wa ren in een onmogelijk korte tijd ver dwenen. f Overigens schreef ik dat de lepel tje voor Ikazia, die per stuk een rijksdaalder kosten, van zilver zijn. Dat kan natuurlijk niet: een zilve ren iepeitje voor een rijksdaalder en daaraan nog geid overhouden voor Ikazia! Die lepeltjes zijn verzil verd. Maar ze zijn heel mooi en ik zal het als een eer rekenen, als ik bij u een kop thee te drinken krijg met op het schoteltje een Ikazia-ih» peltje. Hoewel er in Rotterdam, Rhoen, Hoogvliet, Zuidland, Ridderkerk, Ba- rendrecht en. Slikkerveer hard ge werkt, wordt en er duizenden Ika- zialepeltjes hun weg vinden naar di verse theetafels, zijn de Ikaziamen- sen er nog niet. Men is nu toe aan de altijd zo beruchte laatste loodjes, die zo zwaar wegen. Die laatste loodjes moéten worden uitgewogen, want het geld voor het Ikazia-ziekenhuïs uw eigen protestants-christelijke ziekenhuis, laten we hopen dat u er nooit gebruik van behoeft te maken, hopen dat u in het Ikazia-zieken- huis komt! is nog steeds niet he lemaal compleet. Lepeltjes kunt u bestellen via giro 368420 ten name van de Stichting Prot. Chr. Ziekenhuis, per telefoon 193080, of per briefkaart bij de heer W. van Tuijl Ikazia-propagandist;

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1