4deurs. 4cilinders, zo snel,en dan nog zó luxueus ...wat moet zorn wagen wel kosten? Inderdaad... de prijs is een grote verrassing. Waarom bij kraamzorg geen samenwerking kruisverenigingen Situatie nog onduidelijk bi] luchtverontreiniging Man stichtte brand uit woede op vrouw ACCURATE JONGEDAME Pleegzuster aank. TYPISTE FIAT-AGENT FAMILIEBERICHTEN Wethouder G. Z. de Vos: Parasieten in kunsthandel Man overlijdt bij val van trap Ged. Staten in memorie: Tien maanden cel geëist Meisje stal in winkels, moeder profiteerde mee Schippers op beurs nummeren niet Ir. S. Maso werd hoofd sociaal opbouwwerk Wereldfederalist reed versuft sloot in f Bloedwün Autobedrijf Broedelet N.V. Garage Van Pelt Autobedrijf „Be Beer" N.V." UNIQUE N.V. UNIQUE N.V. Broedelet-Flakkee N.V. Janse's Garage Bedrijyen Bieyenberg's Automobielbedr. KRITISCH BEKEKEN Besturen IS oorden amuseerden zich Mr. Beernink komt naar Hoogvliet Mr. v. Marijnen opent veredelingsbedr ij f varkens en kuikens DE ROTTERDAMMER 2A WOENSDAG 18 JANUARI 19/,7 schenkt nieuwe levenskracht Alleen bipapótliekerojdrogist Wie de Rotterdammer lees?, lees? een krant die bij de tijd is 5533»Wl „Pool"-voorstel Na tiivaalf glazen port Pagina 4 God heeft tot Zich 'genomen onze geliefde Pleegbroer JAN VERSCHOOR op de'leeftijd van 55 jaar. Zijn lev en was Christus, zijn sterven gewin. FAM. OUWENS Rotterdam, 14 januari 1967. Heden overleed in het Diaconessenhuis te Dor drecht my'n innig ge liefde Vrouw, onze lieve zorgzame Moeder en Grootmoeder, Mevrouw L. BE BLOIS—Dekker in de ouderdom van 72 jaar. 1 Korinthe 7 29 t/m 31 Dordrecht: A. DE BLOIS Rotterdam: W. DE BLOIS Gouda: M. DE BRUIJN— de Blois G. J. DE BRUIJN Waalwijk: N. DE BLOIS J. C. DE BLOIS— Hollemans Pretoria: A. G. DE BLOIS TH. M. DE BLOIS— Adendorff en kleinkinderen Dordrecht, 17 jan. '67. S. M. Hugo van Gijn- weg 35. Gelegenheid tot bezoek donderdag en vrijdag a.s. van 7 309.00 uur n.m. Geen bloemen. De begrafenis zal plaats hebben D.V. zaterdag 21 januari a.s. op de Algemene Begraafplaats vanuit de Aula. Vertrek van het woonhuis om 12.30 uur. Op modem kantoor in het cen trum van Botterdam is plaats voor een voor eenvoudige adm. werkzaamheden. Vereist: ULO of gelijkwaardige schnolopl. Sehr. soU. met opg van leeftijd ond. ar. 4797 aan het bureau van dit blad. We weten het Di® prijs klinkt misleidend. Hoe misleidend merkt u pas wanneer u de Rat HOOR vergelijkt met auto's die zo'n duizend gulden méér kosten. Vergelijkt u maar eens: De felheid [de Rat 1100R heeft 'n acceleratie van 0-80 km/u binnen 16,5 sec!).De afwerking (en wat u niet ziet maar weten moet: het koetswerk kreeg een aquaüt behandeling die blijvend beschermt tegen roest). De compleetheid - de Fiat HOOR biedt zoveel meer extra's tegen standaardprijs zoals rubber stootkussens op de bumpers, handgrepen met kledinghaakjes, be vestigingspunten voor veiligheidsriemen, antl-verblindingsspiegeis en... Maar waarom maakt u niet nu meteen een afspraak yoor een proefrit In deze comfortabele 4-deurs wagen? 4 cl!, 1089 cc, 53 pk, 130 km/u, schijfremmen vftór, robuuste earroseerte met Aquaüt anti-roestbohandaling, full-flow ollefilter, earterventllatle, air-eonditlmmg en verwarming met aanjager, horizontale dub bote carburateur en dubbel gescheiden uitlaatspruitstuk, indirecte stuurovorbrengfng, a-symmetrisch* anti-verblinding^ verlichting, rultensprceier, grote kofferruimte, 4-deurs, elm.ieder bekleding. SLAP? Pleegzuster Bloed- wyn maakt u weer fit en geeft u weer fut. Nééra dre bekende geneeskrachtige wtjn met zenuwsterkende, bloedvonnende en opbou wende bestanddelen - en voel u béter Voor spoedige Indiensttreding gevraagd op kantoor in centrum van Rotterdam Min. vereist* ULO schaolopl. en kennis van mach. schrijven. Schriftelijke sollicitaties onder nr. 4798 aan bur. van dit blad. ROTTERDAM Conradstraat 63. Tel. 01013.60.40. Filtaai Zuid: Paul Krugerstraat/hoek HiUe- dljk. Tel. 010—27.76.16. Filiaal OostChris Bennekersla&n 6 Telefoon 010—12.47.47 SPIJKENISSE Stationsstraat 5, Telefoon 018803155 ROTTERDAM-ZUID Katendr. Lagedijk 11—19. Tel. 010—27.38 58/17.61.37 SCHIEDAM Stationsplein 2. Telefoon 010—15,62.77 VLAARDINGEN Gedempte Biersloot 37. Tel. 010—34,64.58 M1DDEI.HAF.NIS West-Achterweg 93. Tel. 01870—2555. GROOT AMMERS Kerkstraat 34—35. Telefoon 01842—316 Filiaal Toren(latgarage Gorinchcm Telefoon 01830—4314. WIJK EN AALBURG Petri), strut 31. Telefoon 04164120. ZALTBOMMEL Boschstraat 97. Tel. 04180—2085. Half geld T|E weekendregeliirg van het Groene Kruis te Rotterdam en het met deze regeling als basis halveren van de tarieven voor de kraamzorg maakt de indruk van een be denkelijke noodmaatregel. Zeker, de kraam verzorgsters van het Groene Krui» zijn er bly mee: zy hebben drie zaterdagen en zondagen van de vier vrij tegenover één werkweefkcnd. En het Rotterdamse Groene Kruis constateert dan ook met genoegen een toenemend aanbod van leerling-kraam- verrorgsters. Maar de landelijke vereniging „Het Groe ne Kruis" staat gereserveerd tegenover deze regeling. Zij stelt dat die als experimenteel dient te worden beschouwd en slechts geschikt js voor een grote stad en dan nog ai leen onder zeer bepaalde omstan digheden. Het prot.-chr. Oranje- Groene Kruis en het r.k. Wit-Gelc Kruis voelen beide niets voor dit systeem. Hun tarieven moesten derhalve op het oude peil blijven, MeGéén slag maakt het Groene kruis in Rotterdam nu een eind aan goede verhou dingen*:1 de besde confessionele kruisvereni gingen worden in een allerongelukkigste concurrentiepositie gebracht. Dat is moeilijk in overeenstemming te brengen met de po sitie en taak van de kruisverenigingen. at de weekendregeling van het Groene Kruis in Rotterdam reeds enige tyd be staat, doet daaraan niets af. Men zou ten hoogste kunnen stellen, dat tevoren hel feit, dat de confessionele kruisverenigingen méér hulp boden niet openlyk werd ge ëtaleerd. Nogal demagogisch doet het argument aan. dat het Rotterdamse Groene Kruis met deze maatregel moeders en pasgeboren babies wil beschermen tegen hulp van schoonmoeders en buurvrouwen waartegen medici grote bezwaren zouden hebben en dat het de toeloop op de kraaminrichtingen wil helpen verminderen. ROTTERDAM De besturen van de vijftien buurt-, wandel- en oranjevere nigingen waarvoor de overkoepelende Contactcommissie Wijk Noord vrijdag avond een Nieuwjaarsbijeenkomst be legde, hebben zich zeer goed gea museerd. pe heer H. Been zei in zijn ope ningswoord, dat hij hoopte dat in het komende jaar de samenwerking tussen de verenigingen weer even goed zou zijn en dat ook in' dit jaar (het derde lustruroj&ar voor de Contactcommissie) er n°g meer verenigingen zich zouden aansluiten. overigens wüde hij de nadruk van de organisatie niet leggen op het fees- tfoment, maar ook op het sociale aspec,. De burenhulp die de Contactcommissie zo propageert moet in nog bredere krin gen bekend en beoefend worden. Concrete plannen voor het volgend iaar kon -de "heer Been nog met geven, daar die pas bi] de jaarvergadering de voMe maand van de kant van de leden naar voren worden gebracht. ■De rest van de avond heeft men on derling levendig van gedachten kunnen wisselen. (Van een onzer redacteuren) Rotterdam Het plotseling halveren van het Groene Kruis-tarief voor kraamverzor- ging acht ik een hoogst ongeluk kige zaak, aldus vanmorgen de wethouder van sociale zaken en volksgezondheid, de heer G. Z. de Vos, die wij naar zijn oordeel vroegen over de op 1 januari in gegane maatregel van. het Groene Kruis in Rotterdam. Het Oranje-Groene Kruis, het Wit-Gele Kruis en het Groene Kruis werken op alle fronten sa men, vertelde wethouder De Vos. Daarbij zijn uiteraard altijd pun ten, waar het niet zo gemakkelijk gaat. Een van deze punten is de kraamverzorgmg. Het Groene Kruis heeft daarvoor enige tyd geleden een. arbeidstechmsch goede oplossing gevonden, waar tegen echter van de zijde van het Oranje-Groene Kruis en het Wit- Gele Kruis medische en psycho logische bezwaren zijn. Ook de lan delijke vereniging „Het Groene Kruis" heeft deze bezwaren. Zeker, zij accepteert de Rotterdamse Groe- ne-Kruisregeling als experiment on der zeer bepaalde omstandigheden die liggen uiteraard op het ge bied van het personeel maar m feite is een dergelijke acceptering een afwijzing. Als zij deze regeling werkelijk zou aanvaarden, had de landelijke vereniging die immers by alle Groene-Kruisverenigingen aan bevolen. Over de gang van zaken vertelde wet houder De Vos: Na 1 januari werd de interne kraamzorg een, zieken fondsaangelegenheid. Het Groene Kruis in Rotterdam stelt nu dat het geen winst mag maken en dat het maar „zóveel" uitgaven heeft. Het tarief is dus in. overeenstemming gebracht met de uitgaven, die by de omstreden kraamzorgregeling voor het Groene Kruis veel geringer zijn dan voor de andere kruisver enigingen. Veel beter zou het zijn geweest, als de kruisverenigingen gedrieën de handen ineen zouden hebben ge slagen en iedere patiënt vrije keus Van Kaap Kennedy is gisteravond een intercontinentale Minuteman-2- raket met een nieuw soort aanvalswa pen in de kop gelanceerd voor een proefvlucht van achtduizend kilome ter. De proef is geslaagd. 45 Nabestaanden van de in New York overleden mensen hebben zelf graven vpor hun doden moeten delven, om dat de doodgravers in staking zijn. Ze eisen hogere lonen. Slechts de helft van de doodgravers werkt. zou hebben tussen kraamzorg met, dan wel zonder weekendregeling, twee tarieven dus. In dat geval zou men een zowel arbeidstechniseh als medisch aanvaardbare zaak hebben gekregen. Nu is er een concurrentieverhouding tussen Groene Kruis en de beide andere kruisverenigingen geschapen, aldus de heer De Vos, en ik heb er een verschrikkelijke hekel aan als er concurrentieverhoudingen zyn in de gezondheidssector. Ik heb voorgesteld, aldus de wet houder, om de door de betrokken gezinnen voor kraamzorg te betalen bijdragen aan de kruisverenigingen zodanig te „poolen", dat de door het ziekenfonds te dekken kosten voor alle drie kruisverenigingen gelijk blijven. Bovendien, aldus 'de heer De Vos, heeft het Groene Kruis deze finan ciële regeling oznder overleg met wie ook ingevoerd. Zelfs het be stuur van het Groene Kruis moet er nog een uitspraak over doen! (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Pierre Jans sen, directeur van de Rotter damse Academie van Beeldende Kunsten waarschuwt er voor dat het leerlingen van zijn school ten strengste verboden Is anders dan langs de gebruikelijke weg, name lijk de kunsthandel, werk te ver kopen. Het komt de laatste tijd voor dat in diverse Rotterdamse wij ken en plaatsen rond Rotterdam jongelui langs de deuren komen met schilderijtjes, wafels en an dere zaken. Ze zeggen dan dat zij dat doen ten behoeve van de Rotterdamse Academie van Beel dende Kunsten die in financiële nood zou verkeren. Deze mededelingen zijn echter bedrog. Men kan dit zelf controle ren omdat iedere leerling een blauwe legitimatlekaart draagt, die telkens voor een schooljaar geldig is. ROTTERDAM Dinsdagmiddag is de 57-jarige G. B. Bezouwen uit de Zwaanshals in zijn woning van de zol dertrap gevallen en overleden. DEN HAAG Het is niet mogelijk op grond van betrouwbare gegevens te reggen of het afgelopen jaar duidelijke verbeteringen heeft gebracht In de ma te van luchtverontreiniging in de pro vincie en speciaal In de gebieden rond de Nieuwe Waterweg zeggen Ged. Sta ten van Zuid-Holland In hun memorie van beantwoording op dc provinciebe groting. De verrichte waarnemingen zijn daar voor nog te incidenteel en. te weinig onderling vergelijkbaar. Bij de begro ting voor 1967 is een bedrag van 50.000 uitgetrokken voor het doen van metingen van luchtverontreiniging in een aantal gemeenten ten oosten en ten zuiden van Rotterdam. Dit heeft geen betrekking op het gebied van de Nieu we Waterweg. In dit gebied worden reeds door anderen metingen verricht Ged. Staten delen de Provinciale Sta ten mee, dat dezer dagen in beginsel tussen alle Instanties, die in de provin cie metingen op het gebied van de luchtverontreiniging verrichten, over eenstemming is bereikt over een coördi natie van de metingen. De ontwoipen regeling voorziet in de instelling van een coördinatiecommis sie, die o.m. een programma voor de metingen zal vaststellen en de uit komsten zal verzamelen, bewerken en beoordelen. Deze commissie zal worden bijgestaan door een werkgroep van deskundigen. Aan het overleg met Ged. Staten hierover hebben deelgenomen: Rijnmond, de Raad voor de Milieuhy giëne in het Nieuwe Waterweggebied, de gemeenten Rotterdam, Vlaardingen en Den Haag, de contactcommmissie bo dem, water en lucht der gemeenten Delft, Nootdorp, Pijnacker, Rijswijk en Schipluiden, de Prov. Raad voor de Volksgezondheid en het instituut voor gezondheidstechniek TNO. HOOGVLIET Op uitnodiging van de CHU-kiesveremgmgen van Hoog vliet, Spijkenisse, Poortugaal en Per nis, komt mr. H. K. J. Beernink, lijstaanvoerder van de Christelijk Historische Ume naar Hoogvliet. Deze verkiezingsbijeenkomst wordt maandag 23 januari gehouden in de gereformeer de Deltakerk aan de Haifaweg. Aan vang 20.00 uur. ROTTERDAM Mr. V. G. M. Marij nen, voorzitter van de Rijnmond, zal donderdag 26 januari m Heen vliet de officiële opening verrichten van een nieuw verdelmgstoedrijf van var kens en mestkuikerts. In deze onderneming, eigendom van de heer L. van Beek en gelegen aan de Kenkweg, wordt een investering van ongeveer één miljoen gulden gedaan. Als het geheel is voltooid zal de jaar lijkse bruto produktiewaarde tweeenhalf miljoen gulden bedragen. Binnen enkele jaren hoopt men de defi nitieve vorm te bereiken. Dan wordt beschikt over vijf stallen voor 800 mestvarkens en dne stallen voor mr. Joh. Knape, die zoals eerder 40.000 slachtkuikens. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Verdacht van het stelen van diverse goederen, waaron der een bontjas en een bontkraag ter waarde van duizend gulden is in de Bijenkorf gearresteerd de vijftien jarige scholiere D. S, Uit het onderzoek bleek dat zij in een half jaar regelmatig het een en ander uit winkels weg nam. Haar moe der, de 46-jarige E. S. die van dit feit op de hoogte was. en er van meepro fiteerde, is eveneens in bewaring ge steld. De 27-jarige kantoorbediende M. L. uit apendrecht is aangehouden toen A. zij een deux pièce wegnam bij C. en A. In de nacht van maandag op dins dag is ingebroken in een groentewin kel aan de Oostzeedijk. Uit een toon bank verdween 17,50. Ingebroken is dinsdagmorgen in de woning van een 49-jarige ingenieur uit de Corn. Muschstraat. Er is vierhon derd gulden gestolen. ROTTERDAM Een groep schip pers die aangesloten is bij het niet- erkende Onderling Verband heeft van ochtend op de scbippersbenrzen te Rotterdam, Amsterdam en Maastricht niet genummerd. Zij wil dat twee da gen volhouden. Vanmiddag sloten de andere schip pers zich aan bij hun OV-eollega's. Een groot deel van hen was het niet met de gang van zaken eens, maar is toch met de meerderheid mee gegaan. Deze handelwijze is een protest te gen het z.g. relatievervoer, d.w.z. het eigen vervoer met huurschepen, waar van echter de vrachtprijs in de meeste gevallen concurreert met de beurs- prys, die door de overheid is vastge steld. De schippers die niet nummeren, varen echter wel als ze lading kun nen krygen. Dat gebeurt dan echter niet via de beurs, maar ondershands. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM „Ik weet het niet meer, ik weet niets meer*'. Dat was het enige dat de veertigjarige koopman H. J. C. J. dinsdagmiddag voor de recht bank kon zeggen over zijn daden van de 25ste september van vorig jaar. Op die bewuste dag zelf echter had hij meer gezegd dan deze ontkennende woorden. Een verbaliserend politieman had hem toen horen uiten: „Ik doe het nog een keer over, maar dan beter", en „Ik steek haar met een mes. Ik houd van haar, maar ik wil haar voor mij alleen". De koopman moest terecht staan voor opzettelijke brandstichting in •de eerste verdieping van een pand aan de Persoonshaven. Gasolle was zijn middel geweest, en de brand had, aldus de dagvaarding, algemeen gevaar voor de belendende panden en ernstig levensgevaar voor het ge zin op de tweede verdieping (bestaan de uit man, vrouw en een kind van een jaar) opgeleverd. J,'s herinnering ging dinsdag niet ver der dan de vroege avond van de 25ste september. Hij was een paar keer weg geweest van zijn huis aan de Persoonshaven, was teruggekomen ROTTERDAM Tot hoofd van de afdeling sociaal opbouwwerk van ds stichting raad van overleg voor de maatschappelijk welzijn Is benoemd ir. S, Maso. De stichting omvat thans twee afdelingen: een afdeling maat schappelijk werk onder leiding van mr. M. A. H. Snoek, die vroeger secre taris Is geweest van de sociale raad en de geheel nieuwe afdeling sociaal op bouwwerk. Daarnaast de raad van overleg een administratief apparaat ter beschikking. De heer Ma so en de heer Snoek hebben samen de lei ding in de uitvoerende werkzaamhe den van de raad van over leg. De benoe ming van een directeur ter overkoepeling van de beide afdelingen is voorlopig nog niet aan de orde. Ir. Maso behaalde zijn diploma aan de landbouwhogeschool in "Wagenm- gen. Zijn interesse ging later uit naar de sociologie. Zo verrichtte hij op sociologisch gebied belangrijk werk in Overijssel, hij werkte mee aan een volkstelling in Suriname en hy is voorts verbonden geweest aan het ministerie van buitenlandse zaken. maar was daarna weer weggegaan. Tel kens had hij enige alcoholica tot zich genomen in een café, maar volgens ge tuigen was hij zeker niet dronken. Om half elf 's avonds was het ineens gebeurd. J. was naar zijn huis gegaan, kwaad op de vrouw met wie hij sinds enige maanden samen leefde. Toen moet hij gasolie in de slaapkamer gesprenkeld hebben en die hebben aan gestoken. Toen de brandweer en de po litie kwamen gaf hij grif toe dat hij de stichter van de brand was geweest „Ik heb het gedaan omdat ik haai voor mij alleen wilde hebben". „J. heeft zich geen ogenblik gerea liseerd dat er boven hem nog een gezin woonde", aldus mr. B. van der Meuleü, de officier van justitie. „Een psychiatrisch rapport over hem zegt, dat de man zoveel gedronken heeft in zijn leven dat er blijvende beschadigingen zijn ontstaan". Hij eiste tien maanden gevangenisstraf met af trek, een voorwaardelijke ter beschik kingstelling van de regering en toe zicht van het bureau voor alcoholisme. Mr. C. W. Star Busman, de advocaat van J„ vestigde de aandacht op de ver houding tussen de koopman en de vrouw, die volgens hem aanleiding tot de agressiviteit was geweest Nu die verhouding ten einde is zijn er, aldus mr. Star Buisman, geen spanningen meer, geen agressiviteit en dus ook geen gevaarlijke toestand van de ver dachte. De noodzaak van een dreigende terbeschikkingstelling zag hij niet. Hy pleitte voor een gedeeltelijk voorwaar delijke straf. Uitspraak over veertien dagen. RIDDERKERK Twaalf tot veer tien glazen port had de 49-jarige Strij- ense vertegenwoordiger gedronken toen hjj vannacht bij de Verbindingsweg in Ridderkerk met zijn auto een grep pel inreed. De man, die erg versuft was, kwam in de sloot terecht omdat hij m plaats van een zijweg te nemen de oprit naar een boerenerf Inreed. De automobilist, die de beweging van wereldfederalisten aanhangt, had tevo ren een spreekbeurt vervuld. De Rid- derkerkse politie sloot hem ter ontnuch tering in. Zyn rijbewijs werd afge nomen. AMSTERDAM""^*" De officier van justitie van de Amsterdamse rechtbank heeft vandaag tegen 21 jongelui in ho ger beroep een boete van vijftig gulden of vijf dagen hechtenis geeist wegens het deelnemen aan een optocht waar voor geen toestemming was gegeven. De kantonrechter had hen eerder ver oordeeld tot geldboetes die variëren van 12,50 tot 25 guldeen.

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 2