f KRBPP- con WORDT NV Verolme gelooft nog mil j oenenorder aan Afdeling schorst Bóeren-kamerlid Lr. Posthuma pleit voor meer begrip van rijk Mannen in woede neergestoken Ds. Gravendeel sprak Het Anker" voor „STOP N TANKER IN UW HAVEN" t een tanker in uw haven Stroom doodt kleuter TREINRAMP IN JAPAN Weer soldaat met nekkramp Werktijd verkorting Sk^oUprAamtner ANTWERPEN BIJ NACHT DDD Meisje zorgde voordode moeder Koningin naar Deens huwelijk Protest auteurs tegen spelling Babylijkje in huis gevonden Griekse koning geen beraad Verdien duizend gulden door nu een iiaaimachine ie kopen, ongeacht welk merk. Inlichtingen bij Auto reed lin]^, twee doden Veteraan op inbraakgebied ingerekend Bij Drakensteyn ontivakende activiteiten m "X Boeiend betoog voor jonge bonders Duitse platennrrjs voor Omroenkoor Eindelijk helemaal geen puistjes en pukkels meer HEMA N.V. FLINKE VERKOOPSTER 0NDERH0UDSBANKWERKER V DE ROTTERDAMMER MAANDAG 3 APRlj^ CTOP een tanker in uw haven". Met deze variant op de be- kende slogan van een benzine-maatschappij wil het Belgisch ingenieurstrio Mertens (vader en twee zoons) het Belgische volk nu eens duidelijk maken dat er iets moet gebeuren om Ant werpen niet almaar verder achterop te doen raken bij de ont wikkeling in de scheepvaart. Hun ideeën daaromtrent hebben ze neergelegd in een boekje dat de namaak-slogan tot titel heeft. Hun oplossing: een kanaal van Antwerpen naar de kust, pal langs de grens met Zeeuws-Vlaanderen, In de Westerschelde zien ze geen heil meer. andre johan en nico mertens Israël verhoopt Shalom aan WesUBuitsland Bantru >ay (Gulf) juli 1968 gereed Met liefde te I i Lessen Onroerend goed Dank zij DDD. Want DDD doodt bacteriën diep In da huid, activeert de bloeds omloop, desinfecteert. Daarom zijn uw wangen, uw voorhoofd, uw kin weer gaaf, la uw hold weer glad en heerlijk zuiver. Wat een fijn, gezond, zeker gevoel. Muziek instrumenten Personeel gevraagd Dr. H. D. VAN DER MEER AFWEZIG VAN DER BURG'S BORSTELFABRIEKEN N.V. Pagina 4 2\ ESSEN De eigenaar van het Westdnltse Krupp-concern, dr. Alfred Krupp von Bohlen und Halbach, heeft za terdag te Essen meegedeeld dat zijn zoon Arndt afgezien heeft van het erfrecht. Hiermee is de weg naar de om zetting van het concern in een vennootschap ge- effend. Krupp zei dat de firma via een stichting in een vennootschap zal wor den omgezet, een rechtsvorm die meer overeenkomst met de moderne econo mische behoeften. De firma is vijf ge neraties en 156 jaar lang in het bezit van een lid van de familie Krupp ge weest. Dr. Krupp heeft voorts meegedeeld dat de verkopen van het concern in 1966 licht gedaald zijn. Dit is de eer ste daling sinds de naoorlogse weder opbouw van het enorme Krupp-con cern. OLDHAM Vier dagen lang heeft het drie jaar oude Engelse meisje Susan Radciiffe uit Oldham met haar overleden moeder in huis doorge bracht. 2e heeft al die tijd geleefd op biskwietjes en een eigen brouwsel van poederkoffie, koude melk en suiker. Het meisje heeft waarschijnlijk ge dacht dat haar moeder sliep. De 22-jarige moeder Is in haar slaap overleden. Ze leed aan toevallen. Zon dag werd de tragedie ontdekt door haar echtgenoot, van wie zij geschei den leefde. Op haar werk hsd men de vrouw niet gemist. Men wist dat haar moe der ziek was en dat zij die ver zorgde. De kleutercrèche, waar het kindje verbleef als haar moeder werk- wilde de scharenslijper eens duchtig aanpakken omdat laatstgenoemde o- ver hem zou hebben geroddeld. (Van onze speciale verslaggever) HEüSDEN In het aanhouden en later weer op vrije voeten stellen van de directeur van de Indonesische maatschappij Permina, generaal Ibno Soetowo, ziet scheepsbouwer Cornells Verolme geen reden om pessimistisch te worden. Hij blijft geloven dat hij 34 tankschepen ter waarde van 320 mil joen gulden voor het vroegere Shell-concern zal kunnen bouwen, op voorwaarde dat de Japanse eoncurren tie hem niet in de wielen rijdt Verolme zei dit na de succesvolle te waterlating van de 23.000 ton metende Noorse buik-carrier Norvard het grootste schip, dat tot nog toe op zijn werf in Heusden werd gebouwd. Op suggesties dat door de fraude, waarvan de Indonesische generaal wordt beticht hij zou persoonlijk 800.000 gulden hebben verdiend aan de aankoop van de vroegere Nederlandse tanker Elisabeth Broere, terwijl hij in z'n hele loopbaan zo'n 60 tot 70 mil joen Amerikaanse dollar ten eigen ba te zou hebben aangewend antwoord de de scheepsbouwer dat hij niet met een persoon, maar met een bedrijf on derhandelde. De beschuldigingen, die in eerste Instantie uit de koker van de free-lance journalist Willem Olt- mans komen, achtte de heer Verolme overigens totaal niet bewezen. Drie weken geleden was hij nog in Indo nesië geweest. De minister van bui tenlandse zaken, Adam Malik, met wie hij een onderhoud nad gehad, zou zich toen in zeer gunstige zin over generaal Soetowo hebben uitge laten. Het nieuwe aspect, dat tijdens het korte vraaggesprek naar voren kwam, betrof de bouw van de tankers. Indien de order aan het Verolme-concem zou worden verstrekt, zou deze Nederlands neus voorbijgaan. Het lag in de bedoe ling de schepen op de Verolme-werf in Tandjong Priok op stapel te zetten met het oog op de werkgelegenheid in Indonesië, De werf in Tandjong Priok is overi gens nog niet in gebruik. Verolme ver klaarde dat het eerste schip, waarvan de kiel zou worden gelegd, waarschijn lijk een tanker van de Permina zou zijn. Bij zijn recente bezoek aan Neder land bracht generaal Ibro Soetowo naar voren dat zijn maatschappij niet armlastig was. De Permina zou de bouw van de benodigde tansers bin nen tien jaar kunnen financieren. Bij de Nederlandse Krediet Verzeke ringsbank ligt inmiddels wel een aan vraag van Verolme. Niet ontkend kan worden dat er andere mogelijkheden zijn, gezien het vertrouwen dat het nieuwe Indonesische regime in de we reld van het kapitaal geniet, met name in de Verenigde Staten. KOPENHAGEN Koningin Juliana zal op 10 juni het huwelijk bijwonen van de Deense kroonprinses Margrethe en de Franse graaf Henri Delaborde de Mon- pezat. Behalve koning Elizabeth van En geland hebben alle regerende vorsten de uitnodiging aanvaard. De Britse vorstin is die dag jarig. HILVERSUM Tal van bekende schrijvers hebben zitting genomen in een comité dat de bezwaren tegen de voor stellen tot spellingswijzigmg in een openbaar debat aan de orde wil stellen. Het debat wordt 5 april in Beilevue Amsterdam gehouden. Een deel wordt per televisie uitgezonden. Onder de schrijvers zijn Godfried Bomans, Remco Campert, Simon Camiggelt, Harry Muhsch en Jan Wolkers. MIDDELBURG - De gemeentepolitie heeft In een huis een lijkje van eeh baby gevonden, dat In vergaande staat van ontbinding verkeerde. Het lijkje, dat in een doos was verstopt, heeft sinds vorig jaar oktober In een alkoof van de benedenkamer verbor gen gelegen. Dit dramatisch gebeuren is aan hel licht gekomen, nadat er woensdag 22 maart in de krant een berichtje verscheen over een babylijkje dai was gevonden aan het thissingse strand. De politie in Middelburg kreeg een tip dat het gevonden kind je de baby was van een ongehuwd meisje. J. C. de H. (24). WIJCKEL De heer P. W. Leffertstra uit WUckel (Fr.), lid van de Tweede Kamer voor de Boerenpartij, heeft van de afdeling Gaasterland een brief ontvan gen met de mededeling dat hij als lid is geschorst. De brief, ondertekend door de plaatse lijke voorzitter, de heer P. van der Goot en de heer Wierda, is ook gestuurd aan het hoofdbestuur, de voorzitter van de Tweede Kamer en het college van B. en W. van G'-rterland, De heer Van der Goot zei dat de heer Leffertstra ongeschikt is om het lidmaat schap van de Tweede Kamer te vervullen. „Wij zijn ook niet te sperken over bepaal de handelingen van de heer Leffertstra en van zijn vrouw". De heer Leffertstra heeft gezegd zich niet terug te zullen trekken. „Het is alle maal afgunst, ze kunnen het met hebben dat ik m de Tweede Kamer zit". Het schorsingsbericht is niet aan de secretaris van het hoofdbestuur van de Boerenpartij, de heer E. J. Harmsen, ge zonden maar rechtstareeks aan de heer Koekoek. „Het provinciaal bestuur wil mets meer te maken hebben met de heer Harmsen. Hij heeft stukken, die voor het hoofdbestuur bestemd waren, achterge houden", aldus de heer Van der Goot. (Van een onzer verslaggevers) typisch haven-in dam vormt een dustneel complex. ROTTERDAM Indien Nederland De havenstad heeft door de hoge net DEN HAAG Een burenruzie is aa- terdagavond ontaard in een steekpartij, die twee personen in het ziekenhuis bracht Aanvaller was een schareslijper, de 52-jarige P. B., die na een woorden wisseling zijn mes trok en twee bezoe kers, die hem verwijten kwamen maken, steken toebracht B- wordt pp grond van zware mishandeling in arrest gehouden. De twee bezoekers waren de 33-jarige visser A. P. en de tien jaar jongere chauffeur A. H. De een had klachten □ver het zoontje van de schareslijper die een ruit zou hebben ingegooid; de ander wilde de schareslijper een duchtig aan pakken omdat laatstgenoemde over hem zou hebben geroddeld. werkelijk wenst dat Rotterdam zijn nomie ook in de toekomst zal vervul len, dan is het nodig dat het rijk op korte termijn afziet van de 1/3 bijdra ge aan de verbetering van havenwer ken. De werken moeten zo snel mogelijk worden uitgevoerd en het hoger bestuur mag kwesties ais haven- en industrie-ontwikkelingen niet meer als louter „mechanische" processen zien, die naar willekeur kunnen worden ge dirigeerd. Ir. F. Posthuma, directeur van het gemeentelijk havenbedrijf, zei -dit van ochtend tijdens een lezing die hij in De Doelen hield ter gelegenheid van ninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen. Hij probeerde met vele feiten en cij fers aan te tonen dat Rotterdam naast de rol van nationale haven bij uitstek ook die van internationaal doorvoer en distributiecentrum speelt. Rotter- ATHENE Koning Constantijn van Griekenland heeft dc vergadering met 's lands politieke leiders ter oplossing van de regeringscrisis afgelast. Dit als gevolg van de weigering van ex-premier Papandreoe, leider van de Unie van hert centrum, de vergadering bij te wonen. De koning had het voornemen een nieuwe coalitieregering te vormen om het land te besturen tot de verkiezingen van 28 mei. Papandreoe motiveerde zijn weigering met de verklaring dat beter een zakenkabinet kan worden gevormd voor een korte regeringsperiode. Advertentie) Piaff Naaimachinehuis, Stadhuisplein 34, Rotterdam, -tel- (010) 12X9 30 Hillevliet 61, Rotterdam-Z. Na onderzoek bleek dat het meisje dat bij haar ouders in huis is Inderdaad in oktober van het vorig jaar is be vallen, welk feit voor de buitenwe reld werd verzwegen. Het lijkje werd in huis verborgen. Alleen de moeder van de jonge vrouw, me vrouw M. M. C. de H.-de V. (64) en de 26-jarige broer C. de H. waren hiervan op de hoogte. De baby die in Vlissingen werd gevon den was dus niet van het meisje ir. Middelburg. Uitgezocht tal worden ,„of de,,baby opzettelijkis gedood. De grootmóeder heeft verklaard dat de babv. een meisie. bij de geboorte heeft gehuild. Het onderzoek is in handen van de officier van justitie mr, P Roscam Abbing en de politie Er zal proces verbaal worden opge maakt. De moeder van de baby en haar broer hebben in arrest gezeten to toegevoegde waarde per beroepsbe oefenaar <m het Waterweggebied 28 pet. boven het Ned, gemiddeldel bijge dragen tot aanzienlijke positieve im pulsen op de nationale economie. Rotterdam is voorstander van samen werking met andere havens en „dro ge" industriegebieden m Nederland maar het heeft steeds meer te lijden onder de concurrentievervalsing ten ge volge van subsidiemaatregelen. De heer Posthuma haalde nog sens aan dat de nationale mvoer over zee voor 80 pet. via Rotterdam geschiedt, terwijl de uitvoer zich voor 75 pet. via Rotterdam afspeelt. De totale in- en uitvoer van ons land loopt voor de helft over Rotter dam. Hij toonde daarmee ten overvloe de de internationale distributiefunktie van de Maasstad nog eens aan. Ir. Posthuma vond dat er meer aan dacht wordt besteed aan de internatio nale handelsfunktie van de stad. Plan nen zijn, zoals bekend, reeds in voorbe reiding. Er is reeds een terrein met een oppervlakte van meerdere hecta ren gereserveerd voo de bouw van een internationaal handelscentrum, zo zei hij. WARMOND De 23-j werker C. B. M. Wahlen -jarige mejuffrouw a nacht bij een frontale boïsinT' '"'!k WpiPrfzntAJPcr in WarmonJ en de 22-jange mejuffrouw A M van derByl uit Amstelveen zim nnrhf hii apd frc\r\1 Heerenweg in Warmond met fmnP sonenauto op een autobus om w?" ven gekomen. De personenauto was od de i,»i. tveghelft terechtgekomen. Een auto. die hevig remde om de hÜ! te vermijden, slipte en reed teem lichtmast. De besturder lJen 691 den op. p snU*tH- (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De Vlaamse pre dikant ds. J. Gravendeel, wiens droevig ontslag bij de Belgische Evan gelische Zending wij meldden, vond za terdagavond een. aandachtig gehoor bij de hervormd-gereformeerde jeugdvere niging Het Anker in Het Trefpunt aan de Boezemsingel. Ds. Gravendeel, die als gevolg van het conflict overspannen is, had zijn rustperiode onderbroken om zijn afspraak met Het Anker te kunnen na- komen. Hij was er dankbaar voor dat God hem daarvoor de kracht gaf. Aan de hand van dia's van bedevaar ten en processies in verscheidene Euro pese landen liet de predikant de geeste lijke nood zien van vele tienduizenden wier godsdienst in vormen en bijgeloof is verstrikt. Vooraf sprak hij over de voorbede van Abraham voor Sodom on Gomor- ra, steden die evenals eenmaal, vol gens 2 Petrus 3, de hele wereld, door vuur zijn vergaan. Maar God wil dat Dc Mertens menen dat zo'n 80 ki lometer lang kanaal (400 jneter breed en 25 meter diep) en een diep- zeevoorhaven tussen twee strekdam- me» van 5 tot 10 kilometer lengte binnen vijf jaar zou kunnen zijn. De kosten ramen ze op ongeveer drie miljard gulden. Het is geen nieuw plan, zoals de samenstellers zelf in hun boekje zeggen. In 1695 zou Karei de Tweede er reeds over hebben gesproken en ook in de vorige eeuw gingen er stemmen in die richting op Er is echter niets gebeurd, ter wijl de Schelde volgens hen nau tisch 2° verslechterd is dat de ri vier thans bij hoogwater normaal niet eens meer toegankelijk Is voor 40.005 toto schepen. Kijk eens naar Rotterdam met zijn Nieuwe Water weg en Duitsland met zijn. Kielerka- naal, zegt het drietal. In België moet zoiets ook kunnen. In een uitvoerig verhaal proberen vader en zoons Mertens te vertellen dat het bevaarbaar houden van de Westerschelde een nutteloze zaak ic Baggeren heeft geen zin; er moet zelfs steeds meer worden gebaggerd om steeds dezelfde diepgang te kun nen houden. Zij staan op het stand punt dat de Westerschelde water bouwkundig met rust moet worden gelaten, op heel kleine werkjes na, zoals oeverversteviging en bescher ming tegen overstromingen. Met vast te houden aan de ge brekkige bevaarbaarheid van de ri vier is Belgie meer dan tien voet diepgang achter op de scheepvaart, zo heeft een commissie ook onlangs gesteld. Het tno Mertens echter meent dat dit 'inmiddels minstens 20 voet is. Furieus trekken ze van leer tegen regeringsinstanties die altijd heb ben nagelaten Iets aan de Belgische havens te doen. De havens van Ant werpen, Gent en Zeebrugge bevin den zich volgens hen in „éénzelfde zak, gelijk verdrinkende katten". Met voorbeelden uit het buiten land tonen ze aan dat hun Kanaal van Vlaanderen beslist geen waan denkbeeld is: de brug over de Straat van Messina, de studie voor de Kanaaltunnel, de aanleg van een tweede Panamakanaal en de Delta werken. Naar het oordeel van het trio Mertens moeten alle gemeenten, die minder dan tien kilometer van het voor 200.000 tonners geschikte ka naal liggen bij de leiding van het kanaalbestuur, de z.g. Uniehaven, worden betrokken. Zij denken in. dat verband aan een soort Rijn mond. Het gaat er bij deze Belgische in genieurs om Antwerpen een vol waardige plaats te geven tussen de andere Westeuropese zeehavens, waarbij ze met enige afgunst naar Rotterdam kijken. Ze wijzen erop ANTWERPS SrNIKLMS CENT dat olie ook voor Antwerpen steeds belangrijker wordt en aangezien de tankers voortdurend groter worden, moet er nu eenmaal iets gebeuren. Verder modderen aan de Wester schelde is alleen maar tijd verspil len. Zelfs de onlangs gereedgekomen Zandvlietsluis heeft, zo menen zij, weinig nut, omdat hij onlosmake lijk met de rivier te maken heeft. Voor hen geldt alleen; „Stop een tanker in uw haven". En dan liefst aldus hun boek zeer grote. Het nog geen drie jaar oude Israëlische passagiersschip Shalom is naar West-Duitslaad verkocht. Nieuwe eigenaar wordt de Deutsche Atlantik Linie te Hamburg, die het schip als Hanseatic zal inzetten in de dienst Hamburg Southampton New York v.v. en "s winters voor cruises. In 1969 krijgt deze rederij de Hamburg, een nieuw passagiers schip in de vaart. De verkoopsprijs van de Shalom ligt rond de 55 mil joen gulden. De 25.320 brt. metende Shalom (die eind van dit jaar wordt overge dragen) is Israels vlaggesehip. De Zim Israël Navigation Co. Ltd. te Haifa heeft voor dit jaar nog een volledig reis- en cruiseprogramma voor het schip. De rederij schijnt tot verkoop te hebben besloten omdat de transat lantische reizen een slechte bezet ting hebben. Dit kan niet worden gecompenseerd door de goed bezette cruises. De Shalom (m 1964 in Frankrijk gebouwd) heer een accommodatie voor 1000 pas. is (tijdens cruises 650). De losinstallatles van Gulf Oil Terminals (Ireland) Ltd. in Rantry Bay (in het zuidwesten van Ierland) zullen In juli 1968 gereed zijn. De zer dagen is de bouw gegund aan de Irish Engineering and Harbour Construction Co. Ltd. te Dublin. Ban try Bay krijgt een 500 meter lange steiger, die 330 meter zee-in- waarts, in water van 33 meter diep te, zal steken. Op de steiger komt een centraal aanlegplatform van 33 bij 40 meter, mat twee verdiepin gen. De zes 300.000 tons tankschepen die Gulf momenteel in Japan in aanbouw heeft, zullen aan de zeezij de van de steiger afmeren. Aan de landzijde kunnen schepen tot 100.000 ton afmeren. De capaciteit van de steiger Is 15.000 ton olie per uur. De steiger zal door middel van zes pijpleidingen met het achter land worden verbonden. aüen tot bekering komen (vs." 9) en daartoe is voorbede nodig. Bekering hoont niet in een vakje, waarin het zo vaak wordt ingedeeld („Leger des Heilsachtig"), maar is voor allen. In plaats van het- uiting geven aan anti-papistisehe gevoelens moet het Evangelie met veel liefde' worden ge predikt, maar dit houdt in dat ook de meelevende kerkmensen zich volledig aan God moeten overgeven. Onze gebeden zijn vaak gebonden aan geijkte bewoordingen („opzeggen van het gebed"). Hierdoor ontstaat gebrek aan blijdschap en gemis van de ervaring van Gods nabijheid, ook in de protestantse kerken. Als Abraham zich voor het behoud van twee dorpen al volledig in het gebed aan God overgaf, hoeveel te meer behoren, dan wij dat te doen, bij voorbeeld voor een land als België, waar slechts één procent van de bevol king de Bijbel kent. De vergadering, die behalve een aan tal leden van de zustervereniging Gul- do de Bres uit Delft enkele belangstel lende ouderen te gast had, volgde ge boeid de bezielende en sterk persoon lijk gerichte boodschap. De leiding van de avond berustte bij mejuffrou*" Ada van der Sluis. ROTTERDAM De timmerman A. v, H. uit Rotterdam. 24 jaar, wordt voor de officier van justitie geleid. V. H. werd in de nacht van donderdag op vrijdag op heterdaad betrapt in een winkel aan de Asterlo, waar hij zich had verscholen onder de trap. De kassa in deze winkel was opengebroken. V. H. bekende in diezelfde nacht in een groentewinkel aan de Asterlo tweehon derd gulden uit de kassa te hebben ge stolen. Verder gaf hij toe sinds mei 1964 met minder dan 33 inbraken te hebben gepleegd, vooral in winkels in hett zui delijk sadsdeel. In totaal haalde hij onge Veer achttienhonderd gulden uit de kas sa's In het afgelopen weekend waren ook andere inbrekers actief. Zo verdween uit een iade in een winkel van de Co-op aan de Noordsingel honderd gulden. Boven dien hadden de bezoekers gepoogd een muurkluisje te openen, maar dat was wislukt. Ook is ingebroken in de Nederlandsche Economische Hoogeschoo-1 aan de Fieter de Hoochweg, waar honderd gulden wordt vermist. In een kantoorpand van N.V. Grond- mest aan de Wilhelminakade zijn alle bureauladen doorzocht Ongeveer twintig pakjes sigaretten zijn verdwenen. Een grote slag werd ia Overschie bla de juwelierswinkel H. vancmfwyetaolt nengeh&ald, waar in de nacht van zater dag op zondag met een steen een ruit van de juwelierswinkel H. van der Waan aan de Oversehiese Dorpsstraat werd inge gooid. Een tableau «net vijftig gouden zegelringen werd buitgemaakt ter waarde van enige duizenden guldens. Later vond men op straat enige ringen die van het tableau afkomstig waren. ROTTERDAM De Prijs van de Duitse grammofoonplatenkritiek 1966 is in de afdeling koormuziek toege kend aan de uitvoering van de Matthaus-Passion van J. S. Bach dooi tot Groot Omroepkoor van de NRU en et Concertgebouworkest onder leiding van Eugen Jochum Deze uitvoering is eind vorig laar op de grammofoon- nlaat vastgeli sö. AMSTERDAM Een meisje van an derhalf jaar is vrijdagochtend toen zij in de slaapkamer van haar in Amster dam-West wonende ouders een ondei stroom staande niet voldoende af geschermde stekker beetpakte, geëlek- trocuteerd. De stekker zat aan een pro visorisch verlengsnoertje van een bed lampje, TOKIO By de Japanse stad Osaka zijn zaterdag twee mensen gedood en zeker 280 gewond toen hun trein op een overweg inreed op een vrachtauto. Drie wagons van de trein liepen uit de rails en stortten in een rivier. Er za ten ruim 300 passagiers in de trein. in het depot artillerie in Befr?^ Zoom, is gisteren nekkramp gecomi? teerd. Zijn toestand is redelijk Dit is het tweede geval van nekkS dat zich dit jaar bij het personeel 2 de Landmacht voordoet. Onlangs S een geval in Kampen geconstateerd LEIDEN Een technische samen- werking tussen de sajetfabrieken Klos en Leembruggen en Van Wijk en a heeft tot gevolg dat 400 werknemers ia ploegendienst moeten gaan werken, ft Leidse dekenfabriek Van Wijk beeft een werktijdverkorting tot 22tt. ma- aangevraagd voor 120 man. Een na» grotere verkorting bij de Van Wijk-ga! renfabrieken (60 tot 70 procent) komt het gehele personeel van de produktie- afdeling, 116 man in totaal, op 19 prp. cent loonderving te staan. warto LAGE VUUKSCHE Er gisteren de hele dag voor de ingsn? van kasteel Drakensteyn meer be langstellenden dan gewoonlijk. Toc.h- tjesrijders hadden hun route refill langs de woning van prinses Beatris en prins Claus gekozen. Verder was er een rijksvoorliehtingsfunctionaris, die zijn hoofdkwartier in hotel Kastanje hof heeft, en probeerde de NTS In het programma Monitor zijn straalverbin ding met Russum. Een en ander betekent dat Neder land (en kennelijk ook het buiteiüani want een enkele verslaggever van over de grenzen is reeds in het dorp) zij'n aandacht op de komende blijde gebeurtenis gaat richten. Vergeefs voorlopig, want prinses Bea trix reed gistermiddag uit om de ttee bij haar ouders te gebruiken.''Ander half uur later keerde zij terug. Pms Claus vertoefde dit weekeinde in Enge land. waar hij een prlvé-betoeX bracht. In Huis ter Heide stonden gedurende het weekeinde al wel de mannen ra de Gele Rijders gereed om hun 51 dan wel 101 schoten te lossen. i 'br :r» •3» :pi< Bk Uil 191 gn dei de: dee ,sfl i ba de dei izui (Va, 'op ia öe Y wel sue ÉSe Sief ïijk siai van 50 jaar geleden Hel lot van den Tsaar. Stockholm, 39 Maart. De „Bbsjewija Wjedomosti" deelt mede: De Tsaar heeft, toen hij zich van allea verlaten gevoelde, de voorloopige regee ring om bescherming verzocht. Als op perste ambtenaar van de justitie hsd Kerenski zijn lot en dat van zijn familie in handen maar de wonderbaarlijkste omwenteling was bijna zonder bloedver gieten verloopen eu hij wilde niet een Marat worden. Met een extra.irein ton hij den Tsaar naar een bepaalde havea laten brengen en naar Engeland laitii vertrekken. Nox enkele dagen Inschrijven tegen reclametarlef: 19 lesu ren «.50 door gediplomeerde instructeurs. Thuis halen en brengen. Vamor - auto- en scooterrijschool Ahoy, Mari niersweg 65, tel. 0» - 128460 - 113583. Ro.l Te Itoop aangeboden boerderij tje, nog In zeer goede staat, pint. 73 aren grond. Gelegen in Biezenstraat nummer 8 on der de gemeente Wouw (NB.). Waterleiding en electrl- citelt aanwezig. Prijs Inclusief grond 30 000. Ook met klei ner gedeelte van de grond ver krijgbaar. Landelijk gelegen plm 75 km. van Rotterdam. Te bevragen bij: A. J. Raay- makers. Plantagebaan 318, Wouwse Plantage. Tel. 01657—- 245. Ro 16 DDD Crème: voor 'snaebts ea voor overdag.DDD Vloeibaar diep reinigend. DDD Zeep: om de werking te ondersteunen. Mannborg-orgel s 1/3 spel. pracht instrument met mo derns ombouw, gratis ver voer 850.-. Geerlaan 1!3, Ridderkerk. Telef. 01896.2907 Ro 8, BEURSPLEIN R'DAM kan voor haar afdeling fijne vleeswaren plaatsen. Goede voorwaarden Aanmelden dagelijks Ro 102 Voor direct of later gevraagd zelfstandige Banketbakker en broodbakker-bezorger o£ half was. Tevens een meisje voor inpakwerk Hoog loon en 5-daagse werkweek. J. C. van Vliet. Brood- en Banketbakke rij. Raadhuisplein 60. tel. 01895 - 2386, Krimpen a. d. IJssei. Ho 2 Gevraagd een aankomend en leerling kapster. Te bevr., Haute Coiffures Tjoeng, Schu- bertlaan 89, tel. 131119, na 8 uur Lijsterlaan 211. tel. 181723. Ro 2 keel-, neus-, oorarts Mathenesserlaan 241 TOT 1# APRIL Oude Bijkzkht - Schiekade 78 - B'dam-S - Tel. 284866 By ons is plaat* voor een die in staat is zelfstandig te werken. Voor geschikte kracht aantrekkelijk en afwisselend werk, leeftijd tot 40 jaar. Aanmelden van 9—3 uur personeelsafdeling Ondedijk- zlcht Schiekade 78, Rotterdam-8. Telefonische Inlichtin gen hedenavond tussen 7 en 8 uur. Tel. 258505. As, zaterdag een uniek „avondje uit In Antwerpen" onder leiding van de bekende politie-romansclirijver Pun Hofdorp. Prijs: 30,— surprises en p.p. incl. diverse consumpties, entrees, sensaties Een uniek avondje uit per comfortabele touringcar. A.s. zaterdag 8 april, vertrek vanaf Rotterdam 18.30 uur, thuiskomst ca. 6.00 uur zondagmorgen, Plaatsbespr. bij Reisbureau Eurotours, Meent 71a, Rotterdam, te!, 13.90.80 of Reisbureau Luto, Apel- doomselaan 206, Den Haag, tel. 070 32.16.87.

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 2