i Torrens: weer nieuw voor Oost Azië Rijke cantatedienst inLaurenskerk Mannen wilden tankstation beroven... Zes provo's aangehouden Havenarbeider stal f 10.000 <S GARAGE K00YMAN W AUTOMOBIELBEDRIJF WIJNARDS Waroengexotische noot op L LENTIADE TROK 26.959 BEZOEKERS 1 GARAGE ÏISSCHER Nieuwe rondvaarten naar Deltawerken Scheepsbrand een gewonde Verstopping van verkeer dreigt Militair (20) in Duitsland gedood Aardverschuiving 200 doden Synode mag niet bijeenkomen in Öost-Berlijn Op Cilicia ook internaat zeevaartschool Mislukte ontsnapping Verdien duizend gulden door nu een naaimachine te kopen, ongeacht welk merk. Inlichtingen bij DE ROTTERDAMMER 2 A MAANDAG 20 MAAïtX/ biifvend I extra lang met lood band Bijzondere stapelloop in Alblasserdam Na bomaanslag zes provo9s aangehouden Luxe auto? Praktische auto? (Waarom niet allebei tegelijk?!) Waarom niet een Simca 100C? Meest geëxporteerde Franse automodel, en niet toevallig! Welke wagen in deze prijs heeft bijvoorbeeld 4 deuren? En is dat nou ,luxe' of .praktisch' of allebei? Zegt u maar hoe het noemt: riimtevoordeel met parkeren makkelijk schakelen, makkelijk sturen, makkelijk optrekken en remmen, fijne vering, zitcomfort en een verbluffend lage nieuwprijs. Proefrit kost u niets en verplicht u tot niets. Ruim 25 inbraken blij vend goedkoper zomerstoffer» imprimé Polyester arnel 90 en 110 cm breed Esso Den Haag zat even aan de grond SIMCA SIMCA Autoservice Wilïemse SIMCA SIMCA SIMCA Taanstraat 3- Wapens gestolen uit legermuseum GARRISON BOEKT EERSTE SUCCES Pagina 4 Zegt 't U niets als wij een.extra lange, luxe vensterval. ••«nu fn hartje seizoen... gaan verkopen voor iets meer dan anderhalve gulden - terwijl diezelfde ven sterval normaal bijna drie maal zo duur Is! Maar morgen gebeurt 't Extra, lange vensterval. ge maakt van de duurste Marqui sette, met ingeweven fantasie zoom en lood band afgewerkt, kant en klaar, met zoom en hoofdje, per meter voor nog géén een gulden zestig. Morgen om 9 uur begint de ver koop van deze extra lange, luxe vensterval, 70 of 90 em hoog, per meter voor Ciin tal. of schrift, fettc. (Van onze scheepvaartredacteur) ROTTERDAM De hausse In nieu we schepen voor de vaart op Oost-A- xië gaat voort Vele raffinaderijen zijn de laatste weken met hun paradepaard- jes in de Rotterdamse haven versche nen (Glen Line, Blue Funnel, P and O., HamburgAmerika linie) en de se rie werd vorige week voorlopig afgeslo ten met de Noorse rederij Wilh. Wil- heimsen, die het vrachtschip Torrens presenteerde. De 12.400 ton dw metende Torrens be hoort tot de serie van 12 z.g. Scandi a-schepen, die de rederij samen met twee Zweedse rederijen laat bou wen. In de vaart zijn reeds de Hon do en de Hokaido van de Seaco; voor Wilhelnisen is de Torrens de eerste, maar in de loop van dit jaar zullen nog volgen de Taronga, Ta merlane en Tirrana. Ook bij deze schepen valt het zwaarte punt op een snelle, moderne lading behandeling. Ze hebben grote luikope ningen, die paarsgewijze naast el kaar liggen (waardoor horizontale ROTTERDAd De door Bach voor Palmzondag gecomponeerde cantate 182: „Himmclskönig, sei willkommen" is door hem nooit op die dag uitge voerd, omdat dan de verklanking van het evangelie naar Mattheus (al dan biet van Bach) aan de orde was. lil. gebruikte deze cantate voor het feest van Maria boodschap, dat buiten het eigenlijke kerkelijke jaar viel. De uitvoering van zondagavond (Palmzondag) in de. Laurenskerk moge dan historisch - niet verantwoord zijn geweest, naar de tekst was ze dat ze ker vwel.; Het is onbegrijpelijk, dat Bach dit wonderwerk van klankschoonheid reeds omstreeks 1715 (dus niet in zijn rijpe Leipziger periode) heeft geschre ven. Na een sonate hier k'.ankstuk - zetten de koorsopranen het golvende „Himmelskönig, Sei willkommen" in gevolgd door de andere stemmen (prachtig weergegeven door het Leids Kamerkoor o.l.v. Barend Schuurman). Daarop volgt een recitatief voor bas „Siehe, siehe, ich komme, im Buch ist von mir geschrieben: Deinen Willen, mein Gott, tu' ich gerne" (Psalm 40: 8) Marco Bakker zong dit recitatief met de aansluitende aria „Starkes Lie- bén" met een welluidende, maar niet zeer diepe basstem: de octaafsprongen naar onder moest hij enkele malen ver vangen door de hogere noot. Veel bewondering hebben wij voor de fluitist, die de mooie solo van de altaria „Leget euch dem Heiland un ter" voortreffelijk blies. In deze lof willen wij onmiddellijk de alt Nel Wis se betrekken, die de aria met een mooie volle stem vertolkte.- Ook de te nor Marius van Altena (hij heet eigen lijk Schweppe) heeft zeer voldaan. Het Rotterdams Bachorkest was in de sonate wat mat van klank, maar heeft zich later prachtig hersteld. - Bijzonder indrukwekkend - klonk de ROTTERDAM De Rottcrdamsche Tramweg Maatschappij <RTIH) zal deze zomer de tocristenbootdienstcn in het Deltagebied opnieuw uitbrei de». Daartoe zijn bij Peters Scheepsbouw in Deventer twee. nieu we" schepen in aanbouw, die in april of mei in de vaart zullen komen Het motorschip „Schouwen Duive- ïand", een zusterschip van de „Stad Zierfkzee", zal worden ingezet op de dienst Zierikzee-Veere. Dit schip kan driehonderd passagiers vervoe- In aanbouw is ook het motorschip „Stad Veere", dat met 150 passagiers rondvaarten zal gaan maken op hei Veerse Meer. Deze tocht begint in Veere en duurt 1 uur. Deze nieu we rondvaart wordt dagelijks geva ren van 1 juni tot en met 31 au gustus. Nieuw zijn ook de rondvaar ten op de Oosterschelde met de Stad Zierlkzee- Deze tocht duurt ander half uur. De afvaart is van Zierik- zee-Stadshaven dagelijks van 1 juni tot 31 augustus. In het programma zijn ook twee nieuwe rondvaarten langs de Deltawerken opgenomen. Deze rondvaarten worden gevaren vanuit Scharendijke en Ouddorp. De- zé tochten kunnen worden gemaakt met het motorschip Hollandsch Diep. Er is keuze tussen een tocht uitslui tend naar de Deltawerken in de Gre- velingen of dezelfde tocht met nog een tocht rond het vogeleiland Hom- pélvoet De Trans. Delta Expres heeft twee nieuwe dagtochten in de dienstrege ling opgenomen. Vanaf l mei tot en met 15 september wordt een dag tocht van Rotterdam naar Helle- Voetsluis cn Roekan je gereden. De tweede dagtocht die kan worden ge maakt op werkdagen in juli en au gustus, voert via de Bnenenoord- brug en Europoort naar Oostvoorne, koraalbewerking „Jesu, deine Passion ist mir lauter Freude" en ook het slot koor „So lasset uns gehen in Salem der Freuden" (waarvan het thema identiek is met het beginkoor van can tate 65 „Sie werden aus Saba aile kom men") maakte diepe indruk. Ds. M. J. C. Visser preekte naar aan leiding van Hebreeën 10: 9a „Zie hier ben ik om Uw wil te doen". De organist George Stam omlijstte de dienst, zoals gebruikelijk, met een Bachwerk: Praeludium et Fuga in c (II-6). .De kerk was ied bezet. W. P. VERHEUL (Van onze Haagse redactie) RIJSWIJK De 23-jarige Alge rijnse pompbediende Boufedje uit Leidschendam hield in de nacht van zaterdag op zondag het hoofd koel toén twee gewapende en gemaskerde overvallers hem In het benzinestation op de splitsing in de rijksweg DelftRotterdam naar geld vroegen. Hij deed alsof hij de overvallers niet verstond. Deze namen zijn geldtas met vijfhonderd gulden mee, maar lieten duizenden guldens in de brandkast on gemoeid. Omstreeks drie uur drongen de twee mannen het station binnen en bevolen de heer Boufedje, die vloeiend Neder lands spreekt, met het gezicht naar de muur te gaan staan. Daarop eisten zij de sleutel van de kluis. De pompbe diende, die hier niet op reageerde, alar meerde direct de Delftse politie per telefoon. Als signalement kon hij opgeven: twee mannen tussen de 18 en 21 jaar, die beiden rood haar hebben. Een van hen droeg een hoed. Op een van de pistolen was een geluiddemper be vestigd. De pompbediende heeft geen auto weg horen rijden, zodat het niet zeker is of de overvallers een auto hebben gebruikt, toen zij in de rich ting Delft wegvluchtten. verplaatsing van de goederen in de ruimen niet meer nodig is). Tussen de luiken staan zes elek trische 5-tons dekkranen opgesteld. Tevens hebben de schepen vier deu ren in de romp, waardoor ladingdi rekt met vorkheftrucks naar binnen kan worden gereden. Ook zware stukken kunnen de schepen zelf Ia den: er is een 200-tons en een 40-tons boom. De Scandia-schepen (accomodatie voor 12 passagiers) varen in een geregelde dienst, waarbij vanuit Rotterdam als laatste continentale, laadhaven drie- maal per maand eenafvaart naar Oost Azië wordt geboden. Inkomend komen er zelfs vier schepen per maand in de Maasstad. Behalve de vier Scandia-schepen heeft Wilhelmsen momenteel nog vier sche pen van een iets groter type in Ja pan in aanbouw {de Torrens werd in Zweden gebouwd). Dit jaar komen er twee, in 1S68 nog eens twee in de vaart. Met nog enkele andere nieuw- bouwschepen zal daardoor de vloot op 87 schepen van totaal 1.824.560 ton worden gebracht. De Wil- helmsen-vloot telt nu 55 lijnschepen en 17 tankers. In aanbouw zijn 15 schepen. ROTTERDAM De 13.400 ton dw metende bulkcarrier Amstelpark, bestemd voor de NV. Reederij Amster dam in Amsterdam, zai donderdag op de Veralme-werf ,in Alblasserdam op een bijzondere manier te water wor den gelaten. 'Het is het grootste schip dat tot dusver aan de rivier de Noord ter plaatse 235 meter oreed is gebouwd. Het schip is ruim 172 meter lang en de tewaterlating zal bijzondere maat- gelen vragen. Als remmiddelen zullen 12 op de rivierbodem liggende ankers van 7'/s ton per stuk en verzwaard met 12 even zwaarwegende kettingtros- sen -en bovendien twee aan weerszij den van het achterschip aangebrachte remschilden, worden gebruikt. Twaalf aan het achterschip en aan de rivierbodem liggende ankers die 40 meter zullen worden meegesleurd moeten het scihip enkele meters voor de overzijde van de riv.er omtrek ken. De N.V. Reederij Amsterdam, opge richt in november 1941 door de in Ne derland aanwezige direktieleden van de N.V. Stoomvaart Maatschappij „Ne derland", beschikt over tien schepen met een draagvermogen van ongeveer 160.000 ton. Het schip dat Veroime bouwt, wordt het elfde. ROTTERDAM Aan boord van het Engelse schip Iron Crown (11.000 ton) van de Vallum Shipping comp. ltd., is zaterdagmiddag brand uitgebroken in de machinekamer. Het sehip, dat ligt afgemeerd aan pier 6 in de Waalhaven, liep schade op aan een schakelbord en aan elektrische bedradingen. Het vuur werd met twee lage druk- stralen door de brandweer bestreden, terwijl vier lage drukstraien en schuimmaterie-el in reserve werden ge houden. Het is niet bekend hoe groot de schade is. De derde machinist William Morgan (25) uit Coatbridge (Eng.) werd met rookvergiftiging in het Zuiderzieken huis opgenomen. Uitgeruktwaren de eenheden K-9, bluseer.heid 711, G-6, A-9, M-l, Ha vendienst 52, en 14. De leiding berustte bij adjunct-hoofdbrandmeester J. J. A. van der Vussen. Na 2V» uur was het vuur bedwongen. AMSTERDAM De Amsterdamse recherche heeft in verband met de bomaanslag op het Van Heutz monu ment zes provo's gearresteerd. Van daag al werd R.S. (21) voor de offi cier van justitie geleid. De voorgelei ding van de anderen, Irene D.-van de W. (27), Peter B. (21), Lou van N. (20), Nico van A. (19) en Jaap H, (22) zal waarschijnlijk woensdag geschie den. Zij worden, beschuldigd van over treding van de vuurwapenwet en het in gevaar brengen van de algemene veiligheid van personen of goederen. De explosie, die vermoedelijk door een versterkte oefenbom werd ver oorzaakt en veel bewoners in de om geving van het op het Olympiaplein staande monument deed wakker schrikken, bracht in hoofdzaak schade toe aan een van de naast de vrouwen figuur staande leeuwen. Onmiddellijk na de aanslag begon de recherche met een grootscheeps on derzoek onder leiding van hoofdin specteur Oele. Deze nam de zaak hoog op en schakelde vanaf het begin 14 rechercheurs in, die op hun beurt weer anderen aan het werk zetten. I SIMCA 1000 VANAF f 5395.— RIJSWIJK De politie heeft met de aanhouding van de 33-jarige wer kloze havenarbeider R. C. J. W. R. 26 inbraken tot klaarheid gebracht, die de afgelopen weken in ,s-Gravenzande, Rijswijk, Monster, Den Haag, Leidschendam, Katwijk, Oegstgeest, Leiden en Alphen aan den Rijn zijn gepleegd. De man, die heeft bekend, heeft bij de inbraken goederen en ongeveer 10.000 aan contanten ontvreemd. Twee agenten hielden hem tijdens een surveillance aan. Hij had een tas bij zich, die afkomstig was uit het gemeen tehuis van 's-Gravenzande, waar in de nacht van 6 op 7 maart ƒ7.700 werd gestolen. De ontvreemde goederen zijn bijna alle in de woning van de verdachte teruggevonden. Van het geld kon 3.000 achterhaald worden. Op de procent 25-jarige obligatie lening (groot 150 miljoen) van de Bank voor Nederlandse- gemeenten, is vrijdag tot een zo groot bedrag .ingeschreven, dat de toewijzingen slechts zeer gering zullen zijn. Een eendaagse aanbieding Imprimé Polyester en Arnel, die koe! en soepel als zijde aan de hand voelt ...en die U nu extra voordelig koopt per me ter voor nog géén vier gulden. Modieuze en makkelijke zomer stoffen van 6.95 per meter... een ideale stof voor vacantiekleding - zó gewassen en niet strijken - in de nieuwste dessins en kleur stellingen, voor die handigerds die graag nog een apart jurkje voor lente of zomer wensen. Morgen om 9 uur begint de ééndaagse verkoop van Imprimé Polyester en Arnel stoffen, In modieuze tinten, door elkaar, per meter voor Geen tel. of schrift pett. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Drs. L. van Leeuwen, raadslid van de WD. heeft B. en W. vragen igesteld over de verkeerssituatie op Voome-Putten en Rozenburg. Hij wijst pp de conclusies van een-rapport, dat de "werkgroep verkeer en vervoer van de stichting Eilandengemeenschap Voome- Putten en Rozenburg er. de verkeers- afdeling van de ANWB hebben gemaakt, over de in 1970 te verwachten verkeers intensiteit. De rapporteurs betwijfelen of de ont wikkeling van dit gebied wel in het voorgenomen tempo zal kunnen ge schieden wanneer niet op korte termijn een aantal verkeersvoorzieningen wordt getroffen. Daar met de ontwikkeling van het haven- en industriegebied ten zuiden van de Waterweg veel geld is gemoeid zouden de economische nadelen van -een dergelijke verkeersopstopping wel eens zo groot kunnen worden dat de gunstige vooruitzichten, waarop de investeringen berusten, teniet worden gedaan. Drs. Van Leeuwen vraagt naar aanlei ding hiervan of B. en W. de mening van dit rapport ond-erschrijven. Als dit het geval is kunnen B. en W. dan meedelen welke maatregelen, die het Rotterdamse gebied betreffen, reeds zijn genomen of op korte termijn mogen worden verwacht om de geschetste situatie te voorkomen. Als dit niet het geval is kunnen B. en W. dan meedelen op welke gronden hun af wijkende mening is gebaseerd. ROTTERDAM Bij een verkeersonge luk op de autoweg BockelCrundberg- see in Duitsland is de twintigjarige on gehuwde dienstplichtig soldaat H. Roll uit Rotterdam om het leven gekomen. Twee Amsterdamse militairen, de 23- jarige korporaal W. D. en de 20-jarige korporaal W. H. zijn met lichte verwon dingen opgenomen in het Martin Luther Krankenhaus in Zeven. Soldaat Roll be hoorde tot het 42e pantserinfanterie ba taljon Seedorf. Het ongeluk gebeurde, toen de jeep met de drie militairen op de autoweg stopte achter eer> stilstaande drietonner. Vermoedelijk hebben zij willen vragen wat er aan de hand was. Een Nederlandse vrachtwagen die achter de jeep reed. merkte hen waarschijnlijk te iaat op en botste op de jeep. Op de plaats van het ongeluk was geen vluchtstrook aanwezig. HOEK VAN HOLLAND Even na tien uur zondagochtend -s op de Maasvlakte, een kilometer of vijf ten zuiden van de Zuiderpier, de tanker Esso Den Haag vastgelopen. Het schip kon even later op eigen kracht weer vlot komen. De Esso Den Haag, die 93.000 ton meet en ongeveer 15 meter diep steekt, was bij de nadering van Hoek van Holland buiten de vaargeul geraakt. SAO PAULÖ Ongeveer 200 men sen zijn gisteren om het leven geko men bij enorme aardverschuivingen in de Braziliaanse kustplaats Cara- guatatuba. Meer dan 500 personen zijn gewond en duizend gezinnen hebben geen dak boven het hoofd. De aard verschuivingen ontstonden door zware regenval van de laatste dagen. De berichten zijn afkomstig van een amateurzender uit Caraguatatuba. De normale verbindingen met het kust gebied zijn verbroken. VS7-7 NÏOtRUHD «V. Dealer voor Rotterdam ran., Capelle a. d. IJsscl, Krimpen a. d. IJsset, Krimpen a, d. Lek. Lekkerkerk en Berkel/Rodenrijs. 5 SERVICEPUNTEN in ROTTERDAM. afd. Verkoop: Kit str /hk. Groenendal Telefoon 1316 SS C, roothandelsrein» Stationsplein 45 Telefoon 119705 Voor Alblasserdam, Nlcuw-Lckkerland, Ood-Alblas, Bleskênjpu? Kleyburgstraat 12 Nienw-Lekkcrland Telefoon 61848-g| Voor Leerdam - Culcmborg - Geldermalsen - Vlanen t.o.: Kerkstraat 29 Telefoon 03455 -1603 -1918 Xiièt Noordwal 81 - 85 Telefoon 03451-2021 Leertiï A voor Maassluis: 13 Telefoon 01899 - 2282 MmssIöj LEIDEN In de nacht van zondag op maandag zijn uit het legermuseum pisto len en geweren ontvreemd. De mare chaussee stelt een onderzoek in. Maar tot op vanmiddag ontbrak nog elk spoor. NEW ORLEANS Officier van jus- titie Jim Garrison heeft in zijn onder zoek naar een vermeend complot tegen president Kennedy, zijn eerste succes geboekt. Drie rechters hebben zaterdag na het vooronderzoek tegen de zakenman Clay Shaw beslist, dat hij terecht zal moeten staan wegens samenzwering tegen Kennedy. Shaw is zaterdag ech ter naar een ziekenhuis gebracht voor rust en observatie. Dit op verzoek van een van zijn advocaten die verklaarde dat zijn cliënt ziek is. (Van een onzer verslaggevers) Jl* OTTERDAM Kunstzinnige wajangpoppen, voortreffelijk smakende kué mangkok gestoofd gekruid brood), loempia's en an dere gerechten, tjilperlde tropische vogeltjes en frisgroene planten: dat is de waroeng, de Indonesische „winkel van sinkel", exotische noot op de „Lentiade". In die waroeng een stand van het museum voor Land- en Vol kenkunde probeert mejuffrouw A. Djajasoebrata haar poppen en mevrouw W. A. Isselman haar eet- en drinkwaar aan het publiek te brengen. De twee Indonesische, in klederdracht gestoken dames doen dat charmant en leuk en hun wa roeng is dan ook een trekpleister op de tentoonstelling. Een waroeng vindt men in In donesië overal:- langs wegen, kruispunten, bruggen en andere plaatsen waar veel mensen voor bij komen. De passanten kunnen daar een glaasje limonade drin kenbananen of papaja's eten, maar ook kleurige vliegers, speelgoed, papieren bloemen of batiks kopen. Met lekkere hapjes, zoete lekker nijen en leuke snuisterijen pro beert de koopman z'n klanten te trekken. En datzelfde nu doet het Mu seum voor Land- en Volkenkunde, dat best wat meer belangstelling kan hebben. Mejuffrouw Djaja soebrata, die de afdeling Indonesië van het museum onder haar hoe de heeft, teil de mensen nieuws gierig maken voor alles wat er in het museum te zien is. Zij heeft voor een klein aantal mensen beslag weten te leggen op een partijtje fraaie wajangpoppen, die tegen een populaire prijs van de hand gaan. Ze geeft uitleg over de betekenissen van gezichtsuit drukkingen en kleding, want elk van de poppen gemaakt van schurftige katfshuid en kleurig be schilderd beeldt iets uit De door mevrouw Isselman klaargemaakte gerechten doen het, eveneens uitstekend. Haar sausjes en hapjes vervolmaken de Indo nesische sfeer, die er ook voor een groot deel is dankzij de vogeltjes van Diergaarde Blijdorp en de tropische planten van de gemeen telijke plantsoenendienst. (Van onze kerkredactic) BERLIJN De Oostduitse regerio; heeft de kerken verboden in het Oost- berlijnse Weissensee samen te komen. Op 1 april zou de synode van de Duit» Kerk bijeenkomen. Daar niet grn- mcnlijk vergaderd kan worden, kwa men tot nu toe de Oostduitse affe- vaardigden in Oost-Berljjn en de West- duitse in Wcst-Berlijn bijeen. Steeds werd geprobeerd om tot gezamenlijke beslissingen te komen. De leiding van de kerk in Oost- Duitsland heeft nu besloten om in Fürstenwalder Spree te vergaderen. Dat ligt buiten Oost-Rerüjn op grond* gebied van de DDR, waar de West- dnitsers niet worden toegelaten. Dtt gevolg is dat contact vrijwel onmoge lijk is geworden. ROTTERDAM B. en W. stellen de gemeenteraad voor het internaat van de zeevaartschool onder te brengen co het intemaatschip Cilicia van de Stich ting vakopleiding havenbedrijf. Dit 'oorstel komt neer op een aaa- zienlijite kostenbesparing. Aanvanke lijk lag het in de bedoeling aan oe Mcidoornsingel-Peppelweg een inter naat te vestigen met een capaciteit van 200 bedden. De kosten hiervan werden op 3 miljoen geraamd. Bovendien zou pas over vijf jaar met de realisering kunnen worden begonnen. Op de Cilicia, met een capaciteit voor 320 passagiers kan het A-dek worden bestemd voor leerlingen van de zeevaartschool. De kosten die hier aan zijn verbonden bedragen ƒ104160. In totaal kunnen 7 aspirant-stuurlie den op het schip worden onderge bracht tegen een vergoeding van ƒ.55 per maand. Met alle verzorging inbe grepen zullen de ouders van de leerlin gen ƒ2500 per jaar moeten betalen om hun zoons op het schip een hut te laten bewonen. RHENEN De politie heeft van morgen de vijftienjarige J. J. C. D- uit Tilburg en de zestienjarige A. B. uit Rotterdam, die vannacht uit het kamp Overberg in Amerongen waren weggelopen, aangehouden. Ze waren omstreeks half een ont snapt en naar Veenendaal gegaan. Daar hadden zij een auto gestólen, waar ze echter niet ver mee kwamen: in Eist vloog de auto uit een boen en kwam in een tuin terecht. Er ont stond grote ravage; de auto werd to taal vernield. De twee knapen namen de benen en gingen naar Khenen. Daar werden ze door de politie 'aangehouden. Een van de jongens was bij het ongeluk aan een enkel gewond geraakt. ROTTERDAM De bloemen- en vakantietentoonstelllng „Lentiade" (tot en met Tweede Paasdag in het Ahoy'-gebouw op Heliport) heeft zondag 12.322 bezoekers getrokken. Vanaf woensdagmiddags (opening) tot en met zondag avond telde de expositie 26.959 bezoekers. De zaterdag door de Gelderse provinciale VVV georganiseerde Gelderse dag is een succes geworden, vooral door het optreden van de folkloristische dansgroep De Tukkers uit Arnhem. In Achterhoeks costuum bracht de groep 's middags en 's avonds diverse dansen. De rond het provincieplein verzamelde toeschouwers werden getrakteerd op Veluwse koeken. Tevens gaf een aantal ambachtslieden een demonstratie oude ambachten, zoals pottenbakken, kantklossen, stoelen matten .bijenkorven maken, wolweven. Pfaff Naaimachinehuis, Stadhuisplein 34, Rotterdam, tel. (010) 12 19 50 Hilleviiet 61, Rotterdam-Z.

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 2