VIEUX Grote veranderingen in Zomerhofkwartier J -Joop r.k. kerken binnenstad? de Automatenkrakers weer actief in Schiedam 7H 1 <1 •AyAyAyAyA* AGENDA Raadsvergadering werd voortijdig gesloten MAASSLUIS KRIJGT STADSPARK nü rente tot Arbeidsbureau in nieuw pand Bond Oud-Strijd ers hield vergadering Inbraken in de Zijlstraat GARAGE KOREE VRIJMOED Oliebollen -actie een succes Parkeergarage op knooppunt NIEUWE SPAARMO GELIJKHEDEN VLAER&KOL Heer Bokelweg toegang tot stadscentrum Arbeider valt in bouwput MEDEDELING Vier gewonden bij aanrijdingen Bisschop moet beslissen Hl Burgerlijke stand Boerenbruiloft op 10 januari behoeft geen krans. hij is meer waard dan u denkt GEMEENTE SCHIEDAM SCHOOLMAATSCHAPPELIJK WERKSTER ft MAN DE ROTTERDAMMER WOENSDAG 4 JANUARI 1967 VANAF 1JANUARI IN NIEUWE HET NIEUW mmmsmÊtm Tijdelijke vestiging Onwel en overleden Fabrieksbaas dood gevonden op bedrijf Twee gewonden bij auto-ongeluk Scald ia- Wartburg- en Trabant-Dealer m. Wij hebben dan ook geen kransen in voorraad. Wél een uitgezochte boekenkeus:góede boeken (zónder krans!Kom maar vrij binnen in ons boekhuis;hoop's een boek, zomaar omdat het zo fijn is gezellige boeken in huis te hebben. boekhuis Bezwaar bij de Kroon tegen verleende hinderwetvergunning Donderdag ere dagelijks Naar schaatskam pioenschap Selieidsrec liters in finale spelregels Fortei heeft een geitee! eigen stijl voor m moderne men, dis weet wat klj wil. Fortei derenklediog tarkrljgtaar bij 4 pagina 3 ■etiket;! Ook ideaal voor uw.longdrink (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De olleboUenactie 1966, die werd opgezet door commissies van de Hervormde Kerk en de Rijn mond Band is een groot succes gewor den. Maar liefst 340.000 oliebollen heeft men aan de man gebracht. De secretaris van de commissie, de heer Y. J. Ferweda, schrijft dit verheu gende resultaat toe aan de talrijke bestellingen, die men via 17.000 folders mocht ontvangen. Het bestuur brengt aan alle medewer kers dank voor hun enthousiasme en doorzettingsvermogen. Met name wer den genoemd, de leden van de Her vormde Kerk en de familie Schwager- man, die zich bijzonder verdienste!] k maakten bij de organisatie. TIET parkeerpiatform, dat nog 1 dit najaar achter het kanto rengebouw ,Jiatshoek" gereed zal móeten zijn is in feite een parkeergarage met twee etages en een begane grond zonder wanden en zonder dak. Het komt aan het einde van een belang rijke toegangsweg van het noor den tot het stadscentrum. Het is de bedoeling, dat Rotterdam bezoekende automobilisten hier hun wagen kwijt kunnen. afhankelijk van bedrag en termijn V. Bankiers Utrtcht Oud* Gracht 150, t»L26351 ftott&rd tin, Ccofttngtl 75, M. 120121 BUUwvtn, JuUtMlMn<4,ttt.2Sn - Uwtisfola,Ktocatertfm*! 7, t*L2195 r (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Vermoedelijk half januari zal in de Van Swinger- landstraat een semi-permanent gebouw verrijzen voor het gewestelijk ar beidsbureau Nieuwe Waterweg-Noord. De bouw zal ongeveer drie maanden duren, zodat het arbeidsbureau in maart naar zijn nieuwe vestiging zal kunnen verhuizen. Zoals bekend is het bureau reeds ge ruime tijd gevestigd in het pand aan de Oosthavenkade. Dit oude .gebouw biedt echter onvoldoende accommoda tie aan de werkzoekenden en aan het bureaupersoneel. Reeds geruime tijd zag men dan ook uit naar een nieuw kantoor. Aanvankelijk zou een modem ge bouw worden opgetrokken aan de Leij- den van Gaelstraat. De kapi- taalschaarste is er echter de oorzaak van, dat dit voorlopig de eerste vijf jaar niet kan worden gerealiseerd. 4b VLAARDINGEN* Zaterdagmiddag om twee uur vertoont de Fleo la Triangel een jeugdfilm over de hond Shaggy "oor Jon gens en meisjes van acht tot veertien jaar. 's Avonds wordt voor de Fieo-Ieden om half zeven (12 tot 16 jaar) en om kwart voor negen (boven de 16 jaar) de komische kleu renfilm „De eend en de Cadillac" vertoond. Voor al deze voorstellingen kan men zater dagmorgen van tien tot twaalf uur in Trian gel kaarten krijgen. ROTTERDAM Laten we in zekere zin hopen dat het Rotte-vïaductproject van de Nederlandse Spoorwegen is ver vallen. Dat viaduct zou het Centraal Station met het station Rotter dam-Noord verbinden en het plan ligt er nog altijd al is de kans dat het ooit verwezenlijkt wordt gering. Dat vertel de ir. Th. Brouwer» directeur van de dienst van stadsontwikkeling, dinsdag middag, toen hij de eerste paal sloeg voor een parkeerpiatform in twee eta ges, behorende bij het aan de Heer Bokelweg in aanbouw zijnde kantoren- pand „Katshoek". Ir. Brouwer lichtte zijn verlangens nader toe. Die houden nauw verband met het bij „Katshoek" komende par keerpiatform in feite een parkeer garage zonder gevels en zonder dak BELGRADO De Joegoslavische vice-premier Krajger is in de omgeving van Belgrado met zijn auto geslipt en verongelukt. Ook zijn zoon kwam hierbij om het leven. Kriger (52) was lid van het politieke bureau in Joegoslavië, in de Tweede We reldoorlog streed hij met de partizanen tegen de Duitsers. ROTTERDAM De 34-j'arige arbei der J. Doever uit Woerden is dinsdag 5,50 meter gevallen in de bouwput van de voetgangerstunnel onder het "Weena. Hij was bezig met het verwijderen van een plank van twee stutbalken toen de plank begon te zwiepen en de heer Doe. ver zijn evenwicht verloor. Hij is met een gecompliceerde been breuk en hoofdwonden naar het Dijk- zigtziekenhuis gebracht. Tijdens werkzaamheden in het ma gazijn van de NV Rijswijk aan de Waalhaven is de 27-jarige elektrische lasser M. Berreboom met een boortol in zijn hand gestruikeld en gevallen. Hij kreeg hierbij de boor in zij nbuik. De heer Berreboom is naar het Zuider ziekenhuis gebracht. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Op het NS-station Kleiweg is de 64-jarige weduwe M. v. d. Kaaden-Klapwijk uit Berkel en Ro denrijs dinsdag onwel geworden. Bij aankomst in het Bergwegziekenhuis bleek zij te zijn overleden. dat op de beide etages plaats zal bieden aan tweehonderd auto's en nog eens aan honderd auto's op de begane grond. Het zal nog dit najaar gereed moeten zijn. Daarnaast biedt de kelder onder het gebouw „Katshoek" plaats aan 140 wagens. Volgens de ideeën der gemeente Rotterdam is het tracee van het Rot- teviaduct uitermate geschikt voor de wegverbinding van de benoorden Rot terdam in aanleg zijnde oost-west-rijks- wegenverbinding en het stadscentrum. Het uiteinde van die wegverbinding is de aansluiting van de straks zeer brede Heer Bokelweg met de Schieka- de en het parkeerpiatform wordt dan de aangewezen plaats, waar automobi listen, die van het noorden uit komen, hun wagen bij een bezoek aan de bin nenstad kwijt kunnen Het ik de bedoeling, aldus ir. Brou wer, dat deHeer Bokelweg voor 1970 klaar is. Dat houdt in dat er dan op de plaats waar deze Heer Bokelweg de spoorlijn van het Hofplein naar Den Haag kruist een groot viaduct moet zijn gebouwd, dat de nieuwe Heer Bo kelweg haar zijn volle breedte overspant. Ook voor de buurt zelf is het par keerpiatform van grote betekenis. Ir. Brouwer lichtte toe, dat de Hof plein-spoorlijn het Zomerhofkwar tier in twee delen snijdt. In het noor- oostelijke deel zijn nu ongeveer vijf honderd parkeerplaatsen, in het zuid westelijke deel zijn er iets minder dan driehonderd. De parkeerplaatsen in het zuidwestelijke deel zijn dage lijks propvol. De bezetting in het noordoostelijke stuk is ongeveer ze- ventig procent. Als de „mam moetschool" klaar is, zal de behoefte aan parkeerruimte in het Zomerhof kwartier enorm stijgen. De politie is nu nog lankmoedig tegen parkeerders, die in het Zomer hofkwartier moeilijkheden hebben. Als het platform gereed is, is die lankmoedigheid niet meer nodig VLAARDINGEN De 56-jarige fa brieksbaas H. J. Vugt is dinsdagnacht dood in een fabriek aan de Industrie weg gevonden. De man was 's avonds naar het bedrijf gegaan. Toen hij na enkele uren nog niet thuis was werd men ongerust. Enige gealarmeerde agenten stelden een onderzoek in en trofien de heer Vugt dood aan. De politie vermoedt dat de man is overleden aan een hartaan- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De afdeling Schiedam van de Nederlandse Bond van Oud-Strijders hield dinsdagavond in de bovenzaal van „De Amstelbron" een drukbezochte jaarvergadering. Na een kort openingswoord van voor zitter P. van Rijn zijn de notulen van de jaarvergadering van 4 januari 1966 en de jaarverslagen van de secretaris en penningmeester voorgelezen. Vervol gens bracht de kascommissie verslag uit, waarna de aftredende bestuursle den G. Rosman en KL J. van Har- tingsveldt werden herkozen. De heer Van Gerven is benoemd tot lid van de kascommissie voor de aftre dende heer Kunst. De drie leden van de ballotage-commissie, de heren Kui- ner, Kunst en Mak, zijn herbenoemd. De contributie, die varieerde van ƒ2,50 tot ƒ3,50 per lid moest worden verhoogd tot 5. Tot nu toe moest men per lid 3 aan het hoofdbestuur afdra gen. Dit wordt voortaan 4. Hoewel beide besturen het onder werp nog in studie hebben wil men de contactavonden van de Bond van Oud-Strijders niet combineren met die van de Vereniging voormalig Verzet en Expogê, afdeling Schiedam, Allerlei groepspsychologische bezwaren spelen hierbij een rol. Beide contaetavonden hebben een eigen sfeer en geestelijk klimaat, aldus de heer Van Rijn. Met ingang van maandag 2 januari 1967 treedt de heer R. K. B. Hoekstra op als redacteur van ons blad voor Vlaardingen. Hij volgt de beer H. Weststrate op, die niet.meer aan onze krant ver bonden is. De heer Hoekstra is reeds ge ruime tijd werkzaam geweest op de eindredactie van ome Water weg-edities. Onze Vlaardingse redactie is straat 11, telefoon 346775, b.g.g. 115583. gevestigd aan de Smalle Haven- Redactie „De Rotterdammer". (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Vanmorgen is een aanrijding ontstaan op de kruising Dorpsweg-Fuutstraat tussen een vrachtauto en een bestelauto. De 37-ja- rige H. F. van Gijselen uit de Godschalkstraat is met pijn in de rug en hoofdwonden naar het Dijkzigtzie- kenhuïs gebracht. Bij het oversteken van de Span jaardstraat is dinsdagavond aangere den de 68-jarige A. H. Nisman va nde Aelbrechtókolk. De man is met een ge broken been naar het Bergwegzieken huis gebracht De negentienjarige timmerman H. L. L. Zijlstra uit de Blokmakersstraat is op de Franselaan dinsdagmorgen met zijn bromfiets over de sneeuw geslipt en onder een geparkeerde vrachtwagen terecht gekomen. Hij is met diverse verwondingen naar het Dijkzigtziekenhuis gebraoht Op de kruising Digna Johanna- weg-Botlegweg is dinsdagavond de 43-jarige fabrieksarbeider T. Ophof uit de Djambistraat met zijn fiets door een personenauto geschept en dertien me ter weggeslingerd. Met een gebroken been is hij in het Zuiderziekenhuis op genomen. MAASSLUIS De 30-Jange G. I. Nleu- wenhulze is op de kruising Kembrandtlaan - Hobbemasiraat met zijn auto in botsing ge komen met de van reohtslromeniie auto van de heer J B. van Daal uit Rotterdam. Het anderhalfjarig dochtertje van de heer Nieuwenhuize liep bij dit ongeluk verwondin- dingen op aan haar mond en de verloofde van de heer Van Daal kreeg een scheur in haar bovenkaak. Beiden zijn in het Holy ziekenhuis te Vlaardingen behandeld. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De bisschop van Rot terdam zal op korte termijn een beslis sing nemen over een mogelijke buiten gebruikstelling van een of meer rooms-katholieke kerken In de bin nenstad. De parochiebesturen hebben hem de penibele situatie waarin de ker ken verkeren voorgelegd. Zij denken aan een algehele reorganisatie van de parochieindellng. De Schiedamse binnenstad telt op het ogenblik ongeveer 15.000 rooms-ka- tholieken, die behoren tot de parochies St. Liduina, St. Jan de Doper en O.L. Vrouw Rozenkrans. Deze kerken beschikken samen over 2.300 zit plaatsen. De verder doorgaande ontvolking van de binnenstad wettigt de verwach ting dat het aantal rooms-katholieken tot 1980 nog met ongeveer 5.000 zal verminderen. In dat geval krijgen de drie kerken een gezamenlijke overcapa citeit van 1300 zitplaatsen. Restauraties SCHIEDAM Geboren: Monique CdvU van der Werf en R Overzien Rosalinda, dv T Sneileman en I M de Vries; Irma, dv C Blomsma en E J Reinders: Alexander R, zv R H Heeren en C I Lawa; Gerhard A J. zv W Schmidt en E B J Renting, Overleden: M de Zwart, 70, wed van A H J Peters; F Koppenhagen. SI; C Olsthoom, 63; E de Haas. 76. wed van L Broere. van de kerken zijn geraamd op resp. 50.000, 90.000 en 100.000. Mogelijkheden om uit de financiële moeilijkheden te komen zijn afbraak van een of twee kerken en herstel van de overblijvende, of afbraak van alle drie de kerken en bouw van één nieuw kerkgebouw. De gezamenlijke parochiebesturen hebben hun kerkleden op Nieuw jaarsdag met de stand van zaken op de hoogte gebracht (Van onze correspondent) MAASLAND Op 10 januari zal ter gelegenheid van het huwelijk van prin ses Margriet en mr. Pieter van Vollen- hoven een „boerenbruiloft" worden ge houden in Het Trefpunt. Zij komt in de plaats van de eerder gemaakte plan nen voor de Maaslandse Margriet Markt, die voorlopig tot eind april is uitgesteld. De „Boerenbruiloft" zal echter grootser worden dan aanvankelijk in de bedoeling lag. Het feest zal voor jong en oud worden opgeluisterd met alle soorten muziek. Zo zal voor de jeugd het beatorkest „The Shady Side Boys" optreden, en de dansmuziek ver zorgt het auartet Leen van Dijk. Natuurlijk zal een boerenkapel niet ontbreken en Krelis Pier treedt hierbij als gast op. Het onmisbare bruidspaar wordt gevormd door Hannes en Klaar- tje Spreeuw. De algehele leiding is in handen van de cabaretier Gé Borden. Het Oranjebestuur verzoekt iedere Maaslander ter ere van het Bruidspaar de vlag uit te steken. HAVEN 48 MAASSLUIS TELEFOON 01899—2835—3221 \tmm GEMEENTE SCHIEDAM Sluiting café's op 10 januari 1957 In verband met het huwelijk van HKH. Prinses Margriet met de heer mr P van Vol lenhoven op 10 januari 196?. heeft de Burgemeester beslo ten, dat de inrichtingen tot het verbruiken van eet- en drink waren op die dag open mogen blijven tot des nachts 1.30 uur. Er mag dan muziek gemaakt worden tot 1 00 uur Tevens mag zondere nadere vergunning op bovenvermelde dag tot des nachts 1 00 uur ge legenheid worden gegeven om te dansen, nuts vooraf de ver schuldigde vermakelijkheids belasting is voldaan. Voor dancings alsmede nacht- bars blijft van kracht het ge stelde in de voor die inrich tingen verleende ontheffing van het normale sluitingsuur. Schiedam, 2 januari 1967. Die oude haard op zolder kan u nog een aardig centje opleveren. Niet als u hem iaat staan, maar wèl als u hem per Koerier verkoopt. Er zijn nog heel wat lezers die hem graag willen hebben. O (Van een onzer verslaggevers) Bij het openbaar onderwijs in bovengenoemde gemeente kan een worden geplaatst in de rang van Commies. Betrokkene zal voornamelijk worden belast met werk zaamheden ten behoeve van leerlingen van de scholen voor gewoon lager onderwijs, van de school voor moeilijk opvoedbare kinderen en van de school voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden. Het bezit van het diploma „Maatschappelijk Werkster" is vereist. De bezoldiging bedraagt m minimum en maximum respectievelijk 747,— en ƒ1026,— per maand. Vakantietoeslag 6 per jaar. De gemeente Schiedam is aangesloten bu het I.Z.A,-Zuid-Holland. Deelname aan gepremieerde spaarregeling is mogelijk. Eigenhandig geschreven sollicitaties dienen binnen 14 dagen na verschijning dezer advertentie te worden ingezonden aan Burgemeester en Wethouders. VLAARDINGEN De heer G. Bu- ters en vijf anderen hebben het college van B. en W. schriftelijk doen weten dat zij bij de Kroon een. bezwaarschrift hebben ingediend tegen de verleende Hinderwetvergunning aan de heer M. C. Schotman. De heer Schotman kreeg zijn vergunning voor het uitoefenen van zijn bedrijf, een plaatwerkerij aan de Willem Beukelszoonstraat 63 b. Vol gens de heer Buters veroorzaakt het bedrijf geluidshinder. Aanvankelijk werkte de heer Schot man zonder vergunning, zodat B. en W. besloten de zaak te sluiten. Hiertegen ging hij echter in beroep bij de Kroon met als gevolg dat het college, lopende deze procedure, zich genoodzaakt zag de Hinderwetvergunning te verlenen. Bij de ingekomen stukken, die don derdagavond tijdens de gemeenteraads vergadering van half acht in behande ling zullen worden genomen, geven B. en W. het advies het bezwaarschrift van de zes appelanten ter afdoening in hun handen te stellen. VLAARDINGEN De mogelijkheid estaat de m 1966 betaalde huisvuilbelasting terug te krijgen. Indien men m iialzclfi-<e laar aan eigen- en gezinsmkomsten minder heeft genoten dan ƒ5000. Bij het bureau gemeentebelastingen jn het stadhuis zijn aan vraagformulieren verkr'igbaar. die voor 1 februari moeten worden ingediend. Na deze datum zullen ingediende verzoeken niet meer in behandeling worden genomen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De laatste tijd zijn een of meer automatenkrakers bijzon der actief. Vannacht zag de politie een auto wegrijden nadat in de Iepenlaan bij het pand 53, dat mevrouw C. W. van M.-C. bewoont, een sigarettenauto maat bleek te zijn geforceerd. Zondag nacht deed zich hetzelfde voor aan het Noordeinde in voormalig Kethel» waar de heer A. B. een automaat exploiteert Ook vannacht zag de politie in die buurt een personenauto op verdachte wijze heen en weer rijden. Maandagnacht verschaften inbre kers zich toegang door een bovenruit tot de kantoren van de Schiedamse melkzuurfabriek en de distilleerderij Herman Jansen N.V., die in hetzelfde pand aan de Zijlstraat 6 gevestigd zijn. De ongewenste gasten haalden alles overhoop en braken bureaus en een stalen kast open. Zij brachten grote schade aan het meubilair toe en veroor zaakten een enorme ravage. De buit bedroeg echter slechts dertig gulden. Dezelfde nacht werd ook in de - kantoren van de N.V. Speciaal Drukke rijen en in die van de N.V. Bavo Machi nefabriek, beide aan de Gustoweg, inge broken. Ook hier werd alles doorzocht maar niets meegenomen. Vannacht heeft de politie twee mannen verdacht van poging tot diefstal aangehouden en opgesloten. Het waren de Rotterdammers W. W. en F. de B., respectievelijk 20 en 18 jaar. In de woning van de familie J. H, K. Verkaaik aan de Van Oldenbame- veldstraat ontstond vannacht brand in het kolenhok, waar veel spullen, o.a. een kampeertent opgeslagen stonden. Er was veel rookontwikkeling, maar de brandweer wist onder leiding van brandmeester B. de Jager het vuur snel te blussen. De schade bedraagt on geveer driehonderd gulden. Korenbeurs: Teach-in over sanering bin nenstad, 20. Arcade: Sted. Gymnasium, dansavond. 20 Chr. Soc, Belangen: Retorica, spreken in bet openbaar. 20. Bijkantoor Dc Rotterdammer-, Lange Kerkstraat 82. uitsluitend redactiezaken, tel. 263954 b.g.g. 010 - 115583 an 0189S - «619). Agentschap: J v. Gogh, Dr. Zamen- hofstraat 139, tel. 152400. Klachten bezorging: Agentschap zie boven. Belangrijke telefoonnummers: Alarm, poli tie 264666, brandweer 269128. GG en GD 269280 Apotheek Rembrandt, Rembrandtlaan 5b, tel 268855. (Vau een medewerker) VLAARDINGEN Met medewer king van de Vlaardingse IJsclub regelt de wielervereniging „De Coureur" za terdag een reis naar Amsterdam waar zal worden gereden om het schaatskam pioenschap van Nederland. Het vertrek is bepaald om 11 uur vanaf het clubgebouw Schiedamseweg 12. Aldaar zijn kaarten verkrijgbaar evenals aan het WV-bureau Westha- venkade 12. Rudie Liebrechts, die niet kon deelne men aan de schaatswedstrijden te Noor wegen, heeft zich bijzonder verheugd over het grote aantal jongeren, dat toe trad tot de Vlaardingse IJsclub. Spontaan stelde hij een wisselbeker beschikbaar waar de Vlaardingse sehaatsjeugd om zal gaan strijden. Het bestuur zal aan deze beker graag de naam van Rudie Liebrechts verbin- VLAARDINGEN In de bovenzaal van gebouw Excelsior aan de Oosthavenkade zal op donderdag 19 januari de finale worden gehouden van. de Junior-spelregelwedstri'd. georganiseerd door de Vlaardingse soheids- rechtersvereniglng. De verenigingen die een kans maken op de wisselbeker rijn Excelsior uit Maassluis en de Vlaardingse verenigin gen Fortuna en WIK. Het Vlaardingse spelregelteam dat zater dag 14 Januari zal uitkomen In de demi-fi nale van de landelijkse spelregelwedstrijd te Den Haag is samengesteld uit ris scheidsrech ters G van der Borden. H. Th. Koning en C. Verbiest. De heer L. van der Linden heeft de voorbereidingen in handen. Itbtf itt klauw kattrf Tel. 6151, Vlairdlnrf Korte Hoogstraat 1} (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Het gebied ten noord oosten van de Molensloot in de Sluispolder-West wordt het stadspark van Maassluis. Dit zei wethouder J. Smit dinsdagavond in de gemeenteraad, die het desbetreffende plan met wat de wethouder „een vijfstemmig loflied" noemde begroette. „Als ooit een plan aan veler verlan gens tegemoet zal komen, dan dit", zo begon de heer J. Slagboom (soc.). Me vrouw M. P. A. van Eck-Grootveld (lib.) was vooral blij met het voorstel omdat uitvoering van het plan het aan zien van Maassluis zal verhogen en de heer J. Pons (c.h.) constateerde, B. en W. complimenterend, dat dit voorstel het eerste uitvloeisel van de bekende culturele nota is. In het plan zijn o.a. de aanleg van een handbalveld, c.q. twee korfbalvelden, een voetpad met banken, kinderspeel plaatsen, speelweiden, groenstroken en bossages opgenomen. Wethouder Smit zei in zijn toelichting dat het de bedoeling is hier een stadspark met enige allure tot stand te brengen dat de bezoekers de illusie zal geven van een wat bosrijker omgeving dan zij gewend is. De raad voteerde het .(niet bekend gemaakte) krediet voor de uitvoering van de eerste fase, waarmee begonnen zal worden zodra de rijksgoedkeuring zal zijn ontvangen. B en W streven er naar dat nog dit jaar ook met de tweede fase wordt begonnen, De raad besloot voorts de Vereniging voor Christelijk Volksonderwijs mede werking te verlenen tot het aanbren gen van twee straatkolken bij de Mi nister de Visserschool. De schade voor het herstel van een betonnen afschei ding zal de schoolvereniging, voor zo ver deze schade althans niet het gevolg is van het ontbreken van de kolken, voor eigen rekening moeten nemen. Het voorstel tot verhoging van de aan maningsboeten bij het niet tijdig be talen van gas-, water- en electriei- teitsrekeningen werd bij hamerslag aanvaard en de leden van de commis sie Woonruimtewet 1947 werden na gehouden stemming herbenoemd. (Om tien uur heeft burgemeester W. J. D. van Dijck de openbare ver gadering gesloten hoewel de agenda toen nog twee voorstellen te behande len gaf. Het eerste betrof de vaststel- ling van een aantal begrotingswijzi gingen en het andere de aankoop van het pand Nieuwe Kerkstraat 13, bewoond door en in eigendom van mm heer 3L. Muis. De verwerving van oit pand door de gemeente is nodig in verband met de verbreding van de Lange Boonestraat en de tot stand te brengen verbinding naar de Wa genstraat. B en W zijn het met de eigenaar eens geworden over de koop prijs, maar het was hun niet meer mogelijk het voorstel in de betreffen de commissies te brengen. Gelet ©P het spoedeisende karakter had de raad gisteravond zonder commis sie-adviezen over dit voorstel moeten beslissen. De vergadering werd ech ter met gesloten deuren voortgezet (red,

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 2