m Bij afdamming Kaden laten Poldervaart water door Trekker met oplegger sneed personenwagen AGENDA L BEZWAARSCHRIFT TEGEN SLOOP BRANDERSBUURT Toonkunsikoor debuteert in Magnolia Deikerk AAN DE GLAS rijksweg 20 buitenkerkelijk orgel i i i i i B 1 I DE UITVERKOOP BIJ ALLES MET STUKKEN SLAAT I I B B B B fl B ADMINISTRATIEVE KRACHT C. Ba aten burg met pensioen Echtoaar Van Ooijen zestig |aar gehuwd Burgerlijke stand Thomsen neemt Wambersie over B en W wil machtiging voor geldleningen Auto op rijksweg over de kop Ombouw aardgas vergt lening van Indringers met lege handen naar huis Resultaten Schiedamse teach-in Kamerleden CUU in Viaardingen mtm i twee miljoen Rubber bekleding van machine vatte vlam Jeugdgemeenteraad over Happeninghal Bromfietser beboet voor hard rijden Eenrichtingsverkeer voor aantal straten Gemeente Schiedam 67 fcPg ROTTERDAMMER DONDERDAG 19 JANUARI 1967 t f v Dergelijk geval Vandaag en morgen .en dagelijks deskundig in klank HET !S BEWEZEN DAT ROTTERDAMS GROOTSTE PERZENHUIS MAURSTSWEG 58 ROTTERDAM TEL. 135993 9 Kind gewond 0 wagen vernield ANDER PLAN VRIJWILLIGERS C.V. GLASTECHNIEK 3e I ndustriestraat 11 Telefoon 344775 V Pagina 3 om <Vait een onzer verslaggevers). SCHIEDAM Vrijdagavond half acht houdt de heer C. Saatenburg de Jong, onderwijzer aan de Dr. A. Kuypcrschool aan de Stadhouderslaan in een van de lokalen van de school een afscheidsreceptie. Hij heeft name lijk in verband met zijn pensionering per 1 januari zijn werkzaamheden aan de Dr. A. Kuypcrschool beëindigd. De hee Baatenburg de Jong werd op 14 december 1901 te Maassluis geboren. Z,jn opleiding genoot hij aan de christelijke Normaalschool, waarna hij tijdelijk een betrekking in Maasland kreeg. Daarna werd hij onderwijzer in Alblasserdam. Op 1 maart 1922 werd hij verbonden aan de Gereformeerde School aan de Tuinlaan en op 1 decem ber van dat jaar volgde zijn benoe ming aan de nieuwe Dr. A. Kuy perschool. De heer Baatenburg de Jong is altijd zeer actief op het gebied van de school tuinen geweest. Hij heeft ook veel func ties in het kerkelijk leven vervuld, HOEK VAN HOLLAND Het echt paar L. v. Ooijen en L. M. v. Ooiien- Van de Ende, z.al woensdag 25 janu ari zestig jaar getrouwd zijn. Het dia manten echtpaar, wonende in de eerste !p Scheepvaartstraat 93b, is respectieve lijk 87 en 85 jaar oud en behoort tot de rasechte Hoekenaars. 1", Zij hebben lange tijd de groei van de badplaats mogen meemaken. In 1943 werden zij gedwongen voor twee jaar te evacueren. Tot hun grote ontsteltenis moesten ze na hun terugkomst, consta teren dat al hun bezittingen verloren waren De heer Van Ooijen die als spoorweg man begon te werken en zich later op een klein boerenbedrijf vestigde, wist f zich met behulp van zijn vrouw er rj weer bovenop te werken. Het echtpaar heeft drie kinderen, tien kleinkinderen en veertien achter kleinkinderen. Op maandag 23 en dinsdag 24 janua ri bestaat er gelegenheid tussen 17.00 en 19 00 uur het echtpaar geluk te wensen. 41 MAASLAND VerenlelnEen, die voor 19S7 in aanmerldriE wensen te komen voor subsidie, kunnen hiervoor een verzoekschrift Indienen bij de gemeentesecretarie. 0 MAASLAND De harmonieverenlglnE Euterpe", houdt dinsdas 24 januan om f 19 30 uur, baar jaarlijkse uitvoering In Het f Trefpunt De Naaldwiikse toneel verenteing Sophocles voert een blij snel op. Na afloop bestaat Relegenheid tot dansen, onder lei ding van de beatgroep De Sorro's. ■f SCHIEDAM Een rukwind wierp woensdag in de Bembrandtlaan een stopbord op de personenauto van de 33- jarige autospuiter P. N. D. De carrosse rie kreeg een lelijke deuk. SCHIEDAM Het Schiedamsc kan- (ongerecht behandelde woensdagmor- i gen de zaak tegen de Vlaardinger T. *t H., die een vorige maal terecht had f moeten staan omdat hij met zijn trek- her met oplegger een andere had gesneden. SCHIEDAM In de omgeving van de Blauwe Brug staat een stuk grond blank. Het blijkt dat de nieuwe kaden van de omgelegde Poldervaart, die tijdelijk met plas tic zijn bekleed, water doorlaten De omlegging van de Poldervaart was nodig omdat deze vaart in ver band met de aanleg van de nieuwe rijksweg 20 moest worden afgedamd. De dam loopt over de rijksweg heen. Zolang echter de nieuwe gemalen in Maassluis en Rotterdam nog niet klaar zijn kan de dam in de Poldervaart met definitief worden gesloten omdat de vaart een functie heeft als boezemwa ter van Delfland, Het was de bedoeling maandag de duiker te laten vollopen, maar door het lekken van de dijken werd men hienn verhinderd. Op het ogenblik probeert men op alle mogelijke manieren de dij- wag II. verklaarde dat hij zich niet be- wust was, een andere wagen te hebben gepasseerd. Naar zijn mening was hij rechts ingehaald, waardoor de andere wagen in moeilijkheden was grkome toen hij nietsvermoedend naar rechts uithaalde. Ook in deze zitting hield H. aan zijn vorige lezing vast. „Ik reed over de Burgemeester van Haarenlaan", zei H„ „en ik kan me alleen herinneren dat ik naast een vuilniswagen stond. Volgens mij ben ik niemand gepasseerd". Als getuige was verschenen de verba lisant W. B., die verklaarde de inhoud van zijn proces-verbaal te handhaven. Verder zei hij nog op de ge reedschapskist onder de trekker verfsporen te hebben aangetroffen, die afkomstig moesten zijn van de aangere den wagen. Een andere getuige G. C. S., verklaar de de hele botsing te hebben gezien. ..Ik stond voor het raam van mijn huis dat uitziet over een deel van de rij weg", zei hij, „en daar zag ik de perso nenwagen rijden. Plotseling werd deze ingehaald door een grote combinatie, die bij de nadering van een ver- keerszuiltje naar rechts uithaalde waar door de personenwagen van de weg werd gedrukt. Ongeveer hetzelfde ver klaarde de derde getuige L. v. T., de bestuurder van de personenauto. In zijn rekwisitoor zei de officier van justitie het tenlaste gelegde wettig en overtuigend bewezen te achten. Tegen H. vroeg hij een geldboete van 50 gul den of tien dagen waarvan mr. W. E. van Vloten tenslotte tien gulden af deed. Een dergelijk geval betrof de Schiedam mer H. v. d. H. Hij moest zich verant woorden omdat hij met zijn fiets SCHIEDAM Een zwart-bruin hondje liep woensdag een huis in de s-Gravenzandestraat binnen. Die bewo ners hebben het dier naar het 'asyl van de dierenbescherming in de St. Anna zusterstraat gebracht. Chr. Sociale Belangen: Cursus Retorica, 20 De Rank: Ned. Chr. Vrouwen Bond-Ke- tnel, vergadering, 20. 19 30* A* Kuypcrschool: afscheidsrecentie „Bijkantoor De Rotterdammer: Lange Kerkstraat 32, uitsluitend redactiezaken, tel. '63354, b.g g. 115588, b.g.g. 346619. Agentschap: J. van Gogh, D. R. Zamen- hofstr 139, tel. 152400. «Slachten bezorging: Agentschap zie boven. Belangrijke telefoonnummers: Alarm poli- uetoestel 264666, brandweer 269128, GG, en GD 269280. jjApo'heck: Nleuwland dr. wibautpl. 17, tel. geen voorrang zou hebben verleend aan een van rechts komende auto. H. verdedigde zich door te zeggen, dat hij het kruispunt was opgereden ter wijl het stoplicht nog op groen stond. Op het moment echter dat hij mid den op het kruispunt was, waren de lichten overgegaan, waardoor hij in de verkeersstroom van rechts was ge komen. „Omdat ik schrok voor een wagen die vlak langs me reed", vertelde hij, „re ageerde ik niet snel genoeg en daar door werd ik door één van de volgen de wagens gepakt". „Zijn er op dat punt halverwege de kruising geen st oplichten", informeerde de kanton rechter. H. meende van met, maar hij kon het niet met zekerheid zeg gen. Uitkomst verschafte een toevallig aan wezige brigadier die het punt op zijn duimpje kende en die desgevraagd verklaarde, dat het kruispunt niet halverwege de vluchtheuvels was be veiligd. „daar", wendde hij zich tot H., „waanneer u, terwijl het lich aan uw zijde nog op groen stond, toch in de verkeersstroom van rechts bent terecht gekomen moet u wel een bijzonder lang oponthoud heb ben gehad. U moet hebben gefietst als een justitie eraan toe. Hij vroeg tegen H. een boete van 25 gulden of vijf da gen, waarvan de kantonrechter tenslotte vijftien gulden of drie da gen maakte. SCHIEDAM Geboren: Johanna MEL dv J. L. J. Dies en E M L B Willemse: Ellen M dv J F Suvaal en J M Severien; Edwin E H zv A van Ingen en J T M de Vries; Franciscus G zv J Almeklnders en C P Nagelkerke; Leendert M zv L Buijtelaar en C H Nlcolaas; René zv R C C Brugman en J G Klandermans; Johannes zv P T Kop en A J Wolthuis. Overleden: A M Inderlurth. 64. echte van A L W Delmee; E J Vervoort. 86; P C van der Marei. 93, wed van B Guis; J de Jong. 44: I H Barnard. 81; J van 't Geloof. 53 echte van T J Hendriks; S Vaandrager, 79 echte van D Kroezen; H G Elzenga, 40. wed van D Slotboom. ken waterdicht te maken. Men ver wacht over enkele dagen hiermee klaar te zijn. Overigens gebeurt het meer dat verse grond van nieuwe dijken soortge lijke symptomen vertoont omdat zij nog met voldoende is gezet. De realisering van het project Rijksweg 20 ondervindt van het euvel weinig stagnatie. Men werkt nog hard aan de totstandkoming van het Kethel- plem met het viaduct over de Sehie- damseweg. Als we de Philicorda „buitenkerkelijk" noemen dan geldt dit alleen de af metingen: dit orgel past In de kleinste flat, en het geluld is tot zeer zacht regelbaar. Wat de klank betreft: zelfs muzikale puriteinen 2ij'n enthousiast over de rijkdom. (En dat is de reden dat ook in héél wat kerken en kapel len dit „buitenkerkelijk" orgel te horert is). Komt u zélf eens langs om de Philips Philicorda te bespelen - en neemt u Bach maar mee! Nu ook met 2 klavieren en pedaal Rotterdam, W. de With straat 32 - te!. 138113 Amsterdam - Arnhem Breda - Leiden ROTTERDAM Thomsen's Haven bedrijf zal naar verwacht op zeer korte termijn het cargadoorsbedrijf Wambersie en" Zoon overnemen. De on derhandelingen daartoe zijn in een zeer ver gevorderd stadium. De beide Rotterdamse havenbedrij ven hebben reeds een bepaalde vorm van samenwerking. In de Waalhaven bijv. werken ze samen op één terrein. Thomsen beeft diverse werk maatschappijen elders, zoals in Antwer pen, Hamburg, Amsterdam en Temeu- zen. Het bedrijf heeft de laatste jaren deelgenomen in diverse andere bedrij ven of combinaties. Het zijn bijv. Euro pe Container Terminus, Europa Transport Ontwikkelings Maatschap pijen Etom en Rotterdam Air. Vorig jaar ging Thomsen een fusie aan het Blaauwhoed, maar deze samen werking is onlangs weer verbroken. Als reden werd toen opgegeven dat een dergelijke fusie niet uitvoerbaar bleek te zijn. Van de zijde van Thomsen en Wam bersie werd nog geen commentaar gege ven op de overname. r" WAT BETREFT ZIJN KEUZE EN LAAGSTE PRIJZEN Zie ook onze etalages Binnenweg 125 en Mauritsweg. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM B. en W. stellen de gemeenteraad voor hun bevoegdheid te verlenen ƒ25 miljoen bij de NV Bank voor Nederlandse Gemeenten te lenen. Wel zal het nodig zijn, dat tevoren een machtiging van Gedeputeerde Staten wordt verkregen. Daarna zullen B. en W. aan de raad informaties over deze geldlening verstrekken. Door het voortduren van de ernstige kapitaalschaarste mogen de gemeenten slechts vaste geldleningen aangaan bij de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten te 's-Gravenhage. Zij zijn dus gebonden aan deze bank en elke aan bieding zal men moeten aanvaarden om verder te kunnen ingesteren. De bank doet haar aanbiedingen slechts voor korte tijd, zodat een voorstel tot het aangaan van een nieu we lening de raad dikwijls pas kort voor de vergadering bereikt. In bepaal de evallen zou men dus alleen voor het aangaan van een nieuwe lening een ex tra vergadering moeten uitschrijven. VLAARDINGEN Een personen auto, bestuurd door -de 25-jarige C. R. de B. uit Rotterdam, sloeg woensdag middag over de kop de rijksweg. De vrouw wilde onder het rijden haar zoontje van een jaar, dat op de voor bank m slaap was gevalllen, rechtop zetten. Zij lette bij deze manoeuvre niet voldoende op de weg en reed naar links. Om dit te corrigeren stuurde de vrouw plotseling naar rechts, waardoor de wagen over de kop sloeg en in de berm tot stilstand kwam. De chauffeur van een WSM-bus slaagde erin vrouw en kind uit de vernielde wagen te halen. Alleen het kind raakte gewond. Met een bloed uitstorting aan het voorhoofd is het jongetje naar het Holyziekenhuis ge bracht. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Om de werkzaamhe den van de overgang van stadsgas op aardgas te kunnen voortzetten is ƒ2.800.000 aan de begroting van het gasbedrijf toegevoegd. Gedeputeerde Staten hebben tot op heden aan dit besluit geen goedkeuring gehecht, om dat de vaste financieringsmiddelen daarvoor ontbraken. De NV Bank voor Nederlandse Ge meenten heeft nu bericht dat zij voor het genoemde doel een geldlening van 2.000.000 tegen zeven eenzestiende pro cent rente wil verstrekken. B. en W. stellen de raad voor te besluiten -deze lening te aanvaarden. Het niet-aanvaarden van een door de bank gedaan aanbod van een vaste geldlening nu of later, betekent zo lang de huidige financienngsvoor- schriften gelden dat verschillende reeds aangevangen werken onmiddel lijk moeten worden stopgezet en dat hetd an geen zin meer heeft dat de raad nog nieuwe kredieten toestaat. SCHIEDAM Onbevoegden hebben zich dinsdagmorgen toegang verschaft tot de N.V. Nederlandse Kantoorboeken fabriek Van 'tHof en Jongepier aan de Lange Haven. Zij drongen het gebouw binnen door het inslaan van een ruit Alle bureaus zijn onderzocht, maar er werd niets gestolen. Men mist alleen een paar steeksleutels. SCHIEDAM Bij het gloeiend maken van een stalen stang raakte dinsdag in de scheepsbouwhal van de werf Gusto de rubber bekleding van een staalgritmaehi- ne in brand. De brandweer onder leiding van commandant D. de Jager kon het brandje snel blussen. (Van een medewerker) VLAARDINGEN De jeugdgemeen teraad van Viaardingen hield gister avond voor het eerst in zijn geschiede nis een vergadering die op tijd begon. De jongelui bespraken een voorstel over een kaaspakhuis aan de Kui perstraat dat de Stichting „Happe ning-Hal", ter beschikking gesteld moest worden. De heer W. Smit (soc.) wees op het experiment en kon de leden op den duur overtuigen van de noodzaak van de „Happening-Hal". Dit ondanks het feit dat een motie werd ingediend om de subsidie van ƒ1000 te doen verval len. In eerste instantie werd deze motie verworpen, maar na schorsing van de vergadering werd de motie in gewijzig de vorm, met grote meerderheid van stemmen aanvaard. Het voorstel zelf moest worden uit gesteld, omdat de stemmen tien tegen tien waren. Nadat de vergadering op nieuw was geschorst, werd het wel aan genomen met vijftien tegen vijf stem men. De bezwaren waren hoofdzakelijk gericht tegen de plaats van vestiging. Het discussiepunt dat over het Duitse vraagstuk handelde leverde ge noeg stof tot praten. In verband met de krampachtige houding van Rusland en Amerika was men van mening dat de hereniging voorlopig geen kans zou hebben. Sommige leden waren van me ning dat Nederland positief moet staan ten opzichte van de hereniging. Als re den werd opgegeven dat Rotterdam nergens blijft, zonder het achterland Duitsland. (Van een onzer verslaggevers). SCHIEDAM Het op 1 september jl, opgerichte Toonkunstkoor o.l.v, Aad van der Hoeven, cantor-organist van de Pnnsekerk te Rotterdam, geeft dinsdagavond 24 januari in de Magna- lia Deikerk zijn eerste concert. Mede- (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Maandagavond 6 februari houdt de plaatselijke afdeling van de CHU om kwart voor acht in gebouw Triangel aan de Fransenstraat een openbare vergadering. De leden van de Tweede Kamer, prof. dr. G. C. van Niftnk en de heer H. Kikkert, zul len tijdens deze bijeenkomst het woord voeren. Mr, D. J. J. den Hartog, vi ce-voorzitter van de plaatselijke afde ling van de CHU, zal een slotwoord spreken. Indien men 15 februari niet in de gelegenheid is zelf te stemmen kan men bij de volgende adressen machti gingen voor het stemmen bij volmacht aanvragen; mevrouw mr. N. Belling- wout-Roodenburg, Kethelweg 97, tel. 343347; D. P. van der Burg, Oran jestraat 21; mejuffrouw A. den Duik, Sweelinckstraat 149, tel. 345826; G. Sluyter, Kwartellaan 8, tel. 342296; L. de Snayer, Boerhavestraat 118, tel. 47763; J. Vermeer, Broekweg 77, tel. 346969; Mevrouw A. v.d. Weyden-de Heer, Hofsingel, 7, tel. 344283; W. Wie- gers, Delftseveerweg 37a, tel. 342582, of bij één van de overige bestuursleden. De machtigingen moeten uiterlijk 1 februari bij het gemeentehuis worden ingeleverd. Zij die gehaald willen wor den kunnen dit opgeven bij wethouder E. P. v.d. Veen of raadslid L. de Snay er. HOEK VAN HOLLAND Het Scheve- ningse Visservrouwen-koor geeft zaterdag avond 19.00 uur. in de Hervormde kerk, een zanguitvoering. werkenden zijn de solisten Hilja Son- dag-Magi, mezzo-sopraan, J. Blom, ba riton, Frans Vreugdenhii, trompet, Ad- die de Jong, begeleidingen en Aad van der Hoeven, orgelsoli. De Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst, afdeling Schiedam, is de laatste tijd bijzonder actief. Tezamen met de vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum verzorde Toon kunst twee kamermuziekavonden in de stijlvolle aula van het museum. Het gemeentebestuur heeft zich op nieuw bereid getoond Toonkunst finan ciële steun te verlenen, zodat de vereni ging haar leden concerten van kwalita- tief-hoog niveau kan bieden. Na de op heffing van het Kunstcentrum Schie dam is Toonkunst zich nog meer gaan wijden aan actieve cultuur-beoefening, speciaal in het vlak van muziek en zang. Toonkunst heeft thans een eigen koor met ongeveer vijftig leden o.l.v. Aad van der Hoeven en een orkest van twintig leden o.l.v. Kees van As. Het orkest kan nog strijkers gebruiken. Het koor repeteert iedere dinsdagavond van 8-10 uur in het gebouw voor Chr. Sociale Belangen. SCHIEDAM De op donderdag 5 januari in de Koopmans beurs gehouden teach-in heeft tot resultaat gehad dat thans bij de gemeenteraad een bezwaarschrift tegen het bestemmingsplan Schie-Noordvestgracht-Korte Ha ven is ingediend. Het is afkomstig van het „Werkcomité tot consoli datie, herstel en ontwikkeling van de Brandersbuurt", dat zich ge vestigd heeft aan de Prins Ber- nardlaan 78. Het bezwaar betreft het onderdeel van het bestemmingsplan dat wordt be grensd door de Breedstraat - Raam - de Schie - Nieuwe Sluisstraat en Dam. Het richt zich tegen: 1. Het amoveren van de Sint Janssteeg, de Sint Pieterssteeg en de Verbrande Er ven en delen van Achter de Teerstoof, de Prinsensteeg en de Breedstraat; 2. het bestemmen van een gedeelte van bovengenoemd onderdeel van bet bestemmingsplan voor een brandweer kazerne, annex technische werkplaats; 3. het wijzigen van de bestemming van dit onderdeel van het plan. Het comité is van mening dat de oude Brandersbuurt een van Schiedams meest karaktervolle historische buur ten is, die voor de toekomst behou den moet blijven. Appellanten vre zen dat door de voorgestelde bestem mingen, het stratenverloop en de straatprofielen geheel verloren zullen gaan en dat bovendien de bestaande historische kem rond de Oude Sluis met o.a. het Zakkendragershuisje, op fatale wijze zal worden aangetast. Het comité heeft voor de Bran dersbuurt een ander plan in voorberei ding dat het aanduidt met de naam „Vier Pleinen Plan," Het front van de buurt zou gevormd moeten worden door de rij van acht arbeiderswonin gen aan de Breedstraat die het comité uiterst geschikt acht om van binnen te worden herschapen in een dertig meter lange expositieruimte voor beeldende en toegepaste kunst met kunstklassen voor de jeugd en werkruimten op de zolders. Achter deze studiogalerij zou een Prinsentuin moeten worden gerea liseerd waar exposities en concerten zouden kunnen worden gehouden. Op het plein tussen de Prinsensteeg en Achter de Teerstoof wil men een to neelstudio en een Vestzaktheater en verder een koffiebar, een wijnhuisje, een eethuisje en een tijdschriftenzaak je, waarvoor al enkele gegadigden zijn. De Verbrande Erven moet een win kelstraatje worden. Het comité acht het voor de leefbaar heid van de buurt nodig dat een aan tal mensen in de buurt blijft wonen: de bovenverdiepingen moeten daar om tot woningen worden ingericht. Men denkt het Vier Pieinen Plan te kunnen realiseren door werkgroepen van vrijwilligers te vormen die in hun vrije tijd eraan kunnen werken. Het comité acht zijn plan een ideaal pro ject om de jeugd onder deskundige lei ding in de Brandersbuurt aan de slag te laten gaan. Een aantal jonge archi tecten is reeds aan de voorbereiding begonnen. In zijn toelichting op het be- SCHIEDAM De Schiedammer J. B. stond woensdag voor de kanton rechter omdat hij met zijn bromfiets een bocht te ruim had genomen, waar door hij in botsing was gekomen met een vrachtwagen. Hij ontkende dat hij te hard zou heb ben gereden. „Wat is hard", vroeg mr. W. E. van Vloten, „Wat voor u lang zaam is kan in sommige gevallen al veel te hard zijn". „Ik reed maar 25 kilometer", verde digde B, zich. „Voor een dergelijke kleine bocht, on derbrak de kantonrechter, is dat een veel te hoge snelheid. Dat hebt u trou wens zelf tegenover de politie ver klaard. Hier staat, dat u hebt gezegd dat u meer rechts had kunnen houden wanneer u maar wat langzamer had gereden". De officier van justitie achtte het ten- lastegelegde bewezen. Een hoge boete wilde hij echter niet vragen aangezien B. bij het ongeluk zwaar lichamelijk letsel had opgeiopen en daarmee ge noeg was gestraft. De officier volstond met een geldboe te van tien gulen of twee dagen. De kantonrechter vonniste conform. zwaarschrift schrijft het comité dal het Vier Pleinen Plan een stuk jeugd werk in grote stijl is, dat in ons Jan# zijn weerga niet zal vinden. Indien echter het „Schienokoplan" wordt uit gevoerd is de Brandersbuurt ten do de opgeschreven en zal in Oude Schie dam nooit meer zo'n tot de verbeel ding sprekend pian kunnen worden opgesteld. Het comité bestaat uit de heren G W. Bannenberg, A. J. ter Braak, ir. J A. van Eek (allen architect te Schie dam), dr. M. H. M. van Huiten, socio- graaf te Amsterdam, J. Maassen, le raar, Chr. Marcus, scholier, H. de Rid der, filmtechnicus (allen te Schiedam) J. A. Schaper, cineast (Rotterdam), A Tuns, architect (Rotterdam) en H Voogt, monteur (Schiedam), A MBTELIJKE en juridische stuk- ken zijn gewoonlijk onver teerbaar voor ieder die niet in zijr hersens een ambtelijke of juridische t kronkel heeft. Maar soms komt mer bij het lezen van dergelijke paperas sen ineens terecht bij hoogst opmer kelijke dingen, bij een amusante si tuatie, bij een klein stukje mense lijkheid, bij allermerkwaardigste op vattingen en redeneringen waarmee een partij zijn gelijk wil betogen. Zo kreeg ik een stuk in hander betreffende een veehouder ergeni aan de uiterste rand van de gemeen te Rotterdam. Deze man constateer dat zijn bedrijf, onder de tegen- woordige economische omstandighe den geen redelijke bestaansmogelijk heid biedt Een van zijn zoons is dan ook niet de veehouderij inge gaan, maar hij heeft een tuindersbé- - drijf gesticht op het hem toekomen de deel van het land zijner vade ren. Vader en beide andere zoons over leggen en zij besluiten niet -in de veehouderij te blijven tot, ze hele maal aan de grond zouden zitten maar twee tuinderijen, van iedere zoon één, te stichten. Dan kan df vader langzamerhand "óp het over blijvende gedeelte zijn veehouderij afwikkelen, de overgang naar dè tuinbouw gaat op deze manier gelei- delijk. B. en W. hebben deze plannen af gewezen. Want het desbetreffende land ligt in een gebied waarvoor een streekplan is vastgesteld en vol gens dat streekplan mogen dam geen tuinderskassen worden ge bouwd. D en W. wijzen dus het ver- zoek tot het omzetten van eer deel van de veehouderij tot tuin- dersbedrijf af..,, en stellen hei staat heus 'in het stuk! daarbij „Bovendien zou de oppervlakte var het overblijvende veehoudersbedriji nog verder beneden de gestelde ren- tabiliteitsgrens komen te liggen". Het dagelijks bestuur van Rijn mond wordt er in gemengd. En dal constateert heel lakoniek: „dat het niet eens is met de door burge meester en wethouders van Rotter dam gehouden beschouwingen om trent de te lijden schade". Met al deze aantekeningen pas seert het stuk de provinciale planolo gische commissie en ten slotte komt het terecht bij de Hoge Raad. Is het u duidelijk? Dat dit hoge college de aanstaan de tuinders gelijk zal geven, is niet te verwachten. Aan een eenmaal vastgesteld streekplan kan moeilijk worden getornd. Maar de Hoge Raad zal waarschijnlijk wèl met een wat gezondere redenering ko men dan het Rotterdamse gemeente bestuur. VLAARDINGEN Een aantal stra ten zal met ingang van 13 februari wor den gesloten voor alle verkeer, uitge zonderd voor fietsers en bromfietsers. De straten zijn de Julianalaan, in de richting van de Emmakade; de Kievit laan en de Lijsterlaan, in de richting van de Burgemeester Verkadesingel; de Kwartellaan en de Merellaan, in de richting van de Van Linden van den Heuvelsingel. VOOR NAAR In het GEMEENTE ZIEKENHUIS TE SCHIEDAM kan worden geplaatst een voor de bediening van de boekhoud machine en bijkomende werkzaamheden. Enige boekhoudkundige kennis strekt tot aanbeveling. Salaris volgens de gemeentelijke regeling (6% vakantietoeslag). Sollicitaties te richten aan de Genees heer-Directeur.

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 1