Kortheid van voorstel scherp gelaakt Eert beetje weemoed rondom Boeren stemden tegen Willemstunnel 20 miljoen goedkoper 98 Dg^oUcrdantmer EN DA Gouden Beer voor Bel Napoleon dubbele SOLO Doris Dav 'f KRÜfSCH BEKEKEN Gevolg zout-strijd: als speurder FAMILIEBERICHTEN kunt u opgeven DE ROTTERDAMMER -il f' (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De gemeente raad heeft tijdens zijn vergadering van donderdag gebroken met een merkwaardige traditie. Was Rot terdam er tot nu toe om bekend, dat belangrijke miljoenen kostende principebesluiten zonder veel om haal de gemeenteraad plachten te passeren, het besluit tot aanleg van een Rijnpoorthaven tussen Hoek van Holland en Maassluis heeft een urenlang en zeer scherp debat gekost, eer het werd aan vaard. Alle fractievoorzitters hebben in dat debat burgemeester Thomassen duidelijk gemaakt, dat een zo on volledig en summier toegelicht voorstel niet iets is, waarop de gemeenteraad prijs stelt. Bovendien moest op advies van B. en W. het uiteindelijke besluit nog Vragen Te luchtig Finse screendruk gordijnstof Kinderziekten Opgesloten Twijfel Spoed luxe dralon frisé tapijt 380 cm breed kamer Prolongatie Reprise Matinee -> -ö- -SF aan agenten en bezorgers - Pagina 4 .i'iGi i Burgemeester kreeg het moeilijk met Rijnpoort De films van deze week Openheid Voor burgemeester W. Thomassen is de raadsvergadering van donderdag een in hoge mate ongemakkelijke zaak geworden. Niet voor wat betreft de zakelijke verde diging van het voorstel tot aanleg van de Rijnpoorthaven tussen Hoek van Holland en Maassluis want iedereen, behalve de tegenstemmende Boerenpartij, besefte dat deze haven noodzakelijk is Maar wel voor wat betreft de manier, w aarop liet voorstel en vooral* de toe lichting of liever het gebrek aan toelichting in elkaar zat. De gemeente raad accepteerde dit tekort aan mededeel zaamheid niet en een uitvoerige rede van de heer heer Thomassen met allerlei ge gevens gaf enerzijds een verheldering maar wekte anderzijds een zeer scherpe terecht wijzing van zijn socialistische partijgenoot R. Laan, die kort en goed constateerde dat alles v.at de burgemeester nu had verteld in het stuk had dienen te staan. Toen burgemeester Thomassen twee jaar geleden in Rotterdam kwam, bracht hij de reputatie mee een doordrijver te zijn. die wel eens heel keihard, tegen verschillende instanties en personen in. zijn zin deed in situaties waarin hij dit noodzakelijk achtte. Zo iemand heeft Rotterdam juist nodig. De lieer Thomassen kan niet lastig genoeg zijn, als het Rotterdamse en door Rotter dam te behartigen nationale belangen be treft. Maar openheid in zijn suijd achten alle Rotterdammers een eerste vereiste. ROTTERDAM De aanleg van de Wilïemstunnel zal ongeveer twintig mil joen gulden goedkoper worden, dan men oorspronkelijk had gedacht. Burge meester Thomassen vertelde donderdag in de gemeenteraadsvergadering dat dit voordeeltje een noodzakelijk gevolg was van de strijd tegen de via de rivier mond landinwaarts dringende zouttong. Een onderzoek heeft, aldus burge meester Thomassen, uitgewezen, dat uitzonderlijke diepten het opkomen van deze zoutwatertong zeer bevor deren en ook dat de stroom de Nieuwe Maas op vele plaatsen tot exhorbitan- te diepten heeft uitgeslepen. Tussen Koningshaven en Van Brïenenoord- brug werd de rivier zelfs tot achttien meter diep. Om de zouttong terug te dringen is opvullen van deze geulen en terrasse ring naar zee van de rivierbodem noodzakelijk. Dat houdt ook in dat de Willemstunnel heel wat minder diep kan komen te liggen dan men 'aanvankelijk ais noodzakelijk zag. Het minder diep leggen van die tun nel geeft een besparing van twintig miljoen gulden. Op het ogenblik zijn er besprekingen gaande met de bovenstrooms van Rot terdam gelegen scheepswerven betref fende de grootste waterdiepte, die de ze werven nodig hebben. Men wil de Nieuwe Maas niet dieper dan deze grootste diepte houden. De Wil lemstunnel vormt een bijzonder wel kome barrière. worden gewijzigd. Was er eerst eenvou digweg sprake van een „besluit tot aan leg van een havencomplex, genaamd Rijnpoort tussen Hoek van Holland en Maassluis" later werd daaraan toe gevoegd: en de raad nodigt B. en W, uit daartoe het nodige overleg voort te zetten met het rijks, en provinciaal bestuur van Zuid-Holland, het bestuur van Rijnmond en andere betrokken cor poraties en nadere voorstellen bij de raad aanhangig te maken." Het voorstel werd aanvaard met twee stemmen tegen: die van de beide aanwezige leden van de Boerenpartij die wilden opkomen voor de belangen van de in 'het betrokken geoied wonen de agrariërs. Dr. F. J. Krop (ch) opende de rij sprekers. Hij vroeg hoeveel contai nerschepen er de zee thans bevaren en hoeveel er in aanbouw zijn. Het Eemha- vengebied zo constateerde 'hij. is nog niet gereed en het zal voorlopig nog niet rendabel kunnen zijn. Op welke grond achten B. en W. dit ontoerei kend? Hoe worden de rijkswegverbin- dingen? Worden de toeleidingswegen niet zeer druk? Welke kon sakwen ties beeft het containervervoer voor de Rijnvaart? Hoever is men met de kan goeroevaart" waarbij een heel bin- nensdnip aan boord van een oce- aanschip gaat? Wie zullen de gebrui kers zijn? Oök de heer C. N. van Dis (sg) had vragen. Waarom al die haast? Waarom zijn de adviezen van de con missies niet in het stuk opgenomen? Want, al dus de heer Van Dis, de uitspraak van •de commissies is veel genuanceerder dan uit het voorstel blijkt. In die uitspraak wordt aandacht 'gevraagd voor allerlei herwaren. De commissie voor de financiën maakt zich zorgen over de financiering! Het argument voor een passagiers-terminal kon de heer Van Dis geen sterk argument vin den. Bovendien is er in de Rijnpoorthaven geen plaats voor de binnenvaart en dat •betekent dat het stukgoed de binnen vaart grotendeels voorbij gaat terwijl het door de binnenvaart vervoerde stukgoed een zeer groot percentage van het geheel uitmaakt. De passagiersstroom in de haven is aldus de 'heer Van Dis slechts gering en die komt bovendien in een beperkt tijdsbestek. De haven eist, zo zei hij veel investeringen, waarvan de rentabi liteit nog lang niet vast staat. In het stuk wordt, aldus de heer Van Dis nogal luchtig over de financiële zaken heengelopen. Hij achtte een gede" gener voorlichting nodig. Wat gebeurt er ais Het Kanaal wordt ondertunneld? De heer Van Dis meende dat de ge meenteraad over te weinig gegevens beschikt voor een gefundeerd oordeel. W. THOMASSEN moeilijk Hij wilde een gedegener voorbereiding al wenste hij het project niet af te wijzen. Ook de heer R. Laan ,ïr. (arp) meen de dat B. en W. in hun voorlichting betrefende de Rijnpoorthaven ten op zichte van de gemeenteraad te kort schoten. In een zeer scherpe rede vroeg hij naar de achtergronden, stel de hij de wat erg simplistische ma nier van stellen, vooral wat de finan ciële zaken betreft, aan de kaak en hij ging zelfs zover te constateren dat de in de toelichting op het voorstel vervatte informaties niet zodanig zijn dat een serieuze behandeling moge lijk was. De meest verkochte moderne gordijnstof, die zo'n zeldzaam mooi resultaat geeft... is toch wel de bedrukte Finse weef stof. Geen wonder, want het weefsel heeft karakter... de kleuren zijn geraffineerd mooi gecombineerd kortom, U koopt een gordijn met sfeer, passend- in iedere woning. in onze gordijnstoffen afdeling kiest U deze Finse Screendruk gordijnstof uit, per meter voor nog géén vijf gulden. Boven, op de eerste etage ver kopen wij deze Finse weefstof, in mooi dessin in aparte kleuren combinaties, 120 cm breed, per meter voor i aparte i Naar hetzelfde ziekenhuis gmg de heer H. v. Meerten (21) uit Delft, die op de -kruising Gou-dsesingel-Pomp en - hurg niet zijn aiotor slipte en daarbij een zware hersenschudding en hoofd letsel opliep. van 50 jaar geleden Een reusachtige zeeroaver. Een per- nisser zeilbeugel heeft gistermorgen te Umuiden aangebracht een visch van 4.28 M wegende ruim 408 pond, onder de visschers hekend ais een Appikou en behoorende tot de soort haaien. Het reuzenbeest braeht in publieke veiling slechts IS op. Voorts zag de heer Laan een duide- lijk tekort in de toelichting voor wat betreft de mogelijke verzilting en de daartegen te nemen maatregelen. En hoe staat het met het oude kranenpark, waarvan door het containervervoer veel overbodig wordt? Het stuk ver meldt niets van de konsekwenties. Brs. L van Leeuwen (lib) zag even zeer een tekort aan voorlichting in het desbetreffende stuk. Hij achtte de Rijn poorthaven niet helemaal m over eenstemming met de ontwikkeling van het containervervoer en meende dat de bestaande havens voldoende capaciteit daarvoor hebben. Is het niet mogelijk bestaande havens geschikt te maken voor containervervoer? De heer A. Snoek (bp) achtte de ar gumenten betreffende verzilting die in het stuk zijn vermeld, niet overtuigend. En" blijft het bij die Rijnpoorthaven? Waar gaat de ontwikkeling van het con tainervervoer naar toe, vroeg de heer Snoek zich af. En wie zegt, dat het m het stuk ge noemde bedrag van 172 miljoen gulden in de toekomst de zaak ook werkelijk dekt? heid. Dat is definitief verleden tijd. De schepen zijn veel groter en de snelheid is verdubbeld. Er zijn nu zelfs projec ten van -gekoppelde eenheden. Er waren ernstige kinderziekten zo als stuwage van een container ïn een fabriek door mensen die nog nooit iets van de zee hadden gezien. Normalisatie van containermaten is, aldus de heer Thomassen hard nodig. Containertrei- nen moeten tunnels en bruggen kunnen passeren. De heer Thomassen vertelde dat Amerika acht containerschepen in de vaart heeft en tien in bestelling terwijl Sea-Land plannen heeft voor zes contai nerschepen. Bovendien varen er twin tig Amerikaanse semi-containerscbe- pen. De HAPAG gaat containerschepen bouwen en de HAL werkt voor het containervervoer samen met Zweedse Franse en Britse ondernemingen. In Rotterdam is Europe Container Termi nus opgericht waann een aantal bedrij ven samenwerkt. Japan bouwt 29 con tainerschepen. De heer Thomassen stelde dat het onvoldoende is bij te blijven maar dal Rotterdam de ontwikkeling voor moet zijn. Voor wat betreft het zout zag de heer Thomassen twee aspecten: de zoutkwel in het Westland en de zouttong, die de rivier optrekt. De zoutkwel is te ver waarlozen, zo stelt het rijksinstituut watervoorziening en het beetje dat er zou kunnen komen kan met een eenvou dige kleilaag geheel worden tegengehou den. Op de 20Uttöng heeft de Rijnpoort haven geen invloed. Die ligt daarvoor te ver zeewaarts. Er is niet gedacht aan rijkssubsidie omdat deze haven een zuivere Rotter damse aangelegenheid is. Het gaat nu slechts om een principe-besluit. Op z'n vroegst kan over twee en een half jaar de eerste spade in de grond. Geld voor Rijnpoort stond reads in de investe ringsnota. Voor uitbreiding is Rijnpoort met vat baar: de haven is opgesloten achter een rijksweg en een spoorbaan. De relatie tussen container en bin nenschip geschiedt m de Eemhaven, in de Rijnpoorthaven is de relatie tussen containerschip en wegvervoer of rail- vervoer. De uitvoerige uiteenzetting van de heer Thomassen bezorgde hem ten slotte een in vriendelijke woorden vervatte maar zeer scherpe terecht wijzing van zijn partijgenoot, de heer Laan die constateerde dat hetgeen de burgemeester had gezegd in het stuk had behoren te staan. Mr. L. A. Struik (k .nmeende even als de andere sprekers, dat er voor de raadsleden te veel twijfeipunten in het stuk zijn. Steunt het voorstel niet op een te smalle basis? Hij meende -dat de exploitatie niet zo sluitend zal zijn als in het stuk wordt .gesteld. Zijn de kosten van het om de haven heen bui gen van de spoorlijn naar Hoek van Holland in de 172 miljoen begrepen? Is er geen aanleiding tot rijkssubsidie? Liggen de grenzen vast? Mr. Struik achtte de uitgesproken verwachtingen niet concreet gesteld en vond het moei lijk naar aanleiding van het stuk in deze vorm een besluit te nemen. Burgemeester W. Thomassen lientte als beheerder van de havenportefeuille het raadsstuk nader toe. Het betreft hier, op een kleine uitzondering na, géén kassengebied. De haven dekt drie doeleinden: veerschepen, containersche pen en passagiersschepen. Voor de veerschepen zag de heer Thomassen het als een eenvoudige zaak. De aanleg van faciliteiten daarvoor geschiedt in overeenstemming met de wensen van de gebruikers: de Maatschappij Zee land. Het werk wordt in fasen uitge voerd, hand in hand met hetgeen de gebruiker nodig acht. De veren hebben in de praktijk een harde les gehad door een scheepsramp in Denemarken. Daar door weet men nu veel en de heer Thomassen verwacht een ontwikkeling op lange en ook korte afstanden. Haast is geboden, omdat els de uit voering niet in hoog tempo geschiedt, de overheidskosten lang op het project blijven drukken: de spoorbaan en de hoogspannmgsleidmg, zouden later moe ten worden verplaatst, wat grote moei lijkheden oplevert Op grond van de aankondiging van dit plan hebben enige ondernemingen gezegd: Schiphol staat tot het luchtver keer als Rijnpoort tot het zeeverkeer. Deze ondernemingen slaan de handen ineen om een passagiersterminal en cruisehaven te maken, hertgeen Rotter dam tot nu toe niet had. Voor zoiets is de nabijheid van een grote spoorlijn vereist: die is er alleen hier en in Viis- smgen. Vlissmgen komt niet in aanmer- :ing, omdat Rotterdam een grote -haven- capaciteit heeft. De containerisatie werd, aldus de heer Thomassen, anderhalf jaar gele den nog luchtig bekeken. Uit de Ameri kaanse pers blijkt echter dat op dit gebied een punt waar geen terugkeer mogelijk is reeds lang achter ons ligt. Er is een halve eeuw in het stukgoed geleefd met een constant beeld: sche pen van 10.000 ton met tien mijl snel- Ten slotte poogde de heer W. A. Fib- be (ar) de gemoederen te sussen, zeg gend dat hij zich voor wat de kritiek op de procedure en de inhoud betreft zeker aansloot bij hetgeen de heer Laan had gezegd, maar dat hij meende dat bij het havenbedrijf het aceent dient te liggen op de ondernemingslust, de visie op de toekomst. Het is eigenlijk een gewone zaak, er zijn zoveel havens gegraven. Mr. Struik: „Probeert de heer Fibbe wellicht zijn eigen onbehagen weg te praten?" De heer Fibbe: „Neen, ik wil een poging doen de heer Struik enige ziele- rust te geven." Iedere kamer, ook de Uwe, zal onmiddellijk een sfeer van on gekende luxe en comfort krijgen als dit prachtige, kostbare Draion Frisé hoogpolige ta pijt op de vloer ligt Een prachtige kwaliteit kamer breed Draion frisé tapijt, waarvan de prijs vroeger helaas voor velen een onoverkomelijk bezwaar was.» het oersterke gezinstapijt, met een pool van 6,7 mm hoogte, verkopen wij in onze Tapijtafdeling per meter voor nog géén honderd gulden Ui»* Wist U dat wij dit luxe en zeer "solide kamerbrede Draion frisé tapijt verkopen, in 6 uitzonder lijk mooie tinten, os. blauw, fraise, sherry, cognac, groen en camel, met 6.7 mm hoge pool en'3£0 cm breed, per meter In „Spion met mijn ge zicht" is het Napoleon Solo de bekende teievisiefi- guur uit „The man from Un cle" die strijd moet leveren tegen... zichzelf. De internati onale verradersorganisatie Trush heeft namelijk een dubbelganger van Solo sluw in de slag geworpen om ach ter het geheim van een nieuw vernietigingswapen te komen. Deze spionage-thriller van John Newland bevat alle geijkte elementen waar de liefhebbers van dit genre op af komen. Het aparte m de film is alleen het goed volge houden opduiken van de „dubbel". (Centraal, 14 jr.). Indiaan gelvncht Dana Andrews, Jane Rus sell, Lon Ohaney en John Agar vertolken de voor naamste rollen in „Johnny Reno", een "Western, be kwaam gemaakt volgens het onverwoestbare patroon van de Indianenfllm. Niet de door sheriff Reno gearresteerde Joe is schul dig aan moord op een Indi aan, maar (naar pas later duidelijk wordt) de burgers zelf, die hun fanatieke bloed dorstigheid hebben „gelest" in een lynchpartij. Wie niet op het genre ver zot is, zal de film van regis seur E. G Springsteen maar een chchéproduct vinden. (Harmonie, 14 jr.) Charles Chaplin, de oude grootmeester van de film- comedie, in ztjn regiestoel naast Sophia Loren tijdens de opnamen voor „Een gra vin van Hongkong". Romantische zielen zullen waarschijnlijk met trillende lever genieten van de kleuri ge filmkomedie „Een gravin van Hongkong". Hiermee de monstreert de nu 78-jarige grootmeester van de cinema tografie Charles Chaplin dat hij In zijn vitale ouderdom nog eens alie succesformules wil hanteren. Chaplin deed weer geen half werk. Hij schreef een scenario voor de film, maak te het draaiboek, componeer de ook de muziek en regis seerde vervolgens een uitge breide bezetting met sterren als Sophia* Loren, Marion Brando en de hoogbejaarde Margaret Rutherford. Voor het beroeren van de romantische snaren had Chaplin m Sophia Loren wel een uitnemende actrice. Zij is met zomaar een knap pe verschijning, zij bezit ook temperament en een zeer gevoelig mimisch ver mogen Met haar kwalitei ten voldoet zij in hoge mate aan de eisen van de kunste naar Cbaplm, wiens expres sievermogen immers vooral ae .„„miserie was. In het luchtige verhaal speelt Sophia Loren de rol van Natascha, een beeldscho ne Russische gravin die door de revolutie zozeer in de versukkeling raakte dat zij zich ten slotte als dansmeisje in Hongkong moest verhuren. Aan dat le ven probeert zij te ontsnap pen door zich als versteke- Imge te verschansen in de hjxucuse soheepshut van de schatrijke Amerikaanse di plomaat Ogden Mears, op weg naar de V.S. Chaphn strooit van dat moment af kwistig met ver wikkelingen, zoals ze al vaak zijn toegepast maar die het wei altijd zullen blij ven doen voor de liefheb bers. Behalve de oude film- meester zelf, die zich even vertoont als chef steward, korren een zoon en een doch ter van Chaplin in de scenes. Marlon Brando (als pas benoemd ambassadeur) gie Op het internationale film festival van Eerlijk is ;d| Belgische film „De start» (Le Depart) van dé Poolse regisseur Jerzy Skolimonsk» bekroond met de „Gouden Beer". Een „Zilveren Beer" js toe- gekend aan de Zuidslavische regisseur Zivojin Pavlov» voor zijn film „De ratten waken", aan de bejaarde En. gelse actrice Dame Edith Evans voor haar rol ia „De' fluisteraars" en aar, "<je Franse acteur Miehei Simon voor zijn spel in „De oude man en het kind". In de afdeling documentai res ging de „Gouden Beef' naar de Indische film „Door de ogen van een schilder" Speciale prijzen zijn toege kend aan de Franse film „De verzamelaarster" en de Duitser Michael Lenz voto zijn scenario van de film „Ieder jaar weer". Filmgebrek in Egypte De Hongaarse filmin dustrie heeft uit Egypte het verzoek gekregen, Vo sne! mogelijk Hongaarse films te zenden „om te helpen bij hei neerslaan van de An- glo-Amerikaanse culturele invloeden". Hei plotselinge -gebrek aan speelfilms is in Egypte ontstaan na een verbod op Britse en Amerikaanse films, die op grot®schaal werden vertoond. Er is inmiddels een zen ding Franse en Itaiiasnse films tn Cairo aangekomen. Ook India en Pakisfan -zui len iets sturen. Vooral de behoefte aan te levisiefilms is in de Ara bische landen groot. it- -» ij- straalt eenverveling uit^die* op ons irriterend werkt Voor het overige: preten tieloos vermaak, vermengd met wat weemoed" omdat de film zo weinig heeft van de Chaplin op het hoogtepunt van zijn levenskunst {Tha lia, alle leeft). Première CENTRAAL: „Spion met mijn gezicht", Napoleon Soio, uit de televisiefilmserie „The man from Uncle", in gevecht met dubbelganger; 2 - 7 - 9.15, zat. 2 - 4,30 - 7 9.30 uur; 14 jr. CINEAC AD: „Singapore.. Singapore... Opdracht voor vijf'; avonturen en com plotten; 9.30 tot 21.30 om de twee uur; 14 jr. CINEAC NRC: „Geheim Agent Fred Flintsone", amusante getekende hoofd film in kleuren; dag. 9.30 - 11.00 - 12.30 - 14.00 en 15 30 uur; alle leeft. Elke avond reprise „De eend en de cadillac", kostelijke klucht met Bourvil en De Fu- nes; alle leeft. HARMONIE: „Johnny Reno, da scherpschutter", knap gemaakte Western met de gebruikelijke toestanden; 2 - 7 - 9.15 uur; 14 jr. Maand. t.m. woensd. re prise „Moeder wat een broeder"; Jerry Lewis als ziekenverpleger; alle leeft. I.UXOR: „Caprice", met Doris Day op zoek naar avontuur; 2 - 7 - 9.30, zat. ook 4.30 uur; 14 jr. THALIA: „Een gravin van Hongkong", Charles Chaplins film met Sophia Loren en Marlon Brando in de hoofdrollen; 2.15 - 7 - 9.30 uur; alle leeft. CINERAMA: „Dokter Zjivago"; boeiend verfilmd Russisch verhaal; 13.45 en 19.45 uur; 14 jr CORSO: „The sound of music"; koste lijke musical voor het gezin; 2 en 8 uur; alle leeft. GRAND: „Vuurdoop op de Yangtse-Ki- ang", spannende avonturen met beman ning van Amerikaanse kanonneerboot in China; in sommige scènes voor jeugdi gen te hard; 2 en 8 uur; 14 jr. KRITERÏON: „Blow-Up*", het leven van een Londense fotograaf, enkele taferelen roepen bedenkingen op; 2.30 - 7 - ,9.30 uur; 18 jr. LUMIERE: „Die rare gekke rot kat", vermakelijke Walt Disneyfilm voor het gehele ge2in; 11.30 - 14.00 - 19.00 en 21,30 uurfralle leeft. STUDIO: „Samen uit, Samen thuis"; fij ne comedie met Bouml en De Fmes, 2.15 - 7 - 9.30, zat. 1.45 - 4.15 - 7 en 8.30 uur; alle leeft. 't VENSTER: „My sister, my iove" na re film op kwalijk thema; 2, 7, 9.15 u. 18 jr. CINEAC NRC: „De eend en de cadillac" de bekende klucht met Rourvi! en D« Funes; 5 45 - 7.45 en 10 uur; alle leeft COLOSSEUM: „James Bond 007 contra dr. No", harde avonturen, 2 - 7 - 930, zat. ook 4.30 uur; 14 jr. De film draait ook in Prinses. HARMONIE: Maand. t.m. woensd.: „Moeder wat een broeder"; Jerry Lewis als ziekenverpleger; 2 - 7 - 9.15 uur; alie leeft METRO: „Zeven gouden mannen slaan een tweede moosdslag"; parodistische gangsterfilm, met voor al te jeugdigen; 2 - 7 - 9.15 uur; 14 jr. PASSAGE: „Helden zonder glorie", rede lijk verfilmd oorlogsverhaal, minder geschikt voor jongeren; 2 (behalve Woensd.) en 8.15, zat 2 - 7 - 9.15 uur; 14 jr. PRINSES; „James Bond 007 contra dr. No"; harde avonturen; 2.15 - 7 - 9.30, zat en woensd. 7 en 9.30 uur; 14 jr.- Film draait ook in Colosseum. REX: „Zorro contra Samson; fantasie loos spektakel; 2 - 7 - 9.15, zat. ook 4.3J uur; 14 jr. VICTORIA: „De man van Rio"; avontu ren met Jean-Paul Belmondo; 7 en 9.30 uur behalve maand; 14 jr COLOSSEUM: „Watt en Half Watt in de penarie"; zat. 2 uur; alle leeft. PAS SAGE: „Wmnetou keert terug"; woepsd 2 uur; alle leeft. PRINSES: ,„Pe du# Van Zessen Klaar"; zat. en woensd. uur; alle leeft. VICTORIA: „Nieuwe avonturen van Dik Trom"; zat. en woensd. 2 uur; alle leeft -* i? j ris Day van haar voornemen af te brengen. Uiteraard komt Doris nu in een aantal vermakelijke situa ties terecht. Zij ziet zelfs kans de hele zaak op té 'lossen. Dan i thter blijkt .dat het om een internationale handel in verdovende middelen, gaat, een zaakje, dat Doris Day eveneens tot klaarheid brengt. -fi* In de film „Caprice" gaat hr om de formule van water afstotende haarlak. Dons Day krijgt van haar baas, die een wereldzaak in cosmetica heeft, de opdracht om de formule in het bezit van zijn enige concurrent te bemachtigen. Cutter de tegenpartij laat het er niet bij zitten en door zijn spion tracht hij Do- Het slot is onverwacht, maar toch wel spannend. Niettemin reikt deze kleur renfilm niet boven de mid-, jjc-i delmaat uif: Er komt veel aan te pas, maar het geheel doet-#* bijzonder ongeloofwaardig aan. Bewdnderaars van Doris komen echter in deze detec- tive-achtige film wei aan hunt, trekken. (Luxor, 14 jr.).

Trouw / De Rotterdammer | 1967 | | pagina 4