Voorjaar 1969 in gebruik GEMEENTEZIEKENHUIS HEES VLAG IN TOP Voor rekening gemeente DVO bouwt clubhuis in park Zuidbuurt Politie bovenaan in jubileumwedstrijden AGENDA Aller ogen zijn gericht op. WW'M' VLAGINCIDENT NOG MET GESLOTEN Onderscheidingen bij Rotterdam aan Zee" Chef Vermeer 40 jaar bij v. Toor kolen «mi® S' Al 2000 lopers voor KW-mars Oecumenische jeugd gaat meer „doen'' Flatcommissie booê op mr. Van Kinderen Feestiveek harmonievereniging Animo blij met nieuwe zaal Scheidsrechters krap hij kas Burgerlijke stand GEMEENTE SCHIEDAM LEERLING VERPLEEGSTERS Geslaagd optreden van zangleerlingen INTERIEUR Duitser wilde fiets uit etalage stelen Koninklijk zilver INENTING nF, ROTTERDAMMER DINSDAG 30 MEI 1967 BRILLEN VOOR HU IS EEN v K-BRIL (door de f> RINCK-extra's) VOORDELIGER DAN OOIT (Van een onzer verslaggevers) CHI£DAM Maandag werd de vlag gehesen op het hoog ste punt van het nieuwe gemeen teziekenhuis (ongeveer 38 meter boven de grond). Zuster G. Bur ger, voormalig socialistisch raadslid en lid van de commissie voor het ziekenhuis, verrichtte de handeling. Ook de andere leden van de commissie waren aanwe zig. en morgen en dagelijks AANDACHT (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het Schiedamse „vlagincident" is nog niet geslo ten. De flatcommissies van de ge meenteflats Mgr. Nolenslaan, Spieringshoek, Vijf Sluizen en Wil- helmina hebben in een gezamen lijk schrijven aan de fracties van de gemeenteraad hun misnoegen uitgesproken over de wijze waar op de gemeenteraad het probleem in zijn vergadering van maandag 22 mei heeft behandeld. TOESPRAKEN Wie de Rotterdammer leest, leest een krant die bij de tijd is extra voordelig nu tegen Herhaling is dl toverkracht van de rekfame Pagina 3 (Van onze correspondent) MAASSLUIS In het kerkgebouw van de Nederlandse Protestanten Bond hield mevrouw Charlotte van OsEy- bergen vrijdag een zangavond met haar leerlingen. Het (kerkgebouw was goed gevuld en de aanwezigen hebben genoten van wat de leerlingen brach ten en dat kan geslaagd worden ge noemd. Zestien leerlingen traden voor het voetlicht en er werden liederen ver tolkt van Bach, Handel, Mozart, Men delssohn, Gluck en Donizetti. Bijzonder goed was de dertienjarige jongenssopraan Peter Moerland. Voor- ai „Fischerweise" van Schubert bracht hij subliem. Ook de mezzo-sopraan me vrouw Raaymakers-Stok vroeg bijzon dere aandacht. Mejuffrouw Leny van der Endt begeleidde met de piano en trad ook solistisch pp met het Tele- mann-kwartet Het auet met koor uit Figaro van Mozart vormde het eind van de uitvoering. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De voetbalvere niging D.V.O. bouwt in het sportpark Zuidbuurt een clubgebouw voor reke ning van de gemeente. Het krijgt een recreatiezaal, voornamelijk bestemd voor het jeugdwerk van deze vereni ging, en een kleed- en wasgelegenheid. De voetbalverenigingen D.V.O. en Sa telliet zijn de enige zaterdagverenigin gen met junioren afdelingen die over blijven op het oostelijk deel van het sportpark Zuidbuurt als binnenkort de verlenging van de Marathonweg dit park in tweeën zal delen. De derde vereniging die hier momen teel nog huist is H.V.O., maar deze vertrekt naar haar nieuwe complex aan de Zwanensingel in Holy zodra dit klaar is. D.V.O., die een grote propaganda-ac- tie voor haar pas opgerichte junioren afdeling heeft gevoerd, krijgt dan het vrij komende speelveld erbij. De twee op dit deel van het sportpark bestaande kleedgebouwtjes moeten in verband met de aanleg van de Mara thonweg verdwijnen, maar zij voldoen al lang niet meer aan de eisen. D.V.O. heeft nu een plan ontworpen voor een vervangend gebouw, waarvan de bouw- en inrichtingskosten ge- Goudsesingel 221 Rotterdam tet.116673-123082 Na het hijsen van de driekleur was er in de convcrsatiezaa! van het Zusterhuis een korte bijeenkomst met een enigszins feestelijk karakter, die werd bijgewoond door de genees heer-directeur, dokter J. H. van den Berg, de adjunct-directrice, mejuf frouw B. Essink, een aantal specia listen, verpleegsters en personeelsle den. Wethouder M. Eijkenaar bracht dank aan allen, die tot nu toe hebben mee gewerkt Hij deelde mee, dat een nieuw zusterhuis op het terrein van het oude ziekenhuis is aanbesteed. Het oude ziekenhuis wordt afgebro- VLAARDINGEN De sportdag, die maandag ter gelegenheid van de vie ring van het 40-jarig bestaan van de Viaardingse Politie Sport- en Ontspan ningsvereniging werd gehouden is een succes geworden. De schietwedstrijden werden een tri omf voor de Vlaardingers, die 475 pun ten bij elkaar schoten. De combinatie Naaldwijk/Monster werd tweede met 412 punten, Maassluis derde met 402 punten, en Schiedam nam met 376 pun ten de laatste plaats. De zwemwedstrijden werden ook (Van een medewerker) SCHIEDAM Het ziet er naar uit, dat de 23ste Koningin Wiihelmi- na-mars enkele duizenden deelnemers zal trekken. Zaterdagavond had marsleider Ph. van Oordt reeds 2200 inschrijvingen binnen en deze we_ek zullen daar ongetwijfeld nog vele bij komen. Vorig jaar telde de KW-mars ruim 5000 deelnemers. Nu de mars van zater dag een Benelux-iunneltocht gaat wor den, verwacht men minstens weer zo'n groot aantal wandelliefhebbers. De inschrijving blijft voor Vlaardm- gen geopend tot en met woensdag op het adres Mozartlaan 41. In Schiedam blijft de inschrijving bij de heer J. H F. v.d. Brugge, Vondellaan 52-b (ook tot en met woensdag). Op de adressen Groenelaan 50b (M. Faasse) en v. 01- denbameveltstraat 79 (Ph. v. Oordt) is inschrijving tot en met donderdag mo gelijk. Daarna kan alleen nog aan de start worden ingeschreven, (zaterdag voor half drie bij de Plantage). A SCHIEDAM Het programma van het c< ncert dat Joop Hoogervoist donderdag 8 1"M voor de Scnielandkring ln de Johannes oe Doperkerk aan de Mar Nolenslaan geeft, vermeldt werken van Bach. Handel, Ferso- «i, stanJey, Franck en Wider. Medewer- h'ng verleent de alt Els Kloos. Aanvang 20 uur. SCHIEDAM De Schiedamse Handels- n Bedrijfsraad houdt op woensdag om 20 in het gebouw voor christelijke sociale Belangen. Lange Haven 73. een discussie avond. Gesproken wordt over de stadssane- ring, Musis Sacrum: Teach-in over popularum Progresslo 20. Belangrijke telefoonnummers: Alarm poli ce tel. 254466. Brandweer 269218. GS. en wiD i Klachten bezorging: Dr. Zamenhofstr, 139. Apotheek: 't Goude Hert. St. Lidui- hastraat S5a, tel. 268364. een Viaardingse aangelegenheid. In zes van de acht programmanummers be haalden zij~de bovenste plaats. Nadat de punten bij elkaar waren geleld bleek, dat Vlaardingen er ISO'/t had. Schiedam volgde met 147 punten en Naaldwijk/Monster werd derde met IIIVj punten. Maassluis sloot de rij met 89 punten. In de avond zijn bokswedstrijden ge houden in de hal van het Sportpark De Vijfsluizen, waar ongeveer tweehon derd bezoekers interessante partijen za gen. Het was de bedoeling, dat Viaar dingse politiemannen zouden boksen te gen leden van de boksvereniging West- land, maar de boksbond liet dit regle mentair niet toe. Dank zij de boksvereniging West- land kon toch een aantrekkelijk pro gramma worden gebracht omdat men een aantal bekende Nederlandse boksers had aangetrokken om met de Westlanders een aantal partijen te ver zorgen. Na de pauze zijn enkele demon stratiepartij en getoond met medewer king van de Viaardingse bokser Bob Bouwhuizen. Vandaag waren er volleybal- en voetbalwedstrijden. Van 17 tot 19 uur zou een receptie worden gehouden in het Sportpark-restaurant Tenslotte wacht de politiemannen vanavond een grote feestavond. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM „Laten <le Schie damse jongeren een klein project in een ontwikkelingsland op zich nemen en zelf financieren" stelde kapelaan H. van Beek zondagavond voor tijdens een matig bezochte oecumenische jon- gerendienst in de Korenbeurs. Het geringe geluid van de zingende jongeren werd ruimschoots aangevuld door de volumineuze" klanken van „The Salvation Beats", de band van het Leger des Heils. De evangehsch-lu- therse predikant, ds A. Stemhart ver wachtte voor de toekomst meer dienst verlenende aktiviteiten van de oecume nische jongerenwerkgroep, die deze eerste dienst m de Korenbeurs had ge organiseerd. In de discussie die op de dienst volg de besloot de werkgroep om binnen de oecumenische jeugdraad daadwerkelijk te gaan optreden. Een eigen aktiecom- missie achtte men wel weer noodzake lijk. Tot september zet de werkgroep haar aktmteiten, die zich tot nu toe tot de jongerendiensten beperkten, stop. SCHIEDAM Op het glasgerinkel in de buurt van de Grote Markt en de Korte Kerkstraat kwamen dinsdagnacht vrijwel onmiddellijk twee in de buurt surveillerende agenten af. Voor de eta lage van de firma Ter Braak zagen zij een man uit de winkel een fiets stelen. Het bleek de 27-jarige Duitse machi nist P. M. van het motorschip Claus Horn, te zijn. De Duitser is aangehou den. ken. Er komen een tuin en een par keerruimte voor m de plaats. De wethouder behandelde m grote trekken de problematiek van het mo derne ziekenhuiswezen. Hij refereer de daarbij aan wat deskundigen hier over hebben gezegd. Door de dyna mische ontwikkeling van de huidige medische wetenschap is een zieken huis dikwijls reeds verouderd als het eenmaal klaar is. Grote aandacht moet men besteden aan het verplegend personeel. Er is nog steeds een tekort aan ver pleegsters. Een beddenhuis vraagt al tijd veel personeel. Wellicht kan men dit ondervangen door meer poli klinische behandeling. Ook een be paalde vorm van zelfbediening is mo gelijk. Daarnaast kan men proberen meer mannelijk personeel aan te trekken. Een ziekenhuis blijft een arbeidsin tensief bedrijf. Een hoge mate van efficiënt beleid kan bijdragen tot vermindering van het tekorl aan ver plegend personeel. Men hoopt in het voorjaar van 1969 het ziekenhuis te kunnen opleveren, al dus de wethouder, die het succesvolle samenspel tussen werknemers, uitvoer ders en architecten onderstreepte. De dames Burger en Essink kregen bloe men van de wethouder. De commissies schrijven dat wet houder mr. M. J. M. van Kinderen de raad onjuist heeft ingelicht- Onder de bewoners was van een „vlagincident" niets bekend, maar het werd veroor zaakt door de maatregel die B en W namen. In een bespreking met B en W zou de commissie meegedeeld zijn dat het centraal vlaggen op 16 september 1S66 werd verboden naar aanleiding van binnengekomen klachten. B. en W. zei den het te betreuren dat de bewoners daarover niet waren ingelicht. Juist te voren hadden de concierges echter schriftelijke instructies ontvangen wan neer en hoe op feest- en gedenkdagen centraal moest worden gevlagd. Op vrijdag 5 mei wees een enquête uit dat 96,5 procent van de bewoners voor centraal vlaggen was. B en W meenden echter, aldus de brief van de commissies, dat de voorstemmers verdraagzaamheid tegenover de (ze ven) tegenstemmers moesten tonen en zich bij het besluit van B en W dienden neer te leggen. HOEK VAN HOLLAND De feest- week van de gouden harmonievereni ging „Rotterdam aan Zee" begon maan dagavond al dadelijk met een hoogte punt. Op de zeer druk bezochte reeep- tie reikte wijkraadsvoorzitter L. van der Houwen twee leden van de vereni ging een koninklijke onderscheiding uit. De heer P. Röther ontving de zilve ren medaille in de Orde van Oran- je-Nassau en de heer L. van Oosten kreeg dezelfde onderscheiding in brons. Daarvoor had voorzitter G. van Zwienen een overzicht gegeven van het werk van de vereniging in de afge lopen vijftig jaar. De resultaten zijn wisselend geweest. Onder leiding van de heer L. van der Tand waren er successen en teleurstellingen. Na de ooriog kwam het korps onder leiding van de heer G. A. van den Berg, maar de victorie begon eigenlijk na 1952 toen R.A.Z. toetrad tot de Ko ninklijke Nederlandse Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen, In Delft werd een eerste prijs behaald m de afdeling en via de afdeling uit muntendheid en de ere-afdelmg stoot te men in de kortste tijd door naar de vaandelafdelmg, waarin men ook al in het eerste jaar het felbegeerde vaandel behaalde door de eerste prijs voor bei de uit te voeren werken. Vervolgens ging de heer Van Zwie nen over tot het onderscheiden van vier leden. De heren A. van der Vlugt en C. J. Stigter ontvingen een medaille voor 25-jarig lidmaatschap, de heren P. van Zwienen en P. Roiber elk voor veertig jaar, terwijl de heer L. van Oosten, hoewel geen oprichter, vijftig jaar zijn krachten aan de vereniging gaf en daarvoor een gouden medaille ontving, IVijkraadsvoorzittcr Van der Hou wen meende dat men In een vereni ging terecht geneigd is vooruit te zien. Soms is het echter goed om terug te kijken. De harmonievereniging „Rotter dam aan Zee" is in de Hoek niet Weg te denken. De vereniging is „van ons en voor ons". De heer P. Groenendaal van de Ko ninklijke Nederlandse Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen meende dat het met moeilijk is een vereniging op te richten, maar wel om hem gedurende vijftig jaar in stand te houden. Hij overhandigde het bestuur de gouden medaille van de federatie. Namens de Oranjevereniging dankte de heer Van der Velden voor de mede werking die men altijd van R.A.Z. heeft ondervonden. Het Comité bejaar- denreis, vertegenwoordigd door de heer B. Kleywegt, voelde zich even eens aan R.A.Z. verplicht voor de me dewerking bij de intocht na de jaar lijkse bejaardenreis. Uit de krappe kas, die door de Hoekse bevolking in stand wordt gehouden gaf hij een be drag van honderd gulden als jubileum geschenk. „Mary Poppms" als bladmuziek, dat was de gift van de Hoekse Sport Vere niging, aangeboden door de heer M. van der Made. Talrijke sprekers voerden vervol gens het woord op deze zeer drukke en geanimeerde receptie. De commissies zijn van mening dat de bewoners de vrijheid moet worden gelaten al of niet gebruik te" maken van de centrale vlaggen. Zij achten het technisch niet mogelijk om zonder gevaar voor anderen nu nog vlaggehul- een te laten aanbrengen. Onder de 'bewoners, zo schrijven de commissies, bestaat geen enkel conflict zodat het niet nodig is te gaan discus siëren over de vraag of de meerder heid nu wel voor de minderheid moet bukken. „De bewoners", zo luidt de brief aan de fracties, „is nu de vrij heid (om gebruik te maken van de centrale masten) ontnomen, terwijl nie mand van hen om een vlagverbod heeft verzocht". De commissies spreken in hun brief de wens uit dat de gemeenteraad bij nader inzien zal erkennen dat zijn besluit niet rechtmatig werd genomen en dat dit besluit zal worden herzien, zodat de rust in de flatgebouwen zal terugkeren. (Van een medewerker) SCHIEDAM De nieuwe gym nastiekzaal aan de "Peter van Anrooy- laan betekent voor het Kethelse Ani mo een verbetering. Men is verheugd over de toewijzing van deze fraaie zaal,- die Animo de gehele woensdag middag en -avond mag gebruiken, en nog één uur op de maandagavond, dat men wil benutten voor de nieuwe he ren-senioren afdeling. Het bestuur wil in de wijk Groen- oord naast de bestaande afdelingen een nieuwe afdeling beginnen, waar voor technische leiding beschikbaar is. Technisch hoofdleider P. H. Kegel doet een beroep op de leden om veel propaganda te maken voor deze nieu we turngelegenheid, waarbij de .letters van Animo dit keer worden gebruikt als: „Altijd Nog Iets Meer Omhoog," Zaterdag zal op het DHS-terrein de bekende Animo-dag worden gehouden. Eerst een spelmiddag voor adspiranten van 4-13 jaar, daarna een mars voor alle leden en in de avonduren een mas sale demonstratie. De jeugd wordt om kwart voor twee verwacht, de mars voor alle leden be gint om kwart voor zeven en om half acht begint de demonstratie. Een week later, zaterdag 10 juni, volgt voor de Animo-jeugd van 10-14 jaar deelname aan de adspirantenmiddag van de Krmg Maasmond, die NIO uit Maasland organiseert. raamd zijn op ƒ100.000. B. en W. heb ben dit plan van de voetbalvereniging overgenomen. Het verenigingsbestuur is ermee ak koord gegaan dat D.V.O. het clubhuis met de nodige zakelijke eigen inbreng voor rekening van de gemeente zal bouwen. Zij zal de-arbeid gratis leve- reö. Haar totale inbreng beloopt een bedrag van 40.000. B. en "VV. stellen de gemeenteraad voor 25.000 uit het fonds stadsuitbrei ding, stadverbetering en recreatie beschikbaar te stellen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De heer J. Ver meer vierde vandaag, dinsdag, zijn veertig-jarig jubileum bij de slijterij en wijnhandel W, van Toor. Hij is ko ninklijk onderschelden met de ere-me- daille in zilver, verbonden aan de orde van Orane-Nassan. De heer Vermeer (57), die in de Vet- tenoordstraat 51 wooni trad bij Van Toor als magazijnbediende in dienst. Na verloop van tijd werd hij magazijn meester en vervolgens vertegenwoordi ger. De laatste jaren is hij als winkel chef met de dagelijkse leiding van het bedrijf belast. In aanwezigheid van de "heer A. B. Gimbergh, directeur, en een aantal personeelsleden van bet 'bedrijf heeft burgemeester mr. J. Heusdens de jubi laris vanmiddag het bij de onderschei ding behorende eremetaal uitgereikt. (Van een medewerker) VLAARDINGEN „Het Is wel aar dig ais ons bestuur een- pluim krijgt voor alles wat het In- een vcreni- gingsjaar heeft gedaan, maar het zou ook wel eens prettig zijn als iemand van ops'bestuur de leden kon bedan ken voor wat zij voor de vereniging hebben gedaan". Aldus de heer H. Th. de Koning, maandagavond in de grote zaai van gebouw Excelsior, waar de Viaar dingse Scheïdsreehtersvereniglng haar algemene jaarvergadering hield. De nieuwe secretaris vermeldde in zijn jaarverslag dat de enige weg naar een^ succesrijke en zinvolle vereniging slechts mogelijk is via een samenwer king tussen leden en bestuur. De nestor van de vereniging, de heer Coenradie, beter bekend als Bertus, werd tot erelid benoemd. De 69-jarige arbiter zal het volgende seizoen niet meer als scheidsrechter optreden. Het jaarverslag van de penning meester was vrij gunstig maar toch moeten de penningen zuinig worden beheerd met het oog op de viering van het 25-jarig bestaan in 1968. Voorzitter G. van der Borden .zei wel dat men de contributie nog wilde verhigen, maar dan wordt van de le den wel verwacht dat zij meer aan dacht gaan schenken aan de voetbal pool, die een bron van inkomsten bete kent voor de vereniging. Verder merkte hij nog op, dat de Centrale Organisatie van Voetbal scheidsrechters (COVS) geen subsidie meer verleent Daarom bereidt het bestuur zich voor om akties te orga niseren, teneinde het zilveren jubileum op gepaste wijze te kunnen vieren. Het bestuur onderging slechts een kleine wijziging. De heer H. Th. de Koning, die waarnemend secretaris was, werd definitief op deze post ge plaatst. De heer K. van Noord die aftrddend was, werd als bestuurslid herkozen. In het kader van de nederlaagserie- wedstrijden speelt VSV donderdag een voetbalwedstrijd in Maasland tegen een MW-combinatie. VEILING WESTERLEB DE LIER. 19 met. Andijvie IS42 20.00» kg; dubb. bonen 220—460 250: snij 21fl^-39i) 1200; postelein 2045 3SOO; pruimen 170—339 100; rabarber 2613 200; spinazie 26—40 1700; spitskool 1436 14000; bospeen 71—88 630 bos; peterselie 13—22 480; radijs 9 440: slederU 14'/i18 200; kroten 39—41 400; To maten A 850—7, B 650—680. C650—720. CC 610—64® 39244 Dakjes export, 1663 bakjes bin.. 40 907 totaal; sla I 5—14 95.3Q0 stuks; komkom, (krom) 3613 92.000 kg. komkom. AA 53—59 «5 800 Stuks, A 44—46. B 38—44, C 30—33, D 22—23, netmeloen 6 150—220 6000, 160—215. 10 110—140, 12 95. suiker 6 230—340 j5, 8 230, Ogen 8 255 200. 10 12 155. perziken 6—57 3200, pruimen i—3', 31000, bloemkool 6 71—92. S 56—72 95300 stuks. 10 52—56, 12 41—51, 15 27—28. Eerste tuinbonen 87 kg. j. M. Verbeek. Eerste ogenme- loen 155—255. J. P Vos m De hervormingen van de Rotter damse elektrische tram hebben, heel wat pennen in beroering gebracht. Geen wonder: er is tusAn da „prijsvoering" van het nieuwe week abonnement en die van de bestaan de maand- en jaarabonnementen een aanmerkelijk verschil. Meneer P. C. van Dijk uit de Parkstraat in Rotterdam, maakt een vergelijking met de groente- en fruithandel. Hij meent dat „volgens RET-logi- ca als één bloemkool een gulden kost, twee tezamen 2,25 zouden moeten kosten!" en hij meent ook dat wij over dezte logica na een jaar of vijfentwintig lachen als een boer die kiespijn heeft. Van deze groente- en fruitbrief van de, heer Van Dijk hegrijp ik niet vefel. Want nadat de heer Van Dijk zich afvraagt, „of dergelijke fouten voor het jaarlijkse tekort van 23 miljoen verantwoordelijk zijn", beveelt hij aan een algemeen weekabonnement van vier gulden en sten abonnement alleen voor stadslijnen van drie en een halve gulden. Welnu, meneer Van Dijk, dat biedt de RET u allemaal. "Waar om er verder voor pleiten? Wel wil hij alle overige abonne- mtenten* laten vervallen. Wie geer weekabonnement wil, moet maai een rittenkaart nemen, aldus de heer Van Dijk. 1 Ik gloof niet dat dat nodig is. Ik geloof /wel, dat te zijner tijd de RET al, die abonnemententarieven op de helling gaat zetten. Heeft dfe directie trouwens ook beloofd, toen m'n collega, die over al die tramza ken in de krant schrijft, ter nam heeft gevraagd. De zaak wordt een voudiger en ook wat goedkoper. Overigens: ik ken steden waar ei maar één-enkel soort tarief bestaat Geen '.abonnementtenkaart, geen rit- tenkaartj geen administratieve rompslomp. 'f La Tel-Aviv kost een buskaartje opeen stadslijn twee dubbeltjes en - des avonds kost het een kwartje Noemen ze daar „nachttarief". Geer overstapjes, geen heisa. Ttel-Aviv is een beetje groter dar Rotterdam: het. heeft 780.000 inwo ners en Rotterdam heeft er 730.000» Er zijn. géén trams, er zijn bijzon der veel stadsbussen. Die rijden om de paar* minuten. De bussen zijr forse voertuigen van' Britse makelij, .(behoorlijk modem, maar zondter al lerlei experimenten waarmee wij ir, Nederland ons zo'n .naam van., „sru- perperfectionisten" hebben verwor ven. - - K 5G TK heb me wel eens afgevraagd of al die experimentten, die su per-perfectie, noodzakelijk zijn. On derzoekingen naar wat nu de aller beste autobus is voor eer stadsdienst hebben zekter hun nut Maar als die leiden tot rapporten, commissies, vergaderingen en aller lei ingewikkeldheden rond een kost bare „standaardbus", schieten we dan ons doel-niet voorbij, als daar tegenover staat dat er om sommige lijnen, die binnenstad en woonwij ken verbinden nog frequentie! bestaan van twintig minuten tol een kwartier? Is dan een niet minder* perfecte maar gewoon van de lopende band rollende en dus wat goedkopere au tobus niet wat doelmatiger? Het kan me echt niet schelen, oi ik door een perfecte „super-bus" naar de plaats van bestemming word gereden. Als er maar een bu? is en er kort achter wéér een is. De Tel-Aviv-ers moesten, zd schijnt het, een bus hebben, die ge woon op de markt te krijgen is, die in grotte hoeveelheden kan worrier geleverd. Of die wat meer of min der perfect is, was minder belang rijk. Als die maar rijdt en passa giers kan vervoeren. Nou, rijder dofen ze en passagiers kunnen ei heel wat in. Voor de rest maakt niemand ziel er druk -over, of een deur twee o: drie centimeter naar voren oi aohteren zit en of het looppad wa> breder of smaller is. Achter een vertrekkende bus hol len doet niemand: dte volgend® komt er immers vlak achter! SCHIEDAM Geboren: Teunls G. z v. G H. Loke en J. Tintel; Bianca d.v. T. Verka- •de en J. K. Molhoek; Jacqueline d.v. F. van Hagen en F W I. Broekmeijer; Astnd dv. F- M. J Helsmger en. F. van der Hoeven; Robert c z v. D C. Wapenaar en C. Lissen- berg; Johannes F. z. v. F. Cordemans en M. Pols. Robert z.v J. J. veldhoen en P. J M. Kuijl; Theodora C G. dv. T. van der Maat en A M M. Timmers; Carta A. d v. J M, van der vegt en A II. D W. Broekhof; Sylvia J cl v D H. van zetten er. A. E Doolaard; Adrianus P. M zv. J. p M. Bax en T M Verbeek, Kees J. z.v, E J. Berve- ilng en A J. N Hoedemaker; Edwin zv. G. II. van Geene en J J. Aben; Klaske J. d.v. J van Nieuwkoop en M. Schneider; Harry zv A de Bruin en W. C. Prein; Claudia dv M van der Kraan en W. van der Molen; Willem P. zv. J Schrijvershof en W. de Kek Overleden: J Brugman. 48 echtg v. A. J. Casleleln; M Hagesteln, 74 echtg. v. M W. Winters. TEGEN DIFTERIE - KINK HOEST - TETANUS - KINDER VERLAMMING EN TEGEN POKKEN. Op donderdag 1 JUNI 1967 van 130—2.uur nm zal er ten huize van de Viaardingse artsen gelegenheid worden ge geven voor kosteloze inenting, tegen pokken voor kinderen, me de leeftijd van twee jaar nog niet hebben bereikt; tegen difterie - kinkhoest - tetanus - kinderverlamming voor zuigelingen en kleuters. Aan kinderen, die een half jaar geleden driemaal werden mgeent tegen difterie - kink hoest - tetanus - kinderver lamming, moet nog een vierde injectie worden gegeven om de verkregen immuniteit voor een aantal jaren te bestendi gen. Men kan zich zonder voorafgaande aanmelding ver voegen oij de huisarts, waarbij het oranje inentingsboekje moet worden overgelegd. Ouders, die hun kinderen ge boren in 1963 volledig lieten inenten tegen difterie - kink hoest tetanus - kinderver lamming, worden er aan her innerd, dat deze kinderen nu voor een herinenting in aan merking komen. Hierdoor wordt de immuniteit weer verlengd. Deze herinentïng vindt plaats door gebruik van gemengd vaccin tegen de ge noemde ziekten. Door de huis arts zal bon 5 uit het oranje inentingsboekje worden inge nomen. In het GEMEENTE ZIEKENHUIS te SCHIEDAM kunnen voor de kursus, beginnende 1 september worden geplaatst. Minimum leeftijd 17 jaar en 7 maanden. Sollicitanten dienen in het bezit te zijn van U.L.O. diploma of daaraan gelijk gestelde oplei ding. Toeslag voor onregelmatige diensten is van kracht. 2 x per maand worden de reiskosten naar het ouderlijk huis boven f 2,50 vergoed. Kandidaten kunnen zich schriftelijk of monde ling wenden tot de Adj. Directrice van het Gemeente Ziekenhuis Schiedam. 0X026.91,26. CO-OP Te bestellen in alle COOP winkels en op de kantoren Kethelstraat 10. Schiedam en 2e van Ley den Gael- str. 14. Vlaardingen. Tel. resp. 26.45.96 en 34.35.44. V •t

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 1