Dr. Bartels opent Noors centrum Verkering raakte uit maar „band" bleef... mCHIHEMD 6.98 PYAMA 9.98 Gelber: bruisend en virtuoos pianist uur eindelijk geblust Artsen ZEVEN GEMEENTEN OP VOORNE-PUTTEN Ir. IJ. de Boer 25 jonr in dienst van CEBECO IHaatre jgevaarli per Novum in Nederland aan de Veerkade van regering en Kamer Brei even een avondjurk op machine Acht maanden eis wegens diefstal Europees kampioen» in Rotterdam WIESËNTHAL WEER IN ROTTERDAM Voorstel GedStaten Sinds drie jaar algemeen directeur Mr. J, Vink verliet planologische dienst Voorstel aan raad cadeau-tip heetman 2 Mr. Van den Dries commandeur ELLENDIG Me j. Zeeienberg ïiééfl ziekenlmis verlaten 1 off, rotterdammer 2A WOENSDAG MAART 1967 ROTTERDAM Dinsdagmid dag heeft de staatssecretaris van volksgezondheid, dr. A. J. H. Bar tels, het Noorse medische centrum aan de Veerkade geopend. Dit medische centrum een novum, het is het eerste buitènlandse me dische centrum ió. Nederland omvat een eigen laboratorium voor bloedproeven, spreekkamer, dokterskamer, wachtkamer en ad ministratieve ruimte. Het is het vijfde Noorse medische centrum buiten Noorwegen. Eerder zijn dergelijke centra geopend in New York, Liverpool, Le Havre en Lon den. BELOFTE Ruitersport n ROTTERDAM Volle zesen dertig uur is de Rotterdamse brandweer in touw geweest met de enorme brand, die de inhoud van het magazijn op Pier 2 in de Waal haven van H. J. Reesink en Co NV, meer dan een miljoen gulden aan opgeslagen goederen, heeft vernie tigd. Hoe groot de totale schade is, kon ook vandaag nog niet bij be nadering worden gezegd. Vast (Vervolg van pag. 1) Plastics Storm Toestand: goed m pagina (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Hel college van B. en W. stiet de gemeenteraad voor strenger toe te zien op het laden, los sen en vervoeren per schip van gevaar lijke stoffen. B. en W- vinden het noodzakelijk de bestaande regels aan te passen aan de voortgeschreden ontwikkeling. Voor waarde is nis dat deaanwezigheid van gevaarlijke stoffen aan boord most worden .gemeld, zodra hetschip lig plaats heeft gekozen. Het college wil het tijdstip van aanmelding op ten minste 24 uur voor aankomst stellen, om ervan verzekerd te zijn'dat de no dige veiligheidsmaatregelen kunnen worden getroffen. Tevens willen B. en W. nadere voorschriften uitvaardigen ten aanzien van de gevaarlijke stoffen die vaartui gen aan boord mogen hebben. Het ligt daarbij in de bedoeling in deze voorschriften de hoeveelheden vast te stellen die maximaal in de haven wor den toegelaten' en waarvoor bewaking wordt geëist. Aan een nieuwe lijst met namen van gevaarlijke stoffen wordt reeds gewerkt. Kapiteins en schippers moeten 24 uur voor aankomst het volgende mel den: benaming, hoeveelheid, wijze van verpakking, stuwage en plaats van los sing. Voor radio-aktieve stoffen gelden nog extra maatregelen. Het laden en lossen zal alleen mogelijk zijn nadat B. en W. vergunning hebben verleend. Bovendien moeten de kapiteins en schippers zes uur van tevoren de ha venmeester hiervan op de hoogte stel len Een voorstel om ook het vervoer van gevaarlijke stoffen over de weg te re gelen, kan binnenkort tegemoet wor den gezien. Leider van het Rotterdamse centrum is dr. F. Hostmark, die daartoe kort geleden uit Noorwegen is uitgezon den en die een woning in Hille- gersberg heeft betrokken. Dr, Hostmark zei bij de opening van het Noorse medische centrum: „Ons werk is vooral van belang in ver hand met de geestelijke gezond heidszorg. De zeeman heeft een hard beroep en leeft in een element waar hij het soms. heel eenzaam heeft. Het aantal zelfmoorden is uitzonderlijk hoog. Mentale kwesties moet de Noorse zeeman in het buitenland in zijn eigen taal met een medicus kun nen bespreken". Een aantal leden van het Noorse par lement, dat een oriëntatiereis door Nederland maakt met de zorg voor gehandicapten ais onderwerp, heeft de opening van het centrum bijge woond. (Van een onzer verslaggevers) Staatssecretaris Bartels memoreerde, hoe er bij de Nederlandse regering enige aarzeling is geweest voor het verlenen van een vergunning voor het stichten van dit Noorse medische centrum. Hij zei, dat als het Noorse voorbeeld wordt nagevolgd, dit kan leiden tot verbrokkeling van de ge zondheidszorg in de Rotterdamse ha ven, Een tegenwicht is de verzeke ring van Noorse zijde, dat men nauw zal samenwerken met het Ha venziekenhuis, de Nederlandse medi. ci en de Rotterdamse havenautoritei ten. Noorwegen is tot dusverre het enige land, dat een dergelijke vorm van gezondheidszorg voor zeevarenden in het buitenland op zich heeft geno men. Zoals bekend, had niet alleen de rege ring enige aarzeling te overwinnen, eer aan Noorwegen toestemming kon worden verleend voor het stichten van het medische centrum in Rotter dam. Ook in de Tweede Kamer is er scherpe kritiek geweest. De socialist dr. J. H. Lamberts die ook lid van de Rotterdamse gemeen teraad is verklaarde zelfs tijdens het kamerdebat, dat een aantal le den van de kamercommissievoor de volksgezondheid graag tegen de (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM Een uitgeraakte verkering was er mede de aanleiding van geweest dat de twintigjarige chauf feur J. B dinsdag voor de rechtbank moest verschijnen. Want behalvehei forceren van een sigarettenautomaat met een vriend (buit 60 pakjes) was hem. ook ten., laste gelegd de diefstal van .een armband, en die armband had veel met de verkering te maken. Toen het nog „aan" was had B. het meisje eens -geld gegeven (dat deed hijwelvaker); zo luidde tenminste ■zijnverklaring.' En dat zou, alweer .volgens B., -bestemd zijn geweest voor een gouden armband. Enige tijd later was "net meisje inder daad verschenen met de armband, maar vólgens haar zeggen had ze die voor haar eindexamen van haar ou- nylon in 'n héél mooie kwaliteit, altijd behaaglijk, ook bij koele zomernachten, en zo makkelijk: zo gewassen en zo droog Om niet-strijken. Ja, zie dit prachtige met 3)4 of lange mouw, zonder of met korte mouw. U hebt maarte kiezen. De prijs? normaal 10,95 slechts 3 dagen in dezelfde mooie kwaliteit brushed nylon, let op de fraaie kantverwerking. De prijs? normaal 16.95 slechts 3 dagen in alle 20 filialen van en van W Al A spec i aalïui fs. - ders gekregen. Weer enige tijd later was er een gouden, bedeltje van B, aan komen te hangen. r. Toen de verkering was uitgeraakt eiste B. zijn armband terug, maar het meisje dacht 'daar niet' ovër: ze had hem immers van haar ouders, gekre- gen? Daarom had B. op een gegeven moment de armband gevraagd, „om er het bedeltje af te halen", maar hij was er nooit mee-teruggekeerd. Nog steeds was hij van' mening dat hij de eigenaar, van het sieraad was; en zowel het meisje als haar moeder, die beiden als getuigen waren ver schenen, meenden stellig het omge keerde. Mr. P. A.'H. Bos, de officier van justi tie, was het echter- niet de vrouwen eens, en hij eiste daarom tegen B. acht maanden met aftrek. Over veer tien dagen doet de rechtbank uitspraak. Van een- onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM 's Avonds een di neetje: de bekende klacht „niets om aan te trekken", geen nood in vier uur kan een schitterend driedelig pakje wor den gebreid, dat in niets herinnert aan Ie traditionele breiwerken. Met de Em- pisal breimachine waarvan Vroom en Dreesmann de alleen verkoop voor Ne derland heeft, kunnen zulke wonderen worden gedaan. Deze machine van Japansfabrikaat, prijs 395, betekent een groteUitbrei ding van de mogelijkheden op breima- chinegebied. De bediening is tevens een stuk eenvoudiger dan vijftien jaar geleden, toen breimachines .- een ware rage begonnen te worden. Een Empisal is volautomatisch. Dat betekent, dat de steken automatisch worden opgezet en toeren worden auto matisch geteld. Met het omdraaien van een paar knopjes zijn een groot aantal variaties mogelijk, zoals zig-zag werk, visgraat effect, open werk enz. Negen tig patronen horen verder bij de ma chine. Bijna alle soorten wol kunnen wor den verwerkt, zoals enkeldraadswol, synthetische garens, goud- en metaal draad en heel dikke wolsoorten. Een de monstratie van de mogelijkheden ge ven kleine modeshows bij V. en D. tot maart. Daar worden getoond een beeldige gouden avondblouse met lange paarse rok en andere avondtoiletten; meestal werk van een paar uur. Er zijn truien in ingewikkelde Noorse patronen' en mooie pakjes. Sommige jurken zijn geknoopt van T INKS laborante sflster Raudi Bjerkan,rechts dr. F. Host- - markin. het Noorse medisch centrum, dat dinsdagmiddag aan de Veerkade is geopend. ROTTERDAM Het Europees kam pioenschap voor springruiters zal ter ge legenheid van Het 20e officieel InternaT tionaal concours hippique in Rotterdam wórden gehouden. Het OHIO Rotterdam dat de titelstrijd in het programma heeft opgenomen, zal'duren van 26 augustus tot 3 september, In 1957 werd het Europees kampioen schap eveneens in Rotterdam gehouden ter gelegenheid van het tiende CHIO. desbetreffende overeenkomst met Noorwegen zou stemmen indien déze leden er zeker van waren dat dit door het Noorse volk niet verkeerd zou worden uitgelegd. De heer Lamberts verweet de regering een nonchalante houding op een prin cipieel punt en stelde dat de stich ting van een buitenlands gezond heidscentrum in ons land de eenheid van het Nederlandse en met name -het Rotterdamse gezondheidsbeleid zou doorkruisen. Op een voorstel tot uitwisseling, dat een in Oslo te'vestigen Nederlands centrum zou inhouden, was de Ne derlandse regering niet ingegaan. Het verkeer van schepen onder Ne derlandse vlag op Noorwegen is niet zo groot dat daaraan behoefte zou zijn." -.- Voor Noorwegen ligt die zaak anders: Noorwegen heeft -een der 'grootste koopvaardijvloten ter wereld en een zeer groot aantal, meer dan 2500 Noorse schepen met meer dan 10,5 brt, bezoekt jaarlijks de Rotter damse havens. ROTTERDAM Ter gelegenheid van dë Boekenweek en bij het verschij nen van zijn werk „Moordenaars, on der ons...", samengesteld uit' zijn ei- gén particuliere dossiers, zal de beken de speurder naar nazi-misdadigere jr. Simon Wiesenthal vrijdagavond in de aula van de Volksuniversiteit spreken over zijn ervaringen bij het opsporen van figuren ais Eichmann, Mengde, Rajakowltsch, Bormann, Hareter en ve le anderen. Wiesenthal heeft van het speurwerk naar nog op vrije voeten zijnde na zi oorlogsmisdadigers zijn levenswerk gemaakt Onmiddellijk na zijn bevrij ding' uit het vernietigingskamp Maut hausen nam hij de opsporing vanver- anwoordelijke nazi-figuren' op zich, iets wat in de eerste jaren na; de oor log een vrijwel onmogelijke taak was. Aanvankelijk konden deze figuren 'be trekkelijk; veilig in hun eigen Duitsland onderduiken. Later boden de Arabische landen en Zuid-Amerika wijkplaatsen. Maar het gelukte Wiesenthaltof; 1949 meer dari negenhonderd oor logsmisdadigers te doen arresteren en duizenden getuigenverklaringen te ver zamelen. Na-1950 werd zijn werk door allerlei internationale tegenstellingen vrijwel onmogelijk en eerst na 1961 kon -het op doelmatige wijze worden hervat. Wiesenthal heeft nietalleen medewer king in West-Europa, ook verschil lende landen achter het IJzeren Gor dijn. geven hem stteun. Daarbij 'is het hem' nooit te. doen geweest om zoveel mogelijk kleine nazi's.te vervolgen.- Wiesenthal ziet .zijn taak vooral als een morele opdracht; alleen door on partijdige rechtspraak kan volgens hem latere geschiedvervalsing worden voorkomen. Hij doet zijn werk van Wé nen uit, en het politieke klimaat van Oostenrijk Is zelfs nu nog voor hem weinig aantrekkelijk. De medewerking van de autoriteiten is minimaal. Regel matig ontvangt Wiesenthal dreigbrie ven. Passepartoutringen (vanaf 66,-) met verwisselbare stenen (vanaf 27.50) LIJNBAAN 92 OOSTZeEDIJK155-157 ROTTERDAM ROTTERDAM In meer dan een opzicht is het laatste van de zeven dins dagavondconcerten van het Rotter dams PhiIharmonis((h Orkest in de gro te Doelenzaal een belevenis geworden. Niet alleen door het optreden van de jonge Zuidamerikaanse pianovirtuoos Bruno Leonardo Gelber die hier geen onbekende, is maar ook door de wijze waarop Franz-Paul Decker de prestaties van het orkest heeft we ten op te voeren tot tóphoogte. In de drie uitgevoerde werken Symfonie in D (KV 202) van Mozart, het Pianoconcert van Schumann en Beethovens Pastorale-symfonie kwam gëen enkel zwak moment voor. De uiterst verfijnde en toch enthousi aste leiding van de dirigent droeg de inspiratie op ieder lid van het orkest tastbaar over. Daardoor ontstonden een „Mozart", een „Schumann" en vooral ook een „Beethoven" -die nauwelijks iets te wensen over lieten. Wie van Beetho vens heus niet sterkste symfonie zoiets gaafs weet te maken als dinsdagavond gebeurde, is een groot kunstenaar. Een groot kunstenaar betoonde zich ook Bruno Leonardo Gelber in Schu- manss Pianoconcert. Als hij erin slaagt zijn bruisend temperament wat meer onder controle te krijgen, zal hij zeker een van de grootste pianisten van deze tijd worden. Met zijn zesentwintig ja ren heeft hij reeds zeer veel bereikt. Waar het thema niet in de linker hand lag, trad deze ten opzichte van de rechterhand weieens wat te veel op de voorgrond. Het gracieuze karakter van het Inter- gebreide lappen. De lappen rafelen niet, en de steken vallen niet, omdat er een nieuwe stof, viledon is opgeplakt aan de achterkant. Dit is een synthe tische vezelstof, die met tule op de stof wordt gestreken. Ook ragdun brei werk met open steken kan hierdoor worden verstevigd, evenals een gebrei de rok. mezzo kwam uitstekend tot zijn-recht, zowel door de solist als door het or kest dat op voorbeeldige wijze begeleid de, al werd de pianopartij een heel enke le maal wel wat overspeeld. Een ovatie van het publiek was de welverdiende beloning voor een con cert op hoog peil. DEN HAAG Bij zijn pensionering is gisteren de secretaris-generaal van het ministerie van financiën, mr. H. A. M. van den Dries, benoemd tot com mandeur in de orde van Oranje Nas sau. Prof. dr. J. Zij Istra hing hem als demissionair minister van financiën de versierselen am in een afscheidsbijeen komst met de departementsambte naren. (Van een onzer verslaggevers) Zo wensen zij op dit moment ook al vastgelegd te zien, dat dc honoraria jaarlijks nóg extra omhoog gaan met de -periodieke stijging van het salaris van de hoofdgeneeskundige A in over heidsdienst. Geen van de ziekenfond sen wenst dit te accepteren. Handhaven de huisartsen ook vrij dagavond dit standpunt, dan moet een overeenkomst, met de ziekenfondsen voor 13 maart uitgesloten worden ge acht. Zowel de heer J. Verschoor, voorzitter van het Gemeenschappelijk O.verleg voor Ziekenforidsorganisaties, ais.de medisch adviseur van de zie kenfondsen dr. H. Festen, gaven dit gisteravond als antwoord op het art senultimatum duidelijk te verstaan. Zij konden zich nog niet voorstellen dat de Nederlandse huisartsen dit standpunt van het Centraal Bestuur vrijdagavond unaniem zullen steunen. Zij vroegen zich af of de huisartsen zich wel voldoende realiseren wat zij hiermee over zich halen. Gaan de artsen op deze weg echter voort, dan zal op 3 maart aan minis ter. Veldkamp worden meegedeeld, dat de Landelijke "Huisartsen Vereniging geen mogelijkheid ziet met de zieken fondsen tot overeenstemming te ko men. 'De minister krijgt dan nog tien da gen gelegenheid om vast te stellen welke bedragen de ziekenfondsen aan hun patiënten mogen terugbetalen en welk deel van de 8 - 12 de zieken fondspatiënt zelf moet bijpassen. De artsen lopen het risico dat de regering de weg zal kiezen van een prij zenbeschikking, waarbij alle art sentarieven worden bevroren. Of een dergelijke maatregel juridisch houd baar is wordt echter van verschillen de zijden ernstig betwijfeld. Dr. A. Weijenborg, die gisteravond als voorzitter van de onderhandelings- de-legatie het woord voerde, verklaar de letterlijk het onverantwoord te vin den de huisarts nog langer hulp te la ten verlenen zonder enige rechts zekerheid omtrent de honorering. Over de periode van i januari tot 13 maart zullen de huisartsen bij de zie kenfondsen een vordering indienen op basis van de honoraria die voor 1967 had moeten gelden. Prof, P. Muntendam verklaarde van daag, dat hij hoopte, dat het gezonden verstand het nog bij beide partijen zou winnen. Want anders, zei de oud-direc teur generaal voor de volksgezondheid, ontstaat er na 13 maart een hopeloos ellendige situatie. Hij wilde zich niet presenteren als bemiddelaar. Maar als de partijen erop aan zouden dringen, weigert hij niet. Overigens is het conflict in zo'n sta dium, dat er weinig meer aan te doen is. OOSTVOORNE Gedeputeerde staten van Zuid-Holland hebben een voorstel ingediend voor een nieuwe gemeentelijke indeling van Voorne-Putten en Rozenburg. De bestaande dertien gemeenten wor den teruggebracht tot zeven. De gemeenten Zwartewaal en Vierpolders worden bij Brielle gevoegd. De gemeente Oudenhoorn komt bij Hellevoetsluis. De gemeenten Heenvliet, Geervliet cn Abbenbroek zullen tot één gemeente worden samengevoegd. Dit zelfde gebeurt met de gemeenten Oostvoorne en Rockanje. De gemeente Zuidland zal als zelfstandige gemeente blijven bestaan. Het haven- en industriegebied van het voormalige eiland Rozenburg zal geheel aan de gemeente Rotterdam worden toegewezen. De gemeente Rozenburg gaat straks alleen een woongebied omvatten met een strook langs .de Nieuwe Waterweg, bestemd voor recreatie en waterstaatdoeleinden. staat, dat die het miljoen ver te boven gaat en evenzeer staat vast dat deze brand een der grootste en vooral een der hardnekkigste is geweest, die de laatste tijd in de Rotterdamse haven heeft gewoed. Tien brandweerlieden worden nog verpleegd in Rotterdamse zieken huizen. Gezien de aard van dc brand en, de bijzondere omstandigheden die zich daarbij voordeden zijn dan ook vele brandweerdeskundigen ên experts op allerlei gebied naar de Waalhaven ge gaan om poolshoogte te nemen. Dat de brand zo hardnekkig was, kwam door de 'goederen die de loods bevatte: Reesink en Co is een han delsonderneming in pijpen, fittings, ij zerwaren, huishoudelijke artikelen, sa nitair en materiaal voor centrale ver warming. Zo op het oog weinig brand baar materiaal. Maar als nién weet, dat een groot deel van de opgeslagen goederen uit plastic bestond, dat er veel spuitbus sen en verven in de- loods waren en dat het emballagemateriaal waarin tegenwoordig evenzeer veel plastics wor den gebruikt zeer brandbaar is, dat het branden van plastics langzaam ver loopt bij ontwikkeling van enorme hit te en dat brandend plastic heel moei lijk is te blussen, dan isveel van de ondervonden tegenslag te begrijpen.- Voorts brandt'plastic niet met; hoog- opgaande vlammen. Dat maakt hét dui delijk waarom de brand voor 'een zo grote omvang niet eens zo spectaculair was. Lang niet altijd'sloegen de vlam men hoog boven het gebouw uit. - Van, maandagavond elf uur tot dinsdagmiddag tegen één uur duurde het bluswerk, waarbij twéé blusboten en een macht aan materiaal is ingezet. Toen op het terrein van de brand dinsdag tegen de middag iedereen ;,op glazen .bénen"' zijn wérk deed,' kon hoofdbrandmeester A. Koomwinder eindelijk de leiding van 'dë nablussing op zich nemen. 'Pas toén "konden' dé öyérvërmóei'de mannen van de hoofdmacht, die onder leiding van hoofdman E. .H.' W. van Schaardenburg hadden geóchten te gen het almaar 'ophieuw door de loeiende storm opgejaagde vuur, naar huis en naar bed; Die nablussing die tenslotte aan twee man kon worden toevertrouwd, heeft de gehele dinsdagnamiddag,: de nacht van dinsdag op woensdag en bo vendien vandaag de hele ochtend in beslag genomen. Brandend plastic ontwikkelt een verstikkende, rook, waarin zich vrijge komen giftige chloorverbindingen be vinden. Een aantal - brandweerlieden moest met klachten over de ademha ling in behandeling worden genomen. Negen moesten voor verdere verple ging in het Zuiderziekenhuis worden J~)EZE schroothoop was hetgeen er overbleef na de gróte brand in het complex van Ree sink en Co. aan' dè Waalhaven. Van buiten is- merkwaardiger. wijze aan de betonnen loods niet. te zien, dat het.vuur hier binnen zó heeft huisgehouden. opgenomen, één moest naar het Dijk- zigtziekenhuis. Hun toestand is gelukkig goed. Eer onderzoek naar dé' gevolgen van dt vrijgekomen chloorgassen is nog gaan de. Omtreht dë oorzaak kón ook vaamor gen nog geen 'zekerhèïd worden verfcre gen. De- mogclijkheii'is echter niet'-uit gesloten dat de'- brand ontstaan is bi, het opladen van dé accu's van de vooi intern - transport gebruikte elektrisci aangedrevenwagentjes. Dat oplader geschiedt doorgaans dés nachts. (Van .een-onzer ^verslaggevers) ROTTERDA~Mmr. J. Zeelen- beng, -de vroegere wethouder van finan ciën 'en Kunstzaken;heeft het zieken huis verlateni-pn -is: hu voor- vérdei herstel thuis: Zoalè' békepd werdïmr Zeeleriberg op "4- februariin het Berg wegziekenhuis ópgéhórnën' voor Mét-on dergaan van 'een spoedoperatie. BRISBANEIn reen voorstad'-var Brisbane (Australië) is: het 17-jarige Nederlandse meisje Gertrude. Jpannj Speetgens gewurgd; Ben 28-jarige ver zekeringsagent 'is; gearresteerd; (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Deze maand is het vijfentwintig jaar geleden dat ir. IJ. de Boer bij de CEBECO (Nationale Coöperatieve Aan- en Verkoopveren- niging voor Land- en Tuinbouw) in dienst kwam. De heer De Boer is mo menteel algemeen directeur van deze organisatie. Morgen (donderdag) is er een receptie in het Hiltonhotel. Ir. De Boer werd op 1 oktober 1913 in Terwolde geboren. Zijn va der was daar directeur van een coö peratieve zuivelfabriek. Na de HBS volgde de studie aan de Landbouwhogeschool in Wageningen waar hij in 1939 afstudeerde. Daarna werd de heer De Boer adjunct-secre taris van de Jaarbeurs jn Utrecht. In maart 1942 trad hij in dienst bij de CEBECO. Na aanvankelijk bij de afdeling zaaizaad en pootgoed te heb ben gewerkt, werd hjj in 1947 hoofd van de afdeling voerartikelen. In 1951 werd hij directielid en in 1964, na het overlijden van mr. A. C. F. Hendrikse, algemeen directeur. De heer De Boer heeft enkele neven functies. Zo is hij voorzitter van de Centrale Vereniging voor Coöpera tieve Handel en Industrie, lid van het dagelijks bestuur van het Verbond voor Groothandnel en daardoor sinds kort ook van de SER. Verder heeft ir. De Boer fitting in het bestuur van de Nat. Coöp. Raad en. van het Comité van Graanhandelaren, terwijl hij ook deel uitmaakt :yan de Rotterdamse Kamer van Koophandel. van decmfwyp rot 1913g5xë.o- Hij is tenslotte ook lid van de Ro tary Club. Bij bet zestigjarig bestaan van de CEBECO, in 1959, werd-de heer De Boer benoemd tot officier in de Orde'van Oranje Nassau. DEN HAAG In'aanwezigheid van onder meer- prinsClaus en oud-mi nister Bogaers heeft het ministerie v.an volkshuisvesting en- ruimtelijke orde ning gisteren afscheid/genomen .van mr. J. Vink, directeur-generaal van de Rijksplanologische" dienst. Hij zal wor den opgevolgd door ir.iTh. Quené. Mr. Vink laat geen leegteachter, „zo zei minister"Witte in zijn afscheidswoord,. Er. blijft een door hem zelf opgebouwde,-goed lopende,' goed bemande, betrekkelijk jonge dienst, die in zijn voetspoor volgen; kan en die dat, geïnspireerd door zijn voor beeld, zeker doen zal.; Bovendien laat de Heer Vink een persoonlijke;, reputa tie, zowel nationaal: als internationaal, achter. .- Mr. Marljnen zei als voorzitter van de raad vanadviesvoor de ruimte- lijke- ordening," .dat.mr. Vink :érin geslaagd is „de coördinatie, uitstekend-, te volbrengen". -

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 1