I OVER VIER WEKEN AGENDA KAMPIOEN HOEKSE BOYS WORDT VIERDE KLASSER Met grote winst op DIO Spirit I promoveert naar tweede klas Bevredigend jaar voor Wilton-F ijenoord mmm Bert Boom won de Bevrijdingsronde m Harder werken bij Wilton... aan huis Encycliek huis f 3200 gestolen uit kapiteinshut Na 3-1 zege op Journalistenteamgaf voetballes aan kunstenaars Ds. J. Jansen in het zilver Grote schade na dronkemansrit Burgerlijke stand Bouw gespecialiseerde schepen KONINKLIIKE H0UANDIA chauffeur blij venei goedkoper* m 9C| ir ROTTERDAMMER MAANDAG 8 MEI 1967 s/mmamm* sfsgiirag Vandaag. en morgen rifi- rliikü. Juliana-meisjes na 3-0 zege kampioen INENTING tegen difterie - kinkhoest - tetanus - kinderverlam ming en tegen pokken. RUSTIGER Andere teams Voor de aflevering van onze produkten zowel in Vlaardingen en omgeving als door geheel Nederland hebben wij plaats voor een in het bezit van rijbewijs C-E. Sollicitaties te richten aan de Koninklijke Hollandla N.V., Oosthavenkade 44, Vlaardingen (telefoon (010) 049344) Schepen Meisje gewond na aanrijding Boeiend betoog voor „Ons oud verbond" ODI versloeg TOP in sportief duel s\aapi»kken m Pagina 5 SCHIEDAM De werkne- Jk van Wilton-Fije- I wmrd-Bronswerk NV moeten (in I ST aizemeenreld) wat harder H§L werken. De direktie heeft p£m per stencil op de hoogte |&d van het fett dat er uit de "klantenkring klachten zijn geko- „e, over verregaande on- S tfèischlÜIgreid van vele werkne- lïnsers t.a.v. een redelijke ar- I bridsprestatie in het algemeen I en speciaal aan bcwrd van In re it 'njratie liggende schepen. I ^De direktie zegt dat ze weet 1 -lat deze klachten niet ongegrond I Hta en dat dit euvel zich niet i St werkers aan boord van sche ien beperkt Ze stelt dat de 1Wachten een ernstige bedreiging vormen voor de toekomstige i werkvoorziening, voora nu de tij gen niet zo best zijn. kunnen geen redelijke lo nen en goede sociale voorzienin gen women gehandhaafd indien ff én zich onttrekt aan demorele verplichting tegenover werkge ver en klant. Er zal meer nauw- jettend op moeten worden toege zien dat de normale werktijden worden geëerbiedigd. Speciale aandacht zal wpdden besteed aan het op tijd beginnen en het niet voortijdig beëndigen van de werkzaamheden. Be drijfsleiding, hoofdbaas, bazen, onderba2en en voorlieden heb ben opnieuw strenge instrukties gekregen deze redelijke eisen, al dus de direktie, te handhaven. Zij die hieraan niet wensen te voldoen, zullen bij het constate ren van hun nalatigheid een mondelinge waarschuwing ont vangen, die schriftelijk zal wor den bevestigt. BIJ herhaling bin nen een maand van een soortge lijke overtreding van geldende regels en het fabriëksreglement zullen tegen de betrokkene straf fe disciplinaire maatregelen wor den genomen. Ontslag kan het gevolg zijn. SCHIEDAM - Woensdagmorgen (10 feci) zullen alle Schiedammers de ver- balde inhoud van de pauselijke ency cliek Popuiarum Progressio in hun brievenbussen vinden. De verspreiding 1-an dit geschrift {een overdruk van 'een aantal artikelen van De Volkskrant) verzorgen de Schiedamse «Meling van de PSP en een aantal foonss-katholieke particulieren, die sa- jsea ook de financiering op zich heb- ben genomen. De organisatoren willen met deze ac tie de stoot geven tot het bespreken van de encycliek in kerkelijke, politie ke en sociale groepen. Het is de bedoeling alle besprekin gen ie doen uitmonden in een teach-in jdie woensdag 31 mei zal worden gehou den. X (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Inbrekers hebben tij dens het weekeinde uit een brandkast in de kajuit van de 39-jarige kapitein J. C. J. duizend gulden en 220 Engelse ponden gestolen. Zijn schip het Deense motorschip, Crusader, lag gemeerd op de werf van de Nieuwe Waterweg, op drie bootjes in de Sehie, werd even eens ingebroken. Od het vaartuigje Najade, eige naar de 39 jarige J. Al, werden vier groene slaapzakken en een aantal voor werpen ter waarde van ongeveer 25z ontvreemd, terwijl voor j 25 aan de boot werd beschadigd. Van het bootje Roel. eigenaar de 59-jarige M. F. Z.. werd de kajuit opengebroken en van het scheepie Jan, eigenaar de 64-jarige J. j. p. werd een verfafbranrier ontvreemd. (Van een onzer verslaggevers) yLAARDINGEN De Bene- luxtunnel is „op een oor na gevildL" Vandaag over vier weken' komt koningin Juliana naar Vlaar- dingen om de officiële opening van de nieuwe oeververbinding te ver- damseweg, provinciale weg 15, Van Linden van den Heuveullsin- gel, Burg. Verkadesingel, Vlaar dingse Vaart, Broekuieg en privin dole weg 14. De NV Spoorwegopbouw bouwde een spoorwegviaduct in de spoor baan SchiedamVlaardingen, met richten. Aan de afwerking van het daarnaast een afzonderlijke brug miljoenenproject wordt de laatste VOor voetgangers en fietsen. Met hand gelegd. Behalve de prestaties van de tun nelbouw zelf is aan beide Water wegoevers een gigantisch werk verzet. Enkele boerderijen en hui zen en een uitwateringssluis by „De Vijf Sluizen" werden ge sloopt, de Poldervaart werd omge legd, draineringen en rioleringen werden geplaatst met een veertig tal duikers. Een zeer groot aantal gas-, olie- en waterleidingbuizen, telefoonka bels en hoogspanningsleidingen werd' omgelegd. Om dan verder maar niet te spreken over de aan leg van de toegangswegen, de bouw van de vele viaducten (vier over de Vondelingenweg, een in de spoorbaan Schiedam-—Delft met een betonnen tunnelbak onder de spoorweg door drie over de Har- uitzondering van de spoorwegvia ducten bedraagt de totale opp'er- vlukte van al deze kunstwerken 36.000 m2 en gingen er 5200 beton nen heipalen met een totale lengte van 110 km voor in de grond. Bovenstaande foto, die genomen werd vanaf het ventilatiegebouw bij De Vijf Sluizen, tussen Schie dam en Vlaardingen, toont de noor delijke tunnelafrit. Rijdend van de open weg naar het gesloten tunnel gedeelte zal het oog van de auto mobilist zich onder een zonwerend rooster, dat 160 meter lang is, aan de sterke verlaging van het lichtni- veau kunnen aanpassen. Het is een aluminium constructie die een ge deelte van het daglicht doorlaat, maar de directe zonnestralen on derschept. Een verhoogde luifel aan .het begin, van het rooster en een dubbel aantal TC-buizen aan galaan, twee met een verkeers- en het begin van het gesloten gedeel- drie rijwielkokers in het Kethel- te bevorderen de geleidelijkheid, plein en verder over de Schie- De Bron: Zakenstudiekring, bijeenkomst 20. MagnaUa Dei-kerk: Geref. ver. v. Zieken zorg en maatsch. %verk, ledenvergadering, 20. Irene: Comité handhaving statenvertaling, ds. J. G. van Minnen, 20. Bijkantoor „De Rotterdammer". Lange Kerkstraat 82, uitsluitend redactiezaken, tel 263954 b.g.g, 346819. Klachten bezorging: Dr. zamenhotstr. 130. tel. 152400. Belangrijke telefoonnummers: Alarm poll- he. tel. 254466. Brandweer 268218. GG en GD 26920 0. Apotheek: Evers. Lange Haven 81, tel. 268242. SCHIEDAM Voor de derde maal in dit seizoen heeft de volleybalclub Juliana de kampioensvlag kunnen hijsen. Nadat reeds het tweede en het derde herenteam kampioen waren ge worden. is' thans ook voor het eerste meisjesteam de beslissing gevallen. Het won zaterdag A.M.V.J.-a met 30. De Rotterdamse meisjes hadden geen antwoord op de vele harde aanvallen van Juliana. De setstand waren: 153, 152 en 15—4. Het tweede meisjesteam kwam ook goed voor de dag door met precies de zelfde cijfers van DBL-b te winnen. Het dankte déze overwinning vooral door hun betere techniek en spelopvat ting. Het jongensteam had tegen Libanon '50-a vier sets nodig om de volle winst te behalen. De setstanden waren: 15—8, 15—6, 10—15 en 15—8, Een sterk verjongd eerste herenteam speelde in Middelhamis op het toer nooi van Intermezzo een demonstra tie-wedstrijd tegen Concordia uit Rot terdam. De leerlingen van de Schiedamse Mu ziekschool geven woensdag om 19.30 uur ln het Passage Theater een propaganda-uitvoe- rlng, tevens Instrumentenparade. Toe gangsbewijzen zijn verkrijgbaar bij het pas sage Theater. (Van «en medewerker) Schiedam Een elftal, dat onder de wem „jouraalistenteam Schiedam" de bakte weken tegen diverse tegenstan ders voetbalwedstrijden speelt heeft .nttfdigroorgën op het hoofdterrein wn DHS in Kethel een overtuigende t De Gereformeerde Vereniging voor Zle- Miuorg en Maatschappelijk Werk houdt hotsen, dinsdag om S0 uur ln een zaal van MasnaSla Dei Kerk (Albardastraat 65) «a ledenvergadering, de Pauze, wordt de film „Mede- MMen" vertoond, over Verschillende facet- «n van het maatschappelijk werk. Op donderdag 11 met 1865 van 1.30 - 2.00 uur n.m. zal er ten huize van de Vlaardingse artsen gelegenheid worden gegeven voor kosteloze inenting: tegen pokken voor kinderen, die de leeftijd van twee Jaar nog niet hebben bereikt: tegen difterie - kinkhoest - tetanus - kinderverlamming voor zuigelingen en kleuters. Aan kinderen, die een half Jaar geleden driemaal werden inge ënt tegen difterie - kinkhoest - tetanus - kinderverlamming, moet nog een vierde Injectie worden gegeven om de ver kregen immuniteit voor een aantal jaren te bestendigen. Men kan zich zonder vooraf gaande aanmelding vervoegen bij de huisarts, waarbt) het oranje Inentingsboekje moet worden overgelegd. Ouders, die hun kinderen ge boren te 19S3 volledig lieten taentea tegen difterie - kink hoest - tetanus - kinderver lamming, worden er aan her innerd, dat deze kinderen nu voor een hcrintnUng ln aan merking komen. Hierdoor wordt de Immuniteit weer verlengd. Deze herinenting vindt plaats door gebruik van gemengd vaccin tegen de genoemde ziek ten. Door de hulsarts zal bon 5 uit het oranje teentingsboekje worden Ingenomen. 15-3 zege op de Schiedamse kunste naars behaald. Bij de rust was de stand nog 41 door drie doelpunten van Lies Mast, een van Piet Ocks en een tegentreffer van Diet Wigman.' Na de thee voerden „de journalisten" de score tot 15—3 op, waarbij fotograaf Ton. den Haan drie maal scoorde, Lout Scheliebeek even eens driemaal, Lies Mast nog tweem aal en verder Alex Sneileman tweem aal en IJzerloo. De kunstenaars kwamen nog aan twee doelpunten door hun uitblinker Geer Wigman en Kees van der Geer. De wethouder van sportzaken mejuf frouw G. D. de Graaff verrichtte de aftrap. Dat ze daarbij haar schoen en kele meters de lucht inschoot, deed aan de prettige middag geen afbreuk. Zij ontving als tegenprestatie uit handen van aanvoerder Bas van Bo- chove een boeket. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Ds. J. G. Jansen, pre dikant van de hervormde wijkgemeen- te V viert woensdag zijn 25-jarig ambtsjubileum. Er is gelegenheid hem geluk te wensen op een receptie van 20.15- 21.45 uur in gebouw „Irene". Op 10 mei 1942 deed ds. Jansen zijn intrede in de hervormde gemeente Bal- lum op Ameland. Hij bleef er geduren de de gehele oorlogstijd. Op 26 oktober 1946 deed hij zijn in trede in Schiedam. Het moet wel een grote overgang voor hem geweest zijn het stille eiland in het verre noorden te verwisselen voor de drukke in dustrieplaats in de Randstad Holland, Hij bleek evenwel genoeg aanpas singsvermogen te bezitten om in de kortst mogelijke tijd in Schiedam te acclimatiseren. Ook mevrouw Jansen is al die jaren bezig geweest met de vele taken van een domineesvrouw, jubileum vieren ds. en mevrouw Jansen dezer dagen ook hun zilvereen huwelijksfeest (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De 23-jarige Faaslui- zer C. v. A. heeft in het weekeinde in een dronkemansrit grote schade aange richt. Hij raakte drie auto's die op de waarvan er twee zwaar werden geha vend en de derde lierte beschadigdidin- gen kreeg. De auto van van A. leip zelf ook ernstige schade op. Bij zijn aanhouding door de politie Week de man onder invloed te verke ren. Een inzittende, de 28-jarige P. A. H„ eveneens uit Maassluis, liep ver wondingen op aan hoofd en schouder en moest naar de Dr. Noletstibhting worden gebracht. SCKIEDAM Geboren: Fabienne -T M dv J F P de Smit en R V L Robinet; Hendri- kus H tv H H Baerveldt en G Rtjsdijk; Charlotte E dv 1, Ouwerkerk en CHE IM de Visser. Overleden: C H G van Don 88 wed v F Ellenberger: C Loohuls 54; J de Lange 70. (Van onze correspondent) HOEK VAN HOLLAND Met een 31 overwinning op het Haagse HPSV is Hoekse Boys zaterdag glorieus kam pioen geworden. Dank zij dit fraaie resultaat promoveren zij naar de vier de klas van de KNVB. Vrijdag om 19.30 uur volgt een uitgebreide recep tie op dé dagboot van de Stoomvaart Mij. Zeeland aan de Harwichkade. HPSV heeft het Hoekse Boys niet bepaald gemakkelijk gemaakt. De Ha genaars brachten de Hoekenaars zelfs verscheidenemalen in het nadw. Dat bleek al snel toen de gevaarlijke mid denvoor Ter Most van HPSV doorbrak en slechts een koene duik van doel man Van de Knijff erger kon voorko men. 'Dit voorval kon echter het strijdlusti ge Hoekse Boys niet van de titel weer houden. Want na 22 minuten kogelde Johan Voois meedogenloos op het Haagse doel en dat betékende 10 voor de Hoekenaars. Hoekse Boys bleef hierna de betere ploeg, maar doo onzuiver schieten en slecht plaatsen gingen veel kansen verloren. Vlak voor de rust kroop Hoekse Boys nog door het oog van de naald toen de hele rood-zwarte defensie misgreep op een voorzet van links. De bal rolde het doel in, maar de paal caramboleerde hem weer terug, waar door de voorsprong gehandhaaft bleef. In de tweede helft speelde de Hoekse defensie aanzienlijk rustiger. VLAARDINGEN Het eerste twaalftal van de christelijke korfbal club Spirit is naar de tweede klas ge promoveerd. Het won zaterdag in Rot terdam met 71 van DIO. Na de wedstrijd verrastte voorzitter J. Mooy de Vlaardingse spelers met kampi- oensbloemen. De wedstrijd begon in een hoog tem po, waarin beide partijen elkaar de eerste tien minuten geen krimp gaven. Na twaalf minuten kreeg Leo van der Vaart in de goed combinerende eerste aanval van Spirit gelegenheid te sco ren. Hij benutte de kans en het was 10. Nog geen vijf minuten later kreeg dezelfde speler weer de kans. Zonder aarzelen maakte hij er 20 van. Na de vakwisseling had Spirits tweede aanval slechts drie minuten no dig om de bal in de korf te krijgen. Het was Riet Poot die scoorde. Dat deed zij zeven minuten later nog eens, zodat het vier nu] werd. Zo was ook de ruststand. Na rust ging het allemaal wat min der. Dio probeerde de kansen die het door het wat minder attent geworden spel van Spirit kreeg te benutten. Het lukte niet Na negen minuten werd het door Nel de Ligt 50 en kort daarop 60, weer door een doelpunt van Nel de r.-'E*. In de tweede helft maakte Spirit zich geen zorgen meer met deze com fortabele voorsprong en Dio berustte ln zijn nederlaag, vooral daar ook nog een van zijn spelers het veld uit was gestuurd. Vijf minuten voor het einde redde Dio de eer: 61. Een minuut voor het einde maakte Spirit er echter nog 71 van. Het eigen velder.complex dat Spirit in oktober betrok heeft naar het zich laat aanzien een sterk stimulerende werking op het spel en de resultaten gehad. Niet minder dan drie teams ble ken serieuze kampioenskandidaten. Adspiranten B gaven het voorbeeld. In april werden zij kampioen. Het eerste team liet zaterdag in Rotterdam overduidelijk blijken dat het zijn eerste plaats op de ranglijst niet meer wil afstaan. Spirit 3 staat in de vierde klasse B met zeven punten voorsprong op num mer twee op de eerste plaats. Met niet minder dan 139 doelpunten voor en 13 tegen is er bij Spirit niemand die ge looft dat het derde zich, nog. van deze plaats laat verdringen. Twee jaar geleden degradeerde het eerste uit de tweede klas. Spirit I was echter vast van plan weer zo snel mo gelijk te promoveren. Vorig jaar geluk te het net niet. Dit seizoen toonde het nog steeds dezelfde adspiraties te heb ben. Met 29 punten uit 16 wedstrijden en 142 doelpunten voor en 26 tegen heeft het bewezen inderdaad in de tweede klas thuis te horen. „Vaak", zo zei aanvoerder .Tan de Voogd, „was het voor ons niet leuk. Natuurlijk winnen is leuk, maar niet als dat met zesentwintig tegen nul ge beurt. Wij zijn ons er van bewust dat wij het het volgende seizoen heel wat minder gemakkelijk zullen krijgen. Bang zijn wij echter geenszins, omdat, als de wil er is, wij heel behoorlijke partij korfbal kunnen spelen". Wel betreurde de aanvoerder het dat Spirit I het volgende seizoen drie spe lers moet missen. Fabrieken van Melkprodukten en Voedingsmiddelen N.V, Verhoging van onze afeet brengt uitbreiding van ons transport met zich mee. SCHIEDAM Voor Witton-Fije- noord-Bronswerk N.V. is 1966 aldus het jaarverslag een jaar geweest met een goede werkbezetting en een bevredigende ontwikkeling. De gevol gen van de stijging van de loonkosten, de krapte op de geld en kapitaal markt en de teruglopende conjunctuur konden worden opgevangen. De geconsolideerde winst- en ver liesrekening verantwoordt een saldo bedrijfsrekening van 22.550.000 gulden (v.j. 23 miljoen). Het saldo overige ba ten bedroeg 960.000 gulden (v.j. 690.000). Afschrijvingen vergden 10.220.000 (9.390.000), extra afschrijvin gen 2.000.000 (2.940.000) en aan belastin gen moest worden betaald 860.000 (1.180.000). Na uitkering aan het personeel blijft over een saldo ter verdeling van 5.040.000 (5,060.000). Voorgesteld wordt epn onveranderd dividend van 12. pet. uit te keren. In de eerste maanden van 1967 was de werkbezetting minder gelijkmatig dan in 1966. De direktie verwacht ech ter dat In de resterende periode van 1967 een beter evenwicht zal worden bereikt. Vele van de bedrijven van het concern ondervinden een verscherpte concurrentie, terwijl de loonkosten nog steeds stijgen. De raad van bestuur meent erin te kunnen slagen de pro- duktie te verhogen. Zij blijft de toe komst met vertrouwen tegemoet zien. De werkmaatschappijen Wilton- Fije- noord en Bronswerk-Fijenoord ontwik kelden zich op vele punten overeen komstig de bij de fusie gestelde ver wachtingen. Het totaal aantal werkne mers van het concern bedroeg eind 1966 ongeveer 8600. De door de fusie vergrote ecobo- mische basis van devroegere Bronswerk-groep heeft geleid tot een duidelijke verbetering der resultaten van Bronswerk-Fijenoord. De resulta ten van Wiiton-Fijenoord tonen een lichte teruggang. In totaal werden 976 (1011) zeesche pen gerepareerd, waarvan 805 (840) voor buitenlandse rekening. Gedokt werden 349 (343) schepen, metende 4.145.000 (3.498.000) brt. met 2113 (1778( dokdagen. Op de dwarshjelling werden 9 (15) zeeschepen en 83 (71) rieviersche- pen gerepareerd met in totaal 724 (648) hellingdagen. De omzet van de repara tie-werkzaamheden was voor 77 (70) pet. voor buitenlandse rekening, waar bij 36 (33) nationaliteiten waren verte genwoordigd. De verhouding reparatie-nieuw- bouw bedroeg vorig jaar ongeveer 7525. In de nieuwbouwsektor wil de werf zich gaan richten op gespeci aliseerde schepen. Momenteel bouwt men een schip voor de VNS, een tanker van 20.000 ton en enige boor eilanden. Tankers en serieschepen zijn niet zo interessant. Zoals bekend, is Wilton-Fijenoord ge gadigde voor de bouw van twee onder zeeboten voor Zuid-Afrika. De rege ring dient echter nog een beslissing te nemen. Dit was voornamelijk te danken aan de nu wat teruggetrokken Leen Bak ker. Het tweede doelpunt werd gescoord door Jo'nan Voois, die met éen hard schot het leer over de doellijn werkte. Hoekse Boys ging rustig door en maak te na een half uur aan alle' onzeker heid een eind door 30 aan te tekenen. Een zuivere pass van Dolf van Baar- ler. kwam voor de voeten van Lambert Mozes, die vervolgens de bal langs de Haagse doelman schoof. In de slotfase geloofden de kampioenen ér wel in waardoor. HPSV via de linksbinnen nog op 3I kon komen. Na het laatste fluitsignaal werden de elf vierde Wassers overgeleverd aan uitbundige supporters, die hun favorie ten twee maai drié'kwartier met ratels en toeters hadden aangemoedigd. SCHIEDAM Bij een aanrijding op het Rubensplein heeft de tienjarige M. P. van L. zaterdag een gebroken been opgelopen. Het meisje stak onverroeds tussen twee geparkeerde wagens over, en werd geschept door de auto van de 21-jarige verpleegster M. M. Het meisje is naar de Dr. Ncletsticb ting gebracht. SCHIEDAM Het comité Handhaving tatenvertallng Schledam-Vlaardingen verga dert morgen, dinsdag, om 20.00 uur in ge bouw Irene. Nieuwe Haven. Spreker Is ds. J. G. van Minnen, ehrtsteltjk-gerelormeerd predikant te Hoofddorp. SCHIEDAM Zondagmiddag sprak in het gebouw Irene ds. A. Hoffman, predikant van de hervormde wijkge- meente IV, over „De heerschappij Gods en de macht der duisternis" voor de leden van „Ons Oud Verbond", or ganisatie van oud-C.J.V.'crs. afd.- Schiedam. De nestor van de Schiedamse her vormde predikanten gaf in een boei end betoog een schriftuurlijke exegese van het onderwerp. Na afloop werd druk gebruik gemaakt van de gelegen heid vragen te stellen. Er w(as veel belangstelling voor deze bijeenkomst Ditmaal waren ook de echtgenoten van de leden aanwezig. „Ons Oud Verbond" belegt ongeveer acht maal per jaar een dergelijke sa menkomst. In plaats van de eerste voorzitter, de heer J- SonReveld, die wel aanwezig was, sprak de tweede voorzitter, de heer S. Bijl, het ope ningswoord. SCHIEDAM Ondanks het feit dat ODI geen kampioenskansen meer heelt omdat Kinderdijk vorige week kampioen werd. heelt het zich zaterdag in de thuiswedstrijd tegen TOP volledig gegeven en daardoor een verdiende 61 zege behaald. Twee afstandschoten van Ton Spruyt "bete kenden 2—6 en Jan Versteeg bracht met een schot van korte afstand 3—0 op zijn naam en na een doorlocpbat 4—0. -r. TOP kwam daarna sterk opzetten en door. twee fraaie treffers werd het 41 en 4—2. Na de rust tekente Jan Verhey met zijn afstandschot 5—2 aan en met een worp van onder de korf maakte hij het halve dozijn vol. - Nu was het weer de beurt aan TOP, dat tot het einde volhield en daardoor nog tot 6—4 kon Inlopen. IIBSS speelde een vriendschappelUke wedstrijd tegen een combinatie die zich. Oud Holland noemt. Met de rust stond.. HBSS 1—0 achter. Na rust —toen keeper Van Heest het doel door van der Kraan liet verdedigen en zelf ging voorspelen werd het 1—1 door een doelpunt van Nico. Mulder. PPSC besloot de competitie met een 4—2 nederlaag tegen Rljsoord, dat vooral in de tweede helft fors partij gaf. (Van een medewerker) VLAARDINGEN Bert Boom uit Enter (G.) heect vrijdag op zijn 29e verjaardag zichzelf ëen eerste overwin ning geschonken. In de zevende nationale Bevrij- dingSronde van Vlaardingen, die onder grote belangstelling rond het Kolpabad werd gehouden, pakte hij na eerst een bescheiden rol in de achterhoede te hebben gespeeld, de zege in een massa le sprint. Dankbaar heeft de Entenaar kunnen profiteren van het „gezwoeg" van de beide Vlaardingers Rudi Liebrechts en Sjaak Koevermans die als leiders van het peloton in de laatste ronden steeds meer aan de voorsprong van de wegge vluchte Hoogzaad en Van Pierre heb ben geknaagd. In de laatste vijf ronden ging toen Bert Boom zijn rol spelen. Hij nestelde zich in de laatste ronde in een goede positie, en was veel te snel voor Cees Baan uit Haarlem die op de tweede plaats eindigde. De conclusie is dat deze editie van de ronde van Vlaardingen een sterk rennersveld had (75) en een onver wachte winnaar kreeg. Geen Vlaardings succes ditmaal, wel bloemen en een horloge voor de beste Vlaardingse renner en een krans voor de Entenaar, die wethouder van sport en recreatie, G. Walstra hem om de schouders hing. Hoogzaad uit Veenhui- zen werd bijtijds door het peloton in zijn kraag gegrepen, een troost was dei leidersprijs, die hij kreeg. Harry van Pierre, was de meest ont-i moedigde renner. Sterk daverde hij over het 80 km lange parcours, in de beginfase bijgestaan door Hoppe uit Rotterdam en Jonker uit Amsterdam, die het snel liet afweten. Onder aanvoering van Wim Lie brechts groeide de kopgroep halverwe ge tot acht man, maar met Sjaak Koe- vermans als aanvoerder van de tweede groep, was dit snel opgelost. In feite bleven er maar drie strij ders over, Hoogzaad, Matje van Groe- zen en Jan v. d. Burg, die het aandurf den verder uit te lopen tot circa 500 meter in het smalle en bochtige par cours. Iedereen had buiten de waard gere kend toen onder luide aanmoedigingen het Vlaardingse leidersduo in de tweede kopgroep Rudi Liebrechts - Sjaak Koevermans de achterstand ver kleinde tot zo'n 100 meter en daarmee de spanning op een hoogtepunt kwam. In de laatste rond was het verschil opgeheven en zag Bert Boom uit Enter zijn kans schoon. Uitslagen: 1. Bert Boom, Enter, 80 km in 1.57.12; 2. Cees Baars, Haarlem; 3. Ad van Haren, 's-Gravendeel4, Harry van Pierre, Uithoorn; 5, Siep van Dongen, Middelhamis; 6. Jan Zoons, Voorschoten; 7. Hennie Hoog zaad, Venhuizen; 8. Matje van Groe- zen, Made; 9. Rudi Liebrechts, Vlaar dingen; 10. Sjef v. d. Burg, Berkel. Laat het kamperen voor U niet worden tot een behelpen met minder dan thuis... maar zorg, dat U In Uw vacantie vrij en blij ...en zonder zorgen bent... en vooral uitgeslapen! En dat bent U niet deze .magni fieke slaapzak, waarin U slaapt als thuis in Uw bed... een slaap zak, die geheel uitrltsbaar is, heerlijk koesterend warm door de Acrylvulllng van dfc 1100 gr. Leuke slaapzakken, licht In gewicht en prima wasbaar, In fantasie dessin, solide slaapzak ken morgén voor nog géén vier en twintig gulden. m Morgen om 9 uur begint de ver koop op onze Camping afdeling (tweede verdieping) van deze moderne, heerlijk warme slaap- zakken, 0/1 snijmaat MWJ8£jfp 160x190cm, A." voor Géén tel. of schrift, bett i, Si.-rfjééf''-■•fc i.Z2i V.ll

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 1