CH-forum van Statenkring Delft^Fp.elweerhieId Beemink is harde die veel goodwill werker kimekt m ODï bereidt zich voor op gouden jubileum AGENDA „Sunlight" amuseerde zich met cabaretavond HB! met moeite naar winst tegen AS WH: 2-1 1 Voor het eerst volgens nieuw systeem Wilton kiest ondememin sraad Lijst 8 B. Lievaart: cSÖ minmond duur Staatkundig Gereformeerde Partij Kiezers! No. 1 van lijst 8 .f1 SIS, ir. C. N. Jaarvergadering besprak werk „We drijven af naar volslagen nihilisme" Inbreker gepakt Zoontje stichtte brand in keuken Mededeling aan correspondenten Ledenwerfactie voor lilhelminafonds MW niet van zege Frijdagavond jaarvergadering Aaldijk scoorde winnende goal Bromfietser greep overstekend kind Margaret den Hoed won opstelwedstrijd Burgerlijke stand CHU volgt in Irene verkiezingsuitslagen Animo-successen bij kriegwedstr ij den G'TR wint met 3-1 van leider NBSW Stemt dan op 15 februari a.s. op DE ROTTERDAMMER """ïIMKi blijvend goedkoper O VIVV niet van oreore G In de eerste ter meulen ROZENBURG serie vragen, die is aangesteld aan in gebouw De Rank, kwam een zekere var.ntms.mg over de W gjj Waar(Jel00S CDU afschrikwekkend Jaarvergadering SGP Ontwikkelingshuip SCHIEDAM Vandaag Toetssteen DAS DBEIM10ERLHAIIS Speciaal belicht GOEDE COMBINATIES M s en morgen .en dagelijks .en dagelijks VUABD0GEN (Interkerkelijke partij) Zijt ge met ons o.m. voor: een regeringsbeleid overeenkomstig de ordinantiën Gods handhaving van de beginselen der Reformatie krachtig optreden tegen Godslastering, zedenverwildering (lectuur, televisie, film enz.)? a. b. c. d. doelbewuste, krachtige handhaving van het gezag e. f. degelijk financieel beheer (verlaging hoge staatsuitgaven en der belastingen,- bestrijding inflatie)? herstel onrecht Z. Molukken en stipte nakoming verdrag '62 Papoea-bevolking 'i LID DER TWEEDE KAMER l'.iuma 4 Morgen gaan .ome hulsmoeders Wet naar de stad om inkopen te doen voor andéren,..' neen, «norgen gaan ze voor zich zelf Winkelen, Want dan verkopen wij een grote partij LYCRA stretch Beha's, met lange maagband (verdoezelt zo vriendelijk z.g. rolletjes) met stevige, verstel bare sluiting, met kant over trokken, voorgevormde cups *n stretch schouderbanden. Morgen zoekt U ze uit. Uw Stretch Beha, guldens lager dan normaal, voor nog géén vijf gulden. "Ls AM t-T.Trt W, A rt vï Morgen om 9 uur begint de ver koop van dete bijzonder fraaie en correcte stretch beha's, met lange maagband, in B én C cup, In wit en zwan en in de Beha- maten 36t/m 46 voor Korte stretch beha's meten 32 t/m 40 In B-cup, vant.fS voor- 2.9u tef. of schrifttest. en in ds A uena- ding van de CHU tot uiting, vond haar de laatste tijd weinig strijdbaar, zelfs wat tam, en acht te ten aanzien van de activiteit nogal wat onbenutte mogelijkhe den aanwezig. Het forum, dat onder leiding van de heer H, J, Grasmeijer, voorzitter van de Statenkrlng, de Bordtse predikant ds. A. Oliemans (lid van het hoofd bestuur), ir. A. B. J. de Koning, direc teur gemeentewerken te Zwijndrecht, en de Rozenburgse wethouder B. Lie vaart tot leden had, gaf hierop een duidelijk antwoord. In ieder geval bleek, dat ds. Olie mans de gewenste strijdbaarheid zeker wel bezit. Hij betoogde dat de verkie- zinsuitslagen tot nu toe steeds verheu gend zijn geweest. Dat de CHU niet aan het geruchtmakende tv-debat beeft meegedaan had volgens hem als oorzaak dat men bang voor de Unie was. Ir. De Koning achtte echter wel SCHIEDAM Drie jun;crleide«-s van HBSS, de heren W. v. d. Berg, L. D. Reurich en K. v. d. Zee, zijn bij de afdeling Rotterdam van de KNVB geslaagd voor het diploma jeugdvoet balleider. Met ben slaagden uit Schie dam nog zes andere dames en heren van de verenigingen DRZ, SFC en Schiedam. De diploma's zullen vrijdag avond worden uitgereikt in gebouw Atrium te Rotterdam. (Van onze correspondent) meer mogelijkheden aanwezig om akti- viteiten te voeren. Vervolgens is lijsttrekker Beemink onder de loep genomen. Uit de zaal kwamen opmerkingen als zou deze po liticus ietwat stroef zijn. Het forum meende, dat de heer Beer- nink door zijn bescheidenheid veel goodwill kweekt. Hij is een harde wer ker die veel kwaliteiten heeft. Een praatjesmaker of een briljant debater is het niet Interessant was de mening van wet houder Lievaart over Rijnmond. Hij noemde dit openbaar lichaam „waarde loos en duur". Rijnmond is nog steeds niet van de grond en als dit instituut wordt opgeheven zal de heer Lievaart er niet van wakker liggen. Desgevraagd vond de heer Van der Ende (secretaris van de CHU-Rijn- mondkrmg) dit wel wat cru gesproken. Op het gebied van de luchtverontreini ging achtte hij voor Rijnmond een positieve taak aanwezig. De forumvoorzitter vond het nuttig als de CHU-Rijnmundkring, die na dé verkiezing van Rijnmond nog nooit heeft vergaderd, eens gelegenheid zou geven aan de CHU-bestuurders van de Rijnmondgemeenten om „uit te hul len". Op een vraag wat het forum van de CDU vond werd geantwoord dat deze partij een reactionaire groep is, waar door de CHU niet bang moet zijn. Ds. Oliemans noemde de CDU in Duitsland een afschrikwekkend voor beeld. Zij werkt blokvorming in de hand en dat geeft de politiek wit-ef- fect zoals Engeland en Amerika te SCHIEDAM Vrijdagavond hield zien geven. in het Gereformeerde Jeugdhuis aan Een fusie met andere christelijke de Lange Haven 97 de Staatkundig (Van een onzer verslaggevers) (Van een medewerker) SCHIEDAM De oudste Christe lijke korfbalclub in Nederland, het Scbïedamse ODI. gaat zich voorberei den op het 50-jarig jubileum in april 1068. OP de zaterdag in gebouw Har monie gehouden jaarvergadering wer den reeds enkele mededelingen ge daan. Het bestuur heeft reeds een jubi leumcommissie in het leven geroepen, bestaande uit voorzitter H. Roozen- beek, de leden L. Bastiaans en H. Ver hey en de oud-secretaris van de Christelijke Sportfederatie Schiedam, de heer E. Mast. Op het jubileumpro gramma staan en een. reünie, een in tieme bijeenkomst met diner voor le den, een receptie, een feestavond in dé Sporthal Margriet, met als mot to: „Herdenken en vieren", een korf- baltornooi en vele andere festiviteiten. Jget bestuur werd op deze vergade ring op negen personen gebracht. Her kozen werden de heren J. van Otterloo en J. Verb.ey en toegevoegd P. Basti aans en mej. E. van Otterloo. De func ties werden voor de komende periode (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Op de avond "an de verkiezingsdag, woensdag 15 februari, houdt de Christelijke Historiscue Kiesvereniging, „Groen van Prinsle- rer" in de grote zaal van het gebouw Irene een instuif, waar op de televisie de uitslagen gevolgd en bespreken kun nen worden. .Deze bijeenkomst is voor iedereen toegankelijk. VLAARDINGEN In verband met een bij een juwelier tn Naaldwijk ge pleegde inbraak heeft de Vlaardingse recherche zondagavond de 20-jarige B. M. uit 's-Gravenzande aangehouden. Hij Week in het bezit te zijn van der tien gouden ringen. als volgt verdeeld: H. Roozenbeek, voorzitter, mej. A. Smits secretaresse, mej. E. van Otterloo penningmeesteres- se, J. Verhey, wedstrijdsecretaris aaspi ranten, (die later door P. Bastiaans op gevolgd zal worden), A. van 't Hoff (idem senioren en junioren) en M. Bos en B. Sleeuwenhoek (alg. bestuurslid). M. Bos zal zich op de SSS-actie con centreren en B. Sleeuwenhoek behan delt de propaganda en de diverse ac ties. De jaarverslagen werden goedge keurd en uit het financiële verslag bleek, dat de penningen goed werden beheerd en dat de jubileum-commissie een goede basis heeft om de komende festiviteiten te organiseren. partijen vond in de predikant geen voorstander, wel bleek hij tot sa menspraak bereid. Op de opmerking dat vele predikan ten zo politiek-schuw zijn repliceerde ds. Oiiemans dat de funeste invloed van Karl Barth nog merkbaar is. Maar er komt al verbetering in deze situatie. Een andere zaak die het forum werd voorgelegd was dat „Hervormd Ne derland" zijn lezers soms toch wei anti-c.h. tendenzen zou voorleggen. De voorzitter antwoordde dat de CHU hierover al eens aan de bel heeft getrokken en dat het blad toen beterschap beloofde. Een zeer netelige kwestie was vervol gens het afvloeien van de buiten landse arbeidskrachten. Het forum wenste hier de nodige voorzichtig heid te betrachten, want deze groep is als de economie gezond is nog nodig. „Gaat heen en wordt warm" is geen christelijk standpunt. Uit een bespreking over de ontwikke lingshulp bleek dat de CHU-gedachte zich richt naar de vorm yan bilaterale hulp als vermeld in het boekje „De kloof overbrugd". SCHIEDAM Zaterdagmorgen brak in de keuken, van de familie J. van Wijk uit de Overschiesestraat 64 bradn uit, die door de brandweer on der leiding van brandmeester De Jager werd geblust. Er sprong een ruit ter wijl tevens gordijnen en wasgoed ver brandden. De schade bedroeg ƒ500. Het zesja rig zoontje had de brand gesticht. Na dat hij uit bed was gekropen had hij in de keuken lucifers aangestoken. OpsttnUiBRskerk «Benedenzaal): C.H.U., openbare vergadering 9.20. Irene: Aqoa-Fauna. dia-avond, 20. Arcade: Ned. ver. „De verzamelaar ruil beurs, 18-15- ROTTERDAM Onze corres pondenten maken we erop at tent, dat zij ons woensdagavond de uitslagen van de Tweede- Kamerverkiezingen niet telefo nisch behoeven door te. geven. Het ANP verzorgt de uitslagen van alle Nederlandse gemeen ten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De afdeling Schie dam van de Nederlandse vereniging tot steun aan het Koningin Wilheinuna Fonds voor de Kankerbestrijding be gint maandag 20 februari een grootscheepse ledenwerfactie, die veer tien dagen zal duren. Vorig jaar is het plaatselijk bestuur tot nieuw leven ge komen onder leiding van de presidente mevrouw A. Dirkzwager-Van Zoelen. Ere-presidente Is mevrouw M. A. Roelfsema-Poelstra. Verder bestaat het nieuwe bestuur uit de dames M. Ruys-Tulling, vice-presidente C. Post-Brand, secretaresse, H. C. Smits- van der Kooy, penningmeesteresse en mevrouw Brandt, tweede penning meesteresse. In Kethel heeft een actie als resul taat 700 nieuwe leden gehad en in Vlaardingen leverde een ledenwerf-ac tie zelfs 4400 leden op. In het gehele land telt de vereniging nu 300.000 le den. Voor de komende actie zijn heel wat medewerkers nodig. Dames, die zich voor dit doel willen inzetten, kunnen zich opgeven bij mevrouw Rolfsema- Poelstra, Burg. Knappertlaan 140, tel. 261350, mevrouw Smits-van der Kooy, van. Heuven Goedhartstraat 114 of me vrouw Ruys-Tulling, Van der Leeuw laan 4, tel. 265270. Het gironummer is 156315 ten name van Kon. Wilhelmina Fonds, afdeling Schiedam. Er zullen huis aan huis circulaires worden verspreid. Hiervoor zijn minstens honderd medewerkers nodig, vooral dames, die elk huis willen be zoeken om nieuwe leden in te schrij ven. De contributie is 2,50 minimaal per jaar. Gereformeerde Partij haar jaarverga dering, die goed bezocht was. In zijn openingswoord zei voorzitter L. H. Knipscheer, dat we leven in een tijd van godsdienst zonder God." We drij ven af naar volslagen nihilisme. Gods lastering is mode geworden en de zondag wordt met langer geheiligd. De televisie betekent de duivel in huis. Het Nederlandse volk laat oude waar den en maatstaven volkomen In de steek, wat zijn ondergang zal worden", zei hij. Bij de verkiezing, die daarop volgde, werd de heer Knipscheer met grote meerderheid opnieuw tot voorzitter gekozen. De heren T. M. Monster en A. Huyzer herkozen, respectievelijk als secretaris en als tweede voorzitter. In zijn slotwoord na de pauze zei ds. M. C. Tams, christelijk gereformeerd predikant te Barendrecht, onder meer dat al het oude niet goed was en al het nieuwe niet slecht is en dat we niet langer in de zestiende eeuw leven. „Maar de toetssteen blijft het "Woord van God. Onze kinderen komen tegen woordig met vele vragen, waarop de ouders geen negatieve antwoorden mo gen geven. We moeten niet vergeten, dat het ontwikkelingspeil veel hoger is dan vroeger en dat er veel meer problemen zijn. Hij trok een parallel tussen deze niet al te rooskleurige tijd en de dagen, dat de Israëlieten Baal en Astarte aanba den. Ook toen bloeide een natuurreli- gie. In de moderne pocketlectuur wordt de naam van God dikwijls gebanahseerd en twijfelachtige week bladen worden helaas ook in de chris telijke gezinnen gelezen, waarbij de kinderen geconfronteerd worden met zinnenprikkelende foto's. (Van onze correspondent). Zaterdagmiddag heeft SNS uit Stad aan het Haringvliet een fraaie 0—3 zege be haald. MW heeft nu uit 13 wedstrijden 24 punten en een doeJgemiddelde van 35—10, Het spel van SNS was vaak onsportief en ging gepaard met ruwe aanvallen. Na een wat aarzelende match kreeg Maasland in de 25e minuut een penalty die door Bastemeij- er goed werd ingeschoten (0—1). Tien minuten na rust werd een doorloop bal over de uitlopende keeper geschoten. Het was een pracht doelpunt van Mosterd (02>. Op dit moment werd het spel kei hard en grof van SNS, Twee verdedigers van MW gingen onderuit Hetzelfde over kwam ook G. Doelman Keeper De Bruijn verdedigde desondanks het Maaslandse doel koelbloedig MVV ging echter door en vijftien minuten voor het einde kwam de stand op 0—3, toen de keeper van SNS de bal uit handen liet valien en Denkers inkopte. De keeper viel IT het doet. De spelers van SNS dachten dat de keeper werd aangevallen, maar dit was met het geval Boze spelers en veront waardigde supporters lieten hierna de wedstrijd ontaarden <Van een medewerker). SCHIEDAM Tijdens de zaterdag in Maasland gehouden wedstrijden voor de Kring Maasmond is het Kethelse Animo weer tot enkele successen gekomen. Orga nisator was NIO en de wedstrijden werden Knopend door de Kringvoorzitter van het KNCGV, de heer G. H. van der Kruk en bijgewoond door de heer J. Valkenburg na mens het Gewestelijk bestuur en de heer F H Kegel namens de Technische Commissie var. de Kring. De uitslagen ïuiden: adsplrant dames a: 1. M. Warnaar (Advendo) 66.6, s J. de Jong (SV De Lier) 66.1* adsp.-dsmes B: 1, Ft. Moerman (SV De Lier) 71.1, 3. N. v. d. Eyk (SV De Lier! 65 2. jongens adspiranten A: 3 Bert Lankester (Animo) 63 8. H Booster (Advenrtoi 57 2. B- 1. H. v Berke! (Adven do! 57 6. 2. N. Keizer (SV De Lten 55.5 Dames A: 1. c. Stolze (SV De Lier) 61.6, 2. A v 't Wout-v. Geest (SV De Lier) 61. Dames B: 1. A Stigter-Valster (Advendo) 56 7, 2. T. Kerklaan (Advendo) 55.4. Heren A: 1. Theo Schipper (Animo) 61.2, 2. Wlrn overbeeke (Animo) 58 6. Heren E: 1. w. var. 't Hof (Advendo) 59 8, 2 A. Bergeman (Advendo) 59.6. 9 Tijdens de zaterdagavond m de Sporthal gehouden voorstelling van de Wiener Eisrevue bleek dat op het par keerterrein van rijksweg 20, waar on geveer 300 auto's geparkeerd stonden, Uit een lekke tank benzine over de rijbaan was gelopen. Gedurende de pauze werden de autobezitters hiervan verwittigd. Door de rijbaan met zand te bestrooien heeft men ongelukken weten te voorkomen. Dinsdag 14 februari 8 uur HARMONIEZAAL OPERA PXCCOLA AMSTERDAM - MET DE OPERETTE muziek van Franz Schubert Gevat in de steer van een oergezellige Weense avond. Kaarten a 2,50 (jeugdpasp. 2,—dagelijks van 10 -1 uur verkrijgbaar kantoor Harmonie. (Van een medewerker) VLAARDINGEN Dc cabaretavond van de personeelsvereniging Sunlight, die zaterdagavond werd gehouden in de volle Stadsgehoorzaal heeft alle be zoekers in ruime mate ontspanning ge bracht. Het cabaretprogramma Het niets te wensen over. Daarvoor had men via Schiedam een keur van goede ar tiesten aangetrokken, met als trek pleister het alom bekende Cocktail Trio, dat als laatste nummer voor de pauze optrad. Men oogstte waarde ring. Vooral „Catootje", waarmee het optreden werd afgerond, was een succes. Henk Bouwman toonde zich een kun dig goochelaar, die tevens de kunst verstond het publiek op aangename wij ze te onderhouden met zijn conféren ces. Verder werd er enorm gelachen om de dwaasheden van De Wama's, |had men bewondering voor Don 1 am die met zijn assistente fraais sta» tjes acobatiek" demonstreerde zorsf» n" dans én mu& De Wico's voor zang, en was het André Meurs, die j conférencier de nummers aan e'r» lijmde. SCHIEDAM De negenjarige Rudi Gabnelse uit de Jan van Oude geeststraat 110 stak vrijdag op de No- lenslaan plotseling de rijbaan over. Hij werd door een juist passerende bromfiets, bestuurd door de 17-jarige scholier W. B„ overreden. Met een ge broken been werd het kind naar het Gemeenteziekenhuis gebracht. Op het Spinhuispad verleende de personenauto van de 19-jarige E, van K. geen voorrang aan een bromfiets, bestuurd door de 41-j'arige mevrouw M. C. B, Zij werd aangere den en werd met een georoken Imker enkel en hoofdwonden naar het Ge meenteziekenhuis gebracht. Na behan deling kon zij weer naar huis gaan. SCHIEDAM De gymnasiasten bond NSATA („Mon semper areum tendit Apollo") houdt zaterdag haar Grote Avond" in Musis Sacrum. Op het programma staat onder meer een optreden van „Amor" en de opvoe ring van het toneelstuk „Misdrijf bjj Verstek", van R.C. Sheffiff. De avond begint half acht en wordt besloten met een groots bal met medewerking van „The Lightnings". SCHIEDAM Dat het voor HBSS met de week moeilijker wordt het on geslagen record te handhaven, is in de wedstrijd tegen ASWH overduidelijk ge bleken. Weliswaar toonden de aa. kampi oenen zich in de eerste helft heer en meester, maar toen doelpunten uitbleven rook ASWH, dat een klein succesje te gen dit HBSS niet uitgesloten was. De club uit Hendrik Ido Ambacht drukte dan ook goed door, toen de opgelopen 20 achterstand door een Juweel van een doelpunt 'van Bakker in 2l werd omgezet. HBSS raakte de kluts even kwijt en inderdaad scoorde v. 't Hof de gelijkma ker, maar de perfect leidende arbiter Overkleeft had reeds voor free-kick ge floten voordat de bal werd ingekopt. Ook daarna hadden de oranje-hemden nog veel moeite om de plotseling en thousiast spelende wit-zwarten van zich a£ te schudden en het was een hele opluchting, toen de arbiter voor de laatste maal floot. Toch zag het er voor de rust heel anders uit. Na een wederzijds fel begin bleek al spoedig de klasse van de Schie dammers en het leek erop, alsof alleen de vraag maar over bleef met hoeveel doelpunten verschil HBSS zou gaan win nen Maar ook nu bleek, dat de voorhoe de van de ploeg van aanvoerder Beze- mer het zwakke punt van de Harga-be- woners is, want keeper v.d. Wulp (goed in vorm!) kon het best aan. daarin goed bijgestaan door v.d. Leer, Penning, Stolk en aanvoerder Valk, die alle moeite had Schop en Aaldijk tegen te houden Toen HBSS na een kwartier op 10 kwam door een keihard schot van de goed doorgebroken Aaldijk, zag het er voor ASWH slecht uit. HBSS bleef goed combineren en zelfs rechtsback Mulder kwam soms mee naar voren. De bui tenspelers werden goed in het spel be trokken, maar verder dan een fraaie kopbal van "Vermeulen en een schot van Aaldijk kwamen de Schiedammers niet Twee minuten na de (korte) rust kopte v. Driel een voorzet van Schop in, maar v.d. Wulp had er goed kijk op. Bezemer schoot kort daarna een vrije trap laag in de hoek, maar ook nu toonde v.d. Wulp zijn klasse. In de tiende minuut miste v. 't Hof voor open doel door de bal ver over te schieten, zodat keeper v. Heest bofte. In de 17e minuut speelde Aaldijk zich keu rig vrij en beheerst schoot hij nummer twee in het ASWH-doel (2—0). Het verwachte HBSS-k war tiert je bleef uit en toen de' defensie het tempo Het vieren, kwam ASWH pas goed los. In de 25ste minuut knalde Bakker van grote afstand de bal in de uiterste hoek (een onhoudbaar schot) en met de stand 21 leek nog van alles mogelijk. Van Driel schoot de bal uit een vrije trap tegen het muurtje van ASWH-spe- lers, Mulder kwam nog in botsing met Valk en ging maar rechtsouiten lopen terwijl v. 't Hof nog scoorde, maar we gens duweh van de keeper moest de arbiter dit doelpunt afkeuren Met grote spanning kwam het einde van dit spor tieve duel. HBSS: d v, Heest; a Mulder, Leep- wangh, jonkman en Prins; m Bezemer en Rademaker; v. Schop. Aaldijk, v. Driel en Vermeulen. ASWH: d. v.d. Wulp; a. v.d. Leer, Pen ning, Stolk en Valk; m. Kanters en v.J't Hof; v. Bakker, Hollander, Lodder if., Lodder jr. t SCHIEDAM - GTB heeft het zater dag gepresteerd om koploper NBSïi op eigen veld een 3—1 nederlaag te meten. De Nieuw-Beijerlanden ui ren in drie jaar niet op eigen vA verslagen en ook toen was het GE dat NBSW overwon. In Schiedam won NBSW dit seizoa met 50 van GTB, zodat de revanA goed was. Rietveld scoorde in dg i? mmuut 0—1 en Sants tekende na «a half uur 0—2 aan, ook al protestetri NBSW tegen dit doelpunt. Sants vergrootte de voorsprong too de rust nog tot 0—3, waarna NBSVl in de tweede helft een fel offensie ontketende, dat 13 opleverde in d 20ste minuut, gescoord door Van óe Hoeven. GSS kwam ook in de dertiende consjn itiewedstrijd niet tot een oven?» ning, want de thuiswedstrijd tegw OFB gmg met 2—0 verloren. In eerste helft hielden de Schleifcn mers goed stand, maar na een bias der in de defensie kon OFB ?- scoren. Toen de gasten kort voor lij. een strafschop kregen toegeweie (die tot tweemaal toe werd genomes was het pleit beslecht en stond 6 0—2 nederlaag voor GSS vast, Kr per Van Beek keerde daarna nog 6! kele goede schoten. Aan de andea kant had De Munnik weinig kan tegen de goede verdediging vai OFB Penning van ASWH tracht een keihard schot van de HBSS-er Vwi Driel nog af te stoppen. Het lukte niet, maar het sat de ASWII-er niet tegen, want de bal ging naast, w Y "TOSTS. -TT-sas r» ■-«..WW ef e< rt hi li di D d« is VI VI lo de Pi dï to ge na ni Musis Sacrum: Wilton Faijetiocrd. drijfsjournaal. jsao en 20. Be- Oir. Soc. Bel,Zansver. '„Orpheus", alge- ^Sa'llr^&'ofklyceum. toneel- avond, 20. Arcade: NbcL ver. v. vogelliefhebbers, bij éénkomst, 20. Arcade: EHBO, cursusavond, 20. Bijkantoor t,pe Rotterdammer", Lange Kerkstraat 82. uitsluitend redactiezaken, tel, 2ff3QS4 t>.K.JZ. 115583. b.ST.g. 346619. Klaibten bezorging: Dr. Zamenhofstraat rëtjW telefoonnummers: Alarm poli tie teL 264668. Brandweer 289128. GG en GD ApïtheeX: Van Westendorp. Parkweg 207, tel. 267674- BaBvUe»r 1ïB\elK03%r7^Stie1m!eie 346775. b-S.g. 7X5583, b.g.g. 346610. Klachten bezorging: H- Verhey. VTsg- rierstraat 24, tel. 243345, dagelijks van Ï830-19-30 ei» zaterdags van 12 00-19.09 uur. Aootheek: Van. Hogendorp, Van Hogen- tiorpiaan 1203. tel, 344233. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Eind februari wordt bij Wilton-Fijenoord voor de vijfde maal de verkiezing van de leden van de ondernemingsraad gehouden. De raad bestaat thans ruim tien jaar. De ondernemingsraad vervult een on misbare functie. Er wordt ditmaal een nieuw verkie zingssysteem toegepast. Vroeger was er een groot aantal kiesgroepen. Het waren er niet minder dan 21. Elke van dezjs kleine kiesgroepen koos één lid en in enkele gevallen twee of drie le den. Tegen dit systeem rezen bezwa ren. De onderlinge verhouding van de ongeorganiseerden in de raad stemde niet overeen met de verhouding, waar in de georganiseerde werknemers bij de drie vakorganisaties waren aan gesloten. Bovendien bestaat bij kleinere kiesgroepen een groter risico, dat door toevallige verhoudingen de meest be kwame mensen niet voor een lid maatschap van de raad in aanmerking komen. Daarom werd onlangs besloten om het verkiezingssysteem te wijzi gen. De uur-weekloners van de werf en de machinefabriek vormen thans eén grote kies groep, die veertien leden telt. Alle beambten te Schiedam en Rotter dam vormen eveneens één kiesgroep Zij kiezen vier leden. Gehandhaafd blijven de kiesgroep uur- weekloners van de Werf Rotter dam die twee leden kiest, de kiesgroep uur-weekloners gieterij Fijenoord, die een lid kiest en de kiesgroep van het hoger personeel, die ook een lid kiest. Intotaal telt de raad dan 22 gekozen leden, wat volgens de wet in over eenstemming is met het aantal werkne mers. SCHIEDAM De door Lions Inter national ter gelegenheid van het 50-ja- rig bestaan dezer organisatie uit geschreven opstelwedstrijd voor jonge ren heeft ook in Schiedam weerklank gevonden. De Sehiedamse Lionsclub heeft twee van haar leden, dr. P. J. T. Enden burg, rector van het Gymnasium Erasmianum, en dr. J. J. Lub, o.s.a., rector van het Liduina-Lyceum Spie- ringshoek. alsmede de huisarts Ch. A. Poll, bereid gevonden gezamenlijk de jury te vormen, die de Sehiedamse opstellen zou beoordelen. Met veel toewijding heeft deze juryl zich van haar taak gekweten. Van het drietal Sehiedamse inzendin gen kon het opstel van mejuffrouw Margaret den Hoed, studente' aan de Sociale Academie te Rotterdam, de prijs verwerven: een fleurige oorkonde van het „hoofdkwartier" van Lions In ternational te Chicago en een geld prijs. De andere inzenders ontvingen een boekenbom De uitreiking geschiedde in een bij eenkomst van de Sehiedamse Li onsclub, waarbij nagenoeg alle leden tegenwoordig waren. SCHIEDAM Geboren: Monique A. dv T M Breur en W Rijke; Arie. zv A vitlerius en J G van der Wal; Michel C, zv T J P Kerklaan en H Lathouwers; Jacobus, zv G Knoop en J W J Korpershoek. Overleden: D Krommenhoek, 63; A W A Heetman, 84; c Krowinkel, 88; J c van der Poel, 69 wed van L m P van der Lubben. He vei tei w< de de ee dii is i in is me vai Da ve J hoi tia "Wc

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 2