Dit jaar ook naar Frankrijk Vierde uitwisseling van jongeren klaar op papier AGENDA DEKLERK&ZN Op buitenlandse reis met een VVV-film Leden CJV brachten K, van Minnen hulde 15,90 ƒ4,90 Qrunott 98 AAN DflU JA u b: I LANTINGA Nu in alle boekhandels verkrijgbaar: 7* Exposities in 't Stedelijk Museum Ds. W. Krijger nam afscheid Burgerlijke stand Bewoners klagen over hinder van het verkeer i ''Mddeehs hónderd procent ■:M n ylon tap ijt k - betaalde U :-iï Lidmaatschap var 50 jaar Kleuter ewond bij aanrijding Automobilist verloor macht over stuur MAN PLEEGDE ZELFMOORD IN CEL Mode voor baby en a*s, moeder bij Gerzon Jongen te water door rukwind 7P Bijbel Zwart-Wit' in De Visbank Si GARAGE INTERIEUR DE ROTTERDAMMER Pagina 3 VRIJDAG 24 FEBRUARI 1967 Vandaag. en morgen en dagelijks Ds, R, Wissink spreekt in Open Deurdienst Ontvangsten Was het de prijs - zo'n honderd gulden per strekkende nieter die u tot d usver belette een honderd procent nylon tapijt te nemen? Dan heeft De Klerk "de laatste beletselen" radicaal weggenomen. De Klerk brengt als eerste het nieuwe Tekalon 600 tapijt - hon derd procent nylon op kingsize (3.80 m) kamerbreedte - voor nog geen zeventig gulden per meter! In vele, fantastisch mooie kleurstellingen. Tot en met praktisch: plet- en vlekvrij, eenvou dig te onderhouden, kleurecht (ook in zonnige fiatkamers), ijzer- sterk! Per strekkende meter: 79.5° dat is dus per vierkante meter QÖ ZONNIGE ZUIDEN boekhuis den draak, blijvend... goedkoper i Ï)R li i\ |er E L iet feld S (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Sehiedamse Gemeenschap houdt ook dit jaar weer enkele buitenlandse jeugd reizen. Het wordt de vierde maal in het kader van de internationale jeugduitwisseling, waarmee inder tijd de Duitse stad Esslingen is be gonnen. De Kreisjugend Ring heeft daar con tacten opgebouwd, met gelijkgezinde groepen ïn lldine (Italië), Vienne (Frankrijk), N'eath (Engeland) en Norrköping (Zweden).De gedachte was om door internationale jeugduit wisseling een steentje bij te dragen voor het monumentale gebouw van een Verenigd Europa. Vier jaar geleden trad Schiedam toe tot deze vorm van samenwerking, waarbij groepen van jongeren uit vier verschillende landen gedurende de zo mervakantie enkele weken bij elkaar doorbrengen. De eerste jaren bepaalde de uitwisse ling zich tussen Schiedam en Esslin gen. Het waren jongelui van vijftien tot eenentwintig jaar. Het vorige jaar gingen er ook Sehiedamse jongelui naar Neath in- Wales en Norrköping in Zweden. Onlangs heeft, de directeur van de Sehiedamse Gemeenschap, de heer P. van den Boom, een bezoek aan de Italiaanse plaats Udine gebracht, waar hij over de mogelijkheid heeft gesproken om tot een uitwisseling te komen. De tijd was echter te kort om nog een sluitend reisschema op te stellen. Het bleek wel mogelijk Vienne, een stad .even ten zuiden van Lyon, in het dgent CITROEN vóorVlaordingen Maassluis en omstreken v. HOGENOOflPLAAN 139 - VLAARÖINGEN TEL. (010) 341044. na 18 u. (010).342281 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De tentoonstelling. Salon van. de Maassteden 1967, wordt donderdag 2 maart om 20.15 uur in de aula van het Stedelijk Museum geo pend door de wethouder van onder wijs er. culturele zaken, mejuffrouw G. D. de Graaff, die tevens de aan deze manifestatie verbonden prijzen zal uitreiken. Verder wordt er van'3 maart tot 2 april in het Stedelijk Museum de. ten toonstelling Jonge Nederlandse Kunst 1967 gehouden. Wegens de voorbereiding van de ten toonstelling „Salon van de Maassteden; 1967" is het museum tot en met don derdag 2 maart voor het publiek geslo- floudsesingel 221, rotterdam Goudsesingel 221, Rotterdam tel. 11.66.73—12.30.82 Chr. Soc B.elangen: Schied. Reddingsbriga de. als- ledenvergadering, 20 Galerie Punt Vier: tentoonstelling, ope ning. 20.30. Arcade: Ships Kadioservice, cabaret met ba), 20. Geref. Jeugdhuis: Chr. Bibliotheek, uitle- r'ieugdhaven: westfrankelandsestraat 40, E- vangelie-boekhandel De Wegwijzer, zen- dlnesavond ene: dia's. 20. Tivoli: Schied. Jazz .Soc. i.Guillaumc", bij eenkomst, 20.30. Suroum Corda: SVIN, feestavond, 20. Bijkantoor „De Rotterdammer", Lange Kerkstr. 82, uitsluitend redactiezaken. tel. 263954. b.g.g. 115588, b.g.g. 346619. Klachten bezorging: Dr. zamenhofstraat 130. tel. 152400. Relangrljke telefoonnummers: Alarm poli tie tel- 264666. Brandweer 269218. CG en GD Apotheek: Van westendorp, Parkweg 207 tel. 267674. (an een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Op een receptie in een der zalen van de Goede Haven- kerk is donderdagavond afscheid geno men van de gereformeerde predikant ds. W. A. Krijger die naar Wierden vertrekt. Naast ds. P. R. Everaars, ds. J. N. Nammensma en kerkeraadsleden waren vertegenwoordigers van het Le ger des Heils en van het voormalig verzet aanwezig. De heer P. Mak sprak de predikant en zijn gezin namens het afscheidsco- mité toe. Namens de Zuiderwijk boden de heer en mevrouw Van Otterloo ds. Krijger een wandmeubel, een lamp en een aantal planten aan. Ook kreeg hij een cadeau onder couvert. Een deputa tie van de jeugd gaf een bureaulamp en een lectuurtaïel. Ds. Krijger dankte voor de vele blij ken van sympathie die hij in de afgelo pen periode mocht ondervinden. Hij hoopte dat de gemeente weer spoedig een eenheid zal worden. SCHIEDAM De commissie van het Open Deurwerk van de Hervorm de gemeente houdt zondag een Open Deurdienst in de Vresdeskerk aan de Engelsestraat (Rotterdam). Ds. R. H. Wissink spreekt in deze dienst over het onderwerp „Gods Lank moedigheid". De dienst begint om 19 uur en het kerkkoor van de heer G. de Graaf verleent medewerking. SCHIEDAM Geboren: Angelina d.v. G. Christodoulatos en E. F. J. A. van Houwelln- gen: Mignon M. c. d.v. J .van der Kemp en M. H. van Overdam; Max p. z.v. B. H. van der Wa len J. Jansen. ondertrouwd: j. Beumer. 26 en H. H. Sonneveld. 27: C. van Duijn, 25 en J. M. Visser, .20: M. van der Ham, 34 en C. L. H. F. Klepke, 19; H. J. Henzen, 20 en H. G. A. Kalden ,20 H;. H. van de Kamp, 23 en w. M. C. J. Wolf, 19; J. P. Kloos, 22 ert M. C. van der Waal. 23; w. G. Swarts, 32 en E .J. Schippers. 29; C..H. M. van der Wert, 27 en M. A. G. van Rees. 23; A.. de Winter, 20 en I. G. Osephtus, 18; D. Zeeman, 22 en C. spits. 22. Getrouwd: w. Tanls, 23'en E, P. van Rijswijk, 22; A. van der Roest. 23 en M. van Meurs, 23; M. J. Agterberg, 23 en M. J. D. van Noort. 18; H. A. van der Starre, 21 en V. Jonker. IS; F .T. van der Lee, 22 en W. M. van Gogh, 19; A. Boot, 20 en B. P. Hartman, 17; J. P. K. van der Ven, 24 en A. Prook, 20: A. J. Ravensbergen, 19 en J. A. oomen, 20; R. p. E. Hoettng, 22 en M. Simons, 22; A. A. Nierop, 21 en D, Ouwens, 23; H. w. verboort, 21 en J. C. van der Heijden, 20; W. A„Otten, 25 en T. Waarden- burg, 19; K. M. var. der Ciessen, 27 en H. A. M. Balm. 23. Overleden: M. Koorenevel. 74 echt. van F. van der Stee ge; A. van Weerkom. 88; C. Soet. 85; L. Onderdelinden. zeven maanden. program van deze zomer op te nemen. Vienne, de poort van de Provence, is bijzonder gunstig gelegen om excursies te maken. Er zijn nog geen aanmeldin gen voor deze reis binnengekomen. Men kan natuurlijk niet de Sehie damse groepen uitzenden en tegelijker tijd de buitenlandse gasten ontvangen. Het is nu zo geregeld, dat Schiedam de buitenlandse gasten de eerste twee weken van augustus ontvangt. Op pre- Naar Vienne en Esslingen gaan de Sehiedamse jongelui de laatste twee weken van juli, juister gezegd van 15 juli tot en met 29 juli en naar Norrkö ping van 12 tot 26. augustus, dc laatste twee volle weken van augustus. Deze data liggen voor Schiedam zeer gunstig. De buitenlanders verblijven hier gedurende de kermisweek, waarin ook de in de jeugduitwisseling ver maarde Eurobals worden gehouden. De periode, dat Norrköping ont vangt, valt gedeeltelijk buiten de va kanties. Dit is evenwel geen bezwaar, omdat deze groep, die bijna is volge boekt. uit studenten en niet meer uit schoolgaande jongelui bestaat Naar Esslingen en Vienne gaar. dei Sch'edammers midden in de schoolva-, kanties. j (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het Aktiecomité Verkeersveiligheid 2e Van Leyden Gae.'straat heeft het gemeentebestuur een adres toegezonden naar aanleiding van een toenemende hinder van het verkeer in de 2e Van Leyden Gaelstraat en omgeving; 176 adressan ten hebben de protestbrief onderte kend. Geklaagd wordt over geluidshinder, die het verkeer in de te smalle straat zou veroorzaken. De adressanten wil len de rijbaan verbreed zien. Voorts wordt het verkeer een gevaar geacht voor leerlingen van de drie scholen in de omgeving van de bewuste straat. Men dringt aan op het plaatsen van borden, die de automobilisten wijzen op overstekende kinderen. Het adres staat op de lijst van inge komen stukken, die donderdagavond 2 maart in de gemeenteraad komt. B. en W. stellen voor het adres in hun han den te stellen om advies. liïiï COMPLETE WONINGINRICHTING maandag gesloten ROTTERDAM/DEN HAAG/UTRECHT/VUSSINGEN/DFVENTER/HOORN 9 maasband uitslagen van de onder linge schietwedstrijden van de s.v. Maasland: Korpswedstrijd op basis van 50 punten: M. P. Hanemaaijer 48, C. Poot Dzn 46 J. Hanemaaijer 46. C. Klein HesseJink 45. H. Korpel 44. W. van Roon 43. Fr. van Staalduinen Pzn 43, P. Kalkman 43, J. KJei- wegt 43, J. A Kingma 42, G. Poot F^n 42, IJ. Boekestijn 42, K. van Roon 42, A. Kor pel 42, A. Poot 41. J. van Zwienen 40. A. H. van Dorp 39, G. Bakker 38, H. van Woerden 35 N. van Wijk 35, D. Bakker 33 en A. van uuren 28 punten. Vrije baan op basis van 30 punten: M. P. Hanemaaijer 29. A. Korpel 29. W. van Roon 23. Fr. van Staalduinen Pzn 28, H. Korpel 28, J. van Zwienen 28, G. Bakker 28, C. Poot Fzn 28, K. van Roon 28, C. Klein Hesselink 27, A. Poot 27, P. Kalk man 27. J. Kleiwegt 27, J. Hanemaaijer 27. C. Poot Dzn 26, J, A. Kingma 25, H. van Woerden 24 en A van Buuren 24 punten. m VLAARDINGEN Ten bate van de Vereniging Oecumenische Jeugd wordt don derdag 2, vrijdag 3 en zaterdag 4 maart in de benedenzalen van het Weeshuis een ba zar gehouden. De openingstijden ziin donderdag- en wij- dagavond van zeven xot tien uur. Zaterdag is.de bazar geopend van 's morgens ell tot 's'avonds tien uur. SCHIEDAM De drie jarige Johan Smits is donderdagmiddag ernstig ge wond geraakt. Een personenwagen, bestuurd door de 20-jarige pijpfitter G.H.O uit Vlaardingen, reed het kind aan, toen het zonder te kijken, plotse ling de rijbaan overstak. De jongen brak beide benen en liep een lichte hersenschudding en enkele schaafwonden op. De GGD heeft hem naar de Dr. Noletstichting gebracht iVan een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een hevige rukwind greep donderdagmiddag ter hoogte van de Burgemeester Van Haarenlaan de auto van de 32-jarige dieselmonteur C. E. De bestuurder raakte de macht over zijn stuur kwijt, en belandde tegen een lichtmast, waarna de wagen kantel de. Hoewel er ernstige schade werd aangericht, kwam. de bestuurder met de schrik vrij. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Voor de WV- voorlichtingsavond, die donderdag in gebouw Irene werd gehouden, was veel belangstelling. Het buiten lands toerisme blijkt een grote trekpleister te zijn. De directeur van de Sehiedamse VVV, de heer H. ten ïVolde, sprak èen kort welkomstwoord, waarna de perschef van Reisbureau en Autobuson derneming Broere, de heer G. van Pelt, van beroep leraar in het Neder lands, de avond inleidde. BEaj5V®Hê^l^VAH:VUAROINS£N 200 foto's van Vlaardingen omstreeks de eeuwwisseling, verzameld en van inte ressante teksten voorzien door A. Bijl Mz. 4 maart ontvangt U bij aankoop GRATIS HET BOEKENWEEKBOEK VAN JAN DE HARTOG t.w.v. VEERPLEIN 27 - TELEFOON 34.37.60. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Ruim vierhon derd, leden van de CJV Liefde en Vre de hebben donderdagavond ere-voorzit- ter A. van Minnen (62) een spontane hulde gebracht naar aanleiding omdat hij vij vijftig jaar lid van de vereni ging is. Voor de woning van de heer Van Minnen aan de Sportlaan 5 bracht een muziekkorps, samengesteld uit jon ge en oudere pijpers, een aubade. De volksdansgroep van Liefde en Vréde gaf onder leiding van de heer L. van de Vlist een vlotte demonstra tie te zien van een Griekse dan» Jongens en meisjes van de junior*" club uit de Immanuëhvijk danst' en zongen voor het jubilerende lid. Ook waren verscheidene borden mee gevoerd met leuzen als „Leve Van Minnen" en „Tachtig jaar oud en nog jong". Om kwart over zeven trok de lange stoet van het Weeshuis door de stad naar de Sportlaan, voorafgegaan door motorpolitie. Omdat er een te harde wind stond, ontstaken de jon geren pas later de vierhonderd fak kels en lampions. De feestelijke en kleurige stoet bracht de heer Van Minnen buiten zichzelf van verbazing. De verrassing was enorm, want ondanks een uitgebrei de organisatie is mede dankzij de medewerking van de leden niets van de huldiging uitgelekt. Voorzitter K. van Vliet bracht de dank van de leden over voor het werk. dat de ere-voorzitter voor de vereni ging heeft gedaan. „De fakkels moet u zien als een symbool, omdat u zelf altijd fakkeldrager bent geweest", zei hij. Daarna bood hij de heer Van Unnen twee grammofoonplaten aan, maasland In het Groene kralsge- bouw wordt vanaf donderdag 9 maart van 10 tot 11.30 uur een cursus zuigellngenver- zorglng voor aanstaande moeders gegeven. Do cursus bestaat uit zes lessen. 91 MAASLAND De tuindersclub houdt vrijdag om 19.30 uur haar jaarlijkse leden vergadering in de Magneet. Na het huishoudelijk gedeelte spreekt de heer H. Konlngs over „De kosten van het overscha kelen van groenten- naar bloementeelt". Dit in verband met de afschaffing van sierteelt vergunningen. VLAARDINGEN Met ingang van 1 april zal aan de heer J. Molendijk, ontsmet ten eerste klas bij de gemeentelijke reini- gings- en ontsmettingsdlenst. op medische gronden vervroegd pensioen worden ver leend. De heer Molendijk is sinds 4 mei 1925 bij deze gemeentelijke dienst werk zaam. Onze koliektie HERENHORLOGES Is "bij de tijd". De allernieuwste extra platte modellen, óók vol automatisch met en zonder datum, o.a. Prisma, Zenith,Certina, Mercedes, Longines,enz. reeds v,a. 42.50 WINKELCENTRUM BINNEN WEU 45 TELEFOON 11.66.t5 - ROTTERDAM (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM Een 44-jarige las ser, die in het Huis van Bewaring in voorarrest zat, verdacht van een in braak met diefstal, heeft zich vorige week vrijdag in zijn cel opgehangen aan een broekriem. Enkele uren tevoren was hij binnen gebracht. Op het politiebureau zou hij al twee pogingen tot zelfmoord hebben gedaani De riem was afkomstig van de rijkskieding, die de man in de gevange nis had gekregen, „maar hij had het evengoed met iets anders -kunnen doen", aldus de directeur van het Huis van Bewaring, de heer J. van der Oord. „We wisten wel dat hij erg zwaarmoedig was en daarom hebben we ook maatregelen getroffen". Zo kreeg de man 'bij zijn eten geen mes. „Maar je kunt niet te ver gaan. Als iemand zelfmoord wil plegen houd je het toch niet tegen. Hij kan het op alle manieren doen; een vork in stuk jes breken en inslikken, het elektrisch licht nemen, zich met een gias de pols doorsnijden". In de tijd dat hij directeur is, (drie jaar) is dit de eerste keer dat in de gevangenis zelfmoord wordt gepleegd. Bovendien; „Ik ben alles nog eens gaan onderzoeken, en het bleek dat het laatste sterfgeval in het Huis van Bewaring van twaalf jaar geleden da teert. En dat was nog niet eens zelf moord". „Een beeld spreekt dikwijls meer als duizend woorden", zei hij doelend op de fraaie kleurenfilms, die de aanwezi gen te zien zouden krijgen. Zo was het ook. De zaal reisde, in. de geest, mee. Na de pauze was er gelegenheid om vragen te stellen. ("Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM De traditionele mo deshow voor aanstaande moeders van Gerzon, gaf gisteren weer leuke din gen te zien. Positiekleding wordt steeds modieuzer. De a.s. moeders hoe ven niet meer terug te schrikken voor felle kleuren en wat kortere modellen. De gerende jurken worden het meest verkocht, daarnaast is er nog de „tent- look" en de babylook". De een maakt soms erg fors, de an der veronderstelt een lieve, aanstaande moeder die constant straalt van geluk, wat niet negen maanden lang het ge val kan zijn. Ook voor de baby's waren er leuke nieuwtjes; broekjes, slabjes en schor tjes, van buiten van badstof met platic aan de binnenkant. Deze nieuwe stof is uitkookbaar, maar in gebruik on doordringbaar voor vloeistoffen. Vér der was er ten gerieve van de moeder een soort kleine verstelbare deurschom mel, die een lastpostje eventjes van de vloer kan houden terwijl hij zich toch amuseert. Natuurlijk waren vele babykleertjes, die getoond werden dezelfde als voor- Denk. nu niet: "Dat kan niets zijn... een blouse voor twee rijksdaalders..." neen, kom ge rust langs en U koopt er niet één, maar een paar stuks tegelijk! Een. grotè partij blouses, No Iron blouses, Be! O Fast blou ses, Flannel blouses, In diverse dessins, o.a. met bloemetjes, ruitjes, enz. enz. blouses uit de series van 8 tot 14 gulden, kiest U mórgen' uit voor nog géén vijf gulden. Morgen om 9 uur begint deze unieke verkoop blouses, in een schat van kleuren en dessins, met lange mouwen, in de maten 36 t/m 46 voor Gijn tel, of schrift, best, (Van onze correspondent) MAASLAND Een hevige rukwind is er donderdagmorgen, de oorzaak van geworden, dat het zesjarig zoontje van de heer Van de Maarel in de Vliet is terecht gekomen. Drie mannen, die toe vallig in de Zuidbuurt waren, spron gen ce drenkeling na en wisten hem. op het droge te krijgen. heen, omdat daar gelukkig nog geen mode in bestaat, maar moeders die hun eerste kindje verwachten, kunnen er toch nog wwwwwel wat ideetjes opdoen. Zodra een kindje echter wat groter is zal het, bleek ons, al veel modegrillen moeten verduren. Sommi ge zijn praktisch en leuk, maar een badcape die een levensgrote tijger voorstelt, lijkt ons wel wat te ver gaan. ISRAEL is een land -dat menal uit alle hoeken van de aards boeit en aantrekt. Jan Krant heeft dat begrepen uit de mond van eai collega die er onlangs een week heeft rondgereden en wiens verbid, u gisteren heeft kunnen lezen. Dik' aantrekkingskracht gaat dan üit®i aard vooral op voor Joden cj? mensen die Joods bloed hebben, .-kg Met enkele miljoenen zijn ze laatste .jaren naar het Beloof# Land gegaan, vaak met achterlaünf van goede betrekkingen, mooie hui. zen en nog veel meer. Het Zionism» of gewoon het idealisme schijnt zo sterk te zijn, dat men er heel vat voor over heeft een bestaan op te bouwen in een land dat nog vobp in ontwikkeling is. Want bijna iedereen moet in feite vanaf de grond weer beginnen, meestal met werk op de grond- D? regering brengt de immigranten' meestal in kibboetsiem of rnosha- viem onder, in landbouwnederzet tingen waar men het harde leven van de kolonist leert, hennen. Hard als het op werken en wo nen aankomt, maar ook hard wan neer het gaat om zelfbescherming.- Mannen en vrouwen moeten beiden werken, kinderen worden zes we-1 ken na hun geboorte ondergebracht in. een speciale afdeling van de ne derzetting en mogen daarna alleen nog maar tijdens de sabbath bij hun ouders zijn. Mannen en 'opgroeiende jongens moeten daarnaast voor de verdedi ging van de nederzetting en de be woners opkomen; wacht lopen in grensgebieden en les nemen in het hanteren van schietwapens. FJE vorbije jaren hebben ech ter geleerd dat het leven in een kibboets (waar men gezamenlijk plantages e.d. exploiteert, met een gemeenschappelijke huishouding) of een moshav (iedereen zijn eigen lap je grond, maar eveneens gezamen lijk etend e.d.) toch een uitstekende manier van opbouw is. Israël steekt met kop en schouders boven de om ringende buurlanden uit. Zowel qua produktie, levensstandaard als vele andere zaken. De Israëliërs hebben leren aan pakken en hebben daardoor iets kunnen bereiken. Het harde werkea en het betalen van een hoge be lasting (grotendeels voor het leger) schijnt de mensen niets te doen. In tegendeel, overal hoort men en thousiaste mensen vertellen over het leven in hun eigen staat Eveneens door mensen die geen •Jood zijn, want het opmerkelijke is dat ook anderen in Israël datgene schijnen te vinden wat ze in hun eigen vader- of moederland niet te genkomen. Men komt bijv. door het gehele land Nederlanders tegen, veelal jonge mensen die na een va kantie of studiereis zijn gebleven of terug zijn gekomen. Ze werken bijv. in de wasserij van een kib boets achter de balie van een bank instelling of in de keuken van een van de vele moderne hotels. Mensen die beslist geen hoge sala rissen verdienen, die flink moeten werken en die dit toch blijven vol houden omdat Israël hen iets zegt en doet. Het is moeilijk te verkla ren, maar als men eenmaal voet op Israëlische bodem heeft gezet, wil men terug. Wil men meer lezen en te weten komen over de formidabe le prestatie die dat kleine groepje mensen in dat kleine land, omringd door vijanden heeft geleverd. fi - goo |aa *'iaa IUS CTEEDS meer mensen toe- risten of zakenlui ervaren dat. Hun verhalen na terugkomst zijn bijna unaniem positief. Mede daardoor neemt het aantal bezoe ken dat buitenlanders aan Israël brengen, constant toe. "Uit Neder land maken per jaar nu reeds zo'n 3000 mensen een reis naar het land, een aantal dat nog steeds groeiende is. Hun aantal valt echter weg te gen dat van de Amerikanen, die "in een aantal malen zo grote hoeveel heid komen. Er is zoveel te zien in het land, dat het wel toeristen moet trekken. Nederlandse reisbureaus weten dat maar al te goed en er is er bijna niet een dat geen reizen naar Israël op z'n programma heeft staan. Jammer dat de afstand tussen Ne derland en Israël nogal groot is, want de prijzen van de reizen rijn daardoor nogal hoog. Maar een meerdere jaren vakantie overslaan om eenmaal een Israël-reis te kun-, nen maken, is toch wel de moeite waard. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De commissie voor beeldende kunsten exposeert van 10 tot en met 27 maart in de expositie zaal De Visbank een collectie houtsne-;- den, geïnspireerd op bijbelteksten, vang de Amsterdamse kunstenaar Flip van der Burgt. hïl In totaal heeft Van der Burgt lOTfjj houtsneden met bijbelse voorstellingen-, vervaardigd, waaruit een collectie voo?;| de expositie in De Visbank zal worde»# samengesteld. 'J De kunstenaar heeft de 107 prent»?; in boekvorm uitgegeven onder de titel „Bijbel ZWart/Wit". De eerste oplaag, van 1200 exemplaren was kort n* f verschijning uitverkocht In 1966 Is V een tweede oplaag uitgekomen. i i vee: ilaa e 1< :u's |en sn :ijde trijs bm 1 jWas wag. ieu ,iset :eet :riji 1 iVooi wee: Sant ;jan een 3} eert hel; wee afga erv. iheei jSchi alle gen: hod jtleii pest 1 1 Èmi ;gevc ï'elli Pat:, iblon jurk k-i jderl; jtoch I japo van hou leeft

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 2