S. Kuiper (65) hij 40-jarig jubileum Gedrag van jeugd verband met opvoeding houdt Paaspuzzel-fietstocl werd natte bedoening AGENDA Ds. J. Jansen gaat twee jubilea vieren Oud'Strijders herstel van blij met beeld ffl 25 WmÈÊSÊfr Man gestikt in meel lernciit inbrekersduo op heterdaad betrapt Spoedbevallmg zonder bon Key EEN MONTEUR en Kramer op vierde plaats Schoolhoofd met politieke en andere functies Jeugd bewerkte eiervoorraad met penseel en kwast Hoekse Boys boekte winst op ranglijst Hervormd Kethel kreeg orgel voor „De Rank' Kerkenconvent gaf Paasdienst in Triangel Comité is al aan het werk Burgerlijke stand Man gewond bij val van acht meter Aardgasoperatie volgend jaar voltooid Inbrekers actief in woonhuizen Oranjegarde houdt ook wandelmarsen door Beneluxtunnel 5? 55 VROOM DREBSMANN Bond van bejaarden houdt vergadering Onwel en overleden Onwel en overleden Samenwerking bij CHJO en ARJOS Bevolkingscijfer nam toe tot 82.381 BE ROTTERDAMMER Vandaag en morgen .en dagelijks Herinnering Kerkelijke juncties *^rSx2T „Overwonnen" hagelwit -150 cm breed p.m. 180 cm breed p.m. Rotterdam 1 giiiimimiRtnnnmninttfiiiiiimiititimmimtniniiinmiiiinimunimiiiiiiiiiitiinfninii^ GEMEENTE SCHIEDAM Pagina 4 DINSDAG 23 MAART (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Twee dagen voor de officiële opening van de Beneluxtun nel, namelijk op zaterdag 3 juni, houdt het vendel van de Oranjegarde zijn traditionele Koningin Wühelmina- marsen door de nieuwe oeververbin ding. Het wandelfestijn met marsen van 8, 14, 20, 25 en 40 kilometer wordt dit jaar voor de 23ste keer gehouden. De organisatie van het evenement zal wor den gevoerd in overleg met de Vlaar- dingse vereniging Jong Flardinga. Reeds lang bestaan er bij Jong Flar dinga plannen voor een speciale tunnel mars, die het terrein van de Konink lijke Hollandia Frabriek als begin- en eindpunt heeft. Beide wandelverenigin gen overleggen thans over een goede organisatie te komen. De organisatie van de marsen zal gebeuren in overleg met Rijkswaterstaat (Van onze correspondent» MAASSLUIS Het eerste tafeltennisteam van Key en Kramer speelde thuis tegen Baket de laatste competitiewedstrijd. Hoe wel Raket enkele plaatsen lager op de rang lijst staat moest K, en X, toch met een 6i nederlaag genoegen nemen. ifa een 2—0 achterstand had K. en K. tweemaal de leiding. Maar toen Raket vla H. Foneke gelijk maakte ging het meteen door, want de Rotterdammers zagen kans om achtereenvolgens C. Kerkum en J, 't Hart te bedwingen, wat voor K. en K. de nederlaag betekende, K. en K. eindigde met 23 punten uit twin tig wedstrijden op de vierde plaats ln de tweede klas. Toch had er een hogere plaats ingezeten, wanneer het tegen lager ge plaatste teams betere resultaten, boekte. K. en K. Smet D. Bergwerlf, C. Verkerk en J. Parre, toonde zich weer het team met üe nodige verrassingen. Na een bovenste plaats ln het begin van de competitie, kwam het snel ln de gevarenhoek. Dit werd mede veroorzaakt door het zeer geringe punten verschil van vrijwel aUe teams. Toch wist het nog bijtijds te redden en eindigde met veertien punten uit zestien wedstrijden op de zesde plaats ln de derde klas. K. en K. 3, vierde klas, ken het ook niet verder brengen dan de zesde plaats. Uit achttien ontmoetingen behaalde het zeven- tïenpunter Het team bestaat uit H. t Harti C. Moerman en D. Rilosma. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM „Vandaag hoort men nogal eens Machten over de kinderen, over de jeugd, over de straatjeugd zo u wilt. In kan die die kritiek in vele gevallen onder schrijven, maar ik zou in dit ver band willen oproepen tot zelfkri tiek. Zijn de ouders zelf wel over tuigd, dat ze in hun gezin aan de opvoedende taak alles hebben ge daan, wat er gedaan moest wor den? Ik ben meer geneigd zacht verma- nend tegen veel ouders te zeggen: Wees eens eerlijk tegen u zelf en steekt de hand in eigen boezem. Als velen zich ergeren aan de bruta liteit van de jeugd of van de ongema nierdheid, de onbeschoftheid, de onbe leefdheid, moet dan in vele gevallen de oorzaak niet gezocht worden in het gezin? De jeugd is niet slechter dan vit» ger, maar de jeugd is anders dan vroe ger en dat komt, omdat de levensom standigheden anders zijn". Dit was het antwoord van de heer S. Kuiper, hoofd van de Prinses Marij- keschool, Dr de Visserlaan I, op onze vraag, wat hij van de hedendaagse jeugd dacht Hij kon het weten, want hij heeft een veeljarige opvoed- (Van een medewerker) VLAARDINGEN De CJV-jeugd- dag, die .Tweede Paasdag voor de tien de maal werd gehouden is een nat eve nement geworden waarop niet ten vol le was gerekend. De puzzclrit, die natuurlijk in het teken stond van het tweede lustrum, zou bij ongunstig weer geen doorgang vinden, maar de Jeugddag-commissie reilde min of meer dicht op de weersverwachting, die 's morgens niet zo ongunstig was. Zodoende startten tussen 8 en 9 uur bijna 250 CJV-ers voor een puzzelrit per fiets, die hen via Kethel, Overschie, Delf gauw, Nootdorp en Wilsveen naar Fijnacker voerde, waar in het CJMV-gebouw gepauzeerd werd en vélen zich konden verwarmen. (Van een medewerker) VLAARDINGEN De eierkleur- wedstrijd, zaterdag gehouden in het kampeercenirum De Hoogkamer, is een groot succes geworden. Vorig jaar waren er 75 deelnemers en dit maal liefst 123 meisjes en jongens van vier tot en met twaalf jaar, die penseel en potlood hanteerden. Zij werden bijgestaan door negen meisjes van middelbare scholen, die er tevens voor zorgden, dat het geheel een zo vlot mogelijk verloop had. De jury, bestaande uit de dames De Vries-V.cL Spek, Pattje-Wijsmüller en de heer Cor van Dorp kreeg het zeker niet gemakkelijk bij de beoordeling van de diverse creaties, maar het is niettemin gelukt de beste er uit te ha len. In de middaguren hebben ongeveer honderd bezoekers de eieren en tefce ningen bewonderd, waarna mevrouw De Vries de prijzen uitreikte. Zij stak haar bewondering voor de prestaties van. de jeugd niet onder stoelen of ban ken. De uitslag luidt: 4 en 5 jr. Eieren: 1. Marines je Slagboom, 2. Mariëtte d'Ar- chard, 3. Hans Bakker, 4. Janita Smits, 5. Nicole Wamaar. Tekeningen: 1. Re nate Noordhof, 2. Lex Blokland. 6 en 7 jaar. Eieren: 1. Simonette Langhorst, 2. Harm Ammeheinen, 3. Anneke Inunerzeel, 4. Wilma Smits, 5. Elsje Pothoven, 8. Robin Mulder Teke ningen: 1. Karin Boerdam, 2. Chijnlia Mulder, 3. Linde Wisse. 8 en 91 jaar. Eieren: 1. Liesbeth Kar- reman, 2. Joost Vermaas, 3. Jaap Kruidhof, A Kees Weerheim, 5. Lenny Eikerbout, 6. Jorien Moree, Tekenin gen: 1. José Polak, 2. Micky Schenk, 3. Ingrid Darse. 10, II en 12 jaar. Eieren: 1. Silvia Wagtendonk, 2. Beatrid Roest, 3. Anne- raieke Mosterd, 4. Nel de Koning, 5, Juriaan Weerheim. Tekeningen: 1. Jaap Jaa&e, 2, Fenny Thorn. Musis Sacrum: Oprichting pluimvee- en konijnenhoudersvereniging» 20 i Malson Westhuls: Modeshow, 10,30 n. Rotterdammer", Lange Kerkstraat 82, tUtóSitSd riSctlezaiten. tel. 283954 b.g.g. 3LjÏÏanIrule19telelconnnn«ner^ A!arm poli tie tel. 264668, Brandweer 268218 G.G. en 0"Apjrt£eeR: Westendorp. Parkweg 207. telef. 287674. Inmiddels was het flink gaan rege nen, maar men kon daar ook niet blij ven zodat de terugtocht allen een nat pak bezorgde. Dit had echter geen in vloed op de stemming van de pedde laars, die immers een dagje uit waren en er wel wat voor over bleken te hebben. Behalve de gebruikelijke lekke ban den verliep de rit zonder noemenswaar dige tegenslagen en alle deelnemers kwamen zodoende in het bezit van een mooie sleutelhanger, als herinnering aan de lustrum-tocht 1967. De groepswinnaars kwamen in het bezit van geldprijzen, ten bate van hun afdelingskassen. In de kas van „Adriane" kwam ƒ25 terecht voor de 99Vi punt. Tweede werd de groep Franken met 97V» punt (ƒ20); derde De Bataven met 92l/r punt 17,50); vierde Obadja 1 met 91 punten (ƒ15) en de vijfde prijs was voor de groep Obadja 20 met 98 punten, hetgeen haar 10 opleverde. Tijdens de filmvoorstelling 's avonds in Triangel reikte de heer K van Vliet, voorzitter van Liefde en Vrede, de prijzen uit. kundige ervaring.s De heer Kuiper zei ook nog dat' er tegenwoordig meer op de scholen wordt gevraagd dan vroeger. Kinderen van twaalf jaar weten evenveel als vroeger die van zestien. Vooral de vakken reke nen en taal zijn aanzienlijk zwaar der geworden. De zuiverheid van de taal os echter achteruitgelopen. De opleiding in dit vak doet daar met veel goed aan. Tevens is hij lid van de Rijnmond- raad. Ook in het kerkelijke'leven heeft de heer Kuiper belangrijke functies be kleed. Zo was hij presiüentkerk- vcogd van de Hervormde Gemeente te Werkendam. Van 1957 af is hij ouderling van de hervormde wijkge- meente II. Na de grote vakantie verlaat de heer Kuiper definitief het onderwijs. H13 wjlL echter de huidige cursus nog af maken. Maar zijn werkelijke en poli tieke functies wil hij behouden. Mis schien toomt hij dan wat minder in tijdnood te verkeren en hoeft hij dan met langer voor dag en dauw op te staan om de ambtelijke stuk ken door te te lezen. Op zaterdag 1 april houdt de heer Kui per ter gelegenheid van zijn 40-ja- r'g jubileum als „hoofd ener Christe lijke school van 15.30-17.30 uur re ceptie in de grote zaal van gebouw „Irene". (Van onze correspondent) HOEK VAN HOLLAND Een teleurstel lende doelpuntloze puntenverdeling tegen SVFTT heeft Hoekse Boys zaterdag op de ranglijst toch weer een punt winst ge bracht, doordat DSO belde punten verspeel de .De Boys lelden nu in feite met drie punter omdat ze een wedstrijd minder heb ben gespeeld. De kampioenskansen zijn nu weer wat groter geworden. Zoals de rood-zwarten tegen de Haagse postambtenaren speelden was het echter be paald geen kampioensvoetbal. Wel waren de gasten gedurende de hele wedstrijd belang rijk sterker dan de SVFTT-ers, maar zij kenden hun overwicht niet ln doelpunten uitdrukken. Trainer Van Baarlen staat kennelijk geen wangedrag ln zijn eerste ellta Itoe. want door het feit dat Johan Voois vorige week nogal wat commentaar had tegen de scheidsrechter, zat hij in deze wedstrijd op het reservebankje. Tien minuten voor het einde kwam hij toch nog even ln het veld. maar aan de dubbel blanke stand kon ook hij niets meer veranderen. Twents oraslinnen De heer Kuiper is een Fries van ge boorte. Zijn voornaam Siebren wijst er al op. Hij werd op 12 februari 1902 te Gaastmeer in de gemeente Wunbritseradeel geboren. Zijn opleiding genoot hij aan de christelijke kweekschool te Leeuwar den, waarna hij in 1921 voor de on derwijzersakte slaagde. Vervol gens werd hij onderwijzer aan de hervormde school in zijn ge boorteplaats Gaastmeer, van 1 juni 1921 tot 1 juni. 1922 en daarna onder wijzer aan de CNS-school te Ooster- littens van 1922 tot 1927 in een vrij zinnige streek. Op 1 april 1927 werd hij hoofd van de hervormde tweemansschool te Wierum, in 1929 hoofd van de her vormde school te Wonunels, in 1938 hoofd van de hervormde school te Werkendam (N.B.). Dit was een ne- gen-mans-school met 360 leerlingen. Deze school groeide uit tot een elf-mans-school met meer dan 400 leerlingen. In 1954 kwam de heer Kuiper naar Schiedam, waar hij eerst hoofd werd van de Koningin Wilhelminaschool aan de Zaimstraat en later op 1 juni 1956 hoofd van de Prinses Marij- keschool aan de Dr. de Visserlaan 1. De heer Kuiper heeft ook veel aan het politieke leven deelgenomen: Van 1946 tot 1954 was hij voor de CHU lid van de Provinciale Staten van Noord-Brabant. In Schiedam was hjj van 1958 tot 1962 lid van de gemeenteraad voor de C.H.U. Vervol gens was hij van 1962 tot 1966 raadslid voor Protestants-Schiedam en van 1966 tot heden raadslid voor de Protestants Christelijke. Groep. Van 1962 af tot heden is hij fractie voorzitter. Van 1956 tot 1966 was hij bovendien secretaris van de C.H.D. Ka merknng Dordrecht SCHIEDAM De Hervormde ge meente Kethel werd dezer dagen ver blijd met een orgeL Nu de gemeente door de restauratie werkzaamheden aan de Dorpskerk re gelmatig driemaal per zondag in „De Rank" bijeenkomt, werd toch wel zeer het gemis van een orgel ter begelei ding van de gemeentezang gevoeld. Door de hoge financiële lasten van de gemeente (restauratie) en de te ver wachten lasten in de toekomst (bouw ker kmet pastorie in Groenoord) kon den geen gelden voor een orgel beschikbaar worden gesteld. Maar er kwam uitkomst! Iemand, die onbekend wenst te blijven schonk een Hammond-orgel, dat op de Goede Vrijdag tijdens de avondmaalsdiensten de dienst een aanvang nam lichtte de plaatselijke predikant ds. W. Vons de gemeente in over het vorstelijke ca deau. SCHIEDAM Het comité Schie- dam-Vlaardingen tot behoud van de Statenvertaling vergadert vrijdag 31 maart om 20.00 uur in gebouw Irene. Spreker is ds. J. P. Dorsman, her vormd predikant te Staphorst. (Van een medewerker) VLAARDINGEN Kapelaan J. N, van Rossum zei Eerste Paasdagmorgen in gebouw Triangel, dat hij wel een beetje gedeprimeerd was omdat hij het slotwoord mocht spreken van de Paasdienst, georganiseerd door het Vlaardings Konvent van Kerken. Immers, wat ds. G. Aalbersberg (ge rei) in zijn toespraak had gezegd, mocht niet worden afgesloten. „Dat moeten we allen meenemen en verder uitdragen. De dood is het begin van een nieuwe hemel en een nieuwe aar de", aldus kapelaan Van Rossum, die de wens uitsprak, dat allen een waar achtig zalig Paasfeest zouden mogen vieren. Ds. Aalbersberg had tevoren, een toespraak gehouden over het thema: „We praten naar dat we verstand heb ben". Hij zei dat Christus op de avond van Zijn verrijzenis het verstand open de van de twijfelaars, die niet in Hem geloofden. De vissers uit Galilea moesten de geweldige boodschap brengen, dat Je zus was opgestaan waarmee de dood was overwonnen. De dood heeft niet het laatste woord, want, Pasen is le ven uit de dood, aldus ds. Aalbersberg De bijeenkomst in de geheel gevulde zaal was geopend door brigadier H. Hordijk van het Leger des Heüs, die de nadruk legde op het loven, aan bidden en danken van de Heer, die waarlijk is opgestaan. Ineke Keijzer, hobo en de heer A. Jacobs, piano voerden enkele werkjes uit van Handel en voor solozang zorgde mejuffrouw Jo Jacobs. De heer J. A. Monster declameerde „Pasen" van J. W. Schulte Nordholt. Met staande samenzang van het Paaslied „U zij de glorie, opgestane Heer" kwam het einde van een bijeen komst waarm samenwerkten de Her vormde 'Gemeente, de Gereformeerde Kerk, de Rooms Katholieke Kerk, de Remonstrants Gereformeerde gemeente en het Leger des Heils. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Ds. J. G. Jansen, predi kant van de hervormde wijkgemeente 5» gaat woensdar 10 mei zijn zilveren ambts- jubilenm vieren. Het Is die dag vijlen- twintig jaar geleden dat hij te B*Unm (op Ameland) werd bevestigd. Ds. Jansen (50) die vier jaar in aijn eerste gemeente heeft gestaan, kwam in 1950 naar Schiedam, waar hij verbonden werd aan de wijkgemeente 5. Naast aller lei werkzaamheden voor zijn eigen ge meente en ook voor geheel hervormd Schiedam is ds. Jansen reeds vele jaren lang bestuurslid van de St, Jorisdoelen. Ongeveer vfj jaar geleden kwam de toe komstige jubilaris ln het nieuws toen zijn boek over de geschiedenis van de Grote Kerk verscheen. Het schrijven van dat boek beschouwde hij als een hobby. „Ais je altijd in «en kerk jreekt, ga je vanzelf van die kerk houden en dan wil je er van alles van weten ook." zei hij toen. Vijf dagen Vóór de dag van het zilveren ambtsjubileum vieren ds. en mevrouw Jansen het feest van him vijfentwintig jarige bruiloft SCHIEDAM Vanavond, dinsdag, wordt to Musis Sacrum een contact avond gehouden die de oprichting van een plaatselijke konijnen- en phiim- veevereniging tot doel heeft De avond begint om 20.00 uur,~""Secretaris van de initiatiefnemers is de heer D. Sterren- berg, Gasstraat 10. SCHIEDAM Geboren: Brenda. dv G Warn ik en G de Boer. Maria F. dv L T J Smit en H Lamers, Frederik R, zv B A Venrelaar en A W Wiilcmse, Hester, dv i D Kust en H wietsma. Willem zv W L Noor duin en E Molenaar. Frederteus H G J zv F H G J Grandia en J van 't Hoen. Overleden: CAM van der Steen, 1 laar. SCHIEDAM Het besluit van de gemeenteraad de oorspronkelijke in scriptie te laten herplaatsen op het gewraakte bevrijdingsbeeld Het naakt van beeldhouwer P. Starreveld ziet het bestuur van de plaatselijke afde ling van de Nederlandse Bond van Oud-strijders en dragers van het mo- billsatiekruis als een eerherstel In het zojuist verschenen nummer van Pen-Sits, het orgaan van de afdeling, schrijft voorzitter P. van Rijn: „Wie onzer heeft in 1949 durven den toen, dat zo spoeddg de oorspronkelij- ke tekst weer zou worden aange bracht op het beeld van P. Staire- «vold, ons monument voor hen, die vle ten, die streden en leden voor ons va derland m de jaren 1940-1945. Wij Stel len het op pnjs en waarderen het ten zeerste, dat het Sciiiedamse gemeente bestuur een begin heeft gemaakt met dit eerherstel Graag hopen en vertrouwen we er ROTTERDAM Aan boord van het Noorse schip Sunbreeze, dat ligt afge meerd aan de Maashaven, is vannacht de 32-jarige weger J. G. Verwoerd om het teven gekomen. De man was met twee collega's een baal sojameel aan het lossteken, die was vastgeraakt aan de wand van het ruim. Toen de zaalk plotseling loschoot wisten de twee collega's tijdig weg te springen. De heer Verwoerd raakte bedolven onder een halve meter soja. Toen het meel was weggezogen bleek de man bewusteloos te zijn. Ondanks de mond- op- mond beademing van een politieman was de man bij aankomst in het Havenziekenhuis overleden. SCHIEDAM De afdeling Schie dam van de Algemene Bond van Be jaarden houdt de jaarlijkse algemene ledenvergadering donderdag om 10 uur in het „Blauw Huis" aan de Lange Nieuwstraat 181. Van het bestuur zijn aftredend de je voorzitter, de le penningmeester en mevrouw N. ,vjd. Schoor en de heer C. Gijsen. De aftredenden zijn her kiesbaar met uitzondering van de pen ningmeester die zich in verband met zijn leeftijd niet meer beschikbaar stelt. Ook worden kandidaten ge vraagd ter vervulling van de nog steeds bestaande vacature. Het bestuur verwacht de medewerking van de le den hiervoor zodat het nieuwe vereni gingsjaar met een voltallig bestuur kan worden ingegaan waardoor het werk niet langer door een onderbezet bestuur zal behoeven te worden ge daan. ROTTERDAM Tijdens het biljarten ln een café aan de Putselaan werd de 64-jarige corveeër C. Been van de Futse- laan plotseling onwel. Bij aankomst in het Zuiderziekenhuis bleek hij overleden. SCHIEDAM Zaterdag betrapte de politie om 22.49 uur twee Inbrekers op heterdaad. Zij deed hiermee een goede vaagst. Da mannen opereerden bij garage Waldo op de Bokelweg, De 22-jarige boorder en de 18-jarige amb te naar bleken, zeven inbraken op hun kerfstok te hebben, die hiermee zijn opgelost. Het St Liduina-lyceum en de Willem de Zwijgerulo waren blij met de terug gave van hun eigendommen, die tot tweemaal toe door dit tweetal werden gestolen. Ook de diefstal bij Aleman in de Trodstralaan alsmede een kraak in VIaardingen hadden zij op hun geweten. O Op het voormalige terrein van Excel sior aan de Buitenhavenweg inspecteerde om kwart ever elf de 43-jarige glaszetter T. W. uit de Van Ruysdaellaan het dak van een der loodsen. Een brede strook van dit dak bestaat uit eternietplaten. Waarschijnlijk gleed W. uit of stapte hij mis zodat hij door een der eternietplaten zakte en ongeveer acht meter lager op de loodsvloer terecht kwam. Met een gecompliceerde linker dij beenbreuk, linker polsbreuk en een ge wonde kin werd hij per GGD naar de Noletstictvting vervoerd. De man ver keert niet in levensgevaar, SCHIEDAM Op de Strickledeweg .■tintelde ter hoogte van pand 31 een personenauto, bestuurd door een 38- jarige automonteur uit Delft. Het linker voorwiel reed onder de auto vandaan, met het gevolg dat de wagen op de rechterzijde terecht kwam en over de hele lengte werd ingedeukt. De echtgenote van de bestuurder werd gewond. Ze liep een lichte hersenschud ding op en kon na behandeling naar huls. SCHIEDAM De 64-jarige automon teur C. v. D. uit de Sint Annazusterstraat is bfj zijn werkzaamheden onwel gewor den. Omwonenden waarschuwden een ambulance, maar bij aankomst in het ziekenhuis bleek hij reeds te zijn over leden aan een hartinfarct. MAASLAND De coöperatieve veiling vereniging ..Maasland en Omstreken" houdt naar jaarlijkse ledenvergadering op woensdag 29 maart om 18.30 uur in het Trefpunt. Er is een agenda van dertien punten. op, dat een volledig eerherstel binnen niet ai te lange tijd zal volgen, nl, verplaatsing. Kort na na de bevrijding heeft de burgerij spontaan de geilden bijeen gebracht om dit Bevrijdingsmo numervt te kunnen bekostigen. Ons mo nument werd een tuinJbeeldL We zijn danikbaar, maar nog Met vol daan, daarom hopen en vertrouwen we, dat ons gemeentebestuur bereid ij verder te gaan en -dan zo mogelijk bin nen niet al tie lange tü<L ROTTERDAM Over een jaar zullen Poortugaal en Rotterdam helemaal zijn omgeschakeld op aardgas. Thans is zeventig procent van de Rotter damse bevolking op het aardgasnet aangesloten, de laatste buurt, die dit voorjaar aan de beurt was, was de binnenstad. Na de zomer worden Schiedamseweg en Hudsonstraat omgeschakeld, in het najaar komen Poortugaal en ver volgens de Zalmplaat, de Meeuwen- plaat, de Westpunt aan de orde. Per nis komt eind november aan de beurt Eind van dit jaar worden de buurten bij de Waalhaven en de Voomsevliet ln Charlois omgescha< keld. i Da laatste wijken zijn de Voorhaven, Zaimhaven, Rijnhaven, Maashaven en Katendrecht In april 1868 moet alles gereed zijn. SCHIEDAM Het Paasvoetbaltor- nool van Schiedamse scholieren vindt vandaag dinsdag en woensdag geen ocKwgang in verband met de weersom standigheden, Of de wedstrijden van donderdag gespeeld worden is nog niet bekend. Onder voorzitterschap van de heer J a Hofenaar heeft zich een comité gevonad dat namens de wijkgemeente en vem, den van ds. Jansen hem op 10 mei passend cadeau wil aanbieden. Secre taris-penningmeester van dit comité is de heer J. Corbet Hogenbanweg i» telefoon 64182. VLAARDINGEN De plaatselijke afdeling van de ARJOS en de gr«p Vlaardingen van de CHJO hebben te gen dinsdag 28 maar een openbare ver gadering belegd in de bovenzaal van Triangel. De heren Jac. Huijsen, landelijk voorzitter van de CHJO en P. van Tel lingen, landelijk secretaris van de AR JOS zullen spreken over actuele poli tieke zaken. Daarbij zal de aandacht speciaal uitgaan naar de samenwer king tussen de AR (JOS) en de CH CJO). Na de pauze is er gelegenheid tot discussie. Aanvang 19.45 uur. VLAARDINGEN Het afgelopen week- einde zijn inbrekers op verscheidene plaatsen actief geweest Het was de onge wenste bezoekers uitsluitend, om geld te doen. BU afwezigheid van'de bewonenJj zaterdag in een woning aan de Hayds- straat 675 ontvreemd. Een bewoonster van de Blois van Two- iongstraat vermiste zondagavond bij thuis komst 400. In een woning aan de Rozenlaan is 335 weggenomen. SCHIEDAM Het bevolkingscijfer nam in de maand februari met (16 toe tot 82381. Er vestigden zich 330 nieuw komers en er vertrokken 254 Schiedam mers naar elders; het vestigingsoverschot was dus 76. In februari werden 95 kinde ren geboren en 55 aangiften van overlij den gedaan; het geboorte-overschot be droeg dus 40. Blijkbaar blijft Schiedam zowel op Rotterdam als op Vlaardingen nog steeds aantrekkingskracht uitoefenen: tegenover 66 Schiedammers die naar de Maasstad verhuisden staan 145 Rotterdammers die Schiedammers werden. Achttien inwo- ners van Schiedam verhuisden naar Vlaardingen, maar 34 Vlaardingers ves tigden zich in Schiedam. VLAARDINGEN De Studlelcrüij vlaardingen houdt vanavond, dinsdag, een filmavond in de Bovenzaal van gebouw Her- monJe. De heer B. Guls, perschei van Verol- me NV houdt een causerie over ..De geschiedenis van het veroime-coneera", ..Werf in de wildernis", „Het vliegtuU" :»t Mlnas Gerais" en „De Bouw van een tante (Esse Den Haa®" worden eveneens ver toond. SCHIEDAM Een aanstaande vader die met grote spoed met zijn onverlichte brommer op zoek was mar een taxi, werd door de hoofdagenten H. Dflkstr* en I- van Leeuwen aangehouden. Toen deze echter vertelde dat zijn vrouw In verband met een op handen zö»4é spoed be valling naar het Gemeenteziekenhuis moest, verloren de agenten geen mi nuut. Zij namen de vader-In spê mee In de wagen naar zijn woonhuis en haalden datr *r*amvr°uwop. Vla de mobilofoon waarschuwden zij het ziekenhuis, waar sll« ondertussen al in gereedheid was gebracht. Nog geen kwartier na aankomst werd een jongetje geboren NAGEKOMEN FAMILIEBERICHT I 1927 40 JAAR 1367 S 1 Op 1 april as. hoopt de heer i g S. KUIPER §f hoofd van de Prinses Marjjkeschool, Dr. de - Visserlaan 1 te Schiedam zijn 40-jarig jubileum H als hoofd ener Chr. school te vieren. j§ 1 Receptie: In gebouw „Irene", Grote zaal, Nieu- I we Haven 155 van 3.305.30 uur. öHiiiniiiiiiiniHiiuifiiiiiiiiiniiiiiiiniiiiniüiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiHniiiiiiiiniitiiinl Bij de GEMEENTEPOLITIE te Schiedam kan worden geplaatst die OA. zal worden belast met onderhond en reparatie van bromfietsen en rijwielen. Bezoldiging naar gelang v. leeft, en bekwaamh. Sollicitaties, gericht aan het College van Bur gemeester en Wethouders van Schiedam, binnen 14 dagen na heden te zenden aan de Commissa ris v. Politie, Lange Nieuwstr. 53-55, Schiedam.

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 2