De Quay stelt gemaal in gebruik Vlaardingen- Schiedam Actie Vrije Academie had goed resultaat AGENDA Bezoek oud-kath. kerk ten dele geslaagd De Arkbouwers „jubileerden" Gerrit Akkerman wös 5000ste i stef meeder Voor onderhoud van Zuidbuurtseweg is f. 15.400 nodig Rat kreeg huiselijk staartje Geslaagden DEW J Bandendieven aangehouden Ruim 200 reacties Actie „Olifant" duurt nog voort RET bus ramde twee auto's Burgerlijke stand Aartsbisschop was er.... „Psychologie en scheidsrechter" KLAAR VOOR SLOOP? Mr. Marijnen opent districtskantoor Bejaardenbond geeft gunstig verslag Winst en verlies voor SVC-teams Psycholoog kan bij toelatingsexamen de doorslag geven DE ROTTERDAMMER DINSDAG 4 apsr]5 .en dagelijks Voorkeur -fvtt fête/ZrtciCrïtf-t'S'i. Pagina 4 CVan een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het nieuwe gemaal „Westland", dat aan de Oranjebui- tensluis langs de Nieuwe Waterweg bil Hoek van Holland werd gebouwd en waarschijnlijk in verband met de aan leg van de grote ferryhaven weer moet worden gesloopt, wordt woensdagmorgen 12 april feestelijk in gebruik gesteld. De minister van verkeer en wa terstaat, prof. nar. J. E. de Quay komt deze handeling verrichten op uitnodi ging van het Hoogheemraadschap Delf land, dat vooraf zijn gasten ontvangt in „De Spaansche vloot" te 's-Graven- zande. Het gemaal Westland, waarover en kele jaren werd gebouwd en dat m februari van dit jaar m gebruik werd genomen, is bestemd voor de verbete ring van de waterhuishouding in het Westland en de tuinderijen in de omge ving van Den Haag. Het heeft een ca paciteit van 21000 m3 water per uur. Zoals de plannen van Rotterdam op dit moment zijn, staat het nieuwe ge maal, dat vier miljoen gulden heeft gekost, precies in de mond van de ont worpen ferryhaven. Men neemt aan dat het op korte termijn moet worden gesloopt De hoedenzaak (WELISWAAR ZONDER DB HOEDEN) KONT STRAKS .ONDER OE HOEDE' VAN MOSÏERT— Onder Zoomweg door <FW^' W'•vVs (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS De politie heeft de in Den Haag wonende R. F- v.d. L. aangehouden, die onderdelen van auto's heeft gestolen. De jongeman werd op een stil weg getje aangetroffen, op het moment dat hij zijn auto van andere wielen wilde voorzien. De politie vertrouwde de zaak niet en voelde hem nader aan de tand. Aan het licht kwam dat hij met zijn eveneens uit Den Haag afkomstige vriend A. M. J. O. in Maassluis, de wielen met andere motoronderdelen uit vier auto's had ontvreemd De eigenaars van deze wagens moes ten met schrik constateren dat hun auto's nog maar drie wielen bezaten en dat verschillende onderdelen ontbra ken. De politie slaagde er, na de arresta tie, nog dezelfde dag in de auto's weer rijklaar te maken. Van de gestolen onderdelen bleef alleen een autokrik over (vermoedelijk van een Opel Rekord) waarvan de eigenaar nog niet bekend is. De inbraak in de zelfbedienings winkel van de Coperatie aan de Westlandseweg is eveneens opgelost. Een vingerafdruk leidde tot de arresta tie van de Hagenaar A. C. J. W. R. De politie hield hem op één van zijn nachtelijke vochten aan. Hij bleek m de afgelopen maanden vijftig inbraken te hebben gepleegd. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN SCHIE DAM De nieuwe weg tussen de Vlaardlngerdijk en de Mr. L. A. Kesperweg die onder het via duct in de Zoomweg voert, is open. Vannacht heelt een aantal politieagenten onder het felle licht van schijnwerpers het ver keer in andere banen geleid. Aanvankelijk konden alleen, de automobilisten, komende uit Schiedam, van de nieuwe verbin ding gebruik maken. Het Vlaar- dingse verkeer diende nog over de Vlaardingerdijk een enorme bocht te maken langs het via duct. Daar de weg aan Schiedamse zijde vannacht nog moest wor den'aangesloten op de Vlaardin gerdijk, leidde men het verkeer uit beide richtingen gedurende enkele uren over slechts één rij baan. Nadat ook deze aansluiting was voltooid, had de aan- en af voer van automobilisten een vlot ter verloop. Vanmorgen vroeg heeft ook het verkeer uit Vlaardingen de nieuwe onderdoorgang in ge bruik genomen, zij het nog op de rijbaan van het tegemoetko mende verkeer. Thans wordt koortsachtig gewerkt ook de rechter rijbaan berijdbaar te ma ken. Op de foto ziet men dat het verkeer vanmorgen in beide rich tingen op één gezamenlijke rij baan onder het viaduct doorging. Geheel links een deel van een grote wals die de andere rij baan, bestemd voor het verkeer in de richting Vlaardingen Schiedam, voor gebruik gereed maakt. De auto's bovenop het vi aduct zijn' dienstauto's, want dit gedeelte van de Zoomweg wordt in gebruik gesteld als Koningin Juliana maandag 5 juni de Bene- luxtunnel komt openen. MAASLAND B. en W. stellen de raad voor een krediet van t 8.000 beschikbaar te stellen voor vervanging van de elektriciteits kabel aan de Burgerweg en een krediet van 22.000 voor de aansehat van boilers, me ters, gereedschap en kantoorinventaris. MAASLAND In de raadsvergadering van morgenavond, woensdag, wordt een nieuwe gemeente-secretaris gekozen. Kandi daten 2ijn de heren T. van Craaikamp, hoofdcommies-A ter gemeentesecretarie van Boskoop en K. Kloosterman, hoofdcommies ter secretarie van Maasland. S MAASLAND De heer M. van Buuren, e in de gemeenteraad de a.r. vertegen woordigt, gaat Maasland verlaten, zijn plaats wordt vermoedelijk door de heer L. Witkamp ingenomen. De heer Witkamp is directeur van een distilleerderij te Schie dam en is vooral op sociaal en vereni- gingsgebied geen onbekende. Ook beweegt hij zich op kerkelijk gebied (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De hand tekeningenactie die het bestuur van de Stichting Vrije Academie- in-oprichting heeft gehouden voor het verkrijgen van de vereiste gemeentesubsidie is beëindigd. De actie heeft totaal 217 aspirant- deelnemers opgeleverd. Bestuurs lid ir. B. R. van Neerbos heeft de handtekeningenlijsten half maart ingediend bij het college van B. en W. Hiermee is voldaan aan het ver zoek van het gemeentebestuur het bewijs te leveren, dat er voldoende belangstelling bestaat voor een acade mie en dat de stichting een verant woorde exploitatie kan voeren. Indien de subsidie bij toezegging wordt ver strekt, staat niets meer de start van de cursussen met ingang van september in de weg. De 217 opgegeven deelnemers hebben zich in principe bereid verklaard voor het volgen van het creatieve onderwijs aan een Vrije Academie. Overigens zullen niet alle gegadigden kunnen worden geplaatst, daar men het insti tuut met 150 cursisten wil starten. Van dit aantal is het bestuur uitgegaan bij de exploitatie-opzet. "Wel verdienen, de ingeschrevenen de voorkeur bij het VLAARDINGEN Mr. V.G.M. Ma- rijnen, voorzitter van Rijnmond, zal woensdagmiddag 19 april het nieuwe districtskantoor van het Gemeenschap pelijk Administratiekantoor aan de Nij verheidsstraat 28 officieel openen. ïj» Hotterdammer", Lange Kerkstraat 82, «/tSSten^ rSdactiezakcn, te! 2S3354, - - - bezorging! Dr. b.g.g. Zamenbofetraat I8KekmcriJke ielefoonnnnnnent Alarm, poli tie teL 264668. brandweer 268218. G.G. en CA^t&eefc: Gouka, Groenelaan 127. tel. 268033. samenstellen - groepen. van de verschillende Veertig procent van de opgegeven aspirant-cursisten toont de meeste be langstelling voor tekenen, gevolgd door het boetseren dat bij ongeveer 38 procent de voorkeur geniet. De naald- vakken blijken nog altijd bij 22 pro cent weerklank te vinden. De reacties naar aanleiding van de handtekeningenactie komen, zoals ook de opzet was, uit de diverse bevol kingsgroepen. Bij het bestuurslid ds. A. J, Hoom kwamen tien opgevan binnen, ria Vaartland acht en bij het Holy- ziekenhuis elf. Een peiling op de openbare scholen leverde achttien gegadigden op. Van de christelijke scholen lieten acht zie op de lijst zetten, van de hervormde jeugd zes en via het R.K. Bedrijfsapostolaat gaven dertien deelnemers zich op. Met 132 cursisten, inclusief toekomstige do centen, was de deelname bij de diverse serviceclubs het grootst, waarbij initia tiefneemster de Ltonsclub voor et leeu wenaandeel van dit deelnemertal zorg de MAASSLUIS Zaterdag 15 april treedt de Rotterdamse cabaretgroep „Impuls" op in gebouw De Sluis aan de G. A. Bredero- laan. Na de pauze Is er gelegenheid tot dansen op muziek van „The Blackbirds". Toegang vanaf zeventien Jaar, aanvang 20 uur. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De puzzeltocht van de Lutherse Jeugdorganisatie m het kader van de actie „Olifant" is zondag in verband met het slechte weer niet doorgegaan. Waarschijnlijk wordt de tocht nu zondag 16 april gehouden. Voor de bingo-avond, die vrijdag uitsluitend voor de leden van de Evangellsoh-Lutherse Gemeente werd gehouden, bestond vrij veel belangstel ling, evenals voor het jeugdfestijn. voor jongens en meisjes tot vijftien jaar zaterdagmiddag in de lokalen van de kerk. De attracties, zoals een tekenwed strijd, een echte miniatuur-autorace baan, een doorlopende filmvoorstelling, een kleine tentoonstelling over India, tafelvoetbal en cola-hengelen, vielen kennelijk bij de jeugdige deelnemers in de smaak. Behalve om geld gaat het bij deze actie ook om oude brillen, die men kan inleveren bij kantoorboekhandel Schut te, Ruysdaeïlaan. 32, telefoon 263348. 263348. Het doel van de actie „Olifant" is een zo groot mogelijk bedrag aan geld bijeen te brengen voor dr. Franken, die als oogarts werkzaam is in Ludhia- na (India), waar dringend behoefte is aan een bepaald oogserum. Eventuele giften kan men storten op postrekening 556450 t.n.v. penningmeester Evang.- Lutherse Gemeente Schiedam. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De afdeling Schie dam van de Algemene Bond van Bejaarden telde op 31 december 1966 2029 leden. Er stierven in het afgelopen jaar 49 leden en er kwamen 59 leden bij, een vermeerdering dus van tien leden. Er werden in 1966 acht bestuursver gaderingen gehouden. De afdeling vierde ook haar 20-jarig bestaan. In deze tijd groeide het ledental van honderd tot tweeduizend. Het vierde lustrum werd dan ook op grandioze wijze gevierd. De AOW-uitkeringen waren op 31 december 1966 2.977,38 voor onge- huwden en 4.231,08 voor gehuwden, inclusief de 2 procent nabetaling over het gehele jaar 1966. Dit jaar hoopt men de 6 procent vakantietoeslag erbij te krijgen. Aldus het jaarverslag van de afde ling Schiedam van de Bond van be jaarden, dat 1966 een goed jaar noemt Ook het bezoek aan de bijeen komsten gaf reden tot tevredenheid. VLAARDINGEN Op het kruispunt Gedempte Biersloot Cronjéstraat, ramde maandagmorgen een autobus van de RET twee perso nenauto's. De 43-jarige timmerman F. P. Ver- heijen, inzittende van één der auto's, liep een hersenschudding en hoofdwon den op. Hij is naar het ziekenhuis ver voerd. Het ongeluk gebeurde toen de 24-ja- rige J. K, uit Rotterdam geen voorrang verleende aan de bus die over de Kor te Hoogstraat in de richting van de Cronjéstraat reed. Door een uitwijkmanoeuvre botste de bus tegen de beide wagens. De ma teriele schade was groot. SCHIEDAM Geboren: Angelina M. dv S. J. D. Krowinkel en N. de Vries, Yvonne E.W.D, d v. P. Wijtenburg en M. 3. Bok horst, Johannes z v. J. Kempeneers en J. van der Geer, Marcel z.v. H.W.T. Blöte en. W. de Loos, Judith d v. J. Meerburg en P. Sprong, Robert z.v. j. Brökling en L. H. Willemse, Monica d.v. E. Scheer en S. M Groen, Monique d.v. p. G. van der Wagt en M. c. J. van Waardenburg Johannes C. z.v. J. c. Brökling en E. S. L. Oosterwaal. Rosa M. d.v. M. de las Heras Garcia en M. R. Arroyo Martinez, Jacqueline d.v. B. M. Ra- senbers en A. M J. Schachtschabel. Ricar- do z.v C J Abresch en T. van Hees, Sandra d.v. A. Gordijn en E. M, Janse. Overleden: C. Homljn, 73, M. E. J. den Broeder, 65, H. J. Vromans, 81, j. van der KoolJ, 57, M. Abresch, 65, P. H. Jeup 70 wed. van j. Saas, R. P. Massop, 75 wed. van A. B. Kuppens, p. W. Stam, 59 echtg. van J. J. Zandwijk. SCHIEDAM Het eerste dameszestal van de Schiedamse Volleybal Club heeft geheel volgens de verwachting met 3—0 gezege vierd over het zwakke CSVD uit Delft. De coach van het SVC-team experimenteerde volop en Het ook de reservespeelsters mee draaien, wat zonder gevaar mogelijk bleek. De setstanden waren 15—5, 15—9 en 15—12. Heren 1 verloor ook de laatste competitie wedstrijd, eveneens tnet 3—2. van het reeds gedegradeerde A.V. *40. Dit team heeft ken nelijk het vertrouwen In eigen kunnen ver loren en Is hard aan rust toe. Heren 2 blijft aan de winnende hand. Voor de achtste achtereenvolgende maal bleef dit zestal ongeslagen door gedecideerd met 3—0 te zegevieren over Lekkerkerk l. Heren 3 en 4 tenslotte kregen belde klop. Het derde verloor met 3—i van koploper Set Up 1 en heren 4 moest tegen Herman dad met een 3—0 nederlaag genoegen ne men. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De aanwezigheid van aartsbisschop mgr. dr. A. Rinkel uit Utrecht heeft zondagmorgen enig roet gegooid in de plannen van de Oecume nische Raad van Kerken, die voor belangstellende leden van andere kerk genootschappen een bezoek aan de Oud-Katholieke kerk aan de Dam had georganiseerd. Het was de bedoeling dat de gasten na afloop van de dienst in de zoge naamde gemeentekamer van de kerk vragen zouden stellen aan pastoor E. Smit Nu de aartsbisschop een over- wacht bezoek aan de Schiedamse kerk bracht, kon dit niet doorgaan. De Oecumenische Raad van Ker ken had onlangs besloten in de komen de jaren enkele bezoeken te organise ren aan diensten van plaatselijke ker ken om daarmee een nauwere onder linge kennismaking, vooral wat betreft de liturgie, te bewerkstelligen. Geble ken is dat de leden dre verschillende kerken in het algemeen maar weinig afweten van de gang van zaken in kerken die de hunne niet zijn. Het bezoek aan de Oud-Katholieke Kerk was het eerste bezoek in deze serie. (Van een medewerker) VLAARDINGEN In Muzanda heeft de Jongensvereniging De Arkbou wers vrijdagavond een zeer geslaagde reünie gehouden, die verbadn hield met het zeventieneneenhalf jarig bestaan. Het bestuur zag daarin aanlei ding een feestelijke bijeenkomst op touw te zetten, waarvoor ook alle oud-Arkbouwers met hun dames wa ren uitgenodigd. Het feest begon reeds om zeven uur met een Franse broodmaaltijd. De vele aanwezigen kregen al meteen gelegen heid herinneringen op te halen. Later op de avond gaven enkele oud-leden een beeld van de beginperiode van De Arkbouwers. Het doorbreken van het monopolie van de J.V. Soil Deo Gloria kwam De Arkbouwers te staan op een weigering tot opneming in de landelijke „Bond van Jongelingsverenigingen op Gerefor meerde grondslag" een en ander op advies van „Soli". Een jaar later wer den de Arkbouwers toch in de lande lijke Bond opgenomen. Dat zij een vereniging vormen, die te beschouwen is als een vreemde eend in de Vlaardlngse (gereformeer de) jeugdverenigingsbijt, bleek wel tij dens de feestavond. Het cabaret De Kroeg, bestaande uit de Arkbouwers Meino Kalden, Jan van der Stoep en Wietze Meerman was daarvoor verant woordelijk. Enkele leden hadden zelf de teksten en melodiëen gemaakt, die op vaak spitse wijze handelden over actuele za ken en over oude en huidige toestan den op de vereniging. Het cabaret groepje werd daarbij geassisteerd door Marjan de Bruijn en Dourien Bokma en de pianist Aad de Jong. Een opvallende gebeurtenis was de Installatie van het college van oud-voorzitters van De Arkbouwers, die werden getooid met een speciaal lint met embleem. (Van een medewerker) VLAARDINGEN Over het onder werp: „Psychologie en de scheidsrech ter" hield de KNVB-official M. Does burg, maandagavond een causerie voor de Vlaardingse scheidsrechtersvereni- ging in de bovenzaal van gebouw Excelsior. De heer Doesburg stelde, dat de geschreven spelregels van belang zijn om te kennen, maar dat het toepassen ervan lang niet hetzelfde is. De beste spelregelkenners zijn niet altijd de beste scheidsrechters. Van niet minder belang vond hij het feit, dat de scheidsrechter ook de niet geschreven spelregels moet kunnen toepassen. De heer Doesburg, die In de kinder bescherming werkzaam is, gaf vele aanwezige arbiters het advies zich altijd af te vragen wat men verkeerd heeft gedaan wanneer zich een verve' lend incident voordoet. Men kan name lijk zichzelf nooit leren kennen, als men niet wil zien hoe een ander op iets reageert In dit verband sprak hij over een belangrijk stukje zelfonder zoek. Hij waarschuwde ervoor, geen recep ten over te nemen van andere scheids rechters. De spelers op de velden zullen spoedig merken, met surrogaat te doen te hebben. Probeer altijd met een eigen graad van volwassenheid in het veld te staan, staartje (Van een medewerker) VLAARDINGEN De zestien jarige Gerrit Akkerman, sinds enkele jaren lid van de CJV Liefde en Vrede, maar pas enkele maanden aangesloten bij de CJV-instuif, begaf zich zaterdagavond op het juiste moment naar gebouw Tri angel om zich te laten huldigen omdat hij de vijfduizendste bezoeker was, sinds een begin werd gemaakt met de instuif-avonden. Hij kwam daardoor in het bezit van een. gratis toegangsbewijs voor het lo pende en het volgende seizoen van de mstuiibijeenkomsten en werd boven dien verrast met een langspeelplaat. CJV-voorzitter K. van Vliet overhan digde de geschenken aan de „jubila ris". Hij bracht naar voren, dat het de vorige maand juist vijf jaar geleden was, dat het gebouw Triangel in ge bruik werd genomen en hij was dank baar dat de jeugd zo intensief gebruik weet te maken van de zalen, Alleen reeds de 10.000 voetstappen die voor de instuif-avonden de Triangel-drem pel overgingen, vond hij alleszins de moeite waard. De 4.999-ste bezoeker was de acht tien jarige Herman Punt, reeds drie jaren lid van de CJV-instuif. Hij werd toegesproken door Instuif-voorzitter Andries BooiJ, die hem ook een gratis toegangsbewijs tot en met het volgen de seizoen overhandigde. De heer Booij haakte nog in op een raadsverri-g van Aalsmeer waar beslo ten ir .j <t de jeuxgdsociëteiten en instuf er. voortaan subsidie zullen krij- YOOR EEN ORGEL OF PIANO - VW ADVISEUR •S-GRAVHANOSEWH3 620 - SCHIEDAM VLAARDINGEN B. en W, stellen de gemeenteraad voor 15.400 beschik baar te stellen voor het noodzakelijke onderhoud van de Zuidbuurtseweg, voorzover deze op Vlaardings grondge bied is gelegen. Voor 1967 was geen post voor herstel van deze weg in de begroting opgenomen- in verband met de grenswijziging tussen Maasland, Maassluis en Vlaardingen. Zoals bekend toonde de Ma-assluise (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Mevrouw R. N. Bliek heeft van de gemeente een huis aangeboden gekregen en geaccepteerd in de Antony Duyckstraat, twee straten verwijderd van de Van Blciswijkstraat, waar haar zoon woont. De vrouw is dolgelukkig met haar nieuwe buisves ting die, vergeleken met de krotwoning aan de Kornelis Speelmanstraat, het summum aan wooncomfort biedt. Vier jaar lang woonde de vrouw in het krot en zeker twee jaar liep zij een paar keer per week bureau huisvesting binnen voor plaatsvervangende woon ruimte. Ongeveer twee weken geleden pakte mevrouw Bliek haar hele inboedel in, nadat zij was geschrokken van een rat die haar buurman Martinus Netten had gevangen. Hoewel zij doodsbang was voor het beest, wilde zij de rat levend en wel meenemen naar het huisves tingsbureau; zij was het wonen in een krot meer dan zat Nog deze week kan zij haar meubel tjes overbrengen naar de Antony Duyckstraat. Haar inboedel bestaat on der meer uit splinternieuw huisraad, dat nooit is uitgepakt Zij had het gekocht in de hoop spoedig te kunnen verhuizen. Toen zij er niet in slaagde een andere woning te vinden, durfde ze het niet aan de spulletjes in haar oude woning uit te stallen, omdat lekkages mogelijk de boel zouden ver nielen. Uit de toewijzing van huisvesting blijkt, dat men begrip heeft getoond voor haar wens in de buurt van haar zoon te wonen. Dit verzoek heeft de aanvraag van mevrouw Bliek bemoei lijkt. Een goede reden was echter, dat zij alleenstaand is en aan een galblaas aandoening lijdt Thans helpt haar zoon met het leggen van oen nieuwe vloerbedekking en met het behangen van de muren. Kantoorstenograaf Duits de dames C.E.T. Dijkshoorn (met lof); M. B. Leerdam; A. A. Ras, Schiedam; WE. van Straten; Kantoorstenograaf Engels de dames M, Deventer en A. Poot Typist(e) de dames C. den Boer; B. van Deventer; W. Dijkshoorn; C.C. Geelen; A. J. Heerema; A. H. Heymink; T, M. Hoo- geveen; E. G. Hoogland: A. .J M. van Huukslootij; A. M. Kauffeld; L.D. van Leeuwen; K.M. Poot; G. Sas; A.C.A. de Vries en de heren B. Bruinaars en W. Tempelaar. vlaardingen Het eerste team van de tafeltennisvereniging URTTC. dat dank ïlj eer, sterke eindsprint in puntenaantal gelijk was gekomen met Deroda 3. heeft de beslissingswedstrijd tegen de Rotterdammers omgezet In een 7—2 overwinning. Het nieuwste lid, T, de Ruiter bleek een goed f Peter te zijnhij won al zlin partij* terwijl J. Ladage en J. Don ieder tot tw__ punten kwamen. Door dit mooie resultaat is URTTC gepromoveerd naar de derde klasse. Sunlight 2. had minder succes. De beslis singswedstrijd tegen Hoogvliet 3 eindigde ln een 5—1 nederlaag voor de xeepmannen. gemeenteraad zich weinig gelukkig met deze erfenis van Maasland, toen voor noodvoorzieningen een aanvullend kre diet moest worden beschikbaar gesteld. Tijdens een vergadering met de van Maasland overgekomen inwoners zijn met het gemeentebestuur harde noten gekraakt over de toestand van deze weg. Ook in Vlaardingen vertoont de weg ernstige gebreken en het is noodzake lijk dat vele plekken met koudasfalt worden gevuld, waarna de gehele weg opnieuw van een slijtlaag moet worden voorzien. Ook dienen bermpalen te worden geplaatst. Als nadere toelichting geven B. en W„ dat op de Zuidbuurtseweg in de naaste toekomst aüeen licht verkeer zal worden toegestaan. Voor de ge meente betekent dit, dat een bijdrage in de onderhoudskosten zal worden verkregen. VLAARDINGEN B. en W. willen een psycholoog inschakelen indien leer lingen, die door het hoofd van de lagere school geschikt worden geacht voor een middelbare school, voor het toelatingsexamen aan het Gemeente lyceum zakken. Het advies van de psycholoog kan de doorslag geven. Het college wil het toelatingsexamen handhaven, hoewel het daartegen be zwaren heeft. Het onderzoek zal bestaan uit een klassikale test, gevolgd door een indi vidueel gesprek met de betrokken leerlingen waarvan het aantal op on geveer dertig per jaar kan worden gesteld. De kosten zulten zeventig gulden per onderzoek bedragen. B. eri W. willen dit nieuwe systeem bij wijze van proef instellen. In de donderdagavond te houden vergade ring wordt de gemeenteraad gevraagd /2100 beschikbaar te stellen. VLAARDINGEN Door onoplet tendheid bij het manoeuvreren met zijn auto op het kruispunt Van Lim burg Stirumstraat Ant. Heinsius- straat heeft de negentienjarige bestuur der W. M., de zestienjarige bromfietser Hans Hess aangereden. CJV-voorzitter K. ven 7lt% overhandigt geschenken m Gerit Akkerman, de vijfduizend- ste bezoeker van de CJV-intimi gen ter hoogte van de te betalen va. makelijkheidsbelasting. Hij liet weten, dat men in Vlaa gen ook wel wat anders wil .hehaü het organiseren van beatavonden. z™ gedachten gingen daarbij uit naar ta dixieland of een jazzclub, waarbij hesprake is van cultureel genot. De Hoekse groep „U.S. 65", die vos- de muziek zou zorgen, kon in verte met een ziektegeval niet optreden, Ds instuif-commissie is er in geslaagd Si Rotterdamse Rhitm- en Blues-grw; The Relays naar Triangel te krijgen die de stemming evengoed op het ge wenste peil wist te krijgen. Tientallen jongeren, die ook buiten het gebouw in de nj hadden gesis® om de avond bij te wonen moesten is verband met de beschikbare rui®- worden teleur gesteld. Zaterdag komt de Haagse R. en E -groep The Nax naar Triangel. Vrij. dagavond is er voorverkoop in gebouw Obadja. m AJATUURLIJK kan ik om meer en minder geslaagde april-grappen niet blijven zeurea. Ik heb u er zaterdag aan deze li,t al iets over verteld. Vandaag ka ik er nog aan toevoegen dat de be volking van Maasdijk in de boot ge nomen werd met een gefingeerde tentoonstelling over de plannen voer de grote container- of ferryhaves tussen Maassluis en Hoek van Hol land. Onze „zusterkrant" de Nieuwe Haagsche Courant, die verschijnt, had haar lezers verteld dat de (niet bestaande) Rotterdamse dienst voor Havenbelangen een ma-' quette had laten opstellen waarop men precies kon zien hoe het alle maal zou worden. Fotomateriaal kaarten, grafieken, modellen van schepen, kranen, loodsen enz. wa ren in expositie gebracht en d6*® dlgen zouden voor een_ duidelijke toelichting en uiteenzetting zorgen De tentoonstelling, zo vertelde di NHC, zou in diverse plaatsen in ne stroomgebied van de Nieuwe Water weg worden gehouden, maar kwaia eerst in Maasdijk, en wel aféefc- pen zaterdag in gebouw m Rusthoek. Van negen, tot een iw zou ieder daar kennis kunnen w men van het „Maasdijk van 19» Ik vond het een goeie mop, d we, gezien de belangstelling die I» gekozen onderwerp geacht mag wi den- te genieten, gemakkelijk -® Rijnmondiale omvang hadden kun nen geven. Als we het maar hadda geweten! KEIHARDE werkelijkheid het dat 1 april een datum w* waar heel wat mensen al een tij® tegen aan zaten te kijken. Wa» voor die dag moesten immers aangiftebiljetten Inkomstenbelas ting 1966 „terugbezorgd" rijn. valt niet mee, want aan zoiets koe je niet onmiddellijk toe. Als b£' dan zover is zijn de dagen v® maart al weer verreweg geteld... Ik kom er eerlijk voor uit dat laat was. Het kost me veel we» voordat ik alles „duidelijk, sxeU en zonder voorbehoud" heb infl" vuld. Je moet zoveel bij eliö» scharrelen aan gegevens. En moet heel goed de toelichting lez® Elk jaar kost het me de nodige urn tjes voordat het moment aanbre® dat Ik opgelucht mijn handtekents zet. Ditmaal heeft de Inspecteur biljet pas maandag 3 april ge^f gen. Nou ja, zaterdag 1 april were te hij toch niet. Hij zal ook hebben staan trappelen om spec die paperassen in te zien. Och. een schrijvertje als Jan Krant niet veel te halen, Tocih weet inspecteur me te vinden. En ds»- om zal er over een paar maanaa wel weer een aanslag ln de BU vallen... i

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 2