VÏRKADE Tussen wonen en werken Mr. VG. Marijnen GAK nieuw opent gebouw AGENDA IKWOCM Kneusje werd oorz van ernstige Verlaat schoolhandbal werd toch..nog succes S3 AFSCHEID CHEF Bezoek op de INHABE de stand van VAN WOERKOM Het laatse nieuws in Aardgasverwarming WIE 'KOPEN ER BIJ MODEHUIS VERKADE? Bijdrage in het sociale ivelzijn van de mens Uitbreidingsplan Kethel bij Raad van State Macht over stuur kwijtvrouw gewond Oecumenische raad bundelt activiteit 3775,- RET-bus naar Bad Groenoord Burgerlijke stand Maasland verhoogde belastingen Bijrijder uit Zwijndrecht verongelukt schiedamseweg 61 vlaardingenteL320e Vier boetes voor auto van ƒ475,— Geredde drenkeling nog steeds zoek BEKENDMAKING ONGETWIJFELD slaag! U beter met Uw inkopen als U eerst de advertenties leest SCHIEDAM Bij GARAGE K0REE TRABANT 601 Bromfietser gewond I nE ROTTERDAMMER DONDERDAG 20 APRIL 196' Mannen, die er op gesteld «ija modieus en smaakvol gekleed te gaan. ?3 Vandaag en morgen en dagelijks „Deze instelling is een van de steunpunten in Nederland voor wat betreft uitkeringen in het kader van de werkloosheids- en ziektewet", aldus de heer Marijnen in zijn openingsrede. Hij sprak de wens uit dat het districtskantoor een bijdrage zal leveren in het sociale weizijn van de mens. Ontwikkeling In huur in een huis, dat mijn eigen smaak weerspie gelt Een interieur van Schiedam afd. Personeelszaken ter secretarie Specialisten van E.M, Jaarsma, Beckers, Bocai, Velie en Pelgrim geven voorlichting en demonstratie DÜSSELDORPF De 28-jarige bij rijder M. van Hofwegen Uit Zwijn drecht is gisteren op de autoweg Le verkussenKamenmünster bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde toen de chauf feur van de vrachtwagen een sigaret wilde aansteken. Daarbij gleed het lu cifersdoosje door zyn vingers. Hij bukte zich om het op te rapen en in die paar seconden vloog zijn wagen op een vrachtauto die voor hem reed, De chauffeur zelf kwam met de schrik vrü- r Pagina 5 iUULicrxiiaio (Van een medewerker) SCHIEDAM Voor het „wekelijkse autowrak" zorgde woensdagmorgen op de zitting van het kantongerecht de Schiedammer L.V., die in ee nin rlech- t te staat verkerende auto had gereden. De schokbrekers -waren kapot, het stuur had een te grote speling en d uitlaat was delect. V. moest zich boven dien verantwoorden •omdat hij het ve hikel had 'bereden zonder in het bezit te zijn van een kentekenbewijs. „Niet zo fraai," oordeelde de kanton reenter, „Niet zo fraai?" repliceerde V. min of meer geërgerd, „het was een uitste kende wagen. Uiterlijk was hij niet zo mooi, maar dat was dan ook alles." „Er mankeerde wel iets meer aan," merkte de kantonrechter op. „En bo vendien zeilde de auto door al die ge breken als het ware over de weg." „Overdreven," vond V. De officier van justitie wilde graag weten voor welk bedrag V. de wagen had gekocht. Het bleek 475 gulden, te zijn, hetgeen de officier deed opmer ken dat je voor een dergelijke prijs ook geen goede auto kan krijgen. Hij eiste tegen V. boetes van tien gulden of twee dagen, dertiggulde n of zes dagen, tien gulden of twee dagen en vijftien gulden of drie dagen. Mr. Van Vloten vonniste conform. Musis Sacrum: S.G.-Toneelwedstrijd. to neelgroei Onyx. ZO: Chr. Boe, Belangen; Hollandse MIJ voor i.sibocw In samenw. met de platte landsvrouwen, feestavond. 20; Sursusa Corda: NCGOV. vergadering, ZO: Arcade: Volkstuindersver. Vreelust, verga dering, zo: wijkcentrum: SVC. Ledenvergadering en gezellig samenzijn, 20: Chr. Boe. Belangen: Chr. Graf. Bond. le denvergadering. 20: itlosii Sacrum: Toneelgroep Onyx. uitvoe ring. ZO. Bijkantoor „De Rotterdammer", Lang* Kerkstr. 82 uitsluitend redactiezaken. tel. 38954. b.g.g 115588. b.g.g. 346619. Klachten bezorging: Zamenhofstra&tDr. Klachten bezorging: JDr Zamenhofstraat 13», tel, 352400. Belangrijke telefoonnummer»: Alarm poli- tir tel. Z84486, Brandweer 2SSZ18. GG en GD KMO. Apotheek! Jansen, Zwammerdamslngel 01, t«l 134917. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Mr. V. G. M. Marijnen, voorzitter van Rijn mond, heeft woensdagmiddag het nieuwe districtskantoor van het Gemeenschappelijk Administratie kantoor aan de Nijverheids* straat 8 geopend. Het GAK verzorgt de uitvoering van beide wetten voor een groot aantal be drijfsverenigingen in Vlaardlngen, Schiedam. Maassluis, Hoek van Hol land, Rozenburg en plaatsen op Voor- Re en Putten. Loco-burgemeester T. de Bruijn uitte dan ook zijn voldoening over de standplaats van het kantoor in VIaardingen, „li zit asa de Nijverheids straat op de grens van wonen en wer ken in een stad, die betekenis heeft voor het gehele gebied", aldus de heer De Bruijn. Mr H. Versloot, directeur van het GAK, heette de wethouders, raadsle den, bestuursleden van bedrijfsvereni gingen, vertegenwoordigers van bedrij ven en andere genodigden welkom. In zijn toespraak zei hij dat het districtskantoor gemakkelijk een ano nieme dreigende macht wordt. „Het is aan ons dat te vermijden", zei hij. Mr. G. van 't Huil, president-direc teur van het hoofdkantoor te Amster dam, gaf een overzicht van de enorme ontwikkeling van districtskantoren van het GAK in geheel Nederland. Hij somde tal van plaatsen op waar men nieuwe kantoren in gebruik genomen had, waar men deze nog moet bouwen en waar men van plan is deze te rea liseren. „De stimulerende rol die het gemeen tebestuur heeft gespeeld om het districtskantoor in Vlaardingen te krij- dgen, heeft er veel toe bijgedragen 'dat de directie in I860 daartoe definitief heeft besloten. Ook de aanleg van de Beneluxtunnel heeft grote invloed ge had. Bovendien willen wij onze arbeid zo dicht mogelijk bij de mensen bren gen", aldus de president-directeur. Dokter P. J. TJoa, controlerend ge neesheer van het GAK, bood bestuur en directie namens het gehele perso neel een koelkast aan, die een plaats zal vinden in de kantine van het ge bouw op de vijfde verdieping. „Ie mand schinkt graag iets waarvan bij- zelf het meeste profijt heeft", zei hij bij de symbolische overdracht van de Ijskast aan de heer Versloot. Het GAK heeft het vijf verdiepingen tellende gebouw in huur van de Hol- KORTE LIJNBAAN £1 TELOIO/tlMSS ROTTERDAM GROTE MARKTSm# TEL<^1««2 WWHAJO MARWPIAATS2 TELOOTIMBO UTRECHT BRINKS» TEL. O5T0OT1241I beVENTES landsche Sociëteit voor Levensverzeke ringen. Enkele kantoorruimten over de vijf verdiepingen verdeeld moeten nog worden verhuurd. Het GAK heeft met drieduizend m2 vloeroppervlak tachtig procent van de totale vloeroppervlakte in gebruik. De NV Aannemers Maatschappij J. P. van Eesteren te Rot terdam heeft het pand gebouwd naar het ontwerp van het Amsterdamse ar- chitectenburau Komter Van der Schelt. Van 7 mei 1962 af is het kantoor gevestigd geweest in. een oud pand aan de Fransenstraat Men startte met vijf tig personeelsleden en thans zijn het er tachtig. Het laat zich aanzien, mede in verband met de nieuwe wet op de arbeidsongeschiktheidsverzekering die op i juli van dit jaar van kracht wordt, dat het aantal personeelsleden nog tot honderd zal worden uitgebreid. Het nieuwe kantoor biedt aan al deze mensen voldoende ruimte. Na het officiële gedeelte van de plechtigheid maakten de genodigden SCHIEDAM De minister van volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning heeft bij de Raad van State het beroep van B en W van Schiedam te gen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring van het uitbreidingsplan Kethel-Centrum aanhangig gemaakt Op grond van ingediende bezwaren van de.heer A. J. Schellekens, die de gemeenteraad eerder ongegrond ver klaarde, hebben Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hun goedkeuring aan het uitbreidingsplan onthouden voor wat betreft het terrein waarop de heer Schellekens zijn constructiebe drijf heeft Zij meenden ook dat hem de mogelijkheid tot bedrijfsuitbreiding moet worden gelaten. Tegen dit besluit van gedeputeerde staten zijn B en W van Schiedam met verwijzing naar de bepalingen van de gemeentelijke bouwverordening in be roep gegaan. Na de opening van Tiet GAK- gebouw rekende president-direc teur G. van 't Huil (rechts) mr. Marijnen (links) en loco-burge meester T. de Bruyn op zijn vingers voor wat het allemaal heeft gekost een rondgang door het gebouw, die ein digde op de bovenste verdieping In de kantine, waar een feestelijke dronk werd uitgebracht. Bij de rondgang as sisteerden personeelsleden, te herken nen aan een naambordje op de rever. SCHIEDAM De 34-jarige automo bilist H. H. uit Rotterdam raadde woensdag op de kruising Burgemeester Van Haarenlaan - Troelsiralaan de macht over zijn stuur kwijt toen hij een kind dat achter hem zat een snoep je gaf. Hij reed het verhoogde middenpad op waar hij de 43-jarige Schiedamse mevrouw A. W. H.-M. aanreed. Zij brak een van haar bovenbenen en liep verwondingen op aan een onderbeen. Het slachtoffer werd naar de Dr. No- letstichting gebracht SCHIEDAM De commissaris van politie verzoekt ieder die inlichtingen kan geven over de jongen die zondag 16 april omstreeks half drie in de Noordvestgracht viel zich met hem in verbinding te stellen of zich te vervoe gen op het hoofdbureau, Lange Nieuwstraat 55. Bedoelde jongen is naar schatting on geveer tien jaar. Hij viel tegenover het gebouw van de St. Joris Doelen in de gracht. Nadat een voorbijganger hem uit het water had gehaald liep hij hard "weg in de riditiiig van de Sin gel. Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend, dat zy op 17 aprü 3867, krach tens artikel 132 van het Itegle- jnent verkeersregels en ver keerstekens, Jiebben besloten. I. het bi) hun besluit van 10 december 39S3 ingestelde wachtverbod voor de Grote Markt, pleinvormig gedeelte tussen de zuidgevel van het Stadhuis en de rijbaan, gel dend uitsluitend voor voer tuigen. breder dan 1.80 tn, hoger dan 1.60 m en langer dan 6 m, in. te trekken door verwijdering van de voor dit wachtverbod geplaatste borden model 6 en 55 bij lage W.V.R.: II. het parkeren op de Grote Markt aan de gevelzijden van het Stadhuis te verbie den door plaatsing van bor- den 49 bijlage u R.V.V. Dit besluit treedt niet eerder to werking dan nadat de bor den zijn geplaatst. van dit besluit staat voor iedere fdhtoghebbende beroep open wt het einde van een termijn van dertig dagen na heden. Het adres van beroep wordt ge richt aan H.M. de Koningin, maar ingediend bij de Commis saris der Koningin in de pro vincie Zuid-Holland te "s-Gra- venhage. Dit besluit is in afschrift ver- ronden aan de betrokken Hoofd- Ingenieur-Directeur van de Rijkswaterstaat, de Koninklijke «ederlandsehe Toeristenbond A.N.W.B., de Koninklijke Ne- dtrlandsche Automobiel Club KNAC de Koninklijke Ncder- umdsche Motorrijders Verenl- Sjtog en aan het College van Gedeputeerde Staten der pro vincie Zuid-Holland. Het besluit ligt gedurende "tode beroepstermijn ter Yjrte ter gemeente-secretarie 19a) A'^'V'- °u<i® Kerkhof Schiedam, 19 opril 1967. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, H. ROELFSEMA. De Secretaris, M. J. BLOK. KORTE HOOGSTRAAT lis TEL. 346151 - VLAARDINGEN Op vrijdag 28 april a.s. zal de heer B. Loer, chef van de afdeling Personeelszaken ter gemeente secretarie, wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd, zijn functie neerleggen. In verband daarmede zal op die dag ten Stadhuize (Grote Markt) tussen 16.30 en 18.00 uur een receptie worden gehouden, waar iedere belang stellende welkom is. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Oecumenische Raad van Kerken heeft tijdens een ver gadering met de vertegenwoordigers van de plaatselijke kerken besloten en kele commissies In het leven te roepen, die zich allereerst zullen bezig houden met een inventarisatie van bestaande activiteiten om dan, van daaruit co spoedig mogelijk verschillende moge lijkheden ie onderzoeken voor een sa men op weg gaan. Er zal ondermeer een commissie wor den benoemd voor het jeugdwerk. De ze commissie zal samengesteld zijn uit de vertegenwoordigers van de r.k,, Her vormde, Gereformeerde, Oud-Katholie- ke en Ev.-Lutherse zijden, waarbij het de bedoeling is, dat de leden zonder enige verplichting rond'de tafel gaan zitten en zich beraden over de eerste te nemen stappen. Tevens zal uitwisseling tussen jeugd groepen van verschillende kerken zo spoedig mogelijk worden gestimuleerd, en zal op wederzijdse bezoeken wor den aangedrongen. Ook zal er een commissie of werk groep komen voor het ontwerpen van gezamenlijke diaconale arbeid. Ge tracht zal worden zoveel mogelijk maatschappelijk werk te bundelen. In deze commissie zal een zo groot moge lijk aantal deskundigen zitting hebben. Eveneens kwam tijdens de vergade ring de wenselijkheid van een geza menlijk centraal bureau voor maatschappelijk werk naar voren. Er zal naar worden gestreefd in de toe komst oecumenische kerkdiensten op de zondagmorgen te houden. De eerste dienst zou in het komend najaar kun nen worden gehouden. SCHIEDAM De Maaslander E. W. van den A. stond woensdagmorgen voor de kantonrechter, samen met rijn vader, omdat hij een wagen niet vol doende onder controle had gehouden waardoor een ernstige botsing was ontstaan. Bovendien waren bij het on derzoek de remmen van de wagen niet In orde gebleken. Ook deze wagen bleek tweedehands gekocht te zijn, precies zoals de meeste wagens die voor de kantonrechter we gens defecten ter sprake komen. A. zei hierover: „Ze vertelden me bij de verkoop dat de wagen wel oud was maar nog "goed bruikbaar." „U moest eens weten", zei mr, W. E. van. Vloten, „wat er bij dergelijke transacties over het algemeen beweerd wordt" „Maar dit was een koop bij een gere nommeerde garage", wierp v. d, A. te gen. „Hoeveel heeft die wagen gekost?", wilde de kantonrechter weten. „Vijfhonderd gulden", antwoordde v. d, A. „Dat is dan een prijs", merkte mr. Van Vloten op, „waarbij een nauwkeu rig onderzoek noodzakelijk is, ook als de wagen is gekocht bij een gerenom meerd garagebedrijf." Van den A. zei dat het ongeluk juist aan die remmen te wijten was. Bij het afremmen deed het ene wiel niets en het ander blokkeerde. In zijn, rekwisitoor zei de officier van. justitie het al met al een bijzon der ernstige zaak te vinden. Tegen Van den A. eiste hij twee boetes van honderd en dertig gulden te vervangen door een evenredig aantal dagen en tegen de vader een boete van dertig gulden of zes dagen. Mr. Van Vloten maakte hier tenslot te zeventig gulden of veertien dagen, zestig gulden of twaalf dagen en der tig gulden of zes dagen van. De Vlaardinger J. T. moest rich ver antwoorden omdat hij bij het wegrij den met rijn auto niet de doorgang had vrijgelaten voor een achteropko mende bromfietser. „Ik wilde daarin graag iets corrige ren", begon T. „We stonden met de wagen langs het trottoir tussen een he le rij geparkeerde wagens." „En u reed erg langzaam en het uit zicht was slecht!', vulde de kantonrech ter aan. „Inderdaad", antwoordde T. „Mijn vrouw keek daarom voortdurend uit terwijl ik langzaam wegreed. Het ging allemaal zo kalm dat ik onmiddellijk stilstond toen ik moest remmen, maar ja, toen was het allemaal al gebeurd." „Misschien helpt het iets", vervolgde (Van een medewerker) SCHIEDAM De jongens en meisjes van de lagere scholen, die zich reeds voor de paasvakantie hadden op gegeven voor de schoolhandbalwed strijden, zijn woensdagmiddag toch nog aan hun trekken gekomen. Naar hartelust 'nebben zij zich kun nen uitleven en dank zij de grote be langstelling rond de velden op Harga bij Hermes DVS en SVDPW werd het een handbalmiddag van de bovenste plank. Vooral wat sportiviteit betreft en behoudens twee kleine ongelukjes verliep dit toernooi geheel volgens plan en kunnen de organisatoren bij zonder tevreden rijn. 4 Haven 48 - Maassluis Telefoon 01899 2835 3221 vindt u een COMPLETE AUTO voor een ONGELOOFLIJKE PRIJS nl. de voor slechts Hoofddealer voor VLAARDINGEN MAASSLUIS en •t WESTLAND SCHIEDAM De RET zal vanaf zaterdag het zwembad Groenoord weer aandoen. Dg route van lijn 40 (Statical Schiedam Kethel) zal daartoe een kleine verandering ondergaan. Ko mend van de Provinciale Weg gaat de bus niet meer onmiddellijk naar de nieuwe componistenwij k, maar draait eerst de Prinses Beatrbdaan in o naar de hoofdingang van Bad Groe noord te rijden. Daarna gaat de bus door de Prinses Beatrixlaan terug om zijn oude route te vervolgen. De bus maakt het G roenoords uitstapje alleen gedurende de uren, waarop het bad geopend is: op werkda gen van 6.30 tot 19.30 uur, op zaterdag, zondag en feestdagen van 9.00 tot 18.00 uur. De routewijziging geldt vanzelfspre kend ook voor de bussen, die van Ke thel op weg zijn naar Schiedam. Schiedam —Geboren: Jan C z.v. j c Jongbloed en W Brouwer; Danny D G z.v. E Rorlje en S van 't Hof; Baatlaan x.v. A van Houte en H Vink: Johanna C d.v. J T Offerman en W H Faling; Toonya d.v. J C Koetsier en J Beukelman; Jantje A d.v. K Kloppenburg en H M Groen: Bouko J z.v. D de Groot en A J Wlersema; Claudia d.v. C A Kruse en N Korteland; Btanea F d.v. i Heukels en G Klos: Pauline d.v, P Onderdc- linden en E Frank; Ludowa d.v, J L A Wolffers en Tl H J van den Ham: Edwin L z.v. D C Galle en W van der Kemp: Moni que d.v. O E Jung en C van Gerven: Joyce d.v. B Swaerdens en 'PVisser; Hermanus C B z v B Piek en C MO dijk. Overleden: A C van Luln. SS: N van Hagen 85: H A Onstenk, 75: w J van 't Hoen, 68. SCHIEDAM Geboren: Joseph P. K. z.v J. P. K. van der Ven en A. Pr ook; Marja d.v. G. L, H. de Groot en W. Walters; Karin d.v. L. C J. van Haastert en J. H Storm: Frits J. F. z.v. T. I. Zuidema en S. Sol; Petrus J. G. z.v. G. H. Verwiel en F. C. H. Steketee; Llnda d.v. 3. Krommenhoek en C. M. van Gulik: Richard M. J. z.v. M, P. J. van der Raad en C. J. M, vanUffeien: Ronald z.v. E. Ram en N, M. Retisrersberst: Amoldus J. M. G. z.v. G. A. C. Nkuwstad en C. A. Bogers. Overleden: H. M. A. Simons, 73, -wed, van C. M. M. Simons: K. Hof. 60; c. Verheijde. 80; A. C. van der Waard, 56. In Poule E 1 werd W. A. Liefland winnar met 7 punten, Poule E 2 was zeer spannend, omdat St. Jozef en Co- menitis A ieder met 6 punten eindig den, maar het betere doelgemiddelde van St Jozef was doorslaggevend, zo dat deze school tot winnaar werd uitge roepen. St Aloysius werd In Poule E E winnaar met 8 punten, J. H. Gunning 2 in Poule Er 1 met 9 punten en J Lig th art 2 met 8 punten in Poule Er 2. Bij de meisjes werd In Poule PIJ. Ligthaft kampioen met 8 punten en In Poule P 2 toonde Comenius A zldi met 7 punten de beste ploeg. De Kon. Julia- naschool bracht het tot geen enkele overwinning en eindigde met geen en kel punt A. H. Gerhard werd in Poule F 3 winnaar en Alb. Magnus 2 in Poule Fr 1 met 7 punten. In deze afdeling speelde Kon. Juliana 2 en ook dit team kwam niet verder dan nul punten. Ten slotte Poule Fr 2, waar Comenius B2 met 8 punten als overwinnaar uit de bus kwam. (Van onze correspondent) MAASLAND De gemeenteraad heeft in zijn woensdagavond gehouden spoedeisende vergadering besloten tot verhoging van de gemeentelijke be lastingen. In afwijikng van het voorstel stelde de raad de rioolbe lasting op vijftig gulden per aanslui ting avst (voorgesteld was honderd gul den). De raad besloot zich garant te stel en'! voor een bedrag van 400 per jaar voor de bouw en exploitatie van een voli-re. (Van onze correspondent) MAASSLUIS - op ie kruising Nachtegaal-Lijsterlaan heeft de 39-jari- ge mejuffrouw B, J. M. te Naaldwijk een hersenschudding opgelopen, als ge volg van een aanrijding met haar bromfiets tegen de auto van de 23-jari- ge Vlaardinger P. M. Bakker. Betden reden ongeveer tegelijkertijd de kruising op. Het ongeluk ontstond doordat de bromfietser geen voorrang verleende. Zij viel op straat en moest naar het Holy-ziekenhuis worden ge bracht. hij na een tijdje, „als ik eraan toe voeg, dat de bromfietser waarmee il in botsing ben gekomen een jonge jon gen was op zo'n brommer met eej hoog stuur, u weet wel." De kantonrechter knikte. „Ik weé her, zei hij, „en ik weet eveneera wei ka kant u uit wilt, maar het gaat he. laas niet om de botsing of om het fel of die jongen al of niet hard reed, Ite gaat hier om de, verkeersfout die I hebt gemaakt." „Wanneer a wegrijdt vanalt ee» ri geparkeerde wagens maakt a ten op stekte van het verkeer in die stras een afwijkende beweging en dat maj alleen als het verkeer dat u ach terp, of tegemoet komt daarmee niet word) gehinderd. V bent dan zelfs ai font al een ander alleen maar hoeft te rem. men." „Dat betekent dan dat ik eigenlij! mijn vrouw aan de overzijde van d< straat op de uitkijk moet zetten? merkte T. op, - „Als u dergelijke fouten helemaa wilt vermijden zou het verstandig zijï als u inderdaad zoiets deed", antwoord- de mr. Van Vloten, „zeker wanneer i zich in een moeilijke situatie bevindt' De officier van justitie vroeg- tegei T. een boete van vijftig gulden of tier dagen, waartoe deze conform werd ver oordeel d. T7ELEN zullen met mij geschrok- ken zjjn van de mededelinj „RET-sehriktarieven", welke mijn inriens toch inhoudt dat wij al bewoners van „Zuid" zeer binnen kort dank zij de METRO voor ee- retourtje naar de „Stad? L (twe lijnen) tot ƒ1,50 (drie lijnen) zulie moeten gaan batalen. Thans ko? dit ons ƒ0,70 een verhoging du van 25 tot 110 procent Omdat d bussen uit de tunnel.zullen worde geweerd, hebben met name de be woners van Westelijk Zuid gee' rechtstreekse verbinding meer m* de „city".'We zullen dus maar gaa sparen vroor een aubo(wrak), wan b.v. vijf gezinsleden betalen binnen kort ƒ7,50 (was ƒ3,50) als ze dri lijnen nodig hebben". - Deze brief stuurde de heer A. Zwijnenburg mij. Eerlijk gezeg ben ik ex niet van geschrokken. I had gedacht bij de afschaffing vat het overstapje veel en veel xne^ brieven .te zullen krijgen. Oc RET-directeur drs. C. G. van Leeu wen heeft tot zijn verrassing betrek kelijk weinig post gekregen. Om maar met de bussen te begin nen, geachte Lijn-lezer, er kon een bus speciaal voor de mensa uit Westelijk Zuid, die door de tua nel blijft rijden (als enige bus) naa het westen van de „Stad". Genis gesteld? En nu die prijzen. Ik ga er varna dat u nu reeds met kaarten réis Het huidige enkele en retourtarie is in feite al een schriktarief, omd» de verschillen met de meerritten- kaarten aanzienlijk zijn. Dat kos een „retourtje" naar de stad voor een Zuiderling nu 0,54 (zondei overstappen) of ƒ0,70 met overstap pen. Een dergelijk „retourtje" gaat kosten (ais u tenminste de kaarte bij een van de tweehonderd! agentschappen koopt van ƒ0,5 (niet overstappen) via ƒ1, met ee keer overstappen naar ƒ1,50 mr drie keer overstappen, maar da- bent u ook overal waar u weze- wilt. Een keer overstappen zal in d meeste gevallen voldoende rijn e u kunt er hetzelfde mee bereikq dan nu zonder overstappen. Als daarbij rekent de veel kortere rij tijd, de comfortabeler wijze van rel zen (overdekt overstappen) e waarschijnlijk veel kortere wachttij den, dan is dat autowrak toch oo niet alles. U weet' toch dat er'mel parkeermaatregelen in het vooruit zicht zijn gesteld? En dat kost oo geld. (-jVERÏGENS ben ik echt nie bezig zonder meer voor de RÉ te schrijven. Er zijn echt wel dir gen die ik ook niet prettig vin Zoals het feit dat deze week zond? de reizigers te waarschuwen de hal te van lijn 62 achteraan de Goeree sestraat in Rotterdam zonder met werd opgeheven, zonder dat er ee verwijzing was naar een andere ha® te en dat de halte van die bus i de Goeresestraat (vlak bij de Zuidr windsestraat) was -verplaatst nas het Zuidplein bij de winkels. Bovendien stond op de oorspronke lijke halte een verwijzingsbor naar rechts in plaats van naa links. Mij is gebleken dat hier d grootste schuld bij de gemeentewei ken ligt, welke instantie niet üjdi de RET (vla de politie) had g* waarschuwd, waardoor het bedri;. haar klanten jammer genoeg ni< tijdig kon inlichten. Gisteren is d» verzuim goed gemaakt Bus 62 zal tijdelijk in de richtin van Hoogvliet niet door de Goer* sestraat rijden, maar over de Mc torstraat bij de Groote Schouwbm en zo naar de Zuiderparkweg. Hi draagt allemaal een voorlopig karat ter. Ik hoop maar dat u zo wat me« begrip voor de RET kunt opbrer gen. Zo niet...;dan schrijft u m maar. P.S. Weet u dat slechts 2,5 pre cent van alle RET-reizigere ovei stapt en dot slechts 0,25 proces (een kwart procent) per reis me» dan een keer overstapt?

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 1