Zaterdag overdracht in St. Laurenskerk Rotterdamse bijbels klaar voor vervoer naar België B.E.Z. heeft bijheldepot hij Douane Stad ontstemd over vuurwerk Jan Backx Uitstel zware risico 's Vliegtuigbouw brengt ons veel werk verzekering medische betreurd Panda's (3) voor Blijdorp Spanje DfUJ JA s Knallen joegen mensen uit bed Nieuwe tarieven PTT vandaag van kracht Bloemenweelde op Lentiadev Delftenaar: Alleen auto's op mijn tv Zwarte Zee met Jacob Verolme bij Las Palmas Grote steden: wachten op nieuw kabinet m Den Uyl wilde niet loten M7 Kentering? Loonpolitiek 3,3 miljoen Keuze Modificatie Mej. mr. J. Zeelenberg: afscheid Eerste Kamer Protest Huisartsen DÉ ROTTERDAMMER Warmte in ELK KOUD VERTREK, het hele jaar door 'n naam in gas! Besmetting Gratis 8PIÏSP fpr 5< Pagina 4 2 A •WOENSDAG I FEBRUARI 196? pe Pelgrim gas-gtvelkachel in de keuken de slaapkamer, badkamer, studeervertrek enz Schoorsteen overbodig! Alléén muurkoker in de buitenmuur Maak het HELE huis leefbaar met de GAS-GEVELKACHEL van: PELGRIM is ook fabrikant van ,het moderne gajfoi- nuis met id unieke .voor delen! Gratis folder bij Pelgrim M.V., Gaanderén (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM In hel Rotter dammer-gebouw aan de' Wit te de Withstraat staan 3500 bij bels, kinderbijbels en christelijke boeken voor de Belgische Evan gelische Zending. Dat is het Rot terdamse aandeel in de oogst van de landelijke actie „Tienduizend bijbels voor Vlaanderen", die de Belgische predikant ds. J. Gra vendeel op 24 september 1966 tij dens een conferentie in de Maas stad van start liet gaan. Voor onze lezers in Rotterdam en randgemeenten hebben wij deze actie een wekelijkse begeleiding gegeven in onze rubriek „Aan de lijn met Jan Krant". Het gevolg was dat een veertig tal mensen zich spontaan als „depot houder" beschikbaar stelden en dat in tal van kerken inzamelingen van bij bels werden gehouden. De depothoudets hebben, hard ge werkt en het resultaat van „Rotterdam en omgeving" liegt er dan ook niet om. Het grote enthousiasme van onze lezers stimuleerde onze directie om in het gebouw van deze krant een centraal (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het centrum van de stad >s vannacht omstreeks twee uur opgeschrikt en wakker ge maakt door een aantal zware explosies. Achter talrijke ramen waren verbolgen .gezichten te zien. Mensen gingen de straat op. Men dacht' (na beruchten over gevaarlijke transporten die de laatste tijd nogal wat schrik hebben gebracht) aan ernstige explosies, erao. Tientallen mensen belden ontstemd de politie en vroegen om opheldering. De dienstdoende politiemannen konden die wel geven: er was een vuurwerk bij het Park ter gelegen heid van de in gebruik nemen van het havenvakschoolschip Jan Backx in de Parkhaven. Die ontstemming (zelfs diverse pa tiënten in Dijkzigtziekenhuis en Oogzie kenhuis werden zijn wakker gewor den) duurde ook vanmorgen nog. Bewo ners van de omgeving Willem Buyte- wechstraat, Scheepstinunermanslaan maar ook Schiekade en IJsselmonde béiden de couranten. Énkele ingezonden stukken werden reeds aangeboden over dit optreden. Commissaris P. Ligt voet gaf toe dat alle betrokken partijen de zaak te een DEN HAAG De nieuwe post- tarleven zijn vandaag van kracht geworden. Alleen het tarief voor brieven in het binnenlands verkeer blijft ongewijzigd: 20 cent tot en mot 20 gram. Ook voor Suriname, de Neder landse Antillen, België, West- pultsUnd, Frankrijk, Italië, het Va- ticaan, San Marino en Monaco blijft pet tarief van 20 cent tot 20 gram geiden. Brieven voor andere lan den; 45 cent tot 20 gram, elke 20 gram meer ook 25 cent meer. Brief kaarten 25 cent. De belangrijkste nieuwe tarieven in het binnenland zijn: BRIEVEN; t.eau. 100 gram 40 cent te-m. 250 60 t.c.ïn. 500 80 boven 500 gram: port der pakjes. GEDRUKTE STUKKEN EN MONSTERS: tem. 20 gram 12 cent tera. 50 15 tem. 100 20 t.e-m. 250 - 40 te-m. 500 60 boven 500 gram: port der pakjes. BRIEFKAARTEN: Enkele 15 cent Dubbele 30 PAKJES: te-m. 1000 gram te-m. 2000 te-m. 3000 POSTPAKKETTEN: te-m. 1 kg te-m- 2 te-m. 3 te-m- 5 tem. 7 tem. 10 POSTWISSELS: Per stuk (ongeacht het bedrag! KWITANTIES: Gewone kwitanties. Zonder zicht Met zicht girokwitanties Zonder zicht Met zicht POSTBETALINGEN Per stuk - 100 cent 150 200 150 cent 200 250 350 450 600 75 cent 50 cent 75 •30 100 50 cent voudig hadden gezien. Het vuurwerk is op een tijdstip begonnen dan waarvoor burgemeester W. Thomassen de vergun ning had verleend en het gebruikte ma teriaal was zwaarder dan men dacht, En terwijl agenten het verkeer om leiding sprongen pas om twee uur de eerste pijpen de lucht in. Niemand die er bij betrokken was dacht dat een dergelijk nachtelijke voorstelling andere mensen konden hinderen. De politiemannen traden, dan ook niet op e name zelfs iet de moeite de vergunning eens precies te bekijken. Dat had ook schooldirecteur J. Bos niet gedaan. Hij verwees vanmorgen de verantwoordelijkheid over het ge beurde naar de secretaris van de stich ting vakopleidingen havenbedrijf dr. A. J. Techiné Stakenburg die evenwel voor het geven van commentaar onbe reikbaar was. Een van de ingezonden stukkenschrij- vers meent: „Wij zijn er van overtuigd dat met ons ook andere wakker zijn geworden en zich verbaasd hebben en zijn geschrokken van dit onbekende! Wilt u niet vergeten dat. de oorlog 104045 met hezeifde geluid als deze nacht begon? Heef dat soms te maken met provo-besmetting. Deze iaatsten zouden er zeker als booswichten om zo'n geval niet best zijn afgekomen." (Wij begrijpen niet goed waarom deze volstrekt nutteloze herrie in de nacht moest worden gelanceerd. Was tien uur niet even mooi geweest? En waarom heeft niemand van de aan wezige politieautoriteiten de vergun ning ingezien? En als dat misschien wel is gebeurd, waarom heeft men om twee uur het vuurwerk niet ver boden? Na de eerste knallen had dat als nog gekund. Er wordt wel veel gesproken over de last die men over dag ondervindt van de herrie van brommers e.d. en de politie contro leert dat streng. Waarom laat de bur gemeester dan toe dat er midden in de nacht (in de vroege morgen beter gezegd) een dergelijke last wordt ver oorzaakt? Redaktie). ROTTERDAM De van 15 t/m 25 maart (vlak voor Pasen) In de Aihoy'-hai te houden voorjaarsbeurs „Lentiade" zal een bloemenweelde to nen, die duidelijk zal laten zien dat de lente haar intrede heeft gedaan, ook al zal daarvan in de natuur weinig te mer ken zijn. Veie Rotterdamse hoveniers zullen hun vakkennis en kunstzinnigheid aan wenden om de hal om te toveren ui een lustoord van bloemen en planten. Jacobs van Beieren zal zich in dit lustoord gaan ophouden. Met deze bloemen- en plantenpracht zullen vooral de bezoekers van de beurs die een tuin hebben, waardevolle ideeën kunnen opdoen. Op de „Lentiade" zal tevens aan dacht worden geschonken aan het toe risme, in het bijzonder het binnenlands toerisme. Op de beurs zullen ook landen verte genwoordigd zijn die steeds meer aan toerisme gaan doen, zoals Bulgarije en Polen. Landelijke verkeersbureaus en perso neel van reisbureaus zullen voorlich ting geven. Het MAI-bureau zal het sociaal toe risme belichten. Zoals bekend is dit bu reau een vraagbaak voor jonge mensen die enige tijd in het buitenland willen gaan werken. De „Lentiade" wordt georganiseerd door de Stichting voor Rotterdamse Consumentenbeurzen en Tentoonstellin gen, die tevens de „Femina" inricht. hk'V v-vS /"IP de magazijnverdieping in het gebouw van De Rotter dammer werden vanmorgen onder leiding van de heer J. den Braber, chef van ome afdeling propaganda en service, de laatste bybeis geselecteerd en verpakt. De grote partij staat nupersend- gereed". gestaan zal de Rotterdamse predi kant ds. C. A. Korevaar dan een exemplaar overhandigen aan dr. Ho mer Payne, directeur van de B.E Z. depot m te richten, waar de oogsten van de depothouders werden bijeen gebracht. De mensen van onze expe ditie-afdeling verzorgden vrijwillig het vervoer. Zwaarste kluif De zwaarste kluif bleef toen over voor de heer J. den Braber, chef van onze service- en propaganda-afdekng, en enkele van zijn medewerkers, die enige weken lang hebben besteed aan de selectie en het verpakken. Nog deze week wordt de hele partij naar Belgie getransporteerd, zoals reeds verscheidene vrachten van elk ders in ons land een uiteindelijke opslagplaats kregen in plaatsen als Antwerpen en Gent. Op dit moment zijn reeds ongeveer vijfduizend bij bels de Nederlands-Belgische grens gepasseerd. Het eerste transport kreeg te maken met een „grens-mcident" toen 'de Bel gische douaniers bij de grenspost Wa tervliet het vervoer van de bijbels ais een. smokkelaffaire beschouwden Zij gelastten de chauffeur zijn hele voor raad uit te tellen en achter te laten. Achthonderd Nederlandse bijbels staan nog steeds aan de grenspost Watervliet en ds. Gravendeel is er trots bij dat hij zelfs op die plaats een bijbeldepot heeft kunnen vesti gen. Overigens heeft men hem laten weten dat de Douane de partij naar Gent zal vervoeren en dat komt bij-1 zander mooi uit, want daar moeten ze precies zijn Een volgend transport ervoer „moei lijkheden" bij de grenspost Wuustwe- zei. De dienstdoende douaneman kon nauwelijks geloven dat de Nederlandse bijbels bestemd waren voor gratis uit reiking m België, maar toen dit ten slotte tot hem doorgedrongen was vroe gen hij en al zijn collega's of ze er alstublieft ook een mochten hebben. Toen de chaffeur royaal bijbels had uitgedeeld en zijn auto alweer had ge start, kwam er nog een laatste douane man aandraven, die ook nog graag een bijbel wilde hebben. Zoals eerder gemeld zullen de bijbels worden ingezet bij de kruistochten die de Belgische Evangelische Zen ding komende zomer onder leiding van ds. Gravendeel m enkele Vlaamse steden gaat houden. Aan de ze kruistochten werken jaarlijks veel Nederlanders van aile leeftijden en uit alle kerken mee. De symbolische overdracht van de „tienduizend Nederlandse bijbels" (in werkelijkheid zijn het er veel meer) GRONINGEN - RU - k.-md sociale we- aan de Belgische Evangelische Zen- tensch.: E. J. Ritsema van Eek, Schiedam. „Ka..,, 7atprHaprsvft tiH in de WAGENI5GEN Lsadbouwhosfischool <nng geDeurt zaterdagavond m ae ln ex tujn_ en landschaparchitectuur: A. Grote Of Sint Laurenskerk m Rotter- Tol, Rotterdam: trig. ex. plantenziektekunde: dam Namens alle Nederlandse christenen die bijbels hebben af- beeke, Rilland Bath. DELFT Een inwoner van Delft, die vlak bij de drukke rijksweg Rotterdam-Den Haag woont, beleefde de laatste dagen gekke dingen met zijn televisie toestel. Of hij nu het eerste of tweede net aanzette, hij zag niets anders dan voortzoevende auto's. Het is hetzelfde beeld dat de Delftse politie op de monitors ontvangt van het stuk rijksweg dat onder controle van een tv- circuit is gezet. De Delftenaar was zo langza merhand op de voortsnellende auto's uitgekeken en heeft zich tot de politie gewend met het verzoek of hij voortaan weer ge wone programma's mag ontvan gen. Monteurs brachten het in derdaad zo ver, zij het met veel storing. (Vervolg van pag. I) Een concrete uitspraak over de ontwikkeling van de werkgelegen heid durfde minister Veldkamp niet te doen. Veel hangt af van de wer king van internationale factoren, met name de economische situatie in Duitsland. Het zou de bewindsman echter niet verwonderen wanneer tegen het eind van 1967 er duidelijk sprake zou kunnen zijn van een kentering ten goede. Met de loonpolitiek staan we vol gens de minister thans op een kruis punt: Handhaving van een nationaal loonsysteem óf het verlaten daarvan. „Ik meen", aldus dr. Veldkamp, „dat men overtuiging gekozen moS worden voor een nationale loonpoü. tiek. Zowel de werknemer als fa werkgeven zijn daar het best met gebaad." De minister meende dat op het ge bied van de sociale verzekering afge lopen jaren in ons land bijzonder veel heeft bereikt. Maar Nederland is nog geen sociaal paradijs, In het sociale patroon zitten nog tal van grijze plekken. De minister betreurde het zeer („Ik druk mij bij zonder zwak uit") dat de Tweede Kamer niet meer is toegekomen aan de openbare behandeling van de volkse verzekering tegen zware -geneeskun dige risico's. Hij had er begrip voor dat de kamer niet in staat was het hele wetgevende programma op soci aal gebied af te handelen, maar dat neemt niet weg dat door het uitstel van deze wet de belanghebbenden ernstig in de knel dreigt te komen. ROTTERDAM De sleepboten Zwarte Zee en Seefalke zijn vannacht met de op sleeptouw zijnde Jacob Ver olme niet de Baai van Gando binnen gevaren, zoals het plan was. Er stond een felle noordoostenwind, pal op de baai gericht. Besloten werd door te varen ter hoogte van Las Palmas. Daar is de sleep vanochtend gearriveerd. De ber- gingsdeskundige Z. Moerkerk van Van der Tak's Bergingsbedrijf zou met en kele duikers vandaag nog aan boord van de Zwarte Zee gaan. Waarschijnlijk zal dan worden be slist naar het eiland La Isletta te varen, waar men helemaal uit de wind ligt. Daar zouden allereerst de duikers een onderzoek moeten instellen. DEN HAAG Vertegenwoordigers van Amsterdam, Rotterdam en Den Haag heb ben opnieuw een gesprek gehad met de ministers Zijlstra en Verdam over de financiële situatie Premier Zijlstra meen de dat het probleem te ingrijpend is om door een interim-kabinet te worden op gelost Het vraagstuk* zal worden opgenomen in het dossier voor de komende kabinets formateur als een van de zeer belang rijke punten die moeten worden opge lost, zegde prof. Zijlstra toe. (Vervolg van pag. 1} Volgens ir. Plate betekent de order een enorme kans voor de ontwikkeling van' nieuwe technieken: de produktie van honingraat-structuren, hooggele- geerd staal, Doppler-radar, nieuwe hy draulische systemen. Ir. Plate: „De Canadese bezoe kers waren zo enthousiast over de prestaties van de Nederlandse in dustrie, dat spontaan al enkele or ders werden toegezegd. De moge lijkheid zit erin, 'dat deze eerste contacten zullen leiden tot verdere samenwerking. En dat is belang rijk, omdat Canada tot nu toe voor ons geen afzetgebied van betekenis was." De missie heeft ook bezoeken ge bracht aan andere industrieën, o.m. aan de DAF-fabriek. Een deel van de order van 200 miljoen zal dan ook toe vloeien aan industrieën, die niet bij de vliegtuigorder betrokken zijn. De F-5 (door Canadair in licentie volgens Northrop-ontwerp gebouwd) kost 3,3 miljoen gulden. Van de 105 toestellen zullen er 75 eenpersoons en 30 tweezits (voor de training)De toe stellen moeten, zoals bekend, de Thun- derstreak F-84F en de straaltrainer T-33 vervangen. Met de vliegtuigen alleen is 346,5 min. gemoeid; met re- serve-onderdelen en gronduitrusting het restant van. de 601 min. De F-5 zal nog voor 1970 moeten worden geleverd, de tweezits F-5A in 1971. Ge ekend wordt op een dienst leven van tien jaar. De bedoeling is een aantal F-5A vliegtuigen in te zetten als RF-5A fo toverkenningsvliegtuig ter vervanging van de huidige RF-104 G-vliegtuigen (Starfighter). De op deze wijze vrij komende Starfighters kunnen dan in de loop der jaren als aanvulling die nen voor de vier overige Starfighter- squadrons. Volgens minister De Jong (vanmor gen op een persconferentie) betekent de order bij Canadair een aanzienlijke besparing, „Bij Northrop (VS) waren we ruim 50 miljoen gulden duurder uit geweest." Voordat de beslissing werd geno men, zijn 13 toestellen bestudeerd. Vijf daarvan vielen direct af, en drie se rieuze kandidaten bleven over: de F-5, de Franse Mirage VT en de Ame rikaanse Corsair II. De F-5 bleek het best aan de eisen van de luchtmacht te voldoen en paste het best m het stan- daardisatiebeleid De Amerikaanse luchtmacht heeft er ruime en gunstige ervaringen mee op gedaan in Vietnam en ook de Canade se luchtmacht vliegt ermee. Zoals bekend, is het principe-besluit tot de order al in oktober genomen. Een definitieve beslissing werd toen echter uitgesteld, omdat de Belgen (met wie nauwe samenwerking is) nog niet hadden besloten. Zeker is echter wek dat ook zij over zullen stappen op de F-5. Een struikelblok vormt ech ter het bedrag, dat Canada in België als tegenprestatie wil besteden. De mogelijkheid, dat België bij de F-5 produktie (net als in Nederland: zowei voor eigen vliegtuigen als voor vliegtuigen van de Canadese lucht macht) is vooralsnog open gehouden. De Nederlandse luchtmacht heeft als eis gesteld, dat in het bestaande type 15 modificaties worden aangebracht. De motoren (die een snelheid gevan van 1600 km per uur) zullen zodanig moeten worden, gewijzigd, dat het toestel van kortere banen kan opstlj gen. Voorts zullen o.m. verstevigde windschermen worden aangebracht te gen het gevaar van vogels op start banen. Het vhegbereik bedraagt 2800 km. Het toestel zal op lage hoogte opere ren, dit in tegenstelling tot de Star fighter, die voor strategische doelein den (grote hoogten) wordt gebruikt. Voordelen van de F-5 zijn onder meer, dat hij eenvoudig te bedienen is en gemakkelijk in ouderhoud is. Ook lager technisch personeel zal het vlieg tuig vrij snel kunnen repereren, wat op vooruitgeschoven posten een grote re mobiliteit betekent. DEN HAAG In verband met haar benoeming tot lid van de Raad van State neemt mejuffrouw mr, J. Zeelen berg, wethouder van financiën en kunstzaken van Rotterdam, ook afscheid van de Eerste Kamer, waarin zij zitting had voor de Partij van de Arbeid. Voorzitter prof. dr. ir. J. P. Mazure constateerde, dat mejuffrouw Zeelen berg het zesde lid van de Eerste Ka mer is, dat een zetel verwisselde voor het lidmaatschap van de Raad van Sta te. Hij had zeer veel waardering voor het scheidende Eerste-Kamerlid, dat een bijzonder breed werkterrein had: financiën, juridische aangelegenheden en af en toe ook nog een vleugje kunst. (Vervolg van pagina Lj Jonge arbeiders demonstreren in Madrid. De verboden „arbeiderscomites" zijn zeer actief en winnen overal aan invloed. Als de impasse in de loon onderhandelingen niet snel wordt doorbroken, zal de stakingsgolf over het gehele land slaan. Het gaat de Spanjaarden echter niet alleen om die loonsverhogingen, maar ook om meer persoonlijke vrij heid. Studenten en arbeiders hebben elkaar nu gevonden in hun streven naar volledige vrijheid van organisa tie, betere sociale voorzieningen en vrijheid van meningsuiting. Het is duidelijk, dat de spanning tussen de jongeren, die vernieuwing en democratisering wensen, en het conservatieve beleid van Franco steeds groter wordt Het verzet te gen de caudillo lijkt een hoogtepunt te naderen. Het begint er naar uit' te zien, dat Franco de eisen van de jonge Spaanse generatie niet langer kan negeren. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM In de quarantai ne-inrichting van Diergaarde Blijdorp vertoeven sinds enige tijd drie kleine panda's, een berensoort die thuishoort in de zuidoostelijke gebieden van het Himalaya-gebergte. Tegen de lente zul len de dieren met de kleine panda die Blijdorp al jaren heeft, te zien zijn in het betonnen verbHjf naast de Ri- vièra-hal. De twee vrouwelijke en het ene manne lijke dier zijn gekocht bij een Neder landse handelaar. Dat kleine panda's niet gemakkelijk te koop zijn, be wijst de levertijd wel: anderhalf jaar. Hoewel het fokken van kleine, ok wel genoemd gewone panda's In gevan genschap vrijwel altijd mislukt, wil Blijdorp het toch gaan proberen als de dieren wat ouder zijn. De dier gaarde heeft nu twee mannetjes en twee vrouwtjes. De kleine panda (of katbeer) is rood bruin van vacht, heeft een dikke, lan ge staart en een lichte kop, met spitse oren. Hoewel het dier niet zo zeldzaam is als de grote panda (waar van er maar enkele in dierentuinen leven), is het toch geen algemeen verschijnsel in gevangenschap. AMSTERDAMHet bestuur van de Algemene studentenvereniging Amsterdam heeft naar aanleiding van de onlusten in Madrid een telegram verstuurd naar de Spaanse ambassa deur in Den Haag. De ASVA keurt hierin het gewelddadig optreden van de Spaanse politie ten sterkste af en verklaart zich solidair met de studen ten en arbeiders in de strjjd voor de elementaire democratische rechten. Het ASVA-bestuur heeft besloten a.s. zaterdag een protestmars te hou den naar het Spaanse consulaat in Amsterdam, waar een petitie zal wor den aangeboden. De minister meende dat de regering m het huisartsenconflict bestuurlijk juist en zorgvuldig heeft gehandeld Het standpunt van de ziekenfondsen dat de regering nu maar bedragen van de artsenhonoraria moet noemen, achtte hij niet in overeenstemming met de vroegere afspraken. De ziekenfondswet geeft de rege ring niet de mogelijkheid partijen een bindende regeling op te leggen. DEN HAAG Het televisiedebat tus sen de socialistische lijsttrekker Den TJyl en zijn liberale concurrent Toxopeus gaat vanavond niet door oïndat de heer Den Uyl niet wilde loten. Aldus een commu niqué van de VVD. Den Uyl was tegen loten omdat hij de mogelijkheid wilde ontlopen dat Toxopeus het laatste woord zou hebben. TIET begon met muziek. Daarna kwam er een metaalachtig kim-: kende luidspreker-stem. Dat was» het begin van de aardgasslag voor een deel van de Rotterdamse bin nenstad. Bijna twee jaar nadat de; aardgasslag in de zuidelijke Rotter damse stadswijken was begonnen. De achttien maanden durende af betaling van de via het GEB gekoch te nieuwe aardgasfomuizen was daar allang achter de rug. Haardenfabrieken geraken m moeilijkheden omdat veruit het grootste gedeelte van de Neder landse huisvrouwen de oude kolen- of oliekachel heeft verbannen naar de schroothoop en zich van een nieu we en gemakkelijker gasverwar- ming, al dan niet op afbetaling heeft voorzien. Eindelijk is dan nu de Rotter damse binnenstad aan de beurt ge- komen. Met alle gemakken en onge-'" makken. Een gasleiding die een hele dag niet mag worden gebruikt. Ze nuwachtig schroevende en peuteren de monteurs, die de hele sleutelanj in zo'n wijk in één dag voor elkaar moeten krijgen. Slappe koffie op kantoren, uit wa ter dat op een olie- of butagasstelle- tje aan de kook werd gebracht en oplos-koffiepoeder met suiker ver mengd in kopjes samengeroerd. Een run van hongerige gezinnen op restaurantjes die hun maaltijden elektrisch kunnen bereiden. Ho i i c i I lij t j a i T7EEL gemopper en ook veel ver- wachting hoe dat aardgas nu wel zal zijn. De mensen m de wil: ken bezuiden de Nieuwe Maas en die van noordelijke en oostelijke delen aan „de andere kant" kun-, nen het vertellen: het brandt, men kan er op koken, men kan er het huis mee verwarmen. In de wijken bezuiden de Nieuwe,- Maas weet men niet beter of het werkt goed. Nu ja, soms kan er wel j«> eens een prop ijs in een gasleiding kamen en dan is de boel voor een tijd in de versukkeling, maar versukkeling kende men vroeger even goed met het uit cokes in een fabriek gestookte gas. Aardgas is niet giftig, het tast je bloed niet aan zoals kolendamp of uit cokes gestookt gas. Maar als het de lucht uit een kamer heeft ver drongen, kun je er even goed te stikken. Als u deze regels onder ogen krijgt, is de eigenlijke gasslag ach ter de rug. Dan drink ik weer echte koffie, uit gemalen koffiebonen te een heuse met gas gestookte koffie zetmachine bereid. Die machine staat in de kantine van uw „De Rotterdammer" en ik kan u verzekeren dat die druk te bedrijf is. De eerste journalist die in staat is iets aan een krant te doen zonder zijn dagelijkse straffe rantsoen koffie, moet ik nog tegen komen. Bij „De Rotterdammer'' werkt zo iemand In ieder geval niet. U kunt zich voorstellen hoe het humeur van al mijn collega's en ook van mij was op de dag van de aard gasomschakeling. Ondanks de mooie muziek uit de GEB-luidsprekerwa-»' gen, die ons de dag tevoren kwste waarschuwen. Ik hoop, dat u het niet in de, krant hebt kunnen merken. X,* ^1 G 121 .-Zi fePr R Pin IA Vi Hu M pen A 010- h-61 ter te: ÏD Sa

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 2