i Sultan Hamid wil in ons land zaken doen Rood China brengt vijfde kernbom tot ontploffing Acht jaar cel voor moord Dr. Steenblok overleden een bescheiden toen is scholier Produktie per man in Z.-Holland aan de top Steinberg en Whitelej sprongen naar de top evuur van twee miljoen gulden M. Schouten overleden 'f3 i Herenigd Man lichte vele geestelijken op Schort verhoging PTT-tarieven op Na 25 jaar gevangenschappen Meest bekeken reportage van liet huwelijk Blokkeer verloor van Praag PSP-jongeren in Den Haag eisen aftreden Luns Gezin ernstig gewond bij verkeersongeluk Nederland verloor van Engeland ETI-kritiek op nota regering Tweede ronde Niemever-tornooi Snelle winst voor Machail Steinberg Artsen stellen beslissing uit A ir- Basketbalteam in halve finale Gezin Enkele honderdduizenden tonnen TNT Zaken doen Prof. P. A. Roelofsen (58) overleden Nota's Schaatselite ontmoet elkaar in Oslo DE ROTTERDAMMER Kamers van koophandel: Journaal 29 jan.) Tegen bouiv duikboten DEN HAAG De Pacifistisch Socialistische Jongeren Werk groep (PSJW) in Den Haag eist het aftreden van mr. J. M. A. H. Luns als minister van buiten landse zaken, omdat hij niet lan ger in staat wordt geacht het Ne derlandse standpunt te vertegen woordigen. Staking (Van een onzer sportredacteuren) GRONINGEN „Ik wil wel provo zijn, maar ik ben scholier en woon in Delft en daarmee houdt het op." Wat triest klinkt het uit de mond van de 15-jarige Jan Hendrik Timman, jeugdschaakkampioen van Nederland en deelnemer aan het vijfde Niemeyer internationaal schaaktornooi. is hij als provo niet geslaagd ondanks zijn lange haardos, meer succes heeft hij op het schaakbord. jeugdkampioen van de Haagse Schaakbond en de finale om de Ne derlandse titel leverde hem een vierde plaats op, nog voor de Am sterdammer Hans Ree, één van Ne derlands meest veelbelovende jon ge schakers. Twee jaar later ging het beter. Opnieuw werd hij kam pioen van de HSB, maar nu won hij ook de Nederlandse titel. Fantastisch Niet ideaal DEN HAAG In geen enkele provincie is de de proddktiviteit zo hoog als in Zuid-Holland: 10.823 per werknemer. Dan volgt Noordholland met 10.740. Vervolgens Limburg, Gronin gen, Noord-Brabant, en achteraan Drente met 8.485. Deze verschillen hangen samen met de kapitaalintensiteit van de produktie. Mooie prestatie Pagina 4 2A DONDERDAG 29 DECEMBER los, Een gelukkig' gezin herenigd. Van rechts naar links de. dochter van Sultan Hamid Edith, zijn kleindoch ter Angeliqne, sultan Hamid, zijn echtgenote mevrouw Alkadriei—van Delden en staande zijn zoon Max. AMERSFOORT De politie zoekt naar een 45 jaar oude man, die in het vormingscentrum van de Katholieke actie in Amersfoort geestelijken voor ruim duizend gulden heeft opgelicht. Hij gaf zich uit voor Tekentheoloog uit München en zei door het aartsbisdom Utrecht naar het centrum te zijn verwe zen. Hij beeft er veertien dagen gelo geerd en de geestelijken een dusdanig verhaal weten op te hangen dat hij flink wat geld loskreeg. ROTTERDAM De Vereniging van kamers van koophandel en fabrieken heeft minister De Quay gevraagd de ver hoging van de PTT-tarieven op te schor ten om de gevolgen nader te bezien. De tariefsverhogingen betekenen in 1967 een zwaardere last van bijna 200 miljoen. Dat is 1211 procent meer. Hier tegen maakt de vereniging ernstig be zwaar. (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM „Ik ben nooit gefortuneerd geweest. Het enige dat ik van mijn sultanaat nog maar bezit, is dit sigarettepijp- je". Dit zei sultan Hamid van Pontianak vanmorgen tot verslaggevers, wie hij op Schiphol bij zijn aankomst uit Dja karta een interview toestond. De '53-jarige, goed Nederlands spre kende en vooral goedlachse Bornéose vorst stipuleerde dat zijn titel in deze contreien niets betekende. Alleen als hij in Indonesië was, werd er volgens hem nog waarde aan gehecht, hoewel hij niet langer grondbezitter was. Max Alkadrie zo is de sultan beter bekend is voor tenminste drie maan den naar ons land gekomen. Eensdeels gaat het om een gezinsvereniging zijn hier woonachtige vrouw, zijn dochter en zijn kleindochter haalden hem afan derdeels om een zakenbezoek. Hij was nog maar sinds oktober in vrijheid ge steld. De sultan vertelde iets van zijn veel bewogen leven in en. buiten de gevange nis. TOKIO Communistisch China heeft gisteren op het proefterrein Lop Nor in de provincie Sinkiang een kernbom tot ontploffing ge bracht die een kracht had van en kele honderdduizenden tonnen TNT. Volgens het Chinese pers bureau Nieuw China was deze kernproef de vijfde een suc ces. Vele tanden hebben dit experiment betreurd. Het Amerikaanse State De partment meent dat Peking vastbesloten is zijn ontwlkkellngsprogram van kern wapens voort te zetten. Dit in weerwil van de internationale mening tot uit drukking gebracht in het kernstopvcr- 'drag van Moskou. Japan protesteerde tegen het experiment en noemde het een „uitdaging van de wereldopinie". Direct na het wereldkundig worden van de kemproef gaf Nieuw China een verklaring uit waarin het succes ervan werd toegedicht aan „een juiste bestu dering van de gedachten van Mao Tse Toeng' Het zegt verder dat China bij de ont wikkeling van kernwapens zich laat lei den door zijn defensieve behoeften. Het uiteindelijke doel, zo vervolgt het persbureau, ls echter de afschaf fing van kernwapens. Wij verklaren HILVERSUM De TV-reportage van het huwelijk van prinses Beatrix was het meest bekeken televisiepro gramma van 1966. Direct daarop volgt de voetbalwedstrijd LiverpoolAjax. Hier volgt het lijstje favorieten tot half december, zoals uit een kijk- en luisteronderzoek gebleken is. (Eerste cijfer van de kolom kijkdichtheid in procenten, tweede cijfer waarderings cijfer). Huwelijk prinses Beatrix 94 Liverpool—Ajax 90 Wim Sonneveld 78 Melissa (thriller) 78 Do rus (1 okt.) 77 Holiday on Ice 76 Voor de vuist weg (21 jan.) 16 Willy en WiUeke 76 Manchester U.—Benfica 76 Europese schaatskampioensch. 75 Journaal (11 mei) 75 Eurovisie Songfestival 74 Do rus (22 jan.) 74 Actie Tibet '3 Finale Europa Cup (landsk.) 73 Alleen voor u Wie van de drie Wereldkamp. schaatsen 73 73 72 72 81 83 82 78 73 78 73 71 80 84 73 66 74 75 76 78 74 83 75 nogmaals, dat China nimmer en in geen enkele omstandigheid de eerste zal zijn die zijn toevlucht tot het ge bruik van kernwapens neemt", aldus Nieuw China Het nieuws van de explosie werd door de Amerikanen een kwartier eer der bekendgemaakt dan door radio- Peldng. In 1942 in Japanse krijgsgevangenschap In 19d0 in Indonesische gevangenschap op beschuldiging van omverwerping van het regime van Soekarno in samenwer king met „Turk" Westerling. In 1958 weer vrij, waarna een zakenbezoek aan Nederland. In 1961 opnieuw gevangene, nu op be schuldiging van subversieve acties te gen de staat. Hij werd vastgezet met po litici als Sjahrir, Roem en Anak Agoerig. Hoewel allen „onschuldig werden be vonden" aldus zijn verklaring kwam er toch niemand vrij. Sinds 1963 vertoefde de sultan van Pontianak onder huisarrest. Pas na de mislukte communistische coup van 30 september 1965 kreeg hij een grotere be wegingsvrijheid. Twee maanden geleden besloten de nieuwe machthebbers dat hij in vrijheid werd gesteld. Noch president Soekarno, noch een van de drie belangrijkste leden van het presidium, heeft de sultan in de afgelopen jaren gezien. Op een vraag of hij op goede voet. met de laatsten stond, antwoordde hij: „In ieder ge val niet op kwade voet". Max Alkadrie verklaarde overigens „honderd procent" vertrouwen te heb ben in het nieuwe regieme. H(j hoopte op een goede samenwerking mét Ne derland, omdat de politieke situatie „zeer goed" was. Over de positie van president Soekarno wenste hij zich niet uit te laten. Journaal (2 febr.) 72 74 9—15. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG De Haagse rechtbank veroordeelde vanmorgen de 47-jarige Haagse meubelmaker A. van den B., voor moord op zijn 47-jarige echtgeno te tot acht jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest- Het huwelijk van verdachte liet, in het bijzonder nadat de vrouw was be gonnen met het nemen van autorijles sen, veel te wensen over. De meubelma ker veronderstelde, dat de vrouw vriendschappelijke relaties onderhield met de rijschoolhouder. Nadat de echtelieden reeds enkele malen uiteen waren gegaan, zocht op 28 juli verdachte zijn vrouw op, die toen in de woning van de rijschool houder aan de Tarwekamp verbleef. Na een korte woordenwisseling stak hij met een dolk de vrouw recht in het hart, zodat zij na enkele ogenblikken overleed. Omdat verdachte tevoren de dolk scherp had. geslepen en ook nog enige tijd in zijn auto had rondgereden alvo rens naar de Tarwekamp te gaan, acht te de rechtbank de opzet tot doden aan wezig. DEN HAAG Op nogal teleurstel lende wijze heeft de volleybalclub Blok keer woensdagavond in de Haagse ge meentelijke sporthal met 2—3 verloren van een stedelijk team uit Praag. Blok keer startte goed. De Hagenaars won nen de eerste set met 155. Toen in de tweede set een kleine terugslag volgde (via 93 én 118 wonnen de Tsjechen deze set met 1115) was het Blok- keer-overwicht toch nog zo groot dat niemand in een nederlaag geloofde. In de derde set werd het via 134 voor Blokkeer 158. In de vierde set kwam de kentering. De Tsjechen lieten hun afwachtende houding varen en toen Blokkeer steeds meer aanvalsexperi- menten zag mislukken, forceerde het Praagse team een vijfde en beslissende set: 165 (22). In de laatste set was het een spectaculair duel. Na 66, 88 kwamen de Tsjechen op. Het werd De sultan vertrouwde, er in Nederland in te zullen slagen goede contacten met het zakenleven te leggen. Hij had enkele projecten in West-Borneo op het oog, waar hij'niet over wilde uitweiden. Hij erkende dat zijn eerste poging om zich als zakenman in Indonesië te ves tigen door „allerlei moeilijkheden" totaal mislukt waren. Hij zou zich thans niet meer om Duits kapitaal bekommeren, maar uitsluitend om Nederlands kapi taal. Óp twee dingen hoopte Max Alka drie vurig. Op een audiëntie bij H. M. de Koningin, van wie hij tot 1958 ad judant was en op contact met de Ne derlandse regering. Twee ministers van het huidige kabinet kende hij in ieder geval nog „van vroeger". (Van onze kerkredactie) GOUDA Dr, C. Steenblok, predi kant van de Greformeerde Gemeenten In Nederland, is vanmorgen plotseling overleden als gevolg van een hartaan val. Hij is 72 jaar geworden. Dr. Steenblok nam een vooraan staande plaats in in kerkelijk Neder land. Na gestudeerd te hebben aan de Theologische Hogeschool te Kampen, werd hy in 1927 predikant van de ge reformeerde kerk te Lopik. In 1933 werd hem eervol emeritaat verleend, waarna hij enkele gemeen ten diende als hulpprediker. In 1941' promoveerde hij aan de Vrije Univer siteit op het proefschrift „Voetius en de sabbat". - In 1943 ging dr. Steenblok over naar de Gereformeerde Gemeenten. Hy diende daar de gemeenten Poortvliet, Rotterdam-Centrum en sinds 1946 Gouda. Hij was ook docent aan de Theologische School te Rotterdam. Een dogmatische strijd werd oor zaak, dat de generale synode hem in 1953 van- zijn docentschap onthief. Daardoor kwam er scheuring in de Gereformeerde Gemeenten, Zij, die het met dr. Steenblok eens waren, vormden het kerkverband der Gere formeerde Gemeenten in Nederland. In deze gemeenten heeft dr. Steen blok tot zijn dood toe actief leiding ge geven aan het kerkelijk leven, onder meer door het blad „De Wachter Si- ons", waarvan hij hoofdredacteur was. Minister Luns vindt de leverantie van duikboten aan Zuid-Afrika niet in strijd met het door de Nederlandse re. gering gevoerde embargo op militair materiaal voor Zuid-Afrika. Volgens de PSJW toont minister Luns met deze opvatting de grootst mogelijke minachting te hebben voor de belangen van de gekleurde bevolking van Zuid-Afrika. De PSJW heeft voorts het NVV ge vraagd het initiatief te willen nemen tot een staking op dc scheepswerven ris met de bouw van de duikboten wordt begonnen. (Van onze ondérwijsredactie) DELFT In Dibaccio in Italië, waar hij tijdelijk verbleef, is op 58-jarige leeftijd plotseling overleden prof. dr. P. A. Roelofsen, gewoon hoogleraar in de scheikundige technologie aan tie TH te Delft. De overledene was van 1947 tot 1948 directeur van de organisatie voor Zui ver Wetenschappelijk Onderzoek. ERP Het gehele gezin Conyn man, vrouw en twee kinderen nit Bakel is gisteren gewond geraakt toen een tegenligger frontaal op hun wa gen hotste. Het ongeluk gebeurde op de weg langs de Zuid-Willemsvaart nabij Erp. Op deze. weg stopte een vrachtwagen combinatie voor een stilstaande vracht auto. De bestuurder van een achter deze combinatie rijdende personenauto, de heer C. C. G. uit Den Bosch, dacht nog tijdig te kunnen inhalen, doch kwam op de linker weghelft in fron tale botsing met de auto van de fami lie Conijn. De heer G. werd slechts licht gewond. AMSTERDAM De 33-jarige me juffrouw T. L. N. uit de hoofdstad is gisteren bij het overstèkendoor een auto gegrepen en gedood. DEN HAAG De heer P. W. Lokollo van de republiek der Zuid-Molukken (RMS) heeft gisteren by een gewonde hoofdagent van politie thuis zijn spijt be tuigd. Hij wenste de politieman beterschap en offreerde een fruitmand. De politieman werd gewond door een steen tegen zijn achterhoofd. Hij stond op wacht toen jonge Zuid-Molukkers de Indonesische ambassade wilden bestor men. JAN TIMMAN: Ik kan geen provo zijn Al .mor viin twnalfdp innr was hii kunnen waarmaken. Immers,- een tor- Al met zyn twaauae jaar was ny nool.iege levcrt tevens een „unodiging Aan dit resultaat heeft hij ook zijn deelname aan dit tornooi te danken en hij vindt het heel leuk. „Het verbaast me dat dit tornooi zo goed is georganiseerd. Het lijkt wel een wereidtornool. Er ko men veel toeschouwers en dat werkt al tijd stimulerend op de spelers. En dan nog die grote demonstratieborden. In één woord af." De bescheiden Jan Timman weegt zijn woorden nauwkeurig. Des te beslister klinken zij echter. Al pratend krijgen we snel de Indruk dat hij eigenlijk helemaal geen provo is, maar doodgewoon een scholier die het fijn vind om te sehaken en bovendien aardige successen boekt. Hij Is scker geen provo, want hoewel het huiswerk wel eens in het gedrang komt, ls hij op het lyceum nog geen een keer blijven zitten. „Nn heb ik dit jaar eigenlijk wei nig aan de schaakstudie gedaan. Het was maar juist voldoende." Jan Timman kan dus tevreden zijn, maar toch wil hij meer. In dit tornooi is hij met de Engelsman Whiteiey favoriet en graag wil hij dit BOREHAMWOOD Een verjongd Neder lands tafeltenn Istcam Frans schools en de sinds kort weer in aanmerking komende Bert Onnes deden niet mee heeft woensdag in Borebaenwóod de gemengde in terland tegen Engeland met 7—J verloren.' De„..openingswedstrijd Gibbs—v. d. .Helm werd 24—22, 21—ia. Bert Schools zórgde sa men met A(memorie Wijnants voor de Ne derlandse punten. Bert Schools won met 21—18, 13—21, 21—13 van Michael Johns en Annemarle Wijnants zegevierde met 22—20, 21—15 over Maureen Heppell. Karenza Smith Annomarie Wijnants 1821, 21—18, 21—14; Michael Johns/Mau reen Heppel Bert van der Helm/Annema- rie Wijnants 21—15. 21—16; Stuart Glbbs/Mi- chael Johns Bert Schoofs/Bert van der Helm 13—21. 31—18. 21—18: Stuart Clbbs Bert Schools 21—17, 21—17; Michael Jrhiis Bert van der Helm 21IS. 2116: Stuart Gibbs/Karema Smith Bert Schools/Anne- marie Wijnants 21—19, 18—21. 21—19. op voor de meestergreep van het Hoog- ovenschaaktomooi van volgend jaar zijn en een invitatie voor het IBM-tornooi. Een reden te meer om het beste schaakbeen tje voor te zetten. Hoe het schaken hem ook boeit, hij blijft reëel. Het beroepsschaken is beslist geen Ideaal voor hem. „Ik heb er wel eens over gedacht, maar het bevalt me toch niet. Het is te vermoeiend, boveal dien moet je eigenlijk altijd in een zoe de vorm steken, anders verspeel je invita ties voor volgende tomooien. Een ba roepsschaker mag niet falen." Wel wil hij nog eens denken over he setni-beroepsschaken. Maar of het ds» ooit van komt, weet hij echt niet jï moet eerst van het gymnasium af en nog een studierichting bepalen. Mi. schien wordt het wel wiskunde nu, S dat is helemaal niet zeker. Nou ja. ik Ti. wel hoe het uitvalt."- a*' Gelaatsuitdrukking ondergaat use welijks enige verandering tijdens gesprek. Zijn hand gaat regelmatig u zijn gezicht, terwijl hij denkt wat hij zeggen. In dit tornooi lijkt hij een op» lende speler door zijn haardos en „aangepaste" kleding, maar in feite is L_ dat helemaal niet. Het ia een vriend lijke jongen, altijd bereid te helpen bovendien een goed vriend. Kortom, de Nederlandse schaakw», kan nog veel van hem verwachten, hij dit tomooi wint, hij weet het Hij blijft er tocb even nuchter onder. De agrarische produktie van Zuid-Holland is in waarde groter dan die van het agrarische noorden. Zuid-Holland neemt ruim twintig pro cent van de totale produktie van land bouw, bosbouw en visserij voor zijn rekening. Gelderland volgt met 12,8 procent Noord- en Zuid-Holland samen nemen bijna de helft (46,9 procent) van de totale produktie in Nederland voor hun rekening. Het Economisch-technologlsch insti tuut van Zuid-Holland, dat deze cijfers van het CBS heeft omgerekend, kri tiseert ook het ruimtelijk beleid van de regering. Enerzijds ontbreken' nog de bouwstenen voor een zuiver econo misch regionaal beleid, aan de andere kant steunen de in het geding gebrach te overwegingen op voldoende onder zoek. Het is nog maar de vraag in hoever re het woon- en leefklimaat in West-Nederland aan het verslechteren is. De argumenten zijn voorshands niet overtuigend genoeg om een ruimtelijke visie voor het jaar 2000 op te baseren. Dit geldt des te sterker daar de ruim telijke visie slechts berust op het ver moeden van een positief economisch ef fect. Daardoor is de visie van de tweede nota over de ruimtelijke orde ning in te sterke mate een ruimtelijke visie op zichzelf. Daardoor komt deze nota hier en daar tot onaannemelijkhe den. Zo noemt het BTI het hoogst on waarschijnlijk dat het noorden van het land een bevolkingsgroei zal doorma ken, zoals de nota wenst. Een gemid deld jaarlijks immigratieoverschot in het noorden van het land van 20.000 personen veronderstelt een werkgele genheidsgroei in dit landsdeel, die mis schien wel wenselijk, maar daarom nog niet te verwezenlijken is. UTRECHT - Zaterdag klokslag twaalf zal voor twee miljoen gulden aan vuurwerk de lucht in worden geschoten. Uit gegevens van de twee grootste vuurwerkfabrikanten is gebleken dat vooral vuurpijlen dit jaar favoriet zijn. Er zijn reeds enkele honderden miljoenen stuks verkocht. Twee „nieuwe sterren" in de Oudejaarsnacht zullen de „draaiende zon" en de „Vesuvius" worden, vuurwerk dat in verschillende kleuren opspuit. Tot geruststelling: er zijn dit jaar minder zevenklappers en donderbussen verkocht. Ongeveer tien procent van al het verkochte vuurwerk is van Aziatische makelij, dat illegaal als „speelgoed" of als „bromfietsonderdelen" over de grens is gesmokkeld.. Duitsland doet het altijd grootser. Daar werd voor 63 miljoen gulden aan vuurwerk ingeslagen. (Van onze sociaal-economische redactie) UTRECHT Vanmorgen vroeg is in de ouderdom van 53 jaar in het St. Anthoniusziekenhuis te Utrecht overleden de heer M. Schouten, se cretaris van het CNV. Schouten werd. 29 juni, precies een half jaar geleden, het slachtoffer van een ernstig auto-ongeluk, waarvan hy zich niet meer heeft hersteld. Hy was bij het CNV belast met de vakantieoorden, ziekenfondsen, de sec tor van de volksgezondheid en mili taire zaken. In 1959, na het vertrek van de he ren M. Ruppert en B, Roolvink bij het CNV, werd Schouten in het bestuur van het vakverbond gekozen. Voordien was ltfj lid van het hoofdbestuur van de Nederlandse Christelijke Bond van overheidspersoneel en districtsbestuur der voor deze bond in Groningen. (Van een onzer sportredacteuren) GRONINGEN Al In de tweede ronde 2jjn de spelers van het Niemeyer inter nationaal jeugdschaaktornooi het ware gevecht begonnen. Beperkte de eerste ronde zich tot een terreinverkenning, woensdag vleien er enkele fraaie partijen te zien. Het is duidelijk geworden dat de kan sen van de Nederlander Jan Timman niet zo érg hoog meer mogen worden aangeslagen. Immers, niet alleen verloor hjj zelf na een spectaculaire party van (Van een onzer sportredacteuren) GRONINGEN De nederlaag tegen Steinberg heeft Jan Timman achter doen raken op zijn rivaal. De jonge Delftenaar was heel lovend over het spel van zijn tegenstander, die hl) beslist sterker achtte dan Kuprejtschlk, de Russische deelnemer van vorig jaar. In een Franse partij trachtte Timman druk uit te oefenen op de witte dame- vleugeï, er tevens voor zorgend dat zijn eigen koningsvleugel (zonder rochade) voor de verdediging gereed stond. Toch kon de Rus langzaam in het voordeel komen en na de zestiende zet van Tim man <Td8) was het spel uit. Heel snel wikkelden beide spelers af, het overge bleven eindspel bood de Hollander geen kansen meer. Steinberg (Rusl.)Timman (Nederl.) I. e4 eB: 2. d4 ü5; 3. e5 c5; 4. e3 Pc6; 5. Pf3 DbB: 6. a3 c4; 7. Pd2 Fa5; 8. Le2 Pe7; 9. 0-0 Pg6; 10. S3 h6. II. Tbl Ld7: 12 b3 cxb3: 13. c4 dxc4; 14. Pxc4 Pxc4: 15. Lxc4 Lc6; 16. d5 Td8: 17. Le3 Da5; 18, Ld2 Txd5; 19. Lxa5 Txdl; 20. Tfxdl Lxl3. 21. Lb5 Le6: 22. Lxc« bxcS; 23. Td8 Kei; 24. Tbdl Pxe5: 25. Lb4 Kf6: 28. Txf8 Txf8; 27. Lxf8 a5; 28. a4 Fc4; 29. ICfl e5; 30. Ke2 Ke6. 31 Tbl b2; 32. Kd3 Kd3 Kd5; 33. Lxg7 h5; 34. Kc3 en zwart staakte de hopeloze strijd. DEN HAAG m Ook gisteren is er nog geen oplossing gekomen in het zo genoemde artsenconfHct. De landelijke huisartsen hebben na een drie uur du rende vergadering in het Schevenlngse Kurhaus besloten nog geen beslissing te nemen, maar deze over te laten aan de morgenavond te Utrecht te houden algemene vergadering. Afgevaardigden van de artsen en de ziekenfondsen zijn daarna naar mi nister Veldkamp gegaan om hem de uitslag mee te delen. De vergadering in het Kurhaus was bedoeld om de afgevaardigden van de plaatselijke huisartsenverenigingen te informeren over de stand van zaken. De afgevaardigden zullen vandaag met de plaatselijke huisartsenverenigingen vergaderen om op hun beurt de artsen weer te informeren. Deze vergaderingen zullen dan hun standpunt moeten bepalen en de afge vaardigden opdragen morgenavond te Utrecht in deze geest te stemmen. de jonge Rt» Steinberg zeker favorie met de Engelsman Whiteiey - bovendien nam ook de Zweed Svi afstand van hem. Weliswaar werd party tegen de Ier Moles afgebrota S maar winst ligt voor de hand. Nu moeten er nog wel vier partijen is de voorronde worden gespeeld, maar K vol punt achterstand is toch heel wat Even slecht verging het een andere .Ne derlandse vertegenwoordiger. GertJUgie rink moest opnieuw een nul incasseres ditmaal tegen de Belg Rooze. Oaaauw keurig spel van onze landgenoot wer door zijn tegenstander eenvoudig uitge buit. (Va ÏCHIE igrikw iter zi irversl at In it Job! i Het I in is Ooi jamr geen «den g filn Een mooie prestatie komt op naam to Whiteiey. In een Siciliaanse partij reta de hij achter elkaar af met Westerraei!: die feitelijk onder de voet werd gelopa De Duitser bood lang tegenstand. e(g« Üjk tegen beter weten in. Op een gegeve ogenblik stond hij zelfs zes pionaa tegen een paard achter. De derde Nederlander, Klers, speel» remise tegen de Pool Gralka na sa Konings-Indfsche partij. De drie anden ivunings-njuiscne uj. - \rnu-. partijen: PedersenDan, Roth-Dragan® Vadasz—Schaufelberger liepen geruiste de remisehaven binnen. v' Uitslagen afgebroken partijen silliard ronde: KiersWestermeier 01. TuOTJj Jn Svensson H. PedersenLigtews' (ttt ov 1—0. Uitslagen tweede ronde: Groep?4 Kiers—Gralka Vi—Vi. Westermeto- Whiteiey 0—1; groep B: Steinberg^» man 1—0, Moles—Svensson afg-: PedersenDan ¥j, Ligtennk—SW 0—1: groep D: Roth—Dragan«73 p.Hil Schaufelberger—Vadasz Bijkante ■fettaa- P&4 (b^ Ttentscl '.tel. ilacbtej Hei 'troieu Groep A Whiteiey Gralka Westermeier Kiers Groep B Steinberg Svensson Moles Timman l't Groep C Pedersen Rooze Dan Ligterink Groep D Dragan Vadasz Roth Schaufelberger 2 15 2 ,lr 2 2 2.-1 2-1 1 ktaisri 28468, ,Gp 28! 'PoUiee <85 (za Park\ OSLO De schaats-elite uit Ne® land, Noorwegen, Rusland sn-ZW komt op 1 en 2 januari in het BiskP» dion van Oslo tegen elkaar uit Voor eerste maal wordt er dan in het is we seizoen over de vier O®®®5») 5GHIE afstanden gereden, namelijk de w jrlinge 50Ó0,1500 en 10.000 meter. ..JÈ1 en Naast de klassementsrijders CT de sprinters in een aparte a kans te bewijzen, dat het ook tut zoen bijzonder snel zal gaan. voor derland starten alleen VerkerK Schenk. jloolzw ld." Ine zwc 1000 tni 'arunc geme ia, de !Sent 'gd de ipe uii n wai isse BREMERHAVEN Het Nedgiook landse basketbal B-team heeft.» pool, 3 woensdag tijdens het internau Estafe basketbaltornooi in Bremerhaven ig. je plaatst voor de halve finales. 00 js £r. derde wedstrijd in. de voon"onden taschoi een overwinning, ditmaal op £vnf{rl land B (54—44). De overige halve rt Estafe; listen zijn: Zweden A, Belgie o .oe Osnabrück. Het Nederlandse öschc mes-B-team versloeg Westfalen Js Era 68—38. ptafel 5e indschi 3e pri tving

Trouw / De Rotterdammer | 1966 | | pagina 2