Oranje vooraan in vierde etappe UITSLAGEN Geen spanning op Wimbledon WEER VEEL DODEN IN VIETNAM Op soek naar compromis VEEL GEWONDEN IN GORKVU OUTSIDERS: HET HUILEN NADER DAN HET LACHEN Kostelijk poëtische F acteren in „Zomer" „Tsjombe is vijand van Afrika" Verlies voor Hein Donner ■K PUBLIEK BLIJFT WEG Blijf bij ons Frontale botsing: iWp 2 gewonden Luchtvaartdienst van Marine kriigt AtJantics Rotterdams succes in jeu^dtenrasstrijd POPULAIRE PIERDAG' BOEREN EISEN EERHERSTEL Janssen had spijt Late ontknoping Voor 28"mille ami sieraden gestolen hartman In Scheveningen: uw DE ROTTERDAMMER Pagina 4 2 A DINSDAG 4 JULI 1967 ROUBAIX Met een ernstiger gezicht dan men van hem gewend ts, stond Gerben Karstens op het erepodium voor de grote tribune van het stadion in Roubaix om zijn eerste groene trui in drie jaar Tour de France in ontvangst te nemen. Wat onwennig k.- ?k de Leidenaar in het rond als was hij nog niet zeker van zijn triomf. Maar toen hij eenmaal het maillot om de schou ders had en van een nogal jeugdige plaatselijke schone de grote tui gladiolen en anjers en een schuchtere kus op de wang had gekregen, klaarden zijn ogen op. Natuurlijk ben ik blij met die groene trui, maar toch had ik liever de etappe gewonnen:" WIMBLEDON Het resultaat van het ehampagnefestijn, waar mee de eerste Wimbledonweek werd afgesloten, was een kater op maandag. De uitschakeling van zes van de acht geplaatste spelers veroorzaakten een gebrek aan in tellect, dat niet gecompenseerd kon worden door brute kracht, zo als in twee kwartfinales van de heren bleek. Het Londense publiek had deze gang van zaken voorzien. Het was in gerin gere getale opgekomen en hoewel de rest van het tornooi wordt afgewerkt Overleg achter de schermen Stemming opnieuw uitgesteld Fraukrijk Hoessein JTy<sV treint dit GORKUM Een Leatfestijn is maandagavond op de Grote Markt in Gorkum ontaard in een massale volksrel, waaraan de politie met de wapenstok een einde heeft moeten maken. Duizenden jon gelui uit Gorkum, maar vooral uit de omliggende dorpen zorgden voor een chaotische toestand, zoals men in de rustige Gorkum se veste nimmer heeft gekend. De grandioze teenager show, zo als die in het programmaboekje van de Gorkumse vakantiefees ten stond aangekondigd, werd georganiseerd door de plaatse lijke Pop-Sociëty „The Quan- quagenarian". De beat werd verzorgd door „Les Copians" uit Arnhem en de Amsterdamse beatgroepjes „So What" en „De Outsiders". ANGST ROTTERDAM De prijs voor het verrassend ongewone mag m dit Holland Festival, voor wat het toneel betreft, worden toegekend aan Romain Weingarten, de 41- jarige zoon uan een Bretonse moe der en een Poolse vader. Met zijn spel „De zomer in zes dagen en zes nachten" heeft hij bewezen, dat to neel om modern te heten niet provocerendsinister of bruut uitstallend hoeft te zijn. Sfeerwerking ZIERIKZEE Maandag is in Zierikzee het schaaktornooi om de nationale titel begonnen. De eerste ronde verliep niet zonder sensatie. Grootmeester en favoriet voor het kampioenschap. Jan Hein Donner verloor (met wit) van de Amster dammer Tim Krabbé Kort geding tegen VN t GERBEN KARSTENS IN GROENE TRUI sen Revbroeck voorop en vlak naast hem de spurtende oranje truien van Janssen en Karstens, die met miniem verschil op de meet door de Belg werden verslagen, Jan Janssen werd tweede en zei met wat spijt in zijn stem: „Misschien had ik toch beter voor mijn eigen kans kunnen rijden". De kopman van de Ne derlanders zat toen in een hoekje van de piste vermoeid toe te kijken hoe in de verte Karstens werd gehuldigd en daarna door verslaggevers uit vele lan den werd ondervraagd. „Als de snelheid in de kopgroep van het begin van het binnenrijden al ho ger was gebleven, had ik ook beslist gewonnen", zei de Leidenaar met over tuiging. „Want die Reybroeck moet ik kunnen hebben. Ze bleven echter lang zaam fietsen en daardoor aarzelde ie dereen." Serieus werden de zaken in deze etap pe pas genomen toen na 92 km een kopgroep van 17 man ontstond waarin Jan Janssen de enige „tenor" was. Zij pakten 25 sec. voordat de azen begon- Karstens was in derde positie achter de Belgen Willy in 't Ven en Guido Reybroeck het stadion binnengereden, Janssen sat wat verder terug. In de laatste ronde dreigde de gunstige posi tie van Karstens verloren te gaan, toen Tommy Simpson nit de achterhoede ook voorbijspurt te. „Toen Simpson alles voor ons afsloot schreeuwde ik tegen Jan (inmiddels naast Karstens geko men): Maak een gat voor me, want ik ga winnen". Janssen deed wat hem gevraagd wérd, maar Karstens kon door het lage tempo niet voldoende aanzetten. Het werd tenslotte een wild duel tus- De uitsla* (Amiens—Houbaix van de vierde etappe 1* 181 km> luidt: 1. Rey broeck (Rode Duivels, Belg) 4.46.4* met boni ficatie 4.46 24; 2. San Janssen z.t. met bonifi catie 4.4034: 3. Gerben Karstens z.t, met bonificatie 4.483»; 4. Gimondi (It) 4.46.44: 5. Lopea-Rodrlsues (Sp): 6. Lasa (Esperanza. Sp): 7. Simpson (GB)i S. Poulidor (Fr); S. Betert (Bleuets, Fr): 10. Spruyt (Belg): li. Schepers) 12. in 't Ven (Rode Duivels, Bels), alien In 4.48.44; 13. Jimenez (sp) 4.48.53: 14. Basso rprltnave; i it) 4.47,08; 13. Godelroot (Rode Duivels. Belg; 16. Van Clooster (Rode Duivels. Bet*)! 17. van Looy (Belg): 10. Wright (CrBi18. samyn (Bleuets. Fr): 20. Feffgen (W-Dld); 24. De Roo; 36. zilverberg, allen de zelfde tijd 4.47.00:_ 48. Harings 4.47 5860. Maast zt.; SS. V.d. Vleuten 4.48.38: j20. Maliepaard 4,55.45. Het algemeen klassement: l. Spruyt (Belg) 18.54.46: 2, Basso (Prlmavera, It) op 18 sec; 3 Polldori (Primavera, It) op 1.05; 4. Haast op 1.27: 5. Genet (Fr) op 1.28: 9. Baysslers (Goes. Fr) op 1.26: 7. Dumont (Qoqs, Fr) op 1.33: 3. .motte (Fri op 1,38: 8 Karsteng op 1.44; 10. Janssen z.t.; 11. Poulidor (Fr) op 1.50: 12. Grain (Fr) «p 1.51; 13 Ventura Diaz (Esneran- za, Sp) op 1.55; 14, o.a.: Chappe (Bleuets, Fr), Aranzabal «Esperanza, sp), van Nette (Belg) allen op 1.58; 17. o.a.: Bodrero (Prima vera, It). Gimondi at), Lopez Rodriguez (Sp) allen op 1.58: 20. ReFbroek (Rode Duivels. Belg) op 2.00; 20. Schepers op 2.13; 44. o.a. Zilverberg op 2.44; 52. De Roo op 2.55; 55. Haring» od 3.10; 75 v.d. Vleuten 00 4.06: 120. Maliepaard op 10.18. De Bel* Jos Spruyt was de strlldlustlKste renner. Floegenklasaement van de vierde etappe; 1. Nederland (Janssen. Karstens, Schepers) 14.2032; 2. Rode Duivels (Belg) 14.20.36; 3. Spanje 14.20.45; 4. België 14.21.20, 52 punt: 5. Bleuets (Fr) z.t71 punt. Algemeen ploegenklassement: 1 Frankrijk 59.32.59 2. Primavera (it) 89.SS.37; 3. Coqs (Fr) 50.33.48 4. Nederland 59.35,48; S. Rode Duivels 58.30 00. Na vier etappes ziet het puntenklassement esr als volgt uit: t. Kantens 36 pnt; 2. Reybroeck 33 pnt: 3. Janssen en Basso (Primavera, Itl belden 29 pnt: S. Van Neste 25 ont. Bergklassement: 1. Jacquemln (Rode Duivels. Belg) 8 pnt; 2. Bebaube ICoqs, Fr) 5 pnt: 3. o.a. Haast 8 ont; 8. o s. Haring* 1 pnt. nen terug te slaan. Raymond Poulidor werd bijna het slachtoffer van deze jacht, omdat hij een lekke band kreeg en alleen ach terraakte. Maar nadat de vrede was hersteld, snelden Riotte, Delberghe en Foucher de Franse nationaal te hulp en toen was hij snel weer bij. Janssen, bezield van de gedachte om in dit jaar voor de tweede maal op de betonnen wielerbaan van Roubaix te zegevieren, zette na 129 km een nieuwe attaque op touw met de Duitser Bölke, die echter nog sneller dan de vorige werd onderdrukt Toch naderde de ontknoping nu. Hij werd ingezet door Swerts. Woifshohl, Spruyt, en Letort. die wat later ge zelschap kregen van Wim Schepers en Willy in 't Ven. 20 km voor de meet hadden deze leiders, die Wolshohl en Swerts door lekke banden kwijtraak ten, een voorsprong van 50 sec. op het veld, waaruit Jan Janssen herhaalde lijk, maar steeds tevergeefs trachtte te ontsnappen. Met lede ogen moest hij dan ook toezien hoe 17 km voor Roubaix Gimon di. Poulidor en Reybroeck meer succes hadden. Dit drietal had op de toch wel bijzonder slechte weggetjes al vrij spoe dig de vluchters achterhaald. In het onbeduidend klimmetje naar de Cote de Beaumont ging Janssen sa men met Simpson, Jimenez, Lasa, en Lopez Rodriguez achter hen aan. Hij slaagde echter pas toen hij achter zich Gerben Karstens zag aankomen die als een bezetene fietste en Janssen met zijn makkers naar de kopgroep reed. Mevrouw Jeanne Kranenburg (24) uit Leersum heeft op een concours in Baden-Baden nu ook de kam pioenstitel JSuropese Naaldprinses 1967" veroverd. Vorige week werd zij nationale titelhoudster. Zij won een fraaie witte auto. De deel neemsters waren dames, die zelf hun kleren maken. Mevrouw Kra nenburg zegevierde met een cocktailjurk in oranje en wit. NEW YORK De verschillende groepen die in de VN resoluties heb ben ingediend over het Nabije Oosten, hebben geprobeerd een compromis te bereiken voordat de Algemene Verga dering vanmiddag om hal? vier weer bijeen zou komen. Vertegenwoordigers van de met-ge- bonden landen en de Latijns-Ameri kaanse landen (indieners van de be langrijkste resoluties) pleegden met dit doel geheim overleg, nadat giste ren het debat was verdaagd. De 21 Latijns-Amerikaanse landen verlangen dat Israël zijn troepen te rugtrekt en dat de Arabieren een eind maken aan de staat van oorlog tegen Israël. De achttien niet-gebonden lan den nemen slechts genoegen met on middellijke terugtrekking. Frankrijk, dat voor de resolutie van de niet-gebonden landen zal stemmen, heeft verzocht het woord „onmiddel lijk" te schrappen, omdat het niet rea listisch zon zijn het te handhaven. De indieners wilden het echter niet terug nemen. Als geen van beide resoluties de vereiste meerderheid kan behalen zal het probleem vermoedelijk naar de Veiligheidsraad worden verwezen. De kans op een vergelijk is daar echter nog kleiner als gevoïg van het veto recht van de grote mogendheden. Hoe sterk het verzet tegen de reso lutie der niet-gebonden landen is. AMSTERDAM Een of meer ruiten tikkers hebben in het afgelopen week einde bij de juwellerszaak Richard Hol land N.V. in de Kalverstraat twee rui ten ingegooid en voor ongeveer ƒ43.000 aan gouden sieraden uit de etalages geroofd. Een deel ervan, ter waarde van ƒ15.000; werd op straat teruggevon den. bleek uit de opmerking van de Ameri kaanse ambassadeur Goldberg, dat zij „een eenzijdige maatregel is, die het verlangen van de Arabieren, Israël te vernietigen, ongemoeid laat". Komr.g Hoessein vertrok gisteren van Londen naar Parijs, waar hij met De Gauile zou spreken. Premier Wil son zou er bq Hoessein op hebben aan gedrongen, vredesbesprekingen met Israël te beginnen. Deze weigerde echter zich te binden. Erkenning van Israël zou slechts op een Arabische topconferentie bekeken kunnen wor den. De slecht bezochte en onderling ver deelde Afro-Aziatische conferentie te Kaïro heeft haar meer dan 60 lidstaten verzocht de betrekkingen met Israël te verbreken en het land te boycotten. Ook eiste zij het sluiten van alle lucht en zeehavens voor Amerikaans, Brits en Westduits verkeer. op slechts vier banen, waren er op het centrecourt en baan vele lege plekken. Het programma van maandag begon met twee onaantrekkelijke duels: NewcombeFletcher (64 62 64) en TaylorRuff els (6—4 8—6 64). Later, toen de zon een dreigende on weersbui had verdrongen, werd het ge halte beter bii de ontmoetingen Bun- gert—Koch 6—4 4—6 4—6 6—1 6—3 en PilicCooper 1412 810 6—4 62. Van de vier linkshandige spelers van de laatste acht drongen er twee door tot de halve finales op woensdag, om dat dinsdag de kwartfinales dames worden gespeeld. Taylor, de eerste Brit die zover is gekomen sinds Mike Sangster in 1961, komt uit tegen Bun- gert en Pilic ontmoet de nieuwe favo riet Newcombe, die na de in 1966 tegen Stolle verloren finale in Forest Hills de kans heeft zijn eerste grote titel op gras te veroveren. De Nederlandse rol in de Wimbledon- entourage werd weer wat kleiner door de kansloze nederlaag, die Stöve— Howe in de derde ronde van de mixed leden tegen het favoriete paar Billy Jean KingDavidson 16 1- In de „Plate" bereikte Lidy Jansei enne- boer de derde ronde door een over winning in drie sets 64 36 6i op de Australische Miss Harris. n»/)f DEN HAAG De Kon. Ned. Vereni ging voor luchtvaart (KNWL) heeft gisteren meegedeeld dat de Internatio nale luehtvaartschouw ILSY-7 die op 9 september zou worden gehouden, niet doorgaat. Het is gebleken, aldus de KNWL, dat de verkeerstechnische voorzienin gen nodig voor de vlotte verwerking van een massaal gemotoriseerd bezoek, ais waarop voor een ILSY mocht wor den gerekend, ditmaal van zodanige om vang moeten zijn. dat een particuliere vereniging daartoe de middelen niet kan opbrengen De omvang van de bijstand met materieel en personee) welke bij vorige gelegenheden werd verleend, blijkt thans voor de orga nisatoren geheel onverwacht door allerlei omstandigheden niet toereikend te zijn en bovendien nog grote sommen te vragen, aldus de KNWL SAIGON Noordvietnamese artil lerie en aanvalstroepen zijn vandaag in actie gekomen tegen een grote strijdmacht van Amerikaanse mari niers. Bij de gevechten, die nog niet zouden zijn afgelopen, zijn aan beide zijden al zware verliezen geleden. De strijd woedt in hetzelfde gebied even ten zuiden van de gedemilita riseerde zone, waar zondag een grote Vietnamese troepenmacht onverhoeds Amerikaanse mariniers aanviel. De mariniers verloren toen 58 man. Guerrillastrijders van de Viet- cong hebben gisteren een gedurf de aanval ondernomen op een Zuidvietnamees konvooi. Van de 102 vrachtwagens werden er 36 zwaar beschadigd. Aan Zuidviet- namese kant vielen tientallen do den. Amerikaanse bomenwerpers hebben gisteren en vandaag kazernes in Noord- Vietnam gebombardeerd. Ten noorden van Hanoi zouden enkele legerplaat sen zijn vernietigd. I ►eatfestijn ontaard in woeste veldslag Het w*4 by het optreden van de laatste groep, toen de in het begin van de avond nog rustige menigte, waaronder zeer veel scholieren, zich tn een hys terische vlaag op de afletbekken stortte. De politie, by gestaan door het korps reservepolitie, kon niet voorko men dat de hekken tegen de grond gingen. Onmiddellijk werd besloten het optreden te staken. De Outsiders verdwenen in het stadhuis en de lichten van de mu ziektent werden gedoofd. Dat was het moment waarop een ware hel losbarstte. In enkele ogenblikken %verd aan alle kanten hevig gevochten. De politie moest links en rechts diverse charges met de wapenstok uitvoeren, om de massa tot staan te brengen en m de op de Grote Markt aansluitende straten te verspreiden. Voor het echter zover was, liepen velen verwondingen op, hetzij door klappen van de politie, of van burgers, die op verschillende plaatsen onderling met elkaar strijd leverden. Tal van kin deren, die zonder geleide naar dit „beatleest" waren gekomen en vooraan stonden, kwamen in het gedrang. En kelen vluchtten in panische angst het stadhuis binnen, waar zich ook de Ie- -Mi*fci Wemgartens „l'Eté" bevat absurdisti sche en surrealistische elementen en als GENEVE Afgevaardigden van het internationale Rode Kruis hebben van vandaag af vrije toegang in de door Is raël bezette gebieden. In Jeruzalem, Koe- neitra, Gaza en Nabloes werden posten gevestigd. Israels minister van defensie Mosje Dajan heeft gisteren met Arabieren gesproken, die bij de Allenby brug in de rij stonden om naar Jordanië te gaan Hij probeerde de vluchtelingen ervan te weerhouden de Jordaan over te steken. Egypte zal op 23 juli de herdenking van het vijftienjarig bestaan van de re publiek niet vieren. Het geld dat voor de feestviering was bestemd, zal worden ge bruikt voor militaire doeilemden Bij ontploffingen in een munitiedepot bil de Israèlisehe stad Acre zijn gisteren minstens drie personen om het leven ge komen. Er vielen vijftien gewonden. De ontploffingen deden zich voor nadat door onoplettendheid brand was ontstaan. De trein van El Kantara naar El Arisj in de Sinai is op een mijn gereden. Er waren geen slachtoffers. Volgens de Is raëliërs was het een Egyptische sabotage daad. Syrische soldaten zijn volgens Israël de bestandslinie overgetrokken bij Koeneitra. Na een vuurgevecht van een kwartier trokken de Syriërs zich terug. U wenst comfort en gemak in het moderne binnenhuis. Hartman voorziet in die eis 'n.t-i van de tijd met een unieke RllSt U Uit in UW StOöI? collectie binnenhuis architectuur. AHeen de rust die ervan uitgaat, is onbetaalbaar. Hartman binnenhuisadvïseurs Mathenesserlaan 190 hoek Nw. Binnenweg Telefoon 231628-230872. Botterdam. fauteuil, design olivier mougne. leer met schuimrubber vulling, chroom voet. 111 zovele hedendaagse stukken vloeten weikeüjkheid en verbeelding meen, soms om te worden tot een nieuwe realiteit Maar het cement van dit moderne sprook je is een dichterlijke fijnzinnigheid die van een simpel gegeven een kostelijke toneelervaring maakt. Een meisje en haar geestelijk met vol waardige broer groeien langzaam naar de volwassenheid Zij bewonen hun pïatte- landshuisje niet alleen. Er moet ook nog een verliefd paar zijn, maar dat blijft on zichtbaar. Het nodige over deze gelieven komt de toeschouwer aan de weet uit de gesprekken en de gedragingen van de twee kinderen en hun twee katten, die zich in deze soms nachtmeme-achtige di oom manifesteren als menselijke u ezens Na maandag In de Rotterdamse Schouwburg de voorstelling van het Theatre de Poche te hebben gezien, kun nen wij ons levendig indenken hoe intens er dit seizoen in het vestzaktheatertje van Montmartre avond aan avond werd genoten. Toegegeven: het stuk is wat te lang en te vaak herhalen zich de kleine gebeurte nissen. Echter, de poëtische speeltrant doet de bezwaren vergeten. Regisseur Jean-Francois Adam en decorontwerper Jacques Noel hebben met succes gemikt op een intense sfeer werking in een droom van een toneel beeld. Dominique Labourter geeft prachtig genuanceerd de contrastrijke stemmingen van het meisje Lorette weer. Hoewel nu en dan wat vertragend is Richard Leducs vertolking van de geestelijk gestremde jongen doortrokken van een ontroerende puurheid. Auteur Romain Weingarten speelt zelf een van de katten Normaal in menselijk civiel gekleed slijpt hij markante trekken aan het venijnige exemplaar, tegenover Mate Eyraud, die, eveneens in 't eigen pak, alle kenmerken van een zachtmoe dige kater vertoont Deze fijne theaterprestatie is vanavond en donderdag te beieven in de Koninklij ke Schouwburg van Den Haag. Het Pa rij- se vestzaktheater bezoekt voorts nog Nijmegen (5 juh). Eindhoven (7) en Am- hem (8 juli). TON HYDRA. den van de bandjes en van bet vakan- tiecomité bevonden. Het stadhuis werd aan alle kanten afge- sloten om een bestorming tegen te gaan Na een uur was de politie de zaak mees ter en kon de balans worden opge maakt. De schade viel nog mee, Alleen enkele ruiten van het stadhuis waren aan diggelen gegaan en enkele auto's op de Groenmarkt waren licht bejeha digd. Een aantal jongelui dat zich te ver in de woelende, slaande en trappende massa had hegeven, liep lichte verwondingen op. Een lid van een der bandjes werd tegen de straat geslagen eh moest zich door een plaatselijke arts laten behan delen. Omstanders, die door weggesme ten afzethekken geraakt waren, kregen in het ;stadhuis medische verzorging van het plaatselijke Rode Kruis en van een arts. Na de rel Is het op en rond de Grote Markt nog geruime tijd onrustig geble ven. Enkele malen moest de politie op nieuw uitrukken, toen meldingen bin nenkwamen van vermeende autover nielingen. De politie heeft één arrestatie verricht; een wildeman uit Heukelum werd in gesloten. Er zullen, zo werd cms van de zijde der politie medegedeeld, in de komende dagen nog meer jongelui worden onderhouden. In het stadhuis zaten de Outsiders n* afloop als een verslagen en zielig groepje jongens bijeen, huilend van woede en angst, Daarbij toonden i|) op het gebied'van scheldpartijen niet tot de zwaksten ie behoren. Uitdrukkingen als schorem, tuig en vuile sUJmers, ge richt tegen het Gorkumse publiek, lan ceerden ril even gemakkelijk als hun beaitouiieh. die met dubbele gelnids- tmtatlstie de menigte had opgezweept Hun grootste angst was het ongeschon den Gorkum uitkomen, een angst die niet verdween, omdat enkele heethoof- disen, die rond het stadhuis waren blijven hangen, regelmatig een roffel op de ruiten ten be-.o ^aven. Veel later gelukte het «m onder politiebegelei ding het stadhuis te verlaten. Voor het Gorkumse vakantieeomïté, dat deze avond als het ware opgedrongen heeft gekregen, omdat er zo nodig eens iets voor de jeugd gedaan moest wor den, was het een trieste zaak. Dat was het ook voer de manager van de Outsiders, John B. van Setten, die zich alleen druk maakte over de vraag wie de schade zou vergoeden. Rond half twaalf was de rust In de Arkel- atad weergekeerd en konden de ais extra versterking aangetrokken politie mannen huiswaarts keren, al of niet met bezeerde armen en benen. BERGEN - De 54-jarige S. G. A. van den Bom uit Amsterdam is giste ren bij een frontale botsing in Bergen (N.-H.) om het leven gekomen. Zijn bestelauto kwam na te zijn aangereden op een bermpaaltje op de linkerbaan terecht en botste toen frontaal op een tegemoetkomende personenauto. Twee inzittenden in deze auto, de 57-i arige mevrouw C. M. Kock-Havik uit Amster dam en haar 14-jarige zoon George wer den ernstig gewond. De bestuurder van de personenauto liep geen letlel op. NIJMEGEN De 37-jarige staïions- assistent C. J. Drinkwaard uit Nijme- j gen is vandaag op het station van zijn j woonplaats verongelukt. De sneltrein NijmegenZwolle reed hem aan toen hij op een overpad tussen twee per- LEIDEN Op de Lage Morsweg ter hoogte van de Leeghwaterstraat botste gisteravond om half zeven een bromfietser tegen een vrachtauto. De 14-jarige scholier B. V. Berenfenger uit Leiden die de bromfiets bestuurde, nam de bocht te ruim, raakte de vrachtauto en sloeg met het hoofd te gen een portier. Hii was vrijwel op slag dood. Oe bromfiets werd totaal vernield. Op een oversteekplaats in de "Wil lem de Zwijgeriaan te Leiden is gis teravond de 8-jarige Maria Eradus door een auto aangereden. Het meisje slak met haar step de weg over. De naderende auto greep haar en sleur de haar twaalf meter mee. Zy over leed ter plaatse. DEN HAAG De 61-jarige F. Kramer is vandaag m een ziekenhuis overleden. Een personenauto had hem kort daar voor op een zebrapad aangereden. BEESEL De 69-jarige M. P. M H Brouwers is vannacht overleden nadat een auto hem bij het oversteken van de rijksweg Venlo-Roermond had aange reden. UTRECHT De 26-jarige Duitser Hans Karl Wemmann uit Stuttgart is gisteren m de Leidse Rijn m Utrecht ge vallen en verdronken. ALGIERS Algerije zal de ges», zen premier van Kongo, Moise Tsinm." bc, waarschijnlijk uitleveren a» Kongolese regering. Hierop zou scherpe verklaring wijzen, die rki» ren werd uitgegeven door het offfciêL Algerijnse persbureau. In de verklaring wordt gezegd dat de Algerynse regering het haar plicht acht Tsjombe te behandelen in over eenstemming met haar „beslist anti- imperialistische" politiek. Tsjombe wordt „de moordenaar van Patrice Loemoemba en de vijand van Afrika" genoemd. In Kongo is Tsjombe bij verstek ter dood veroordeeld wegens hoogver raad. Volgens de Algerijnse verkla ring duren de verhoren van Tsjombe die zaterdag in zijn Brits charter vliegtuig naar Algery'e werd ontvoerd en zijn ontvoerders voort. VALKENBURG De Marine Lucht vaartdienst die volgende maand een halve eeuw bestaat zal binnen aftiea- bare tijd Ier vervanging van de Gfom. man Trackers op het vliegkampichlp Karei Doorman, een aantal Breguet At- 1 antics aanschaffen. Dit tweemotorige schroefturbineon- derzeebootbestrijdingsvliegtuig is ont wikkeld in een NAVO-ontwerpcompe- titie, en aan de fabrikage werken verscheidene fabrieken in Europa mee Zo draagt de Fokker fabriek Amster dam zorg voor het vleugeimiddenstuk, en zal de Fokker fabriek Dordrecht de motorgondels produceren. Van dit type vliegtuig heeft Duitsland er 29 ca Frankrijk er 40 besteld. De progressieve MLD, die zoals wij zaterdag j.l. reeds publiceerden op een rijke historie kan bogen, intro duceerde gisteren voor de Nederlandse pers de Westland Wasp AH 12-a heli kopter. De zeer wendbare nieuwe aanwinst van de MLD is een „broertje" van de Scout, die bij het Engelse leger in ge bruik is. Het meest opvallende van dc Wasp is de mogelijkheid om twee torpe do's vanaf de basis (fregatten van de Van Speykklasse) naar doelen (onder zeeboten) te vervoeren. ROTTERDAM In de eerste ronden van de nationale jeugd-tennis kampioen schappen van de Kon. Ned. Tennis Bond, voor meisjes en jongens tot 18 jaar,'die gisteren zijn begonnen op het Nenfjto- tennispark in Rotterdam, hebben zich geen verrassingen voorgedaan. De verliezers van de eerste ronde spelen vandaag een herkansingsronde, waarvan de winnaars overgaan naar de volgende ronde. De beide Rotterdamse meisjes hebben voor een overwinning gezorgd. Jacque line Sluyter versloeg Hanke Faase (Lei den) met 60 6—0 en Brigitte Entmgh overwon Carla in 't Veld (NoordJSoil.) met 4—6 6—2 6—3. De eindstrijden wor den woensdagmiddag gespeeld en begin nen om half twee. Zuldema en Schol gingen goed van start met een overwinning. De overige partijen eindigden in remise. Titelhouder Bode wijk Prins kon zich niet vrijmaken van zijn drukken werkzaamheden en moest verstek laten gaan. Duitslagen van de eerste ronde luiden.' Langeweg—Kuijpers Vz—Vi, Bouwmeester Van Schelünga Schol—Boom- gaardt 10, ZuidemaRee 10, Donner Krabbe 01, RosenthalBakker li—V; «59 DEN HAAG Elke woensdag van de resterende zomerweken zal in Sdheve- ningen voortaan een p„opuleiire pierdag" heten. De vakantieganger kan (fin voor de helft van de prijs toegang krijgen om op de feestneus in de Noordzee te wan delen. De tarieven voor de attracties op de pier zullen eveneens aanzienlijk lager liggen dan op andere dagen. Op de populaire pierdag worden bo vendien de prijzen, van de horecabedrij ven verlaagd. De woensdagen worden in alle restaurants besloten met een zoge naamde wijnavond. AMSTERDAM „VrU Nedcrlantl- verslaggever Martin van Aznerongen stel» mijn cliënt, de heer Kruis, volkomen ten onrechte voor als een monster, die zij» tentakels over heel Europa heeft uitge strekt." Dit zei gisteren mr. L. van Heijningea, raadsman van de drie led-en van de Boe renpartij, die een kort geding hadden aan gespannen tegen Vrij Nederland, Dn weekblad had 17 juni een artikel van Van Amerongen gepubliceerd over de activiteiten van The Northern League, een organisatie die het neo-nazisme en fascisme een warm hart zou toedragen- Het drietal heeft zich aan het artikel ernstig gestoten. Hun goede naam zou zun aangetast De drie eisers, de heren J. Kruis, K- Campagne en F. France, rekenen op een volledige rehabilitatie in de kolommen van Vrij Nederland. De Amsterdamse rechtbank zal m au geding, waarvoor veel belangstelling be stond, op 11 juli uitspraak doen.

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 2