Drie weken kinderfeest Vakantiegids voor jeugd met tal van evenementen SP Bouw crematorium raad ter sprake in Eau de Cologne M f ±7n C°iOG Weegt persoonlijke aandacht voor u even zwaar als hoge rente? Bij Vlaer&Kol krijgt u beide. VLAER KOL ,5 We hebben verkeerd m beleid gevoerd99 DELjJ M/ Bemiddeling verloopt moeizamer dan anders AGENDA IJS I0ËI Eens echt gaan doen ivaar je zin in hebt Zwaar gewond bij botsing Kritiek op zienswijze ds. Hoorn BIJ ARBEIDSBUREAU: Hf I Spaarbankboekje en geld gestolen Veel belangstelling voor CJV-week Getuigen gevraagd voor auto-on geluk o verfrist verkwikt geeft nieuwe energie mm INTERIEUR Lg rhtTEHDAMMKR 2 A VRIJDAG 7 JULI 3967 waterdicht (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN „Vakantie is fijn! Geen school, geen boeken, geen lastige lessen leren! Maar VRIJ, VRIJ, VRIJ! En dan eens echt gaan doen waar je zin in hebt! Zes weken lang! Zes weken lang? Maar dat houdt niemand vol! Want na drie weken verveel je je dood! Wij horen het je al Erfpacht Judo i Programmapunten Dit is kenmerkend voor Vlaer& Kot: de prettige manier waarop men u te woord staat, de zorg waarmee uw zaken worden behandeld. De hoge rente die uw spaargeld opbrengt is overigens al even plezierig. Bovendien kunt u uit heel wat spaarmogeüjkheden kiezen. Er is er vast wel één die op uw wensen en omstandigheden is afgestemd. Ook voor reisdeviezen, een beleggingsadvies, verzekeringen- voor al uw bankzaken bent u welkom bij Viaer Kol. opvraagtermijnen 3mnd. 6mnd. 12mnd. van 1.000.-tot 15.000.- 41/2% 43A% 51A% 43A% 5 5Vz% 5V«% 5'/2% 6 boven 15.000.- tot 50.000.- boven 50.000.- De bank waar uw rekening een naam draagt! snas woudenberg, voorstraat 23, tel iaat Waterfestijn Bouwnijverheid Vandaag en morgen .en dagelijks BEZWAAR Pagina «OTTERDAM Uit de woning van I 48-jarige verpleegster aan de Ma- Qesserweg die men was binnenge- E' is een spaarbankboekje met ff.'tsoed van j 50^0 en uit een geld- iHs-iie 800 gestolen. In de werkplaats en kantoren van wt aaii de Graafstroomstraat is bij i «inbraak 100 gestolen en voor 2000 L&ade aangericfht Sctacdge koffers van waterdicht linnen, in leuke schotse ruiten, rondomlopende rits en slotje, ideaal voor weekends, voor sport of voor de vacantie... en ïo licht als een veertje. gen deze vederlichte linnen weekend- of vliegtuigkoffers, hoe U ze maar noemen wilt, verkopen wij voor nog géén zeven gulden. In onze lederwaren afdeling verkopen wij deze linnen week- endkoffers In blauwe en rode schotse ruiten, gegarandeerd waterdicht, voorj VLAARDINGEN De heer H. M. J, Dubbeldam (lib) heeft donderdagavond ia de gemeenteraadsvergadering op nieuw de bouw van een crematorium ter sprake gebracht. Het raadslid deed dit naar aanleiding van het voorstel Tin B. en W. een aanloopkrediet van 240.000 beschikbaar te stellen voor de aaaleg van een nieuwe begraaf plaats in de wijk Holy. De heer Dubbeldam vroeg ot op het terrein, dat voor deze begraaf plaats is bestemd, ruimte is vrijgehou den voor een inrichting voor lijkver branding. „Nu steeds meer mensen zich willen laten cremeren 'bestaat wellicht ook in "Vlaardingen de be hoefte aan een crematorium, dat een streekfunctie kan hebben voor Maassluis en het gehele Westland", aldus de liberaal. Wethouder T. de Bruijn antwoordde, dat B. en VV. binnenkort zuilen komen met een voorstel over de inrichting van de begraafplaats. In de besprekingen over dit voorstel zou aandacht kunnen worden besteeds aan de vraag van de heer Dubbeldam. „Wel is voorzien", al dus de wethouder, „in een urnenmuur". De heer De Bruijn deelde nog mee, dat op of in de nabijheid van de aan te leggen 'begraafplaats in Holy Noord geen ruimte beschikbaar is voor een behoefte zou bestaan aan grafruimte, achtte hij de "vouw van een crematori um niet uitgesloten. Mevrouw J. Jungerius - Mulder (bp) heeft met het lid voor de Boerenpartij, de heer R. P. Remmerswaal, gestemd tegen een groot aantal voorstellen tot uitgifte van gronden in erfpacht en te gen een voorstel tot de verkoop van woningen. Wat het laatste voorstel betreft moti veerde mevrouw Jungerius haar stem. Zij zei dat de Borenpartij niet tegen de verkoop van panden door de gemeente is, maar wei tegen het uitgeven in erf pacht van het terrein, waarop deze pan den staan. De heer Dubbeldam betitelde deze stemmotivering als „onbegrijpelijk". Hij verkeerde in de veronderstelling dat de Boeren voor het afstoten zijn van woning- en winketbezit door de gemeente. Hij zou graag van mevrouw Jungerius in tweede instantie horen, waarom zij tegen dit voorstel is. „Beter een half ei dan een lege dop", zei hij. Mevrou Jungerius repliceerde kort, dat de Borenpartij meent, dat de ver koop van prr.aden onverbrekelijk bonden is aan de verkoop van de desbe treffende grond. „Wanneer de gemeente panden verkoopt, kan de grond niet in niet tevreden met een halt ei", aldus het raadslid voor de Boerenpartij. zeggen'. En juist daarom heeft het Comité Jeugd vakantievreugd voor de laatste drie vakantiewe ken voor jullie een geweldig pro gramma opgesteld". Aldus de inleiding tot het program ma van het kindervakantiefeest, dat van 22 juli tot en met 12 augustus wordt gehouden. Het Comité Jeugdva- kantievreugd van de Stichting Vlaar- dingse Gemeenschap is er ook dit jaar weer in geslaagd een gevarieerd en overladen programma samen te stellen, dat overigens veel overeenkomsten ver toont met de gids van vorig jaar. De vakantiegids, die 35 cent kost, is uitgegeven in een handig zakformaat. In een speciale kalender kan men de activiteiten van dag tot dag op de voet volgen. Bovendien verwijzen nummers naar de pagina's, waar meer bijzonder heden over een bepaald programma punt staan vermeld. Dit jaar zijn de illustraties en omslag van de Vlaardingse kunste naars Dick Brouwer en Jack Tsang. De speelse tekeningen staan kwistig tussen de diverse programma-onder- delen verspreid. In elke illustratie ko men behalve kinderen een poes en vlinder voor, symbolen voor het te vreden vladderen over een keur aan evenementen. De heer G. Walstra, wethouder voor onderwijs en jeugdza ken, schreef tot de gids een voor woord, waarin hij ook de ouders vraagt het programmaboekje te le zen. MAASSLUIS De Jeugdweek van de CJV mag zieh, mede dank zij het prachtige weer tn een grote belangstelling verheugen, zowel van de zijde van het publiek, als van de deelnemers. In het bijzonder was het druk hij het boegsprtetlopen en roeien, aan de /.uldvüet. De uitslagen waren: Straatteke- nen: l. Nico Holleman; 2. Gerda van vuet en 3 Piet vermey. Hlndernlsbaan: l. Wic Kardol; 2. Gerard Jordaan; 3; Rob van Wout; 4, Piet de Haas; 5. Arte Molendijk. De jongste deelnemer was Nico van Namen <5> Roeien meisjes tot en met 14 jaar: 1. Ineke Leune: 2. Tineke v. d. Linden. Jongens, t en met 14 Jaar; 1. Ndco Wijnhorst; 2. ."-tattle v, d. Pol Roeien Jongens ouder dan 14 jaar: 1. Kees Sperling; 2. Jan Kenzen. Boegspriet lopen meisjes; 1, Helena Groenewegen; 2. Gerda vah Vliet: 3. He.ima van Vliet. Boegsprtetlopen heren: 1. Carl Manz; 2. Jan de Vreugd en 3. Leo Klyweyt Watergevech ten: 1. Kees Sperling en 2. Gerard de Swart. (Van een onzer verslaggevers MAASSLUIS De 22-jarige H. N. A. van Beest raakte woensdagmiddag op de Noorddijk de macht over het stuur kwijt, waardoor hij met zijn auto kantelde. De heer Van Geest zou teveel naar rechts zijn uitgeweken voor een vanaf de Heldringstraat komende man of vrouw op de fiets. Getuigen van dit ongeval worden verzocht zich te mel den bij de politie te Maassluis. ^TEKENINGEN brengen het waterfestijn op de Vlaardingse Vaart en de spuitwedstrijden aan de Ary Koplaan, onder leiding van de brandweer speels in beeld. beid de Luchthaven Rotterdam te be zoeken. Ook zijn er bedrijfsexcursies naar de Lever's Zeepfabrieken en naar Wilton-Fijenoord N.V. De Sportschool van Gorsel aan de Viandenstraat 10 opent ook dit jaar weer vrij zijp. deuren. Vijftig jongelui van aeht tot veertien jaar kunnen van maandag 31 juli tot en met vrijdag 4 augustus elke morgen van negen tot half elf de eerste beginselen van de judosport leren. Na vijf dagen oefenen wordt het geleerde gedemonstreerd op het plein van het Groen van Prinsterer- lyceum aan de Van Hogendorplaan. Met ingang van maandag 31 juli ver trekt elke morgen om negen uur vanaf het stadhuis aan de Markt een bus voor een dagtocht naar Duinrell. De tochten zijn bestemd voor kinderen van zes tot twaalf jaar. De kosten zijn 2,75 per kind, per dag._ Voor het tweede en volgende kind uit hetzelfde gezin wordt twee gulden berekend. ROTTERDAM Met een sehedelba- sisfraktuur en een linkerbeenbreuk is de 17-jarige inpakster L. Versendaal van de Putsebocht gisteren naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. Het meisje reed met haar brommer plotseling op de kruising Aveling-Vondelingenweg tussen twee stilstaande brommers de weg op, waarbij ze door een auto werd geschept. De doorlopende programmapunten zijn onder meer het beklimmen van de Grote Kerktoren, het wegen op de oud-hollandse Stadswaag, de „Stuif in-Stuif uit" in het voormalig Her vormd Rusthuis aan de Emmastraat 71, een bezoek aan het Museum voor de Nederlandse Zeevisserij aan de Westhavenkade en rivier- en haven- tochten per Spido-booi. Verder staan op het programma een doolhofspel, openlucht ruilbeurs op het Weeshuisplein, filmvoorstellingen in de wijken, rondleidingen in het stadhuis, poppenkastvoorstellingen, kinderspelen, hengelconcours voor bejaarden, handi caprace voor fietsers, straatvoetbaitoer- nooi enzovoort, enzovoort. Ook dit jaar zijn er excursies in de gids opgenomen. Men kan het vla; geschip de Rotterdam van de Holland Amerika-Lijn bezichtigen, er is een ex cursie naar de Nederlandse Spoorwe gen te Rotterdam en er bestaat gelegen- BarJaers UTRECHT OUDE GRACHT ISA TEL £6351 ROTTERDAM, COOLSINGEL 75. TEL 12012S BILTHOVEN, JUUANALAAN 4, TEL 2571 dinsdag 1 augustus zal op de Vlaar dingse Vaart een waterfestijn worden gehouden met onder meer boegspriet lopen en tobbevaren. De deelnemers moeten iri 'Set bezit - .zijn van een zwemdiploma. Vrijdag 11 augustus worden op het open terrein aan de Ary Koplaati spuitwedstrijden voor de jeugd gehouden. Deze wedstrijden worden in samenwerking met de brandweer georganiseerd. De deelna me staat uitsluitend open voor jon gens en meisje van de vijfde en zesde klas van de lagere scholen. Zaterdag 12 augustus worden de va kantieweken besloten met een wandel mars door de parken, die 's middags van het Groen van Prinstererlyceum start, en "s avonds eindigt met lam pionoptochten uit de wijken naar het Veerplein. Daar zal tot slot een taptoe worden gehouden. Het hoofdkantoor van het comité zal worden gevestigd in de Visbanfc teL (Van een onzer verslaggevers VLAARDINGEN De heer C. van Teijlingen heeft kritiek geuit aaa bet adres vands. A. J. Hoorn, praeses van de centrale kerke raad van de Hervorm de. Gemeente. Ds. Hoóm deelde in her vormd Vlaardingen van vorige week mee, dat de centrale kerkeraad een principebesluit had genomen het aantal vin vrijkpredikahtea en hulppredikers in te krimpen en de wtjkgemeenten die de algehele leiding van de vakantie- weken heeft, alle inlichtingen over de festiviteiten kunnen verstrekken. Het hoofdkantoor is van zaterdag 22 juli tot en met zaterdag 12 augustus geopend van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. In de Babberspolder kan men terecht bij De Kolenbron, Van Hogendorplaan 123a, tel. 340997 en in de Westwijk eveneens bij De Kolenbron, Floris de Vijfdelaan 140. tel. 346620. Speciaal voor de kinderen in de wijk Holy heeft Sigarenhandel Berco, Sper werlaan 96, tel. 350687 zich bereid ver klaard kaarten voor de verschillende activiteiten te verkopen. Aan de drie kantoren kan men ook de vakantiegids 346666. Daar zal de heer P. Boschman. kopen. (van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Blijkens een rap port van het Gewestelijk Arbeidsbu reau „Nieuwe Waterweg Noord" ver loopt de bemiddeling van de ingeschre venen moeizamer dan in vorige jaren. Het werkloosheidscijfer voor de man nelijke beroepsbevolking liep geduren de maand juni terug van 260 tot 245. Deze daling verloopt aanmerkelijk flan- wer dan men voor deze tijd van het jaar gewend is. Het aantal aanvragen van werkkrach ten in de gemeenten Vlaardingen, Schie dam, Maassluis, Maasland, Rozenburg en Hoek vkn Holland, steeg van 2.471 tot 2.527. De vraag naar jeugdige krach ten onderging geen wijziging. Alleen in de metaalbewerkersgroep bestaat grote behoefte aan jonge vaklieden. De tech nische scholen proberen bij deze be drijfstak zoveel mogelijk te bemidde len. Naast het aanbod van 245 Nederlan ders stonden voor juni twee buitenlan ders als werkzoekend ingeschreven. In deze maand werden 83 ingeschreven vreemdelingen geplaatst, onder wie 68 Turken en elf Spanjaarden. Met name bij de N.V. Verenigde Glasfabrieken te Schiedam zijn veel buitenlanders werkzaam, omdat niet aan de vraag naar Nederlandse ar- arbeidskrachten ken worden voldaan. de datum van ontslag een andere werkkring gevonden. Een goede afvloei ingsregeling heeft hieraan naieege werkt. De wervingsactie van Wilton-Fije- noord-Bronswerk heeft goede resulta ten opgeleverd. Tot nu toe zijn dertig werknemers aangenomen. Het perso neel van de Nederlandse Speciaal Druk kerijen N.V. heeft zijn produktie naar Delft verplaatst Verwacht wordt dat de 125 werknemers, die in Schiedam werkzaam waren, naar Delft blijven pendelen. In tegenstelling met Schiedam is het aantal werklozen in Vlaardingen toege nomen, hoewel het cijfer hier procentu eel lager ligt. In Vlaardingen steeg het werkloosheidscijfer namelijk van 55 tot 75 en in Schiedam daalde dit van 187 tot 152. Grote Kerk I en H, door grenswijzigin gen met Nieuwe Kerk en Kehoboth- GEN ME T Nieuwe Kerk en Itehoboth- I kerk, tot één wijk terug te brengen. Dit alles als een uitvloeisel van het finan ciële tekort. Ds. Hoorn schreef in het hervorm de weekblad onder meer, „dat de ernstige reden van het tekort ligt in de ongehoorzaamheid van zeer velen die, hoewel uiterlijk meelevend door kerkgang é.d., met of zonder ver ontschuldigingen en uitvluchten heb ben geweigerd om hun evenredig deel in de kosten van he tleven en werken van de-gemeente van Jezus Christus bij te dragen". De heer Van Teijlingen distaneieert zich van deze zienswijze. In een brief aan ds. Hoorn, die in Hervormd Vlaar- dkngen van deze week staat afgedrukt, schrijft hij: „Het doet mij leed dat de C.K. heeft moeten besluiten tot inkrimping van de dienaars des Vooras. Maar met de door u gevoerde argumentatie (namens de C.K. heem ik aan) dat de ernstigste reden van dit tekort ligt in ongehoor zaamheid aan uiterlijk wel meelevend te Wijten is kon ik niet met de C.K. delen. Allereerst ligt de reden van dit tekort in het verleden en u weet net zo goed als ik wat de reden was. We heb ben een verkeerd beleid gevoerd, we hebben verder gesprongen dan onze polsstok lang was. Verder hierover doorgaan heeft geen zin want de mensen die dat beleid bepaalden zijn van het toneel verdwenen en het huidi ge ouderl.- kerkvoogden college staat voor zeer grote moeilijkheden. Dat er diverse mensen hun plicht schromelijk verzaken heb ik zelf onder vonden bij !het bezoek voor de V.B., (Vrijwillige Bijdrage - red.) maar. dat hebben ze altijd wel gedaan en ik heb weinig moed dat de portemonnaie toch wel eens open zal gaan voor de kerk. Ik zou persoonlijk voor willen stellen voorlopig geen extra collectes te hou den voor doelen waar neutrale instan ties ook collectes voor houden, want wat gebeurt er in de praktijk, eerst offeren we aan deze neutrale instanties en dan komt oo-k de kerk nog eens voor hetzelfde doel. Laten we als gemeente eerste zorgen ds'- bij ons geen schuld eisers ontstaan, ik bedoel dat de Ge meente haar voorgangers hun loon niet onthoudt. En overigens nog een goede raad voor de C.K., zoek uw ledenlijst eens goed na, er valt daar heel wat te. schrappen, wat een juiste visie op het maken van financiële vooruitzichten ze ker zal vereenvoudigen. De mensen rustig vragen wilt u lid blijven dan ook bijdragen, zo niet dan verzoeken we u zich als lidmaat te bedanken. Met broederl. groeten, Chr. v. Teijlingen oud. Bethelwijk.. In de bouwnijverheid valt een rela tief belangrijke stijging van de vraag naar werkkrachten te constateren, na melijk van 102 tot 166. Dit wordt voor namelijk veroorzaakt door een nieuwe aanvraag van N.V. Fluor Nederland. Het betreft hier de bouw van twee fabrieken voor Esso Chemie, waarvoor ondermeer nog twintig betontimmerlie- den en vijftien betonijzerwerkers nodig zijn. Uit het rapport blijkt verder dat de sluiting van de Nederlandse Klinknagel fabriek te Schiedam weinig moeilijkhe den oplevert. Van de 132 werknemers hadden reeds meer dan de helft voor Goudsesingel 221 Rotterdam tel.116673-123082 Stadsgehoorzaal: Brandt Parijs? 20.00 Pnielkerk Kom zing met ons, U.C» Stasgehoorzaal.: Brandt Parijs 20.00. Bijkantoor „De Rotterdammer" Smalle ha venstraat 11 tel. 346775. Rcdaotie: tel. 346715, b.g.g. 346619. Klachten bezorging: H. Verhel! Wag- nerstraat. tel. 343345. Dagelijks van 18.30 - 19.20 en zaterdags van 18.00 19.00 uur. Apotheek: Van Hogendorp, Van Hogen dorplaan 129a. tel. 344233. .In de kerkeraadsvergadering van de wijkgemeente Grote Kerk I is het prin cipebesluit van de centrale kerkeraad uitvoerig ter sprake gekomen, omdat volgens dat besluit zowel een hulppre diker aan de binnenstad zou worden onttrokken alsook de beide wijkgemeen- ten Grote Kerk I en II zouden worden samengevoegd. De wijkkerkeraad heeft als bezwaar tegen het besluit, dat hierdoor de bin nenstad overmatig zwaar wordt belast, (daaronder ook de Rehobothkerk en de Nieuwe Kerk) zouden gemiddeld onge veer twee maal zo groot worden als de Bethelkerkwijk en ongeveer gelijk van grootte met de Ichtuskerkwijk en de Immanuelkerkwijk", aldus de wijk kerkeraad. .Men heeft besloten de centrale kerke raad te wijzen op de noodzaak bij een vermindering van mankracht de lasten veel gelijkmatiger te verdelen over de gehele gemeente Vlaardingen. MAASLAND In de maand Juni ls bij de Coüp. Raiifelsenbank Ingelegd 438.999.99 cn terugbetaald 200.410,46. 4) MAASLAND In verband met de va- kanUe van burgemeester I. J. Groot Enze- brlnk wordt van 12 Juli tot en met 4 au gustus geen spreekuur gehouden. MARKTBERICHT VLAARDINGEN. 7 Juli Kleine maatjes 94—f 113, grote en volle j 94—114. makreel 43. Aanvoer; VI 103, 150 kantjes maatjes en acht makreel. VI IB. 150 kantjes en vier makreel. komt vaak voor dat mensen in gemeenten van het Rijnmondgebied graag een avond naar De Doelen of de Schouwburg willen. Het is iets dat ik me leven dig kan voorstellén. Voor kandidaat-bezoekers van bui ten Rottterdam van een van deze „cultuurpaleizen" brengt zo'n „avondje uit" veelal.problemen met zich mee, zoals: „Hoe kom ik aan kaarten?" Vaak is het, bezwaarlijk om uitsluitend voor een paar plaats bewijzen een reis van' soms meer dan een uur te maken. Dan moet er 's avonds nog eens eenzelfde reis worden gemaakt om de eigenlijke voorstelling te bezoe ken. Bovendien komt het voor dat menige Rijnmonder niet eens op de hoogte is van de mogelijkheden die Rotterdam biedt De dienst van gemeentelijke kunst gebouwen heeft echter nu een initia tief genomen, waardoor iedereen in Rotterdamse agglomeratie in de gele genheid wordt gesteld wat dat be treft toch aan zijn trekken te ko men. In de UIT-krant, die in een oplage van 50.000 in het Rijnmondgebied wordt verspreid, worden de vele mo gelijkheden nog eens naar voren ge bracht. In het bijzonder de zoge naamde abonnementenserie onder, de veelzeggende naam „Oog en Oor". Er kan een ruime keuze wor den gemaakt uft series muziek-, to neel- en cabaretvoorstellingen. Ook de kaartverkoop is nu zo geor ganiseerd dat ieder in zijn eigen woonplaats kaarten of abonnemen ten kan kopen. In de plaatsen Capel- le a.d. IJssel, Ridderkerk, Poortu- gaal, Rhoon, en Hellevoetsluis heb ben VW's, gemeentesecretarieën en verenigingen zich bereid verklaard als verkooppunten op te treden. U kunt daar voor elke inlichting te recht. TTEN anderemogelijkhe id is een seizonabonnement Het voordeel hiervan is dat u dit bijv. Samen met een vriend of kennis kunt nemen. De prijs, die echt aan de lage kant is gehouden, kan op die manier ge deeld worden. Bovendien, mocht u een avond niet kunnen dan hoeft uw plaatsbewijs ook niet verloren te blijven liggen. Overigens is de UIT-krant de moeite van het lezen waard. U vindt er gesprekken in met de dirigenten Franz-Paul Decker en Jean Foumet, de nieuwe dirigent van het Rotter dams Philharmonisch Orkest. Op to neelgebied wordt in de UIT-krant aandacht besteed aan wat er het komende seizoen staat te wachten. Mocht u niet zo geporteerd zijn voor zuiver toneel of concerten, dan is er nog een mogelijkheid: een serie die bestaat uit kluchten van het Nieuw Rotterdams Toneel, de revue van René Sleeswijk of „Een avondje uit" met Wim Sonneveld. De UIT-krant is samengesteld door drs. W. Hofman, directeur van de dienst gemeentelijke kunstgebou wen, H. Jansen, en Wim Klinken berg. De foto's zijn van Kors van Bennekom, de grafische verzorging is van Martin van Duynhoven.

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 3