KMNI stelde meteomast Broekpolder in gebruik i Drie zusjes door auto aangereden in BK-laan AGENDA Gevaarlijk spel met vuur Chr. vereniging start eerste bouwproject JAM ZentrA Sympathieke ideeën van provo v. U it voering Muziekschool toonbeeld van samenspel met Sur sum in Grote Kerk ik if ik ff Vakantieprogramma clubhuis De Haven cadeau-tip heetman f Fietsend meisje ook naar ziekenhuis Bestuurder ging er vandoor Geref. vrouwenclubs vierden Kerstfeest Man vond schikking van 100 te veel Leger des Heils heeft het druk Kerstexpositie in Schiedam Loco-burgemeester sloeg paal Voetgangster gewond bij oversteken Burgerlijke stand cadeau-tip heetman J MEESTERWERKEN van z tot a Bejaarden vierden in Obadja kerstfeest J I ■-;& Oliebollenfeest voor HBSS-junioren Tafeltennistornooi voor scholen telt 274 deelnemers Volkskerstzang trok veel belangstelling Man deed plotseling portier open: boete jiff rotterdammer DO-SHERD u; - HAVÉ 4 mm „Een minne streek" Vandaag en morgen en dagelijks Het is te geef' %6 pagina 3 ORLOGES Rutgweg giw' Telgf- 2S^S54, Rotterdam (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN In de kerstva kantie kunnen leden en niet-leden van w clubhuis De Haven profiteren van Kn uitgebreid programma, dat de lei ding van het clubhuis heeft opgesteld. Het programma vermeldt activiteiten sis biljarten, dammen, tafeltennis en handenarbeid. Er wordt een levend ganzenbordspel gespeeld en men kan Meedoet aan een foto-speurtocht door yiaardingen. Zaterdag januari wordt een aantal films vertoond. Het vakantieprogramma luidt als volgt: dinsdag 27 dec. 10 tot 12 uur 6 tol 9 jaar; 2 tot 5 uur 10 t/m 13 jaar; woensdag 28 dec. '0 tot 12 uur 10 t/m 13 jaar; 2 tot 5 uur 6 t/m 9 jaar; don derdag 29 dec. levend ganzebord, aan vang 2 uur, kosten 30 cent, 6 t/m 13 jaar; vrijdag 30 dec. 10 tot 12 uur 6 t/m 9 jaar; 2 tot 5 uur 10 t/m 13 jaar; dinsdag 3 jan. 10 tot 12 uur 10 t/m 13 jaar; 2 tot 5 uur 6 t/m 9 jaar; woensdag 4 jan. foto-speurtocht door \1 aardingen, aanvang 2 uur, kosten 30 cent, voor 6 t/m 13 jaar; donderdag S pn. 10 tot 12 uur 6 t/m 9 jaar; 2 tot 5 uur 10 t/m 13 jaar; vrijdag 6 jan. 10 tot 12 uur 10 t/m 13 jaar; 2 tot 5 uur 6 to 9 jaar; zaterdag 7 jan. half drie: film, normale prijs. De kosten bedra gen vijftien cent per keer, behalve voor die aktiviteiten waarbij een ande re prijs staat vermeld. (Van een medewerker) Een gouden broche geeft het simpelste toiletje allure. Vele modieuze creaties vanaf 57.50 CUNBAAN 62 OOSTZEEDIJK 155 -1S7 ROTTEROAM VLAARDINGEN De Prinsenzaal ran gebouw Obadja was woensdag- ivond geheel bezet met de bejaarde 'eden van de Christelijk Gereformeer- ie Kerk, die daar een kerstbijeenkomst lielden. De gezamenlijk gebruikte zaaitijd bestond uit broodjes en soep, hetgeen er bij de bejaarden best in 'Jng. De jeugdige leden van de kerk zorg den voor het fruit en de diaconie stelde levensmiddelenpakketten beschikbaar. Ook de leden die niet aamvezig konden zijn werden verrast met deze attenties. Voor totaal ongeveer tachtig bejaarden ia op voorbeeldige wijze gezorgd. Dit dank zij de bejaardenhelpsters, die on der leiding van mevrouw Verhoe ven-Mol heel wat werk hebben verzet im de kerstbijeenkomst te doen slagen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Vanmorgen heeft de hoofddirecteur van het KNMI, prof. dr. W. Bleeker, de tachtig meter hoge meteomast in de Broekpolder in gebrnik gesteld. Hij deed dit met een druk op een knop, waarbij een kunst matige rookpluim ontstond. Deze rook pluim wordt onder meer gebruikt bij het onderzoek naar de invloed van de wind op de luchtverontreiniging, In de burgerzaal van het stadhuis had prof." Bleeker tevoren een uiteenzetting gegeven van de werkwijze die het KNMI gaat volgen. Hij citeerde provo Duco van Weerlee, die in zijn boekje plannen ontvouwt ter bestrijding van luchtvervuiling. Hij somt daarin o.a. op witte schoorstenen, inge bouwde vuilverbranders en belastiug op luchtverontreiniging. Prof Bleeker vond het sympathieke ideëen, maar zag alleen in het laatste punt een kleine stap op eg naar een schonere lucht. De gevolgen van de luchtverontreini ging, hoewel ernstig, zijn in Nederland toch altijd minder ernstig dan in het buitenland, met name noemde hij het Roergebied, Londen en «Los Angeles- Dit komt door de hoge gemiddelde wind snelheid langs de Nederlandse kust en de relatieve warmte van het Noordzee water. Prof. Bleeker zei dit niet om te illus treren dat het wel meevalt met de lucht vervuiling, maar omdat er nogal eens verkeerde parallellen worden getrokken. De hoofdredacteur van het KJM.M.I stelde dat een meteoreoioog wel degelijk iets met de luchtverontreiniging te ma ken heeft. Prof. F. H. Smidt, directeur speicale projecten, gaf enige technische feiten over de mast. Hij vertelde dat zij bedoeld is voor meting van wind snelheid, windrichting en temperatuur op verschillende hoogten. De gegevens worden direct op pons banden geregistreerd en verwerkt in een computer. Naast deze metingen za! men zich ook bezig houden met de registratie van de concentratie van de zwaveldi- oxyde in de lucht. Hiermee kan men op de duur mis schien een waarschuwingssysteem ont werpen dat ingeschakeld kan worden voor land- en tuinbouw in het gebied, en dat ook belangrijk kan zijn voor de volksgezondheid. Men kan dan ook gaan adviseren bij de vestiging van nieuwe industrieën. De mast is in Ylaardingen geplaatst dankzij een langdurige samenwerking tussen K.N-M.I. en het gemeentebestuur. Prof. Bleeker vertelde tenslotte nog dat het K.N.M.I. in een verwijderde toe komst een mast wil oprichten van 200 meter. Deze plannen zijn echter nu nog niet te verwezenlijken wegen technische problemen, terwijl ook de financiën een grote roi spelen. De mast in Vlaardingen is een project dat beschouwd kan worden als zeer be langrijk voor geheel Nederland. 'w w t Vif. V!$r% TIE tachtig meter hoge meteo- mast in de Vlaardingse Broekpolder, die prof. dr. W. Bleeker (zie inzet), hoofddirec teur van het KNMI te De Bilt vanmorgen in gebruik stelde. (Van een'onzer verslaggevers) SCHIEDAM Drie kinderen van het gezin De Veld uit de Fabrtestraat zijn woensdagmiddag in de Burgemeester Kaappertlaan aangereden door een per sonenauto, bestuurd door de 48-jarige melkhandelaar B. A. uit Maasland. De zes-jarige Jacoba en de tien-jarige Hendrika kregen een hersenschudding en (Van een medewerker) SCHIEDAM De Schiedammer A. K. B. moest voor het kantongerecht verschijnen omdat hij zonder in het bezit te zijn van een geidig kentekenbe wijs en rijbewijs achteruit rijdend te gen een andere auto was gebotst. „Ik had wel een kentekenbewijs", zei B. „Alleen geen geldig", vulde de kan tonrechter aan. „Het papier stond na melijk niet op uw naam". „Ik vind het overigens een minne streek", vervolgde hij, „om tegen de bestuurder van de aangereden wagen te zeggen dat je een stukje verderop je wagen zult parkeren en er dan van door te gaan." B. antwoordde niet. „Bijzonder achterbaks", zei de offi cier van justitie", evenals trouwens het feit dat hij bij de politie alles heeft ontkend, totdat hij geconfronteerd werd met de andere partij. Pas toen heeft hij bekend." Hij eiste tegen B. boetes van 15 gul den of drie dagen, 75 gulden of vijftien dagen en nogmaals 75 gulden of vijf tien dagen. Mr. W, E. van Vloten maakte hiev ten slotte vijftien gulden of drie dagen, 75 gulden of vijftien dagen en 40 gul den of acht dagen van. Goede Haven: Geref. Werkcomnussie Zuid. Kerstdeclamatorium. 19.30. Irene: KNMTP, kerststukjes maken, 20. Magnalia-Deikerk; Ned. Chr. Vrouwen Bond-Nleuwland. kerstbijeenkomst, £0. ^Sursum Corda: Stichting 40-45, kerstfeest, Stadhuis: Politiek Jongeren Contact, Schie dam, vergadering, 20. opstandingskerk: Hervormde wijkgemeen- te U, jeugd-kerstfeest. 19.30. ^sursum Corda: N.C.G.O.V., vergadering, j Wijkcentrum: Prinses Irene-ulo. kerstmid dag, 13.30. Ttvoli: O.B.K.-harmonie, feestavond, 20, Stedelijk Museum: Kerstentoonstelling, opening 20.15, Galerie Punt Vier: Kersttentoonstelhng. opening, 20.30. Bijkantoor De Rotterdammer: Lange Kerkstraat 32, uitsluitend redactiezaken, tel, 263954 (b.g.g, 010 - 115588 en 01898 - 6619). Agentschap: J. v. Gogh, Dr. Zamenhofstr. 139, te1. 152400. Klachten bezorging: Agentschap zie boven. Belangrijke telefoonnummers: Alarm poll- Je 26466, alarm brandweer 289123, alarm GG en Gd 239280. Apotheek: Jansen, Swammerdamsingel 41, tel, 264917. een onderbeenfractuur en de negen-jarige Petronella kreeg enkele schaafwonden aan elleboog en wang. Na door de GGD ter paatse behandeld te zijn, kon Petronella'naar huis terug gaan. De beide andere meisjes werden in het Gemeenteziekenhuis opgenomen. De kinderen waren plotseling de rij baan overgestoken. De bestuurder van de auto die uit de Vondellaan kwam, zag hen en stopte halverwege de rijbaan. Daar belemmerde hij het gezicht van de bestuurder van een andere naderende auto, die de drie kinderen greep en over reed. Doordat zij te veel links hield, werd woensdag op de Nieuwe Haven de der tienjarige Anneke G. op haar fiets aan gereden door een personenauto, bestuurd door de negentienjarige E. N. Het meisje viel en werd, vermoedelijk met een been breuk, naar de Dr. Noletstichfing ge bracht. SCHIEDAM Dinsdagmiddag heb ben de leden van de Schiedamse gere formeerde vrouwenverenigingen in de gezellig versierde benedenzaal van de Goede Havenkerk het kerstfeest ge vierd. Mevrouw Goslinga, voorzitster van de afdeling West, sprak een kort woord van welkom. Zij zei dat de huisvrouwen een om vangrijke taak hebben en dat het goed ia een avond in alle rust met elkaar door te brengen, vooral omdat de ko mende feestdagen voor de meeste vrou wen druk bezet zullen zijn. Verscheidene dames van de diverse afdelingen werkten mee aan het decla- matorium „Van heinde en ver," dat me juffrouw H. van der Griend van het bondsbestuur had geschreven. Na de pauze hielden vier dames een Korte beschouwing over verschillende facetten van het Kerstfeest Mevrouw Siemons van de afdeling West legde de nadruk op het vredefeest, dat een vre de in Christus moet zijn. Mevrouw iSxnitshoek van de afdeling Oost behan delde het ontstaan van het Kerstfeest en de wijze van verwerking bij ieder mens persoonlijk. Mevrouw Uyttenbo- gaard van de afdeling Zuid sprak over ie betekenis van de woorden Kerst feest en Kerstmis. Mevrouw Westerveld van de afdeling Nieuwland zorgde tot slot voor een vro lijke noot in de reeks toespraken. Zij sprak onder meer over het „spektakel," dat handel en industrie rond het Kerst feest maken en zei dat weinig is overge bleven van de verwondering van de herders, die tweeduizend jaar geleden om de kribbe geknield lagen. (Van een correspondent) SCHIEDAM De Schiedammer F. P. moest woensdagmorgen voor het kantongerecht verschijnen omdat hij had gereden in een auto waarvan de banden iet in orde waren, de carrosse rie was doorgeroest, de schokbrekers en het stuur defect waren, de rem niet deugde, de uitlaat niet in orde was en de stoplichten niet werkten. P. zei voor de kantonrechter dat hij verschenen was omdat hem een schik king was aangeboden van 100 gulden, Dat had hij een beetje teveel gevon- n. Teveel, merkte de kantonrechter op, teveeL Meneer het is te geef. P. verde digde zich door te zeggen dat zijn wa, gen verschillende malen door de poiitie was gecontroleerd maar dat nog nie mand er mankementen aan had gevon den. Iedere keer, zei hij, lieten ze me weer doorgaan en ik reed dus in die wagen in het besef dat hij helemaal in orde was. De officier van justitie noemde dat onwaarschijnliuk. Wanneer de rem men niet deugen en de schokbrekers kapot zijn, zei hij in zijn rekwisitoor, is het toch voor iedereen wel duidelijk dat de auto niet meer in voldoende staat verkeert. Ik heb er overigens nooit aanmerkin gen op gehad, probeerde P. nog. U moet ook niet wachten tot u aan merkingen krijgt, wees de kantonrech ter hem terecht. U moet zorgen dat uw wagen in voldoende staat verkeert Zo dra u aanmerkingen krijgt bent u al fout. Officier van justitie mr. G. G. Abeln eiste tegen P. boetes van 50 gulden of tien dagen, vijftien gulden of drie da gen en vijf boetes elk van tien gulden of twee dagen. Mr. W. E. van Vloten maakte hier tenslotte 50 gulden of tien dagen en vijf maal tien gulden of twee dagen van. (Van een medewerker) SCHIEDAM Op de middag van Oude jaarsdag krijgen de HBSS-junloren een ohe- boileumlcidag aangeboden in de kantine op Harga. Eeeds om een uur zal dit oliebollen- leest beginnen. Alle A-. B- en C-junioren kunnen daar gratis oliebollen komen eten. Een accordeonist zal voor de nodige muzika le gezelligheid zorgen. Dinsdag 27 december houdt de kennelijk nog steeds fungerende jubileumcommissie van HBSS een spelregeltestwedstrijd voor alle C-junloren. Dinsdag 3 januari 1967 wordt een dergelijke wedstrijd voor de A- en B-ju- nloren gehouden, waarna bepaald wordt wel ke spelregelkenners deel mogen nemen aan de door de Schiedamse Scheidsrechtersver- eniging te organiseren plaatselijke spelregel- wedstrijden. HBSS houdt op maandag 2 januari (aan vang 19.30 uur) een nieuwjaarsreceptie In het clubgebouw op Harga. VLAARDINGEN Twee jongens van zeven en negen jaar hebben woens dagmiddag een angstig avontuur beleefd, Zij staken een kartonnen doos in brand in een kelderruimte aan de Philips ae Goedestraat, maar raakten tij dens hun spel de sleutel kwijt zodat zij de kelder niet konden verlaten. De negentienjarige A. C. Verkade uit Maasland, die voorbijkwam, hoorde gillen. Hij trapte de deur in en bracht de jongens thuis. Ze waren niet ge wond. Twee tuinstoelen werden verbrand. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het Leger des Heils heeft een drukbezet programma voor de komende dagen. Eerste Kerst dag is er in de Rehobothkerk aan de Billitonlaan een kerstwijdingsdienst die om 18.00 uur begint Aan 'deze dienst werken mee het muziekkorps van het Leger, een zang- en een jeugd- zangkoor. Dezelfde dag worden boven dien twee diensten in de Legerzaal aan de Baanstraat gehouden, namelijk om 10.30 en 17.00 uur. Tweede Kerstdag geeft het Leger des Heils een zanguitvoering in de bejaar denflat aan de Billitonlaan. Om half acht 's avonds wordt een kerstspel op gevoerd. Vanavond (donderdag) luistert het Leger de kerstviering op van de zon dagsschool. Vrijdagmiddag worden de kerstpakketten uitgereikt in de Baanstraat en vrijdagavond verleent het muziekkorps medewerking aan de Volkskerstzang in de Grote Kerk, geor ganiseerd door het Convent van Ker ken. (Van een onzer verslaggevers) - SCHIEDAM Vrijdag worden twee kersttentoonstellingen geopend. De voorzitter van de commissie van het Stedelijk Museum, Mr. M. J. M. van Kinderen, opent om 20.15 uur in de aula een kerstexpositie, 'die onder de naam van „De droomwereld der nale ven" aan de Nederlandse Zondagsschil ders is gewijd. Burgemeester H. Roelfsma open om 20.30 uur in de Gale rie Punt Vier een expositie van goua ches, litho's en tekeningen van Martin Tissing. Deze kunstenaar werd in 1936 in Gro ningen geboren en genoot zijn oplei ding in Groningen en Warschau, Solo-ex posities hield hij in Galerie De Mangel- gang (Groningen), Galerie Waalkens (Finsterwolde) en Galerie Fenna de Vries (Delft Ook nam hij deel aan verscheidene groepsexposities te Parijs, Amsterdam en Delft. Collecties van hem zijn te vinden in het Groningen Museum en bij particulieren in bin nen- en buitenland. (Van een medewerker) SCHIEDAM De schooltafeltennis wedstrijden, die op dinsdag 27 en woensdag 28 december worden gehou den, trekken een record aantal inschrij vingen, Als regel doen tweehonderd scholieren mee aan dit evenement in de Koopmansbeurs, maar dit keer zijn het er 274. Deze grote belangstelling vindt vermoedelijk voor een deel haar oorzaak in de instelling van een school prijs, waarnaar elf scholen (met elk tenminste tien deelnemers) gaan din gen. De scholierenkampioenschappen 1966 worden gespeeld in negen groepen: twee voor NTTB-leden en zeven voor leden die niet bij een tafeltennisvereni ging zijn aangesloten. De eerstbedoelde groepen omvatten 29 inschrijvingen, de overige 245. De indeling van alle groe pen is naar leeftijd. Opvallend is het grote aantal meisjes dit jaar, namelijk 51, tegenover vorig jaar hooguit 6 of 7. Van de vijftien scholen die nu deelne men is de Willem de Zwijger-ULO I de grootste deelnemer met 56 inschrijvin gen. De St. Jozef-ULO telt 40 inschrij vingen en het Spieringshoek-Lyceum 37. Op beide wedstrijden dinsdag en woensdag wordt reeds om negen uur met de partijen begonnen. De finales van alle groepen beginnen woesdagmiddag om half vier. De prij zen worden ongeveer vijf uur uitge reikt. Ouders en andere belangstellen den zijn welkom bij dit traditionele ta- feltennistoernooi. (Van onze correspondent) ROZENBURG Loco-burgemeester J. P. Westdljk heeft dinsdagmorgen voor het eerst een handeling verricht, waar oud- burgemeester J. C. Aschüff een grote routine in had. Hij sloeg na' melijk de eerste paal voor een projekt van 120 galerijwoningen voor de Pro testants Christelijke Woningbouwvere niging in de „rimboe" van de opbouw- wijk „Nieuw-Blankenburg". Tijdens een bijeenkomst in de bouwkeet felici teerde de loco-burgemeester de vereni ging en de aannemers Gebroeders Verschoor met de start van de bouw. De flats worden in vier bouwlagen uitgevoerd. De flats krijgen een lift en elke woning wordt voorzien van centrale verwarming. Bovendien zul len bij het complex 51 garages wor den gebouwd. De loco-burgemeester vertelde dat dit jaar 342 woningen gereed zijn geko men en dat er nog 648 huizen in aan bouw zijn. De woningwetbouw is het meest urgent, maar het eenzijdig bouw- wen in deze - sector schept financiële problemen en verstoort de gewenste be volkingsopbouw. In Rozenburg moet nu goed gebouwd worden, -want men kan het later niet meer over-doen, zei hij. De voorzitter ran de woningbouwver eniging, oud-raadslid en oud-bouw vakker G. van Seters, zei verheugd te zijn over de bouw in deze moeilijke tijd. Nadat tien jaar geleden de vereni. ging is opgericht gaat men nu eindelijk aan de slag. Hij hoopte in goede samen werking met het college van B. en W, nog door te kunnen gaan Het plan is twee jaar lang voorbereid in nauwe samenwerking met de heer G. Boer van gemeentewerken en de heer P. M. Jansen van het architectenbureau Groosman. De heer P. Witvliet van het Verbond m Christelijke Woningbouwvereni gingen merkte op, dat de grondprijs in (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Voor een goed bezet te zaal van Arcade gaf de Schiedamse Muziekschool dinsdagavond een geva rieerde kerstuitvoering van leerlingen en. leerkrachten. Ket programma open de met drie liederen voor sopraan en piano door de sopraan G. van Schaijk-Timmers met Matty Amesz-de Wit als begeleidster. Het gitaarensemble, twee altblokflui- ten, en het schoolkoor vertolkten Ad vent op eigen wijze, met werken van Valentine, bewerkingen van Alb. de Klerk en dom. B. Fischer. Het duo Lia Notenboom-Rudy Harmsen bespeelde kwintvedel en gitaar, en Frida van Straaten liet de Claude Debussy „The little shepherd" horen. Fijntjes was de kerstmuziek voor vi ooltrio, gespeeld door Rian Bom, Ellen van Bragt en Loesje Jonker. Ook op deze avond was Ries Verbeek weer pia no-solist met het adagio in b kleine terts van W. A. Mozart Ries begeleid de tevens de vioolleerling Gerard Blok in een Allegro van Handel. Sonja Jansen gaf variaties over een oud-frans Kerstlied. De directeur Kees Bak leidde leden HOEK VAN HOLLAND In de ge reformeerde kerk is woensdagavond de jaarlijkse Volkskerstzang gehouden. De belangstelling was zoals gebruikelijk bijzonder groot; de kerk was vrijwel geheel bezet De harmonievereniging „Rotterdam aan Zee" verleende muzikale medewer king. Onder meer voerden de Hoekse muzikanten bij wijze van achtergrond muziek een speciale kerstfantasie uit, die bijzonder werd gewaardeerd. Het muzikale gedeelte stond onder leiding van de heer G. A. v. d. Berg. De predikanten J. L. Bel (gerefor meerd) en H. S. Wassink (hervormd) en pastoor C. A. J. Netten lazen het kerst evangelie. Thans is men kennelijk afgestapt van een openluchtkerstzang. Tijdens de voorgaande jaren ging dit verscheidene malen niet door wegens het slechte weer. Wel werd mede namens de wijk raad op het plein voor de gereformeer de kerk een kerstboom geplaatst. van koor, Orff- en Blokfluitensemble bij drie werkjes van Carl Orff. Het kwam onder zijn leiding tot een mooi samenspel bij leden van de solozang klas, koor en orkestklas met werken van De Klerk en Joh. Seb. Bach, waar bij Nine Aalbersberg als hobo-soliste optrad. Leden van het schoolkoor, de drie C-klassen van de Algemene Muzikale Vorming en de orkestklas beëindigden met programma met een suite van vier kerstliederen bewerkt door Hans P. Keuning. Aan deze grote muziekschool zou een veel groter koor kunnen zijn: de elf leden deden hun best, inaar het bleef bij eenstemmige zang. Een grotere bezet ting zou tot meerstemmige muziek kun nen leiden. Het orkest trad deze maal voor de tweede keer op: het werd een toon beeld van hard werken. De orkestle den speelden overigens In een kleinere bezetting dan normaal, omdat de koper blazers niet aan bod kwamen bij fijne kerstmuziek. Het oude instrument de kwintvedel, nu herontdekt bleek, door zijn beperkte omvang van vijf snaren en afgetekende muziek ideaal als strijk instrument voor jonge spelers. Oorspronkelijk werd de kwintvedel in de 17e eeuw voor de huismuziek ge bruikt. Dat de muziekschool een grote plaats inneemt in muzikaal Schiedam werd op deze avond, waar oude en jonge meesters aan bod kwamen, opnieuw be wezen. VLAARDINGEN Op de Massluisedijk ter hoogte van de Swee- linekstraat stak woensdagmiddag de 60-jarige mejuffrouw P. E. K. de weg over zonder voldoends op het verkeer te letten. Ze werd aangereden door een bromfietser. De vrouw kreeg een zware hersenschudding en is naar het Holfzie- kenhuis gebracht De bromfietser, de 20-jarige S. de H„ werd gewond aan zijn hoofd en moest zich in het ziekenhuis laten behande len. Rozenburg nog niet de hoogste van Ne derland is. De heer Van Seters hield nog een tweede redevoering waarin hij de -op zet van de Woningbouwvereniging be lichtte. Hij hoopte, dat veel Rozenbur gers van positief christelijk beginsel als iio. zouden toetreden, want men had contribuanten hard nodig. Het bestuur bestaat uit vrijwillige onbetaalde krach ten. Hierna gaf de heer Jansen nog enige technische gegevens prijs. Deze serie woningen, waarvan de aanneemsom 3.713.374 bedraagt bestaat uit vier. en vijf kamerwoningen. In verband met de bezetting door coritinuwerkers, heeft men slaapkamers voor en achter. De balkons grenzen niet aan elkaar, waardoor privacy ontstaat. De huur zal voor vier kamerwonin gen ƒ41 en voor die met vijf kamers ƒ43 bedragen. De geluidshinder wordt tegengegaan door dikke betonvloeren, voorzien van een kurklaag. De woonka mers zijn ongeveer 26 m2 groot. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN In een vrij goed bezette Grote Kerk heeft de christe lijke harmonievereniging Sursum Cor da woensdagavond een kerstconcert ge geven. Sursum speelde o.a. een para frase over „Als ge in nood gezeten" bracht een Frans kerstlied „Noël" ten gehore en begeleidde ook de samen zang. De erevoorzitter van Sursum burge meester mr. J. Heusdens las het kerste vangelie uit Lucas 2, De heer J. Prins declameerde twee gedichten van Ad den Besten „Een ander lied voor de vrede" en „Een lied van licht en duister". Het concert werd besloten met he* staande zingen van „Ere zij God". In het hervormde bejaardenflat Vaart land heeft het dubbelmannenkwartet van de politie Pro Musica woensdag avond meegewerkt aan een kerst avond. Een groot deel van de bewo ners was samengekomen in de recrea tiezaal van het gebouw. Het optreden van Pro Musica viel zeer in de smaak. Na de pauze speel den de violist C. Alewijnse met de pia nist G. Korpershoek nog enkele wer ken, De heer Korpershoek begeleidde ook het dubbelmannenkwartet. (Van een medewerker) SCHIEDAM J. T. van H. uit Schie dam moest woensdagmorgen voor de kantonrechter verschijnen omdat hij het portier van zijn auto onvoorzichtig had geopend, waardoor een scooterbe rijder ten val was gebracht. „Gedeeltelijk juist", begon H. zijn verdediging. „Ja, wat is het nou", onderbrak de kantonrechter. „Is het ja of nee". „Ja..", zei H. „Die scooterberüder..." „Begin nu eens niet onmiddellijg met die scooterberijder", onderbrak de kan tonrechter voor de tweede maal, „Be gin nu eens met uzelf. U hebt per slot van rekening dat portier opengegooid." H. ontkende dat. Volgens zijn verkla ring had hij de scooter niet gezien, waardoor hij er ook geen rekening mee had gehouden. In zijn rekwisitoor zei de officier van justitie, dat hij het bij zonder onprettig vond, dat de verdach te op het politiebureau eerst alles had ontkend en dat hij pas met moeite er toe te bewegen was geweest toe te ge ven, dat hij het was geweest die de scooterberijder letsel had toegebracht. Hij eiste een boete van 60 gulden of twaalf dagen, waartoe H. ten slotte con form werd veroordeeld. SCHIEDAM Geboren: Rudolf BGwB Haafc en G E Roos; Anns M <lv H M de Groot en H J F van Troost; Paulus C zv W L G van der Meer en H A M de Leede; Emmy dv A J Koppenol en E A H van Son; Jacoba L A d-v J J If Faardekam en J l A Lip; TK HEB nog even wat goed te maken. Inzake de affaire-Doo ien." Ja, dat was een kwestie snit ia» kaartverkoop voor het „Kerstprom" zaterdagmorgen. De telefoon stond niet stil op de redactie. Het leek wet of de helft van de abonnees op de stoep van -dat grote gebouw stond om een kaartje (zes mocht maxi maal) te bemachtigen. U herinnert zich de afloop: de poiitie moest eraan te pas komen en honderden werden teleurgesteld. Later bleek dat maar de helft van de kaarten ter beschikking -was gesteld, voor pu blieke verkoop. Een onaangename zaak dus, die nog wel een staartje zal hebben, naar ik vermoed. Ma-ar daarom gaat het me nu niet. Wel over de Volkskerstzang. U zult denken: wat heeft dat er mee* te maken? Nou dit: er waren zaterdag lezers, -die geen- kaartje voor het „prom" met Edu- - ard Flipse en Caroline Kaart kon den krijgen en toen dachten „Ik- koop een kaartje voorde Volkskerst- zan-g". Nou, vergeet het maar, ook: dat lukte niet. Er was bekendgemaakt dat de kaarten vanaf zaterdag 17 december aan de Doelenkassa's te koop waren. Maar ook dat die kaarten al bij di verse boekhandels beschikbaar wa ren. Gevolg was dat vrijdag IS de cember alle kaarten op waren. Van daar, dat men bij De Doelen, de ge gadigden moest bekennen van niets te weten. Zo snel zijn ook die kaar ten opgegaan. Hiermee heb ik dan de lezers beantwoord, die telefo nisch vroegen hoe dat nou zat. Ook het comité „Volkskerstzang" is zeer verrast door de animo voor de Doelen. Twee maal wordt het programma er uitgevoerd: de 4403 plaatsen zijn weg! Drie maal uitvoe- ren zou teveel gevergd zijn van-de uitvoerenden. Wat we anders moe ten doen weten we ook niet, zei men mij. Het is al jammer dat dit evenement in tweeën moet worden gesplitst. Rotterdam heeft geen geschikte zaal voor 5000 mensen. De tijdelijke Ahoy*-hal heeft geen geschikte voor zieningen op het gebied van geluid. Dat is de voornaamste reden waar om de Volkskerstzang er - niet te recht kan.. Vijfduizend zitplaatsen zijn er wel. Ik zeg maar zo:.zorg dat je er bij komt en op naar de Doe len. Bijna alle'concerten zijn al uit verkocht, is me gebleken: En met de Kerst zal' het er ook. wel weer druk worden. De gróte zaal zal zondagmorgen bok wel weer te klein zijn' voor de" dienst van ds. Julius. -En maandag is die. zaal misschien maar net groot "ge noeg voor het S eh i pperskers tfeest. „de Doelen loopt als een trein", meldde ons ,blad laatst. Ik kan het alleen maar beamen, ook al is d«i beeldspraak vairdiè kop wat "éigen- aardig JO TEGEN KEEST komen al- tijd de „mededelingen" over de, restauratie van de St. Laurenskerk uit. Het college van Gecommitteer- den (met die hele lange naam, die ik niet helemaal vermeld) der Her-' vormde' Gemeente meldt dat de restauratie voortreffelijk vordert. Dezer dagen zult u er wel meer- over lezen. Men hoopt dat dit monu ment tegen Kerst.1968 weer in volle luister kan worden gebruikt. Jammer is dat het grote orgel nog niet klaar zal zijn. Zoals u weet zijn" de kosten -door de geldontwaarding zo hoog geworden dat de middelen, die er waren (eri destijds voldoende) geheel ontoereikend bleken. Dat staat in de brief bij de „Mededelin-, gen". En 'het college vraagt de redac ties hun lezers erop attent te maken dat er nog een belangrijk bedrag nodig is aan particuliere bijdragen. Dat doe ik dan maar op deze plaats. Het gironummer is 4900 ten name van Fonds Herbouw Grote Kerk. Men kan, met dezelfde vermelding" ook storten bij de bank van Mees Hope, Rotterdam. T")E „MEDEDELINGEN"zijn niet in de handel. Maar u krijgt ze als u een gift ineens stort van ten minste ƒ50 of als u periodiek bijdraagt. Die geschriften (met goe de illustraties) vormen bij elkaar al een fraai boekwerk, dat een herinne ring is aan de lange en taaie weg, die moet wonden afgelegd om dit bouwwerk voor geheel Rotterdam te maken tot een centrum van mani festaties. „De Laurens", zoals we in de wari- deling zeggen, is lang niet alleen voor kerkdiensten. Er worden veel concerten gehouden, lunchconcerten en andere. U kunt er naar de „Alle- dagkerk", u kunt op bepaalde uren gewoon rondkijken in de al fraai gerestaureerde delen. Voor de orga nisatie van die culturele zaken is nu ook een speciale stichting gevormd. Alles wordt gedaan om de St-Lau- renskerk geheel in ere te herstellen. Jammer dus van dat orgel, maar als velen meewerken zal ook dat er wel komen te staan. Een kwestie van een wat langere adem, maar dat zijn we in Rotterdam gewend. Zoals -ook de treinen een permanen te verstoring van de concerten vor men. Als er inderdaad een Wil lemstunnel komt verdwijnt,vermoe delijk ook die handicap.Geduld maar! Wat niet verdwijnt is de be bouwing om de kerk, die haar ge heel heeft ingesloten. Daar is niet» meer aan te doen... Flatteus en gedistingeerd: ringen met parels in prijzen vanaf 45,- LIJNBAAN 92 OCSTZEEDWK15S457 ROTTERDAM'

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 1