Vertrouwen in fractie èn in dr. Berghuis Sabotage in kerncentrale des Opperman mishandelt dochtertje Saluutschoten aan Elbe Oranie ballonnetjes Concurrentie Centraal Comité na beraad: Amsterdammer nationaal kamoioen gen Prof. Belinfante ivil omhvdsmrtn Directeur verdacht van poging opblazen eigen fabriek Redders halen man van pier Studenten zoeken samenwerking Beschuit Beschauszer Tien minuten 9}lch liabe es nicht gewusst" Reacties Schoten Kritiek DESKUNDIGE DODEN lÉ»ffi&feéU? v' «vï "v '.<i- Milioenen Nu al HET KWARTET: BESCHUIT VOOR HEEL HITZACKER 5 l .Tivw.^Vv/' (Van onze speciale verslaggevers Link van Bruggen en Hein Waalwijk) HITZACKER Ook al gebeurt 't midden in de nacht, Hitz- acker is paraat om de geboorte van een Oranjetelg met saluut schoten aan te kondigen. Het worden er 21, als het een meisje is. Indien een mannelijke nazaat het levenslicht aanschouwt, wor den er, na een pauze van twee minuten, nog eens drie kanon schoten afgevuurd. Getrokken door een paard-en geflankeerd door landsknechtenis het legermusenmkanon van Lüneburg naar Hitzacker gebracht. (Van onze parlementredactie). UTRECHT Het centraal Comité van de ARP heelt zaterdag zowel zijn vertrouwen uitgesproken in de Twee de-Kamerfractie en haar voorzitter als in partijvoorzitter dr. W. P. Berg huis. In een uiterst vaag perscommuniqué wordt gezegd, dat het C-C. volledig Staat achter de verklaring die eerder door het moderamen werd uitgegeven «aar/aanleiding van het overbekende tv-interview met dr. Berghuis. In deze verklaring stond dat „het ver trouwen in de partijvoorzitter, die gemeend" heeft uit hoofde van zijn eigen verantwoordelijkheid in het in terview enkele opmerkingen omtrent het gebeuren van de laatste tijd te moeten maken, niet is aangetast." „In de vergadering van het Centraal Comité is gebleken, dat er omtrent het ie voeren beleid overeenstem ming bestaat tussen Centraal Comité en fractie en hun voorzitters", aldus besluit het communiqué. 'Overigens is wel duidelijk geworden, dat ook in het CC kritiek is geleverd op het optreden van de heer Berg- (Van een onzer verslaggevers) SOESTERBERG De Amsterdammer Steve Groff is winnaar geworden van de nationale kampioenschappen parachute springen, die het afgelopen weekeinde op de Densderhel zijn gehouden. In de cate gorie van geoefende vrije valspringers kwamen Bert Wijnands uit Eindhoven (organisator van de kampioenschappen) en Koos Verhaar uit Oegstgéest respectie velijk op de tweede en derde plaats. Het was de eerste maal, dat de afdeling parachutespringen van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor luchtvaart, - nationale wedstrijden hield an daarom was de publieke belangstelling bijzonder groot- Het tijdstip van de <camDioenschappen was met opzet zo vroeg in het jaar geko zen om een nationaal team van vijf sprin gers (plus een reserve) te kunnen forme ren dat ons land zal vertegenwoordigen oo "internationale wedstrijden, ondermeer in België, Volgend jaar za' Nederland een afvaar- diging sturen naar de internationale kam- p: oenschappen. De kamtnoensrhaDDen begonnen zater dag met enige vertraging. Het wolkendek was te laag en daarom het risico te groot voor de vrije valspringers. Na het mid daguur klaarde bet weer op; zodat vot algemene vreugde de wedstrijden toen nog konden beginnen. HEN HAAG Prof. mr. A. D. Belin fante komt in een artikel „Welkom Ex cellentie" in het Nederlands Juristenblad fgericht tot de nieuwe minister van justitie) op voor de positie van de bureer wat betreft zijn waarborgen voor een rechtvaardige behandeling in zijn contact met de overheid. Hij pleit voor de aan stelling van een ombudsman. Deze moet in nauw contact rnct de Tweede Kamer en de daaruit gevormde commissie voor de verzoekschriften op treden. ïrtNDEN Een experimentele kern centrale ia "Winfrith Heath in Dorset Is buiten werking gesteld door sabotage. «ïrotland Yard en de commissie voor atoomenergie verklaarden zaterdagavond dat zü aan dit bericht van de Sunday Telegraph niets hadden toe te voegen Uiteen eerste onderzoek van Scotland Yard zou gebleken zijn dat er kwik is gebracht in de aluminium pijpleidingen tol* reactor, die daardoor onbruikbaar zijn geworden- huis (die zoals bekend kort na het mislukken van de formatie-Biesheu vel voor de tv zei, dat de PvdA in een te vroeg stadium buiten spel is gezet). Voorts waren tal van pro testen van kiesverenigingen en ande re a.r. organen bij het CC binnenge komen. Politieke kringen hebben de indruk dat slechts enkele CC-leden het vol ledig met de heer Berghuis eens wa ren. Algemeen stond het bestuur van de ARP achter het door de fractie (te. de heer Biesheuvel) gevoerde be leid. BERGEN Twee Brabanders zijn voorgeleid aan de officier van justitie in Alkmaar omdat zij een fabriek in Reusel, onder Eindho ven, met trotyl zouden hebben wil len opblazen. Het bedrijf een graandrogerij was voor een half miljoenmiljoen verzekerd. Een van de- verdachten, de 42-jarige opticien J. P. uit Tilburg heeft ge deeltelijk bekend; de ander, de 46-jarige directeur van het bedrijf P. A. uit Bladel ontkent. Voor hun plan hadden zij de 33- constructeur-tekenaar Wil van den Nieuwendjjk uit Bergen (NH) willen inschakelen. Deze staat bekend als een deskundige in ontstekingsappara- tuur. Enkele maanden geleden waren de beide mannen bij hem op bezoek ge komen met enkele kranteknipsels, waarin zijn naam als ontstekingsex pert werd genoemd. Zij vertelden, dat hun fabriek zo'n verschrikkelijke stank verspreidde, dat hy weg moest. En hij zou dat karwei voor 3000 gul den mogen opknappen. Later werden de beweegredenen duidelijk. Nadat beide mannen waren teruggereist, nam de heer Van den Nieuwendijk contact op met de rijks politie in Bergen, die de districtsre cherche in Alkmaar en Tilburg op de hoogte stelde. Uit een onderzoek bleek al gauw, dat het met de graandrogerij de laat ste tijd niet al te best was gegaan. Het lag dus voor de hand, dat men de fabriek wilde opblazen om de ver zekeringsgelden te krijgen. Vorige week deed de politie een in val in het bedrijf om te zien of er ai trotyl lag opgeslagen. Dit was echter niet het geval: de explosieven moeten nog uit België komen. Volgens de politie zouden er, als de fabriek zou zijn ontploft, zeker doden in de omgeving rijn gevallen. De drogerij ligt aan een drukke ver keersweg bij de grens. De beide Brabanders zal uitlokking t het teweegbrengen van een ex- ilosie ten laste worden gelegd. „Volgens oud Duits gebruik", aldus loco-burgemeester Karl Guhl, „hadden we bij de geboorte van een jongen graag 101 saluutschoten afgegeven. Het stadje is echter maar klein; we hebben er gewoon geen geld voor," In alle opzichten zal het geboorte feest, dat is voorbereid, een herhaling zijn van de festiviteiten, die plaats vonden, ter gelegenheid van nel huwe lijk van de vroegere plaatsgenoot Claus von Amsberg met prinses Bea trix. Muziekkorpsen zullen door de stra ten marcheren, Nederlandse, Duitse, plaatselijke en oranje vlaggen zullen worden uitgestoken, etalages en vensters zullen met groen en portret ten worden versierd; hetzelfde gebeurt met het raadhuis, dat bovendien 's avonds nog zal worden verlicht De bladen Han het Kwartet hebben een groot aandeel in de feestelijkhe den. In samenwerking met de centraal gelegen Konditorei Knigge en de plaatselijke vereniging voor vreemde lingenverkeer zullen De Rotterdam mer, de Nieuwe Haagse Courant, de Nieuwe Leidse Courant en het Dordts Dagblad alle 4.000 inwoners van Hit zacker op beschuit met oranje muisjes tracteren. Bovendien zullen aan alle kinderen ongeveer 800 oranje ballonnen worden uitgereikt waarop een groet uit Nederland is gedrukt Onder de winkeliers zijn oranje plak katen uitgedeeld, waarop de portretten van prinses Beatrix en prins Claus staan, zomede een afbeelding van het wapen van het Huis van Oranje. Ook wordt er op uiteengezet dat beschuit met muisjes een traditionele, Neder landse geboortetraktatie. Het was moeilijk de notabelen van Hitzacker diets te maten hoe de Neder landse uitspraak van beschuit met muisjes is. Iedereen struikelde steeds weer op de „sch" en op de „ui", wat daverende lachsalvo's ten gevolge had. Julius Freiherr von dem Bussche Haddenhausen heer van Hitzacker en Dötzingen, en oom van prins Claus hebben we tenslotte de raad gege ven er „Beschauszer mit Mausera" van te maken. Minder moeilijk was het de dozen met ingrediënten over de gren3 te krij gen. Hoewel onze volgeladen auto arg wanend door de Duitse douane werd bekeken, werd ons de betaling van in voerrechten bespaard. De woorden „Hitzacker", „prinses Beatrix en prins Claus" en „een typisch Nederlandse ge- boortetractatie" deden wonderen. De kanonniers, die aan de boorden van de Elbe met saluutschoten de ge boorte van een Oranjetelg zullen aan kondigen, zijn de VVV-beambte Wer ner Tïmm en horlogemaker Wilhelm Prick. Het middeleeuwse kostuum, waarin ze zich zullen steken, hangt reeds kant en klaar in hun kleding kast .,We zullen die gele rijders van jul lie slaan", zei Werner Tlmm. „Ik heb begrepen dat zij tenminste een uur no dig hebben om zich te kleden en zich achter hun artilleriestukken op te stel len, maar wij hebben hiervoor slechts tien minuten nodig. Daarbij komt nog dat ais het kind 's nachts wordt gebo ren, zij pas in de vroege morgenuren zullen gaan vuren, terwijl wij het on middellijk zullen doen". Hitzacker heeft nog geprobeerd mo derne kanonnen van de Bundeswehr te bemachtigen, compleet met artille risten en al. Een desbetreffend verzoek werd echter afgewezen. Omdat het stadje precies op de grens van de Oost zone ligt, vreesde men in Duitse militai re kringen dat er aan de overkant van de Elbe moeilijkheden zouden ontstaan, als daar bijvoorbeeld midden in de nacht zwaar en aanhoudend ka nonvuur werd gehoord. Het stadsbestuur doet het thans met een achttiende-eeuws kanon, dat met een paard uit het legermuseum in Lüneburg is gehaald. Het staat op de Ostemberg opgesteld. Bij oefeningen, die vorige week gehouden zijn, heeft zich overigens al een kleine explosie voorgedaan, die gelukkig geen al te zware schade aan de vuurmond heeft aangericht «gig VM i kVA t'yH fit::-} W. rri k-t s - (dar- tra 5*r' ï\-w: Jl'lyV MmS*. -I 'it Dit (oranjekleurig) raambiljet zal op de dag van de geboorte van het Nederlandse prinsenkind op vele plaatsen in Hitzacker worden opge hangen om de bevolking voor de feestelijke traktatie uit Nederland uit te nodigen. HOEK VAN HOLLAND Voor de tweede keer binnen een week heeft de reddingvlei „President Goudriaan1' moeten uitvaren om een onvoorzlckti. ge man van de Noorderpïer in Roek van Holland. Nadat schipper Piet Grootenboer en zijn mannen woensdag zeven hengelaars van de pier hadden gehaald, moesten zij zondagmiddag weer uitvaren om de 46-jarige Duits» Hans Konrad Knörnschild te redden. De man was tegen het middaguur de pier opgegaan en zover gelopen dat hij het zogenaamde Faustusgat achter zich had. Bij het opkomen van het water liep dit gat vol en de Duitser zag zich van de wal afgesneden, terwijl het wa ter steeds hoger kwam, mede door de toenemende wind. Gelukkig had men hem op de semafoor gezien en zo werd de reddingboot gewaarschuwd die te gen twee uur uitvoer. „We waren geen minuut te vroeg" zei schipper Grootenboer. „Ik durfde het niet meer aan om eerst de rubber boot uit te zetten zoals we gewoonlijk doen. De man stond al tot zijn nek ia het water en zou binnen enkele minu ten vast en zeker verdronken zijn." Tegen half drie landde de Duitser in de Berghaven. Verkleumd van de kou vertelde hij dat hij het allemaal „nicht gewusst" had. In de oorlog was hij bij de onderzeedienst geweest en hij meen- de de zee wel te kermen. In het Groene Kruisgebouw werd hij van droge kleren voorzien, waarbij nïj nog het nodige commentaar leverde op het feit dat niemand hem had ge- waarschuwd. Het enorme waarschu wingsbord op de pier had de zwaar besnorde Duitser kennelijk over het hoofd gezien. (Van onze onderwijsredactie) UTRECHT „Ik wil u adviseren het experiment een kans te geven. Schep een maximum aan gezelligheid en geef de verschillende verenigingen een meer eigen karakter," Dat zei de voorzitster van de Com missie Studentenaangelegenheid van de Academische Raad, mejuffrouw mr. H. M. W. van Lanschot, in haar ope ningswoord op de oprichtingsvergade ring van de landelijke kamer van stu dentenverenigingen in Utrecht. Deze LKW is de overkoepeling van 61 stu- dentengezelligheidsverenigingen. Zij wil doeltreffender de gemeenschappe lijke belangen behartigen. PNOMPENH Combodja heeft gis teren vijf Russische Migs, twee trans portvliegtuigen, acht batterijen luchtdoel geschut. een radar-installatie en elf vrachtwagens van Rusland gekregen. Waar men bij nachtelijke sa luutschoten wel mee rekent, zijn klei ne reacties van de overkant. Dit zelf de is gebeurd tijdens het grote vuur werk, dat indertijd ter ere van het huwelijk van prinses Beatrix en prins Claus op de Weinberg werd afgestoken. De Vopo's, die de andere oever van de Elbe de wacht hou den, beantwoordden het magnesium klapstuk toen met een groot aantal vuurpijlen. De beschuiten met muisjes zullen worden uitgereikt in de grote koffie- zaal van banketbakker Wilhelm Knig ge. Diens vrouw, geassisteerd door de winkelmeisjes Gerda, Helga en Rose- marie, zullen voor de besmering en de bestrooiing zorgen. Het wordt een gi gantische operatie, omdat het om dui zenden tragtaties gaat. Het feestprogramma, dat Hitzacker in verband met de op korte termijn te verwachten blijde gebeurtenis wil gaan uitvoeren, is tot in de puntjes geregeld. Onder aanvoering van de Jeugdmu- ziekvereniging „Speimannzug" zullen de sohippersorgariisatie, de schutterij, het kerkkoor en de kerkelijke bazuin blazers een mars door de stralen ma ken. Op de markt zal dominee Bettauer 's avonds in een dankdienst voorgaan, terwijl het zangkoor en de kerkelijke bazuinblazers geestelijke liederen ten gehore zullen brengen. Loco-burge meester Guhl zal tenslotte het gelukste legram voorlezen, dat namens het ge meentebestuur van Hitzacker naar Kasteel Drakensteyn zal zijn gestuurd. Mevrouw Cösta von Amsberg, de moeder van prins Claus, heeft doen weten niet onmiddellijk naar Neder land te zullen gaan, als daar het Oran jekind geboren wordt. Haar In Hanno ver wonende dochter Theda verwacht ook een baby, die zich ongeveer gelijk tijdig met het eerste kind van prinses Beatrix zal moeten aankondigen. Overigens gaat mevrouw Von Amsberg binnenkort nog verhuizen. Ze gaat naar een huurwoning, die niet ver van het landgoed Dötzingen staat, waar ze sinds de oorlog bij haar broer beeft ingewoond. Claus foto kost een van baby kwartje Schoten, die de vorige week aan de overkant van de Elbe vielen het was midden in de nacht hebben even voor een opwindende sensatie ge zorgd. Verschillende inwoners van Hit zacker, die er wakker van waren ge worden, en die er tussen de twintig en dertig hadden geteld, dachten dat er in Nederland een Oranjetelg geboren was. Pas na enkele telefoontjes, die de loco-burgemeester en de VW-be- ambte uit hun slaap rinkelden, merkte men dat er een vergissing in het spel was. Het leven 1n het Eibestadje gaal nu nog zijn gewone, gezapige gang. Men ziet er mevrouw Von Amsberg boodschappen doen. Haar jongste doch ter Christina wandelt er met een kin derwagen rond, waarin zich haar nich tje: een van de kinderen van haar ou dere zuster, bevindt. „Onkel" Junius, in Hitzacker alge meen „Herr Baron" genoemd, stond za terdagmorgen in een banketbakkerij om gebak voor de zondagse koffie te bestellen. Boven de ingang van zijn witte villa wappert een rood-witte vlag. „Ik ben voor de tweede keer grootva der geworden", zei de 6I-jarige Fei- herr met zichtbare trots, ,,'n eigen vlag gaat dan uit, en u begrijp: wel dat we met z'n allen een heel leuk feestje hebben gevierd". Het Hamburgse dagblad Bild bracht vorige week deze karikatuur over het afgeven van saluutschoten aan de Elbe. Op de andere oever schreeuwt een Vopo: „Oorlogshitsers!" (Van een onzer verslaggevers) LAGE VUURSCHE Prins Claus maakt, zoals elke trotse va der, zelf de eerste foto's van zijn zoon of dochter. Als alles volgens de plannen verloopt, zijn de platen nog geen 24 uur later in de vorm van briefkaarten in alle Neder landse warenhuizen en winkels voor een kwartje te koop. De fotograaf Henk Zandvoort (33) uit Baam zal het door prins Claus vol geschoten filmrolletje ontwikkelen en afdrukken. Daarna zullen prinses Bea trix en haar man beslissen, welke fo to's zij het meest geschikt vinden voor de dagbladen en de televisie. Het prinselijk paar heeft de heer Zandvoort de vertrouwelijke opdracht gegeven, omdat zijn vader en hij al jarenlang „hofleveranciers" zijn. Zij le veren foto- en filmapparaten aan het Koninklijk Huis en zjj ontwikkelen de filmpjes, die bestemd zijn voor het fa miliealbum. Regelmatig worden zij uit genodigd, foto's te maken op intieme feestjes en recepties, die in het paleis Soestdijk worden gehouden. Overal Persfotograaf Max Herschel (60), di recteur van het fotopersbureau *t Sticht In Utrecht, zorgt ervoor, flat de foto's van de Oranjetelg binnen 24 uur overal in Nederland te koop zijn. Dat heeft hij in het verleden meermalen gedaan bij feestelijke gebeurtenissen rondom de koninklijke familie. Hij is er daarom vdn overtuigd, dat hij er ook deze keer in zal slagen, de fotokaarten in de kortst mogelijke tijd in de warenhuizen en winkels te heb ben. Hij vertelt: „De hele organisatie heb ik al rond. Zo gauw als ik het fotomateriaal van de RVD krijg, kan ik aan 't werk. Er staan bij wijze van spreken 15 man dag en nacht klaar om meteen aan de slag te kunnen. De foto's wor den machinaal afgedrukt en afge werkt. De capaciteit van mijn machi nes is groter dan het aantal foto's, dat ik zal kwijt raken. Zorgen hoef ik me dus niet te maken. Trouwens: de enve loppen met de adressen en de rekenin gen liggen al dagen Klaar. De kaarten hoeven er dus alleen nog maar te wor den ingestopt..." DEN HAAG De 32-jarige opper man P. J. B. heeft zaterdag in een driftbui zijn vierjarig dochtertje ern stig mishandeld. Het kind is met een hoofdletsel in een ziekenhuis opgeno men. De vader is gearresteerd; hij heeft een bekentenis afgelegd. Het meisje is enkele uren buiten bewustzijn geweest. Op het ogenblik is de toestand nog ernstig. Het levens gevaar is nog niet geween. Wat het kind precies mankeert, weten de ert sen niet. Zij vermoeden, dat het al meer van dergelijke afstraffingen heeft ondervonden. Over het hele lichaam heeft het blauwe plekken. De ouders vertelden de politie, dat het een moeilijk kind is. Wanneer er moeilijkheden waren, ging het kind op bed liggen mokken. Dit was ook zater dagmiddag het geval, toen de zeer druk bezette vader thuis kwam. Hij ging naar de slaapkamer om het kind onder handen te nemen en toen de moeder, ongerust geworden omdat zij na enig lawaai niet meer hoorde, ging kijken, trof zjj haar man aan met het bewusteloze kind in de armen. B. die geheel van streek is, kon niet pre cies vertellen, wat hij heeft gedaan. Hij verklaarde het kind door elkaar te hebben gerammeld. Om de concurrentie niet wakker te schudden laat Herschel rich niet uit over het aantal fotokaarten, dat hij op de markt brengt. „Het worden er in elk geval duizenden. Je moet het meer zien als een geintje, als een kwestie van service, want zoveel zal ik er ook niet aan verdienen." Foto's van tienersterren en filmac teurs maken de grootste verdiensten van Herschel uit. Hij produceert er twee a driehonderd miljoen per jaar en ze gaan naar alle uithoeken van de wereld. Met een aantal arties ten heeft hij nauwe handen. Zo is hij de lijf-fotograaf van de Bel gisch-Italiaanse zanger Salvatore Ada- mo. Praktisch alle foto's, die er van hem in omloop zijn, heeft Herschel (30 jaar fotojournalist) geschoten. „Daar zit goed brood in. In het con tract van-Adamo staat, dat hij na elk optreden drie kwartier handtekeningen moet uitdelen :op zijn foto's!" Grote belangstelling voor foto's van de nieuwe prins en prinses is er overi gens nog niet. Herschel: „Bij het testen van de markt is me gebleken, dat vele afnemers nogal gereserveerd zijn. Ze willen kennelijk eerst de kat uit de "boom kijken. Daarom doen ze in de voorverkoop nog niet veel bestel lingen". Hij is er echter van overtuigd, dat het Nederlandse publiek veel geld voor fotografen en souvenirs zal neer tellen, als de baby een prins is. „De mensen hopen op een prins. De verkoop zal stukken minder zijn als er een prinses wordt geboren." Herschel weet, na jarenlange erva ring: „De animo om foto's van leden van het koninklijk huis te verzame len neemt steeds af. Als er vroeger iets was, verkocht ik 35 40.000 kaarten. Tegenwoordig is dat er niet meer bij. Dat is de schuld van Soest dijk zelf. Vroeger kregen fotografen veel meer gelegenheid om platen te maken. Tegenwoordig wil de konink lijke familie slechts 'een keer per jaar poseren. Dat vinden de verzame laars niet leuk. „De omzet in „koninklijke foto's" van Herschel is een soort thermometer voor de koningsgezindheid van ons volk. Ook nu weer: de meeste bestellin gen heeft hij uit Brabant en Limburg gekregen. Hij vertelt: „De stemmingen van het publiek ten opzichte van het koninklijk huis rijn zeer wisselvallig. Dat heb ik nu al herhaalde malen mee gemaakt". Toen prinses Dene en prins Carel Hugo verloofden, konden we de vraag bijna niet bijhouden. Iedereen wilde toto's van het paar hebben. Een paar dagen later was er van het enthousi asme niets meer over, toen bekend was geworden, dat de verloofde van de Prinses innige relaties had met de c&rlisten-beweging in Spanje, „Verreweg de meeste afnemers stuurden hun bestellingen terug: 40.000 kaarten in totaal! Sommigen schreven me boze brieven om te ver tellen dat ze geen foto's van facisten in huis wilde hebben. Na de ver loving van prinses Beatrix en prins Claus wilden dezelfde winkeliers toen 3e foto's van Irene en Carel Hugo terug hebben. Van de hele voorraad heb ik er nu gaen een meer over". Het uur U, waar ledereen naar uit ziet, is voor Max Herschel even span nend als voor de diensten en instan ties, die nu al dagenlang op de toppen van him zenuwen leven. De. afnemers in Amsterdam, Den Haag én'Rotter dam, krijgen de kaarten per speciale auto thuisbezorgd. „Als Ik het fotoma teriaal 's avonds om zeven uur van de RVD krijgt, zijn de kaarten de andere morgen voor negen in de grote ste den", garandeert Herschel. De restaurateur van De Kastanjehof, waar het RVD-perscentrum is onderge bracht, de heer K. H. Bleuland van Oordt (35), behoort tot de afnemers, die het wél hebben, aangedurfd, dade lijk een forse bestelling te doen. Hij heeft voor 2.000 fotokaarten ingeschre ven. De exploitant wil de foto's aan zijn. gasten cadeau doen. Trouwens: hij is ook van. plan op de geboortedag van de oranjebaby beschuiten met oranje muisjes te trakteren. In zijn enthousiasme heeft hij rondverteld, dat prins Claus de traditionele lekkernij wellicht met de journalisten en persfotografen komt verorberen. „Maar dat zit er niet in", weet een voorlichtings man van de RVD met ambtelijke zekerheid. WAGENINGEN De politie heeft zaterdag de 22-jarige J.Z. uit Wagenin- gen ingesloten. Hij wordt ervan ver dacht zijn tweejarig zoontje in eeri dronken bui ernstig te'hebben mishan deld. Een arts constateerde ernstige bloeduitstortingen aan hoofd en hals van de kleuter. De man was zwaar onder invloed van sterke drank thuisgekomen. Hij werd om een kleinigheid zo woedend, dat hij de kamer van rijn zoontje bin nenrende en het kind uit bed trok. Hij zou het ventje toen een flinke afram meling hebben gegeven. Dit is de man die het vóorr'echt geniet te mogen doorgeven wan neer en hoeveel schoten bij Dra kensteyn gelost mogen worden. Het is majoor C: M. C. Leuring, die alvast generalehoudt met hoorn en oor.

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 2