Geheel nieuw silhouet door beton Calandbrug moet twee jaar gereed zijn over ÊA:L'.A'^ riD MBBELE RAMEN Torens hoger dan hefbrug Kon ingsha ven Henny Maagd van boeiende Orleans Flotta Lauro niet meer naar R'dam Pi|fr>ttirdnnunrr Voor smaad hoge boete geëist Leo Kerkhoff verraste zichzelf met tijdnood Stuivertje wisselen in promotieklas RSB Onderlosser Thames Bay bij Vuyk te water playtex* DRIEGULDEN cadeau-tip heetman j RDM boekt order sieuvengraver Drukke receptie bij A. Mulder Inbraken uit het weekeinde Gasolie in riool Beroepen in zaak „Fikkie" verworpen OM RSB-SCHAAKTI TEL Zwolsman naar VS: verkoop van hotel Darga remise met Larsen Verlies voor basketbalteam Studenten eren Coba Keiling Tsafendas: geen medeplichtigen Meisje in haven verdronken Goed jaar voor de Zeeland Brits schip op rotsen gelopen: bemanning gered Defecte koppeling in roerinstallatie oorzaak ramp r 0 A.H BESLAGEN RUITEN? Gearresteerd na kraak benzinestation Vragen over tarief kruisverenigingen 1500 man week zonder werk bij General Motors Gastarbeiders als „beesten" gehuisvest E>Ë ROTTERDAMMER 2A DIASDAG 24 JANUARI i«j&7 De exacte tijd, gevat ên wit goud en briïlant Prijzen tussen 590,— en 4.50Q,— ff if; P"1 j.| W:£ fl r W (Van een onzer verslaggevers) Rotterdam Er is van de Calandbrug de nieuwe gro te hefbrug over het Calandkanaal in de gemeente Rozenburg nog niet veel meer te zien dan een grote bouwput met veel rommel en een mooi bord (zie de hieihij geplaatste foto's), maar dat zal heel gauw anders worden. ï&siMSkvM Time Scarlett Zie vanavond op de T.V. Ie net na het nieuws van 8 uur beloont U tijdelijk met een reductie op comfort-stretch beha's van Pacina 4 lUN8ftA««a OOSTZEEDIJK155-157 ROTTERDAM BO^ÊROAM De Rotterdamscbe Droogdok Maatschappij N.V. heeft een met spoed uit te voeren opdracht ont vangen van Brown and Root Ine, te Houston, voor de bouw van een „pipe burying barge" (sieuvengraver) Bet vaaruitg, dat pijpleidingen die In «e Woordzee zullen worden gelegd zal „begraven moet binnen zeer korte tijd worden opgeleverd, nl. op I juni as. ■Brown and Boot plaatste de opdracht bij de R-D.M. gezien de prestaties bij de snelle bouw van de kraanponton Atlas en het pupenleg vaartuig Hugh \V. Gor don. De sieuvengraver (afmetingen 92 x 27 7,5 m) krijgt geen eigen voortstuwing. ■Niettemin wordt aan boord een groot machinevermogen geïnstalleerd: zestien diesels met een capaciteit van ruim 19.000 p]s totaal zullen het vermogen le veren, 0.3- voor het zware ankertuig en de enorme pompen voor het maken van de sleuven Er komt accommodatie voor 60 bemanningsleden. Om de bouw te bespoedigen zal een deel Van de werktuigen door Brown and Root rechtstreeks vanuit Amerika wor den geleverd. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS De heer A. Mulder, chef yan de rapportage van de NV Ko ninklijke Dirkzwagers Scheepsagen- tuur, heeft maandagmiddag op grootse wijze afscheid genomen van de seheep- vaartwereld. Meer dan tweehonderd vertegenwoordigers van verschillende maatschappijen waren aanwezig op de receptie, die in hetboerderij-restau rant „Ridderhof*' werd gegeven, In de vijftig jaar dat de heer Mulder in de scheepvaart werkzaam was, maakte hij vele vrienden. Op de recep tie waren kapiteins, waterklerken, car gadoors en zelfs mensen van de mari ne. Verder vertegenwoordigers van het loodswezen, van de maatschappijen L. Smit en Co, Nievslt en Goudriaan, Buys en Co, Holland-Amerika Lijn, Rijks Havendienst, Vulcaan, Rotter damse Droogdok Maatschappij en na mens de gemeente Maassluis, wet houder p. van der Snoek. Van velen kreeg de heer Mulder geschenken. Dinsdag 31 januari neemt hij in besloten kring afscheid van het bedrijf. J x V- t. V .V Jod-v v V 0*1 8 Advertentie ÏECHN, BUK. JAGER HENDBJK'mo AMBACHT Tel. «1858—2354 01850—37001 ROTTERDAM Voor een veelzijdig begaafd actrice behoort de Jeanne d'Arc in ghaws beroemdste spel „Saint Joan" tot de meest begerenswaardige rotleb- Deze figuur vraagt als het ware om een persoonlijke inbreng van de speelster. ïa de enscenering van haar echtgenoot Theo Kling met de toneel groep „Theater" heeft Henny Orri de mogelijkheden tot eigen „kleuring" kondig uitgebuit. Tijdens de voorstelling, die het Arn hemse gezelschap maandagavond gal (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het ziet ernaar uit dat de passagiersschepen AchUIe Lauro (ex-Willem Buys) en Angelino Lauro (ex-Oranje) van de Flotta Lauro Rotter dam cn Bremerhaven niet meer zullen aanlopen. Uit de nieuwe afvaartlijst, die geldt vanaf juni a.s., blijkt dat de twee schepen in West-Europa alleen nog de Engelse haven Southampton zul len aanfloeh- De vermoedelijke reden hiervan ligt in het geringe aanbod van passagiers. Het was sledhts een klein percentage van de accommodatie dat in Rotterdam en Bramerhaven werd bezet. Het me rendeel van de passagiers kwam meestal in Southampton aan boord. De Achille Lauro zal op 5 april en op 15 juni nog «en afvaart vanuit Rotter dam maken, de Angelino Lauro maakt de laatste afvaart vanuit Bremerhaven op"? mei. De Passagiersdïenst van de Napob- taanse rederij Lauro heeft slechts een kort leven gehad. Vorig jaar namelijk werd pas begonnen. van 50 jaar geleden Hof nieuw!- H.M. de Koningin met Prinses Juliana «n gevolg hebben oolc gisteren op de banen van de Haagsche IJsclub schaatsengereden. Toet» ïjj Z'eh omstreeks 2 uur naar het Hu" teU Bosch begaven, scheen de Prinses Dog niet genoeg van het ijsver- maak te hebben, tenminste zjj snelde bi) Üasr moeder vandaan en, gevolgd door een der dames van het gevolg, begaf de Prinses zich op de ijsbaan voor het p3ieij, waar zich vermaakte met de slee- Ook de Koningin begaf zieh nu weer op het en maakte nog verschei dene baantjes- ia de Rotterdamse Schouwburg, was het frappant hoe vlug het nogal eens kuchende publiek stil werd en in de ban raakte zodra Henny Orri in de scène verscheen. Dit was enerzijds te danken aan haar doorleefde en warmbloedige crea tie, maar anderzijds een gevolg van de vaak merkbare omstandigheid dat er in het ensemblespel zwaüske plekken waren. -Ook had regisseur Kling de mise-en-scène voor de nevenfiguren wat verstrakt,.duidelijk ten gunste van de Maagd van Orleans, maar ten koste van de vereiste spitsheid en de leven digheid van -het toneelbeeld. Het dichtst bij Shaw stond Henk van Ulsen als de dauphin, later de door Jeanne d'Arc gekroonde Charles VII. Hij was voluit de wereldvreemde en toch net niet volslagen getikte slappe ling, Bij van Ulsen kwam ook krachti ger ihet satyrische van Shaw over dan bij andere personages die de grote Ier hiervoor tot voertuig koos. Dat de felheid van de 'botsing tussen Jeanne en de wereldlijke en geestelijke machten was afgezwakt, bleek uit de Kling-interpretatie van bisschop Cau- dhon en de Inquisiteur. In. het zesde tafereel het proces wisten Hans TSemeijer en Jdhan Schmitz weliswaar als monumentale figuren te boeien, doch zij waren iets te hedendaags zacht aardig en vrijzinnig om als vijftien- de-eeuwse clericalen aannemelijk en beklemmend te worden. Theo Kling verving bekwaam de zie ke Jacques Snoek in de rol van aartsbisschop van Reims. Minder sterk was de Britse graaf van Warwick, die Siem Vroom had ovengenomen van Hans Croiset In de vertaling van Dolf Verspoor hinderde ons de soms burgerlijke spreektaal van vandaag, die afbreuk deed aan de dichterlijke kracht van Shaws meesterwerk. Ook de zware en weinig functionele décortoestanden van Roger Chailloux brachten een onge wenst element van logheid in de voorstelling. TON HYDRA ROTTERDAM Onder verdenking van diefstal onder meer bij een benzine station aan de Lijsterlaan zijn gearres teerd: de achttienjarige loodgieter T. B., de twintigjarige chauffeur L. j. I... de zeventienjarige slager B. M., de achttien jarige chauffeur A. van H. KINSJASA Samuel Cassidy, plaatsvervangend commandant van een bataljon Britse huursoldaten, is giste ren in Kinsjasa wegens moord ter dood veroordeeld. Hij werd schuldig bevon den aan de dood van de Schot Trever Bottomely in een café in Albertstad. Majoor Cassidy heeft bij generaal Mo- boetoe gratie gevraagd. De Calandbrug wordt een hefbrug met vier slanke betonnen heftorens, in twee paren opgesteld. Het is de be doeling, dat twee van deze vier to rens nog voor de bouwvakvacantie overeind zuilen staan. Die Calandbrug is de enige toegang tot Europoort-West en vanzelfsprekend wordt zij een hee grlote brug. De doorvaarthoogte onder de geopende brug wordt vijftig meter en dat is meer dan die van de Koningshaven en de Botlekbrug. Als de brug is gesloten blijft er nog altijd meer dan elf en een halve meter doorvaarthoog te. De Rijnvaartschepen kunnen er dus vlot onderdoor,- alleen voor grote schepen moet de brug open. De doorvaartbreedte onder het hefstuk wordt zestig meter, de totale lengte van da brug wordt ruim driehonderd meter. Het Calandkanaal is ter plaatse tweehonderdvijftig meter breed. Aan. de zuidzijde gaat langs het kanaal een weg onder de Caland brug door. Over de brug komen twee gescheiden rijbanen, elk van twee stroken, een dubbel treinenspoor, een fiets- en bromfietspad en een voetpad. De brug kost de gemeente Rotterdam vijftig miljoen gulden. Het is de bedoeling dat de Calandbrug in 1969 gereed is. Reeds zijn verschil lende constructiefabrieken bezig met de stalen brugonderdelen. Een gedeel te van deze stalen onderdelen zal straks op de bouwplaats worden ge monteerd, andere stukken worden in gevaren. Het is te verwachten dat in de loop van volgend jaar het eerste stuk van de brug zal worden ingeva ren. De Calandbrug wordt de eerste grote hefbrug met deze slanke betontorens. Aan een van de vier torens wordt ROTTERDAM Maandag is aan gifte gedaan van een groot aantal in braken in verschillende delen van de stad. Dit is de lijst: N.V. Prins aan de Wijnhaven, dui zend gulden; Firma Unsworth en Co Ine, Wijnhaven, niets vermist; Wetram, Heemraadssingel schade 5000; Kan toor Gemeentelijke Woningstichting Adriaan Brouwerstraat, veel schade, niets vermist; Oceana, Voorhaven 300 en enkele kostbare relatiegeschenken gestolen; Esso Nederland, Pelgrim straat, veel schade, aansteker vermist; Warm-Air, Giessénweg, oude brand kast met bescheiden naar kelder ge zeuld, trap beschadigd, brandkast opengebroken en bescheiden over vloer verspreid; iFrma Ackerman, Bornissestraat, inhoud kasten en la den Over vloer; Timmerbedrijf Ver haar, Bornissestraat, 40 gestolen. ROTTERDAM Bij het lossen van een met gasolie geladen tankwagen is olie terecht gekomen in het riool van de Nachtegaallaan. In de woningen kwam een sterke gaslucht. De ROTEB heeft het riool schoongemaakt. het brugwachtershuisje gebouwd. De ze slanke betontorens, die bovenin twee aan twee verbonden worden door een grote betonbalk, geven de brug een opvallend ijl silhouet, aan trekkelijker dan de staalconstructies van de hefbruggen, die men tot nu toe bij Rotterdam heeft gebouwd. ROTTERDAM De heer W. Remeijer, pac. soc. gemeenteraadslid, heeft B. en W. schriftelijk gevraagd, of dit college niet van mening is dat het Oranje-Groe ne Kruis en het Wit-Gele Kruis hun ta rieven voor kraamverzorging moeten verlagen tot het peil van het Groene Kruis en of het college niet bereid is, een samenwerking van de drie kruisver enigingen op deze basis te bevorderen. ROTTERDAM De Hoge Raad heeft vanmorgen (dinsdag) de beroepen ver worpen van de zaak van de twee jonge lui die zijn veroordeeld wegens deelname aan een „happening" bij Fikkie op het. Eendrachtsplein. Zij hadden geen gehoor gegeven aan het bevel door te lopen. De rechtbank had de 22-jarige 3. J. H. uit Amsterdam en de 22-jarige student J. van V. uit Rotterdam tot respectieve lijk vier en acht dagen hechtenis ver oordeeld. De Hoge Raad Is van mening dat( een verwijzing naar artikel tien van het ver drag van Rome in deze niet opgaat. UTRECHT Een onverkwikkelijke burenruzie op grote schaal leidde gistermiddag tot een drie uur durende zaak voor de politierechter. De zestigja rige mevrouw E. N. uit Soesterberg, exploitante van een ruitercentrum voor gehandicapte kinderen, moest zich ver antwoorden voor één geval van smaad en twee van smaadschrift. De gevallen van smaadschrift had den betrekking op een artikel in het blad Boulevard. Daarin deed de vrouw uitlatingen aan het adres van haar vroegere echtgenoot en enkele buren, die er niet om logen. Op de zitting ontkende de vrouw alle schuld. De als getuige gedagvaarde journalist verklaarde het tegenover gestelde. De officier en de politierech ter lieten hem overigens weten weinig waardering te hebben voor zijn artikel en zijn blad. De officier achtte de gevallen van smaadschrift niet bewezen. Voor het ge val van smaad (de vrouw had verteld, dat haar vroegere man oud-SS'er was) vond hij het bewijsmateriaal wél gele verd. Conform de eis veroordeelde de poli tierechter haar tot een boete van 400 of tachtig dagen, waarvan 200 of veertig dagen voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. SCHIPHOL De heer R. Zwolsman, voorzitter van de raad van commissaris sen van de EMS, is gistermiddag naar New York vertrokken om het Continen tal Hotel te Parijs aan Pan American World Airways te verkopen. Verleden jaar liepen de onderhande- iingen over verkoop van dit hotel vast. Daarin schijnt thans verandering te zijn gekomen nu de Amerikaanse lucht vaartmaatschappij TWA zich heeft ver zekerd van alle Hilton hotels van Hil ton International. In Parijs staan twee Hilton hotels. Voor zijn vertrek zei de heer Zwolsman, dat de omwisseling van EMS-aandelen in V/t procent obligaties CAM spoedig te verwachten is. ROTTERDAM In de zaterdag verspeelde tweede ronde om het kam pioenschap van de Rotterdamse Schaak bond was de nederlaag van Charlois-spe- ler Leo Kerkhoff ongetwijfeld de grootste verrassing. In een overigens ge wonnen positie voerde de jengdige crack een combinatie uit, maar de in nijpende tijdnood verkerende Kerkhoff vergalop peerde zich en moest derhalve de winst aan de jeugdige Dordtenaar v. Maaren laten. Felle strijd in deze ronde was oorzaak dat geen enkele partij in remise eindigde. Hoogendoorri versloeg Dekker, terwijl de derde Dordtenaar in het gezelschap, Ir. v. Donk een iets te felle Leemans op ver lies zette. RSB-kampxoen John van Baar- le behaalde zijn tweede overwinning door Spangen-kampioen Reitsma te verslaan, B. Riksen-Sammelius en ds. Bohlmeyer-Landsbergen eindigden in overwinningen voor de witspelers. De partijen Dries mevrouw Vreeken en Van Ommen J. Riksen werden uitge steld. Na twee ronden gaan v. Baarle, BEVERWIJK De uitslagen van de maandagmiddag uitgespeelde afgebro ken partijen luiden: Grootmeestergroep: tiende ronde: Darga Larsen 'h. Mieestergroep: negende ronde: Kara- klaic Van Scheltinga I0 (zonder verder spelen); tiende ronde: Van Scheltinga Tatai V». Damesgroep: vijfde ronde: Veiat de Colominas Szota opnieuw afgebro ken. Zesde ronde: Velat de Coloninas Heemskerk 0I. DEN HAAG Het Nederlandse basketbalteam heeft maandag in Den Haag tegen Bulgarije een nederlaag ge leden. De eindstand was 8292 in het voordeel van de Bulgaren, die bij rust een voorsprong hadden van 4650. De laatste ontmoeting tussen beide landen vindt dinsdagavond plaats in Enschede. Hoogendoorn. v_-©onk en v. Maaren aan kop met elk twee punten. 0 In de promotieklas A kwamen twe» partijen tot een beslissing. Van Geffen won van Vis en Doornhelm van V d Kley. Mevrouw Roodzant-Degeling Vos-Kouwenhoven eindigden onbeslist In deze afdeling heeft Degeling de lei." ding met V/. punt gevolgd door een heb ris spelers rr.ït 1 punt. In promotieklas B zegevierde Tak Over een blunderende Vijgeboom en kwam De Vrij aan een gemakkelijk winstpunt we gens niet opkomen van Pandt. Kijhtra Verschoor werd remise. De partijen Lagerwaard De Jong en Grund - Korpel werden afgebroken in gunstige standen voor Lagerwaard en Korpel. Tak en De Vrij leiden met elk 1% punt. De derde ronde wordt op 4 februari gespeeld. BRUSSEL Evenals Ford-Genk zal ook de General Motor-fabriek in Ant werpen haar produktie een week stop zetten. Vijftienhonderd man zullpp van 30 januari tot 3 februari zonder werk zijn. Volgens een woordvoerder van het bedrijf gaat het hier niet om een bijzonder verschijnsel. De fabriek zou elk jaar de produktie een aantal dagen staken om de afzet weer in evenwicht te krijgen. ROTTERDAM De strijd in de pro motieklas van de Rotterdamse Schaak bond is dit jaar bijzonder enerverend. Leed in de vorige ronde het Vlaardingse HVO een onverwachte nederlaag tegen Schiedam,nu 'was het leider Spangen 2 dat van het eindelijk uit de ven komen de Enropoort een forse nederlaag kreeg te slikken (6%—ZH). Door deze neder laag van Spangen 2 is HVO opnieuw aan de leiding gekomen. HVO heeft de titel nu voor het grij pen, maar wij vragen ons af, of de Vlaar- dingers sterk genoeg zullen zijn om fn de twee'resterende ronden het in degra datiegevaar verkerende Europoort 2 en Rotterdam 3 de baas te blijven. Van een misstap van HVO zou Spangen 2 meteen kunnen profiteren of anders wel Schie dam, Overschie of Europoort, drie clubs die nu weer op één punt van de leiders zijn gekomen. Voorspellingen zijn in dit stadium Coba (Van de 'kunstredactie) ROTTERDAM De actrice Kelling, die vrijdag haar gouden toneel jubileum viert, zal ook door studenten worden gehuldigd. Leden van het Rot terdamse)-, Studentencorps zullen me vrouw Keiling in de Senaatslandauer van hun sociëteit Hermes aan de Ben- dradhtsweg via de Westersingel naar de Schouwburg brengen. De stoet, die om zeven uur vertrekt, wordt begeleid door een harmonie-korps en fakkeldra gers. Na afloop van het toneelstuk „Zuster George moet sterven", waarin me vrouw Kelling zelf meespeelt, wordt zij de wals „An der schonen blauen Do op het toneel gehuldigd. moeilijk, maar vast staat, dat de twee laatste ronden onder hoogspanning gespeeld zullen worden. HVO liet zich overigens niet van de wijs brengen eri versloeg In Middelharnis De Zwarte Pion met 9%Vi, waarmee deze club vast wel de koffers kan pakken voor de reis terug naar de 1ste klas. Overschie behield minieme kansen door Schiedam op verlies te zetten. Voor lopig werd afgebroken met een 4—3 voorsprong voor Overschie en de winst zal de Overschlenaren niet ontgaan. De laatste wedstrijd van deze ronde Enropoort 2Rotterdam 3 kreeg ook nog geen beslissing. Rotterdam 3 leidt met 3—2 en vermoedelijke winst ligt In het verschiet. (Van een onzer verslaggevers) pAPELLE A.D. IJSSEL In drie dagen tijds zijn bij A. Vuyk en Zonen's Scheepswerven NV twee onder- lossers te water gegaan. Het zijn de voor Costain-Blankevoort (U.K.) Dred ging Co. Ltd. te Londen gebouwde Ty- ne Bay en Thames Bay, waarvan de laatste maandagmiddag officieel van stapel liep. Doop ster was Mrs. C. T. W. Wyatt, echtgenote van een der direkteu- ren van Cos tain. De vaartuigen zijn zeilvarende, dub bels chroef, hydraulische patent onder- lossers met een hopperinhoud van 600 kub. meter. Ze bestaan uit twee langsscheepse scheepshelften, die scharnierend met eikaar verbonden zijn voor 'het lossen van de lading. In belde helften bevindt zich een ma chinekamer, waarin een motor van 335 pk staat opgesteld. Beide schepen zijn voorzien van een accommodatie voor zes man, zodat er continu kan worden gevaren. De afmetingen zijn: lengte 54 meter, ■breedte 9,20 meter en holte 3,70 me ter. KAAPSTAD Demetrio Tsafendas, de man die premier Verwoerd van Zuid- Afrika vorig jaar september vermoordde, is door een abuis van een ambtenaar vanuit Mozambique Zuid-Afrika binnen gekomen. Dit staat in een rapport van een commissie van onderzoek dat van middag is openbaar gemaakt. Tsafendas had al bevel gekregen het land te verlaten. Doordat een regerings instantie te lang wachtte met een ver zoek aan de politie om Tsafendas het land uit te zetten, had deze gelegenheid dr. Vcrwoerd te vermoorden. De commissie is overtuigd dat de man geen medeplichtigen heeft. Zij bevestigt dat Tsafendas geestelijk gestoord was toen hij de moord pleegde. Hij zit nog steeds gevangen. LEIDEN In Noordwijk aan Zee zijn door de huisarts J. van Nes op drie plaatsen, onderkomens ontdekt waarin Marokkaanse gastarbeiders als „beesten" zijn gehuisvest. De arts die tevens raadslid is, heeft de burgemees ter gevraagd in te grijpen, omdat hij meent dat de volksgezondheid in ge vaar wordt gebracht. Dokter Van Nes zegt, dat de verblij ven nog te slecht zijn om varkens in onder te brengen, terwijl er bovendien hoge huurprijzen voor worden betaald. WOUBRUGGE Kikvorsmannen van de Koninklijke marine, die zich vrijwillig ter beschikking hadden gesteld, hebben gistermiddag in de jachthaven Hollandia het stoffelijk overschot van de vijfjarige Yvonne Markx naar boven gebracht. Het meisje werd sinds zaterdag vermist. HOEK VAN HOLLAND De direc tie van de Stoomvaart Maatschappij Zeeland deelt mee dat in 1966 zowel het passagiers- als het goederenver voer met de dagdienst Hoek van Hol land-Harwich een bevredigende ont wikkeling te zien heeft gegeven. Voorzover thans valt te beoordelen zal het resultaat over 1966 niet in be langrijke mate van dat van het vooraf gaande jaar afwijken. (De nettowinst over 1965 bedroeg 0,72 min.; er werd toen 15 pet. dividend in contanten uit gekeerd.) CHERBOURG De onder Britse vlag varende tanker Constantia is gistermiddag In een zeer zware storm in Het Kanaal op de Casquets-rotsen gelopen. De 8686 ton metende tanker, die op weg was van Nederland naar Gibraltar, zonk op vijftien kilometer van de Franse kust. Hoewel het schip snel water maakte, zagen de dertig bemanningsleden toch kans veilig in de reddingboten te ko men. De kapitein. Alex Valsto (61), klom zelf op een van de-rotsen. Toen hij zag dat al zijn manschappen in de boten zaten, liet hij zich oppikken door een helikopter. De man werd direct naar een ziekenhuis op het eiland Guernsey overgebracht'wegens een ze nuwinstorting. Van de overige bemanningsleden wer den er zestien door een Frans schip opgepikt, tien door de Britse Samia en de rest door een Nederlands schip. De Deense kustvaarder Marilene is gisteravond ten zuidwesten van Enge land in moeilijkheden gekomen. Na de eerste SOS-seinen is het radiocontact met het sahip verbroken. Een Neder lands vliegtuig heeft het vaartuig van nacht opgespoord. Reddingboten zijn naar de Marilene (235 ton) onderweg; KLEEF Een defekte koppeling in de elektro-hydraulische roerinstallatie was er de oorzaak van, dat de 78 meter lange en 14 meter brede Deense veer boot Tina Scarlett op 7 oktober 1960 bij Emmerik stuurloos op de Neder landse tankboot Diamant toed reef en zonk. Tot deze conclusie kwamen gisteren in Kleef de technische deskundigen in het proces over de grote scheepsbrand op de Rijn, waarbij twee mensen de dood vonden en 22 gewond werden. Elf schepen gingen verloren of liepen scha de op. b.v. een beha van 16,75 voor 13,75 lang model van 29.50 voor 26.50 Werkelijk concreet en controleer baar voordeel. Zwartjanstraat 17 hoek Pijnackerstraat. Meen! 67. Noordslnge! 39, Groene Hil- Iedljk267, Dordtselaan 112, Burg. Bau- mannlaan 124. Schiedam: Oranjestraat 17,Vlaardlnaen: Veerpleln 1 Capella n.o. iJssel: De Koperwiek 4! EN IN ALLE FILIALEN VAN

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 2