Plezier in verkeersexamen C. van der Haagen wordt commissaris Nieuwe bestuursleden voor „Ziekenzorg" Dierenbescherming zag ledenaantal stiïsen Balatred T.Y Informatie Jongelui D. BLIJLEVEN IC. RIJPMA MET PENSIOEN D. BLKJLEVEN Rayon Kethel sterk uitgebreid Plannen gemaakt voor nieuw asiel Gevaarlijke medicijnen verloren Bromfietser na val overleden üls u fijne pleziermode zoekt voor uw week-ends of vakantie, ga dan naar Voss. Hoogstraat 194. Wat? Zit modehuis Voss in de Hoogstraat? Ja, modehuis Voss zit in de Hoogstraat op no. 194 en In Vlaardingen pppSJ Veerplein ISO. IfSM Marinierskapel mars door stad Ernstig gewond na botsing met auto Dit is een extra charmant Moederdaggeschenk Harpe Davids met Pinksteren naar Paron CINCINNATI - NEDERLAND N.V \lagincident roept vragen op bij gemeenteraadslid BELIJDENISGESCHENKEN Onwel en overleden Pinksterzondag - MOEDERDAG n naam in gas! Aardgas Jaarvergadering Balatred „vinyl-op-vilt" heeft de praktische voordelen van harde vloerbedekking... plusdebehage- lijkc eigenschappen van zacht tapijt. 't Is slijtvast vinyl op verend vilt! Uw woninginrichter levert het in banen van 200 cm breed. In vijf kwaliteiten van 9,25 tot f 13,50 per vierkante meter. Zeven heelmooie,heelgezellige dessins en vele, vele prachtige kleuren. (Ja - u kunt mooi com bineren met Balatred!) Koop het nu. U heeft er jSren plezier van. Balatred t ana rond op uw T.V., Ned. D, róór het laatste uietnrs. BALATRED Een produkt van Balamundi Nederland N.V. - Huizen NU. VLAARDINGEN Waalstraat 68 - Telefoon 343869 - VLAARDINGEN Mooie sortering Foto-albums Babyboeken Dozen Luxe Post Receptenboeken Verjaardagkalenders Voor wandversiering; een mooi schilderstukje of reproductie. Fotolijstjes enz. enz. Vandaag. en morgen Waalstraat 68 - Telefoon 343898 VLAARDINGEN .en dagslijks VVALA-spéciaalhui! Vraagt gratis.folders bij:: Pelgrim N.V. - Gaanderen. SCHIEDAM Op de Rotterdamse- dijGc is dinsdagmiddag de 25-jarige kin derverzorgster E. A. M. A. uit Rotter dam vrij ernstig gewond geraakt. Zij hield haar bromfiets niet voldoende aan de rechterkant van de weg en kwam daardoor in botsing met de auto van de 29-jarige H. M. J. De kinderverzorgster moest met wonden aan benen, linker voet en linkeroog in het Dijkzigteieken- h,uis worden opgenomen. Haar duo-pas- sagiere, de 23-jarige A. F. G. v. D. kreeg slechts enkele schaafwonden aan'de be nen. Charmant, omdat het zo'n persoonlijk cadeau voor Moe der is... een beeldig nylon met kant en plissé en versierd met een kokette leuke strik. In de pasteltinten: rose, bleu en poudre. Extra charmant: ja, ook vanwege de prijs. normaal f 12,75 als Moederdagverrassing donderdag, vrijdag, zaterdag Pelgrim bijzet-keukenfornuleje „Bian- ca" 23 cm breedt Zo smal, dat het nauwelijks plaats vraagt In Uw keu ken. Maar heerlijk warm! Om er de keuken en aangrenzende vertrekken mee te verwarmen. Bijna 5000 k cal/ul En: plaats voor 3. pannen op de giet ijzeren kookplateau. Gemakkelijk, voordelig. De „Bianca" past boven dien prachtig* bij hetPelgrim gas fornuis. Koop het NU, dan hebt U er direct plezier van! j SCHIEDAM Dinsdag heb ben 700 scholieren het praktisch gedeelte van het Jeugdverkeers- exatnen afgelegd. Donderdag wordt weer een proef afgenomen waarbij nog eens 700 deelnemers worden verwacht. Wanneer alle ingeschrevenen aan de start ver schijnen zullen dit enkele hon derden meer zijn dan verleden jaar. De start en finish waren voor de ingang van de Dr. de Visserschool aun de Westfranke- landsestraat. Het goede weer zorgde ervoor dat zowel de scholieren als de tien politieagenten met plezier aan het examen hebben meege daan. "JJ WEET het, saterdag 13 wordt de tweede nationals 1 „Eten voor India" gehouden. De Bot terdamse ij veraar voor steun I de hongerenden in het land?Va Gandhi en Nehroe, Johannes Biha helde me toen dit nieuws bekent werd prompt op. Hij wil jr3a op zijn eigen wijze meedoen Daar 1 toe is het actieboek, waarover il i eerder schreef, beschikbaar. Johannes Bihar stelt dit voor: La. ten wij, mensen uit Rotterdam ei omgeving, die India willen helpes dat doen met de ogen gericht 0| I een concreet doel. Laten wij gdi f geven voor de aankoop van enkel 1 waterboorinstallaties. Juist in d noodlijdende provincie Bihar zip L die hard nodig. Daar is een groo IC tekort aan zoet water. - ,5 U j De installaties kunnen worden ge- ij>i bruikt om drinkwater uit de boden L te halen. Dat in de eerste plaats I, Later kunnen zij ook worden benu |te voor irrigatie, eveneens hard'nodig, j Rotterdammers zien zich graag «e i. confronteerd met een .cohort- r' doelstelling, redeneert Johannes Bi 'c0! har. Welnu, die is hier. ja Wie meedoet kan storten op' gin re 100200 tn.v. Eten voor India, Der s® Haag. Maar dan graag onder ver r< melding „waterboorproject Botter p: dam" of „Groot actieboek Rotter j dam". Wie wil inschrijven in Johan. F! nes Bihars boek kan hem even. eei IJ11 seintje geven: tel.112065. Dan Kóm FJ hij langs om het aan te bieden, A! Natuurlijk heeft Johannes Biha. jJ bij dit alles ook het oog op he ?u 'bedrijfsleven, dat altijd .veel werke' lijkheidszin toont als het gaat cn steunverlening. En. op bepaal* F groepen van beroepsbeoefenaréh die elkaar nog al eens treffen a F dan gezamenlijk hun steentje zou den kunnen bijdragen. Johannes Bi har zal gaarne met zijn actieboè!. in zo'n bijeenkomst verschijnen. f !(e] Ik zou zeggen: het is een goéd' gedachte om als Rotterdammers op die manier mee te doen. U hoef daartoe ook niet persé zaterda; naar een bepaald adres te gaan or uw gaven te geven. Het is de da voor Pinksteren terwijl er een sooi 42 „volksverhuizing" van weekeinder aan de gangis, toch al moeiiij! genoeg. Een waterboorinstallatij schrikt u niet, kost ƒ750.000. Mat j2 voor dat bedrag staat zij kant j'« klaar, vervoerd en al, in Bihar! 0 Blijkt uw geschenk bij Moeder niet in de smaak te vallen, dan betalen wij U uw geld prompt terug I (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de ledenvergade ring van de Gereformeerde vereniging voor ziekenzorg en maatschappelijk werk, dinsdagavond in een rand van de Magnalia Dei-kerk, herdacht de voorzitter, de eher L. Ligthart, het in 1966 overleden bestuurslid F. Boven berg, die veel heeft bijgedragen tot de oprichting en instandhouding van „Ziekenzorg". Afscheid werd genomen van de wijkverpleegster Zr. Y. J. Krul, die op 31 mei weggaat Sedert 1 januari 1966 was zij in vaste dienst. Ze wordt opgevolgd door Zr. G. M. Groeneweg (27), die op.l augustus in dienst treedt. Deze heeft reeds gewerkt in Amster dam, Den Haag (Bronovo) en Rotter dam. Bü de bestuursverkiezing werden herkozen mevrouw E. Moor-Huson en de heer Verkade. In plaats van me vrouw Krijger wérd mevrouw M. Kos- ter-v. d. Meulen gekozen. Ten slotte werd de film „Medemen sen" vertoond, die de verschillende facetten van het maatschappelijk werk naar voren bracht. Het jaarverslag maakte melding van de enorme uitbreiding van Kethel, waardoor kruisverenigingen voor al lerlei problemen komen te staan. Alle zittingen van de consultatiebureaus voor kleuters raken overbezet. In de zomer van het vorige jaar werd begonnen met een diëtiste- spreekuur tweemaal per maand, in samenwerking met de Hervormde stichting voor gezondheidszorg. Sinds februari 1966 is het maga- zijn-verplegingsmateriaal onderge bracht in het Wijkgebouw van het Wit- Gele Kruis aan de Nieuwe Haven. De Wijkverpleegsters brachten in het verslagjaar 5350 verpleegbezoeken en 480 andere bezoeken. De beide dames werkten mee aan 147 zittingen van de consultatie bureaus voor zuigelingen en kleuters in Schiedam en Kethel. en begon in 1956 met 1210 leden en eindigde met 1249 leden. In 83 gezin nen werd gezinsverzorging en/of hulp verleend onder leiding van mejuf frouw T. de Boer. Er waren in 1966 dertig dames werk zaam in de bejaardenhulp, waarbij 57 gezinnen en/of alleenstaanden konden worden geholpen. De jaarlijkse Kerst- middag werd door 300 bejaarden be zocht. De beide maatschappelijk werk sters, mejuffrouw T. de Boer en me juffrouw M.Snoek, brachten 340 be zoeken. Namens „Ziekenzorg" namen mejuf frouw S. Niemantsverdriet en de heer S. T. Goslinga zitting in de Schiedamse raad voor bejaardenzorg, die in 1966 werd opgericht. In de Gereformeerde raad voor bejaardenzorg hadden na mens „Ziekenzorg" zitting mevrouw Zr. C. de Langen, mejuffrouw M. Snoek en de heer C. A. van Deijk. Van de Kruiscollecte ontving „Zie kenzorg" 1400,— en van het „Konin gin Juliana Fonds" 2200,—. Het laat ste bedrag was bedoeld als bijdrage om het Bureau maatschappelijk werk in te richten. De exploitatierekening over 1966 toonde een batig saldo van 2000,—. De gebroting voor 1S67 geeft evenwel een tekort van 1 3750,aan. SCHIEDAM De christelijke mu ziekvereniging „Harpe Davids" zal het doorbrengen. Zaterdagmorgen vertrekt het koor naar het „Chateau de Paron", naar het internaat voor kinderen van Nederlandse boeren die de christelijke school van Paron bezoeken, maar te ver uit de buurt wonen om de reis elke dag te maken. Het internaat gaat uit van de (Nederlandse) Gereformeer de Kerk in Frankrijk. Op Tweede Pinksterdag verleent Harpe Davids muzikale medewerking aan de schooldag die jaarlijks wordt gehouden. De muzikale leiding berust bij de heer A. L. Glotztoaeh. Nadere inlichtingen zijn verkrijg baar bij de heer P. A. Planque, Put- tershoekstraat 6. 20 FILIALEN SCHIEDAM In Schiedam-Zuid is dinsdag een boodschappentas zoek ge raakt voor leken zeer gevs- lijke me dicijnen, Een jonge vrcaw k as op be zoek bij haar moeder a.« Lekstraat en zette baar cogn&ctueuiige bood schappentas met babykleertjes en de gevaarlijke medicijnen op het spat bord van een vrachtauto waarmee ze was aangekomen. Na het bezoek aan haar moeder reed de dochter in gezelschap van haar man met de vrachtauto weg, maar ver- ,gat de tas van het spatbord te halen.. Waar de tas op straat is gevallen is* niet bekend. De vrachtauto volgde een route vanaf de Lekstraat via Nieuwe Maasstraat en Maasdijk naar de Mer- wehaven. De tabletten, oranje enwit, zijn vooral voor kinderen zeer gevaarlijk. De commissaris van politie verzoekt ieder die de tabletten of de tas vindt, zich in verbinding te stellen met het hoofdbureau van politie, de Lange Nieuwstraat 55. (Van een onzer verslaggevers) In het Dierentehuis aan de St Anna •Zusterstraat zijn in het afgelopen jaar 148 honden opgenomen, waarvan 100 zijn afgestaan door'de eigenaars. Van dc;48 zwerfhonden zijn er dertien door de eigenaar teruggehaald. .-•.Het aantal opgenomen katten be- droeg 157, waarvan 35. zwerfkatten. Een ervan haalde de eigenaar terug. Voor een aantal kattén kon een nieuw onderkomen worden gevonden. Verder heeft men nog tijdelijk enige vogels, marmotten en een wild konijntie ver zorgd. In het verslagjaar zijn in pension 37 honden en 38 kattenge- weest. In de polikliniek zijn in 1966 onge veer 190 dieren behandeld, waarvan 112 honden, 64 katten, vier kippen, een muis, drie duiven, twee marmotten, twee papegaaien en een parkiet. De opbrengst van de jaarlijkse col lecte, gehouden in de week waarin de .Wereldierendag viel, bedroeg ƒ4344,12, •wat;' een goed resultaat was. Op de zaterdag 9 oktober stond op de Koe markt, op initiatief van de propaganda commissie, een cadeaustand, die ruim ƒ600 opbracht. Door de komst van het aardgas is voor het afmaken van diren de zgn. gasklok afgeschaft.. Dit gebeurde op het terrein van de gemeentelijke reini gingsdienst. Thans worden de dieren door een injectie gedood. Hiervoor zorgt voortaan Dierenbescherming. Na een flinke opknapbeurt is op 1 september 1966. Het asiel heropend, met als beheerster mejuffrouw W. Lodders. Voor het nieuwe Dierentehuis is als voorzitter van de commissie Nieuwbouw benoemd de heer M. Heeroma. Met een lijst van wensen is aan de gemeente een stuk grond gevraagd, waarop een nieuw asiel kan worden gebouwd. Donderdag om 20 uur houdt de die renbescherming haar jaarvergadering in gebouw Irene. Op het programma staat ondermeer de bestuursverkiezing. Na de pauze zullen twee films wor den vertoond. „Ruimte voor miljoe nen", waarin de vraag wordt gestold hoe ons land er zal gaan uitzien, als de ontwikkeling van de industrie in het huidige tempo voortgang blijft vin den, en „Tanganjika National Parks", waarin het leven van de dieren in Oost Afrika wordt vertoond. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In de Dr. Noletstlch- ting Is dinsdagmiddag na een aanrijding de 53-jarige hoofdconstructeur P. A. Bcrvoets overleden. Het ongeluk gebeurde op de boek van de Penningiaan en de Stadhouderslaan toen de heer Bervoets met zijn brom mer tegen de bestelauto van de 45-jari- ge vertegenwoordiger J. M. H. botste. Hij deed een ernstige val. TN DE hal van ons gebouw aal 1 de Witte de Withstraat staat enkele dagen een bus. Om precia te zijn: op het voetstuk van he beeld, dat u in de kop van mijt rubriek altijd kunt zien. Ja, ,W beeld, dat ook „Jan Krant" word genoemd. Die bus staat daar om i worden gevuld met geld. Dat bo greep u al. Dat geld Is bestemd voor de fmaa ■ciering van het beeld, dat Chariot? van Pallandt maakt van koning? Wilhelmina. Een foto van het mod? staat bij de bus. Onze krant heeft I uitvoerig ingelicht over dit stsnö beeld, dat komt te staan bij he Park, aan de kop van de Wester laan, uitkijkend over de Maas. Niet alleen in die hal staan bus sen. Ook in warenhuizen en in ande re krantegebouwen vindt men ed dergelijk „offerblok". Deze weel wordt met allerlei middelen de inza meling gehouden voor dit doel. Al u dat makkelijker vindt: gireren ook mogelijk. Giro 4200 t.n.v. Co mité „Standbeeld Koningin Wilhel mina", Rotterdam, staat hiervooi ter beschikking. fabriek van gereedschapswerktuigen ROTTERDAM Donderdag 11 mei om 9 uur zal voor het hoofdkwartier van het Korps Mariniers, Westplein 12-13 met de medewerking van de ma rinierskapel der Koninklijke Marine een muzikale vlaggeparade worden ge houden. Na beëindiging van dit ceremonieel zal de kapel een mars door de stad houden die te omstreeks 09.08 uur in de Spartastraat aanvangt. De route zal als volgt zijn: Spartastraat Nicolaas Beetsstraat Mathenesserdijk bene den Mathenesserdijk boven Zout- ziederstraat Mathenesserweg Mar- coniplein (voorlangs) Schiedamse- weg- Havenstraat Oranje Nas- saustraat 8 Piet Heynsplein (rond) Oranje Nassaustraat Willem Buyte- wechstraat Dirk Hoffstraat Hei man Dullaertplein. de weg naar vakmanschap begint bij een gedegen vakopleiding. Ona bedrijf met een speciaal produktieprogramma van precisiegereed- schapswerktuigen biedt jullie daarvoor uitstekende mogelijkheden. Wii je daar meer van weten? Graag wisselen wij met jullie van gedachten over: de toekomstmogelijkheden van de richting waarin je je wilt ontwikkelen: (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Nadat B. en W.. defi nitief het verbod 'hebben ingesteld om vamn geeenteflats centraal te vlaggen heeft het gemeenteraadslid S. Kuiper (prot.) hierover schriftelijke vragen gesteld. Hij vraagt onder meer waarom B. en W. destijds de vlaggemasten op de gemeenteflats hebben geplaatst, nu zij hebben verboden hiervan verder ge bruik te maken. Verder: „Is het college niet van oor deel dat huurders die zich niet houden aan de regels van het huis, beter uit deze flats bunnen vertrekken? Indien burgers bezwaar maken tegen het centraal vlaggen van gemeente- flats, dan ligt het toch voor de hand dat zij ook gekant zijn tegen het vlag gen van gemeentegebouwen. B. en W. wilden aan de bezwaren van de waren tegemoetkomen dan moeten 2ij ook deze stelregel aanhouden bij de gemeentegbouwen. Op welke wijze denkt het college zich tegen deze bezwaren te verzet ten?", aldus de 'heer Kuiper. ROTTERDAM De 61-jarige wa genrijder G. H. Valk van de Schieweg is maandag aan boord van de Spido X varende op de Nieuwe Maas, plotseling onwel geworden. Bij aankomst in het Havenziekenhuis bleek de man te zijn overleden. draaier, frezer, universeel slijper, plaatwerker of machinemonf eur "TEN SLOTTE, ik vraa? maar het antwoord is aan u nog een oproep tot hulpverlening Hier gaat het niet zozeer om ge» Wie heeft een vervoermiddel en w daarmee CO kinderen van het jeugd werk der „Klimroosclubs" uit terdam-Zuid ter wille zijn? Die kin deren gaan vrijdag 12 mei naar D Boekei (bij Veghel) in Noord-Bra bant. Een -weekje heerlijk naar bui ten. Dat lukt allemaal wel, maar he probleem is nog het vervoer van Cf benodigde levensmiddelen en de ba gage. Daartoe zou men graag eei busje met bestuurder ter beschik; king willen hebben. Wie, o wie- Een telefoontje naar mejuffrouw Heieen de Haan, Putsepleip 27, Rot terdam, tel. 176428, zal veel danf oogsten! lonen en sociale voorzieningen alle'zaken die met je werkkring verband houden. Ongetwijfeld zullen Je ouders ook geïnteresseerd zijn in je toekomst. Vraag daarom of zö met je meekomen naar onze voorlichtingsavond over de Heinctel bedrijfsopleiding tot gespe cialiseerd vakman voor L.T.S. en ÏJ.L.O. leerlingen die dit jaar examen doen. Wij houden deze avond op donderdag 1! mei a.s. om 20.00 uur. Ons bedrijf ligt vijf minuten gaans van het station Vlaardingen oost, in de richting Schiedam. Wij verwachten onze bezoekers aan de hoofdingang van het kantoorgebouw. Welkom op donderdagavond 11 mei a.s. om 20.00 uur Kun je op deze avond niet komen? Kom dan eens overdag. Tussen 10.00 én 16.00 uur geven wij jou en ook je ouders graag alle gewenste in lichtingen. Passage Theater: Schled, uitvoering 19.45. Irene: Receptie ds. •20.15—-21.45. Muziekschool, J. G. Jansen, Irene: Dierenbescherming, jaarvergadering Bijkantoor „De Rotterdammer," Lange Kerkstraat 82, uitsluitend redaetiezaken, tel. 283954, b.g.g. Smith Klachten bezorging: Dr. Zamenhofstr. 130, te!. 152400. Belangrijke telefoonnummers: Alarm poli tie. tel. 254488. Brandweer 269218. GG en GD 289200. Apotheek: Evers. L. Haven 81. tel. 268242.

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 2