Kinderfeest in museum Tracé Rijksweg wordt Schiedams Kerstshow bij De Bijenkorf Advents-avondmuzu Ev. Lutherse kerk Lage bezettingsgraad bij Stadsgehoorzaal V(ftKAD£ Goed idee.,, voor uw bont in ieder geval kijken bij Meer Beneluxtunnels ivettigen grenscorrectie Cabaret trekt meeste bezoekers Medische dienst VOLKSKERSTZANG KV GROTE KERK SHELL BIEDT MÉÉR! ZATERDAG 17 DECEMBER 1935 DE ROTTERDAMMER net even anders! Tubero va-onderzoek verloopt goed ROTTERDAM Een proefne ming noemde ds. Lindeijer de advents-avondmuziek van vrijdag in de Lutherse kerk. Ofschoon het aantal bezoekers niet groot was kunnen we toch zeggen dat deze proef is geslaagd. Er was ruime keus van goede instrumentale en vocale muziek door koren, orga nisten, een baritonzanger en een violist. Ook aan de samenzang was een ruime plaats toegekend. Ja, gezellig De kilometer-vreter! De man die wellicht te veel van zichzelf vergt, maar zeker niet van z'n kostbare automotor. Daar heeft hij Shell Super motorolie voor gekozen. Dè olie voor alle typen auto's - voor alle temperaturen - voor alle rlj-stljlen - voor alle rij-omstandigheden. Onder alle omstandigheden garandeert Shell Super motorolie maximale motorbeschermlngl Shell Super motorolie - voor smering In veelvoudl (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM Op zijn kerstbest uitgedost liepen ze vrijdagavond ovei het plankier in de lunchroom van De Bijenkorf, de mannequins die lieten zien wat dit warenhuis brengt aan mo de voor de feestdagen. Wie met één van de japonnen uit de show bij de kerstboom gaat zitten za' zeker geen gek figuur slaan, want van alle kanten zal het dan schitteren. Na tuurlijk, wie durft nog anders gekleed te gaan dan in glinsterende dracht? Het schittert en het straalt en het glimt erop los, ook vrijdagavond weer Pailletjes, gewone lurex, grote plastic rondjes en gouden draadjes, waren weer de attributen voor vele geslaagde japonnen of ensembles. Maar daarnaast korr 'de misschien wat verblinde toeschouwster ook genie ten van fluweel en kant, het laatste een keer doorweven met lintjes. En van bont, dat in vele variaties aan bod kwam. Niet alleen de ogen werden bij De Bijenkorf gevoed, ook de onderscheide ne magen. Want zoals gebruikelijk wa ren er weer talrijke feestelijk versier de tafels gedekt, waarvan men onder het motto „Kijken en keuren" kon snoe pen. expositie „Oranje en Schiedam die burgemeester Roeljsema van middag zal openen. De tweede foto laat zien dat daarvoor nog veel moest gebeuren, maar het is alelmaal op tijd gereed gekomen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het bevol kingsonderzoek van Tuberova verloopt tot nu toe goed. Vanaf het begin is de opkomst" bevredigend. De leiding van het onderzoek hoopt dat zij die door het slechte weer tot nu verstek hebben lagen gaan alsnog aan de oproep ge hoor zullen geven. De openingstijden van het bureau staan links onder op de oproepkaart, die vooral aan de achterzijde goed gele zen moet worden. Daar staat hoe men moet handelen in geval van verhinde ring. Als men volgens deze richtlijnen werkt, bespaart dat Tuberova veel tijd en geld. Wegens vakantie zal het onderzoek niet gebeuren van 23 december 1966 tot en met 3 januari 1967. aan de westelijke zijde van de huidige tunnel niet beschikbaar is. De tweede en eventueel de spoorwegtunnel, zullen' ius te zijner tijd aan de Schiedamse kant moeten worden gebouwd. Door een rechttrekking van het grensbelccp ten koste var. en:g t'lrer- dings gebied zal nu het tracé van rijksweg 19 (met daarbij het klaver blad Kethelplein) vanaf de grens Viaar- dingen-Schipluiden tot aan de Nieuwe Waterweg naar Schiedam overgaan. De tunnel zelf blijft uiteraard na de ze grenswijziging in twee gemeenten liggen, namelijk Schiedam en Rotter dam, omdat zij de Nieuwe Waterweg die de grens tussen deze stedén is, scheidt. (Van een onzer redacteuren) SCHIED AM/VL A ARDIN GEN De in de toekomst uit te voeren verdubbe ling, of mogelijk zelfs verdrievoudiging van de Beneluxtunnel is het belang rijkste argument om de Scbie dams-Vlaardingse gemeentegrens tot westwaarts voorbij het huidige tunnel tracé te verleggen. Dit blijkt uit een mededeling van B. en W. van Schie dam aan de gemeenteraad. Zoals bekend slingert de grens tus sen de beide steden op het ogenblik zig-zag over het tracé van rijksweg 19 (Zocmweg). Vanaf de Vlaardings-Sohip- luidense grens ligt dit tracé eerst over een lengte van ongeveer 1850 m op Vlaardings gebied, vervolgens ongeveer 3.200 m op Schiedams terrein en daar na weer ongeveer 1.200 meter op het grondgebied van Viaardingen. Uit een oogpunt van verkeersbelang. en toe zicht kan deze toestand niet worden gehandhaafd wanneer dit gedeelte van de rijksweg binnenkort in gebruik komt. Zou dit alleen reeds een geldige re den tot grenscorrectie zijn, het is voor al de verwachte uitbreiding van het Beneluxtunnelcomplex die een kleine verschuiving van de gemeentegrens no dig maakt. Het is een reeds langer bekende zaak dat de spoedig verwachte maxi mum-capaciteit van de tunnel een aanleiding zal geven tot de bouw van een tweede tunnel. Daarnaast is een plan tot aanleg van een Bene- Iux-spoorwegtunnel reeds in overwe ging. De ruimte die voor het totstandbren- gen van deze voorzieningen nodig zal zijn is op het ogenblik nog niet precier te bepalen, maar wel staat vast dat zij leiding van ds. Lindeijer het Lutherse avondgebed was gebeden, werd tot besluit Gezang 3-in de bewèrking van W. v. d. Wal („Verheft uw boog, o poor ten wijd") afwisselend door koor en gemeente fen gehore gebracht. Het was een goede, sfeervolle voorbereiding van het Kerstfeest. W. P. VERHEUL TUATUURLIJK hebt u maandag allemaal het grote nieuws op pa gina twee van onze krant over de bijbels voor België gelezén. Als ik het aan deze lijn eens met mijn 'ei gen woorden mag zeggen dan stond daarin dat Rotterdam en omgeving deze bijbelslag glansrijk heeft, ge wonnen en dat daarom het ofüdHe slot van.dejandeljike .actie' in <fttt eigen Maasstad "'jjaat gèqeo'ren. Mensen wie had dat gedacht toéft' ik u elf weken geleden voor het eerst vroeg om mee te werken aan de bijbelinzameling voor het evangeli satiewerk in Vlaanderen? U hebt zo uitstekend gereageerd dat het voor de organisatoren nu een vanzelfsprekendheid is gewor den de (symbolische) overdracht van de grote oogst in Rotterdam te organiseren- In alle bescheidenheid ben ik er erg blij omdat mijn „lijn" aan deze verrassing heeft mogen meewerken, maar deze beslissing danken we toch voornamelijk aan de buitengewoon enthousiaste werkwij ze van de depothouders in dit ge bied. Met velen van hen heb ik schrifte lijke of telefonische contacten gehad in ae afgelopen weken. Hier en daar heb ik ook met eigen ogen resulta ten gezien en ik kan niet ar.ders zeggen dan dat er hard is gewerkt En nu ziet u boe dit wordt beloond! Na enkele goed gekozen gezangen uit de Ev- Lutherse bundel speelde Jan Rietveld op het orgel een tweetal be werkingen over „Christum wir soile leben schon" van Sam.'Scheidt en later op de avond nog een koraalvoorspel van J. S. Bach, „Gelöbet seist du Jesu Christ". Evenals de gezangen die .door het Ev. Luth. kerkkoor onder leiding van Wim v. d. Wal in wisselzang met de gemeente werden gezongen, klonken de beide orgelsoli uitstekend. Een ander koor, het Gospelkoor, bestaande uit jongeren van de Doopsge zinde gemeente onder leiding van W. Schenk liet zich horen in een aantal Engelse carols en' gospelsongs, hetgeen zeer in de smaak vieL Paul Valkhof, viool en Jan Rietveld, orgel, vertolkten „Andantino" van Tar- tini en de 3de sonate van Handel. De violist had af en toe weieens -wat moei te met de zuiverheid maar bracht het er overigens vrij verdienstelijk af, evenals de organist. Twee liederen van J. S. Bach, „O Jesulein süss" en „Ich steh' an deiner Krippe hier" werden gezongen door de bariton Don van Rijswijk en op het orgel begeleid door Jan Rietveld, Ook deze liederen zijn smaakvol voorgedra gen- Nadat het kerkkoor met orgelbegelei ding van de dirigent Buxtehude's „In dulci jubilo" en „Der Herr ist König" van Micheelsen had gezongen en onder Samen Uw eigen dia's of films bekijken. Een goede (en betaal bare) projector heeft Foto Mostert. In onze speciale projectieruimte kunt U op Uw gemak keus maken. Welkom bij Mostert. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Vrijdag 23 de cember zal in de Grote Kerk de traditi onele Volkskerstzang gehouden wor den, georganiseerd door het Vlaardings Konvent van Kerken. Aan deze dienst werken mee het Gereformeerd Kerk koor onder leiding van de heer W. Pol derman, het muziekkorps van het Le ger des Heils en de organist Gijs de Graaf. De dienst wordt geopend door kape laan J. N. van Rossum. Ds. J. W. de Jong verzorgt de sluiting en mejuf frouw Jo Jacobs leest enkele bijbel teksten die betrekking hebben op het kerstgebeuren. In het Konvent van Kerken werken samen de Hervormde Gemeente, de Ge reformeerde Kerk, de Remonstrants Ge reformeerde Gemeente, de Rooms Ka tholieke Kerk en het Leger des Heils. De avond begint om acht uur. Hoogstraat 1 50 - Viaardingen - Tel. 343007 (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN In 1965 hebben 92.155 mensen de Stadsgehoorzaal be zocht in verband met 439 voorstellin gen. De filmvoorstellingen (334) maak ten 76 procent van het totaal uit en trokken 44857 bezoekers. Dat was ge middeld 134 per voorstelling. Het Vlaardings Kunstcentrum bracht twaalf voorstellingen variërend van to neel en concert tot cabaret en theater. Het aantal bezoekers van het VKC be droeg 3.820, dat is ruim vier procent van het totaal. Gemiddeld aantal bezoe kers bij het VKC was 318, dat is een bezettingspercentage van 44,8. Verhuringen' aan verenigingen, bals, personeelsavonden en dergelijke kwa men 91 maal voor. Dat is 20,8 procent r»E verdere uitwerking van het G plan voor de overhandiging*- dienst in Rotterdam (op zaterdag 4 februari) is nu druk aan de gang. R denk dat u wel spoedig zult horen waar het precies gaat gebeuren en wat daarbij de bijzonderheden ajn In ieder geval kunt u de datum vast in uw nieuwe zakagenda noteren. Het spreekt natuurlijk vanzelf dal alle „lijnlezers" die met deze. acte hebben meegeleefd, en ik weetƒ31 djt, aantal hoog is, deze bijzonders gebeurtenis zullen willen bijwonen- BERGEN OP ZOOM Donderdag avond rond half zeven, zijn langs de vaargeul tussen de pieren van de Theo- dornshaven twee tankschepen van 250 ton vastgelopen. Dc schepen waren van uit Frankrijk op weg naar de Spiri tusfabriek te Bergen op Zoom, en voe ren in konvooi onder commando van de Antwerpse ioods F. Yerket.

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 2